Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) hollozoli válasza updog (#11542) üzenetére


hollozoli
tag

Szerintem, ha jó felvételt akarsz, akkor a profi video-s srác mellett a Canon Legria-t is állvánnyal használod.

Egész olcsón is lehet (nem profi) állványokat kapni.

[link]

(#11552) deathatesz


deathatesz
újonc

Samsung VP-D371 kamerám van, https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10575925_714682648602962_497927367_n.jpg?oh=2898796483c101e3778e6d5214f95cff&oe=53D31E9A&__gda__=1406350855_6c17fda39e5d5667f893c881fa95ef00 És csak ez az egy kábel van hozzá...a gépemen viszont nincs ilyen bemenet...mit tudok csinálni?

(#11553) Watt25 válasza deathatesz (#11552) üzenetére


Watt25
veterán

Veszel egy FireWire kártyát a gépbe (ha nincs) és veszel FireWire kábelt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11554) deathatesz


deathatesz
újonc

Az mi? Honnan szerezhetek olyat es hogy mukodik?

(#11555) Ottó58 válasza deathatesz (#11554) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tessék! IEEE1394, vagy i-Link kábellel csatlakoztatod, videóvágó programban van olyan, hogy felvétel, vagy rögzítés a kiválasztott eszközről.
Természetesen fel kell hogy ismerje az adott eszközt, kamerát. Valós időben tudod átmásolni (60perc az 60 percig tart), vagy AVI, vagy MPEG tömörítéssel és DVD-re írható megfelelő DVD-író programmal, (pl: Nero Vision Express). Nekem sok szerkesztett, vágott anyag van tárolva (visszamásolva) kazettára és bizony többször elő kellett vennem újraírás céljából.
IEEE1394

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11556) Watt25 válasza deathatesz (#11554) üzenetére


Watt25
veterán

Picit szedd már össze magad!
[link]
Boltban kell venni! Basszus, eldobom az agyam!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11557) hollozoli


hollozoli
tag

Kipróbáltam a Sony HDR-CX220E-t LOW LUXE (éjszakai) módban, kicsit élesebb lett a kép:

[link]

(#11558) updog válasza hollozoli (#11551) üzenetére


updog
senior tag

ha ezt még múlt héten látom, mondtam volna hogy lottózz, pontosan ilyen állványom van a DSLR mellé :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11559) nonameidea


nonameidea
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy mit gondoltok a sony hxr mc1500-ról? Szerintetek jó döntés, megéri? Nekem fontos szempont csak az hogy bővíthető legyen, full hd- s legyen, és a képe minden helyzetben jó legyen.

(#11560) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Olyan kamerat vagy fenykepezot keresek, ami megfelel a kovetkezo felteteleknek:

- 1080/50p vagy 1080/60p
- minimum 24x gyors! zoom
- normalis optikai stabilizator
- zoom, fokusz, stabilizator hang ne hallatszodjon a felvetelben
- max 100 ezer forint

Most egy panasonix lx7 gepem van, ami prima videot csinal, de kicsi es nagyon lassu a zoom.
Probaltam informalodni a temaban, es neztem mar teszt videokat is youtube-on, amik alapjan eddig ket jeloltem van.
Egyik egy kamera Sony HDR-CX330
masik egy fenykepezo Canon SX700

Melyiket ajanlanatok es miert? Esetleg ha van jobb ezeknel, az is erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#11561) Perillustris válasza anonym1s (#11560) üzenetére


Perillustris
senior tag

A Sony Balanced Optical SteadyShot elnevezésű stabilizátorával ellátott kamerát keress, ha ez nagyon fontos. A kettő közül is a Sony-t javaslom. Sajnos a gépzaj ilyen kis méretnél szinte biztosan be fog hallatszani.

Perillustris

(#11562) Craincsgo


Craincsgo
csendes tag

Sziasztok!

Elszeretnék kezdeni videózni / fényképezni (rendezvényeket, eseményeket, stb..), viszont problémám a következő, teljesen kezdő vagyok életemben nem csináltam még ilyet, de nagyon érdekel ez az egész, eleinte hobbi szinten szeretném űzni.

Kérésem lenne a következő, milyen kamerát + kellékeket ajánlanátok nekem mint kezdőnek, sajnos nem vagyok otthon ezen téren, szóval árban sem tudom mi számít drágának vagy épp olcsónak.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#11563) anonym1s válasza Perillustris (#11561) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
A legolcsobb balanced amit talaltam a PJ530, de ez tobb mint ketszer annyiba kerul mint a cx330. Van olyan hatalmas a kulonbseg a sima optikai es balanced kozott mint az ar kulonbseg, vagy csak a szamomra felesleges projector miatt ennyi az ara a pj530-nak?

(#11564) Perillustris válasza anonym1s (#11563) üzenetére


Perillustris
senior tag

Komoly különbség van, nyilván nem kétszeres, mert a valóban parasztvakítás-szintű projektor is emeli az árat. Az "alap" stabilizátor is használható természetesen, a másik akkor fontos, ha valakinek nagyon remeg a keze. :U

(#11562) Craincsgo: Nézd, kezdésnek vehetsz egy alap gépet, mikrofonbemenet persze legyen. Ha úgy érzed, hogy hamar kinőnéd, és pénzed is van rá, akkor viszont ne add alább a Canon Legria HF G25-nél.

Perillustris

(#11565) Craincsgo válasza Perillustris (#11564) üzenetére


Craincsgo
csendes tag

Értem, kicsit drága lenne most így hirtelen, én egy Canon 700D -re gondoltam, nem tudom erről mi a véleményed/tek?

(#11566) Perillustris válasza Craincsgo (#11565) üzenetére


Perillustris
senior tag

Profi fotós tudás nélkül ne. Rendezvények és események felvételekor nem ideális, beállított jeleneteket célszerű rögzíteni vele. Ha a videós vonal érdekel, videokamerát vegyél. Kellő tapasztalattal és túlcsorduló kreativitással aztán még mindig elmehetsz a DSLR videózás felé, de készülj fel, sokba fog kerülni. Nagyon sokba. ;]

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#11567) Craincsgo válasza Perillustris (#11566) üzenetére


Craincsgo
csendes tag

Rendben, köszi szépen a választ!

(#11568) remington2


remington2
senior tag

Hali!

Videókamerát szeretnék venni. Annyi lenne a lényeg, hogy lehetőleg jó stabilizátora legyen, ne remegjen a kép, meg jó lenne, ha a nézegetéses szaggatós csíkozós dolgot el lehetne vele kerülni (interlace, meg szaggatás).
Az R506-ost nézegettem, tud 50p-t, bár a többi jellemzőjét nem ismerem. Elég profinak néz ki, sokféle felbontást tud, 50p / 50i, mp4 meg avhcd (ha ez jelent valamit). Ez kb. a legfelső határ, amit rá tudok költeni.

A másik megoldás, amelyen gondolkodom, hogy - mivel fényképezni is szoktam, hobbi céllal, és nem akarok 10 percnél hosszabb vidiket, így nem kellene két eszközt vinnem magammal - egy Olympus XZ-10-es vagy - már elég drága - XZ-2-es vennék. Az XZ10-es videóit nézegettem, nem szaggatott mozgó témánál, így lényegében ez is megfelelne.

Szerintetek melyik a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#11569) Watt25 válasza remington2 (#11568) üzenetére


Watt25
veterán

A csíkozódás egyértelműen az interlace-re vezethető vissza, viszont egyik kamera sem szaggat elvileg. Az visszanézéskor lehetséges amiatt, mert a monitorod nem olyan képfrekivel megy, mint amivel rögzítetted a képet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11570) remington2 válasza Watt25 (#11569) üzenetére


remington2
senior tag

Végigolvastam a fórumot a témában, ezért jutottam arra, hogy az 50p a legideálisabb arra az esetre, ha a lehető leguniverzálisabban visszanézhető felvételt akarok csinálni, igaz? (camcorderes témában)

A fényképezők, amiket néztem (pl az XZ-10), elég jó videókat csináltak, 30 fps-sel is, mozgással tele videó sem volt rossz.

Arra, amire akarnám, talán egy fényképezőgép is jó, eltérés - gondolom - főleg a körítésekben lehet (zoom, képstabilizálás), bizonyára a camcorderek javára.

szerk: mondjuk ez a teljesen alsókategóriásnak számító jvc sem csinál csúnya felvételt.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#11571) Watt25 válasza remington2 (#11570) üzenetére


Watt25
veterán

az 50p a legideálisabb arra az esetre, ha a lehető leguniverzálisabban visszanézhető felvételt akarok csinálni, igaz?
Ez pontosan így van. Az 50p-ből, ha kell, utólag simán lehet csinálni 50i-t, vagy 25p-t, ahogy tetszik...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11572) anonym1s válasza remington2 (#11568) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Mielott elcsabulnal az XZ-2 fele, nezd meg ezt a videot: XZ-2 fokusz es zoom hang.
A kompakt fenykepezos forumban nagyon dicserik es en el is hiszem hogy jo fenykepezo, de ezekkel a hangokkal szerintem teljesen alkalmatlan videozasra.
En emiatt nem vettem XZ-2 gepet amikor kamerat kerestem, es a 4x zoom is eleg keves videozasra.
En is hasonlo helyzetben vagyok, egyik kivanalom nalam is a jo stabilizator, csak nalam a ket jelolt a sony cx330 kamera es a canon sx700 fenykepezo.
Szombaton vendegek jonnek hozzank egy sx700 geppel, lesz alkalmam itthoni kornyezetben kiprobalni. Youtube videok alapjan a zoom gyors es hangtalan, viszont a fokuszt mintha kisse nehezen kapna el gyors zoomolas utan. Na majd meglatom mit muvel eletben.
A cx330 is jonak tunik youtube videok alapjan, de sajnos olyan nem jon hozzam tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#11573) tsyl válasza remington2 (#11568) üzenetére


tsyl
aktív tag

Xz-2 tulajként igényesebb videózásra én sem ajánlanám ezt a gépet.

17 éve a PH-n....

(#11574) nonameidea


nonameidea
csendes tag

Sziasztok!

Mostanába rengeteget gondolkodok,(talán túl sokat) hogy milyen kamerát kéne vennem. Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni nekem a választásban. Elmondom a jelenlegi jelöltjeimet de más tippeknek is örülnék.

Panasonic LUMIX DMC-FZ1000

Nos ez a kamera csak a 4K miatt jutott az eszembe, nem vagyok nagy rajongója a kompaktoknak és inkább egy teljesen manuális kamerát preferálok.

Panasonic Lumix DMC GH4

Ez a kamera ugye már egy kicsitt jobb minőségű mint az előző, főleg a cserélhető objektív miatt de, nekem kéne hozzá egy átalakító mert nekem Nikon objektíveim vannak. Ez a kamera is 4K-s illetve elég jó a képe.

Blackmagic Pocket Cinema Camera
Nos ezen nagyon elgondolkodtam mert ugyebár ez full hd de nem annyira zavar ez, viszont mint mondtam szeretem, ha nagyon kontrolom van a beállítások felett és a RAW videó itt jön nagyon előnybe. Maga a kamera most nagyon le van árazva így megérné azonban mivel szükség van hozzá egy jó pár kiegészítőre ezért talán nem ez az elsődleges gondolatom főleg mivel lehet, hogy az akciónak az az oka, hogy egy új kamera fog kijönni ami talán megoldja a problémákat amik ezzel a kamerával vannak. Pl: Gombok elhelyezkedése, stabilizátor hiánya, nagyon gyorsan merülő aksi, óriási fájlok(ez nem lesz megoldva de azért meg kell említeni) illetve a sötétben nem a legjobb a képe és nekem talán ez az egyik legfontosabb opció. Viszont a képminőség, a zebra, és a fókuszálás módja viszont nagyon erős vonala ennek a kamerának.

Sony HXR MC1500
Na ez a kamera sem 4K-s és nem is egy nagy az fps-e de viszont a képe nagyon jó, sötétben is viszonylag jól teljesít, nagy választékú kiegészítők vannak hozzá(azért nem annyi mint a blackmagichez) illetve van benne kép stabilizátor ami nagyon hasznos hiszen ez egy vállkamera.

Nos ennyi lenne, ha esetleg tudok ajánlani valami mást vagy ezekről van valami véleménytek annak nagyon örülnék. :)

Összefoglalva a fontos opciók nekem:
-Full HD vagy 4K
-Nagyon jó képminőség sötétben is
-bővíthetőség
-a vállkamerák nagy kedvenceim
-profibb felhasználásra is alkalmasság

(minden gondomat megoldaná egy RED camera ha lenne rá pénzem... :O )

[ Szerkesztve ]

(#11575) Perillustris válasza nonameidea (#11574) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem igazán értem, a felsorolásban miért csak egy videokamera van, nyilván a Sony összeveri mindet videós tudásban. Ez a mondat kifejezetten logikátlan: "illetve van benne kép stabilizátor ami nagyon hasznos hiszen ez egy vállkamera".

Egy vállkamera előnye éppen az, hogy jól ki lehet tartani. Ha $1,149.95 dollárért meg tudod szerezni, akkor boldog ember leszel. Én sem a 750-es Panasonic-ot vettem volna. :O

Perillustris

(#11576) nonameidea válasza Perillustris (#11575) üzenetére


nonameidea
csendes tag

Köszi a választ :) , nos a felsorolásban nem csak egy videókamera van hisz a blackmagic is az. :U Az nem is tud fotót készíteni. A panasonic GH4-et se nagyon a fotók miatt veszik az emberek. A vállkameráknál szerintem azért fontos a kép stabilizátor, mert pont hogy arra van hogy vállról mozgasd vagyis eszükbe se jut, hogy állványon használd, ezért egy kis extra stabilitás jól jön. (Ez egy tökéletes példa volt arra, hogy hogyan ne fogalmazzunk!)

A panasonicok se rosszak elég jó handycam-eket gyártanak ők is nekem egy hc-x900 as van, és azért az se rossz. (főleg, hogy leica objektív van benne :DD, na meg zebra, stb.)

A JVC is gyárt hasonló árú és típusú kamerát de a sony azért jobb a kamera piacban mint a jvc. (de a jvc is elég jó) Esetleg mit gondoltok a JVC Gy-HM70U-ról? :F

[ Szerkesztve ]

(#11577) remington2 válasza anonym1s (#11572) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi a tanácsokat! Én az XZ-10-est nézegettem,mellette meg kamerának több típus is befigyel.

A fenti, szerintem szép jvc videó kapcsán csábultam el, mert az mégiscsak camcorder, stabilizálásban, zoomban és hasonlókban, videóban biztosan jobb, mint egy, nagyjából egy árkategóriában utazó öszvér fényképezős megoldás (legalábbis azok között, ameddig az én takaróm elér).

A fényképezőgépes topikban az LX7-est ajánlgatják, mint nagyon jó fotó+videó megoldást, csak az messze a rendelkezésre álló keret fölött van.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#11578) Perillustris


Perillustris
senior tag

Slow motion a viharban

Sajnos a Youtube kompresszió miatt romlott a folyamatosság. :W

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#11579) anonym1s válasza remington2 (#11577) üzenetére


anonym1s
őstag

Nekem LX7 van, valoban prima videot csinal, sokkal jobbat mint barmelyik kamera vagy fenykepezo ami nalam jart, de nagyon kicsi a zoom rajta es rettenet lassu. Van egy jvc vx715 kameram is. Szeretem, mert kicsi, konnyu hordozni, elfogadhato a zoom (10x, gyors es csendes), de csak 1080/25p videot tud, ami gyors mozgasoknal latszik is rajta. Ezert keresek most olyat ami tud 1080/50p es normalis zoom van rajta. Vasarnap tudok irni nehany szot az sx700-rol.

(#11580) KL48


KL48
tag

Vettem Kínából a 7 éves unokámnak egy ilyet. A szemünkhöz közel emelve a nézőkéjét, csak egy homályos kép rajzolódik ki. Ha távolabb viszem, élesebb a látvány, de olyan kicsi, hogy csak nehezen kivehető, szinte lehetetlen a "kép komponálás". Így nem igen tudom megszerettetni az unokámmal a kamera használatot, mert csak kínlódik vele. Tudtok esetleg valami modifikációs megoldást? :((

(#11581) Perillustris válasza KL48 (#11580) üzenetére


Perillustris
senior tag

Vedd meg ezt. Volt ilyenem, es maig imadom az Exilim EXZ750-emet is, mely a maga koraban a legjobb videot csinalta a kompakt gepek kozul.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#11582) narumon válasza KL48 (#11580) üzenetére


narumon
őstag

Node mégis mit vártál egy full műanyag 1000Ft-os valamitől amire ráírták, hogy kamera? (közben meg nem).
Ez tipikusan az a dolog ami annyit sem ér hiába olcsó...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11583) hollozoli válasza KL48 (#11580) üzenetére


hollozoli
tag

Teljesen egyetértek a Narumon-nal.

(A legolcsóbb olyan kompakt fényképezőgépek, amik már HD-ban tudnak felvenni, olyan 9000 forintért kaphatók az OLX-en. Legalább ennyit költs rá!)

(#11584) #63463168


#63463168
törölt tag

Kipróbáltam "élesben" a Sony HDR-CX410, HDR-PJ420, valamint a HDR-PJ530 kamerákat.
A CX410 és PJ420 képminősége kiváló, csaknem kifogástalan (alacsony megvilágításnál is), de a hangminősége gyenge. (érzékenység, zaj, túl mély, visszhangos...)
A PJ530 hangján már ezeket a hibákat jórészt kijavították, azonban ennél a típusnál a képminőség lehetne jobb ennyi pénzért. :( Köszönhető ez (talán) az előbbieknél (1/3") kisebb CMOS-nak (1/5 "). Túlexponált (szinte kifehéredett) világos képrészletek, színvilága nem olyan jó, mint amit - még az régebbi Sony-któl is - megszoktunk.
Ami tetszett viszont benne: a kiváló kivetítő, a ZOOM, és a kitünő képstabilizátor!

[ Szerkesztve ]

(#11585) Doner


Doner
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék venni egy kamerát a keret max 40 pénz

Mindenképpen lehessen bele tenni sd kártyát 32 gigásat minimum, legyen full hd képstabilizátorral főleg nappali képeket csinálnék de legyen benne night mode(régen volt egy dvi os sony handycamom abban is volt ilyen infravörös fény) egyszerű legyen a használata sok akkuidővel nem árt ha azt könnyen lehet cserélni és újakat is venni hozzá.
Előre is kösz!

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#11586) hollozoli válasza Doner (#11585) üzenetére


hollozoli
tag

Az a gáz, hogy szétnéztem az OLX-en a Jófogáson meg a Vatera-n, és a legolcsóbb használt (tényleg Full HD kamera, azaz nem 1080i) ennél sokkal drágább.

Ez például nem 1080p kamera:

[link]

És ez sem az:

[link]

Sok sikert!

hollozoli

(#11587) Doner


Doner
aktív tag

De mi olyan drága ezeken? Aranyból vannak?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#11588) hollozoli válasza Doner (#11587) üzenetére


hollozoli
tag

Nem tudnám megmondani, miért 60 000 forintnál kezdődik egy új 1080p videokamera, de ennyiért kínálják a gyártók.

Karácsony előtt le szokták árazni a kamerákat, olyankor 50 000-ért is lehet kapni egy full HD-t. (Pl. Panasonic HC-V130, Sony HDR-CX240, Canon Legria HF-R506)

Nekem egyébként sokáig Samsung HMX-Q10-em volt, amit csak HD-ben 720p-ben használtam, de egész jó minőségű felvételei voltak.

(#11589) #63463168


#63463168
törölt tag

Szerintem a kameravásrláskor nem szabad elfelejtkezni a többi nagy gyártóról, pl.: JVC, SAMSUNG, Toshiba. Panasonic...stb.
Bele kell nyugodnunk, hogy a Sony-óriás mára már végleg kifarolt a középkategóriás jó minőségű kamerák piacáról. Irány a 4G!!!! Arra összpontosít. Abban van a pénz.
Átengedte a kommersz szegmenset a piac más szereplóinek.
Nagyon sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#11590) Ottó58 válasza #63463168 (#11589) üzenetére


Ottó58
senior tag

A Sony akar mindíg az első lenni a képi megjelenítés terén.
Akartad írni a 4k-t, mert a 4G talán a nehézségi gyorsulás?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11591) silboy


silboy
aktív tag

Nekem Canon HF-R506 van amivel meg vagyok elégedve,nekem megfelel arra az évi 2-3 alkalomra nyaralások alkalmával,családi eseményeken.Viszont jó lenne egy állvány hozzá.Kamerához spéci állvány kell,vagy megfelelnek a fényképezőgép állványok is?

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#11592) galicza


galicza
újonc

Sziasztok! Kamera vásárlásra adtam a fejem, viszont nem vagyok nagyon toppon a témában. Böngészgettem a neten és ráleltem egy Sony HDR-CX240 kamerára a media markt webshopjában, ami árban is megfelelne nekem. Tudnátok nekem segíteni, hogy megéri-e befektetnem ebbe, vagy tudtok jobban ilyen árkategóriában? 60, maximum 70e forintig mennék.

Köszi a válaszokat!

(#11593) KL48 válasza hollozoli (#11583) üzenetére


KL48
tag

Igazatok van, köszi a válaszokat. Ahogy írtam, nem is szántam másnak, mint gyerekjátéknak. Azóta kivettem belőle azt a fars műanyag lencsefélét. Most az unokám csak néz át a lukon és "fényképez" El van a gyerek, meg a nagypapa... :D

(#11594) hollozoli válasza galicza (#11592) üzenetére


hollozoli
tag

Írtam választ privát üzenetben. Majd nézd meg a privát üzeneteidet!

(#11595) Perillustris válasza silboy (#11591) üzenetére


Perillustris
senior tag

Megfelelhet hozzá, persze, ha az már megvan. :K

Perillustris

(#11596) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Régi videó képesség nélküli DSLR mellé szeretnék videókamerát venni.
Egyelőre elméletben tapogatózom csak, nem akarok sietni vele.

Az az első kérdésem, hogy pl. egy komolyabb modern bridge fényképezőgéphez képest miben nyújt többet egy videókamera?
Képminőség, funkciók, kezelhetőség egyaránt érdekel.
Pl. a rolling shutter jelenség ezeket is súlytja?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11597) hollozoli válasza Bici (#11596) üzenetére


hollozoli
tag

Az egyik ismerősöm pont most vásárolt egy Panasonic Lumix DMC-FZ72 bridge-et, ami AVCHD-ban rögzít 1080p-ben, de csak FPS (maximum felbontásnál) 30 kép/mp , míg a videokamerák 50 kép/mp-el rögzítenek.

Viszont a mostani Bridge-eket alapban nagylátószögű objektívvel látják el, amit az én Sony Handycam-em nem tud.

Szóval elgondolkodtató amit írtál.

(#11598) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben szándékomban áll venni egy Nikon D5300-at, ami videózásra (is) szerintem elég jónak tűnik. Érdemes beruháznom olyan 50-80e Ft-ért videókamerára? Ha igen, milyet ajánlanátok ebben az árkategóriában?

(#11599) hollozoli válasza cadgers (#11598) üzenetére


hollozoli
tag

Ha van 260 000 forintod egy ilyen fényképezőgépre, hobbiból vehetsz még egy videokamerát is. Jól fog kinézni mellette...

Ugyanitt: Nem tud valaki használt Canon EF-S 10-18 -as nagylátószögű objektívet Canon EOS-hoz kispénzűeknek?

[ Szerkesztve ]

(#11600) #63463168 válasza Ottó58 (#11590) üzenetére


#63463168
törölt tag

Köszi a kiigazitást, - pedig nem vagyok vadászpilóta! :) .....
Mivel nagy név a Sony, ma újra megnéztem élőben a HDR-PJ530E kamerát a boltban. Szuper kis szerkezet mondhatni, nagyon tetszik. Ha a felbontása kicsit nagyobb lenne, valamint nem vezérlődne túl a világos képrészleteknél, azonnal megvenném. A hangja is jó, nem zajos, elég érzékeny a mikrofonja. Még így is gondolkodom, hogy - a hátrányai ellenére - megveszem, mihelyst az árát "normalizálják" ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.