Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#5501) Jim-Y válasza Bati0501 (#5495) üzenetére


Jim-Y
veterán

kikeresed a két hsz-t a topikban, rámész az egyik sorszámára, például a tiéd #5495 -> jobb klikk -> link címének másolása. Majd új hozzászólás -> link -> beilleszted, és itt a "trükk", ugye a tiéd most így néz ki:
"http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_5495-5495.html"

ezt írod át mondjuk erre:

"http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_5494-5495.html"

Remélem clear :P

jah és az eredmény: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5502) horush válasza vita (#5494) üzenetére


horush
addikt

Hali, parancsolj:

LAP: Asrock H61M/U3S3 ~18eFt
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX ~43,5eFt
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~10,5eFt
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~20eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: GIGABYTE GV-N465MT-1GI GTX465 1GB GDDR5 PCIE ~36,5eFt
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 500W ~16eFt
HÁZ: Sharkoon VAYA ~8eFt
CLR: Arctic F12 PRO PWM ~2eFt
Összesen: ~159eFt.

Erős i5 proci, 8gb ram, 500gb gyors hdd, erős gtx465 vga, jó minőségű moduláris táp, korrekt ház, bele pluszban egy hatékony venti.

(#5503) bencee1996 válasza horush (#5493) üzenetére


bencee1996
csendes tag

a második konfignál a házban csak 80 mm-es ventilátorhely van, az arctic f9 pedig 92 mm-es
vagy rosszul tudom?

(#5504) horush válasza bencee1996 (#5503) üzenetére


horush
addikt

Belemegy abba a 9-es is. :)

(#5505) bencee1996 válasza horush (#5504) üzenetére


bencee1996
csendes tag

akkor bocsi :)

(#5506) Rafk


Rafk
csendes tag

Üdvözletem minden fórumozónak!

Pc vásárláson töröm a fejem, amit olyan 2-3 hét múlva végeznék.
Régóta nincs asztali konfigom, ezért kérnék segítséget/tanácsot. Fontos tényező lenne az energiatakarékosság is, mert a fizum kevés, de a számlák viszont combosak! :)

Eddig ezekre gondoltam:
CPU: Intel Core i3-2120 3,3 Ghz ~ 30k
RAM: Kingmax 4Gb DDR3 1333Mhz ~ 5k
VGA:
HDD: apróról valami
ALAPLAP:
ODD: Nec AD-7261S-01 fekete OEM ~ 5k
HÁZ: CODEGEN 6220-CA 450W ~ 10k

VGa-ra és az alaplapra a maradék keretem 45-50k, de a ház is változhat ha jobbat tudtok.
Asus vw195d monitorom van 1440x900 felbontással.
Amivel gamelnék az a Bf3, Starcraft 2,Prototype, MW3 és a Farcry2 esetleg.

(#5507) TGWH válasza Rafk (#5506) üzenetére


TGWH
őstag

Számlán nem látsz meg ennyi különbséget szerintem, max egy ezres per év, nem hinném, hogy ezen múlna.
És mi lenne, ha a A8-3870K? Ha vga-ra max 35-öt szánnál, talán érdemes lenne teszteket nézned, lehet elég lenne az A8-as is. Vagy valami jobb, de az még nem jelent meg. De meg fog, hamarosan :D
Codegen házat és tápot 10-ért szerintem életveszély venni...

És mi lenne, ha megvárnád a több tucat új intel procit? Elvileg hamarosan érkeznek, csak lenyomják a régiek árát, vagy pedig találsz magadnak valami használhatót?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5508) geleati válasza TGWH (#5507) üzenetére


geleati
tag

Azt mondod, hogy a pár hónap múlva megjelenő Ivy Bridge procik lejjebb nyomják még a ~30K-s i3-2100 árát is?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#5509) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

egy gyors kérdést szeretnék feltenni remélem jó helyre ment :)
BF 3 hoz 1920x1080 as felbontáshoz min milyen videó kártya kell ahhoz hogy az ember kényelmesen fps lag nélkül el tudjon játszani? Most arra gondolok hogy ne a hardver teljesítménye limitálja/korlátozza a játékost.
Azt is megkérdezhetném hogy milyen cpu stb.. kellene még de csak a fő mérvadóra lennék kíváncsi a GPU ra :K

Szépnapot!

(#5510) TGWH válasza geleati (#5508) üzenetére


TGWH
őstag

Ha nem, akkor is, biztosan lesz valami új, amit jobban megérheti megvenni. Ha meg lenyomják, jól jártál, kérdés hogy gondolkodik az intel.

Dexter-2000, pont ma volt hd7850/7870 teszt:
http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_hd_7870_es_hd_7850_tesztje/batman_battlefield_3_f1_2011.html

Kissé nem értem a kérdést, hisz hd felbontás is lehet minimum meg ultra magas :D
HD6870 vagy gef560Ti, ami a linken játszhatónak tűnik :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5511) Jim-Y válasza Dexter-2000 (#5509) üzenetére


Jim-Y
veterán

GTX560 Ti szerintem, prociból meg egy ezt kihajtó.

(#5512) Dexter-2000 válasza TGWH (#5510) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi hogy írtad ha lehet akkor ultráról vagy high lenne szó :)
Tetszik az ati meg minden de valamiért az nVidia -át jobban szeretem :\

Jim-Y köszi :R

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#5513) stig330


stig330
csendes tag

sziasztok!
meg tudja nekem mondani valaki mi az a gt frequency és mi van ha ezt növelem?

bocsánat az off-ért, de talán itt hamarabb jön válasz.

(#5514) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Össze kellene állítani egy gépet, mindennel együtt, monitor, billentyűzet, egér is kellene, a felső határ 110 ezer Ft.
Semmi extra igény nincs, a fő szempont a megbízhatóság, inkább netezésre lenne használva, néha Euro Truck Simulator, esetleg Fifa.
(Windows nem kell.)
HDD-ből szerintem az 500 Gb-os lenne a megfelelő.
Monitorból sincs semmi extra igény, egy 19"-os megfelel a célnak. :)
Mit tudnátok ajánlani?
Előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#5515) vita válasza horush (#5502) üzenetére


vita
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#5516) Rafk válasza TGWH (#5507) üzenetére


Rafk
csendes tag

Várnék én még csak a most használt laptopom nem hajlandó (Asus F5N) ami már 4 éves lesz és sorra halnak el benne a dolgok (dvd író, funkciógombok, akksi, videókari).
Szerintem az Ivy Bridge megjelenésével is csak nagyon lassan fog lejjebb kúszni az i3-as procik ára (év vége).
VGA-ból a Sapphire HD 6770-re gondoltam. Jó tudom, hogy 6850 lenne az igazi na de ha lejjebb megy a következő 1 hónapban, akkor igen az lesz.
Alaplapból meg Gigabyte vagy Asrock, bár utóbbit nem igazán ismerem meg az ismerősök között sincs senki ilyen lapkával eddig.

(#5517) horush válasza pete_21 (#5514) üzenetére


horush
addikt

Szia, parancsolj:

LAP: ASROCK H61M-VS ~11,5eFt
CPU: INTEL Celeron G530 2.40GHz 1155 BOX ~10,5eFt
RAM: Kingmax 4096MB DDR3 1333Mhz ~5,5eFt
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~20eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: VTX3D VX6670 1GBK3-H 1GB GDDR3 PCIE ~16eFt
TÁP: FSP FSP400-60APN ~10eFt
HÁZ: CODEGEN QM103-A2 ~3,5eFt
CLR: Arctic F9 ~1,5eFt
TFT: ASUS VW193DR ~24eFt
BILL: MODE COM MC-9002 ~2eFt
EGÉR: SILVERLINE TP-NM2050 Fekete ~2eFt
Összesen: ~110eFt.

2 magos proci, 4gb ram, 500gb gyors hdd, a felhasználásodra bőven megfelelő vga, minőségi táp, 19"-os wide monitor..

(#5518) horush válasza Rafk (#5506) üzenetére


horush
addikt

LAP: GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3 OEM ~13eFt
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX ~29eFt
RAM: 4GB DDR3 1333MHz ~5eFt
HDD: 7200RPM SATA 100% HDD apróról ~8eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE ~34eFt
TÁP: FSP400-60APN ~10eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya ~8eFt
Összesen: ~111,5eFt.

Kb. annyi a vége, amennyit "megadtál". Az codegen "táp" gép- és életveszélyes. Ez így nem lenne rossz annyira.

[ Szerkesztve ]

(#5519) vistyan


vistyan
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy összerakjak egy megfelelő konfigot.

A gépet 90%ban játékra használnám. (legújabb játékok, és non stop mmo)

Amim jelenleg van:

CPU típusa QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz (15 x 200)

Alaplap neve MSI 740GTM-P23 (MS-7302) (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM2: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Videokártya NVIDIA GeForce GTX 260 (896 MB)

Táp: Collermaster 450

Amit szeretnék:

Jó videokártya, Sok Ram :)

Sokan javasolták,hogy tunningoljam meg kicsit a proccimat ez számomra nem kivitelezhető.

Ezért szeretném az egészet, vagy részben kicserélni.
A keret 170 - 180.000 Ft.

Ötleteket és a segítséget előre is köszönöm.

(#5520) Sergiohu válasza horush (#5517) üzenetére


Sergiohu
tag

Ez az összeállítás menne vga nélkül is? Csak netezni kellene 1 gép, és azt hiszem ebben a prociban van "integrált vga".

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#5521) G4bi89


G4bi89
senior tag

Egyik ismerősnek kellene kb. 100ezerből egy gép monitor nélkül. (alaplap,proci,vga,ram,hdd,táp,ház)
Mit lehetne kihozni belőle alapvetően játszani is szeretne vele tudom ennyiből nem könnyű.

Winchester lehet elég lenne egy 320 vagy 500GB-os. Igaz elég "kevés" de nagyon megszaladtak a winyó árak :(

Jelenlegi monitorja asszem 19 colos szóval nem fog (és nem is akar) fullHD-ban játszani :D

Köszi előre is :)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5522) pohár válasza TGWH (#5510) üzenetére


pohár
félisten

csak itt pont a single player van tesztelve, az meg scriptelt, jó hogy hasít minden videókártyán... csak ha az ember egy 64 fős Strike at Karkandon akar 30< FPS-t FullHD felbontáson, 570/6950/6970/7850/7870 nem igazán merném adni... ha meg nincs ennyi pénz, akkor 560Ti 2GB, hihetetlen gyorsan eltűnik a multiban az egy giga, kell a 2

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5523) TGWH válasza pohár (#5522) üzenetére


TGWH
őstag

Pusztán kíváncsiságból megkérdezném, miért nem apu-s procit ajánlotok ilyen esetben? Én személy szerint azt csinálnám, és mellé egy ssd nem érné meg? Vinyót meg ha lejjebb megy az ára, addig gazdálkodj okosan ~100gb-on :D

Asrock elég jó márka, arról híresek, hogy olcsóbban gyártanak, de eddig még nem lehetett hallani, hogy gyorsan tönkremennének a lapjaik. Nem is tudom hirtelen melyik nagy alaplapgyártó cuccait használják, tehát egyrészt minőségi, másrészt olcsó. Nem lehetetlen, Chile-ben is ráálltak a nagy mennyiségű, olcsó és jó minőségű bor előállítására.

Na igen, multira akarja használni, bár én még abban a világban nőttem fel, ahol a multi nem a szép látványról szólt :D lehet akármilyen gépe, ha rossz a net valakinél, akkor laggolni fog, hiába bírná a vas. Azért ez hd-nál magasabb beállítás volt, sokan reklamáltak is érte, tehát hd-ban csak több fps lehet :D

Rafk, azért több tucat új prociról beszélünk... ha netán fele mobil lenne, de nem az, még akkor rengeteg van, amiből érdemes lesz válogatni + amd Trinity-je is bőven halálos fegyver lehet, főleg a netezős hd filmes gépekben!

G4bi89, ott van feljebb pár ilyen gép. Annyit még változtathatsz, hogy maximum egy amd A8-3870K, az 30 ezer, és vga nem is kell. De lehet a kistesói közül is egyet, netezésre nem hinném, hogy kell a legerősebb A8-as, de majd a többiek megmondják, ők jobban tudják.

Sergiohu, persze hogy menne, csak amd-vel, lásd az előző bekezdésben említett A8-as proci.

vistyan, ennyiből szerintem már majdnem mindent kicserélhetsz, de a tényleg játékra szánt gép + 30 ezer, szerintem. 170-180 körül már kompromisszumokat kell kötni. Nézegess vissza, van ott mindenféle ajánlat.
De ha egy am3+os lapot vennél, abba belemegy a procid? Ha igen, meg van oldva :D

szerk.: itt írta valaki, hogy ragaszkodik az nvidiához? Nekem is szimpatikusabb, de ha az amd hd sorozata olcsóbb és jobb, ráadásul az újak már lassan áramot is termelnek :)) a geforcokhoz képest :D akkor szerintem eldőlt a kérdés, hd7850-re hajtok :P

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5524) balpis válasza vistyan (#5519) üzenetére


balpis
őstag

Mi az amire a 4GB RAM ma nem elegendő nálad?

"Sokan javasolták,hogy tunningoljam meg kicsit a proccimat ez számomra nem kivitelezhető."

Pedig én is ezt akartam javasolni. Hogy vegyél egy jó CPU hűtőt és hajrá. Esetleg egy 60GB-s SSD is segítene az általános sebességélményen.
De ha valaki levédte jelszóval a BIOS-t akkor valóban nem tudsz tuningolni, úgy valóban nem megoldás.... :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5525) fuze


fuze
őstag

Sziasztok! Tönkrement az alaplapom (Asrock m3a ucc) és másmilyet szeretnék. Amim van: Amd Athlon II X2 260
EN9800gtx+
4gb ram (egy modulban)
Gépház, táp, winchester stb ezek mind megvannak.
Csupán egy megbízható am3-mas lap kéne, ami a későbbiekben alkalmas a gép újítására :)

adms.hu | UI Designer

(#5526) balpis válasza fuze (#5525) üzenetére


balpis
őstag

mindenképp AM3+-os lap legyen a jövőr etekintettel.

Kell-e IDE csatlakozó még a HDD-nek vagy ODD-nek?
milyen egyéb elvárásaid vannak? Bővítőkártyáknak hely, USB3?
Mekkora lenne a keret rá?

Egy alap megoldás lehet pl. GIGABYTE GA-780T-D3L. Ebbe már 125W-os, AM3+-os CPU-t is beletehetsz, de semmi "extra" nincs rajta - de még egy IDE akad, ha kellene.
Van ennél valamivel olcsóbban is (pl. 960GM-GS3 FX), még ennél is gyengébb felszereltséggel, vagy akár olyan is, amibe csak 95W-os processzort tehetsz, felfelé meg persze a határ a csillagos ég...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5527) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

A gyerekeknek szeretnék egy alacsony költségvetésű gépet összerakni alapvetően netezés és játék céljából. Játékok esetén pl. sims3, wow, heroes5-6 jellegűek jönnek szóba, szóval nem kell kifejezetten erőgépnek lennie. Persze nem baj, ha idővel lehet bővíteni, mondjuk nagyobb procival, jobb kártyával.

Előző hozzászólásokban látott lapok:
Asrock H61M/U3S3
ASROCK H61M-VS
GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3
Ezek fórumra beírt ára közel azonos, mi a különbség és melyiket érdemes választani, miért?

Nem vagyok otthon a jelenlegi proci tokozás, stb. terén... ezen lapokba beletehető pl. egy INTEL Celeron G530 2.40GHz 1155 BOX, majd később esetleg egy INTEL Core i3-2100 vagy INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155?

Memória DDR3 4GB a cél. Itt érdemesebb-e 1 db 4GB-os modult venni, vagy 2*2GB jobb?
Érdemes e 1333-ast venni 1600 helyett?

Videókártyából a 20ezer alattiakból a 6670-es javasolt? Mi az a legolcsóbb kártya, amit még érdemes venni (lásd. megadott játékok)?

[ Szerkesztve ]

Balage

(#5528) tajati


tajati
aktív tag

Hali! Vacilálok hogy laptopot vagy asztalait vegyek főleg játszanék. (tudom arra sokkal jobb az asztali.)

Tehát a keret kb300k (kicsit fölé mehet)
Főleg játékra lenne a gép gyorsaság nem hátrány:D Csak maga a gép kell. (moitor, bill egér van)

Üdv t.

(#5529) kételkedem válasza Kiralybali (#5527) üzenetére


kételkedem
addikt

Először döntsd el, mennyit szánsz az új gépre! (Aztán adj hozzá legalább 10%-ot! :) )

Jelenleg jó választás egy Asrock H61M-HVS ami annyiban tér el a H61M/U3S3-tól, hogy nincs USB3, SATA3 és nem gigabites a LAN. Cserébe olcsóbb kb 6000 Ft-al. Ebbe a lapba passzol az összes általad felsorolt processzor. Most kb 30000 Ft egy INTEL Core i3-2100, ami kisebb felbontáson külön videókártya nélkül is viszi a játékaidat. Memóriából elég a 4 GB. A későbbi bővíthetőség miatt 1X4 GB legyen. Elég belőle az 1333 MHz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5530) fuze válasza balpis (#5526) üzenetére


fuze
őstag

Nem szükséges az IDE csatlakozó. Sata-ás mindkettő. A GIGABYTE GA-780T-D3L megfelelőnek tűnik (bár tényleg eléggé alap) :D. Igazából a keret nem lehet több mint amennyibe az asrock m3a ucc kerül (kb 12-13 000 ft) ami tönkrement. Az usb 3-mat egyelőre nem érzem szükségesnek. (Azt majd akkor ha egyszer veszek egy zsír új gépet)

adms.hu | UI Designer

(#5531) pohár válasza TGWH (#5523) üzenetére


pohár
félisten

APU? BF3-ra? észnél vagy? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5532) szasanyi válasza pohár (#5531) üzenetére


szasanyi
félisten

Most mér'... és ha diavetítést akar nézni? Honnan tudhatnád te az Vilma? ;]

(#5533) TGWH válasza pohár (#5531) üzenetére


TGWH
őstag

Netán kicsit belekeveredtem?
Már kihámoztam. Ház+táp valami jobb, akkor végül is ja :D
De akár bf3 is fut raj, minimumon :D később meg vesz egy vga-t, és máris előbbre van.
Itt van Kiralybali, azt írta, később lehet bővíteni fogják. Az ugye úgy drágább szerintem. Viszont ha nem cserélni, hanem csak vga-t beletenni kell, úgy máris előbbre vagyunk, csak mint lehetőség, említettem meg.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5534) balpis válasza TGWH (#5533) üzenetére


balpis
őstag

Llano konfigok akkor érhetik meg esetenként, ha BIZTOSAN nem lesz később diszkrét VGA-ra igény.
Ha lesz, akkor összességében már biztos, hogy többe kerül egy - tuning nélkül legalábbis sokkal - gyengébb gép.

Az a baj, hogy netezéshez, filmnézéshez túl sok a Llano APU, játékhoz mai felbontásokon (fullHD körül) pedig a legtöbb esetben már kevés.
Azaz ha csak kis GPU igényű játék lesz rajta, vagy biztosan nem lesz 1280-nál jobb felbontású TFT, akkor jöhet értelmesen szóba.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#5535) Kiralybali válasza kételkedem (#5529) üzenetére


Kiralybali
tag

Először is köszi a választ.

Még egy kérdés, hogy az AMD platform hasonló árban nem versenyképes?
Egy bolt listáján az elsőt példaként említve pl. MSI 760GM-P23 (FX) az említett Asrock-kal szemben, és az AMD Sempron LE-145+ vs Intel Celeron G530?

Igazán nem tudom, hogy helyes típusokat állítok-e szembe, kb ár szerint néztem, mi van közel.

Balage

(#5536) TGWH válasza Kiralybali (#5535) üzenetére


TGWH
őstag

Régen az volt, most többe kerül egy amd, és még rosszabb is, én úgy gondolom, ezt hadd emeljem ki, mivel az amd-sek szerint nem. Igaz, ha ár szerint tesszük egymás mellé a procikat, persze hogy pár ezressel több az intel, de sokkal jobb is... adott teljesítményhez meg magasabb amd-s ár tartozik, úgy látom.

balpis, attól függ, nem arról szól most már a móka, hogy inkább vga kell, mintsem proci? Én is hajlottam eleinte egy i5-2500k felé, de azt mondták tök felesleges, bőven elég a gyengébb is, megnyugtattak, hogy a későbbiekben sem fog többet érni a 2500k nyers ereje.
Én várom az új procikat, valamiért mindig azt hiszem, most aztán jó áron kapunk cudar jó teljesítményt :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5537) PotterPrime válasza horush (#5493) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Köszi a gépet, HD6770 helyett tudnál nekem mondani NVIDIA kártyát, azokban eddig nem csalódtam. :)

(#5538) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

vettem egy u3s3-at és egy i5-2310-et de bios frissités után sem ad képet.
(bios frissítést egy g620alól csináltam)

ötlet? :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#5539) kételkedem válasza Kiralybali (#5535) üzenetére


kételkedem
addikt

AMD Sempron 145 876 pont
Intel Celeron G530 2277 pont

A Celeron kb az Athlon II X4 620, 631, Athlon II X3 425 szintjén van. [link]

Ha valaki nem kimondottan AMD rajongó, akkor inkább Intelt szoktam ajánlani. Ár/érték szempontjából most jobb az Intel. (Persze vannak kivételek!)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5540) potetheus


potetheus
csendes tag

Kedves mindenki!
Szeretnék egy új asztali konfigurációt létrehozni.
(gondolom ez nem meglepő a topik címe alapján xD )
Tehát a segítségét szeretném kérni az erre kompetens embereknek.
240 ezer forint lenne az elméleti keret ( valszleg a gyakorlati is).
Ami nem kéne az hdd vagy ssd, monitor,beviteli eszközök, minden mást újat szeretnék.
Csak játékra kéne.
Előre is köszönöm,annak aki segítene,minden jót !

Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont nem a valóság.

(#5541) OpThetan


OpThetan
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy gép összerakásához, amelyhez már van egy ATX ház, egy 550W-os táp, és egy Gigabyte Radeon HD5750 1GB-os videokártya, perifériák, SATA II vinyó van.
Amit szeretnék, az egy stabil, egymással és a videokártyával is jól együttműködő AMD alapú CPU + Alaplap és némi RAM a meglévő alkatrészek mellé.
Amire korábban gondoltam ez:
CPU: AMD FX-6100 Black Edition dobozos
ALAP: Gigabyte 780T-D3L
RAM: Kingston DDR3 1600MHz 8GB HyperX XMP BLU KIT2 CL9
Ugyanakkor az FX-6100-ról olvastam valahol, hogy problémák vannak vele... Tudnátok javasolni jobb alternatívákat?
Nagyon köszönöm!!

(#5542) szasanyi válasza OpThetan (#5541) üzenetére


szasanyi
félisten

Fontos, hogy milyen az a táp - a rajta lévő matrica egy dolog - így a pontos típust is meg kéne adnod.

(#5543) GribMate válasza potetheus (#5540) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

LAP: ASRock Z68 Extreme3 Gen3 ~36.000 Ft
CPU: Intel Core i5-2500K ~55.000 Ft
RAM: Kingston 8GB DDR3 1333MHz KVR1333D3N9HK2/8G ~13.000 Ft
VGA: Sapphire 11187-03-40G HD6970 2GB GDDR5 ~95.000 Ft
TÁP: Sharkoon WPM 500W ~16.000 Ft
HÁZ: BitFenix Shinobi ~14.000 Ft
CLR: 2x Arctic Cooling F12 ~3.000 Ft
CLR: Xigmatek Gaia ~7.000 Ft

Összesen: ~239.000 Ft

Erős, tuningolható i5 konfiguráció, jó hűtéssel, minőségi házban, moduláris, fekete, megbízható táppal.
8GB RAM és erős HD6970 VGA.
Felteszem a monitorod Full HD. HDD / SSD milyen?
Lehet, megérné egy SSD-t betenni a konfigba, ha nincs.
Lehet, hogy megérné várnod egy HD7870-re. Főleg ha pár hét alatt lejjebb megy az ára pár ezret a nyitó ártól. Egész jó vétel lehet.

(#5544) OpThetan: Akkor az csere. :K Mennyi konkrétan a kereted? Egyáltalán mire kell a gép?

[ Szerkesztve ]

(#5544) OpThetan válasza szasanyi (#5542) üzenetére


OpThetan
csendes tag

@szasanyi: HKC-USP5550

[ Szerkesztve ]

(#5545) gyenesmartin válasza OpThetan (#5544) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor az is kell. Mivel árat nem írtál így vakon ennyit mondok neked:
lap:Asrock H61m-U3S3
Proci:Intel I3 2100
Ram: 4GB Kingston DDR3 Vagy ha belefér akkor 8
Táp: FSP Hexa 400W

[ Szerkesztve ]

(#5546) szasanyi válasza OpThetan (#5544) üzenetére


szasanyi
félisten

Féltem, hogy efféle lesz a válasz. Normális, minőségi táp kell 400-450W elég lehet, de ezzel halott ügy - lehet, hogy szó szerint ha nincs szerencséd.

(#5547) potetheus válasza GribMate (#5543) üzenetére


potetheus
csendes tag

Köszönöm! Igen a monitor full hd,miben javít az ssd a teljesítményen ?

Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont nem a valóság.

(#5548) GribMate válasza potetheus (#5547) üzenetére


GribMate
aktív tag

Annyit, hogy az oprendszer és a rátelepített programok klikkre indulnak. Száguld tőle a gép.

(#5549) potetheus válasza GribMate (#5548) üzenetére


potetheus
csendes tag

Értem, még annyi kérdésem lenne,hogy az alaplapnál miért döntöttél egy ilyen drága mellett ?

Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont nem a valóság.

(#5550) OpThetan válasza gyenesmartin (#5545) üzenetére


OpThetan
csendes tag

Köszi a javaslatot! Amúgy én a három komponensre 65000-et szántam, mivel még egy OEM Win 7-et is vennem kell hozzá. Így össz. 90000 körül van a teljes keret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.