Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19513) kammler válasza Krisztianby (#19512) üzenetére


kammler
senior tag

Nehezen tudok viszonyítani WIFI jelerősséghez. Vettem egy ac3-at. Nem vártam kicsattanó eredményt, nem jobb mint a 6 éves TPLINK, vagy nem tudom hány éves, de ugyan az a WIFI generáció. Tégla ház, lent a földszinten a 2.4 ghz az már a végén van a jónak, persze böngészni simán lehet. Az 5 giga az nyilván épp csak látszik. Nekem úgy tűnik, hogy oké WPA3 a wifivave2-ben van, amúgy egy félig kész valami. Illetve a régi formája kinézete beállítása aki internetet tud csinálni egy mikrotikra annak egyértelmű. A wifivave2-ben simán be tudok állítani AX-es wifit egy AC-s rádióra. Illetve üvölt utána az interfésznél, hogy not supported, de eleve mindent ki lehet választani konfigolásnál. És megjelent mindez a 7-es (?) routeros-ben. Mindjárt jön a 7.9. Nem nagyon haladnak vele. Értem én, hogy érteni kell hozz, de ami működik, az miért kell eltolni, már csak kinézetre is totálisan átalakítani grafikusan? Arról nem beszélve, hogy a régi wifi szoftverrel öt perc alatt csináltam wifit. A wifivave2-vel egy órát szórakoztam. Mert itt még olyan dolgokat is ki kellett pipálni, amit eleve ki kellett volna neki magától , és a régi wifi szoftvernél, megnéztem, meg is csinálta maga. És nem opcionális valami volt, anélkül látszólag csatlakozott, már dobta is el. Szép munka. A megoldás az lesz, hogy valahova a ház közepe felé kell rakjam a routert, legalábbis ki a szobából, akkor talán tűrhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.