Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) Stauffenberg válasza madgie (#5350) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem a Pro Neg HI profilt is ritkán használtam, nincs így meg annyira az emlékeimben, hogy pontosan miért, talán az nem volt annyira kontrasztos vagy szaturált. Ami persze nem okvetlenül baj, inkább csak hiányoltam egy profilt, ami természetes, de közben kontrasztos és nem alulszaturált.

Nem mondom, hogy a Panasonic mindenben hozza az elvártat, de nekik azért jól megy ez a természetes vonal. Cserébe más meg nem, videóban sem próbálkoznak olyasmivel, mint a Fujinál az Eterna.

De az látszik, hogy így 2 évtizeddel a digitális forradalom után egyre nagyobb az igény arra, hogy az emberek tudjanak válogatni remek profilok között a számítógépes csúszka tologatás helyett, mint amikor analóg filmet választottunk (aztán a többség amúgy is beadta laborba, legfeljebb a papírtípussal variált még amire a kidolgozást kérte). Szerintem a következő évek trendje az lesz, hogy a többi gyártó is megpróbálja majd kihívni a Fujit ezen a területen.

(#5352) taranis válasza Stauffenberg (#5351) üzenetére


taranis
addikt

Na ezt a trendet nem várom, mert onnantól nem tudom majd eladni a LUT-jaimat :D

colorizer.net

(#5353) MrChris válasza taranis (#5352) üzenetére


MrChris
nagyúr

Írógép javítók is kikoptak. :D Meg a műstoppolók is.

(#5354) nozs23 válasza taranis (#5352) üzenetére


nozs23
addikt

Biztos van erre igény, de azért annyira nem látom a felvételbe sütött profilokat követelné a nép. Egy log-ot kb. két kattintás konvertálni, onnastól kezdve pedig bármilyen kreatív lut-ot rá lehet tolni, ezzel maximalizálva a dr-t és meghagyva a lehetőséget, hogy később változtass az anyagon. Még a jó jpeg motort értem is, pottyanjon ki csinosan és kész. De egy videó ígyis-úgyis be lesz húzva a szerkesztőbe vágás miatt, akkor meg már olyan mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#5355) taranis válasza nozs23 (#5354) üzenetére


taranis
addikt

Jól beszélsz! :D

colorizer.net

(#5356) madgie válasza nozs23 (#5354) üzenetére


madgie
titán

Egészen addig jó a log, míg van elég fényed hozzá.

(#5357) taranis válasza madgie (#5356) üzenetére


taranis
addikt

Nappal meg ND kell az 1/50-hez, csak a baj van vele :D

colorizer.net

(#5358) nozs23 válasza madgie (#5356) üzenetére


nozs23
addikt

Dual ISO-s megoldásoknál nem nagyon vettem még észre, hogy kifogynék a fényből, S kamerákon (de azt hiszem a Sonynál is) lognál 4000-nél üt be a második, ahol papírforma szerint base ISO szintű zaj lesz, ami lognál 640 (valóságban inkább 800-1000 körül, de tényleg nagyon tiszta még a kép). Persze elképzelhető, hogy extrémebb szituációkban problémás lehet.

(#5359) Stauffenberg válasza nozs23 (#5354) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én megkérdezném a vloggereket akarnak-e Logban forgatni, meg konvertálgatni és ha nincs a fejükben egy teljes color management szemlélet, akkor kismillió helyen félremehet a dolog.

Talán azon a korszakon túl vagyunk már, mikor az emberek a Canon DSLR default profilon letekerik a kontrasztot meg szaturációt csutkára és rögtön arra dobálják rá a kreatív LUT-okat és a végeredményben meg mindenkinek Trump-narancs feje lesz, meg az árnyékok elmásznak kékbe, lilába, zöldbe, mindenbe.

De néha elfelejtjük, hogy nem mindenki hozzáértő, hanem akar egy kamerából kieső jól kinéző anyagot, amit már nem kell piszkálni. Vannak videósok meg kamera userek, előbbi érti mit mondtál mos, másik meg nem és nem is akarja.

Aztán persze van egy szint, ami ha megüt egy profil (nem véletlenül hoztam példának az Eternát), akkor arra a profik is rá tudnak kapni, mert megkönnyíti az életüket. De hát ugye az AF-re is mondták még pár éve, hogy hülyeség, rendes videós kézzel tekerget (én is vélekedtem így). :)

(#5360) nozs23 válasza Stauffenberg (#5359) üzenetére


nozs23
addikt

Bele-bele szoktam nézni vloggeres "tesztekbe" youtube-on, a legtöbb a 10bitért sírt eddig (+unlimited felvétel és flip screen), aminek kimondott előnye pont lognál van. Én sem értem miért, szerintem sem kéne célcsoportnak feltétlenül több, mint egy igényes könnyen vágható 8bit-es soc.
Szerintem amúgy pont a narancsfejes teal and orange lut-okra gerjednek filmszimulációk helyett.
Engem ez sosem fog igazán érdekelni, mert sokszor visszanézve a projektjeimet is inkább átdolgozom, mert utólag nem jön be az akkor összehozott színvilág és szeretem, hogy van lehetőségem. Ami még számít, hogy nem nem mindig van lehetőség jelenetek között újra fixálni a wb-t es az utólagos korrekcióját is jobban tolerálja egy hajlékony log.

[ Szerkesztve ]

(#5361) Stauffenberg válasza nozs23 (#5360) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem a "wannabe filmmaker" vloggerekről beszélek, hanem azokról, akik csinálnak valami videózástól tök független témáról egy vlogot. Utazás, gasztro, történelem, autók, stb. Ők vannak sokkal többen és ahogy a csatorna nőni kezd, valamit akarnak kezdeni a képi világgal, de sokszor inkább itt kezdődnek az igazi bajok, mikor egy eleve szarul kalibrált, szar minőségű monitoron rádobnak valami LUT-ot (mert hát mondták a kommentelők, hogy az kell), de látszólag tényleg ötlete sincs mit csinál.

(#5362) kovsol


kovsol
titán

Ha a pletykák igazak a Sony is valami APS-C Vlogger kamerát akar kiadni következőként.
Most ezzel lehet úgy fest eladni dolgokat.

May the Force be with you!

(#5363) nozs23 válasza kovsol (#5362) üzenetére


nozs23
addikt

Mit leparádéznak azokkal a pletykákkal, először belőtték A6700-nak, minden high end, most egy épp, hogy szódával elmegy herélt vlogger cucc az 5 éves szenzorral. Kíváncsi vagyok mi a vége.

Közben kedden jönnek az új GH gépek: [link]
Ez alapján 1-nél több modell lesz bemutatva. Az aktuális pletykák szerint GH5II (azzal semmi update-el) és egy tényleges GH6 (bár ez utóbbi lehet, hogy csak egy official development bejelentés lesz, ahogy a Canon/Nikon is csinálja mostanában).

[ Szerkesztve ]

(#5364) kovsol válasza nozs23 (#5363) üzenetére


kovsol
titán

sonyalpharumors már néha komikus amit művel.
Aki vlogolni akar az tud bármivel már, úgyis a tartalomnak kellene számítson, mert amúgy kutyát se érdekel.

May the Force be with you!

(#5365) Stauffenberg válasza kovsol (#5362) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem nem kell túlgondolni, maga a hír is azt írja, hogy igazából csak egy A5xxx vázba csomagolt A6xxx kamera lesz EVF nélkül (meg gyanítom oldalra lehet majd kihajtani a kijelzőt, szembefordítva is jól elérhető lesz a Rec gomb és kész). Majd lehet bundle-be csomagolni grippel meg mikrofonnal.

Mikor jelent meg A5xxx váz utoljára? Szerintem adja magát, hogy ha már EVF úgysem kerül rájuk, akkor kicsit szabják át vloggeresre a figurát. Fotós úgysem vesz ilyen gépet.

(#5366) nozs23 válasza Stauffenberg (#5365) üzenetére


nozs23
addikt

Nincs ezzel baj, johet. A Sony rumor oldal cikkei voltak inkabb megtevesztoek, felturboztak a fanokat egy igazan high end APS-C-re, aztan gyorsan leeresztett a lufi.

(#5367) Stauffenberg válasza nozs23 (#5366) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ezért nem szokott annyira érdekelni miket írnak a pletykaoldalak. Ha a pletyka beilleszthető valamilyen trendbe, piaci kontextusba és általában véve logikus, akkor érdemes lehet rata csámcsogni, de készpénznek azt sem kell venni. Nem azért, mert talán hazugság, hanem mert néha a szivárogtató sem tudja mit szivárogtat.

Volt amikor reklám-marketing ügynökségnél dolgoztam és láttam erősen NDA prezentációkat kampány tervezéshez. Volt amikor tök más fájlt kerestem a belső szerveren és találtam valami nagy dobásnak tűnő dolgot az egyik ügyféltől, specifikációkkal, várható megjelenési dátummal (üzleti negyedév). Szóba is hoztam az egyik kollégámnak, de mondta, hogy már tárgytalan, 4 hónapja kaszálták el (kicsivel azelőtt, hogy a céghez kerültem).

Simán lehet, hogy ilyenek is mennek ki pletykaoldalakhoz, aztán ha nem jön be, akkor szétkapják a portált, hogy hazudott, meg kacsa az egész.

A Sony APS-C high-end váz meg már egy sok éves pletyka, lassan többet várunk rá, mint a Pentaxosok a Full-Frame DSLR-re. :D Engedjük el, lehet már a MILC-ek technológiai utódja is meglesz, mire ezek kijönnek vele.

(#5368) kovsol válasza Stauffenberg (#5367) üzenetére


kovsol
titán

Lassan az is csoda lesz, ha kiadnak egy új APS-C szenzorral szerelt gépet. :D Most már A6300 óta ugyan azt pakolják bele a gépekbe.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5369) #31733248 válasza madgie (#5350) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez tényleg tök jó. Főleg ahhoz képest, hogy nagyon sok fotón nem tetszik a Fuji kékje.

(#5370) Neck válasza kovsol (#5368) üzenetére


Neck
veterán

Az azért szerintem erősen érik már. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5371) Stauffenberg válasza kovsol (#5368) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ez csak az én következtetésem, de szerintem a Sony egyszerűen nem tudja használni a saját 26 megapixeles APS-C szenzorát a chiphiány miatt (ami inkább félvezető hiány, de értjük, így hivatkozik most rá az ipar). Eleve voltak is hírek róla, hogy ez a Sony szenzorgyártását is negatívan érinti (meg sok mást, jelenleg 4-5 hónapos várólista van ha valaki PlayStation 5-öt akar venni).

A 24 megapixeles APS-C szenzor ott áll legyártva fosásig a raktárakban, míg a 26 megapixelesből nem tud eleget gyártani ahhoz, hogy az élő szerződések kiszolgálásán túli mennyiséget tudjon felhasználni saját célra.

Gázos mikor autógyárak állnak le vagy állnak át kevesebb műszakra, mert a fedélzeti rendszerbe szükséges elektronikát nem kapják meg. Szerintem a Sony örül, ha egyáltalán a Full Frame vonalon le tudja gyártani kellő mennyiségben az új szenzorokat, amiket az utóbbi időszakban vezetett be a portfólióba, az most a legkisebb bajuk, hogy a crop gépeikbe még mindig a 24 megapixelest kell tenni.

(#5372) kovsol válasza Stauffenberg (#5371) üzenetére


kovsol
titán

Sajnos már a 24Mpixelből se áll halomban.

sgery fórumtárs írta a Sony topicban: [link]

Beszéltem ma a Sony központi szalonos értékesítővel (mikor voltam bent az a6400-ért), mondta, hogy chip hiány van - tavaly gyárat váltottak, aztán az új gyárat meg elmosta a víz, most épp senki se gyárt chipet.. - így ami nincs készleten az simán 6-9 hónapig nem is lesz már és nagyon megindult az áruk felfelé, simán 20% emelkedés várható.
Így aki fényképezőt akart venni ne nagyon halogasson, a6100-ból már csak 1 helyen, 6400-ból már szinte alig alig van vhol készleten, gondolom az a7iii is ilyen sorsra jut azonos chip miatt...

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5373) m3ss válasza madgie (#5350) üzenetére


m3ss
veterán

mi ez a szep egyenes epuletfoto feher keretes hatterrel? csak nem fotosulizol? :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5374) madgie válasza m3ss (#5373) üzenetére


madgie
titán

A kérdést sem értem, milyen fotósuli? De egyébként régóta a legtöbb melóm építészeti jellegű és az esetek nagyon nagy részében már inkább videó-jellegű, nem fotó.

(#5375) m3ss válasza madgie (#5374) üzenetére


m3ss
veterán

jah ok. nem gondoltam, hogy a muveszek palotajarol kell kepet csinalnod melohoz. fotos okj kepzeseken van epuletfotozas es ott kellett ilyen keretezest hasznalni meg epuleteket fotozni azert gondoltam arra :)
video fincsi :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5376) madgie válasza m3ss (#5375) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Ez nem meló volt, illetve meló közben bohóckodás, nem messze dolgoztunk onnan, épp vártuk a naplementét… én meg a HDR-móddal sügérkedtem :DDD

(#5377) Stauffenberg válasza kovsol (#5372) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Eléggé szar ügy.

Vissza kell állni analógra. :D Mondjuk ettől függetlenül is megérdemlek némi korbácsolást magamtól, mert évek óta nem vettem elő az analóg gépeimet, pedig régen megfogadtam magamnak, hogy legalább havi 1 tekercset el kell füstölni.

(#5378) vond válasza taranis (#5352) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A múltkor már átfutott az agyamon, hogy a beépített G9 profilok helyett V-Log L-ben fotózok, és írok egy FFmpeg szkriptet, hogy egy gombnyomással átfuttassam a jépegeken a Fuji-s LUT-jaidat. Ki is próbálom valamikor. ;] :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5379) MrChris válasza vond (#5378) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már kipróbáltam. Az a probléma, hogy a G9 csak 420/8 bites jpg-t tud rawon kívül. Ez vlogozás-lutozás után a fotón is meglátszik, kissé foltosodásra hajlamos. Viszont ott van a 6K fotómód, az egy ~18MP-es 30fps videó 422/10-el és lehet vlogozni. A bitráta is magasabb mint a rendes videó. Persze egy 10(12!) bites vlogozható tif praktikusabb lenne. Raw-nál utólag nem enged vlog/hlg profilt alkalmazni, csak a simákat.

[ Szerkesztve ]

(#5380) vond válasza MrChris (#5379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, vágom. De a beépített JPG profilok is 8 bitesek, csak ott még a színek sincsenek (annyira) rendben. Kár, hogy a RAW képeket nem lehet valahogy V-Log L-esíteni. Az lenne az igazi. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5381) taranis válasza vond (#5380) üzenetére


taranis
addikt

Én próbálkoztam már ilyesmivel a Fujinál, a gamma egyszerű, mert megvan a képlet arra, hogy a lineárisból miként lesz log, a gond a színtérrel van, mert a raw->v-log l színtér konverzió a Panasonic sajátja, azt nem fogják kiadni, szóval mérésekkel lehetne csak közelíteni.

colorizer.net

(#5382) nozs23


nozs23
addikt

GH5 II
GH6 is jön idén új szenzorral 4k/120fps 10bit, illetve 6k 10bit módokkal.
AF-ról nem mondtak semmit, gondolom DFD marad.
Illetve jön a 25-50 f/1.7

[ Szerkesztve ]

(#5383) MrChris válasza nozs23 (#5382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az elsőnek kb semmi értelmét nem látom, fw frissítésnek is karcsú. Kíváncsi lennék hányan nem vettek GH5-t emiatt! :D
GH6 még lehet izgalmas, persze sokan már nehezen bírják 8k nélkül. Szerintem marad a dfd.

(#5384) nozs23 válasza MrChris (#5383) üzenetére


nozs23
addikt

Igazából nem igazán drágult a GH5-höz képest, így látom értelmét. Kapott egy picit jobb procit, ami miatt marginálisan javult az AF/IBIS teljesítmény, szerintem ez ugyanaz lehet, mint a G9-ben amúgy. 4k/60 10bit mostmár megy internal, meg a streaminges feature mellett ott vannak az S vonalból átvett szoftveres dolgok (AF, Linear MF). Nem tartom hülyeségnek ebben formában (ilyen áron, és így, hogy jön a GH6). Szerintem ezzel együtt a GH5 és a G9 is ki lesz vezetve.

(#5385) Neck válasza nozs23 (#5384) üzenetére


Neck
veterán

Azt vártam, hogy az új procival sokat javul az AF. Miközben Jordan arról beszél, hogy mennyit javult az AF a GH5-höz képest, folyamatosan elveszíti a fókusz a fejét, pedig egy helyben áll, néz a kamerába. Azaz, alap beszélő fej vlog szituáció. Még csak nem is sétál meg ilyenek.

Ez még csak nem is a DFD technológiából jön, simán egy barom az algoritmus. Ha fókuszban van a feje, miért kell nekiállni eltolni a háttér felé? Akárhány ilyen videót megnézek (DPReview, Gerald Undone, Cameraconsipracies és még sorolhatnám), amikor bekerül fókuszba az illető feje, ahelyett, hogy úgy hagyná békén, ahogy van, nem, neki bele kell tolnia a háttér irányába.

Miért? Én komolyan nem értem ezeket, hogy ezt így kiadták 2021/05-ben. :( És hihetetlen, hogy nem tudnak mit csinálni vele. Tőlem lehet még lassú is, de legalább legyen pontos, és álljon, mint a cövek. Videónál még jól is néz ki, ha lassan, de hunting nélkül szépen rááll és ottmarad. De ez az 5mp után belenyúlok... vicc.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5386) nozs23 válasza Neck (#5385) üzenetére


nozs23
addikt

Ez az uj proci nem egy nagy uj fejlesztes. Szerintem tuti a G9-é, ami mindig jobb volt, kicsit, mint a GH5.
Itt a GH6-os uj szenzorig nem lesz szamottevo fejlodes. Az is csak akkor, ha eleg gyors a readout. Es meg az sem lesz kanyarban sem a mai top PDAF megoldasokhoz kepest.

(#5387) PuMbA válasza Neck (#5385) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd Tony Northrupot, az ő tesztjében jó az AF :D

[ Szerkesztve ]

(#5388) kovsol válasza PuMbA (#5387) üzenetére


kovsol
titán

De az A1-é meg szar. :D

May the Force be with you!

(#5389) PuMbA válasza kovsol (#5388) üzenetére


PuMbA
titán

Legalább nem lehet rá mondani, hogy direkt lehúzza az MFT gépeket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5390) Stauffenberg válasza Neck (#5385) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem meg pont a DFD technológiából jön, nem tudja levetkőzni a CDAF alapokat.

Ebben a szituban mi történik?

PDAF:

1. Biztosan fókuszban van?
2. Nézzük meg a fázist.
3. Fázis oké.
4. Akkor fókuszban van, nem basztatom.

CDAF:

1. Biztosan fókuszban van?
2. Honnan az anyámból tudjam?
3. Hát a kontrasztból!
4. Jó de biztosan most a legjobb a kontraszt?
5. Hát nem tudom rá kéne próbálni.
6. Huntoljunk egy nagyon kicsit, talán nem veszi észre a főnök.
7. Húbazdmeg Józsi túltoltad, vissza egy kicsit!
8. De ne ennyire baszki, ott volt mégis jó ahonnan indultunk.
9. Oké, így jó! Főnök észrevette? Talán nem, most jó végre.
10. De biztosan fókuszban van? Rá kéne megint próbálni.

(#5391) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#5390) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért ezen is lehetne finomítani.

n. Mekkora volt az előző kontraszt?
n+1. 30.
n+2. A mostani kisebb?
n+3. Nem.
n+4. Akkor fókuszban van, nem basztatom.

Ettől még nem fogja tudni, hogy merre induljon amikor kiesik belőle.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5392) Neck válasza Stauffenberg (#5390) üzenetére


Neck
veterán

Az arcot felismeri, azt el tudná tárolni, mennyi volt az előző kontraszt depth, a lokális maximumon le kéne ülni és malmozni. De nem, bele kell nyúlni és el kell q-ni. Komolyan, az az érzésem, mintha direkt szívatni akarná a usert.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5393) madgie válasza Stauffenberg (#5390) üzenetére


madgie
titán

A Fujira amúgy ezért haragszom, az X-T4-nél annyira be akarták bikázni az AF-et, hogy pont ennek a rovására ment, vissza kell venni a sebességét, de nagyon, különben indokolatlanul elkezd keresgélni. A régebbi verziós X-T3-mal még meg tudtam azt tenni, hogy bekapcsolt arcfelismerővel végignyomjak egy hosszú riportot, mert nem szaladgált el feleslegesen a fókusz keresgélni. Amióta megkapta az X-T4 AF-jét, pont olyan hülye lett, mint az utódja.

(#5394) PuMbA válasza Stauffenberg (#5390) üzenetére


PuMbA
titán

Tony videójában van, hogy ők ugye évekig Panasonic GH-val videóztak, GH3, GH4 és GH5, de annyira megunták a hibákat, hogy átálltak Canon-ra, hiába csak 1080p-t tudtak, de legalább jobb volt videóra. (Jelenleg pedig Canon-t és Sony-t használnak). Na meg az expó is fluktuál a GH szériánál, ahogy mozog a fejük a videóban, szóval rosszabb a konkurenciánál az auto expó is benne, nem csak az auto AF. Csak manuális beállításokkal történő videózásra jó a cucc, szóval a Panasonic nincs a toppon, mikor egy sima fotós váz is odavágja videó konzisztenciában.

[ Szerkesztve ]

(#5395) Neck válasza PuMbA (#5394) üzenetére


Neck
veterán

Aki komolyan videózik (Tony? :D) az kb full manuálban tolja - amire a Panasonic tökéletes. Lásd DPReview-os Jordan Drake, ő pl kézzel állít, kézzel fókuszál, tök konzisztens és király az eredmény. A probléma az, hogy jönnek az újabb és újabb videós vázak a Panától, várná az ember, hogy legalább egy kicsit elindulnak az AF-el a jó irányba. Pl jó lenne plusz egy üzemmód, ami nem viszket állandóan arra, hogy elmozgassa, ami jó.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5396) PuMbA válasza Neck (#5395) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, tudom. Amikor kint mennek összevissza vlog stílusban és nincs külön kamerakezelő ember, akkor hagyatkoznik az auto dolgokra Tony :)

[ Szerkesztve ]

(#5397) MrChris válasza Neck (#5395) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most jött ki egy új FW frissítés G9-re, azt ígérik, hogy az AF 2x, meg 5x gyorsabb. :DDD Majd kipróbálom, de szerintem nagyobb az esélye, hogy hiába gyorsul a face AF a vadászaton, értelmetlen végtelenbe tekerésen ez nem változtat.

(#5398) vond válasza PuMbA (#5394) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig az automata expókorrekció a Panákban nagyon jó, szépen, finoman állítja. A múltkor volt a kezemben egy M50. Az pl. brutál szar volt ehhez képest.

"ahogy mozog a fejük a videóban" - Lehet, hogy spot fénymérésre állította, nem az egész képet vizsgáló kiértékelőre.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5399) vond válasza MrChris (#5397) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sok reményt nem fűzök hozzá, de feldobom majd én is valamikor az új firmware-t. Egy lineár MF-et még igazán beledobhattak volna. Tudom, ne legyek telhetetlen. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5400) PuMbA válasza vond (#5398) üzenetére


PuMbA
titán

Sony-nál is ugyanez a probléma Tony szerint, mert arcfókusz esetén alapértelmezetten arcra exponálnak és nem az egész képre, mint a Canon. Gondolom át lehet állítani a beállításokban. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.