Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) Süvi válasza Watt25 (#10400) üzenetére


Süvi
őstag

Még nem szerkesztett anyagom látom itthon KMplayer és GOM player esetében.
Az 50i-t a szüleim 12eFt-os Asus OPlay mini lejátszója gond nélkül viszi, de 50p esetében már tapasztalok egy kis szaggatást.
Nyaralni megyünk ezért tesztelgetem, hogy mi lenne nekik a legjobb.
Lehet, hogy 50p-ben veszek majd fel és átkonvertálom majd.

(#10402) Süvi válasza liszi70 (#10399) üzenetére


Süvi
őstag

A Pinnacle Studiohoz képest azért jóval szerényebb a gyári, sajnos konvertálni sem tud, viszont 4GB-os m2ts. file-ok összefűzésére pl. nagyon jó, könnyen gyorsan csinálja Nvidia-ás gyorsítással.

Ilyen van

Ilyen lesz
(L:http://batterywebshop.hu/kamera-akkumulator/panasonic-kamera-akku/panasonic-vw-vbn260e.html)VEttem még hozzá egy ilyet is.(/L)

(#10403) #49155328 válasza Süvi (#10401) üzenetére


#49155328
törölt tag

50i-t a samu plazma belső lejátszója viszi akadás és csíkozódás mentesen.
50p-t pedig a PS3 és a Pio 150 BR player viszi.

(#10404) Süvi válasza #49155328 (#10403) üzenetére


Süvi
őstag

A Pio 150 csak BR lemezről vagy USB-ről, külső vinyóról is gond nélkül viszi?
Köszönöm

(#10405) #49155328 válasza Süvi (#10404) üzenetére


#49155328
törölt tag

Lemezről még nem próbáltam, de usb-ről és DLNA-n keresztül is megeszi.

(#10406) Süvi válasza #49155328 (#10405) üzenetére


Süvi
őstag

És Te milyen programot használsz 50p-s felvételek szerkesztésére?

(#10407) Chrystall válasza Süvi (#10401) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ha 50p-t átkonvertáljátok Xilisoft konverterrel AVC H.264 MP4-be, nagyságrendekkel jobban fog menni, és a relatíve kicsi lesz a méret adott minőségnél.

(#10408) #49155328 válasza Süvi (#10406) üzenetére


#49155328
törölt tag

Semmilyent. :) Biztos jó dolog lehet egy szépen összeszerkesztet videó de sajna nincs időm rá.
HDD-re rámásolom, azt kész.
Amúgy alap dolgokra tökéletes a Windowsos movie maker.
Ha jobb kell akkor Sony Vegas.

(#10409) Süvi válasza Chrystall (#10407) üzenetére


Süvi
őstag

Letöltöttem a progit, de nekem fel sem ismeri az m2ts file-okat.

(#10410) liszi70 válasza #49155328 (#10408) üzenetére


liszi70
nagyúr

Dunát lehet rekeszteni jobbnál-jobb szerkesztő progikkal (nekem több is van a gépemen), de a kérdés az, hogy melyik tudja minőségromlás, konvertálás nélkül fogadni, szerkeszteni, és elmenteni ugyanabban a minőségben az anyagot. Jelen esetben az AVCHD .mts formátumot.

"Biztos jó dolog lehet egy szépen összeszerkesztet videó de sajna nincs időm rá."

Tény, hogy megy rá az idő, ha az ember igényesen akarja megcsinálni. Viszont egy vágatlan és szerkesztetlen videó annyit ront a későbbi emlék-visszanézés élményén, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy ne vágjam meg, a hangját ne korrigáljam ha kell. A többi csak extra, a feliratozás, effektezés, áttűnések, stb, nélkül megvan az ember, de a vágás és hang-korrekció szerintem alap.

(#10411) Chrystall válasza Süvi (#10409) üzenetére


Chrystall
senior tag

Háát, passz. Mondjuk én csak WMV-t és MP4-et konvertáltam, de vinnie kéne MTS-t is. Hmm...

(#10412) maxika2004 válasza Süvi (#10398) üzenetére


maxika2004
őstag

Csikozódás nincs, ugy van ahogy egyel feljebb irták..... ( huu 10400 hsz ben ..nem frissitettem :-) )

szerintem 10 átlagemberből 8 (akinek leesik az álla a minőségtől, és nem azt nézi hogy hol lehet látni a külömbséget a P és az I közt ) nemlát külömbséget akár a 3. rosszabb minőség és a legjobb közt !

Ha látni akarsz akkor vegyél fel egy utcarészletet ahol a villanyvezetékek ferdén vannak, és mozgasd oldalra a kamerát.... volt feljebb egy ilyen tesztünk, na ott látszik a külömbség I és P közt !

[ Szerkesztve ]

(#10413) maxika2004 válasza liszi70 (#10410) üzenetére


maxika2004
őstag

Ha ennyi mindent akarsz akkor szerintem ugy sem uszod meg konvertálás nélkül...
vegassal szerintem tudsz ugyanolyan (nem észrevehetően rosszabb)minőséget ....

Ha akksit akartok, én innen rendeltem és tökéletes :
[link]
és 9000 ft ért 2-őt adnak ! :))

Ja és töltő is van jóáron,(hogy ne a kamera nyektetődjön ) és autóban is használható !!!!!!!
http://www.ebay.com/itm/EU-Plug-Battery-Car-Charger-for-Panasonic-VW-VBN130-VBN260-TM800GK-TM900GK-HS900-/260903833097?pt=Batteries_Chargers&hash=item3cbf148e09 1700 ft :Y

[ Szerkesztve ]

(#10414) liszi70 válasza maxika2004 (#10413) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha ennyi mindent akarsz akkor szerintem ugy sem uszod meg konvertálás nélkül..."

Már megvan a megoldás, és számomra a legoptimálisabb! Kiderült, hogy a Pinnacle Video Studio 14-el, amit eddig is használtam, tökéletesen megoldható a feladat. Fogadja, szerkeszti, és konvertálás nélkül ugyanabban az AVCHD .mts formátumban menti el, ahogy a kamerára kerül. És lejátssza A Dune médialejátszóm és a Pana tévém is.

(#10415) Ottó58 válasza liszi70 (#10414) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ezt a 14HD-t használom és is, de ha AVCHD formátumba mented, két beállítás is van: Lemez-17000Kbit/s, HDD-24000Kbit/s.
Ez m2ts formátumba ment, azaz mpeg-2 TS-be.
Vagy a következő:

De még így is az eredetinél nagyobb terjedelműek az átírt anyagok.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10416) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy Kamerát, de olyat keresek aminek nagy az Optikai Zoom-ja, és gyorsan tud fókuszálni. Sport felvételekhez kéne használnom.
Néztem a JVC kamerákat, mint ha ezeknek lenne a legnagyobb. Viszont képminőségük annyira nem tetszett nekem amiket néztem videókat.
Ár limit az 100 ezer lenne.

Ha valakinek van valami tippje, tapasztalata és tudna segíteni, nagyon megköszönném! :))

Köszi mindenkinek:
M :) :)

(#10417) Chrystall válasza marchello1 (#10416) üzenetére


Chrystall
senior tag

A JVC-nek tényleg nagyon gyors a fókusza, de az igazán jó képminőségre csak a GZ-GX1 vagy 3 most, vagy ilyenek mint GZ-HM665 695, de ezt nálunk nemigen kapni.

[ Szerkesztve ]

(#10418) maxika2004 válasza Ottó58 (#10415) üzenetére


maxika2004
őstag

" De még így is az eredetinél nagyobb terjedelműek az átírt anyagok. "

de akkor ez konvertál is ! vagy nem..?

(#10419) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam fejkamerás topikot, így itt teszem fel a kérdést, remélem tudtok segíteni.
Fejkamerát szeretnék vásárolni főleg síeléshez, ahol a rendes kamera nem annyira használható, mivel főleg ha nem pályán megy az ember, akkor nem tud a kezében fogni egy kamerát, de bizonyos sebesség fölött pályán se éppen biztonságos a kamera szempontjából kézben fogni.
Eddig 2 márkát találtam, a GoPro-t, illetve a Drift Ghost-ot, bár utóbbiból az 1080p-s elég drága, de a 720p-s jóval olcsóbb, mint a GoPro.
Ti melyiket ajánlanátok inkább, ha az ár/érték arány fontos, mert nem szeretnék érte annyit kiadni, mint amennyi a rendes kamera volt? Vagy esetleg van valami más modell is, ami ajánlott lehet és tud minimum 720p-t, illetve esetleg 60FPS-t is?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10420) Chrystall válasza Ragnar95 (#10419) üzenetére


Chrystall
senior tag

Polaroid XS100 még jó.

[link]

(#10421) Ragnar95 válasza Chrystall (#10420) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi a tippet, ahogy látom, ez elég jó áron van, Amazonról 160$-ból megvan :)
Minőségben tudja ugyanazt, mint a GoPro mondjuk, illetve strapabíróságban?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10422) Chrystall válasza Ragnar95 (#10421) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ennyire sajnos nem vágom a témát, azt tudom, hogy elég jó preferenciái vannak és olcsó. Neked kellene utánanézni, hogy mi is a helyzet pontosan. Annyit látok az oldalon, hogy külső ház nélkül sem ázik be. Ez már egy jó jel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10423) Ragnar95 válasza Chrystall (#10422) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, azt láttam,h 10m-ig vízálló, ami nem rossz, mert így vízben is tudnám használni, ami nem feltétel, de azért előny, búvárkodni úgysem akarok, tehát nem kell,h 50-100m-ig vízálló legyen :)
Rendben, olvasgatok akkor teszteket, köszi a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10424) Ottó58 válasza maxika2004 (#10418) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így van, az eredeti formátumba nem tud menteni, vagy MPEG, vagy MPEG 2TS (m2ts).
Megpróbáltam a Sony kamera eredeti mts fájlokat ugyanolyan bitsebességgel átírni valamelyik formátumba, de a minőséget láthatóan lerontja.
Olyan szerkesztőprogram kell, ami eredetiben ment szerkesztés után.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10425) liszi70 válasza Ottó58 (#10415) üzenetére


liszi70
nagyúr

"két beállítás is van: Lemez-17000Kbit/s, HDD-24000Kbit/s."

Vagy Egyéni-ben olyanra állítod a bitrátát, amilyenre akarod.

(#10414) hozzászólásomban kicsit elkapkodtam a hurráoptimizmust a Pinnacle-el kapcsolatban. Nem teljesen ugyanaz az elmentett anyag mint az eredeti, és nem csak a bitráta miatt, az nem lenne probléma, mert azt oda tudom állítani, ahová akarom. Az eredeti anyag MTS, a szerkesztetlen, Pinnacle-el, az előbb linkelt beállítással elmentett anyag viszont m2ts. A mediainfo ezt írja, bejelöltem két különbséget, én nem tudom mik azok. A bal oldali az eredeti kamera-fájl, jobb oldali a másolt.

Egyébként ránézésre nem láttam képminőség-különbséget az eredeti és szerkesztett-másolt között, viszont az elkészült filmet visszatéve a Pinnacle-be már mutatott érdekességeket. Tehát valami nem kerek, de mondom, szerintem a minőség nem romlott. Kipróbálom majd 15 és 16-os Pinnacle Studio-val is, hogy ebben a vonatkozásban hogy működnek. Tovább Adobe Premiere Elements is kipróbálásra fog kerülni hamarosan, időm függvényében. A Ulead Video Studio általam használt verziója fel sem ismerte az eredeti fájlt.
Írjátok, a Vegas-al lehet szerkeszteni, de szerintem azzal sem működik a pontosan ugyanolyan formátumú elmentés, bár ezt most konkrétan nem vizsgáltam. Úgyhogy sok kísérletezés és program-tesztelés vár még rám.

[ Szerkesztve ]

(#10426) AT. válasza Ragnar95 (#10419) üzenetére


AT.
tag

Contour kamerák is jók!
Van egy kínai ez keress rá a youtube-n.
Kicsi könnyű.
Ennyi pénzért, nehéz lesz ennél jobbat találni.

A híres Gopro-nak a formája full alkalmatlan arra amire elvileg készült a kamera, de egy jó marketing mindent megold :D :D :D :D

(#10427) Ragnar95 válasza AT. (#10426) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, de ezt inkább kihagynám, mert bármilyen olcsó is, nincs rá gari és volt már pár negatív tapasztalatom noname kínai elektronikai cuccokkal, így gari nélkül nem veszek kínai terméket már :)
Ezt a Contourt viszont megnézem, mert ahogy látom, ez is vízálló például. Esetleg neked van tapasztalatod vele, hogy melyiknek jobb a képminősége?
A GoPro körül valóban elég nagy a hype, de nem tudom,h a forma mennyiben befolyásolja a használhatóságát, mivel úgyis sisakra/fejre rögzítve használja a legtöbb ember, így szerintem teljesen mindegy, hogy milyen alakja van...Igaz, hogy nem éppen áramvonalas a kialakítása, de egy ekkora kamera nem hiszem,h sokat zavarna bármilyen sebességgel is megy az ember...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10428) Ottó58 válasza liszi70 (#10425) üzenetére


Ottó58
senior tag

Éppen a 10414-re tettem neked egy egyedi beállítást (képet).
maxik2004 (#10418)-ra írtam, hogy: "Megpróbáltam a Sony kamera eredeti mts fájlokat ugyanolyan bitsebességgel átírni valamelyik formátumba, de a minőséget láthatóan lerontja.
Olyan szerkesztőprogram kell, ami eredetiben ment szerkesztés után."

Próbáltam áttenni AVCHD-be, de mindenképp nagyobb lett a méret, ha pedig ugyanazzal a bitsebességgel mentettem, mint az eredeti mts, akkor láthatóan rosszabb lett a minősége.
Vannak vágó-összerakóprogramok, amiket már itt ajánlottak, de tényleg olyan kellene, ami szerkesztve is az eredeti minőségben ment.
A szerkesztett anyagot 15000Kbit/s-el tárolom el (MPEG 2). -de még így is nagyobb az eredetinél.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10429) AT. válasza Ragnar95 (#10427) üzenetére


AT.
tag

Próbáltam már 1-2 akció kamerát.
Én valószínű beszerzek egy ilyen Kínait.
16k annyért kapsz egy nem noname kamerához pl egy konzolt....

Gopro (Black) azon kívül hogy kezelni sz@r, kb 20perc alatt lemerül, 30-40km/h-nál fejemen már elég kellemetlen volt, a f@szán megtervezett formája miatt, és ezáltal jobban is bemozgott!!!!
Aztán néha nem lehetett lejátszani semmivel a felvételt, néha tükrözte is a fordítás helyett....

Contour +2 kevesebb akksit eszik szerintem a bluetooth adatátvitel miatt, és annál nem késik 3-4s a kép mint a Gopro wifis cuccánál
Formája miatt kisebb a légellenállása, ha jól rémlik könnyebb is.
Bekapcsolni is 100x 1szerűbb mint pl a Gopro-t
Forgathatója a lencséje, ahogy a Drift-nek is.
Erre kb senki sem figyel, csak amikor szívás van a kamera elhelyezés beállítással.
Pedig ez is nagyon fontos szempont!!!
Teljesen mind1 hogyan rögzíted fel a kamerát, a lencsét elforgatod, és vízszintbe állítod.
Kép minőségre 1ik se jobb a másiknál.
Max a színviláguk tér el egymástól.
Stabilizátor 1ikbe sincs, csak a Sony HDR-AS15-ben, azt még nem próbáltam.
De arra azért készülj fel ha fejre fogod rögzíteni, azért elég össze vissza kaszálós lesz a videó....
Ha van rá lehetőséged, kérj kölcsön, vagy kölcsönözz ki egy kamerát, próbáld ki, és döntsd el tényre tudod-e, és megér-e annyi macerát amire használni akarod..

(#10430) Ragnar95 válasza AT. (#10429) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megnézem ezt is, mert árban nem sokkal drágább, mint mondjuk a GoPro vagy a Drift, viszont ha tényleg jó a képstabilizátora, akkor lehet, hogy annyit megér a dolog.
Sajna kölcsönkérni nem igazán tudok senkitől se, mert nincs ismerősöm, akinek lenne fejkamerája, írtad a kölcsönzést, esetleg tudsz valami helyet, ahonnan lehet kölcsönözni?
Ha 30-40km/h-nál már bemozogk a GoPro, akkor az nem éppen jó, mivel én kb 70-80km/h-nál használnám...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10431) AT. válasza Ragnar95 (#10430) üzenetére


AT.
tag

Nem azt mondom hogy annál a sebességnél már tuti bemozog, mert az konzol függvénye is, de engem ott már zavart a Gopor, a Contour pl nem.

www.myactioncam.hu
Tőlük tudsz bérelni, tanácsot kérni, egy csomó kamerát megtapogatni.
És majd eldöntöd melyik tetszik.
Mindenki másra esküszik.
Én a Goprot Black 1 hétig bírtam, de még szerencse hogy volt mellette egy Contour +2.
Gopro repült, Contour maradt :D

[ Szerkesztve ]

(#10432) Ragnar95 válasza AT. (#10431) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor asszem hozzájuk ellátogatok majd,h kipróbálhassam a kamerákat :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10433) AT. válasza Ragnar95 (#10432) üzenetére


AT.
tag

Arra azért még készülj fel, hogy a kamera árának legalább a felét bele lehet tolni még hozzá konzolokra(ez nélkül mondjuk kb semmit se ér a kamera), akkura, memória kártya stb......

(#10434) Ragnar95 válasza AT. (#10433) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek közül egyedül konzolra lesz szükségem, mivel a napi 2-3óra felvételi idő, amit a legtöbb tud elég lesz számomra és amúgy is van 5200mAh-es külső akksim, amivel vígan feltöltöm ezeket jópárszor :P Memóriakártyám szintén van 32GB-os, tehát az se lesz gond, egyedül a konzolt kell majd végiggondolni, hogy melyik is lenne a legideálisabb számomra...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10435) AT. válasza Ragnar95 (#10434) üzenetére


AT.
tag

2óra felvétel is necces lesz nemhogy a 3!
1 konzol se lesz elég, de majd te is rájössz mindezekre, ha elkezded használni :D :D :D

(#10436) liszi70 válasza Ottó58 (#10428) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Éppen a 10414-re tettem neked egy egyedi beállítást (képet)."

Ja, most látom, tényleg a tiéd is "Egyedi" volt! :D

Tegnap éjszaka kiderült, semelyik általam tesztelt Adobe Premiere verzió sem alkalmas az AVCHD szerkesztésére, kettővel is próbáltam. Nincs hang .mts fájl esetén, többféle kamera felvételével sem működik. (Az egyik legkomolyabb, legdrágább videó-szerkesztő, nem is értem.)
Viszont feltettem a Pinnacle Studio 16-os verzióját, reményt keltő! Fogadja, szerkeszti, nagyon jó minőségben menti, lehet hogy ez lesz a nyerő. A 14-es csinál érdekességeket vele, ez a 16-os eddig rendben. Persze még csak az elején tartok a tesztelésnek, tálalhat még fel feketelevest.

[ Szerkesztve ]

(#10437) #49155328 válasza liszi70 (#10436) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sony Vegas :F

(#10438) liszi70 válasza #49155328 (#10437) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem próbáltam AVCHD-val. De kipróbálom azt is. (Van már vele negatív tapasztalatom kompatibilitás terén, de hátha....) Jó progi, de szerintem elég szűkösek a mentési paraméterei. De biztosan kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#10439) Ragnar95 válasza AT. (#10435) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pedig a gyári értékek mindegyiknél legalább 2órát írnak, de van, amelyiknél 3-mat. Mondjuk valószínűleg 2 órát se fogok videózni 1 nap, de mint írtam, van külső akksim, így akár napi 10 órát is tudok videózni, ha nagyon arról van szó :P
Lehetséges, bár nem profi felhasználásra kell, csak saját célra készítenék vele videókat, de úgyis csak használat közben derül ki,h pontosan milyen konzol(ok) kell(enek)...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10440) liszi70 válasza liszi70 (#10438) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Jó progi, de szerintem elég szűkösek a mentési paraméterei."

Jó régen próbálkozhattam a Vegas-szal, mert azóta sokat változott ez a része. Rengeteg mentési forma van, igaz, nem találtam teljesen azonosat a forrásanyaggal, de az egyik m2ts-be mentő formula minimális eltérést mutatott az eredeti anyaghoz képest. Nagyjából olyat, amilyet a Pinnacle 16. Mivel a Pinnacle-t sokkal jobban ismerem, a 9-es óta azt használom, kezelőfelülete nekem megszokottabb és szimpatikusabb, így egyelőre ő a nyerő nálam, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#10441) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok!

Videokamera vételhez szeretnék tanácsot kérni.
Igazából már régóta tervezzük, de most hogy hamarosan jön a 3. gyermekünk, már nem akarom tovább halogatni.

A limit olyan 80-100 ezer tokkal vonóval.

-Sony CX220 kb. 60ezer Ft
CX250 85ezer
CX280 85ezer vagy amazon 230€ - 70ezerFt

-Canon LEGRIA HF M506 Full-HD 109.900.- vagy az Amazonról 320€ / 96.000.- . De ez már nekem egy kicsit sok (kártyával min. 110ezer). De ha annyival jobb akkor talán ...

Vagy ....

+ Class10 Memoriakártya 32Gb kb10ezer / 64GB kb 18ezer
+ A táska és töltö, de ez még hanyagható is lenne.

Kösz
Kalo

(#10442) Nagya21 válasza JKalo (#10441) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
CX250-esre egy szavazat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10443) vazol válasza liszi70 (#10440) üzenetére


vazol
tag

Hello!
Ha már így belemerültél a tesztelésbe PowerDirector-t nem próbáltad?
Olvasni róla hideget-meleget bár hazai véleményt még nemigazán találtam, külföldiül meg kevésbé értem.
Igaz én még csak DV-vel játszom egy Core2 kétmagossal és Pinnacle 10 Plus-al, de kellene már fejlesztenem, csak kamera+gép kicsit sokba fáj.

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#10444) Ottó58 válasza JKalo (#10441) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mégegy szavazat a Sony CX 250-re. Jobb a képérzékelője (1/3.91, a másik kettő 1/5.8), állóképe 8,9 MP, elég jó minőség és nagylátószögű, ami kisebb helyiségben jól jöhet. LCD 3".
Ha módod van rá a Sony CX250-et válaszd.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10445) Chrystall válasza JKalo (#10441) üzenetére


Chrystall
senior tag

Én a gyerekhez megvenném a Canon HF M506-ot. Az egyetlen kamera ami rendes HD felvételt csinál beltérben és este. Főleg a kisgyerekek esetében rengeteg jelenet lesz a házban vagy este felvéve, ha élvezhető videót akartok ilyenkor is készíteni, ez az egyetlen alternatíva. Az összes többi márka esti felvétele maximum dokumentációra jó, hogy mi történt, és annyi, de nem lesz teljesen élvezhető a kép. Nekem volt HF M406, az hasonló cucc, ha gondolod küldök tesztvideót.

(#10446) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

A Panasonic kamerákhoz kapott HD Writer nevű szerkesztő-progi, csak a saját kameráról importált fájlokhoz használható? Tudniillik más Pana kamerák ugyanolyan AVCHD x264 1920x1080/50p fájlait fel sem ismeri, be sem lehet vinni őket a programba. Vagy van valami trükkje?

Köszi!

(#10447) Ottó58 válasza Chrystall (#10445) üzenetére


Ottó58
senior tag

"ha élvezhető videót akartok ilyenkor is készíteni, ez az egyetlen alternatíva." - ez kicsit túlzás, de nem kétlem, hogy jó kamera, és 25ezerrel drágább, valamint az előzőekben írtam, hogy elég jó felvételt készítettem lagziban, ahol nem is volt olyan fény, mint otthon a lakásban. Gondolom ő sem gyertyafénynél filmezné a gyereket.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10448) JKalo válasza Ottó58 (#10447) üzenetére


JKalo
tag

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Maradok a cx250-nél, de sajna már csak fehérben kapható! :-(
De sebaj ez legyen a legkevesebb.
A tapasztalataimat megírom ha megérkezett és egy kicsit kiismertem.

Üdv
Kalo

(#10449) Nagya21 válasza JKalo (#10448) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Szép szin az a fehér, nekem is az van :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya
UI:Ha kell ugy akksi, azt kinából gyári(vagy annak nagyon kinéző) 5K szállítással együtt.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10450) Darbo válasza liszi70 (#10446) üzenetére


Darbo
tag

A Premiere Pro CS6 se tudja az AVCHD-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.