Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#4501) spartan1 válasza vond (#4500) üzenetére


spartan1
aktív tag

Nem ezzel a táppal száltak el hanem egy fsp-vel.Szerintem nem kacat/erre van pénzem,azt viszont én is tudom,hogy cserélni kellene.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#4502) balpis válasza IreN!CuS (#4488) üzenetére


balpis
őstag

nekem az jött le, hogy csak azokból vagy hajlandó alternatívát elfogadni, amit felsoroltál. magamtól én is HyperX-et írtam volna, ezért mondtam az olcsóbbat...
Táp: a 78xx-es VGA-k nem várható, hogy a 68xx-ek felett fogyasszanak. A 77-esek is a 67xx alatt esznek. Azaz ha jól meghúzod a Bullt, és 78xx VGA-t teszel mellé, akkor is nehezen tudsz 400W fölé menni 12V-on, azaz egy jó 500-550-es táp elég lenne még ehhez is (2*7770sem lenne 200W felett). Megfelelő lenne pl. egy CTG550 vagy egy Sharkoon 500, ami moduláris is. De te ezeknél nagyobb, jobb hatásfokú, drágább tápokat soroltál, azok közül mondtam egyet (egyébként a többivel sem lenne baj, azt gondolom, de én azt hiszem, ha nem számítana a pénz - nagyon úgy tűnt, neked nem nagyon számít -, azt választanám)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4503) balpis válasza spartan1 (#4501) üzenetére


balpis
őstag

Jobban járnál, ha egy 3000Ft-os használt delta vagy FSP tápot néznél helyette.
A szünetmentes más kérdés, használhatónak tűnik - de aprón abból is ki lehet fogni használtan olcsóbban - igaz, általában öregecske akkukkal....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4504) spartan1 válasza balpis (#4503) üzenetére


spartan1
aktív tag

Egy 500w-os fsp-vel szívesen megbarátkoznék azért.Szóval akkor jobb lenne ha inkább tápegység cserébe gondolkodnék?

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#4505) balpis válasza spartan1 (#4504) üzenetére


balpis
őstag

azt akartam írni, hogy egy 300-as is elég lenne, mert nem láttam a VGA-dat. Hát ehhez a konfighoz azért annál valóban erősebb kell. (Csoda is, hogy az a codegen bírja, mert azok 12V-os ága egyébként is jóval gyengébb szokott lenni, s ritkán tudják a ráírt értékeket - ami ennél spec. papíron 312W) is. Neked meg ehhez illene azért egy 12V-on minimum 300W-ot, de inkább 350-et tudó megbízható táp.
Ezek pedig sajnos már nem 3k körül mozognak.
Van két FSP400PNF most az aprón 5k-ért, ami elég lehetne, de ezen nincs PCIe csatlakozó, a VGA-dnak meg kettő is kellene. Ha molexről csinálnád, nem maradna a HDD-nek, DVD-nek (hacsak azok nem SATA-k már, mert az van rajta 2)
Bár láttam olyan PNF képet, amin 6 molex is van...
(ezek a PNF-ek ~350W-ot tudnak 12V-on)
Vagy van egy delta 400W olcsón, de a nevén kívül 0 infoval :(

Sajnos a rendszerösszeomlást egy jó táp sem fogja megakadályozni, de annak az esélyét, hogy az alkatrészeid is elszálljanak erősen csökkentheted.
Azaz jó lenne egy rendes táp is, meg valami szünetmentes is. Ráadásul olyan, amivel az adott táp együtt is tud működni, mert egyes tápok nem szeretik az olcsó szünetmentesek által előállított kváziszinuszos jelet :(
Hogy melyik táp viseli el, nem tudom. De felteszem - nem biztos! -, hogy a régebbiek jobban bírják ezt. A tápos topicban talán tudnak segíteni.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4506) spartan1 válasza balpis (#4505) üzenetére


spartan1
aktív tag

Erre a segítségre vártam,így már tisztábban látom a dolgokat.Köszönöm az útbaigazításod,eszközölni fogom :R Utólag is bocsi amiért rossz helyre írtam.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#4507) spartan1 válasza balpis (#4505) üzenetére


spartan1
aktív tag

Egy utolsó kérdésem volna még :B őt néztem bár nem tudom az EATX miben más vagy ő vagy ő és legutolsónak ami a csatlakozók miatt nekem a leghasználhatóbb lenne az ő.Segítségedelőre is köszönöm és tényleg nem rontom tovább itt a levegőt.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#4508) IreN!CuS válasza #98593280 (#4494) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Majd ha szereltél olyan házat ahova alulra kell tenni a tápot,de a táp még a felső tápos házakhoz lett kitalálva szólj.Addig ez csak szöveg.És igen tudom,hogy a házban nincs kábelelvezetési lehetőség,de attól még bizonyos kábeleke lehetne túl rövidek ahhoz ,hogy szépen elvezesd,illetve a sima kábeleken is csavarni kell egyet és a többi meg a többi.

balpis Amiket felsoroltam csak példának tettem,hogy legyen kiindulási alap.Nem írtam,hogy csak és kizárólag abból a 4 tápból választok.De utána nézek ennek a két tápnak.A pénz meg mindenkinek számít. :K

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#4509) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv az uraknak,

a kollégám venni akar egy gépet, a következőek a kívánságai:

- 100-110k a felső határ (az se baj ha 95-100-ból kijön)
- AMD alap (mb+cpu)
- nvidia VGA
- 2-400 giga körüli HDD (nem kell tera)
- normális gépház (lehet olcsó, csak ne foslemez codegen)

ebből kellene egy "ütős gépet kihozni, játékra", ahogy mondta. bill, egér, monitor van.

:R

(#4510) Jim-Y rákérdezek, addig tegyük függőre az ügyet :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4510) Jim-Y válasza Mr.Csizmás (#4509) üzenetére


Jim-Y
veterán

És milyen felbontású monitor? mert ilyen keret mellett baromira nem mindegy, hogy FHD-ra alakalmas vga-t kell beleszorítanunk, vagy elég egy olcsóbb is?!

(#4511) morMi3


morMi3
csendes tag

Már egyszer beírtam a konfigomat, most megteszem mégegyszer, ahogy áll éppen.

Olyan kérdésem lenne, hogy még azon gondolkozok hogy fenn tartsam e a lehetőséget, hogy egy második kártyát belerakok valamikor. Fenn akartam, de azért gondolkodtam el, mert akkor egy 600as táp 10 ezerrel több lenne mint amit kinéztem. Az alaplap 5 ezerrel több kb, szóval összesen ez most 15 ezer különbség.

Szerintetek megéri a tápot lecserélni valami jobbra, vagy ha majd fejleszteni akarom a gépet inkább újabb generációs kártyát érdemes belevenni, mint egy másodikat.

Előre is köszi!

alaplap ASROCK Z68 Extreme3 Gen3
egér bill LOGITECH Wireless Combo MK520
ház BITFENIX Shinobi
procihűtő Alpenföhn Brocken
memória KINGSTON 8192MB HyperX XMP Limited Edition DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3X1K2/8GX
vinyó HITACHI 2000GB 7K3000 7200rpm 64MB SATA3 HDS723020BLA642
proci INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
táp FSP Hexa 500W
videókártya MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition/OC 2GB GDDR5 PCIE OEM + DiRT3
dvd író NEC AD-7261S-0B Fekete
házhűtő ARCTIC COOLING F12 Pro PWM *2

(#4512) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

a héten már kaptam jó ötleteket itt intel konfig összerakásához, de most árérzékenység miatt egy amd-t is összeraktam.

cpu: amd fx 6100 35.000-
cooler: cm hyper tx3 evo 6.000-
alaplap: asrock m3n78d 13.000-
memória: 2x4 gb ks hyperx 1600 12.000-
hdd: wd 500 sata 2 16 mb 22.000-
dvd: sony optiarc 5.000-
vga: vxt3d hd 6950 2 gb 70.000-
ház: asus ta-n21 6.000-
táp: fsp 500 w 14.000-
monitor: dell 2312 hm 55.000-

ez lenne kábé, bár nem tudom a -25.000 ft amivel olcsóbb, ez kb 10 % megéri e amd-ben gondolkodnom... rosszabb ennyivel?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4513) balpis válasza spartan1 (#4507) üzenetére


balpis
őstag

ezek közül a Hexa vagy a CX430V2 ajánlható táp.
Mindkettőnél sajnos egy PCIe csatlakozóhoz molexről kell átalakítás, de ez nem lehet probléma.
Esetleg innen nézhetsz tápot - újat vagy használtat. A Hipro az újonnan sajnos már nem jó - fél évnél régebbiek még jobbak lehetnek -, a többivel semmi gond.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4514) vond válasza petymeg (#4512) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali! Az FX-6100 nem lesz elég a HD6950-hez...

Ha mindenképp olcsóbban akarod megúszni, akkor szerintem nézz egy tökéletes állapotban lévő, használt vinyót valahol, ezen foghatsz 10-12 ezret, s máris kijön egy Intel SB i5 (ehhez külön hűtő sem kell), egy olcsó, de jó ASRock alaplappal, és talán még egy normális házra is marad lóvé... :U

Ha monitorból elég lenne a 21,5"-es is, akkor egy U2212HM-mel megint nyernél jópár ezret (ez is egy nagyon jó kijelző, ha nem jobb, mint a 23-as tesó)... Egyébként meg 55-ért ne vegyél 2312-est, 52 körül már lehet kapni a két legajánlottabb budapesti boltban... Még pixelgarival és kalibrációval is 55 lenne...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4515) petymeg válasza vond (#4514) üzenetére


petymeg
addikt

egy üzletben akarok mindent megvenni. eddig a pcx tűnik a legjobbnak, ár és kínálat tekintetében is. valamint a régi cuccot is bevennék, igaz elég nyomott áron, de ez így szokás. melyik amd jó am. a 6950-hez? vagy ne erőltessem az amd vonalat?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4516) vond válasza petymeg (#4515) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"melyik amd jó am. a 6950-hez?" - Egyik sem... :P

Szerintem egy FX-8120/8150 már nagyjából jó lenne, de akkor már sokkal inkább egy i5...

Megértem, hogy mindent egy helyen akarsz beszerezni, de én ettől függetlenül mégis azt ajánlom, hogy a monitort egy direkt arra szakosodott üzletben vedd, ahol gyakorlatilag ugyanennyi pénzért pixelgaranciát és szakszerű kalibrációt is kapsz (azért nagyon nem mindegy ám, hogy azt adja majd neked a monitor, amit valójában tud: tökéleteshez közeli, valósághű színeket, részletgazdagabb sötét árnyalatokat, igazi fehéreket, és nem utolsó sorban alacsonyabb fogyasztást)...

"ne erőltessem az amd vonalat?" - Jól gondolod, ne erőltesd...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4517) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv az uraknak,
a kollégám venni akar egy gépet, a következőek a kívánságai:
- 100-110k a felső határ (az se baj ha 95-100-ból kijön)
- AMD alap (mb+cpu)
- nvidia VGA
- 2-400 giga körüli HDD (nem kell tera)
- normális gépház (lehet olcsó, csak ne foslemez codegen)
- monitor jelenleg vmi 1600-os CRT, de később fullHD
- ipon.hu előnyben :D

ebből kellene egy "ütős gépet kihozni, játékra", ahogy mondta. bill, egér, monitor van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4518) vond válasza Mr.Csizmás (#4517) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megszáradt már a beton az AMD alapon, vagy még lelapátolható?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4519) Mr.Csizmás válasza vond (#4518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hess innen, intel :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4520) balpis válasza Mr.Csizmás (#4517) üzenetére


balpis
őstag

FullHD-ra elég necces ennyi pénzből.
Szerintem újonnan biztos nem megy.
...

alsó hangon:
Táp: FSP400-60APN ~10k
ház: Sharkoon Vaya ~8k
HDD: 320GB WD vagy Samu ~20k
RAM: KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 ~6k

és maradna 66k a 110-ből alaplap+CPU+VGA kombóra.

Ebből egy fullHD-ra is jó nVidia VGA GTX460 >40k
30-ért max. a CPU van meg, ami ki is tudja hajtani a GTX460-at. alaplap pedig még nincs.
Persze lehet mondani, hogy egy olcsóbb AMD erősebb, ha húzzuk egy kicsit. Na de ahhoz már "rendes" hűtő is kellene, amivel az ár már elszállhat. Ráadásul egy erősebb, drágább alaplap is...

Erősebb kompromisszumokkal
VGA: GTX550Ti: 29k
alaplap: MSI 760GM-P21 (FX) + DiRT3 ~11k esetleg hasonló árban lehet mást keresni, nincs nagy tapasztalatom ezen a téren, csak az árát néztem, s hogy lehetőleg AM3+ legyen, ha már nem írják, hogy mennyire terhelhető... Az nVida chipsetesek általában csak 95W-ig...
CPU: Phenom II 560 ~26k
Talán feloldható még 1-2 mag a phenomban. Vagy egy minimális, alapfeszes húzást elbír gyári hűtővel is.

Ez így sum 110k...

De ennyiből intel+ATI kombináció se jön ki. De neked azt ne is mernék írni.... :)

Határsetben esetleg Sapphire 6850 ~36k, H61M-GS ~14k, G850 ~20k, de a proci itt sem biztos, hogy teljesen ki bírja hajtani a VGA-t...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4521) vond válasza Mr.Csizmás (#4519) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ti tudjátok... Azért kell memória és táp is, ugye? :)

LAP: MSI 760GM-P23 (FX) + DiRT3 ~12k
CPU: AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ BOX ~28k
RAM: KINGSTON 4096MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 ~6k
VGA: MSI / PALIT GTX550Ti ~31k
HDD: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX ~18k
ODD: Kell?
TÁP: FSP 400-60APN ~10k
HÁZ: Sharkoon Vaya ~8k
+házventi: Arctic Cooling F12 PRO PWM ~1k
Összesen: ~114k

Aztán az is lehet, hogy jobban járna egy régebbi Athlonnal, vagy Phenom-mal, meg egy hozzávaló lappal...

Ha nem fér bele a végösszeg, akkor VGA-ból GTS450, bár az már végképp nem lesz elég a majd' 2 millió pixelhez...

Szerk.: Közben Balpis leírta az egész kérdéskört sokkal bővebben... :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4522) balpis válasza vond (#4521) üzenetére


balpis
őstag

Vond!
Te lestél! :)

Az FX 4100 és a PhenomII 560 között sokat vaciláltam, de ha van magfeloldás, akkor azért a Phenom talán többet tud. De ha nincs, akkor határeset... És freki emelés mindenképp kell.
Ha már AMD, akkor a legjobb lenne egy 6100, de azzal már nagyon túl lennénk a kereten....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4523) Mr.Csizmás válasza balpis (#4520) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm, köszi, felvezetem neki. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4524) vond válasza balpis (#4522) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem lestem, becsszó... ;)

Először én is AM3-at kezdtem el, aztán átnyargaltam a pluszra... Nem sok különbség van köztük, de ez mégiscsak újabb, az 1600-as RAM-mal egész jól nő a teljesítmény, és ki tudja, lehet, hogy még valamit gyorsulni is fog az egész platform mondjuk a wineight-tel... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4525) morMi3


morMi3
csendes tag

Valaki erre?

Már nagyon közeledik a vásárlás napja szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#4526) #98593280 válasza vond (#4521) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 22eFt-os 2 magos Sandy Bridge G860 hozza a 4 magos FX 4100 tudását, sőt több helyen még erősebb is nála. Miről beszélünk?? sk-link Biztos hogy ilyent akarunk ajánlani? Szerintem nem kellene ezt ajánlani. Az ugyanannyiba kerülő i3-2120, 20-30-40%-al erősebb nála.

(#4527) balpis válasza #98593280 (#4526) üzenetére


balpis
őstag

csak hát Mr. Csizmás volt a 3. egy napon belül, aki ragaszkodik az AMD-hez...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4528) vond válasza #98593280 (#4526) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezzel én is teljes mértékben tisztában vagyok... De ők mindenképp AMD-t akartak... (Nem olvastastad az előzményét a dolognak?)... Azt is hozzátettem, hogy lehet, hogy jobban jár valami régebbi Athlonnal, Phenommal...

(#4527) balpis: Nem tudom, mi van mostanában... AMD front van? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4529) pohár válasza morMi3 (#4525) üzenetére


pohár
félisten

ha később komolyan tervezed a SLI/CF(X) rendszert, akkor egy erősebb táp elkélne (moduláris of course) :K
de szerintem hanyagold a kétkártyás rendszert, többet is esznek és jobban melegszenek mint az aktuális csúcskártya, és anyagilag se lenne jó döntés...

szóval szerintem ezt vedd meg úgy ahogy van :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4530) balpis válasza vond (#4528) üzenetére


balpis
őstag

Áááá, csak itt a tavasz, mindenki elkezd zsongani. Van, aki gyereket csinál, van, aki gépet fejleszt. És aki rég nem csinálta, az előveszi a régi sztereotípiákat:

- a zöld szeműek bejönnek, legutóbb is milyen tuti volt! Enni se kért, moziba se kellett vinni, olcsó volt, mégis milyen jól pörgött :)
- Kék szemű szóba se jöhet, az drága volt 3 éve: mindig vacsorázni kellett vinni...

Úgyhogy alapelv: csakis zöldet!
Pedig lehet, az közben kicsit megöregedett, lustább lett, a kék meg sokat tanult :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4531) vond válasza balpis (#4530) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:) "a kék meg sokat tanult" - Valamint jó neki a hazai koszt, és a ruhatárát sem kell félévente cserélni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4532) #98593280 válasza balpis (#4527) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ragaszkodjon, vegyen AMD-t, de szerintem a topik ne adjon indokolatlan esetben, még kérésre sem vacak ajánlatot. Ez nem PC bolt, ahol cél az, hogy vegyen a vevő, mindenáron, hazugságok útján, szerintem...

Írjuk le, hogy az FX 4100 sz@r, az i3-2100 -hoz képest gyenge. Mi nem ajánlunk ilyent. Én legalábbis nem és le is írom.

[ Szerkesztve ]

(#4533) allein


allein
addikt

Jó napot mindenkinek. Gépet szeretnék összerakni, és gondoltam érdeklődöm itt is. Keret mi van rá az 100.000-200.000 ft. Semmilyen alkatrészem nincs. Mindent meg kell vennem.

ERŐS és GYORS gépet akarok magamnak. NEM JÁTÉKRA KELL!!! OP rendszernek SSD lesz, melyik lehetőséggel lenne gyorsabb a gép: 2X60 GB SATA II SSD RAID-be, 2X60 GB SATA III SSD RAID-be, PCI SSD?
Milyen procit vegyek, legyen Quad Core de melyik, AMD vagy INTEL? 4-8 GB DDR III Ramra gondoltam, melyik típus, márka? Alaplap? VGA nem számít mert nem játékra lesz a gép.
Azt akarom, hogy bármit csinálok a gépen, akadozás mentesen menjen minden.
Amit minden nap használok: Outlook, Skype, Youtube, Excel, Word mondjuk ha megvan nyitva 5 word és 5 excel, ha másolok ftp-n, néha ha filmezek (FULL HD) és szünetre rakom akkor is tudjak dolgozni, és maradjon gyors a gép. Lényeg, hogy gyors és erős gépet akarok. VGA nem számít, arra nem akarok költeni. Nem baj ha integrált, legyen rajta HDMI és vigye a FULL HD filmet. Egér+billentyű az nem téma most, azt veszek valami wireless Logitechet, régebben is volt, meg voltam elégedve a márkával, illetve megvagyok mert most is Logitech van. Körülbelül ennyi lenne :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4534) vond válasza #98593280 (#4532) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írjuk le, mondjuk ki, osszuk meg, ne hallgassuk el, hisz valóban ez az igazság: az FX 4100 sz@r!

Gáz ez a helyzet, mert megy itt a széllel szemben pisálás, egyesek kötik az ebet a karóhoz, nagy ívben csesznek az objektív tesztekre, eredményekre és a végén még én érezzem sz@rul magam, hogy rá akarom beszélni az Intelre...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4535) dannyl válasza vond (#4534) üzenetére


dannyl
addikt

És tényleg amúgy... Ez most jött be 2-3 napja, hogy "ÉN CSAK AMD PROCIT VAGYOK HAJLANDÓ VENNI". Annyira idegesítő, hogy hihetetlen. Ez a tipikus szinonímája a "azért puha, hogy ne fájjon" dolognak :D Semmi előnye, annál több hátránya, de csak fújják a magukét. Tisztelet a kivételnek...

Térjetek már észhez emberek! Nem veszünk AMD procit!

Hihetetlen...

(#4536) Mr.Csizmás válasza balpis (#4527) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kollégával konzultáltam, csakAMD, viszont bejátszik a használt is :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4537) horush válasza Mr.Csizmás (#4517) üzenetére


horush
addikt

Megpróbálkozom én is, hátha összejön valami :DDD

LAP: ECS A780LM-M2 ~10,5eFt
CPU: 4 magosítható phenom ii apróról ~20eFT
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~5eFt
HDD: 250-320gb 7200 rpm apróról ~10eFt
ODD: -
VGA: GIGABYTE GV-N465MT-1GI GTX465 1GB GDDR5 PCIE ~37eFt
TÁP: fsp aurum gold 400w ~13,5eFt
HÁZ: Sharkoon vaya 8eFt
CLR: Arctic F12 PRO PWM ~1,5eFt
Összesen: ~105,5eFt

Így elég jó ez. A procira vmi halk hűtőt érdemes venni: ARCTIC COOLING Alpine 64 Pro 3k körül.

[ Szerkesztve ]

(#4538) bluemirage válasza vond (#4534) üzenetére


bluemirage
őstag

Az ortodox AMD hívőknek írjátok meg és linkeljétek az előző, lezárt topikot.
2011 őszéig sok AMD gépet raktatok össze. Sőt több AMD-t, mint Intelt. Gyakori volt "jövőben érkező Bull-al kompatibilis alaplap" mondat. Tehát a tárgyilagos ajánlatotok bizonyítéka egy AMD hívőnek az előző topiban van.

De sajnos ősz után már mindenki* tudja, hogy az AMD néhány spec területtől eltekintve eléggé zsákutca és ár/érték arányban teljesen szétcsúszott.

*Na itt a csillaggal van a gond :D

Meliora sunt bono inimica

(#4539) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok. :)

Erre valaki? :D
Ja és még annyit, hogy nem vagyok "márkabuzi". ---> Követem aktívan a fórumot és gondoltam,nem árt leírni. :DDD

(#4540) Crias


Crias
senior tag

Ok hogy szarabb az amd most de azért ferdíteni nem kell NEM SZAR AZ AMD, csak kicsit lassabb, itt az i3 és az fx-4100 között 4-5fps alapból a különbség, ha meg kicsit meghúzod a bull-t akkor állva hagyja az i3-mat...
Inkább itt.
Mellesleg szerintem a 6 magos bull már elbírja a 6950-et.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#4542) vond válasza bluemirage (#4538) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja, ez pontosan így volt...

Mennyi, de mennyi AM3+-os konfig ment ki, annak reményében, hogy majd nagyot szakít a Bulldozer... Aztán szakított is persze, csak a budideszka rogyott össze alatta...

Tisztán emlékszem pl. arra is, hogy ShellKretor kolléga aláírásában is az "AMD FX will come back", vagy valami ilyesmi szerepelt heteken át... Sokan bíztunk a Bull-ban, aztán jól pofára esett mindenki* - Így, csillaggal... :(

(#4535) dannyl: "Nem veszünk AMD procit!" - Nagyon speciális esetekben azért lehet indokolt egy AMD-s konfig is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4543) allein


allein
addikt

Meghallgatok minden véleményt :K :K :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4544) #98593280 válasza bluemirage (#4538) üzenetére


#98593280
törölt tag

"2011 őszéig sok AMD gépet raktatok össze. Sőt több AMD-t, mint Intelt. Gyakori volt "jövőben érkező Bull-al kompatibilis alaplap" mondat."

Szerintem ez nem teljesen igaz. Nem ajánlottunk ki több AMD-t, mint INTEL-t. 2011 elején, januárban mi már tisztában voltunk azzal, hogy a SANDY BRIDGE jobb. Áprilisban meg is jelent a "Hol vagy Sandy" cikk. Na azt a cikket támadták meg erősen a pirosak és onnantól kezdve engedünk a nyomásnak, miszerint néha AM3+ Bull kompatibilis alaplappal kezdtünk el ismét Phenom 955-öt ajánlani. De elvétve, nem túlnyomó többségben, mert abban továbbra is a Sandy maradt.

Ősszel aztán a Bull gyenge szereplése miatt valóban eltűnt minden ajánlatból szinte. Joggal. Ezt az év végi XMAS 2011 felmérés is megerősítette, mert a hazai boltok 92%-a SANDY-t ajánlott. (Csúszva ugyan mint mindig, mert áprilisban ez még csak 12% volt...)

Szóval a teljes több éves történet erős tudatában, én egyáltalán nem értem továbbra sem, miért akar ma vki Bull-t. De hát akarjon, vegye meg, én nem állok az útjába.

[ Szerkesztve ]

(#4545) bluemirage válasza allein (#4543) üzenetére


bluemirage
őstag

Alapnak ez jutott eszembe, meg az, hogy indulok haza...
Ha sok office, mellett párhuzamosan HD filmek lejátszása a cél. A jövőbeni bővítések miatt egy HD3000-el ellátott I3-2105, 8GB RAM (minimális v. kikapcsolt lapozó file). A filmek miatt halk cuccok hűtő és táp kellene. Így indulnék neki.

Meliora sunt bono inimica

(#4546) bluemirage válasza #98593280 (#4544) üzenetére


bluemirage
őstag

Kb. azóta olvaslak Titeket. Akkor lehet, hogy nem volt több, mint INTEL, de sok volt az biztos. :B

Meliora sunt bono inimica

(#4547) pohár válasza allein (#4543) üzenetére


pohár
félisten

miért kell SSD RAID? értelmét nagyon nem látom a gyakorlatban :N
főleg úgy, hogy dolgozol a gépen olyat, ami igényelné...

ASROCK s1155 H61M/U3S3 B3 USB3 SATA3 - 18k
INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX - 30k
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 - 6k
SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" - 29k
NZXT 210 Source Midi - 13k
FSP FSP350-60APN - 9k

az integrált HD2000 elvisz minden HD filmet, az alaplapon van HDMI, minden kívánságod valóra vált :))
összesen 105k a vége, iponos árak, de ha lehet tudsz spórolni pár Mátyást ha másfele is szétnézel

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4548) vond válasza allein (#4543) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Max. 200-ból azért nem nagyon lehet 2x60 gigás SSD RAID-eket csinálni, de szvsz nincs is sok értelme, az igazán nagy gyorsulás a HDD»SSD lépcsőnél van...

LAP: ASRock H61M/U3S3 ~17k
CPU: INTEL Core i3-2105 3.10GHz 1155 BOX ~32k
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT ~12k
HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C ~21k (HITACHI 1000GB 7K1000.C ~26k)
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU ~28k
ODD: NEC AD-7260/80 ~5k
VGA: (Intel HD Graphics 3000 (prociban))
TÁP: FSP Aurum Gold 400W ~14k
HÁZ: Bitfenix Shinobi ~14k
+házventi: Arctic Cooling F12 PWM ~1k
Monitor: Dell U2212HM + pixelgarancia + kalibráció ~51k
Összesen: ~195k (~200k)

Ha nem kell HDD (pl. filmeknek), akkor esetleg vehetsz egy nagyobb SSD-t is, ugyanebből a szériából kb. 50-be fáj egy 128 gigás... Azon már azért kényelmesen el lehet férni...

De akár egy fizikai négymagos i5-ös változatot is megpróbálhatnál (azért az erősebb az i3-nál), pl. i5-2310 ~45k (Ehhez a vinyón, SSD-n, tápon, házon, esetleg alaplapon lehet pénzt spórolni... attól függően, hogy mit tartasz fontosabbnak...)

Böngészőnek szigorúan egy fél vagy 1 gigás RAMDisk... Attól lesz igazán gyors...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4549) allein válasza pohár (#4547) üzenetére


allein
addikt

SSD raid-re gondoltam a gyorsaság miatt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4550) pohár válasza allein (#4549) üzenetére


pohár
félisten

miért, nem elég a ~520MB/s - 160MB/s gyorsaság? :Y
egy SSD raid sose lesz gyorsabb hétköznapi használat közben, mint egy szimpla SSD, felesleges pénzkidobás... :U oprendszer használatánál amúgy is a random access számít, kéretik EZT figyelmesen áttanulmányozni

bocs, a monitort kifelejtettem:

Dell U2312HM - 52k

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.