Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#5851) petata válasza szasanyi (#5850) üzenetére


petata
őstag

:R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#5852) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Jó estét kívánok mindenkinek.A segítségeteket szeretném kérni.Holnap meg szeretném rendelni az új gépemet.Már minden hardver ki van választva kivéve a processzor.A lényeg az hogy egy hd6870-es vga lesz a gépemben,full hd monitort maximum karácsonyra tudok majd venni addig 1440x900 ban játszok.Tudom hogy ilyen alacsony felbontásban a proci a legfontosabb tényező mint sem a vga.Jelenleg 2 cpu között vacilálok az egyik az intel core i5 2320 3Ghz, a másik az i5 2500 3,3Ghz, az lenne a kérdésem,hogy magasabb lenne-e a minimum FPS-em játékokban ilyen kis felbontásban az i5 2500-as cpu val a +300Mhz miatt vagy bőven megfelel a sima 3Ghz-s 2320-as cpu is?Előre is köszi.

(#5853) TGWH válasza #85154688 (#5852) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
Szerintem nézd meg a teszteket :D a 2500K lenne a legerősebb, abban van elég tartalék, de játékra a másik is bőven megfelelő. Én azt mondom, inkább jobb vga-t vegyél. Nem hinném, hogy a felbontásban a procinak jutna a nagyobb szerep, így az i5-ösök közül. Nézd meg a 7870/7850 tesztet, ott fullhd feletti felbontás van, bőven mutatja melyik vga-ban mennyi erő lakozik :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5854) Crias válasza #85154688 (#5852) üzenetére


Crias
senior tag

Nyugodtan vedd meg a 2320-at efölött csak a 2500k-t lenne érdemes megvenni de az meg jóval drágább, +5k-t nem ér meg az a 300Mhz

Crias

(#5855) #85154688


#85154688
törölt tag

Értem köszönöm a segítségeteket.Még az lenne a kérdésem,hogy összefüggésben van-e egy játék memóriaigénye a felbontással?Vagyis szükséges-e nekem 8 gb ram 1440x900-as felbontásra ha csak kimondottan játékra használom a gépet vagy bőven elég 4gb ram is?Minimum 2 évig nem tervezek bővítést tehát elég a 4gb ram is?

[ Szerkesztve ]

(#5856) horush válasza #85154688 (#5852) üzenetére


horush
addikt

Hali. Alaplap milyen lesz? Vagyis a legjobb az lenne, ha az egész konfigot leírnád.

[ Szerkesztve ]

(#5857) #85154688 válasza horush (#5856) üzenetére


#85154688
törölt tag

Hát igen ez a fontos tényező a bővítés szempontjából ezen csak 2 ram foglalat van.Ez lesz az[link]

(#5858) #85154688


#85154688
törölt tag

Szia parancsolj remélem nem túl rossz összeállítás:

Asus P8H61-M PRO R3.0 alaplap
Intel Core i5-2320 LGA1155 BOX cpu
Corsair 8GB KIT Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 vagy 4gb ddr3
Western Digital 500GB 3,5" Sata3 16MB HDD 5000AAKX
Chieftec 500W CTG-500-80P táp 12cm v.BOX
Asus EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 vga

(#5859) ittakary válasza #85154688 (#5858) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem ilyen CPU mellé totál felesleges a 8GB tuning 1600as RAM... Bőven elég 4GB (v 8GB most úgy is olcsó) 1333-as DDR3

[ Szerkesztve ]

(#5860) horush válasza #85154688 (#5858) üzenetére


horush
addikt

Alaplap helyett inkább Asrock H61M/U3S3, mert szinte pont ugyanennyit tud, de jóval olcsóbb. Ramból is elég sima 1333MHz-es példány például. Vehetsz akár 8GB-os kitet, kingmaxot pl. már 11k körül kapsz.
CPU-ból általában i5-2310 a legolcsóbb, inkább azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#5861) TGWH válasza Crias (#5854) üzenetére


TGWH
őstag

+9 ezer semmiség ahhoz képest, hogy van egy elég jól húzható 2500k-d. Nem is érdemes variálni a 2320-as és a 2500k között :D én inkább beáldoznám azt a 10est egy jobb procira, max nem busszal, hanem gyalog mennék dolgozni, egy hónapot megér XD
4gb ram elvileg elég lenne, de a jövőre gondolva, meg a ram árakra, bőven érdemes abból is 8at dobni bele. Vagy legalább hatot :D
De igazából a legjobb az lenne, ha várnál még amíg összegyűlik, és nem két évig nem kéne belenyúlni, hanem több :D De ez a vga sem rossz, sőt.

fezlergabor, amikor írta, még szó sem volt arról milyen alaplapot akar ;) nem muszáj rá 7k-s hűtő, vagy majd később vesz. Ilyen lappal lehet nem +9 hanem +15 ezer, de ez még bőven meggondolandó lenne. Én legalábbis várnék még egy kicsit.

A gépem ma közölte velem, hogy lassan nyugdíjba megy, nem bírt a hd filmmel :R picit vicces volt

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5862) horush válasza TGWH (#5861) üzenetére


horush
addikt

Hülyeséget kérlek ne írj. Attól, hogy van egy 2500K-ja, még nem tud tuningolni.

Proci kb. +10k, lap szintén, meg egy értelmes hűtő is vagy 7k. Ez összesen 27k. Lehet, hogy ez neked semmiség, a legtöbbünknek szerintem nem..

(#5863) kozyadam válasza GribMate (#5828) üzenetére


kozyadam
tag

(#5827) fezlergabor és (#5828) GribMate:
Köszönöm a válaszokat.

(#5864) ittakary válasza kozyadam (#5863) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az ilyen legközelebb mehet ON szerintem :)

(#5865) Crias válasza TGWH (#5861) üzenetére


Crias
senior tag

Most úgy őszintén ha valaki nem hardcore gamer és nem évente/félévente cserélgeti a vga-t akkor semmi szükség nincs a tuningolható változatra.
ad1. Mire tuningolni kellene addigra bőven elavult lesz és akár használtan is kifoghat jobb procikat.
ad2. Jelenleg minden vga-t kihajt bármelyik i5-ös proci (talán a nemsokára megjelenő high-end kártyákat nem de szerintem azt is) szóval ha azt vesszük hogy épeszű ember 70-80k nál többet nem ad egy videokártyáért csak játékra akkor szerintem bőven kiszolgál minden kártyát 2-3 évig.

Crias

(#5866) TGWH válasza Crias (#5865) üzenetére


TGWH
őstag

Van aki máig core 2 duo-t használ...
Én sem vagyok hardcore gamer, de ha az ember mellett ott van valami erőgép, már kihasználja. Biztos többet fogok játszani, ha új gépem lesz.
Az biztos, hogy egy ilyen procival, főleg ha fél éve 45 körül vetted - volt annyi -, tovább ki tudod húzni, mint egy gyengébbel. Persze akinek gyengébb van, ő is kihúzza addig, kérdés mikor jön el az a nap, amikor azt mondja az user, hogy már használhatatlan.
Pl. ha 40-et szánt volna alaplapra - volt ilyen ember is -, akkor olcsóbb lappal kiváló kis gépet hozhatott volna össze.
Ha azzal a vga-val meg kihúzza 2 évig, szerencséje van. Úgyis az fog előbb elfogyni. Lehet, a legközelebbi gépbe már nem is vesz vga-t négy év múlva...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5867) Sabber


Sabber
aktív tag

Sziasztok
A közeljövőben szeretnék gépet vásárolni, és nagy dilemmában vagyok, hogy miként álljon össze.
Szóval körülbelül 190-200k lenne a keret persze ha ehhez a felbontáshoz olcsóbban is ki lehet hozni max beállításokat akkor jó lenne ha kijönnék olcsóbban. Azt szem előtt tartom azért, hogy most veszek kb utoljára gépet így fontos lenne, hogy később is helyt álljon.
Főleg játékra venném tuningolni nem szeretnék és max 1600x1200-ban játszanék (monitorom miatt azt nem tervezek újat venni egyelőre)
Szóval a következőre gondoltam
Alaplap: Asrock H61M/U3S3
Proci: i7 2600
VGA: itt akadtam el, vagy HD 6850, 6950, GTX 560
Ram: 16GB 1333 DDR3 ehhez viszont nem értek, hogy KIT vagy nem KIT passz
HDD: Seagate 750GB sata2 32MB 7200 rpm
HÁZ: Valami olcsó és jó
Táp: ami ennek a konfignak megfelel.

Válaszotok előre köszönöm

(#5868) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem. A fórum hozzászólások alapján sok sok hardver apró és közel 12 hónap után összeállt a következő konfiguráció (itt dobog mellettem)

CPU: Intel Core i5 - 2500K BOX LGA1155 / 3.30GHz
CPU cooler: CoolerMaster Hyper 212 EVO multi
MB Asrock Z68 Extreme-3 Gen3
RAM Corsair DDR-3 8Gb/1600 CL9-9-9-24 Vengeance LP White
VGA Gigabyte 560 GTX Ti OC
SSD Intel 120GB 2,5" SATA MLC X25-M
HDD 1 TB SAMSUNG 5400 RPN
TÁP Corsair TXM 650W Modular TX650M
HÁZ Cooler Master HAF 912 Plus RC-912P-KKN1
DVD DVD író 24x Dual Layer NEC AD-7260S

Az a helyzet, hogy le tudnám cserélni elég jutányosan a

Gigabyte 560 GTX Ti OC-t

erre:
EVGA GTX 570 HD 1280MB 320bit GDDR5

Szerintetek megéri?

[ Szerkesztve ]

(#5869) ittakary válasza janitor01 (#5868) üzenetére


ittakary
nagyúr

Megéri egy gyorsabb kártyára cserélni, de ez függ az ártól. Számosítsd a dolgokat, úgy könnyebb lesz segíteni

(#5870) janitor01 válasza ittakary (#5869) üzenetére


janitor01
tag

Mondjuk úgy hogy odadnám a Ti-t meg kb egy 25 k nak megfelelő cuccot még + 5k kp-t

(#5871) janitor01 válasza Sabber (#5867) üzenetére


janitor01
tag

Ne haragudj, vannak itt nálam sokkal hozzá értőbbek is de szerintem

kár i7 est venni, az i5 bőven elég lenne

GTX 560 TI a legjobb ft/fps kártya jelenleg, azt javaslom (MSI ha lehet választani)

viszont 16 Gb ram fölösleges szerintem

ide kb olyan 650 es táp elég

a ház ízlés kérdése én a cooler master elitet javaslom (10 k körül van)

(#5872) Sabber válasza janitor01 (#5871) üzenetére


Sabber
aktív tag

köszi szépen
az a helyzet hogy azért szeretnék i7 procit mert aprón néztem 50 körül vannak már és annyit megér i5-öt láttam 43ért legolcsóbban 7k-t még mellé teszek inkább. a 16 GB ram meg azért kell mert havernak 12 van és henceg vele :D (tudom hülyeség de na...)

(#5873) GribMate válasza Sabber (#5867) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

LAP: ASRock H61M/U3S3 ~17.000 Ft
CPU: Intel Core i5-2300 ~42.000 Ft
RAM: Kingston 8GB DDR3 1333MHz KVR1333D3N9HK2/8G ~12.000 Ft
VGA: Gigabyte GV-R785OC-2GD HD7850 2GB GDDR5 ~73.000 Ft
HDD: WD 1TB Caviar Green 5400RPM 64MB SATA3 WD10EARX ~24.000 Ft
TÁP: Sharkoon WPM 500W ~16.000 Ft
HÁZ: BitFenix Shinobi ~15.000 Ft
CLR: 2x Arctic Cooling F12 ~3.000 Ft

Összesen: ~204.000 Ft

Játékra felesleges az i7, helyette i5. 16GB RAM is messze túlzás, helyette 8GB elegendő.
Minőségi, fekete ház+táp, jó szellőzéssel.
HD7850 VGA. :K
Az 1TB vinyó Ft/GB aránya valamivel jobb, mint a 750GB-osé.
A keretet picit túlléptem, ha ez gond, akkor a HDD-ből lehet venni kisebbet (750 akár 500 GB), vagy lehetne venni apróról és máris keretben vagy.

Egy SSD is sokat dobna a rendszeren, például OCZ Agility 3 60GB ~22.000 Ft, hogy ez beleférjen a keretbe
- vehetsz HD6870 VGA-t
- 4GB RAM-ot (a legtöbb játékra még elég)
- HDD-t apróról
- Sharkoon Vaya (Value) házat

(#5872) Sabber:
i5-2xx0-ek is vannak aprón 34-38k-ért akkor inkább az és a maradék mehet másra (pl. SSD).
Hadd hencegjen, te meg vágj fel azzal, hogy ésszerűen vásároltál, mert tudod, hogy +4-8GB RAM már semmit nem hozna a játékokban ellenben az összeg VGA-ra, vagy SSD-re fordítva észrevehető. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5874) Archanon válasza TGWH (#5821) üzenetére


Archanon
őstag

Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, de visszaolvastam, és csak annyi jött le, hogy érkeznek az új processzorok valamikor tavasz vége/nyár eleje táján... O_o Mindenesetre utánaolvastam (persze a fele info kínai volt számomra) az érkező cuccosoknak, érdekes. Jó tudni, hogy már grafikus vezérlővel ellátott processzrook is vannak egy ideje, és ezek is egyre erősebbek lesznek... :D Bár számomra szerintem nem sokat jelentenek... mindenesetre kíváncsi leszek az áraikra. A megjelenés után a jelenlegi hardvereknél lehet árcsökkenésre számítani?

Az Intel lejjebb vitte az árait? Az i7-2600 majd egy tízessel drágább, mint mikor ~fél éve néztem. Milyen intel procit tudsz az fx-6100 árában (max. ~35-36k), ami jobb is nála? (Vagy ez már másik topic? :D) A linkelt fentebb linkelt hozzászólásban leírtam mire kell; mivel esetenként játszanék olyan játékokkal is, amik kihasználnak/igényelnek 4 magot is, ezért ez is fontos szempont volna. Intelből csak az i5-2310-est láttam, ami értelmes, de az 9-10k-val drágább a bullnál.

Amúgy ezek az IGP-vel rendelkező processzorok kiknek kedveznek pontosan? Ha valakinek van egy jobb VGA-ja alapból, akkor a beépített grafikus megjelenítőt értelemszerűen le kell tiltani, nem? Vagy mehet a kettő egyszerre? O_o Vagy ez lenne a 'Dual Graphics'? Bár nvidia kártyával karöltve gondolom ilyen lehetetlen...

#Sabber: Én is néztem az i7-eseket aprón (kíváncsiságból), de azok hűtő nélkül kaphatóak, az meg gondolom plusz kiadás még (10-15-20k...?).

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5875) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok 1 hete kb. olvasgatom a topikot és az alábbi konfigot raktam össze.
Egyik ismerősnek lesz akinek max 110k -ja van rá és játszani is szeretne vele. Ez mellett 720p film,zene,net természetesen (alaplap,cpu,ram,vga,hdd,táp,ház ami kell)

ALAPLAP: ASROCK H61M-VS ~11,5eFT
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX ~29,1eFT
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~5,7eFT
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~20,8eFt / Hitachi winyó én azokban bízok :D de egy árban van szinte szóval a keretet nem növeli.
VGA: SAPPHIRE 11189-10-20G HD6770 1GB GDDR5 PCIE ~25,4eFt
TÁP: FSP400-60APN ~9,6eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya ~8,2eFt

Esetleg egy gyengébb proci és egy erősebb vga mennyivel lenne jobb ? vagy itt már limites a dolog és felesleges...
INTEL Pentium G620 2.60GHz
VTX3D VX6850 1GBD5

Szerintetek ? Egyelőre max 1280x1024 -ben játszik szóval de elég régi az a monitor már szóval nem kizárt, hogy hamar cserére jut az is.
Még egy kérdés a végére. AMD -s konfiggal vajon jobban kilehetne jönni úgy, hogy teljesítmény is megmarad ? Esetleg ha igen akkor valaki egy AMD -s konfigot ajánlhatna mert abban nem vagyok képben.

Előre is köszönöm mindenkinek.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5876) GribMate válasza Archanon (#5874) üzenetére


GribMate
aktív tag

"Bár számomra szerintem nem sokat jelentenek..."
Majd... :K

"Az Intel lejjebb vitte az árait? Az i7-2600 majd egy tízessel drágább, mint mikor ~fél éve néztem."
Mert fél éve még nem annyi volt az árfolyam drága hazánkban mit mostanság / nemrég. És a kereskedők az emelést mindig atomóra pontossággal megteszik, de a csökkentést valahogy nem siettetik.

"Milyen intel procit tudsz az fx-6100 árában (max. ~35-36k), ami jobb is nála?"
Mondjuk Core i3-2120, még kicsit olcsóbb is, de kevesebbet eszik, stb. Játékok terén jobb, de legalább egyforma, néhány egyéb feladatra viszont az 6100 lenne ajánlott a hatékonyabb többszálúsága miatt. Ha használt proci is szóba jöhet akkor egyértelműen Core i5-23x0 - ő már abszolút nyertes.

"Amúgy ezek az IGP-vel rendelkező processzorok kiknek kedveznek pontosan?"
Annak akinek elég a teljesítményük - többen vannak, mint elsőre hinnéd. Később pedig egyre több minden használja majd ki az APU-k képességeit.

"Vagy mehet a kettő egyszerre?"
Mehet.

"Vagy ez lenne a 'Dual Graphics'?"
Intelnél nincs ilyen (ettől függetlenül meghajthat az IGP egy másik monitort - én pl. majd így tervezem a dolgokat... :B).
Az AMD-nél igen, de csak bizonyos felállásban működik.

"...de azok hűtő nélkül kaphatóak, az meg gondolom plusz kiadás még (10-15-20k...?)"
Ha nem tuningolod akkor 3-7k maximum.

[ Szerkesztve ]

(#5877) Crias válasza Archanon (#5874) üzenetére


Crias
senior tag

A Bullban nincs grafikus mag viszont a Trinity-ben már lesz ott van Dual-Graphic de csak a Turks magos vga-kat lehet dualba kötni ez a 6570/6670-es vga-kat jelenti, majd elvileg a Trinity utodja a Kaveri már jobb vga-kat is dualba tud kapcsolni.
Az IGP-vel rendelkező procik az alacsony felbontású monitorral rendelkező embereknek ajánlott akik játszanának is, és nem akarják cserélni rövid időn belül a monitort, és a Trinity érkeztével már elég jó teljesítményt is nyújtanak (1600x900 alatt tuti vétel lesz de ezen a felbontáson is el lehet majd vele játszadozni). Az intel féle igp elég gyatra azzal tényleg csak netezni lehet bár kis felbontáson azzal is lehet játszani.

Amúgy én a helyedben vennék apróról oem-es procit (nem tudom már ki linkelte be), 34k körül megkapod az i5-öt meg veszel hozzá valami jobb hűtő-t ~2k-ért mondjuk egy AC-t nem túl acélos de a gyárinál így is jobb lesz.
Ja és ezek nem használtak, hanem elvileg újak 1 év garival!!!

Vagy megvárod hogy az AMD mit újít be, de sztem az Ivy-ra felesleges várni csak "hotfix" lesz, procierőben nem sokat fog javulni, ők is az igp-re próbálnak meg rágyúrni több kevesebb sikerrel.

GribMate
Mondjuk az i3-ommal a 4100 van egy szinten vagyis kicsit alatta a, 6100 meg össze vissza teljesít hol jobb hol rosszabb mind az i3-omnál mind a kistesónál viszont elviekben erősebb és nagyobb tuningpotenciál van benne, meg ugye erősebb vga-kat hajt ki.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#5878) GribMate válasza G4bi89 (#5875) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

Jó lesz ez a konfig így. :K

Gyengébb CPU - erősebb VGA felállást hanyagold, az úgy már sok esetben CPU limites lenne, főleg kisebb felbontásban.

A HD6770 egyébként kompromisszumokkal elég Full HD felbontásra, így ha fontos az FPS / részletesség, akkor max. 1680x1050-nel járna jobban monitorban.

Talán annyit lehetne variálni, hogy ha a merevlemez jó lenne apróról, akkor futná egy HD6850-re az i3 megtartásával, amit még kihajtana.

AMD-ben most nem találsz jobbat.

(#5879) Sabber válasza GribMate (#5873) üzenetére


Sabber
aktív tag

Köszönöm válaszod

annyi lenne még a kérdésem, hogy a radeon hd 6950 és az általad ajánlott 7850 között van kb 10k különbség tud a 7850 ennyivel többet? Nézegettem PH teszteket és kb egy szinten volt vagy még néha alul is maradt a 6950től.

Másik pedig az ssd-vel kapcsolatban, hogy a rendszer kerülne ide ugye? a játékok meg a többi ez az pedig a hdd-re. Ez miben gyorsítaná a gépem?

köszi szépen

(#5880) GribMate válasza Sabber (#5879) üzenetére


GribMate
aktív tag

Nincs mit.
Szerintem azt a 10k-t 7k-nak is kifoghatod (2GB-os HD6950-hez hasonlítsd). Kb. ~10%-kal jobb a HD7850, mellé kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik.
Az SSD-re a Win7 és a felhasználói progik kerülnének, ezek indulását gyorsítja meg "űberbrutál" módon. :K Játékokban nem hoz olyan sokat, azokhoz még luxus.

OFF-kérdés (ez jöhet privátban is): a 12GB RAM-ra felvágós barátodnak 32 (x86) vagy 64 (x64) bites a Windows-a :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#5881) Sabber válasza GribMate (#5880) üzenetére


Sabber
aktív tag

Milyen élettartamuk van ezeknek az SSD-knek. Olvastam valahol (lehet hülyeség), hogy véges számú irási lehetőségük van vagy valami ilyesmi, létezik ilyen?

(#5882) pohár válasza Sabber (#5881) üzenetére


pohár
félisten

véges természetesen, egy idő múlva elhasználódnak a memóriacellák, de csak sok írás esetén következik ez be (de ez is 5 év körülbelül, addigra meg úgyis lecseréled), szóval torrentezni nem ajánlott SSD-re :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5883) ittakary válasza Sabber (#5881) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lehet meglepő, de semmi sem végtelen élettartamú ezen a bolygón :)

Bátran lehet vásárolni SSD-t, nem kell félni ilyenektől. Előbb kidobod őket, minthogy tönkremennének.

Nekem is van, és jelentem imádom. 40 másosperc bekapcsológombbenyomástól, és már netezhetek is. Minden elképesztően gyors :K

[ Szerkesztve ]

(#5884) Sabber


Sabber
aktív tag

Oké köszi köszi a válaszokat
Lehet beruházok majd egyre akkor :)
Jó éjt mindenkinek mára

(#5885) Archanon válasza GribMate (#5876) üzenetére


Archanon
őstag

Az i3-2120 nem csak két magos?

"linkelt fentebb linkelt" - na, tudok én is...

#Crias: Ha a jelenlegi árakat nézzük, szeretnék ram+cpu+alaplap kombinációval maximum 50-ezerből kijönni... A jelenlegieket meg eladnám, tehát olyan 25-30 ezres ráfizetéssel jó esetben talán meglennék. Igazán a phenom 965-öt szemeltem ki magamnak ~30 ezerért, a fentebb említett msi alaplappal, meg 4, vagy 6 giga ddr3 rammal, és akkor még bőven keretben vagyok.

A bull mellett szólt a kevesebb fogyasztás, erőfölény, no meg hogy talán időtállóbb is valamivel (ki tudja mik jönnek még a jövőben). Erre pl. örömmel lecsapnék, kár, hogy jeges. :DDD Viszont ellene szól, hogy valószínűleg jobb chipsettel rendelkező, drágább alaplapot igényelne (erről esetleg valaki infot?), no meg már így is rohadt drága ez az egész, ezért a 36 ezres proci már nagyon... Az i5-ös megoldás viszont egész baráti - bár szintén: alaplap? A korábbi ajánlatban e mellé egy ASRock H61M volt írva, no de ez megint +5k az msi-hez képest. Egy olcsóbb inteles alaplappal nem férne össze? Lehet érdemes lenne várnom, és gyűjtenem még egy kicsit. :F

Egyébként értelemszerűen használt (de még garis) proci is szóba jöhet, ahogy a RAM-ok is. Alaplapokban már kevésbé bízok ennyire...

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5886) #98593280 válasza ittakary (#5883) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Bátran lehet vásárolni SSD-t, nem kell félni ilyenektől. Előbb kidobod őket, minthogy tönkremennének."

Azért ezt nem mondanám, az enyém pl. 4 hónap alatt 20%-ot csökkent kondícióban. Még kb. 8 hónap is elvileg tönkremegy.

(#5887) #98593280 válasza Sabber (#5867) üzenetére


#98593280
törölt tag

1600x1200-ra egy GTX560 és egy 4 magos SB elég hosszabb távra is:

LAP: ASROCK s1155 H61M/U3S3 B3 R3.0 USB3 SATA3 ~ 16k
CPU: Intel s1155 Core i5-2320 3,0GHz/6MB BOX ~ 46k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz / 8GB KIT ~ 11k
HDD: Seagate SATA3 Barracuda 500GB 7200rpm / 16MB ~ 19k
SSD: OCZ 2.5" SATA3 60GB - Agility 3 ~ 21k
VGA: Gigabyte PCIe GV-N56GOC-1GI - GTX560 1GB ~ 42k
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: CORSAIR 430W - CMPSU-430CXV2EU ~ 12k
HÁZ: BitFenix Merc Alpha ~ 11k
OTH: Arctic Cooling F12 házventik (1k/db) ~ 1k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 184k

(#5888) Vegyigyümi válasza ittakary (#5845) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Egyszerű a történet.
Ahogy olvastam, a nagyobb procival nem nyerek annyit sebességre, mint egy ssd-vel.
A keretem viszonylag kötött.
Az aprót pedig hanyagolom, nagyon sokszor megszívtam már használt cuccokkal. :(
Nem ezen a fórumon, de sok szívásom volt vele és a végére mindig sokkal több pénzembe került, mint ha megvettem volna a "0 kilométereset".

Ami nem kék, az más színű.

(#5889) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi konfigom:

táp: Corsair CX400W
alaplap: ASROCK 880GM-LE
proci: AMD Athlon II X4 635 3,25GHz -n
procihűtő: CM 212+
ram: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz
videókártya: XFX 5770 XXX
vinyó: 500Gb Seagate Barracuda

A kérdés, hogy miket kellene cserélni ahhoz, hogy a BF3 1680 x 1050-es felbontáson high vagy ultra grafikával röccenés mentesen elfusson?

köszi előre is!

(#5890) pohár válasza pityaa23 (#5889) üzenetére


pohár
félisten

videókártya csere elég lehet, 6850-re cseréld ki, a procit nem tudom biztosra mondani, BF3 topikban szinte mindenki inteles

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5891) pityaa23 válasza pohár (#5890) üzenetére


pityaa23
senior tag

Első lépésben én is erre gondoltam, mivel átváltani intelre nem kevés lóvé lenne. 6870-et még kihajt a proci?

(#5892) ittakary válasza pohár (#5890) üzenetére


ittakary
nagyúr

Így van, de még ekkor is csak HIGH beállításokról beszélünk.

Az ULTRA-hoz már 5870 szintű VGA kellene, de itt már kifutsz az 1GB videómemóriából (ez a tapasztalatom legalábbis 1680x1050es felbontásnál). Szóval ehhez 2GBos kártya kellene, pl 6950, de az meg már 60ezer körül van...
Az biztos hogy rosszul nem járnál egy 5850/6850 valamelyikével...

(#5891) pityaa23 az hogy a CPU-d kihajt-e a VGA-t, annyira nem egyértelmű kérdés. Játékfüggő. Pl DiRT3 alá simán elég lenne a procid, de BF3 alá ... hááát ... egy akciódúsabb multi alatt biztos nem lennének valami magasak a minimum FPS-eid.

[ Szerkesztve ]

(#5893) bluemirage válasza pityaa23 (#5889) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy tipikus játék párosítás ehhez a laphoz:
Proci: X4-955 vagy X4 960T BE
VGA: 6850 esetleg 6870

A hűtő jó és maradhat.
A 955 BE jobban tuningolható 3,6-ot általában simán viszi alapfeszen vagy akár alatta is. 3,6 felett mer feszemelés szükséges lehet.
Játékon kívül pedig kis progival egy kattintással visszaállhatsz alulfeszelt alapórajelre.

szerk: megelőztek... :P

szerk2: alátámasztásként klikk VGA topic X4-955-re

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#5894) pohár válasza pityaa23 (#5891) üzenetére


pohár
félisten

szerintem még éppen igen :videó, srác 645-tel tolja, és átlag 53fps-e van
de ha egy Phenomra cserélnél, az eléggé megdobná az fps-ed a későbbiekben :K (van B2K-od is?)

ittakary... ultra felesleges, nem lesz sokkal szebb mint ha az ember high-on tolná, csak feleslegesen zabálná a VRAM-ot, az meg ugye csak korlátozott mennyiségben áll rendelkezésre... de a 6850 még elég lehet high-ra is, de YT-on akad pár ingame videó ilyen konfiggal

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5895) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Javarészt grafikai munkára és webdesignra (Ps,Ai,Fl,Dw) szeretnék asztali gépet venni.

Ez a terv:

mob : Gigabyte Z68X-UD3P-B3
cpu : Intel Core i5-2500K
ram : KHX1600C9D3B1K2/8GX (2x)
vga : Gigabyte N560UD-1GI
psu : Sharkoon 500W WPM Series
ssd : Kingston SSDNow V+200 SVP200S3/90G
scr : DELL U2312HM (2x)

Kíváncsi vagyok a véleményekre, mennyire megfelelő ez az összeállítás, esetleg van e amit olcsóbban is megúszhatnék a teljesítmény jelentős csökkenése nélkül? Továbbá kellene egy-két tipp, házra... Fekete, matt, masszív, nem üveges, alsó táphelyes.

Köszönöm!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5896) torma1981 válasza bluemirage (#5893) üzenetére


torma1981
veterán

Az melyik az a kis progi?

(#5897) pityaa23 válasza pohár (#5894) üzenetére


pityaa23
senior tag

Végül is most is játszható a játék, de biztosan jobb lenne magasabb grafikán. A vga dobna szerintem látványosan, úgyhogy akkor én első lépésben, váltok 5850/6850/5870/6870-re.
Később meg lecserélem a procit.

@ pohár van B2K is. :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#5898) akela91 válasza DNReNTi (#5895) üzenetére


akela91
addikt

Ramból a G-s végűt vedd, ne a GX-est, illetve háznak mivel nem írtad mennyit szánnál rá:
COOLERMASTER RC-912P-KKN1-GP HAF 912 Plus ~20.000 Ft

(#5899) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Számítógép vásárlása előtt állok és szeretném a véleményeteket kikérni. Egy ideje már olvasgatom a prohardver fórumait és mivel világ életemben amd-s voltam, eddig amd-s gépben gondolkodtam. Az apróról sikerült azonban egy intel procit rendelnem jó áron, tehát változott a felállás. Az s1155 foglalatos alaplapokról semmit sem tudok, annyi féle chipset van hogy fogalmam sincs melyiket kéne választanom hozzá.

1. A gépet játékra (leginkább World of Tanks, majd ha időm engedi Skyrim, Fallout New Vegas, Metro 2033, Stalker),filmnézésre, netezésre fogom használni.

2. Ezekkel rendelkezem most:
cpu: OEM Intel Core i5 2300
memória: Corsair DDR3 1600MHz 8GB Vengeance Kit
táp: Corsair CX 430 (első szériás, de nem cserélném le ha nem muszáj)
hdd: Samsung sata II, 320Gb, ezt se cserélném, rendszernek ott lesz az ssd, ez meg jó a letöltött cuccoknak)
ház: Thermaltake V3 black
monitor: LG 1753TR (ez külön keretből cserélve lesz egy nagyobb Dell-re pár hónapon belül)
billentyűzet, egér van

3. Ezekre lenne szükségem:
alaplap, ssd, proci hűtő, ház hűtő, vga kártya

4. Keretem rá: kb 100e Ft.

5. A monitorom mostani felbontása nem érdekes, ilyenre fogom cserélni: Dell UltraSharp U2212HM, ehhez kéne passzintani a videokártyát, cél a minél nagyobb felbontás.

Légyszíves segítsetek összerakni ebből valami jó kis konfigot, lehetőleg időtállót! Nem tudom megoldható lenne-e olyan alaplap, amiben később mehetnek újabb generációs procik. A vga kártyát az elkövetkezendő pár évben nem kívánom cserélni.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5900) bluemirage válasza torma1981 (#5896) üzenetére


bluemirage
őstag

Az alaplapgyártók adnak ilyet:
Gigabyte-nál ET6 (Easy Tuning6) én pl. ezt használom.
MSI-nál Afterburner
Asus-nak is van.
Az Asrock-al nincs tapasztalatom.

Jellemzően mindegyikben lehet quick beállítást vagy különböző profilokat létrehozni és így 1-2 kattintással váltani az internet/office vs game/video editing stb... céloknak megfelelően.

Az alaplapgyártókon kívül vannak független kicsi alkalmazások is erre a célra.

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.