Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#5151) Bordoi válasza GeryFlash (#5150) üzenetére


Bordoi
őstag

A HP DC7700 csak E6700-ig eszi a procikat [link] legjobb tudomásom szerint. Viszont mindkét gép honlapján elérheted a megfelelő infókat.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5152) GeryFlash válasza Bordoi (#5151) üzenetére


GeryFlash
veterán

Köszi! És a Dell? neten mem találtam semmit az alaplapról... Egy e6700 esetleg elég lenne, de biztos ezt a procot viszi? mert e6300asból is 2 fajta van aszzem (pentium és dual core/c2d) és jelentős a különbség... ez a e 6700t biosz frissítés nélkül vinné? és bios frissítéssel esetleg e8xx vagy quad?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5153) Bordoi válasza GeryFlash (#5152) üzenetére


Bordoi
őstag

Mivel a HP DC7700at használtam vagy 3 évig, teljesen biztos, hogy az a max proci ami bele megy. (Még most is megvan vagy 5 tartalék lappal és vagy 20 táppal) :K Bios frissítéssel sem tud nagyobbat kezelni.
A Dell-ről fogalmam sincs.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5154) petata válasza horush (#5149) üzenetére


petata
őstag

na tessék :W :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#5155) Viktor77 válasza GeryFlash (#5152) üzenetére


Viktor77
titán

Igen a 6700-at viszi (max), de a régebbi Core 2 Duo fajtát. [link] (kicsit görgetni kell).

A Dell-ről meg ezt találtam. Ha valóban G33-as chipsetes, akkor gyakorlatilag az összes 775-ös proci belemegy.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5156) horush válasza GeryFlash (#5150) üzenetére


horush
addikt

Vmi. ertelmesebb nem johez szoba, csak ilyen elore osszepakolt csoda?

(#5157) Bordoi válasza horush (#5156) üzenetére


Bordoi
őstag

Mi a baj ezekkel az összepakolt csodákkal?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5158) M@cika válasza C0d3r (#5077) üzenetére


M@cika
őstag

Ezer éve nem jártam erre, így picit visszaolvastam. Ez a grafikon nagyon állat, rohanok is 8 giga Ramért! :C :R

Bordoi: Az, hogy az összepakolt csodákban mindig van olyan alkatrész, ami gyenge láncszem és azonnal érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#5159) szasanyi válasza M@cika (#5158) üzenetére


szasanyi
félisten

Nézd meg jobban... szvsz jobban jársz, ha mindjárt 16 gigába ruházol be. :D

(#5160) Bordoi válasza M@cika (#5158) üzenetére


Bordoi
őstag

Értem, köszönöm.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5161) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Adott ez a konfig:
Brand Számítógép konfiguráció Acer Aspire M3970 (Core i5-2300, 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD, Intel HD Graphics, LAN, WLAN. HDD Rack, Egér, billentyűzet 3év Acer garancia

Kérdés: Munkára kellene, de nem óriási tervezésekre (kisebb darabszámú alkatrészek rajzolására) Főként mechanikal, autocad, soliedge és solidworks.

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5162) Jim-Y válasza Sickboy25 (#5161) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nincs is kérdés a hszedben :U

(#5163) balpis válasza Sickboy25 (#5161) üzenetére


balpis
őstag

ha az lenne a kérdés, hogy jó lesz-e az adott gép a feladatra, akkor valószínűleg igen.
Mivel árat nem írtál, nem tudjuk, lehet-e jobbat összerakni ugyanannyi pénzből (ami azért egyébként valószínűsíthető). jó eséllyel a ház és táp valami egyszerű, nem túl megbízható darab, de ha nem tervezel vele a 3 év garancián túl, akkor jó lehet.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5164) #98593280 válasza Sickboy25 (#5161) üzenetére


#98593280
törölt tag

8GB RAM-os gép jobb lenne, ezenkívül egy nVidia VGA kártya sem ártana a megjelölt szoftverekhez.

(#5165) Bordoi válasza balpis (#5163) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem kötekednék, de ezt te komolyan gondolod, hogy pl: Acer, HP, Lenovo stb...."jó eséllyel a ház és táp valami egyszerű, nem túl megbízható darab" ?
Halkan megjegyzem, hogy egy teljesen üres HP DC7100 torony ház 11kg, valamint a HP a DC7700sff gépébe pl már 4-5 évvel ezelőtt is 80+ tápot rakott.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5166) Jim-Y válasza Bordoi (#5165) üzenetére


Jim-Y
veterán

meg 8centis turbina ventiket jah :D A tápon is olyan van..

(#5167) balpis válasza Bordoi (#5165) üzenetére


balpis
őstag

A HP-ben és Dellben nem. Olyanokkar már találkoztam, meg utánaolvastam.
Azok korrektek általában.
(Lenovoban asztalit még nem láttam, de nem is figyeltem.)
De az Acert komolyan gondolom. Lehet, rosszul.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5168) Bordoi válasza Jim-Y (#5166) üzenetére


Bordoi
őstag

Hol vannak ezek a 8 centis turbó ventik?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5169) Jim-Y válasza Bordoi (#5168) üzenetére


Jim-Y
veterán

Láttál már ilyen HP egybegépeket élőben? Én munkahelyen csak ilyenekkel találkoztam, és az első amit megvennék magamnak az a DC6200 lenne, de még az is hangos...

(#5170) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Valóban érdemes 8GB helyett 16GB RAM-ot használni? Érdemben használja valami a sok memóriát?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5171) Bordoi válasza Jim-Y (#5169) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem én még nem láttam ilyeneket csak tippelgetek.
Vélhetően még most is több HP cuccom van itthon, mint amit valaha is látni fogsz, de mivel nincs kedvem vitatkozni veled, ezért készségesen elhiszem amit írsz. :R
A lábam előtt éppen egy HP DX2300 működik 3db 9.2 cm-es ventivel és a proci hűtővel.
A nagyobbik gépemben ilyen táp van ami 3 hónapos lehet, nos ez az egy táp hangosabb mint az az öreg HP azzal a néhány ventilátorral. Persze tudom, hogy csak azért hangosabb, mert ez alapból rossz táp és valószínűleg én fogtam ki egy rossz példányt.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5172) pohár válasza philoxenia (#5170) üzenetére


pohár
félisten

videóvágásnál nagyon elkél a 16GB, lényegében ott ennyi a minimum :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5173) philoxenia válasza pohár (#5172) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez stimmel, de hétköznapi használatban, játékoknál mennyi a ténylegesen használt? A mai játékokkal mostanában nemigen játszom...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5174) Sickboy25 válasza #98593280 (#5164) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi szépen a válaszod és a válaszokat!

Milyen nVidia-s kártyát javasolnál bele? Ez a konfig jelenleg 130K, igazából céges lesz, de ilyenekre mindig sajnálják a zsét, úgyhogy ne a csúcsmodell legyen, hanem amivel elégségesen eldöcögünk :)

Köszi

És tényleg az előbb lemaradt a kérdés, de azért egy kivételtől, mindenki rájött, hogy mi lehet az... Köszönöm nekik :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5175) Jim-Y válasza Bordoi (#5171) üzenetére


Jim-Y
veterán

Akkor maradjunk annyiban, hogy te többet láttál belőlük, és, hogy akkor nekem kisebb/nagyobb az ingerküszöböm a hangra. Sajnos nekem ezek elviselhetetlenül hangos gépek lennének otthonra, ahol a csendet szeretném élvezni :U Épp emiatt, nálam csak olyan házak játszanak amibe 12-es ventiket lehet pakolni, vagy alapból azzal vannak szerelve, bár azokat minid kicserélem halkabbakra, de 8centisből, vagy 9.2-ből nehezebb halkabbat venni..

[ Szerkesztve ]

(#5176) nihill válasza philoxenia (#5173) üzenetére


nihill
őstag

Hétköznapi használatra, játékra elég a 4GB is, egyedül azért érdemes többet venni mert jelenleg nagyon olcsó.

(#5177) philoxenia válasza nihill (#5176) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 8 GB evidens a mai árak mellett, de hosszútávra terveznék... léteznek-e esetleg már olyan játékok, amik használnak 8GB-ot?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5178) nihill válasza philoxenia (#5177) üzenetére


nihill
őstag

Ha nem akarsz semmi speciális memóriaigényes dolgot a későbbiekben sem, akkor a 8GB már hosszú távra tervezést jelent.

(#5179) pohár válasza philoxenia (#5177) üzenetére


pohár
félisten

a BF3 szereti a sok ramot :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5180) Sátán44 válasza pohár (#5172) üzenetére


Sátán44
addikt

Fullhd-s anyagok szerkesztésével foglalkozom és a sony vegas még a 4gb-t sem zabálta fel.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5181) pohár válasza Sátán44 (#5180) üzenetére


pohár
félisten

hát madgie-nek a 16 is elég szűköske :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5182) szasanyi válasza philoxenia (#5177) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy az 1GB VRAM hamarabb elfogy mint a 4GB RAM - ez konkrétan BF3 közben felhasznált erőforrásokat mutatja [link]
Szerintem 8GB RAM-ot semmilyen játék nem használ ki, és a közeljövőben (1-2) biztosan elég lesz játékra (is).

(#5183) philoxenia válasza szasanyi (#5182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mostmár mindegy, megrendeltem az 1GB-s 6850-est....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5184) bluemirage válasza pohár (#5172) üzenetére


bluemirage
őstag

Tapasztalatból mondom, hogy HD vágáshoz elegendő a 8GB, a 4GB meg kevés lehet.
A 4 feletti részt sem mindig használja ki. Ez függ az alkalmazástól és a forrás nagyságától.
IMHO'... a 16GB egyértelmű pénzkidobás... hiába olcsóbb és akkor még nem beszéltünk a 4 modul kontra memvezérlő leterheléséről. Nekem ez a véleményem. A 16GB előnyét csak komoly virtualizálásnál tudom elképzelni.

Meliora sunt bono inimica

(#5185) nihill válasza philoxenia (#5183) üzenetére


nihill
őstag

Ahol a 6850-ben kevés az 1GB, oda már maga a 6850 is kevés, szóval nem csináltál rossz vásárt vele.

(#5186) philoxenia válasza nihill (#5185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván általában így van, csak igen nagy felbontásoknál, egy amúgy nem kártyaigényes játék esetén? Full HD de régebbi játékok... Nagy részletes terep stb...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5187) balpis válasza Bordoi (#5171) üzenetére


balpis
őstag

Nálunk is nagyon sok HP és Dell volt az utóbbi években (főleg 95-2005 között) - na meg Siemens.
De mind nagyon hangos lett egy idő után, próbáltuk minél messzebb rakni őket - már ahol lehetett. Általában a tápon kívül más ventit nem is raktak bele, azok is 8 (esetleg 9) centisek voltak. Ennek ellenére valóban, a tápjával egynek sem volt baj.
A kollégámnak van a sarokban két 5 év körüli gépe, az egyik dell precision (BTX-es), a másik valami HP (ennek a tápjában is, alatta is 9 centis venti van. Ez az igazán hangos gép..) Őszintén szólva, nem örülök, ha bekapcsolja őket - úgy heti 1-2 alkalommal. Pedig soha nem mentek sokat.

De mindegy, a lényeg: a márkás egybegépek tápjával valóban nem szokott hiba lenni. De sokunk szerint hangosak.
Arról, hogy az Acer az "márkásnak" tartható-e vagy sem, megoszlanak a vélemények :)
(A táp gyártójára vonatkozó adatot nem tudtam összeguglizni.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5188) nihill válasza philoxenia (#5186) üzenetére


nihill
őstag

Igen nagy felbontásokra már eleve kevés lehet a 6850, vramtól függetlenül, fullHD régebbi játékokat pedig már egy IGP is bőven elvisz (kérdés mit értünk régebbi alatt)
De mi az a játék ami kieszi a 6850-et a ramjából? :)

(#5189) philoxenia válasza nihill (#5188) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából három éve még az 512 MB volt az általános mennyiség, akkor vettem 1GB-os 4850-et, most a legtöbb egy-két éves játékprogram elmegy még rajta fullHD felbontásban, ha nem is max részletességgel... Ilyen előretervezés miatt gondoltam a 2GB-re... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5190) GeryFlash válasza horush (#5156) üzenetére


GeryFlash
veterán

igen igen, eszem ágában nem lenne más esetben komplett gépet venni, de ez unokatesónak lesz és kell a gari...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5191) horush válasza Jim-Y (#5175) üzenetére


horush
addikt

Szerencsére ilyen hp csodákkal én nem találkozok, de nálunk meg sok dell van. Azok nagyon halkak, 20 van kb. egy teremben, s nem is hallani, hogy menne a gép. Igaz nem is erőművek. (Egy 12cm-es venti van tán az egész gépben, az sem forog szerintem 4-500rpm-nél többet).

GeryFlash: Az alkatrészekből összeállított gépeken is van gari.. Olvasd el az első hsz-t inkább, válaszolj az ott lévő kérdésekre, s összedobunk neked valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5192) GeryFlash válasza horush (#5191) üzenetére


GeryFlash
veterán

mondom, ismerem vmelyest a piacot :) a dell vostro fél év garival 32k, a hp 36k... Ennyiért csak próbagaris cuccokból lehet (szerintem) összerakni gépet,a garis alkatrészek (ahogy emlékszem) drágák...
Fussunk neki mégis:):
- 775s alaplap 6k
- e5300 proc 10k (gari nélkül 7)
-vmi normális táp+ház (pl gigabyte) 7-8k
- Ram 2GB 5ezer (ha a lap tudd ddr3at akk 2,5)
- HDD 6ezer
-DVD 3ezer
38zer és ezért mindenhová rohangálnom kéne... Az árak reálisak, tudom soknak tűnik, de hát ha nem próbagarival akarom :( Mondjuk itthon van még nekem rammom és HDD-m... Javíts ki ha vmit elrontottam...Én úgy gondolom h 50ezer alatt nem éri meg alkatrészből összedobni gépet

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5193) Dinter válasza horush (#5143) üzenetére


Dinter
addikt

És 1GB-s DDR3-as 6750 megéri ugyan annyiért?

[ Szerkesztve ]

(#5194) Superhun válasza Dinter (#5193) üzenetére


Superhun
addikt

Mindenképp GDDR5-öst nézz.

(#5195) Dinter válasza Superhun (#5194) üzenetére


Dinter
addikt

Az nincsen 19k-ért.

(#5196) Superhun válasza Dinter (#5195) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor olyan nézz 19k-ért, amin GDDR5 van. :)

(#5197) horush válasza Dinter (#5195) üzenetére


horush
addikt

Van 512mb-os. Az 1gigás gddr3-asnál valószínűleg erősebb még ez is. Vagy 20k-ért van ez: VTX3D VX4850 1GBD5-H.

(#5198) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Tegnap beszéltünk gép miatt, milyen dolgokat lenne érdemes belepakolni. Mai nap haverom nyaggatott, mit lenne érdemes venni, hogy menjenek az új játékok high/ultra settings-el természetesen 1080p-ben. BF3-ra van nagyon rákattanva, kipróbálta s állandóan mondogatja kellene valami gép, ami ezt s a hasonló játékokat viszi a már említett paraméterekkel 30 feletti fps-el.
Egy-két dolgot tanácsoltam neki, mit lenne érdemes venni:
-i5 2500k árba szerintem elfogadható s 760-nak a teljesítményét vissza is adja
-ram ddr3 1333mhz 8gb indulásnak elégnek lenne
-nem hiszem, hogy tuningolna, de ha mégis tegnap mondtátok, 20-30% belefér egy "olcsóbb" alaplapba is, erre 20e-ig számolnék neki kb
-vga jelent nagy fejtörést nekem, mert nem tudom, mi nyújtaná ezt a teljesítményt 100e alatt "jócskán" (mondanám hasra verésből: hd6970 vagy 7970 s kész, de az ára.. :( 2gb azért jó lenne szerintem, de ilyen kritérium mellett nem nagyon van...

Faggattam, mennyi pénze lenne rá. Hosszas egyezgetés után a 150-180e forint közti összegre jutottunk. Ha minden igaz neki előbb meglesz a gépe, ha hozza ezeket a paramétereket lehet nem veszek én se drágábban. Nem mindegy, hogy 50-60e a zsebemben marad-e még. 30fps felett meg már teljesen élvezhető a játék. Gyakorlatilag nem lesz különbség 35-40 s 50 fps közt, javítsatok ki, ha nem így van!? :D

Köszönöm a segítségeteket!

szerk.: high s ultra közt milyen különbségek vannak, mert ezt így hirtelen nem tudom?

[ Szerkesztve ]

(#5199) horush válasza turbobusa (#5198) üzenetére


horush
addikt

1. hsz a barátod :K

[ Szerkesztve ]

(#5200) GeryFlash válasza turbobusa (#5198) üzenetére


GeryFlash
veterán

akkor most mennyi van VGAra? 5770 amúgy a leggyengébb kari ami viszi highon 1080pn 40fpssel a bf3at... Ultrához is elég egy 5858-6850

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.