Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#6951) Rafk


Rafk
csendes tag

Sziasztok!

Sharkoon Vaya-ba vettem F12 Pro-t és a kérdésem az lenne, hogy ehhez kell valamilyen átalakító kábel, mert sehol se látok csatit, amire köthetném. Továbbá oldalra melyik a jobb a Pro vagy a sima F12? Már másik topicba is írtam, de itt pörgőbb az élet.
Köszi a segítséget!

(#6952) DjEszti


DjEszti
tag

Sziasztok!

Szeretném felújítani a jelenlegi gépemet.
Diablo 3azni szeretnék rajta 21.5 colos monitoron.
Amim van:
Cpu intel core 2 dou E6750 2.66
Vga Geforce 8600gts 256m
Alaplap Asus p5kc
Ram 2x1 giga 800mhz
500as chieftec táppal.

Vennék bele egy Geforce GTS450 Asus ENGTS450/DI/1GD5 1GB DDR5 VGA-t
valamint 2Gb DDR2 2048/800 Kingmax 2darabot.

:R

(#6953) Viktor77 válasza DjEszti (#6952) üzenetére


Viktor77
titán

Ha P5KC-d van, akkor inkább DDR3-ban gondolkoznék. Késöbbi fejlesztésnél jól jöhet, nem mellesleg a 2 giga DDR2 árából 4 giga DDR3-at kapsz. A mostaniakat meg eladod, az a bonus. Vagy kipótolod, és a 450 helyett veszel egy 6770-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6954) gaborvig válasza Crias (#6902) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Lehet még egy kérdésem? Lehet, hogy mégis 64 bit-es lesz a Windows-om. (Jól olvastam, hogy elvileg nincs gond a 32 bit-es programok futattásával 64 bit-es op. rendszer alatt?) Akkor inkább 8 GB legyen a memória? 1600 Mhz? Vagy 1333?

[ Szerkesztve ]

(#6955) Jhonny06 válasza gaborvig (#6954) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Jól olvastam, hogy elvileg nincs gond a 32 bit-es programok futattásával 64 bit-es op. rendszer alatt?"

Így van. 4GB memória többnyire elég, de hosszútávra nem árt a 8. 1333 vagy 1600, teljesen mindegy, nincs lényegi különbség, amit megéreznél. A most eléggé népszerű Corsair Vengeance KIT-ek többsége 1600-as, tehát valószínűleg egy ilyenbe fogsz belefutni, meg árbeli különbség sincs nagyon, nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#6956) horush válasza gaborvig (#6954) üzenetére


horush
addikt

64bites win7-et tegyél fel mindenképp.. A 32bites vga mellett csak 3gb ramot lát.

(#6957) Crias válasza gaborvig (#6954) üzenetére


Crias
senior tag

Semmi gond nincs, van külön programfiles mappa a 32 bites dolgoknak meg külön a 64 bitesnek, nyilván visszafele kompatibilisre terveznek mindent.
Akkor HA belefér a keretbe mehet a 8GB ha nem akkor 4 majd veszel bele később még1 ugyanolyat 1-2 hónap múlva ha lesz rá pénz.
A SB procik 1333-as ramokat támogatnak csak az IB elvileg fogja az 1600-asat is ha nincs jelentős különbség veheted a gyorsabbat ha van akkor vedd az 1333-asat, mert a jelenlegi konfigban NEM fog 1600-on menni csak 1333-on.
De ha hosszabb távra veszed, akkor feleslegesen ne adj ki többet az 1600-as ramokért.

Crias

(#6958) gaborvig válasza Jhonny06 (#6955) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Köszi! És az órajelen kívül másra is kell figyelnem? A típusban van egy csomó szám...

Gabor, köszi!

Crias, Neked is. Lassan csak összeáll a gép. :)

A processzor hűtő és a házban lévő ventilátorral kapcsolatban még sötét vagyok. Prociból dobozos kell, vagy inkább külön hűtő? A házhoz adott (talán egy darab) elég?

[ Szerkesztve ]

(#6959) DjEszti


DjEszti
tag

P5kc-m mennyire hajtaná ki a Radeon HD6770 Sapphire HD6770 1GB GDDR5?
Megéri megvenni?

(#6960) Jhonny06 válasza gaborvig (#6958) üzenetére


Jhonny06
veterán

A típusszám általában az időzítést, a méretet és az órajelet takarja. De ez külön is le van írva. Szerintem általános használat mellett az időzítés is mindegy, én legalábbis nem figyeltem rá, amikor vettem. CL9-es, ami azért nem a legjobb, de mondom, teljesen mindegy. Igazából másra nem kell figyelni, max leginkább arra, hogy milyen kit. 2X4GB vagy 4X2GB, stb., azért nem mindegy, ha pl. csak 2 üres slotod van.

(#6961) horush válasza DjEszti (#6959) üzenetére


horush
addikt

Alaplapnak nincs sok köze hozzá.

(#6962) Viktor77 válasza DjEszti (#6959) üzenetére


Viktor77
titán

Nem az alaplapod hajtja ki, hanem a procid. És ahogy írtam, kicsit kevéske lesz, de el lehet vele játszogatni. :)

A topic egyik alapszabálya, hogy adsz keretet, mennyiből tudjunk ajánlani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6963) gaborvig válasza Jhonny06 (#6960) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Kingston-ból látok CL7 és CL9-et. Ha KIT-ként van feltüntetve, az két db?

[ Szerkesztve ]

(#6964) Jhonny06 válasza gaborvig (#6963) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen mindegy. :)

(#6965) slayer007 válasza gaborvig (#6963) üzenetére


slayer007
tag

Te aztán biztosra mész... :D

Im insane, what's your excuse?!

(#6966) Jhonny06 válasza gaborvig (#6963) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem feltétlenül. A KIT csak magát a csomagot jelenti, meg hogy nem 1 DB modul, de zárójelbe oda szokták írni, hogy hány db hány gb-os modulból áll.

(#6967) gaborvig válasza slayer007 (#6965) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Muszáj... :)

Ez pl. két darab vagy egy: KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT VR1333D3N9K2/4G

[ Szerkesztve ]

(#6968) Jhonny06 válasza gaborvig (#6967) üzenetére


Jhonny06
veterán

2 db, 2X2GB.

(#6969) horush válasza gaborvig (#6967) üzenetére


horush
addikt

De minek kérdezel meg mindent? Nem értem.. Mi ajánlottunk gépeket, mindegyikben pontosan le volt írva, hogy mit vegyél.. Akkor minek kérdezel mindenre rá? Nem módosul minden naponta... :U

(#6970) gaborvig válasza horush (#6969) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Mert az ajánlatokat (amit hálásan köszönök!) finomítom a saját fejem után menve. :)

(#6971) horush válasza gaborvig (#6970) üzenetére


horush
addikt

Kérdés, hogy minek.

(#6972) gaborvig válasza Jhonny06 (#6968) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Köszi, akkor viszont akkor egy darabosat kell választanom.

(#6973) gaborvig válasza horush (#6971) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Mert ahol vásárolok, nincs minden meg.

(#6974) GribMate válasza gaborvig (#6973) üzenetére


GribMate
aktív tag

Kérlek szerkeszd a hozzászólásaidat, ne írj mindig újat, ez nem chat. ;)

(#6975) Crias válasza gaborvig (#6958) üzenetére


Crias
senior tag

2*2GB-osat ne vegyél mert csak a helyet foglalják el 4GB-os minimum ha ott a kit az azt jelenti hogy 2 darabbol áll össze. Ha 8GB -ot akarsz akkor vegyél kit-et (2*4GB).
Nem kell semilyen extra drága modell elég a sima Kingmax/Kingston ram is ezek a legolcsóbb és legmegbízhatóbbak.
Saját vélemény elég a CL9-es ram is, feleslegesen fizetsz felárat a CL7-esért, nem hoz annyit hogy megérje.
Prociból ha nagyon ki van használva akkor érdemes rá venni hütőt, egyébként jó a gyári is.
A Házba meg kell legalább 2 venti szóval ha van 1 akkro kellene még1

[ Szerkesztve ]

Crias

(#6976) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni, most állok gépvásárlás előtt, úgyhogy az első hozzászólásnak megfelelően leírnám az igényeim.
1. Mire fogod használni a gépet?
Filmnézésre, netezésre használnám, de ArchiCAD-et illetve a hamarosan megjelenő Diablo III -at is gond nélkül (élvezhetően :D) tudjam futtatni.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
A mostani gépemből egyedül a ház a fix: Thermaltake Matrix VX VD3000BWA, igazából a CoolerMaster Silencio-val szemezek, de most elsődlegesebb a jó vas, házat később is tudok venni.
Ezen kívül egy 22" Benq GL2250 tulajdonosa vagyok.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
A "szokásos" dolgokra van szükségem: alaplap, cpu, (cpu hűtő?) ram, táp, vga, ssd, hdd, odd. Amit mindenképp szeretnék az egy HALK gép, a mostani kikészít, és szeretném ha gyors elérések lennének ezért ssd-re gondoltam. Intel párti vagyok. :)

4. Mennyi a kereted rá?
A teteje, de tényleg a nagyon teteje 150k. Ha kevesebb az csak jobb, lásd igények fent, ha annak megfelel olcsóbb pénzből akkor happy leszek.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
Monitort fentebb írtam, és 1920x1080 a mostani felbontása.

Az ajánlatokat előre is nagyon köszönöm.

(#6977) Jim-Y válasza xtevo (#6976) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó lenne egy i5 is, de az nem fért bele, még ha 8 helyett csak 4gb ramot is veszel, úgy sem fér bele :/

LAP: ASROCK H61M/U3S3 18.282 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 30.440 Ft
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 11.201 Ft
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE 34.638 Ft
HDD: HITACHI 500GB 5900rpm 16MB SATA2 20.879 Ft
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 20.828 Ft
TÁP: FSP FSP400-60APN 9.664 Ft
Összesen: 145932 Ft

(#6978) drahotab válasza Jhonny06 (#6946) üzenetére


drahotab
tag

Nem magamnak lesz, csak megkértek.

Összeállítana akkor valaki egy konfigot?
(filmnézésre, netezésre lenne főleg használva, játékból csak fifa12, meg néha más, új játékok.)

(#6979) xtevo válasza Jim-Y (#6977) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi szépen!
Én is nézegettem nagyban az ajánlatokat (régebbről), egy keveset konyítok is a dolgokhoz. Ennyiből max úgy jönne ki az i5, ha lemondanék a HDD-ről egy ideig, vagy a VGA-ról. Amit meg is tudnék oldani, csak a régi 8700GT nem túl acélos. :P

Egy párat kérdeznék előtte, jó lenne, ha felhomályosítana valaki. :)
Ami tutinak tűnik (most): ez mind legjobb ár/érték az tuti.
LAP: ASROCK H61M/U3S3 18.282 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 30.440 Ft
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 20.828 Ft
Valaki írta, hogy az asrock "media" nem szereti annyira az ssd-ket, nem használja ki a teljes sebességét. Létezik ez?

Nem lenne jobb valami acélosabb, hűtőbordás ram?
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 11.201 Ft
Árban közel hozzá:
Crucial Ballistix Sport 1333MHz 8GB KIT CL9
Patriot 1333MHz 8GB Signature Kit (2x4GB) CL9
Talán Kingston 1333MHz 8GB KIT /2x4GB/ CL9

Nah ebből a témából teljesen megvezethető vagyok... hogy milyen vga? Ez is best-buy? Nem lenne jobb, pl. GTX 550? Nem akarok kötekedni, csak a legjobbat szeretném értelemszerűen :P
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE 34.638 Ft

Mééééregdrága hdd-k. :S
HDD: HITACHI 500GB 5900rpm 16MB SATA2 20.879 Ft

Ehhez a konfighoz elég lesz "ez az" fsp táp? :o
TÁP: FSP FSP400-60APN 9.664 Ft

A végösszeg reális
Összesen: 145932 Ft

(#6980) Jim-Y válasza xtevo (#6979) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, sorban:

Valaki írta, hogy az asrock "media" nem szereti annyira az ssd-ket, nem használja ki a teljes sebességét. Létezik ez? nem tudom, nekem ilyen lapban van Samsung SSD-m, azzal semmi gond nincs, ha tutira akarsz menni, akkor te is Samu ssd-t veszel ebbe a lapba^^

Nem lenne jobb valami acélosabb, hűtőbordás ram? jobb nem, szebb igen. Nem melegszenek ezek annyira, hogy borda kelljen rájuk, de ha attól jobban érzed magad, vagy szebbnek tartod, akkor vegyél bordásat, mondjuk én ilyen esetben már Corsair Vengeance-et vennék :U

VGA fronton ez a 6850 nagyon jó árban van, ahogy látod te is, az 550-ek kerülnek ennyibe, de az meg gyengébb nála, tehát ez jó vétel lenne, ha az ár/értéket nézzük, nagyon is.

A táp elég , a hdd meg drága, ez van, hdd-t vegyél használtat :) üdv

(#6981) balpis válasza xtevo (#6979) üzenetére


balpis
őstag

szerk.: lassan írok :)
De legalább nem mást, mint Jim-Y :)

valóban többen mondják, hogy nem tökéletesen hozza az elvi max sebességet az AsMedia vezérlő és a OCZ SSD. Mintha Jim-Y-nál jól muzsikálna :)
De legrosszabb esetben Sata2-es csatira dugod, az nativ intel, a sata2 max sebességét fogja hozni.
De ha a keret kicsit feljebb mehet, akkor az alaplap lehet H77M. 21-22K körül, nativ intel SATA3, USB3 az alaplapon is. korrekt lap.

HDD esetleg apróról nem mehet (bocs, ha írtad, hogy nem, nem néztem utána)? Ott jóval olcsóbban kapsz fél-egy éves példányokat.
Azzal talán még az i5 is szóbajöhetne...

RAM: funkcionálisan felesleges a hűtőborda. Ezek max. 1-2W-ot fogyasztanak mostanában. Ha van aházban légmozgás, akkor OK. Egyébként némelyik jól néz ki :)

VGA: nem lenne jobb. alig olcsóbb és sokkal gyengébb teljesítményű. A 6850 most ár/teljesítményben nagyon jó.

Táp: bőven elég. Habár gond lehet a VGA PCIe csatlakozójával. Ugyanis nincs a tápon, molexből kell átalakítani. Most nem tudom, ezen a VGA-n egy vagy kettő van-e. Ha kettő, akkor gond lehet, mert a tápon változó, hány molex van. Mai tápos topikos info szerint most csak 2. :(
Ha kell több csatlakozó, akkor a Chieftec CTG500 a következő lehetőség, amin sok csati is van, a kábelek is elég hosszúak, megbízható is és nincs az egekben az ára.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#6982) TcK-BOY*


TcK-BOY*
tag

Sziasztok, újra én vagyok :D

Szerintetek ez mennyire jó összeállítás?

Lap: ASRock H61M-HVS-B3
Cpu: Intel DualCore G840
Ram: 4GB DDR3 1333 MHz
VGA: HD 6670 1GB GDDR5
Táp: Corsair CX 430

Köszi előre is és nagyon sürgős, mert ha jó a felét holnap már venném :D :R

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#6983) balpis válasza TcK-BOY* (#6982) üzenetére


balpis
őstag

mire?
Egyébként ha csak az a kérdés, akkor működni fog.
A VGA elég "harmatos"
Milyen házba lesz? lehet, egy FSP400 olcsóbb lenne és az is elég. (sőt, ehhez egy 350 is bőven)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#6984) TcK-BOY* válasza balpis (#6983) üzenetére


TcK-BOY*
tag

Főleg játékra (Cod 4, crysis 2, cod mw3 - igazából semmi extra)

VGAban mit ajánlanál ebben az árban nagyjából?

Háza ez lesz: Thermaltake V3 (alsó tápos)

Tápra azért gondoltam erre, mert később Core i5-re lesz bővítve :))

Egyébként ez a G840-es ez jó proci?
tesztek meg stb alapján majdnem core i3 2100 szintem van :D (mekkora előrelépés a mostani E7300-hoz képest szerinted?)

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#6985) horush válasza TcK-BOY* (#6982) üzenetére


horush
addikt

Minek mondom én, hogy 6770-et vegyél (pl: VTX3D VX6770 1GBD5-HV3 PCIE, ez kb. 26k)? A 6670 az pont ugyanolyan gyenge, mint az 5670 :)

[ Szerkesztve ]

(#6986) balpis válasza TcK-BOY* (#6984) üzenetére


balpis
őstag

Hát, az új játékokkal ez csak nagyon kis felbontású monitoron lesz elfogadható.
Kb. 6850 a minimálisan ajánlható fullHD-re.
A G840 jó, sok esetben valóban majdnem i3-2100 eredményeket mutat.
Összehasonlítás az e7500-zal van itt
Szóval erősebb lesz átlag vagy 10-25%-kal.

Azonban megfontolandó lehet, ha később úgyis i5-öt szeretnél, akkor most nem váltani teljes rendszert, csak VGA-ból venni egy erősebbet (pl. 6850 kb. 34k) és egy jó univerzális procihűtőt, ami később is jó lehet majd (pl. Hyper 212+), és húzni egy kicsit a mai procidat.
Esetleg a tápot is cserélni most, ha kell.
Az E7300 elvileg simán felhúzható egy G840 szintjére. (20% frekinövelést ha elbír). A sandys konfigod pedig nem tuningolható.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#6987) TcK-BOY* válasza balpis (#6986) üzenetére


TcK-BOY*
tag

Rendben köszi.

Univer hűtő már megvan (TX3 EVO).

Akkor VGA vásár lesz előbb és utána az i5, köszi :))

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#6988) xtevo válasza Jim-Y (#6980) üzenetére


xtevo
őstag

Jó pár kételyt szétoszlattál bennem, feleslegesen nem szívesen költök, annyi nincs. :D
Lehet addig csak ssd-vel megy a gépem, míg találok valami normál árú 1-2tb-os hdd-t. Várható még egyáltalán, hogy olcsóbbak lesznek újra a hdd-k...?

Nem ismerem annyira a VTX3D márkát ezért töketlenkedek rajta ennyit. :P Ugye a Sapphire, Asus stb. gyártók körül nagyobb a hype, ezért gondolná a laikus, hogy ezek jobbak?!

(#6989) xtevo válasza balpis (#6981) üzenetére


xtevo
őstag

lassan írok..

Jópár évig szeretném ha működne a most összeállított vas, úgyhogy pár ezer már nem a világ vége.
LAP: Uh... Ez az Asrock H77M valami nagyon szép, tudom ez abszolút nem lényeg, de kegyetlen stílusos. Megnézve mit tud, kalap leemel, megvan az új kiszemelt! usb3,sata3,7.1 audio ( az most jutott eszembe, hogy 5.1 hangfalamat valamire kötni is kéne.. :D) 2 pcie, rengeteg csati.
HDD: lehet jegelődik egy kicsit, de nézegetem már aprót, van 1-2 jó ajánlat is.
VGA: akkor már ketten dicséritek ezt a vtx karit, nem lehet rossz, hiszek nektek. ;)
TÁP: coolermaster gx lite, corsair cx, xilence, enermax-lepa, enermax naxn ezek nem jó vételek? vagy chieftec a "top"? ezek mind 13k körül vannak.

Köszi a segítséget Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#6990) balpis válasza xtevo (#6989) üzenetére


balpis
őstag

Ha most vennék lapot, azt hiszem, én is ezt a H77M-et válazstanám :)

Mintha lett volna már Sapphire 6850 is 34-35k körül a múlt héten. Most sajna mindenütt drágább.
Nekem személyes tapasztalatom nincs a VTX3D-vel, de nem nagyon jött senki sem még, ha ilyen ajánlatot kapott, hogy baja lenne, vagy túl hangos. De rákérdezhetsz a VGA-s topikban esetleg.
Egyébként elvileg egy referencia hűtéses VGA, nagyon elrontani nem lehet, hacsak nem valami nagyon gagyi ventit raknának rá.

Az Enermax nagyon jól hangzik, mint név, de a tápos topikban a NAXN-nt nem igazán ajánlják.
CM-ből a sima GX450, ami igazán ajánlott - jobban is a CTG-nél, de drágább is.
A sima CX430 nem igazán ajánlott - de persze nem veszélyes kategória az sem -, a CX430V2 már inkább szóba jöhet.
A CTG egy megbízható, jól bevált táp ebben a kategóriában (nem azért, mert nekem is az van ... :) )

Innen érdemes tápokat nézni. A tápos topikból készítette Vzsryl.

Egyébként találtam róla képet, egy PCIe csati van csak rajta. Azaz a FSP400 is elég lehet átalakítóval.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#6991) nihill válasza xtevo (#6989) üzenetére


nihill
őstag

Az alaplapról azt azért tudnod kell, hogy a 6850 az egyik PCI csatit alapból le fogja takarni mert 2 slotos a kártya, de a másik PCI-ba se lesz majd egészséges bedugni semmit mert az meg a videókártya ventilátorára fog majd rátakarni jó eséllyel. Persze ez minden más alaplapnál is így lenne, hogy a videókártya melletti 2 csatlakozót általában el lehet felejteni.

13k-ért EZT a tápot vedd szerintem, jó minőségű és mindenre elegek a kábelei. Teljesítményben ugyan bőven sok neked, viszont az ettől kisebbeken meg nem biztos hogy lesz annyi csatlakozó ami neked kellene majd.

(#6992) gaborvig válasza Crias (#6768) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Crias!

Ebben a hozzászólásodban írtad, hogy más nem fér el a VGA-n kívül. A H77 és 66 alaplapokba elfér még egy PCI-os WLAN kártya?

(#6993) Crias válasza nihill (#6991) üzenetére


Crias
senior tag

Először én is ezt akartam írni, de ha jobban megnézed akkor legalul is van egy x16-os csati ahova nyugodtan bedughatja a 6850-et így megmarad legalább 1 PCI slot. Az első annyival több hogy az PCI E 3.0, amit még semmi nem használ ki szóval szerintem teljesen mind1 :)
- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE1: x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode)

(#6989) xtevo
Az AsMedia csak az OCZ-t nem szereti, vagyis talán a sandforce-os vezérlők úgy amblokk nem szeretik, a Samsung drágább ~5k val viszont a samuval tuti nem lesz gond, de viszont tényleg megfontolandó lehet akkor már egy H77-es lap mert kb ennyivel kerül többe a lap is.

(#6992) gaborvig
Mondjuk ezt előbb is mondhattad volna :C
A H61M/U3S3-nál letakarja a vga az egyik PCI slotot de alatta a másikat is nagyon ajánlott szabadon hagyni, így csak egy PCI-E-X1-es csati marad szabadon, ilyet tudsz venni ha már megvan a wlan kártya akkor más lap kell.
A fentebb írt módon megmarad az egyik slot a H77M-nél.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#6994) Maximum1 válasza Crias (#6993) üzenetére


Maximum1
őstag

xtevo és a többiek!
Friss adatok: Asrock H61M/U3S3+Ocz Agility III 60GB
OCZ Agility 3 MSI H77
És az enyém, Z68
Az első kettő I5-tel az enyém I3-mal, látszik nem nagyon számít a proci, többet ér az inteles sata 3.
Asrock H61M/u3s3-ról váltottam, szerintem nem ér 18k az a lap.

[ Szerkesztve ]

(#6995) Jim-Y válasza Maximum1 (#6994) üzenetére


Jim-Y
veterán

18K-et bőven megér, csak akkor nem kell Sandforcos ssd-t ajánlani hozzá. Egyrész nézheted úgy, hogy az alaplap/vezérlő nem hajtja ki a sandforcokat, de akár úgy is nézheted, hogy a sandforcok nem szeretik azt a vezérlőt.. Emiatt én tuti nem fogom kevesebbet ajánlani a lapot, max akkor mindig Samsung SSD-t ajánlok hozzá.

(#6996) Crias válasza Maximum1 (#6994) üzenetére


Crias
senior tag

Hülyeség... Én ha belefér a keretbe nem ajánlok OCZ-t mert ratyi, nagyon sok gond volt az OCZ-vel mint márkával, bár ez az új szériás nagyon jó árban van és az inteles vezérlők mellé jó.
Mellesleg még ha úgy is viselkedik mintha sata2-ön menne akkor is jóval jobb mint ha HDD-t használsz és a sata2 vs sata3 nem annyira látványos különbség sőt sok esetben szinte észrevehetetlen javulást okoz, mint HDD-ről sata2-es ssd-re váltani, így 20k-t megér egy sata2-es 60GB-os OCZ is, főleg hogy inkább a sata2 és a sata3-om között teljesít ha jól tévedek.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#6997) Maximum1 válasza Jim-Y (#6995) üzenetére


Maximum1
őstag

Nyugodtan ajánlhatod, de eljárt felette az idő.
ASRock H77M nincs 5k a különbség.
Amivel többet ad:
Lan: Realtek RTL8111E
Audio:7.1 CH HD Realtek ALC892
Sata 3: intel
Usb 3: 2x intel és 1x intel nativ
PCI-E 3.0
Digi Power
stb..

Crias jól látod, de akkor felesleges a 18k lap élég 12k is.

Jhonny06 egy első szériással nem lehetett könnyű az igaz, de hol volt még akkor a samsung?

[ Szerkesztve ]

(#6998) Jhonny06 válasza Crias (#6996) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyetértek. A Samsung előtt nagyon sokat szoptam egy Vertex-el.

(#6999) Crias válasza Maximum1 (#6997) üzenetére


Crias
senior tag

A Samsung 430 is nagyon ajánlott volt.

Mellesleg akkor most én is soroljam fel hogy mivel több egy u3/s3 mintm egy 12k-s lap? Nemáááá...
Viszont a H77M nekem személy szerint nem jelent akkora alternatívát mint amekkorát az U3/S3-om nyújtott, mert ~2k-val többért ott van a ASROCK H77 Pro4/MVP ATX-es rengetek PCI slottal, stb.

Amúgy ezek közül mi az amit kihasználsz? És minőségi javulás?
PCI-E 3.0??? ugyanmár bőven elég a 2.0 is
Digi Power??? He?
Egyedül az Inteles vezérlő és a natív usb3 ami miatt talán jobb a H77M, de ez inkább a sandforce vezérlők hibája...
Egyszerű a képlet u3/s3-omhoz nem kell ilyet venni/ajánlani.

Crias

(#7000) Jhonny06 válasza Maximum1 (#6997) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem első széria volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.