Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1401) Shkiz0 válasza keIdor (#1400) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

most se látok

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1402) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Jöttem egy esetleges megjelenési infó reményében, de látom senki sem tudja. Kár, már majd beMetrózok. Kíváncsi vagyok mennyire sikerül betartani az ígéreteket. Ki hány fps-re számít a DLSS2-nek köszönhetően?

A játék az nem játék!

(#1403) keIdor válasza Shkiz0 (#1401) üzenetére


keIdor
titán

Én se...

Szerk.: Megjelent nálam. Steam restart szükséges.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1404) Shkiz0 válasza keIdor (#1403) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen így már nálam is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1405) sixpak


sixpak
nagyúr

Fapados Epic store-ban csak a régi van....pedig kipróbáltam volna, de talán jobb is így, nagy katarzis nem lett volna 2070 Super-rel.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1406) keIdor


keIdor
titán

Na kipróbáltam az új Metro-t.
Ha nincs összehasonlító side-by-side original meg új, akkor nem nagyon mondom meg a különbséget. Ahol meg tudom mondani, azok a sötét részek, ahol beszűrődik a fény. Na ott látszik az RT, máshol nem mondom meg látatlanban, hogy ez most RT vagy raszter.

Amit viszont nagyon is érzek az a teljesítmény.
Az eredetit még GTX-1080Ti-vel vittem ki, de az elég szarul vitte. Sokszor 30-50 fps, főleg a sivatagos map nem tetszett neki.
Na itt ezzel nincs probléma. 80-100 fps, de láttam 110 fps-t is nem egyszer... és itt jön ki a hatalmas különbség kártya és kártya között.
Ultra, 1440p, DLSS off, minden RT, VRS 2x, Tesselation on, Advanced PhysX on, Hairworks on.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1407) sixpak válasza sixpak (#1405) üzenetére


sixpak
nagyúr

Restart után megjelent...nem tudom le merjem-e törölni a régit, 10 fps-el nincs kedvem újratolni. :D
Esetleg valaki kipróbálta már?

Szerk.: látom már...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1408) Lézerparaszt válasza keIdor (#1406) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Épp a Hairworkss létjogosultságát nevettük cimbikkel, mert akin nincs sisak az kopasz :D

A játék az nem játék!

(#1409) brall


brall
újonc

valamiert nem tudok loni...masnak is volt ilyen bug?? egy jo darabig ment rendesen aztan egyszer csak megszunt...csereltem fegyvert akkor sem ment.. ujra raktam a jatekot akkor sem, masik mentest toltotem be akkor sem...mi lehet a gond?? álehet csak en vagyok hulye :D

(#1410) batman91 válasza brall (#1409) üzenetére


batman91
őstag

Próbáld meg az irányítás beállításokat visszaállítani default-ra. Előfordulhat, hogy valami okból kilőtte a hozzá rendelt kiosztást. Volt már velem hasonló más játéknál, én is néztem mi a fene van.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1411) hajbel


hajbel
addikt

Akinek nincs RT kártyája, annak megéri felrakni az EE-t?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1412) batman91 válasza hajbel (#1411) üzenetére


batman91
őstag

El sem fog indul, RTX only ez a verzió.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1413) hajbel válasza batman91 (#1412) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1414) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Ma reggelre eltűnt a játékból a DLSS. Még az opció is. Más is járt így vagy csak én szívok mindig?

A játék az nem játék!

(#1415) - = Zk = - válasza keIdor (#1406) üzenetére


- = Zk = -
félisten

örülök neki...
én nem tudok egy rendes élvezhető bellítást összekreálni neki, mert iszonyat beesik az fps bizonyos időközönként... ekkora diffi lenne a 2080Ti és a 3080 között? vagy kevés az 5GHz -es 9700K?.... eléggé bosszantó a dolog és érthetetlen számomra...EE verzió...annyi, mint a tied, csak nálam DLSS ON van

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1416) Lézerparaszt válasza - = Zk = - (#1415) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

2080 Ti-ról váltottam 3090-re, és van játék ahol majdnem dupla teljesítményt hoz. Egyébként 9900K-val ezeken a beállításokon így megy: [link]
A játék kb 58-65 fps-sel megy ezen a beállításon, de a tajgán lemegy 45-re is. Ott át szoktam rakni teljesítményre a DLSS-t. Ha kikapcsolom akkor 33 fps körül megy minden pályán.

A játék az nem játék!

(#1417) keIdor válasza - = Zk = - (#1415) üzenetére


keIdor
titán

Nálam nagyon szépen megy, meg is lepődtem. Nagyon sokszor látok 120-130 fps-t. 1440p, DLSS off.

Az 5800X meg a 3600 CL14 memória is szerintem segít.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1418) - = Zk = - válasza keIdor (#1417) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát.... nálam a 9700K, és egy laza 3000es ram....
hát nem értem....

#1416Lézerparaszt
azt hogy?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1419) Lézerparaszt válasza - = Zk = - (#1418) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Melyik részre érted?

A játék az nem játék!

(#1420) - = Zk = - válasza Lézerparaszt (#1419) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ahogy kezdek, mikor felkelek az ágyban... bóklászom a kórteremben, 70-85+ fps... elérek az ajtóhoz, és abban a helyiségben már csak 55-60 ....
teszem vissza az "alap" verziót inkább....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1421) Lézerparaszt válasza - = Zk = - (#1420) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azt se felejtsük el, hogy az újabb kártyákon jobban működik a DLSS is, szóval simán lehet akkora különbség a két kártya között.

A játék az nem játék!

(#1422) - = Zk = - válasza Lézerparaszt (#1421) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm... lehet benne valami...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1423) chris0000


chris0000
őstag

hi. Jún 18-án megkapja a PS5 is az enhanced upgradet és a dualsense "fícsört" [link] üdv.

(#1424) brall válasza batman91 (#1410) üzenetére


brall
újonc

Kosziiiiiii. Valoban elalitodott a beallitas,pedig hozza sem nyultam.... oroszok.. :D :D :D De koszi meg egyszer!! :)

(#1425) polonic válasza brall (#1424) üzenetére


polonic
félisten

Üdv

Ti a damir trófeát, achievementet megszereztétek?
Én elvileg figyeltem a részletekre, de mégsem adta meg.

(#1426) chris0000


chris0000
őstag

hi. a metro exodus complete edition PS5 mit tartalmaz pontosan? thx. üdv.
végre rábukkantam...
A Complete Edition tartalmazza a Metro Exodus sztori módját, valamint mindkét kiegészítőt (The Two Colonels, Sam's Story).

[ Szerkesztve ]

(#1427) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Járt úgy valaki, hogy beragadt az egyik továbbjutást előmozdító NPC, emiatt megrekedt a játékban?
Konkrétan a második fejezetben amikor vízért kell menni egy csókával egy barlangba, onnan nem tudok tovább haladni, mert a "csapattárs" nem mozdul, emiatt nem tudok bemenni a barlangba.. :W

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1428) batman91 válasza aginor (#1427) üzenetére


batman91
őstag

Bármi előfordulhat. Tölts vissza egy korábbi mentést, az szerintem megoldja.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1429) aginor válasza batman91 (#1428) üzenetére


aginor
addikt

Megtettem volna, de sajnos itt van egy mentési pont is elmésen, ami szépen felülírta az összes automentést, manuálisból pedig csak az első fejezet közepe környékéról van. Ha nincs megoldás a problémára, akkor del lesz a vége, mert biztosan nem fogom újrakezdeni emiatt a játékot.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1430) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok! Megmondanátok nekem,hogy mi a különbség a Metro: Exodus Enhanced Edition és Gold Edition közt? Melyiket "vegyem :) " meg?

(#1431) batman91 válasza somfalvi (#1430) üzenetére


batman91
őstag

A Gold Edition tartalmazza az alapjátékot és az összes dlc-t. Az Enhanced Edition pedig grafikailag van felhúzva, de csak RTX only.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1432) melega


melega
őstag

Sziasztok kérdésem a következő:

A Metro Last lighthoz van magyarítás, vagy csak redux verzióhoz?
Nekem az eredetihez kéne.

A reduxot amúgy is hardcore fanoknak javaslom, nincs sok újdonság benne.

Ha tudtok az eredeti Metro last lighthoz magyarítást akkor szóljatok..

(#1433) 4264adam válasza batman91 (#1431) üzenetére


4264adam
veterán

Nem számít, mert a DLSS a tüzet Commondore64 szintként kezelni.

Ez itt minden Ultra RT On. Böngészőben megnyitva csodálkozom én is milyen gyatra minőség látható minden képpontban, de amikor játszottam nem tűnt annak. FHD 3070

Végig vittem és a 2 DLC-t is. Élvezetes és pörgős volt. Az egyszerű angol külön élvezetet ad a játéknak, nem kell irodalmi angolt fejben forgatni.

(#1434) batman91 válasza 4264adam (#1433) üzenetére


batman91
őstag

Ez teljesen rendben van, olyan mint a Doom 2-ben. :D

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1435) 4264adam válasza batman91 (#1434) üzenetére


4264adam
veterán

Pontosan :D Ezen talán jobban látható a különbség:

(#1436) batman91 válasza 4264adam (#1435) üzenetére


batman91
őstag

Nem is értem miért skálázódik le ennyire gyatra szintre a tűz. Találtál rá valami magyarázatot, vagy még nem is kerested? Azért kíváncsi lennék mi okozza pontosan.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1437) 4264adam válasza batman91 (#1436) üzenetére


4264adam
veterán

Talán érdemes lett volna ide is manuálisan bemásolni a legújabb DLSS-t. [link]
Cyberpunk 2077-hez tettem meg, itt nem.

(#1438) chris0000 válasza melega (#1432) üzenetére


chris0000
őstag

hi. sajna nincs :( [link] only redux. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1439) melega válasza chris0000 (#1438) üzenetére


melega
őstag

PS 4 re volt a a Metrro Exodus Delux Edition ott a jó befejezést kaptam meg+a 2 dlct.
A Metro 2033 at magyar felirattal nyomtam végig két délután alatt.

Ma egész délután a Metro Last Light ment, a jó befejezést ismét nem sikerült megkapnom pedig elspoilereztem a youtubon.

Kíváncsi leszek a következő Metro játékra. Állítólag készül.

[ Szerkesztve ]

(#1440) 4264adam válasza melega (#1439) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem ez volt a befejezés, véget ért Artyom története a halálával

(#1441) melega válasza 4264adam (#1440) üzenetére


melega
őstag

<spoiler>
Én kétféle befejezésről tudok, de lehet mellékszálat csinálnak a játéknak. Remélem nem rontják el.
Az egyik befejezésben meghal, de amelyikben 2 társát megmentem a 3 ból legaláb, abban túlélő marad, leírták nekem hogyan kell.
A másik valami Metro játékon lehet mellékszál dolgoznak a 2033 és a last light fejlesztői. Ezt az IGN írta valahol, hogy a fejlesztők ezt nyilatkozták.
</ spoiler>

[ Szerkesztve ]

(#1442) San398 válasza melega (#1441) üzenetére


San398
őstag

Így van, nálam Artyom él és virul. :DDD

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1443) melega válasza San398 (#1442) üzenetére


melega
őstag

Sziasztok!
Nálam is.
Az a kérdésem hogy nekem a kínai képű társamat 2 végigjátszás alatt nem sikerült megmenteni.

Írta ahhoz az kell hogy családi fotó, rabszolgákat felszabadítani, öröket csak leütni.az elején Sault nem szabad lelőni az elején.

Viszont hogy érti hogy nem szabad megsérteni a rabszolgákat hogy hogy ellopják a víztartályt?
Válaszodat előre is köszönöm!

(#1444) 4264adam


4264adam
veterán

Óh srácok tényleg :R

Én rontottam el a történetet :(

(#1445) melega


melega
őstag

Srácok 3. végigjátszásra sikerült Demirt is megmentemnem 4 óra hosszás kaszpi-tengeri küldetés

Egy csomószor újrakezdtem.

A képet megtalálni és átadni a kínai csajnak nem volt nehéz.
A sebesült katonákat, és a felgyulladtakat egy végigjátszás során sem öltem meg.
Sault csak kiütöttem.

A szabadtéri bányába nehéz volt nem megsérteni a rabszolgákat hogy ne fogjanak rájuk fegyvert, észervétlennek kellett maradnom.
Lopakodva kiütni az őröket a rabszolgákat megmenteni a ketrecből.

Illetve a hajón észrevétlenül megmenteni egy melléküldetésben a rabszolgákat, ahhoz egy katonát ütöttem le, meg egyet fejbedobtam késsel, utána a kart meghúztam és a hajó alján özönlöttek a szabaduló rabszolgák.
Ahhoz hogy ezt a hajóroncson megvalósítsam rengetegszer újrakezdtem a manuális mentésem, hogy észrevétlen maradjak mediumon nyomom.

Duke megmentése százszor könnyebb volt.
A harmadik személyé is könnyű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1446) melega


melega
őstag

Valaki felvilágosítana hogy amikor Damir nem tartott velem mért robbantotta fel magát az épülettel a Kaszpi-tenger utolsó főküldetése végén.

(#1447) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

A Gog kiadás mentéseit fel lehet valahogy használni a Steam-es verzióhoz? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1448) batman91 válasza aginor (#1447) üzenetére


batman91
őstag

Próbáld meg felülírni a steam-es mentéseket a gog-os mentéseiddel, szerintem működni fog. De sok értelmét nem látom miért kellene két platformon ugyan az a játék. Semmivel nem nyersz többet vele.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1449) aginor válasza batman91 (#1448) üzenetére


aginor
addikt

Bemásolni már bemásoltam őket (a profilt felül is írtam), de semmi. Megpróbálom este azt, hogy a Steam-esre átnevezem a régi mentéseket, és így felülírni az újat, hátha bejön.
Értelme csak annyi van, hogy GOG-on kezdtem el játszani "kölcsönzött" verzióval, viszont most megvettem a Steam-en, így jó lenne, ha nem kellene elölről kezdeni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1450) batman91 válasza aginor (#1449) üzenetére


batman91
őstag

Akkor viszont kezd újra, nincs jobb megoldás. Valószínűleg a GOG-os mentés más verziójú mint a Steam-es Exodus és ezért nem működik.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.