Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#5701) Jim-Y válasza Joltee (#5696) üzenetére


Jim-Y
veterán

LAP: ASROCK H61M-GS 12.397 Ft
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 29.439 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 5.791 Ft
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064B/WW 25.412 Ft
HÁZ: COOLERMASTER RC-360-KKN1-GP Elite Fekete 11.252 Ft
TÁP: FSP FSP350-60APN 8.115 Ft
Összesen: 92.407 Ft

(#5702) horush válasza TGWH (#5699) üzenetére


horush
addikt

Plusz még, ami úgy eszembe jutott, de nem tudom már szerkeszteni az előzőt:

A fórum nem kifestő, nem kell egy hsz-be 10 szmájli.
"nem keresgélek, majd megmondják mi a jó / tápokban megint nem vagyok otthon"
Akkor miért készítesz ajánlást? :U

(#5703) TGWH válasza horush (#5702) üzenetére


TGWH
őstag

Írtam, mert össze kéne valamit dobni magamnak is. Nem kifestő, de engem nem kell komolyan venni. SSD-n akkor megint elírtak valamit, ez az ára ha nem lesem folyamatosan.
Nos, most viszont akasszuk a hóhért címmel, én kérem véleményeztetni ezt a konfigot. Egy oldalról szedtem össze, két variációt. Valószínűleg több oldalról/boltból lesz véve, mert így nagyon nem buli, főleg a ház+táp+ram...

AMD FX 6100 BOX - 36e
Gigabyte GA-970A-D3 - 25.4e
Corsair Vengeance 8Gb/1866 - 19.8e
----
Intel Core i5-2400 - 46.9e
ASRock H61M/U3S3 - 17e
2* Kingston DDR3 4096MB / 1333 - 2 * 7.2e
----
DVD NEC AD-7260S SATA - 5e
DELL ULTRASHARP U2312HM - 51e
Corsair CXV2EU500 500W - 17e
Cooler Master Centurion 5 II - 18e

HD7850 - 70e
----------

Amd: 81.2e + 161e = 242.2
Intel: 78.3e + 161e = 239.3

Nos, egy oldalról összeszedve mit szóltok ehhez? Még egy ssd, és a 250-260-as keretben bent is van :D azaz picit túl is lépi, de a dőlt betűs részeken még faragok, biztos van olcsóbb meg jobb, csak meg kellene találnom. No meg ugye az alaplapok...

szerk.: no meg addig megvárjuk, 2-3 hónap alatt mi újdonság fut be, szóval biztos változni fog még az is, amit írtok, mire cseréljem ki. De valami ilyesmire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5704) Crias válasza TGWH (#5703) üzenetére


Crias
senior tag

Tök mind1 melyiket veszed, mert a vga-t ki fogja hajtani, amennyivel meg erősebb alapból az intel azt vissza hozza tuningal az amd...
Csak 1 megjegyzés bár felesleges lesz mert 3-om hónap múlva akarsz gépet venni addigra meg ugye jön az Ivy meg a cölöpverő is, de azért mégis:
Én a helyedben azt a lapot eldobnám jó messzire és vennék egy normális 990-es chipsettel ellátott lapot ~ugyanennyiért pl Asrocknál vannak normális lapok is de talán Gigánál is van, de akár kitolhatod kicsit a költségvetést azzal ha nem ilyen drága ramot veszel egy jó 1600-as ramot, pl kingsotn hyperx az is sokat dob az amd-s gépeken de abban nem vagyok biztos hogy az 1866-os hoz-e annyit vagy csak marketing, de talán a piledriver lesz az ami normálisan kezelni tudja.

De mint mondtam ez teljesen irreleváns a te esetedben.

Crias

(#5705) TGWH válasza Crias (#5704) üzenetére


TGWH
őstag

Oks, majd ha itt az ideje, úgyis kérdezek mindenhol, hogy pl. melyik chipset a jobb, meg ilyenek, és mitől :D
Új procik áráról van v.mi infó? Azt gondolom, hogy a trinity ha erősebb lesz, már pedig durván az lesz, akkor az A10-es olyan 50 körül, na az pont mindegy, de fx helyére amik jönnek, azok árairól van v.mi hír? Ugyan így intel oldalon apu nélküliek árairól van v.mi? Még azt sem tudom hirtelen, új foglalat lesz-e vagy sem, meg hogy mikor jönnek, csak hogy valamikor...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5706) horush válasza TGWH (#5703) üzenetére


horush
addikt

Intel erősebb, én biztos nem vennék fx6100-at. Tápból meg Sharkoon WPM 500at vegyél, az moduláris.

(#5707) Crias válasza TGWH (#5705) üzenetére


Crias
senior tag

A 990-es chipset-et azért mondtam mert azokban a lapokban lehet megkötések nélkül tuningolni, a többi lapban a max az olyan 4,5 Ghz utána letilt a TDP limiter hiába van kikapcsolva, legalábbis ez volt még pár hónapja a tényállás.

A Trinity procierőben nem fog nagyot villantani hiába raknak bele bull modulokat, viszont IGP-ben nagyon brutálisat fog javulni a Llano-hoz képest, ~50%-ot gyorsul az első tesztek alapján, de ez téged nem hiszem hogy érdekel :)
A Trinity-hez jön új foglalat mert más architektúrára épül (bull modulok), az fx utódja meg elvileg az am3+ ba megy ugyanúgy bele.
Ivy-nál meg tudomásom szerint nem lesz igp nélküli. SB-nél is csak 2 procit adtak ki igp nélkül, de nincs is értelme kihagyni árban se csökkenne olyan sokat ha kihagynák, és jó azért ha van valami ha kipurcan a dvga.

fezlergabor-nak igaza van az intel gyorsabb amíg nem húzod meg az fx-et így én is jelenleg az intel lenne a vállalhatóbb választás, de nem is mondtad mire használod, játékra szerintem teljesen mind1 melyiket veszed, úgyis a vga fog előbb elfogyni mint a proci...

[ Szerkesztve ]

Crias

(#5708) TGWH válasza Crias (#5707) üzenetére


TGWH
őstag

Azért 70 ezernél drágább vga-t nem vennék... arra gondoltam, hogy majd pár év múlva, ha kevés lesz, akkor dobok bele egy újat, kérdés mire lesz elég a proci.
Ez azért elég fura, hogy az apus nem drágább... de akkor nem is baj, majd nézek valamit 40-50 körül, gondolom erősebb lesz a cpu része, mint a mostaniaknak ilyen árban.
Akkor ebből inteles gép lesz.

Köszönet, majd kb. három hónap és érdeklődöm :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5709) Crias válasza TGWH (#5708) üzenetére


Crias
senior tag

Nem biztos hoyg értem mit szeretnél :)
De te írtad a 7850-et, én csak annyit írtam hogy mind2 proci ki fogja hajtani a vga-t és előbb kell új vga mint proci.
Az apu-ról szólva a 10k-s prociban is benne van az igp, szóval nem ez teheti ki a proci árának a jelentős részét :)
Ép ezért volt kár most ajánlatot kérned mert elkönyvelted hogy az intel a jó választás, ami jelenleg helytálló de 3-om hónap múlva már nem biztos.
Mellesleg az Ivy sem fog sokat fejlődni procierő tekintetében ahogy a Trinity se a procierőre gyúrt elsősorban persze mind2 gyorsabb lesz valamelyest az elődjénél (a mértéket még nyilván nem nagyon lehet tudni majd ha megjelennek akkor derül ki ténylegesen).
Az fx-ek utódja villanthat talán valamit procitéren a többieknél "más" szempontokat vettek figyelembe.

Crias

(#5710) TGWH válasza Crias (#5709) üzenetére


TGWH
őstag

Majd meglátjuk. 7850 azért reméljük kihúzza egy ideig, ahogy a mellé választott v.melyik proci is :D Várok, ha már a bullra vártam milyen fsza lesz, most már tényleg kivárom, rosszabb nem lehet, mint akkor :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5711) balpis válasza Jim-Y (#5701) üzenetére


balpis
őstag

esetleg megfontolható - ha a keretet ki akarjuk használni :
- egy i3-2105 (kb. +2k), amiben jóval erősebb az IGP, esetleg jól jöhet,
- egy H61M/U3S3 (kb. +4k) alaplap, az USB3 lassan jól jöhet, ha külső adattárolók is kerülnek néha csatlakoztatásra
Még ezekkel is benne lehet maradni a 100k-ban.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5712) uffneked


uffneked
aktív tag

Úgy látszik, 1 héten belül realizálódik a gépvétel, íme a kinézett konfig sok utánaolvasást követően:
Alaplap: ASROCK H61M/U3S3 16.530 Ft
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 29.439 Ft
Memória: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB 5.652 Ft
VGA: egyelőre megteszi az integrált (majd később esetleg ilyen 6770 1gb ddr5-re gondoltam ~25k körül)
HDD: kukázok valami 500gb-osat apróról ~10k
ODD: LG GH22NS70 Fekete OEM 4.445 Ft
Táp: FSP FSP400-60APN 9.639 Ft
Ház: ASUS TA-711 5.740 Ft
Házhűtés: 1x ARCTIC COOLING F8 Pro PWM 1.588 Ft, 1x ARCTIC COOLING F12 Pro PWM 1.929 Ft
Monitor: BENQ G2222HDL 30.364 Ft
Szumma: 115326 Ft

Az alapkoncepció az, hogy most egyszerűen nem tudok több pénzt beleölni. Játékra kell, de nem 2012-es játékra, és nem feltétlen fullHD max grafon. Versenyjátékokkal játszanék, pl. CoD4, CS:S, ahol ugye a felbontás nagy, a grafika minimum, és maximális FPS. :)

Kérdések:
- azért gondoltam i3-ra cerka helyett, mert ha pár hónap múlva veszek bele valami vga-t ~25-30k árkategóriában, akkor esetleg lehet proci-limites a konfig. ha hülyeség, szóljatok.
- jól gondolom, hogy ha nem húzom a procit, akkor elég a gyári hűtés?
- jól gondolom, hogy elég ez a 2 venti a házba? ha jól láttam a házat, akkor hátul egy 12cm-es hely van, elől gondolom 8cm.
- monitornál az volt a cél, hogy 22", és fullHD. ez viszonylag olcsó, többen dicsérték, én nem értek hozzá, nem fogok grafikaitervezni, játék és filmre kell.
- esetleg cseréljek valamit?

Köszöntem szépen!

Szerk: esetleg vegyek inkább i3-2105öt a jobb IGP miatt, ha úgyse lesz benne vga az elején?

[ Szerkesztve ]

(#5713) franc0 válasza uffneked (#5712) üzenetére


franc0
őstag

Pont azt akartam javasolni, amit a végén írtál :)
Esetleg egy FM1 alaplapot A6-3650-el. Kicsit olcsóbb lesz a vége, és jobban tudsz vele játszani.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5714) horush válasza franc0 (#5713) üzenetére


horush
addikt

Meg gyengebb is a 3650 joval.. Miert tudna jobban jatszani?

(#5715) Crias válasza horush (#5714) üzenetére


Crias
senior tag

Mert a HD2000-3000-nél jobb a Llano IGP-je...
És azt majdnem el is felejtettem hogy cfx-be rakhatja a 6670-el az IGP-t, mivel azt írta hogy ilyen vga-t akar mellé venni majd, szvsz én most nem építenék intelre.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#5716) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok, brutto 75ért kéne egy gép munkára, esetleg hd filmezésre.

monitor bill egér odd van.

valami korszerű megoldás érdekelne. köszi

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#5717) Jim-Y válasza MCGaiwer (#5716) üzenetére


Jim-Y
veterán

LAP ASRock H61M-GS ~12.500
CPU INTEL Pentium G620 ~15.000
RAM Kingmax DDR3 1333mhz 4096mb ~5.500
SSD Samsung S3 830 64GB ~27.000
HÁZ Sharkoon Vaya ~8.000
TÁP FSP 350-60APN ~8.000
-------------
76.000

Korszerű, gyors, ha kell tárhely, akkor aprón lehet vadászni hozzá HDD-t, vagy alapból SSD helyett azzal veszed. üdv

(#5718) horush válasza Crias (#5715) üzenetére


horush
addikt

Ja arra nem figyeltem, hogy nem most akar vga-t venni. Egyebkent a css hd2000-el is megy pl. siman.

(#5719) Jim-Y válasza balpis (#5711) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teljesen jogos, köszi a kiigazítást, sajnos sietve dobtam össze, és nem figyeltem, hogy a keretbe beleférne jobb is:/

(#5720) uffneked válasza Crias (#5715) üzenetére


uffneked
aktív tag

Most akkor ezt nem értem. Az előző 200hsz-t végignézve mindenki SandyBridge-et ajánlott a ~100k kategóriában is.
A vga inkább 6770 lenne, mint 6670, illetve ha nagyon esik a jobbak ára, akkor 30k-ig jobbat veszek.
És ha már mindenképpen AMD, akkor összedobná valaki, hogy pontosan milyen konfigot képzel el?

(#5721) balpis válasza uffneked (#5712) üzenetére


balpis
őstag

Ha lesz később diszkrét VGA, nem feltétlen kell az erősebb IGP. Ha van még 1-2k keret, akkor lehet esetleg i3-2120 - ha nem csak játék lesz, akkor talán számíthat a plusz processzorteljesítmény.

Amin még elgondolkoznék: a ház: ez az Asus ház a két ventivel ~9,2k
Egy Sharkoon Vaya - igaz, csak egy ventivel: 8,2k. De abba még egy 12-est tehetsz később hátra - elég szerintem akkor, ha beteszed a VGA-t is. (És van, ahol 1k körül van csak egy AC F12)

Ennek se tökéletes a szellőzése, de az Asusnál bitzosan jobb. Ráadásul a kábeleket is szépen elvezetheted benne.

(#5720) uffneked: ha 6770, 6850-ben gondolkozol később, akkor szerintem ne foglalkozz a Llano változattal. Az leginkább akkor életképes, ha újabb játékokkal akarsz alacsonyabb felbontáson dedikált VGA nélkül játszani.
Ha a "később" az valóban sokára lesz - fél, egy év -, akkor esetleg szóba jöhet, mert az IGP-je valóban jobb egy Llanonak, mint a sandyé.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5722) uffneked válasza balpis (#5721) üzenetére


uffneked
aktív tag

Rendben, akkor Sharkoon Vaya lesz, és i3-2120. Köszöntem! :R

(#5723) Xanderas


Xanderas
csendes tag

Hali. Ehhez a procihoz (Intel Core i5 2500K) keresek egy jó alaplapot.
Legyen rajta usb3.0 SATA3 esetleg PCIe 3.0. De a fő kitétel a procival való gyors és megbízható működés.
Előre is thx. Ja és olcsó ha lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#5724) BigBlackDog válasza Xanderas (#5723) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asrock Extreme3 Gen3-hoz mit szólsz?
Talán itt témába vágóbb lett volna a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#5725) Xanderas válasza BigBlackDog (#5724) üzenetére


Xanderas
csendes tag

Elolvastam a leírását és egész jól hangzik.
Az Asus p8Z68-as lapokról mi a véleményed? Magam kútfejéből mint alternatíva Asus P8Z68-V LX (az olcsóság miatt)

(#5726) BigBlackDog válasza Xanderas (#5725) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asus: 4+2 fázis
Asrock: 8+4 fázis
Tuningra az utóbbi jobb. Nemrég döntöttem én is Asrock mellett, ugyanolyan felszereltségű Asus jóval többe került volna. Jelenlegi Asrockommal pedig semmi problémám eddig.

(#5727) Xanderas válasza BigBlackDog (#5726) üzenetére


Xanderas
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#5728) csanad09


csanad09
csendes tag

Sziasztok! Már írtam ide tanácsért, segítségért, kaptam is válaszokat, amiket még egyszer köszönök. Kezd körvonalazódni a konfigurációm. Egy hangstúdiós gépet szeretnék összerakni, amit egy kevés játékra is használnék (FIFA). Eddig megvan az, hogy intel i5-2500K processzor lesz és egy e-mu 1212m hangkártya. A többiben még nem vagyok biztos, ezért kérnék segítséget. A maximum határ az 200 ezer forint, mindennel együtt. Mindent újonnan vennék, boltból, vagy akár hardverapróról.

Nagyjából ilyen keretekre gondoltam:
Alaplap: 40.000
Processzor: Intel i5-2500K 55.000
Videokártya: 40.000
Memória: 15.000
Táp: 15.000
Ventillátor ha kell jöhet, csak viszonylag halk legyen a gép.

Szóval, amit nem tudok abból milyen típust vegyek? Egyáltalán nem értek hozzá. Hallgatok rátok :D

(#5729) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok,
nemrég kértem tanácsot tőletek egy gépre.
Most kéne egy kisebb gép is irodai dolgokra+ erre a programra, de csak maximum DVD minőségű videókhoz. Játék és filmnézés ezen se menne.

Na most a keret 140 körül van monitorral együtt. Az eddigiek alapján én összeállítottam egy konfigot, kérdésem, hogy életképes-é ez így?

1. Lap: Asrock H61M-U3S3
2. CPU: Intel Core i3-2120
3. RAM: Kingmax 4GB DDR3
4. HDD: Western Digital 1TB 64 MB SATA3 WD10EARX
5. ODD: LG BH10LS38RBB OEM BluRay író
6. Kártyaolvasó: ModeCom CR-108 fekete kártyaolvasó
7. Táp : FSP 400W 400-60APN
8. Ház: Modecom Harry 8300B
9. Monitor: Samsung E1920NW

Ez nagyjából 140. Sajnos SSD és VGA ebbe a keretbe nem igen fér így bele, de ha tudtok jobbat szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#5730) Jim-Y válasza eddhunter (#5729) üzenetére


Jim-Y
veterán

HDD-t kéne használtan vadászni egyet -> költségcsökkenés
alaplapból fapadosabb modell -> költségcsökkenés
blu ray író helyett sima -> költségcsökkenés
4 giga helyett 8gb-ot raknék bele mindenképp! elég egy FSP 350-60APN is tápnak, és szerintem lassan ott tartunk, hogy megvan a vga ára. üdv

(#5731) BigBlackDog válasza eddhunter (#5729) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kingmax ramok helyett én Kingston-t választanék, talán kisebb eséllyel futsz selejtbe.
Winyónál lehetne talán még faragni az árból picikét, sata2-es porttal és 32 Mb cache-sel sem lenne szerintem érezhetően lassabb (bár árban nem tudom mennyit számít). Gondolom a mérete nem hiába 1 Tb (500 Gb-os példány mellé lehet, hogy elférne már egy szerényebb ssd is). Nagyjából ennyit változtatnék én rajta.
Esetleg, ha használt termék is szóba jöhet, jelentős előnyre tehetnél szert, különösképpen egy használt hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#5732) horush válasza csanad09 (#5728) üzenetére


horush
addikt

Ház nem kell? Tárhely van? Én egy SSD-t is vennék mindenképp.. A 200k-ba a hangkártyának is bele kell férnie, mert ha jól látom ez vagy 50k..

[ Szerkesztve ]

(#5733) bluemirage válasza eddhunter (#5729) üzenetére


bluemirage
őstag

Videó vágással is foglalkozom. Remélem tudok segíteni, tehát:
1., A korábban írtak szerint olcsóbb Asrock H61-es lappal néhány eFt-ot lehet még spórolni.
2., A Winchiken a SATA3 parasztvakítás olvass utána. Tehát nem kell U3S3 lap és...
3., Elegendő a 500MB-os winchi még tömörítetlen AVI-val való munkához is. Sőt még jobb lenne 2 kisebb a videóvágáshoz... ha már nincs SSD. //OS+WORK//
4., 4GB RAM is elégséges lehet induláshoz... később is mehet bele a +4GB.
5., BlueRay író minek... valamit elhallgattál??? Mégiscsak BD lesz az output??? Akkor felejtsd el az I3-at. Ha viszont DVD az output, akkor ne ezt a sz*r íród vedd, hanem NEC7260S vagy 7280S.

Végezetül! Ez fontos!!!! Ha tényleg DVD minőségű videókról beszélünk, akkor nem kell komoly VGA és plána nem kell a CUDA! Az csak H264 encodolásban segít! Mpeg2-t csak a korai CUDA megoldások támogatták, de mára már az kiment a divatból!
Pl. olcsóbb GT sorozatú Nvidia is elégséges lehet a powerlink megtámogatásához ha mpeg4-es forrással találkozol. Ha a kimenet mpeg2, akkor azt elsősorban a proci encodolja! Ott pedig elégséges a 2+2 szála az I3-nak. Persze egy fizikai négy mag még jobb lenne.

Összefoglalva, ha szűkös a keret, akkor:
Olcsóbb H61-es Asrock lap, SATA2 kisebb winchi (akár használtan), majd később még egy, aztán olcsó VGA elég, mert az mpeg2 nem igényli. BD író tök felesleges.

Hja igen és privátban szívesen lebeszéllek a LG BH10LS-ről. Használok olyat... egy vicc... De itt OFF.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#5734) eddhunter válasza BigBlackDog (#5731) üzenetére


eddhunter
tag

Oké, köszi.
Igen az 1 TB az kéne, használt most nem jó, kell számla újról. Az SSD-vel meg úgy vagyok, hogy szerényebb nem kell, akkor inkább megvárom, hogy legyen rá pénz.
Bluemirage:
a gépet nem én fogom használni, a bluray az egy kérés volt, szerintem inkább másolásról van szó, persze nem nagy üzemben. Az 500 GB az lehet, hogy elég, viszont nincs árban akkora különbség, és ez a későbbiekbe jól jöhet archiválásra, ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#5735) bluemirage válasza eddhunter (#5734) üzenetére


bluemirage
őstag

"Igen az 1 TB az kéne"
Valamit elhallgatsz eddhunter.. :F :F
#5729 szerint office és DVD minőségű videókhoz NEM és NEM KELL. Olvass utána, hogy
720x576-os tömörítetlen AVI mennyit foglal percenként.
Mennyit foglal HD 1080p-s videó Pl. Segítek: 16GB kb. 100 perc!!!
De ha Barátok Közt összesből fogsz egy montázst csinálni, akkor bocsi.
Azt írtad, hogy sok a 140. Csakis emiatt kérdezem, hogy akkor miért ragaszkodsz értelmetlennek tűnő dologhoz? :F

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#5736) eddhunter válasza bluemirage (#5735) üzenetére


eddhunter
tag

asszem egyszerre írhattunk, mindenesetre; jó, lebeszéltél az 'TB-ról meg a sata3-ról :D

[ Szerkesztve ]

(#5737) Wapetya


Wapetya
tag

Hali!

1. Mire fogod használni a gépet?

Fullhd video nézés (reccenésmentesen :) ), irodai munka,internet

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

sata hdd, sata odd, bill, 4gb kingmax ddr3 1333, 22" benq gl2250 tft

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap,proci,ház,táp,egér

alaplapot néztem is, dvi fontos lenne rajta

http://www.ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_h61m_d2_b3/175181
vagy
http://www.ipon.hu/webshop/product/asrock_h61m_gs/176236?
vagy lenne más ötlet?

4. Mennyi a kereted rá?
40,max. 45k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

fullhd,de csak filmre kell

Üdv, Wapetya

(#5738) horush válasza Wapetya (#5737) üzenetére


horush
addikt

Na igen, így kell egy kérést feltenni :-)
Parancsolj:

LAP: GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 ~12,5eFt
CPU: Intel G620 BOX ~15eFt
HDD: van
ODD: van
VGA: integrált
TÁP: FSP FSP400-60APN ~10eFt
HÁZ: CODEGEN QM103-A2 ~3,5eFt
Összesen: ~41eFt.

(#5739) Crias válasza balpis (#5721) üzenetére


Crias
senior tag

Hülyeség leírta hogy 6670-et akar venni nézd már meg ezt.
Nem értem miért ajánlasz neki i3-at amikor bőven kihajtja a Llano is a 6850-et is akár az a +3fps meg amit nyer az erősebb procival bőven bukja az igp 6670 cfx-el...
Nem értem miért buzult bele mindenki az intelbe... Főleg ebben a helyzetben amikor adott hogy 6670-et akar venni a srác. Ha gondolkozik a 6850-ben akkor persze felejtős a Llano (nem azért mert nem hajtaná ki teljesen hanem azért mert nem tudja cfx-be kötni és így nem hozna annyit neki a Llano mert nem fejleszthető), de nem ezt írta :W :W

Arról meg nem is beszélve hogy nem tudja mikor vesz vga-t és addig is élvezhetően tud játszani a felsorolt játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#5740) horush válasza Crias (#5739) üzenetére


horush
addikt

Hol volt szó 6670-ről? Szerintem arról csak te beszéltél.. Ő 6770-t írt, meg, hogy 25-30k. Ma már 6850-et kap 34-ért.. Ha 6670-et akarna venni, akkor nyilván 15-20k-t írt volna. :U

(#5741) Wapetya válasza horush (#5738) üzenetére


Wapetya
tag

g530-nál ennyivel jobb a g620? ja és egér is kellene :)

(#5742) horush válasza uffneked (#5712) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk szerintem 115-120k körül kijönne ez vga-val is. vagyis let me try ;]

LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~16,5eFt
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX ~18eFt
RAM: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB ~5,5eFt
HDD: apró a barátod, ahogy írtad is ~10eFt
ODD: nem kell az annyira
VGA: VTX3D HD 5770 1GB DDR5 ~19eFt (apró)
TÁP: FSP400-60APN ~10eFt
HÁZ: Sharkoon VAYA ~8eFt
TFT: BENQ G2222HDL ~30eFt
Összesen: ~117eFt.

Végülis ez így nem rossz. Ha apróról nem jó a vga, akkor nem szóltam.

Wapetya: +1MB cache, meg kicsit nagyobb órajel. Bár valószínűleg jó lenne a cerka is, dehát méne'. Egér: GIGABYTE GM-M6580 USB, ez viszonylag korrekt az olcsóbb kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#5743) Crias válasza horush (#5740) üzenetére


Crias
senior tag

Jogos elnéztem :R :R Úgy emlékeztem hogy Turks GPU-t akar venni nem Juniper-t azzal nem megy a cfx...

Crias

(#5744) csanad09 válasza horush (#5732) üzenetére


csanad09
csendes tag

Direkt csak azokat soroltam fel ami kell. Ház és tárhely sem kell. SSD rohadt drága egyelőre és inkább a többi alkatrésznél osztom szét azt a pénzt. A hangkártya nincs benne a 200ban és hardveraprón láttam alig használtam 24ért.

(#5745) geleati


geleati
tag

Sziasztok! 1-2 hete már kértem itt segítséget (#5256), amiben többek között Crias (#5261) segített. Végül e mellett a konfig mellett döntöttem, csak egy megerősítést szeretnék kérni (vagy javítást):

ASROCK H61M/U3S3 ~18k Ft
INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~31k Ft
KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~11k Ft
BITFENIX Shinobi Window ~17k Ft
LG IPS226V 40 900 Ft http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/lg-ips226v-wled-hatterviagitassal
FSP Hexa 400W ~11k Ft

Össz: ~129k Ft (iponos árak)

Sajnos a 200k-s keret kicsit lejjebb csúszott, az SSD, és az új HDD-t kihagytam, van itthon még egy régebbi HDD, egyelőre azt használnám (+ egér, és bill van). Azért Kingmax RAMot választottam, mert olcsóbb, de annyival azért nem tartom rossznak, tuning nem lesz, 5 év garis.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ebbe az alaplapba lehet dedikált videókártyát rakni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#5746) Xanderas


Xanderas
csendes tag

Sziasztok
Új gép összeállítás előtt kikérném erről a konfigról a véleményt.

1. Chieftec 500W tápegység (CTG-500-80P) OEM 13 100,-
2. ASUS P8Z68-V LX alaplap 30 135,-
3. Intel Core i3 3.1GHz dobozos Socket 1155 i3-2100 28 690,-
(vagy ez) Intel Core i5 3.3GHz dobozos Socket 1155 i5-2500K 50 000,-
4. 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) 8 360,-
5. Sony Optiarc AD-5280S SATA DVD író fekete OEM 4 515,-
6. 500GB WD 3.5" Caviar Blue WD5000AAKX SATAIII 16 MB 20 650,-
7. ASUS TA-863 táp nélküli fekete ház 7 600,-

A procinál nem tudtam még igazán eldönteni, hogy mennyire legyen izmos. Sokat használok corel draw-ot és photoshopot. Szerintetek elég a kicsi vagy gondolkodjam nagyban? :)
Az árak megközelítőek
Előre is köszi
Minden vélemény érdekel.

(#5747) horush válasza csanad09 (#5728) üzenetére


horush
addikt

Nem olyan drága az SSD.

LAP: Asrock Z68 Extreme3 Gen3 ~36eFt
CPU: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX ~54eFt
CLR: ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO ~10eFt
RAM: A-DATA 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT AD3U1333C4G9-2 ~12eFt
HDD: van
ODD: ?
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~22eFt
VGA: GIGABYTE GV-N56GOC-1GI GTX560 1GB GDDR5 PCIE ~47eFt
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 500W ~16eFt
CLR: Arctic Cooling F12 PWM x2 ~3eFt
Összesen: ~200eFt.

Komolyabb tuningra is megfelelő alaplap, 2500k, 8gb ram, erős, halk cpu hűtő, 8gb ram, gyors ssd, erős gtx560 vga, jó minőségű táp, két 12cm-es venti.

(#5748) mmat3 válasza Darth Raven (#5050) üzenetére


mmat3
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#5749) drahotab


drahotab
tag

.

Sziasztok!

Szeretnék 130 000-ből összehozni egy gamer gépet.

Most így néz ki a dolog:

LAP: ASUS M5A78L/USB3
CPU: AMD FX 4-Core FX-4100 dobozos Socket AM3
VGA: SAPPHIRE Radeon HD 6850 (valszeg használtan)
RAM: nézek használtan 1333 mHz 2*3 GB-osat
HDD: használtan veszek 500/1000 GB-osat
ODD: Sony Optiarc AD-5280S
TÁP: Cooler Master GX Lite 500W
HÁZ: Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N

Véleményeket, javaslatokat várok PRIVÁTBAN IS!!!

Aki segít, annak köszönöm!! :R :R
.

(#5750) horush válasza Xanderas (#5746) üzenetére


horush
addikt

Nagyban, de tudnál spórolni sokat:
LAP: Asrock H61M/U3S3 ~16,5eFt
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX ~43eFt

Ramból se ilyet vegyél, ennyiért 8GB is van már majdnem: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT.

Házból ez nagyon fapados, helyette: Sharkoon Vaya. S bele egy Arctic F12 PRO PWM venti pl. Ha VGA-t nem szánsz bele, akkor ez a táp felesleges.

geleati: Hogyne lehetne rakni bele videókártyát? :) A konfig jó amúgy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.