Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1251) #75501312


#75501312
törölt tag

Hogy tudok hangtompítót szerezni? Az első revolvert már rég elhagytam, de úgy emlékeztem, hogy a részeket magammal vittem, de most úgy tűnik nem.
Így baromi nehéz leszedni csoportokat, haladok, de lassan. Hol tudok hangtompítót szerezni?

(#1252) hajbel válasza FST200 (#1250) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem én az első pálya kivételével nem csináltam jó befejezéshez szükséges dolgokat, mégis a jó befejezést kaptam végül. Természetesen ha észerevettek, már lelőttem az ellenséget, amit nem büntet a karma. Egyébként odafigyeltem arra, hogy csak leüssem az ellent. Az első két rész borzalmas volt ilyen szempontból. Last lightban valami bug miatt nem tudtam senkit leütni, csak késelni. Hiába olvasgattam, hogy mit kell csinálni és ezeket kivétel nélkül be is tartottam, a késelések miatt a rossz befejezést kaptam.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1253) #75501312


#75501312
törölt tag

Szerintem a készítők csesszék meg az Ark-os részért. :D
Tudom, elcsépelt téma már amit ott csináltak, de éjszaka fülessel elég para volt, pedig nem vagyok félős, de azért néha kirázott a hideg. :DDD

(#1254) RpPRO válasza #75501312 (#1253) üzenetére


RpPRO
őstag

Itt csak annyiban nem volt realista a sztori, hogy a kiéhezett kannibál férficsürhe Annát csupán kikötözi. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1255) #75501312 válasza RpPRO (#1254) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát meg 20 év alatt már régen mindenki megette vagy megölte volna egymást, nem maradt volna túlélő sztem. De azért para volt. :DDD

(#1256) chris0000 válasza #75501312 (#1245) üzenetére


chris0000
őstag

hi. metro könyvtárban átnevezed ezt a két filet
credits.webm
legal.webm

én raktam hozzá egy s és l betüt így...
creditss.webm
legall.webm

(#1257) #75501312


#75501312
törölt tag

Kihagytam egy lépést itt? Már sokat haladtam a küldi óta, de még mindig X jelzi a térképen.
Ez volt az, ahol be kellett menni a barlangba és a másik felén kijönni, de nem tudom hogy mehetnék oda vissza. A bázisra kellene visszamennem a térképpel.

(#1256) chris0000
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1258) hajbel válasza #75501312 (#1257) üzenetére


hajbel
addikt

Volt téma régebben. Menj vissza a bázisra, ami a vonatnál van és meglesz.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1259) #75501312 válasza hajbel (#1258) üzenetére


#75501312
törölt tag

Megtaláltam közben, sőt, a végére is értem, megvan a good ending is.
Eszméletlen mit csináltak az utolsó 2 órára a készítők. Nem gondoltam, hogy ma a végére érek, de ott már éreztem, hogy nem kell abbahagyni. Az utolsó 15-20 perc pedig zseniális volt, még utána bambultam kicsit a stáblistát.
Rákerestem a zenére is, megvan a soundtrack és a kezdő / autóvezetős rész zenéje, zseniális.
Néhány dolgot nem igazán értek, nekem az egy nagy homály, hogy akkor most mi is történt pontosan, de lehet csak én voltam figyelmetlen a 3 rész alatt.
Az viszont külön tetszett, hogy kapott egy lezárást és nem az előző 2 rész agyatlan lövöldözése volt a vég.
Az Artyom's Nightmare azmiaz? Kedvcsináló a játékhoz?

(#1260) Shkiz0 válasza #75501312 (#1259) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az Artyom's Nightmare azmiaz? Kedvcsináló a játékhoz?
:K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1261) juliensorel


juliensorel
senior tag

Én ezt láttam régen, ez nem a trailer volt anno? :D bár a dátum későbbi...

[ Szerkesztve ]

(#1262) #75501312


#75501312
törölt tag

A 2 DLC mennyire jó vagy hasonló az alapjátékhoz? Mennyi játékidő van bennük?

(#1263) RpPRO válasza #75501312 (#1262) üzenetére


RpPRO
őstag

Játékidőt illetően ennél pontosabb választ nem fogsz kapni mástól. :D
Two Colonels: [link]
Sam's story: [link]

TC zárt, szűk terek; SS nyílt világ, mint Exodus. Ez utóbbi nagyon hangulatos.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1264) Crytek


Crytek
veterán

Rajtam kívül valaki tolja még ezt a rakás szar MS Store-os verziót a játékból?

Ha igen sikerült megoldani a 7-8 perces töltési időt?

Next PC Upgrade: 2022

(#1265) Crytek


Crytek
veterán

Lepergett.

Jó volt, tetszett, hogy végre "nyílt" területeken lehetett kalandozni. Ezt a fegyverkraftolgatós dolgot én személy szerint az alapanyagok után kajtatás miatt DIREKT időhúzásnak tartom, mert gyakorlatilag egy deka jelentősége sincs. Az alap fegyokkal amit találsz röhögve végig lehet menni a játékon. A befejezés ügyileg sokkal "faékebb" mint az alap metrok mert ott kb walktrough alapján tolva se adta be a good endinget csak ha kb mákod volt vagy mi a rák, itt meg kb nem is tudom mit kéne csinálni a BADhez..(a jó befejezést kaptam)
A hangokat nem tudom hogyan sikerül immáron a 3. részben is elkúrni ,eszméletlen hulladék. Ezt nem tudom ,hogy ment át bármiféle ellenőrzésen. Kocsiba mellettem ül a társ beszél hozzám és mintha 500 méterre lenne olyan a feeling..gyötrelmes,de az egész játékban mindenhol.Szerintem ezt a Metro szériát halláskárosultak készíthették mert azok olyanok hogy ONLY szemből állva hallja amit mondasz meg akkor tud szájról is olvasni. Ha kicsit nem szembe vagy már a suttogok filmbe érzi magát az ember.
Sokszor inkább kikapcsoltam a hangot és toltam némán a játékot,mert kurva idegesítő
Várom steam-re. A game passos verzió a sátán műve a 8 perces töltéseivel. :W

Next PC Upgrade: 2022

(#1266) batman91 válasza Crytek (#1265) üzenetére


batman91
őstag

Alapfegyverek csak a könnyebb fokozaton hasznosak. Ranger módban muszáj a keresgélés és a kraftolás, különben nem éled túl az első helyszínt sem. Nem időhúzásként rakták bele.

A különféle befejezések elérése meg nem a szerencse kérdése. Mindig lehet tudni, hogy mikor kell jól döntened és nagy részben ezek határozzák meg a bejezéseket. Nem az a döntő, hogy most te nem ölhetsz meg embereket és csak kiütni szabad őket. Mert ez csak Exodus részére vonatkozik és itt is csak részben igaz.

A hangokról meg annyit, hogy szerintem mindegyik részében teljesen rendben vannak és ebben a részében sikerültek a legjobban. Amiket leírtál nálam sosem történtek meg. Szóval nálad lesz valami probléma.

Steamre már több mint 2 hónapja kint van a játék, szóval nem kell várnod rá. Most volt nagyobb akcióban is nemrég, azt hiszem 50% adtak rá.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1267) Crytek válasza batman91 (#1266) üzenetére


Crytek
veterán

Csak a Metroknál van ilyen hangprobléma, szóval a játékkal van a gond mások is írják.

Én bundleba várom ,mivel máshogy semmit se veszek :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1268) batman91 válasza Crytek (#1267) üzenetére


batman91
őstag

Ez viszont érdekes akkor, én most hallok erről először.

Viszont nekem inkább a bugokkal volt problémám. Annyi volt benne, hogy az már valami vicc. Az előzőek sem voltak bug mentesek, de ez azokon is túltesz.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1269) Crytek válasza batman91 (#1268) üzenetére


Crytek
veterán

Bug nálam csak olyan volt hogy beragadtam sokszor "valamibe" és csak a quick load segített..+ volt hogy továbbengedett olyan pályarészre ahova nem szabadott volna "nem futott le a script" gondolom aminek kellett volna. Én hülye meg ott küzdöttem vagy 1.5 órát hogy probáljam magam visszaküzdeni ahova kellett volna de persze nem lehetett :W

Next PC Upgrade: 2022

(#1270) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Megéri megvenni az Expansion Pass-t? Epicen 15 euróért megtudnám venni mert van egy 10 eurós kuponom. köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1271) batman91 válasza Bennyboy (#1270) üzenetére


batman91
őstag

Szerintem bőven, nem is gondolkoznék rajta a helyedben.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1272) FLATRONW válasza Bennyboy (#1270) üzenetére


FLATRONW
őstag

A kupon nem érvényes a kiegészítőkre.

(#1273) Bennyboy válasza FLATRONW (#1272) üzenetére


Bennyboy
őstag

köszi az infókat
Szoktak ilyen akciók lenni epicen? Jó lenne megvenni de a 25 euro azért kicsit sok, főleg, h szar a forint :(
A játék egyébként nagyon tetszik, bár még a legelején vagyok. Ez a hangulat epic és szeretek gyűjtögetni, bejárni mindent. A grafika is nagyon szép, bár arra még nem jöttem rá hol tudom 144fps-re korlátozni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1274) #75501312 válasza Bennyboy (#1273) üzenetére


#75501312
törölt tag

Úgy emlékszem nemrég volt akció, arról én is lemaradtam, de volt egy másik oldal, ami árulta a kulcsokat. Ki lehet fogni őket jó árban, nem tudom mennyi volt már, de forintban ~6000 megúsztam az alapjátékot.

144Hz-re V-Sync? Az a monitorod frissítéséhez igazítja a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#1275) hajbel válasza Bennyboy (#1270) üzenetére


hajbel
addikt

Offban még annyi tanácsot adnék, hogy jól gondold meg, hogy mire használod fel a kupont, mert azt nem térítik vissza ha esetleg a játék árát visszakérnéd.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1276) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nekem csak a season pass kell de ahogy olvasom teljesen más story, szóval nem sürgős. A kupon meg hamarosan lejár és nem nagyon szoktam az epicen vásárolni, inkább steamet választom ha lehet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1277) #75501312 válasza Bennyboy (#1276) üzenetére


#75501312
törölt tag

2 külön sztori a 2 dlc, az egyik Sam története, a másik a 2 Colonels ami nem tudom miről szól. Előbbi azt hiszem olyan 3-4 óra játékidő, a másik kb. 8-10 óra között van.

(#1278) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ide hogyan tudok feljutni?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1279) #75501312 válasza Bennyboy (#1278) üzenetére


#75501312
törölt tag

Menj tovább egyenesen majd balra és ott lesz felfelé létra. A tetőn lesz majd egy kisebb harc és utána lesz leeresztve a daru.
De ilyenkor járd mindig körbe a helyszínt és megtalálod az utat. :K

(#1280) Bennyboy válasza #75501312 (#1279) üzenetére


Bennyboy
őstag

már jártam fent, harc is volt de akkor elkerülte a figyelmemet vmi
köszi :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1281) #75501312 válasza Bennyboy (#1280) üzenetére


#75501312
törölt tag

Meg kell várnod Krest, amíg beszél hozzád, eltelik a harc után 1-2 perc is, míg leereszti a darut.
Esetleg nézd meg, hogy tényleg az-e az aktív küldetésed.

(#1282) Crytek


Crytek
veterán

Van itt olyan aki acsimaxolta a játékot?

Ha igen tőlük kérdezem van valami értelme fullra felszedni minden cuccot? Tehát pl ha megtalálom a ruha fejlesztéseket gázmaszk fejlesztéseket stb, akkor fog érződni hogy na most nekem jobb van? Látni valamiben a hatásukat?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1283) batman91 válasza Crytek (#1282) üzenetére


batman91
őstag

Persze hogy látod, vannak olyan cuccok amiket minél előbb érdemes összeszedni a ruhához. Több lőszert vihetsz magaddal, lassabban merül a zseblámpa, erősebb a fénye, 2x addig tart egy filter, nehezebben sérül a maszk... Ezeket érdemes megszerezni, de bármikor tudod variálni őket. És akkor még ott vannak a fegyverekre szerelhető kiegészítők is, amik nagyban befolyásolják egyes fegyverek tulajdonságait.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1284) Crytek válasza batman91 (#1283) üzenetére


Crytek
veterán

Fegyverek nem érdekelnek tikhar elég mindenre aztán később meg a "kifogyhatatlan" íjpuska

Next PC Upgrade: 2022

(#1285) RpPRO válasza Crytek (#1284) üzenetére


RpPRO
őstag

Főleg a végén, köröket ver az összes fegyverre a tikhar railgun.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1286) #75501312 válasza Crytek (#1284) üzenetére


#75501312
törölt tag

Úgy tűnik neked egy FPS játék kell, a ME szerencsére nem agyatlan lövöldözős, bár úgy is végig lehet játszani.
Nem tökéletes a játék, de az utóbbi évek (sőt) egyik legjobban sikerült alkotása a hibái ellenére is.
Én pl. végigtoltam úgy, hogy csak a hangtompítós pisztolyt használtam és az íjat, amikor megkaptam. Közben a többi fegyvert fejlesztettem, de csak azért, hogy amikor hullámokban tört rám az ellen, akkor megpróbáljam őket egy golyóval leteríteni és nem mindig volt idő újratölteni a fegyvereket. Vagyis bocsánat, néha előkerülő mini bossokat azért soroztam, mert ott kellett az erő leteríteni őket, bár ott is inkább a taktika játszott és az idő. Az ellent is mindig csak leütöttem és álomba ringattam, nagyon keveset lőttem le. És bizony nem mindig volt elég nyersanyag, pedig nagyon sok helyet felfedeztem.
2 olyanba futottam bele, amikor ártatlant ütöttem ki véletlen, de akkor újratöltöttem a játékot.
Itt egy videó, ha érdekel a játék hogyan működik és miért olyan, amilyen, miért tervezték úgy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1287) Crytek válasza RpPRO (#1285) üzenetére


Crytek
veterán

Ez kb olyan mint az AC Origins előtti összes létező ACbe is minden fegyver köröket vert a hidden bladere mégse használtam soha mást.... MINEK ha van egy kb kifogyhatatlan valamid?

Soul Gem : Nincs szűkségem videóra én úgy játszom a játékokat ahogy én akarom... :C Pont ez benne a jó fog a tököm időt húzva mászkálgatni mindenféle szarárt amikor a zöld növény a "lötty" úgyis mindig küldetés utvonalba van és a tikharhoz csak az kell...
Majd ha egyszer nem lesz más és acsimaxolni akarnám biztos szedegetnék mindent... De ahogy nézem itt nem olyan könnyű a legnehezebb szint mint a korábbi metrokba így meg se fogom próbálni az acsimaxot

Next PC Upgrade: 2022

(#1288) batman91 válasza Crytek (#1287) üzenetére


batman91
őstag

Pedig nem olyan nehéz az a Ranger mód, én is úgy toltam ki másodjára. Ott viszont aztán kell figyelni a nyersanyagra. Könnyű fokozaton annyit szerzel ami az életben nem fog elfogyni. Így persze, hogy nem akarsz gyűjtögetni.

RpPRO: Hát ja, a railgun a legjobb fegyver a játékban és bármikor kraftolhatsz hozzá lőszert is. Amikor megkaptam, én is csak azt használtam már a végéig.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1289) Crytek válasza batman91 (#1288) üzenetére


Crytek
veterán

Nem tudom mi a legnehezebb mod de a new game plusnál valamit bekapcsolva azt hiszem (ha jól olvastam) 1 halál azt az egész pályát a leges legelejéről kezded valami ilyesmi..
Nem mellesleg a többi Metró nem volt nehéz max nehézségen mert ott volt checkpoint hegyek úgy ami segít. Ezt a nem mentés nehezítést sosem értettem mire jó.. akkor legyen olyan mint a cod hogy másodpercenkét 5ösével dobálja az AI a gránátot de hogy nincs mentés az pure szopatás csak és extra időhúzás

Next PC Upgrade: 2022

(#1290) Bennyboy


Bennyboy
őstag

kiakaszt ez a csónak irányítás. Minden szarban elakad :W
Van egy kérdőjeles feladatom amihez kulcsot adott a kiszabadított faszi. A halas szektásokhoz kéne menni de sehol sem tudok bejutni. Lehet, h a fő szállal kéne haladnom és csak utána nyílik ki? Elég hülyén van megoldva ez a dolog, h a mapon már megjelennek dolgok de nem lehet odamenni..

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1291) RpPRO válasza Bennyboy (#1290) üzenetére


RpPRO
őstag

Pontosan. Nézz körbe, majd simán be tudsz csónakázni.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1292) Bennyboy válasza RpPRO (#1291) üzenetére


Bennyboy
őstag

Közben sikerült, a main storyval kellett haladjak, addig nem nyílt ki az alsó rács (de már jelezte a map). Kicsit hülye rendszer, h kapok side missiont amikor még meg sem lehet csinálni. Alapból a main-t hagynám a végére mert nem akarok véletlenül továbbjutni a vonattal amikor már nem tudok vissza jönni, ezért minden mást csinálok. Azt sem értem miért nem lehet normálisan menteni, csak quick save van. Ettől függetlenül nagyon bejön a játék. Érdemes nézelődni mert rengeteg fejlesztést találtam már eldugott helyeken.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1293) #75501312 válasza Bennyboy (#1292) üzenetére


#75501312
törölt tag

Érdemes a beszélgetéseket végighallgatni, közben is kaphatsz sidequestet. A fő quest az mindig a nagy fehér X a fehér körben, a side questek a fehér kérdőjelek.
Nézelődni és felfedezni mindig érdemes, rengeteg cuccot össze lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

(#1294) Crytek válasza #75501312 (#1293) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos emiatt a new game plus kb halott ötlet. Lőszerek mindig fullon, filterek mindig fullon..gyakorlatilag eddig hozzám se tudott érni se szörny se ember.. Kb egy god mod így a game..így max az acsik gyűjtögetésének van értelme semmi másnak.
Ha ez a new game plus lepereg és még mindig nem szedik ki a game passból nekiállok legnehezebb szinten..akkor kreálok valami snipert azt 100 méterről szedek majd le mindent :DDD ugyis van ilyen acsi is

Most ölöm azokat is akik megadják magukat mert a rossz endinget akarom

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1295) #75501312 válasza Crytek (#1294) üzenetére


#75501312
törölt tag

A lőszerek nekem nem voltak mindig fullon, sőt, sokszor futottam ki a health packből is. Bár én nem vagyok profi játékos ebből a szempontból. De azért megnyugtató volt, hogy tudtam gyártani szűrőt, így nem kellett attól félnem, hogy meghalok a mérgező gázok miatt. :DDD Viszont néha voltak érdekes cetlik, könyvek, amiket érdemes volt elolvasni, nekem tetszett a felfedezős rész is.

(#1296) Crytek válasza #75501312 (#1295) üzenetére


Crytek
veterán

Angol híján cetlizni csak a steamessel fogok mikor kész lesz hozzá a magyarítás

Next PC Upgrade: 2022

(#1297) chris0000


chris0000
őstag

hi. csak pihenésnél respawnolnak vissza az ellenfelek a területre vagy egy idő után u.úgy? mert akkor inkább nem pihenek, csak javítok... amúgy se szeretem az ilyen könnyítéseket... thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Bennyboy válasza chris0000 (#1297) üzenetére


Bennyboy
őstag

én úgy vettem észre, h egyébként is

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1299) Liner


Liner
aktív tag

Siralmasan könnyű

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1300) vhw


vhw
addikt

Találkozott már valaki a Caspian pályán egy küldetésen kívüli scriptelt csapdával?
Nálam rendre összeomlik a játék - gyakorlatilag ki kell jelentkezni a win fiókból, annyira nem enged semmit se csinálni (alt+F4, task manager nem működik).

Először a középső nagy daru kitakartása után futottam bele - mivel sietősre vettem a végét, azt hittem még annak a "folytatása". De most, néhány side quest után újra arra próbálkoztam menni és ismét belefutottam (az első alkalom után visszatöltve elkerültem ezt a helyet).

(steam verzió, win10)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.