Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#4751) Szuriii


Szuriii
csendes tag

Sziasztok !

Szeretném gépemet "kicsit" felújítani. Játékra használom.
Alaplap + Proci + Memória
Erre lenne úgy 70K -m
A fő problémám az, hogy a vidkártyám egy 9600GT 1Gb. Újra viszont már nincs keret.
A kérdésem az lenne, ha vennék 8Gb DDR3 -ast (most 3 Gb DDR2), egy AMD PHENOM II X4 960T -vel (most AMD ATHLON II X2) + alaplap, az milyen színtű javulást eredményezne ? Jelenleg a Shogun 2 Total War alacsony grafikai beállításokkal elmegy, de szeretném ha nem is dx11 -es, de legalább magas grafikai beállításokkal futtatni.
Újabb FPS -ek pl. Call of Duty: Modern Warfare 3 hogy futna ?

Tudom hogy a vidkártya a fontosabb, de a mostani gépemhez nincs értelme jobbat vennem. Viszont nem tudom h mennyire "húzná vissza" az új gépet.
Vagy ha esetleg várnék egy hónapot és procit egy INTEL I5-2400 CORE I5 3.1 GHZ -t vennék ? 15-20K -val drágább ahogy nézem.
Vagy vidkártya nélkül felejtsem is el a dolgot ?

Előre is köszi a segítséget

(#4752) Diablo18 válasza Szuriii (#4751) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát amd alapból szerintem nem a legjobb
és játék alá meg vga kell :(

nem tudom valamennyit biztos javulna

de nem hiszem hogy közepesnél többet tudnál kihozni
a vga miatt

grafikai beállításokból

(#4753) Ricsiria


Ricsiria
csendes tag

Sziasztok! Játékra, netre és filmnézésre szeretnék gépet (legalább 2-3 évig ne kelljen hozzá nyúlni) Ami van: chieftec ctg 400-80P , 1TB Hitachi 751000c HDD ill. Samsung 2233 BW. Illetve van még egy PCI -os Firewire kártyám (Videokamerát időnként használom).
Amire gondoltam: Asrock h61 m u3s3, core i 3 2120 v. core i 5 2310,4 gb kingston memória,NEC 7261v 7280s meghajtó, Bitfenix Merc Alpha v Shinobi.Később vennék 6850/70 ill ilyen kategóriájú vd karit.
Asrock lapon működhetne a Firewire kártyám? Ha nem, tudnátok ajánlani hasonló lapot, amibe belemegy a kártyám, vagy más, költséghatékony megoldást.
A másik kérdésem: a sima 4g kingson 1333 mHz -es helyett, megéri e venni 8 g kingston hyperx Blu XMP-t erre a felhasználásra (gondolva a jövőre)?

(#4754) balpis válasza Szuriii (#4751) üzenetére


balpis
őstag

A 8GB memória nem hozna javulást egyáltalán. Valószínűleg a procicsere sem számottevőt -bár a felsoroltak között van olyan játék, amihez 4 magos CPU-t javasolnak.
Én először VGA-t újítanék játékhoz és a procit meghúznám, amennyire stabilan lehet. (ha akár csak 20%-ot is, az is valami...) Esetleg - ha nincs -, akkor egy jobb hűtőt (univerálisat, ami más alaplara is jó lesz) a procira, azzal nyugodtabban és jobban tudsz tuningolni, és ami később is használható akár egy X4-en, akár intel platformon.
Nem írtad a felbontást, Minél nagyobb, annál inkább a VGA számít általában.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4755) balpis válasza Ricsiria (#4753) üzenetére


balpis
őstag

az elképzelés alapvetően jó.
8GB RAM, ha belefér, akkor nem árt :) De valójában nem létszükséglet, később is vehetsz még egy modult.

Viszont ha a FW kártyád PCI-os, akkor nem szerencsés az alaplap választás, mert közvetlenül a VGA mellé kerülne, ami így nem tudna rendesen szellőzni.
Ebben az esetben vagy egy ATX méretű lap kellene, vagy esetleg egy
ASUS P8H61-M LE/USB3, amin távolabb van eggyel a PCI slot. Igaz, ezen nincs SATA3, de ez szerintem nem igazán hiányozna később sem.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4756) Ricsiria válasza balpis (#4755) üzenetére


Ricsiria
csendes tag

Ebben az Asusban viszont nincs hdmi csati (ha a későbbiekben szeretném rákötni Tv re). Sata 3 mihez kellhet?(bocsi de nem nagyon vagyok képben a számítástechnikában)
Esetleg van hasonló lap amin van firewire alapból? Akkor el lehetne felejteni a kártyát.

(#4757) nihill válasza Szuriii (#4751) üzenetére


nihill
őstag

Videókártya csere nélkül felejtsd el a dolgot. Pláne az i5-öt, semmi értelme, nem gyorsulna vele szinte semmit.

i3-2120 30k
alaplap 15k
4gb DDR3 5k (8Gb felesleges ha nincs rá amúgy pénzed)
HD6850 35k
Ez 85k, ha el tudod adni vagy beszámíttatni a mostani cuccaidat akkor meg is van rá a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#4758) balpis válasza Ricsiria (#4756) üzenetére


balpis
őstag

Sata 3 max. a legújabb SSD-khez kellene, de csak akkor éreznéd kis hatását, ha nagy file-ok tárolására használnád.

Sajnos firewire csak a drágább (>25k) lapokban van, eléggé hanyagolják mostanában :(

HDMI ha kell, szóba jöhet a MSI H61MU-E35 (B3) + DiRT3, de ez már majdnem 22kFt

Kompromisszumos megoldások:
Esetleg ha nem kell USB3, akkor lehet pl. H61DE/S3.
vagy H67M, de ezen az USB3 etron chipes, ami nem mindennel kompatibilis.

Ja, a TV-re csatlakoztatáshoz: ha később veszel egy VGA-t, azok többségén már van HDMI....

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4759) Ricsiria válasza balpis (#4758) üzenetére


Ricsiria
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat. Azt hiszem inkább maradok az ASUS-nál. Még úgy sincs tv-m.
Az Msi-ről olvastam néhány negatív dolgot,ami nem tetszett, meg nekem drága is.
Egyébként az általad említett Asus lapon is meg lehet oldani a hűtőventillátorok vezérlését, hogy együtt dolgozzanak. Régebben az Asrockról olvastam, hogy ott működik.
Ill.még annyit kérdeznék, hogy az artic f12 pro pwm és a pro tc közül érdemes a tc-t választani, ha árban nem nagy különbség van.Bocsánat a sok kérdésért, de elég tájékozatlan vagyok... :F

(#4760) balpis válasza Ricsiria (#4759) üzenetére


balpis
őstag

A PWM-et az alaplap szabályozhatja pl. az alaplap vagy CPU hőfoka szerint - az ASUS-nál nem tudom, hogy lehet állítani -. a TC az a egy érzékelője alapján, amit valahol neked kell elhelyezni. Ez kicsit macerás lehet, megtalálni azt a pontot a házban, ahol nem mindig túl hideg vagy túl meleg az érzékelő. Nem tudom kapásból, milyen tartományban mozog a vezérlő hőfok, meg kell nézni...
Én az alaplapról vezérlem a ház ventijeit.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4761) csanad09 válasza #98593280 (#4749) üzenetére


csanad09
csendes tag

ilyen házam van és még az kimaradt, hogy azért játszani is fogok rajta, nem sokat, szinte csak FIFA és PES. és azért szeretném, hogy ne kelljen komolyabban újítanom mondjuk 3 évig.
köszönöm az eddigi tanácsokat

(#4762) Ricsiria válasza balpis (#4760) üzenetére


Ricsiria
csendes tag

Értem.Köszönök szépen mindent...

(#4763) JoolsNOS válasza KAMELOT (#4748) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Itt sokan az asusokat és a drágább asrockokat ajánlják. Nekem régebben giga lapom volt és a tuningot is jól bírta. (a 920as ph2 x4et 2.8ról 3.4en állandóan vitte, de bírta a 3.9et is)
Itt viszont hallottam, hogy nem szeretik a gigát. Mi vele a gond? Mert 22től láttam p67es lapot. Nem nagyon akarnék 35öt adni a lapért...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4764) balpis válasza JoolsNOS (#4763) üzenetére


balpis
őstag

a giga az elején elég negatívumokat tudott csak felmutatni a 1155-ös lapok terén:
- szinte az összes H61, H67, Z68 lapjáról elhagyta a VGA kivezetést vagy csak DSUB-ot, esetleg csak HDMI-zt tett rá
- félrevezető elnevezésket adott egyes lapjainak (pl. PH61, H61-es chipsettel, VGA kivezetés nélkül)
- minden lapján - ahol van - a rossz kompatibilitású Etron USB3 chipet használja
- régi, karakteres biost alkalmaz
- sok lapján kevés a venti csatlakozó, azok vezérlési lehetősége is gyenge

Ennek ellenére azt mondom, van ma már pár jobban felszerelt, elfogadhatónak tűnő 1155-ös lap is. De adott árkategóriában a többiek sem rosszabbak.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4765) logic06 válasza #98593280 (#4750) üzenetére


logic06
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

ShellKretor! Tőled még azt szeretném kérdezni, hogy tudsz-e még olcsón olyan házról aminek elöl van USB 3.0 kivezetése? 20000Ft körül? (A lényeg nagyobb legyen, hogy később beleférjenek a nagyobb kártyák mint pl. HD7800 sorozat.)
Most azon gondolkozom, hogy megfogadom a tanácsodat és 60GB SSD-t veszek. Az SSD és a ház különbözetéből pedig megpróbálnék egy VGA-t venni és lecserélném a mostani HD5770 kártyámat. Erre max. kb. 55k lenne.
Szerinted érdemes most HD6870 vagy 560ti venni? Vagy inkább HD6950-re gyűjtsek?

[ Szerkesztve ]

(#4766) X3B6O0X válasza logic06 (#4765) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Bitfenix Shinobi
Bár én nem tudom, enguszék mit tartanak raktáron, mert eddig nem láttam USB3-mas Shinobit.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#4767) KAMELOT válasza JoolsNOS (#4763) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is csak azt tudom írni amit (#4764) balpis írt.
GIGA lapok mindehol jók voltak csak a 1155-ben valamit elcsesztek. LGA2011-ben is nagyon jók csak ott a legolcsóbb lap 56 000ft-től kezdődik.
Ha valamit akarsz a procival kezdeni muszály venned drágább lapot. Azért ír mindenki ASUS / ASROCK-ot mert azokban minden okés ,nincs velük gond.
22K-ért P67-es lap olyan is. Azaz semmilyen. Nincs hűtés kevés a fázis rajta és silány az egész lap.
Már leírtam sokszor.....alaplap + táp + HDD ezeknek kell lenni a legminőségibbeknek.
Ha majd sorra kerül nálam is a gépfejlesztés biztos GIGA lapot veszek de nem LGA1155-t! :)

(#4766) X3B6O0X: jók kis házikó +1 :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4768) Ricsiria válasza balpis (#4758) üzenetére


Ricsiria
csendes tag

Bocsi. Csak elgondolkoztam, hogy mi van akkor , ha marad az asrock h61 u3s3, és a FW kártyát csak addig dugom be, amíg szükség van rá. Évi 2-3 alkalom, max. Így lenne egy jobb lapom. Az Asusnál egyébként sincs nagyon lehetőség a központi ventiszabályzásra.

(#4769) petata válasza KAMELOT (#4767) üzenetére


petata
őstag

ejnye :DDD :U

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#4770) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
Előreláthatólag május közepéig lehet számítani jelentősebb árcsökkenésre?Vagy ezt így lehetetlenség megmondani? :)

(#4771) KAMELOT válasza Badtor (#4770) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyáron lesznek olcsóbbak a dolgok. Május-tól várható bizonyos árcsökkenés. De az sem valószínű. :)
Mit is szeretnél vásárolni? Lehet tudunk neked segíteni! SOFTCORE vagy HARDCORE gépet szeretnél?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4772) JoolsNOS válasza KAMELOT (#4767) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Értem! Köszi! Akkor 30 alatt ne nagyon számoljak. Más kérdés: haverom vett egy komplett gépet ebayről. Egy asrock n68-vgs3 fx lap van benne. Namost a srác vett egy gtx460at bele. Első kérdés: az alaplap elboldogul vele? Második kérdés: milyen táp kéne alá minimum? Mert a mostanin annyi csati van amennyi kell a gépnek. Valami szutyok névlegesen 500as táp van benne ami persze 5 voltos ágra jobban dolgozik. Szóval egy olcsó de jó táp kéne mellé. Amúgy egy bulldozer proci van mellette meg 8 giga ram, 1 terra vinyó. köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4773) KAMELOT válasza JoolsNOS (#4772) üzenetére


KAMELOT
titán

alaplap lehetne jobb is.....kártyával nem lesz gond....szóval az okés.
Esetleg ha van a haverodnak pénze ilyen alaplapot szerezzen magának GIGABYTE 970A-UD3 25 000ft
Ha nem akkor sincs gond. Menni fognak benne a dolgok.

Tápot chieftec 500W-at vagy FSP aurum 500W

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4774) balpis válasza Ricsiria (#4768) üzenetére


balpis
őstag

úgy szerintem elmegy. Addig akár ki is veheted belőle a VGA-t, de mivel nem játék lesz olyankor,, nem kell félni, hogy túlmelegszik.

Azt, hogy a ki-be húzkodást hogy bírja a PCI slot, nem tudom, de nem hiszem, hogy gond lenne vele 15-20 ki-be húzással, ha figyelsz rá.
De ahogy elnézem, kapsz újonnan PCIex1-es FW kártyát talán már 3eFt-tól is. Az meg belemehet fixen. A mostani PCI-ost eladod 1-2k-ért, azaz így jó esetben 1-2eft-ért kicserélted (rosszabb esetben benne lehet 3-4-bne is), és nem kell húzkodni :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4775) balpis válasza JoolsNOS (#4772) üzenetére


balpis
őstag

abban alapban abull-t nem fogja erősen tuningolni, a VGA sem eszik túl sokat, egy jó 400-as táp is elég lehet. Ha a jövőre is gondol, esetleg egy 500-as.
innen nézhetsz, a chicony kivételével.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4776) KAMELOT válasza balpis (#4775) üzenetére


KAMELOT
titán

Kösz ,hogy írtad a tuningot. Abban a lapban nem lesz tuning kifelejtettem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4777) JoolsNOS válasza KAMELOT (#4776) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem ért a gépekhez a srác: minap hív át hogy nézzem meg mert biztos az integrált videó megy, mert lassú minden. Mondom milyen a másik kártya? Húú az jó mert 1 gigás. Mondom az nem számít. Egy 6450 volt benne :DDD Ahelyett lett a gtx460, csak a tápot meg ma láttam amikor szétbontottam a házat. Szóval tuning nem lesz, a 6450 után nem kicsit fognak meglódulni a dolgok :D

Pl ez a táp jó lenne?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4778) balpis válasza JoolsNOS (#4777) üzenetére


balpis
őstag

tökéletes, hacsak nem alsótápos a ház, mert akkor rövid lehet a CPU kábel és kell egy hosszabbító is.
De akár a 400-as is elég belőle, ha nem lesz alaplapcsere és tuning később.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4779) KAMELOT válasza JoolsNOS (#4777) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó lesz igen. Hát GTX460-al még szép...repülni fog minden. Alaplapot hagyjátok úgy. Tápot vegyen ami a legfontosabb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4780) JoolsNOS válasza balpis (#4778) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem alsotapos. 400ast se talaltam olcsobbat, szoval akkor valszeg az lesz. koszi minenkinek. (ez mar a srac geperol van egyenlore a 6450el, angol bill)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4781) Ricsiria válasza balpis (#4774) üzenetére


Ricsiria
csendes tag

Tehát, ha jól értem. Akkor marad az asrock u3s3 és abba vegyek, ha szükséges pci ex1-es FW kártyát.És az maradhat fixen benne.Akkor szerintem ez lesz.Köszönöm szépen

(#4782) horush válasza JoolsNOS (#4780) üzenetére


horush
addikt

FSP Aurum gold 400w-ot vegyél, az a bestbuy 13k körül.

[ Szerkesztve ]

(#4783) JoolsNOS válasza horush (#4782) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az itt 65 font, mar meg lett rendelve amit linkeltem. Azert koszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4784) horush válasza JoolsNOS (#4783) üzenetére


horush
addikt

Annyiért tényleg nem éri meg, itt kb. 36-37 font.

[ Szerkesztve ]

(#4785) agemate


agemate
addikt

Sziasztok!

Szokásos sztori, ismerős játékgépet venne, 1280x1024-re, 100k-ból. HDD, ODD, TFT és perifériák vannak és maradnak. Intel és AMD variáció is érdekelne. Mi a mai trend?

(#4786) horush válasza agemate (#4785) üzenetére


horush
addikt

Hali. Csak nem elhaladt melletted a hardverpiac? ;]

LAP: ASROCK H61M-GS-B3 ~13eFt
CPU: Intel Core i3-2100 3100Mhz 3MB LGA1155 Box ~28,5eFt
RAM: CSX 4GB DDR3 1333Mhz ~5eFt
HDD: van (remélem satas)
ODD: van
VGA: VTX3D HD 6850 1GB DDR5 X ~35eFt
TÁP: FSP 400W FSP400-60APN ~10eFt
HÁZ: Sharkoon Vaya Black ~8eFt
CLR: Arctic-Cooling F12 Pro PWM ~1,5eFt
Összesen: ~101eFt

[ Szerkesztve ]

(#4787) agemate válasza horush (#4786) üzenetére


agemate
addikt

Hát, azt hittem, de az ajánlat láttán úgy gondolom, a hardverpiac bevárt engem :D

Köszönöm szépen, egyébként magamtól is erre gondoltam, csak Phenom 955-el a kis felbontás miatt, amit részben az általam készített teszt is alátámaszt, bár 2012-ben talán 2009-es processzort már ne válasszunk.

[ Szerkesztve ]

(#4788) balpis válasza horush (#4782) üzenetére


balpis
őstag

volt egészen péntekig.
Tegnap felment az ára 19-20k-ra, mint régen volt. :(
Egyes boltokban még van hirdetve olcsóbban, de a rendelést már nem igazolják vissza - a tápos topikból az info.
Persze előfordulhat, hogy valahol akad még raktárról...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4789) horush válasza balpis (#4788) üzenetére


horush
addikt

Tényleg, most nézem, hogy sok helyen felment az ára.. De itt pl. normális áron van még.

agemate: Phenom II-ből a 960t van most viszonylag elfogadható áron újonnan, esetleg az x6 1045T, 32k-ért akár el is lehet rajta gondolkozni. De azért az i3 modernebb, de nem tartom elképzelhetetlennek azt sem, hogy ilyen felbontáson nyerjen a p2, főleg ha meg van egy kicsit húzva.

[ Szerkesztve ]

(#4790) balpis válasza horush (#4789) üzenetére


balpis
őstag

ha nem csak úgy felejtették...
Délelőtt még a PCX-nél is úgy volt, aztán az első rendelés - és annak elutasítása - után átírták....
De egy próbát nagyon megér, ha valaki most rendelne, hátha még bejön.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4791) horush válasza balpis (#4790) üzenetére


horush
addikt

Ez is nagyon megéri ;]

(#4792) userxy


userxy
őstag

150 -160k-bol kellene egy gép játékra meg minden egyébre. Monitorral együtt.
Monitor mérete 19'os is lehet.
Előre is kössz.

(#4793) DjDanee87 válasza horush (#4791) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ez papírból van, hogy ennyibe kerül ? :DDD

(#4794) agemate válasza horush (#4789) üzenetére


agemate
addikt

Jó lesz az az i3 szerintem. Egy 3GHz-es P4-et vált.

(#4795) C0d3r válasza userxy (#4792) üzenetére


C0d3r
addikt

Mi történik errefelé, régi motorosok térnek vissza ajánlatot kérni? :)

(#4796) userxy válasza C0d3r (#4795) üzenetére


userxy
őstag

Nem azért kérek mert nem tudok összerakni csak kiakartam kérni a véleményeket :D

de am én ezt írtam össze:

lap: asrock u3s3
cpu: i3-2100
ram: kingmax 4 gb
vga: Sapphire Hd6850
hdd: Hitachi 1 Tb
ház: Sharkoon vaya
táp: FSP fsp400apn
monitor: Samu S19A100N
összesen 160K

Monitor képlékeny azt nem vágom. 20-25k között kellene vmi.

(#4797) Diablo18 válasza Revolit (#100) üzenetére


Diablo18
senior tag

:K

kicsit nem lépett a forum:D
elég régire válaszoltam

[ Szerkesztve ]

(#4798) Zeck


Zeck
aktív tag

Sziasztok!
Amiket korábban nekem írtatok összeállításokat, azokban ez a vga szerepel:
Sapphire 11188-21-20G HD6950 1GB GDDR5
Az lenne a kérdésem hogy a hasonló árú 6950-esekből ennek milyen a hűtése?
Szeretném a leghalkabbat/jobbat kiválasztani, de a sapphire-ből 3 fajta típus is fut hasonló áron (11188-01-40G,11188-21-20G, 11188-09-20G) és sehol nem találtam meg hogy melyiknek a legjobb a hűtése.

A másik kérésem, hogy jelenleg itt tart a konfigom (és talán napokon belül a vásárlásra is sor kerül);
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX processzor,
ASRock Z68 Extreme3 Gen3 alaplap,
Sharkoon WPM 500W tápegység,
Sapphire HD6950 1GB GDDR5 videókártya,
KINGSTON 8 GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz memória,
OCZ 60GB Agility 3 AGT3-25SAT3-60G SSD meghajtó

ezt véleményezzétek legyetek szívesek!
köszönöm! :)

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#4799) pohár válasza Zeck (#4798) üzenetére


pohár
félisten

6950-ből inkább a 2 gigás verziót venném, bár nem tudom mivel akarsz játszani :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4800) GribMate válasza Diablo18 (#4797) üzenetére


GribMate
aktív tag

Semmi baj, kb. 2,5 hónap után kapott még egy megerősítést. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.