Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112831) Enrico77 válasza nort_on (#112826) üzenetére


Enrico77
csendes tag

Így már értem miért írjátok, hogy nem jó a mostani megtakarításom :(

#112821aAron_
én sosem tanultam pénzügyet. Mikor megszületett a lányom, megkeresett pár pénzügyi tanácsadó, szimpatikus volt néhány, velük beszélgettem, elhittem hogy jó az amit ajánlanak és így lettek a szerződések.

#112820PredatorZoli, #112826nort_on
így most már értem, miért írjátok, hogy nem jók a mostani megtakarításaim.
Bontom mindet azonnal.

Van tapasztalat hol érdemes TBSZ-t nyitni?
Nekem ahogy írtam szimpi a Lightyear, de mivel nincs tapasztalatom, ezért nincs ez kőbe vésve.
Gondolom elég egy TBSZ-t nyitnom és a család teljes megtakarítását abban tartanom.
(Mivel a feleségem és saját részemre nyugdíjkiegészítés lenne, ezért az 15+ év, a két gyereknek meg szintén 15+, ezért gondolom elég egy TBSZ)

A legtöbb ETF (a két javasolt S&P 500 és a VWCE USD, vagy EUR alapú, azt hogyan javasolt vásárolni?
Utalok forintot a TBSZ-re és ott váltsam át, vagy érdemes használni Revolut-ot csak erre?

Ha szeretnék mást is vásárolni (pl. egészségügy, ingatlan) arra hogyan tudok ETF-et keresni?
Kezdeti összegben lesz így ~8-8,5 millió HUF (a 4 megtakarítás várható összege szerződéskötési büntik után)
Arra gondoltam az összeg fele lenne S&P 500 és VWCE, 10% arany, a 40% pedig még nyitott, de ahogy írtam, az egészségügybe, gyógyszeripar úgy gondolom, hogy fejlődni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.