Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) b.vr válasza PuMbA (#5200) üzenetére


b.vr
őstag

Mondjuk Canon-nál az 1.6os crop faktor az 50mm-ből lesz 80mm ami már tényleg szinte az általam kedvelt 85mm, cserébe sajnos a FF fix nagylátószögűek használatánál még sokkal rosszabb lesz minden (bár úgy rémlik pont a canonnak zoomban van apsc nagylátója (amit írsz 10-22 az crop-os vázhoz van, nem?) , milc-re is, és hát pont ez volt a kiindulásom, hogy ezt nem lehet megúszni, ilyenre szükség van. Utazáshoz, tájfotóra ekv 24-80mm és ekv 18-36mm amit használok, és 95%ban a nagylátó vége ami kell.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5202) PuMbA válasza b.vr (#5201) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, a 17-55 és a 10-22 az crop obi és mellé van még a 3db FF obim: 50mm, 85mm, 70-200mm.

10-22 egyébként kiváltható lenne FF 11–24 mm obival, de az árról inkább ne beszéljünk :DDD Szóval Canon oldalon 2-4db APS-C és temérdek FF obival szerintem teljesen jól lefedhetik az APS-C-t, de először a váz jöjjön ki.

[ Szerkesztve ]

(#5203) Neck válasza b.vr (#5199) üzenetére


Neck
veterán

A Sony 16-55 f2.8 G amióta kijött, fogalom lett. Mondjuk az ára is.
Tamron 17-70 f2.8 is van Sony E-re, az is jól sikerült.

Szóval egyetértek, a megfelelő objektívpark nélkül eléggé felejtős az APSC.

Arról nem is beszélve, hogy az obik jó része FF 24MP felbontásra van tervezve. Az APSC 24MP sokkal durvább pixelsűrűséget jelent, kb 54MP-es felbontásnak megfelelő pixelsűrűségnek felel meg. A Full Frame obik nagy része (főleg a régebbiek) nem bírja ezt rendesen kirajzolni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5204) PuMbA válasza Neck (#5203) üzenetére


PuMbA
titán

A mai MILC obiknál ez sosem lesz gond, mikor minden gyártónál már alap az 50MP-t körüli felbontás :) A Sony-nál ráadásul a csúcsgép is ennyi és valószínűleg a többi gyártónál is hasonló lesz, ami tradicionálisan mindig 20 MP körül volt, tehát túlsúlyban lesznek az 50MP körüli gépek a 20-30MP-esekkel szemben, ezekre kell tervezniük az obikat.

[ Szerkesztve ]

(#5205) PuMbA válasza PuMbA (#5204) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony-nak lehet csak ebből hátránya, hiszen régebbi az obiparkuk a konkurenciához képest, tehát frissíteniük kell mostanában jó pár obit, de ezt biztosan megteszik.

[ Szerkesztve ]

(#5206) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#5200) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek mind milc obik?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5207) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#5206) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Hamarosan kb. 10db obit fognak bejelenteni, amiben remélhetőleg ott lesznek az olcsóbb alternatívák az összes gyújtótávon, bár az olcsóbb 35, 50 és 85mm fix már megvan. Nikon Z-nél az a jó, hogy nagyon olcsók az obijaik és jók. Össze kéne rakni a Canon MILC gépet Nikon Z obikkal, együttes erő :D

[ Szerkesztve ]

(#5208) Stauffenberg válasza PuMbA (#5207) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ja, csak cserébe nagyok. Láttunk már kompaktabb f/1.8-as sort is.

Nem tudom üzletileg mennyire kifizetődő. Ha ezt az optikai minőséget egy f/1.4 sorral sütik el, talán jobban jártak volna.

Nem magamból indulok ki, én értem a mögöttes koncepciót.

(#5209) topikk válasza Stauffenberg (#5208) üzenetére


topikk
senior tag

Ha 1.4-es a sor, akkor egyészt kb. kétszer drágább, másrészt kevesebben veszik meg a 2000+ EUR-es 1.2 -es obikat. Így összességében jobb üzletileg.

(#5210) Stauffenberg válasza topikk (#5209) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ezt igazolják az eladások is? Mintha a Canonnak jobban pörögne, hogy a nagy-nehéz-drága-fényerős objektívekkel lépett először piacra.

(#5211) topikk válasza Stauffenberg (#5210) üzenetére


topikk
senior tag

Nehéz erre választ adni, mert soktényezős.A Canonnak eleve nagyobb DSLR bázisa volt, de náluk is a FF MILC igazán az R5 / R6-al indult meg. 1.4-es RF obik nincsenek, viszont az 1.2 profi 50 és 85mm korábban kijött. Az RF zoomválaszték nagyobb, a Nikonnál meg teljes az 1.8 sor (20, 24, 35, 50, 85). Más sorrend / logika szerint mennek, de darabszámra kb. ugyanannyi RF mint Z obi van. és úgy néz ki a Nikon korábban fog kijönni a profi telékkel (400, 600) - ezeket erre az évre ígérik. Szerintem az 1.8 sor jobban illeszkedik a középkategóriás Z6/7 vázakhoz. Aki RP-t vesz az nem valószínű, hogy megveszi mellé a kétszer annyiba kerülő RF 1.2 obit. R5 már más történet.

(#5212) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!

Egyenlőre kezdőként írok. Főként videózásra keresnék gépet, másodlagos, mondhatnám inkább harmadlagos szempont lenne a fotózás vele.
Leginkább futókról és motorosokról készülne felvétel és leginkább jó idüben (nagy fényerőt értek alatta). A futókról közeli, félközeli, a motorosokról távolni felvétel születne, tehát vagy két obi vagy egy nagy átfogású zoom obi kellene.
Ezt azért írtam körbe, hogy több infó legyen ahhoz hogy bármilyen gépet tudjatok ajánlani.
Tudtok ajánlani valamit erre?
A keret plafon 500e Huf.
Köszönöm
Illetve feltétlen Milc kell nekem erre a célra?

(#5214) topikk válasza PuMbA (#5193) üzenetére


topikk
senior tag

Hivatalosan is itt van a bejelentés bejelentése, de legalább egy képet adtak hozzá

(#5215) PuMbA


PuMbA
titán

Komputációs fotográfia, csak nem fényképezőgépen, hanem Adobe Camera Raw-ban. Super Resolution, hamarosan Lightroomban is: [link] :) Bal oldal: mostani felskálázás, jobb oldal: SR

[ Szerkesztve ]

(#5216) nozs23 válasza PuMbA (#5215) üzenetére


nozs23
addikt

Probaltam. Meglepoen jol mukodik. Es vegre van nativ PS M1-re is.

(#5217) madgie válasza PuMbA (#5215) üzenetére


madgie
titán

A Pixelmator Pro tudja egy ideje, ettől függetlenül jó ,hogy a PS-be is belekerült :)

(#5218) nozs23


nozs23
addikt

Ugy nez ki jonnek 1" szenzoros telefonok elso fecskei: [link]

(#5219) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Elsősorban Z6 II tulajokhoz lenne pár kérdésem, ami nem derült ki számomra egyértelműen az eddigi leírásokból, tesztekből:
- Z5-nél problémás volt a RAW fájlok megnyitása FTZ + Samyang 85 1.4 AF esetében. Ez Z6 II-nél is gond?
- Gondoltam rá, hogy megvenném mellé a Z50 két lencsés kitet. Ha alkalmanként DX lencsével használnám a Z6 II-t, ugyanazt a funkcionalitást kapom, mint FX lencsével? Akár natív obival, akár FTZ-vel. Videónál van valamilyen különbség, limitáció?
- Nikon D750-en létezett 1.3-as crop, ami néhány DX lencse esetében pont elég volt (kis vignetálással). Ez itt is opció?
- Tudom-e az SD-t használni fő kártyának, és az XQD-t csak backupnak?
- Az IBIS analóg, adapterezett lencsékkel is működik? A focus peaking pontos, megbízható?
- 50 1.8 Z natív, vagy 50 1.4G+FTZ?

Előre is köszönöm!

(#5220) Mirman válasza r3dsnake (#5219) üzenetére


Mirman
őstag

Hali !

Én erre a kettőre válaszolnék nagy biztonsággal.

"Tudom-e az SD-t használni fő kártyának, és az XQD-t csak backupnak?"
Igen , meg lehet szabni hogy melyik a fő kártya.

"50 1.8 Z natív, vagy 50 1.4G+FTZ"
Mindenképpen az 50mm 1.8 Z , szerintem az egyik legjobb 50mm rendszerfüggetlenül. Csendes , baromi gyors fókusz és nyitva is tű éles, bokeh szép.

(#5221) r3dsnake válasza Mirman (#5220) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ! Közben eszembe jutott még valami. Ha EVF-et használsz, attól még a kijelző touch felülete aktív? Tudsz ujjal fókuszpontot választani, mozgatni, miközben a kamera a szemednél van?
Köszi!

(#5222) topikk válasza r3dsnake (#5219) üzenetére


topikk
senior tag

Szia! Ezt a Nikonos topikban kellene megkérdezni, itt off topik. Ha kell a crop, akkor sszerintem jobban jársz a Z6ii és Z50 helyett megveszed a Z7 ii-t, ugyanazt kapod crop üzemmódban vagy utólagosan crop-olva. És akkor obi kompatibilitás probléma sincs, nem kell két vázat megvenni / hordozni.

(#5223) topikk válasza r3dsnake (#5221) üzenetére


topikk
senior tag

Igen tudsz, de a joystick jobb erre.

[ Szerkesztve ]

(#5224) r3dsnake válasza topikk (#5222) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nikon milc csopiban van vagy 100 hsz, gondoltam teljesen életképtelen ott bármit is megvitatni. Nem tudtam, hogy a SZAKMAI MILC topicba nem fér bele néhány milc kamerával kapcsolatos kérdés. :D Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#5225) topikk válasza r3dsnake (#5224) üzenetére


topikk
senior tag

Bevezető: "Fontos! Ez a topik elsősorban a MILC rendszerek már meglévő felhasználóinak szól, vagy az azok iránt érdeklődő tapasztaltabb fotósoknak. Vásárlási tanácsért továbbra is a Milyen cserélhető objektíves gépet? a legmegfelelőbb hely! Ha egy adott géptípussal kapcsolatos technikai kérdésed van, például hogyan programozd fel a negyedik funkciógombot kávéfőzésre, akkor a saját topikjához fordulj, egyébként is onnan kapsz a leggyorsabban hozzáértő választ!"

(#5226) r3dsnake válasza topikk (#5225) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Életszerűbb aktuális tulajoktól kérdezni konkrét dolgokat, mint a gépvásárlásos topicban.

[ Szerkesztve ]

(#5227) OPiiPO válasza topikk (#5225) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem életszerűtlen dolog elküldeni innen kérdezőket egy halott topicba - Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád 4 napja volt utoljára hsz. Simán elfér itt, senkit nem zavar ja nem, csak téged ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5228) topikk válasza OPiiPO (#5227) üzenetére


topikk
senior tag

Ha felmerül egy kérdés, akkor válasz is lesz, nemhalott a Z topik.

(#5229) topikk válasza r3dsnake (#5226) üzenetére


topikk
senior tag

Ha már a bevezetőt nem olvastad el, legalább azt elolvashattad volna amit beidéztem. :W

(#5230) r3dsnake válasza topikk (#5229) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elolvastam, és legkevésbé sem érzem azt, hogy máshol lenne a kérdésem helye.

(#5231) Stauffenberg válasza r3dsnake (#5230) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem is első körben a Z topikban lenne érdemes feltenni a kérdést. Nincs sok fórumozó akinek ilyen van, de biztosan fel vannak iratkozva a topikra, pont ugyanúgy, mint erre. :)

Ha nagyon nem jön válasz, elfér itt is vagy az Azonnali fotós kérdések órája topikban.

Mi itt inkább egymás torkát elvágva vitatkozunk arról, hogy ki-mit csinált meg előbb a MILC történelemben és miért elavult kőbalták a DSLR-ek. :))

[ Szerkesztve ]

(#5232) r3dsnake válasza Stauffenberg (#5231) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát ez nagyon szakmainak hangzik... :D

(#5233) b.vr válasza OPiiPO (#5227) üzenetére


b.vr
őstag

"Simán elfér itt, senkit nem zavar ja nem, csak téged"

Nos az biztos hogy nem csak őt, például engem is (csak nem akartam szóvá tenni, de ha már nagyon megy ezen az értetlenkedés...) Szerintem teljesen világos hogy ez a topic mire jött létre, mint ahogy az is világos hogy itt rendszerfüggetlen, elvi/filozófiai/piaci kérdésekről megy a vita, míg ezek teljesen konkrét, rendszerspecifikus, technikai kérdések voltak, amire ott a Nikon topic, ha olyan gépem ott válaszolnék is rá. Mint ahogy Olympusszal kapcsolatosan az ilyen kérdésekre sem itt, hanem a m43 topicban válaszolnék.




"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5234) Stauffenberg


Stauffenberg
Topikgazda

Legyen egy kis ontopik is:

BCN+R Has Published its Bleak Camera Sales Trends Report from 2020

Csak kivonatolok pár általam érdekesnek tartott dolgot. Az eladási adatok amúgy Japán piacra vonatkoznak, ahol minden kicsit más, mint a világ többi részén.

- A Nikon 44,8%-át viszi a DSLR szegmensnek
- Japánban az eladott gépek 70%-a már MILC

Megnézték azt is, hogy ki hány százalékát tudta megőrizni az egy évvel korábbi (2019) eladásainak:

- Nikon 36%
- Canon 55,1%
- Olympus 66,4%
- Sony 76,5%
- Fujifilm 91,1%

Szóval a Fujifilmet verte legkevésbé földhöz a covid-19, egészen jól fent tudták tartani az eladásokat 2020-ban.

(#5235) vakablak93 válasza Stauffenberg (#5234) üzenetére


vakablak93
őstag

Ebből még az Olympus ami meglepő, az a 66% olvasva a helyzetet mind Covid mind a cég táján, furcsán jónak tűnik egy végét járó rendszert fenntartó márkától...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#5236) nozs23 válasza vakablak93 (#5235) üzenetére


nozs23
addikt

Japanban mindig jol ment az Oly.

(#5237) vakablak93 válasza nozs23 (#5236) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor pechük van hogy, a hazai piacból láthatóan nem élnek meg...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#5238) MrChris válasza vakablak93 (#5235) üzenetére


MrChris
nagyúr

Utána lehet olvasni, hogy a valódi probléma nem a rossz üzlet volt, hanem az óriási büntetések, adócsalás, kenőpénzek és a beépült jakuza pénzelése. Ez forintban ezermilliárd legalábbis ami nyilvánosságra került. Aztán ki tudja mennyi lehet, ami meg nem. Tavaly még nem fogták a covidra, pár év és teljesen annak lesz elkönyvelve, végül is jobban hangzik, mint, hogy kilopta a maffia.

(#5239) hibavissza válasza MrChris (#5238) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a maffiás sztorit azért nem érdemes komolyan venni. Maximum annyi lehetett a háttérben, hogy pár menedzser picit túlköltött és rossz döntéseket hozott (csak a szokásos). Egy termelő cégből egyáltalán nem olyan egyszerű lopni. Japán nem magyarisztán. :N

[ Szerkesztve ]

(#5240) hibavissza válasza Stauffenberg (#5234) üzenetére


hibavissza
veterán

Szóval a Fujifilmet verte legkevésbé földhöz a covid-19, egészen jól fent tudták tartani az eladásokat 2020-ban.

Ja, kütyüzni a lockdown alatt is lehet. ;]

(#5241) Stauffenberg válasza hibavissza (#5239) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Pedig a büntetőperben pont ez volt az egyik kulcselem, hogy az Olympus cégeket vásárolt fel messze azok piaci értékén felül és ráadásul a közvetítői díjazásokkal is ügyeskedtek, amik offshore számlákon kötöttek ki, ügyleteket dátumoztak vissza a könyvelésben akár 20-30 évvel, beszámolókat és jelentéseket hamisítottak, hogy félrevezessék a részvényeseket és a nyilvánosságot, ami már önmagában is a tőzsdei törvények súlyos megsértése. Nem arról van szó, hogy valaki túltolta és megpróbálták elsikálni, kicsit több volt ez ennél.

Minden cégnek joga van fasz döntéseket hozni és ha úgy látja jónak el is égetheti a pénzét értéktelen cégek felvásárlására, csak ezzel kapcsolatban nem vezetheti félre a nyilvánosságot, de legfőképpen a saját részvényeseit nem. Az ominózus felvásárolt cégek voltak a yakuzához köthetők és így jöttek ők a képbe.

Sokan úgy képzelték ezt el, mint valami Kill Bill jelenetet, amiben a katanával rohangáló yakuzák besétáltak az Olympus igazgatótanácsába és asztalra feltett lábakkal átvették az irányítást. Hát nem, pont úgy kinéző mutyizás volt, ahogy magyarisztánban is menni szokott.

(#5242) MrChris válasza hibavissza (#5239) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy kollégám kiment japánba 15 éve egy európai luxusáru cég Tokyo-i képviseletére, sok évig ott dolgozott. Mikor megjelent a jakuza mint az üzlet új tulaja minden dolgozó felmondott. Az anyacég egy idő után megvonta az árút és új képviseletet csinált.

(#5243) grigo válasza Stauffenberg (#5234) üzenetére


grigo
őstag

"Szóval a Fujifilmet verte legkevésbé földhöz a covid-19"

Nem kizárt, hogy így van. Ugyanakkor ez kicsit erős kijelentés így nekem, mert hogy nem látunk bele a mélységi dolgokba. Nincs szó arról, a covid előtt ki mivel rendelkezett, mennyinek a hány %-át tudta megőrizni, vagy az, hogy a nulla eladás mellett a sima fennmaradás kinél milyen költséget feltételez, és még rengeteg olyan dolgot amit pénzügyesek jobban tudnának.
De például ha valaki a covid előtti bázisértékkel is a "megéri-nem éri meg" határán lavírozott, az hiába őrzi meg a 70%-ot szarban lesz, míg más a covid előtt is vígan elvolt a fotós ága mellett mondjuk más terméksáláival is, és elbírta a fotós részleg köhögését. Őt lehet nem üti meg az sem ha csak 40%-ot tud tartani, mert a home office világszerte visszahozza neki nyomtatókban.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#5244) nozs23 válasza grigo (#5243) üzenetére


nozs23
addikt

Illetve a Fuji tavaly már február végén kihozta az amúgy nagyon eltalált X-T4-et, amibe gyakorlatilag mindent belepakoltak, amit kértek a userek.
A Canon valahogy nyár végén hozta a nagy dobását az R gépekkel, de a túlmelegedéses mizéria miatt szerintem sokan vártak a rendeléssel, a Sonynak pedig egy értelmes megjelenése volt szintén nyár végén az amúgy rétegtermék A7SIII-al. A Nikon szintén csak ősszel hozott új vázakat.
Mindenesetre gratula a Fujinak, függetlenül attól, hogy ez mennyi tényleges eladást jelent a körülményekhez képest jó hír ez nekik.

[ Szerkesztve ]

(#5245) hibavissza válasza Stauffenberg (#5241) üzenetére


hibavissza
veterán

#5242MrChris

Én mindezek ellenére azt gyanítom ez valami fedősztori valamilyen elképesztő ostobaság elkendőzésére. Ha ez így működne, miért nem sétál be pár kokós nyomorék a Sonyhoz, Canonhoz, Nikonhoz, Toyotához, Mazdához, stb. és mondja, hogy einstand? Ahogy én tudom Japánban a klasszikus yakuzák az elmúlt évtizedekben eléggé vissza lettek szorítva és a kurvákon kívül nem nagyon van már bevételük. Mindinkább a nyomi loserek szinonimája. Ez a tendencia van az olaszoknál is. A hagyományos maffia, yakuza stb. szervezetek gyengesége pont a szervezettség. Viszonylag könnyen felszámolhatók a megfelelő eszközökkel. A létezésük a politikai és gazdasági elit döntésén múlik. Nyilván ahol egy don a miniszterelnök ott nem nagyon tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#5246) PuMbA


PuMbA
titán

Na tessék [link] ...

[ Szerkesztve ]

(#5247) vond válasza PuMbA (#5246) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"C", mint Cooling. Ütős. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5248) nozs23 válasza vond (#5247) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor méretben és funkciókban egy S1H szerű kamera lehet normális AF-al és 6k helyett 8K-val, nem hangzik rosszul. Árban biztos R5 felett lesz, kapargatva a 2 misit.

(#5249) Stauffenberg válasza hibavissza (#5245) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Az Olymusnál a yakuza szál a 80-as és 90-es évekbe nyúlik vissza, akkor zajlottak a büntetőperben vizsgált ügyletek (később már csak a könyvviteli szabályokat sértették meg, hogy próbálják elsikálni a dolgokat és félrevezetni a tőzsdei részvényeseket). Ez az időszak a yakuza történelmének egyik legnagyobb aranykora volt, amikor már tőzsdei cégeket tudtak behálózni (nem az Olympus volt az egyetlen, de ők a mai napig a legnagyobbak, akikről ez kiderült).

(#5250) Stauffenberg válasza PuMbA (#5246) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én a helyükben lejjebb dobnám az R5 árát és a jelenlegi helyébe tenni az R5c-t. Így lesz végre korrekt hibrid munkagép belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.