Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1201) Redneck válasza sixpak (#1194) üzenetére


Redneck
veterán

Sajnálom hogy így jártál. Nekem szerencsére nem volt bug, nyugodt tempóban ki tudtam lootolni mindent a környéken. Az általad is írt visszatöltési tempó, és "az egy perces agónia animáció", idegesítő volt.

RpPRO:
Magasabb szinten is szépen el lehet kalandozni, mindent megkeresni és levadászni az összes szörnyezetet, bőven van rá keret.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1202) Crytek válasza sixpak (#1200) üzenetére


Crytek
veterán

Nézd el neki. Metro témában szomorú de tényleg sok a tudatlan (most nem rád értem mert nálad valami bug lehet) de sokan szidják hogy szar mert nincs lőszer ,meg gázmaszk betét meg semmi ...Nos az ilyeneknek a tetrist ajánlom nem a Metro szériát
Érdekes én az előzőket legnehezebben vittem végig mégse volt semmi bajom,bár lehet én tudom is mit kell csinálni a játékban :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1203) sixpak válasza Redneck (#1201) üzenetére


sixpak
nagyúr

Semmi gond :)
Talán valamikor újrakezdem, mert amúgy a hangulat nagyon bejön és jól is néz ki a játék, állandóan a photo mode-ban lógok.

Crytek: természetesen, nekem semmi gondom a taggal, nyilván egyszerűbb nyíltan lehülyézni valakit, mint elfogadni azt, hogy ami nekem működik, az lehet másnak nem.
Ezért nem is reagáltam az user error kommentre.

Szép napot mindenkinek. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1204) RpPRO válasza Redneck (#1201) üzenetére


RpPRO
őstag

Én mindig bóklászok, minden játékban, imádom felfedezni a világot. Fenti hsz-ben úgy értettem, hogy ANNÁL a résznél felesleges elhasználni mindent. Emlékeim szerint alig volt 1 perc maszkom, nem volt filterem, kifogytam teljesen az alapanyagokból. A sötét házban bóklászni pedig levegő nélkül nem megy. Tudom, hogy konkrétan fuldokoltam vagy 15 mp-e, mikor végre a liftet el tudtam indítani. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1205) Shkiz0 válasza sixpak (#1203) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Esetleg megoldas lehet egy netrol letoltott savegame az adott helyhez.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1206) sixpak válasza Shkiz0 (#1205) üzenetére


sixpak
nagyúr

Volt eszembe, ez működhet...köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1207) hajbel válasza sixpak (#1203) üzenetére


hajbel
addikt

Normális, hogy nem kerestem gázmaszk bugra, ha nálam nem jelentkezett. Talán ha leírtad volna, hogy bug miatt nem tudod feltenni a gázmaszkot, mindenki megérti, hogy miről van szó. Nem én voltam az egyetlen, aki úgy értette, ahogy le volt írva. Azt sem értem, hogy miért próbálgattál 2 hétig buggal egy játékot. Én biztos írtam volna a supportnak, hogy rohadjanak meg 1 nap után.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1208) sixpak válasza hajbel (#1207) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jó, de mit gondoltál, hogy jutottam el idáig a játékban, tökélyre fejlesztettem a lélegzet visszatartás skill-t?Visszamentem jó pár órával korábbi mentésre, hátha akkor sikerül, de sajnos nem.
Ha félreérthetően fogalmaztam, akkor elnézést mindenkitől.
További jó játékot.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1209) hajbel válasza sixpak (#1208) üzenetére


hajbel
addikt

Igazábó én is rákérdezhettem volna, úgyhogy bocs! :R Nem gondoltam, hogy ilyen bug van még manapság. Remélem, hogy találsz hozzá savet, mert egyébként végig izgalmas, jó játék.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1210) Shkiz0 válasza sixpak (#1208) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én ezt használtam ha kellett: Save

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1211) sixpak válasza Shkiz0 (#1210) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm, jó lesz... és elnézést mindenkitől, főleg Hajbel-től, ha arrogáns tahónak tűntem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1212) Redneck válasza sixpak (#1211) üzenetére


Redneck
veterán

Kicsit hülyén fogalmaztál, de jogosan akadtál ki.
Nekem az utolsó Prince of Persiaval volt hasonló bugom. Nem jelent meg egy kallantyú a bugnak köszönhetően, és nem tudtam tovább menni.

Ubisoft support válasza: ez van. :W

Egy letöltött mentés segített, de még a Uplay szinkronizációt is ki kellett kapcsolnom, különben betöltötte a sajátomat a felhőből.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1213) chris0000


chris0000
őstag

sixpak#1203 hi. te jó ég, h h néz ki ez a játék 4K-ban RTX-el DLSS-el, Ultrán... :Y nah ezt most én is előfogom venni, h beszereztem egy MSI2080Ti Ventust...vagy 30-40 percet játszottam vele és végig szinte 60fps-el ment még az elején a havas, viharos részeknél is ahol korábban igen csak zabálta a gépet a 2070Superrel...az a furcsa, h ok, h kevesebb fps-el ment, de vhogy nem is úgy nézett ki az egész játék :U lehet csak bebeszélem magamnak... :D lehet később lesznek még részek ahol leesik az állam meg az fps is, majd meglátjuk...veszem is meg steamen...

[ Szerkesztve ]

(#1214) Shkiz0 válasza chris0000 (#1213) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A második sivatagos rész zabálja inkább az FPS-t.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1215) batman91 válasza Shkiz0 (#1214) üzenetére


batman91
őstag

Főleg amikor jön a homokvihar, akkor aztán bezuhan rendesen.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1216) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ezért vettem Xbox One X-et, 4K Full grafika, tükörsimán fut végig az egész játékon.
Nem volt olyan rész amire azt mondtam akad, nem fut jól, mellé iszonyat képvilágot tár elénk.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1217) hajbel válasza Gaboman (#1216) üzenetére


hajbel
addikt

Pont így, ahogy mondod: Iszonyat.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1218) chris0000


chris0000
őstag

GAYA Metro Exodus fali vászon ha vki szeretne..

(#1219) RpPRO


RpPRO
őstag

Nah, tegnap végigvittem újra. Az elmúlt hetekben tökéletes kikapcsolódás volt. Tikhart használtam 98%-ban, így bőven volt tartalék. Találtam pár új helyet is, ahol 1 éve nem jártam. Nálam dobogós gamma az 1. Stalker és Far Cry 3-4 mellett. :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1220) chris0000 válasza RpPRO (#1219) üzenetére


chris0000
őstag

én most vettem meg steamen -50%, még ma 7ig... nem sajnáltam rá...megérdemlik a fejlesztők. nah meg van egy rakás patch, balanceolás...az 1.0.0-val nem akartam elkezdeni.
ha már vettem egy 2080Ti kártyát, kihasználom... baromi szépen néz ki...üdv.

(#1221) chris0000


chris0000
őstag

hi. ilyen volt már játékban, h ha sötét helyen vagy, a fegyver torkolattüze, bevilágítja a belső helyszínek, közvetlen környezetét? (föld alatti alagút, átjáró...) nem láttam ilyen jól megvalósítva :U elég jól sikerült...

(#1222) FST200


FST200
tag

én is lecsaptam rá steamen, huh nagyon bejött , rég tetszett már ennyire játék mint ez :), mindent kis zugot bejárok , próbálok nem végigrohanni , dlc re szerintem még most nem csapok le ,hanem majd a kövi akciónál

(#1223) Redneck válasza chris0000 (#1221) üzenetére


Redneck
veterán

Persze, ez már régi feature, dinamikus megvilágítás és dinamikus árnyékok. A legtöbb modern motor tizenéve tudja, de a Metro szériában kifejezetten jól sikerült és látványos. :K

FST200:
Az alapot végig toltam Game Pass-szel, hasonló stílusban, de nem vettem meg. Következő Winter Salen valószínűleg már jó áron lesz a pack, és a DLC-k is külön.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1224) juliensorel válasza Redneck (#1223) üzenetére


juliensorel
senior tag

Van esetleg itt ph-n valami ilyen steames, origin stb. akciófigyelő topik? Én ezekről mindig lemaradok, mert mindig csak játszani lépek be, az áruházakat sose nézem :D (Illetve csak azt amit tudom, hogy éppen meg szeretném venni.)

(#1225) Redneck válasza juliensorel (#1224) üzenetére


Redneck
veterán

Tedd kívánságlistára az adott címet az áruházban, és kapsz róla e-mail és app értesítést is. Legalábbis Steamen van ilyen, a többin nem tudom. ;)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1226) RpPRO


RpPRO
őstag

27 euro volt a 3 egyben, 40% mínusz. :) Éjjel fejeztem be a Sam's Storyt. Ahogy FST200, én is fel-alá mindent bejárok, folyamatosan szkrínsotolok. Megdöbbentő, hogyan (voltak) képesek a dizájnerek ennyire részletes világo(ka)t összerakni. A zenéje is zseniális. Etalon.

Én csak most láttam ezt a videót, hátha másnak is új, a franchise-től megszokott profi munka:
[link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1227) chris0000 válasza juliensorel (#1224) üzenetére


chris0000
őstag

hi. ahogy Redneck írja... nekem is van vagy 500 steam játék kívánságlistán, de nem azért, mert annyira min1ik kéne... be lehet állítani steamen is, h mondjuk csak az akciós játékokat hozza a kívánságlistán...azt meg könnyen át lehet futni...ha vmi mégis érdekelne, amire már kurvár@ :D nem emlékszel, egyből látni fogod. vagy arra is jó ha még mondjuk, nem jelent meg... arról is megy egyből az email + a korai hozzáférésről is, ha mondjuk kilépett belőle és már teljes... üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1228) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Van arra valami beállítás, hogy a játékban lévő lootot jelezze? Tudom így túl egyszerű lenne, de nem szeretnék kihagyni dolgokat és aztán meghalni, mert nem vettem észre / fel őket. :D

(#1229) FST200 válasza #75501312 (#1228) üzenetére


FST200
tag

mármint a felvehető cuccokra gondolsz? arra van egy ilyen metal detector, amit ha felszerelsz csipog ezerrel minden felszedhető cuccra :D
a másik meg, hogy beszélni kell mindenkivel, pontosabban mondva : meghallgatni mindenkit :D és akkor feldob ilyen kis kérdőjeleket ,amiket érdemes checkolni!

(#1230) FST200 válasza Redneck (#1223) üzenetére


FST200
tag

igen, majd szerintem én is akkor csapok le a dlc re, szerettem az előző részeket is ,de ez... ahogy írod is , nonstop lehetne screenshotokat csinálni annyira szép a grafikája

(#1231) #75501312 válasza FST200 (#1229) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, a töltények, healthpackek, stb. Közben rájöttem, hogy meg kell előbb találnom majd egy pasit (Kresh?) és utána lesz majd csomó plusz opcióm.
Felvettem egy pisztolyt, de tüzelni meg nem tudok vele, azt lehet nem kellett volna. Mindenesre még csak 2 órája játszom, szóval még elég új, az előző részeket meg már rég letudtam így nem emlékszem mindenre.

(#1232) FST200 válasza #75501312 (#1231) üzenetére


FST200
tag

igen, majd megy a story és utána lesz ilyen opció :)

(#1233) FST200


FST200
tag

nah most végeztem, 29 óra lett nekem, de nagyon nagyon epic, eddigi legjobb rész

spoiler

a végén a vak king kong majmos résznél párszor azért betojtam :D :D de úgy az egész vége ilyen nyomasztó volt
összejött a good ending ,most először a három metró során

Az Admirálissal leültetek teázni és cigizni ? nagyon poén :D

[ Szerkesztve ]

(#1234) juliensorel válasza FST200 (#1233) üzenetére


juliensorel
senior tag

Én pár hete újrajátszottam az első két részt úgy, hogy előtte az első két könyvet is újraolvastam. Szerintem a Last Light magasan az etalon, épp elég hosszú, sok változatos mégis vérbeli metros pályával. Az exodus már nem volt igazi metro élmény nekem, az egy kalandjáték. Egyszer nem éreztem, hogy van valami a hátam mögött vagy, hogy itt most kicsit álljunk meg és borzongjunk egy kicsit, mert ez para stb. (max az utolsó pályán). Ettől függetlenül szép és igényes játék és most már ez is a metro univerzum része. Elkezdem a harmadik regényt is, aztán szeretném dlc-kkel újranyomni ezt is, ha már olcsóbb lesz egyben, mert mikor megjelent törve játszottam.

Redneck, chris0000: kösz a tanácsot!

(#1235) FST200 válasza juliensorel (#1234) üzenetére


FST200
tag

Ez igaz hogy azt a régi metró feelinget egyedül az utolsó pályán érezni, viszont én imádtam mászkálni a poszt apok helyszíneken, felfedezni mindent
A három regény nalam is a polcon, még csak az elsőt olvastam, a héten kezdem a másodikat :)

(#1236) #75501312


#75501312
törölt tag

Nekem is megvan a trilógia, igaz nem, olvastam még el őket.
Kb. 3 órányi játék után nekem a sok mozi tűnt fel, a jelenetek, amik nem játékok, hanem párbeszédek.
A felfedezés nekem is tetszik, de eddig még nem nagyon ijesztettek meg.

(#1237) FST200 válasza #75501312 (#1236) üzenetére


FST200
tag

Az utána mérséklődik, mármint a sok mozi, egyébként lehetne ezeket a mozis jeleneteket jobban interaktívvá tenni szerintem, para rész pedig csak a végén lesz

(#1238) #75501312


#75501312
törölt tag

Nem tudom használni a fegyvereket, ez mitől lehet? Nyomom a gombot, de nem tüzel.

Megvan közben, megváltozott a keybind, de hogy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#1239) STC Speed


STC Speed
őstag

Játék vége milyen döntésektől függ? Van esetleg valahol leírás?

(#1240) juliensorel válasza STC Speed (#1239) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ölések száma legyen minél alacsonyabb és jó cselekedetetek, emberek nyűgjeinek meghallgatása/megoldása/megmentése, ez vezet a jó befejezéshez.

[ Szerkesztve ]

(#1241) STC Speed válasza juliensorel (#1240) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi szépen!

Én ott rontottam el, hogy mindenkit leszurtam, végefele vettem észre csak, hogy lehet leütni is :D pedig nem így csináltam volna. Nagyon jo game volt :)

(#1242) juliensorel válasza STC Speed (#1241) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen, akkor ezért kaptad. Amúgy sokszor még leütni se kell, legalábbis vannak olyan részek ahol lopakodni, bujkálni is elég anélkül, hogy bárkit bántanál vagy bárki bántana. Illetve az értelmetlen ölésért is büntet, de banditákat azt hiszem ki lehet nyírni könnyű szívvel.

[ Szerkesztve ]

(#1243) FST200 válasza STC Speed (#1239) üzenetére


FST200
tag

Minden pályának van jó befejezése és ha azok sikerülnek osszejon a happy end, íme így lehet elérni :
Volga
Találd meg a gitárt és a macit, ne ölj meg senkit a templomban és amikor Duke al kinyitjatok a kaput/hidat akkor se, lopakodj és csak e vel usd ki őket, engedd ki az elfogott embert banda táborban
Caspian
Aki az elején rád ugrik csak üsd ki, lent amikor a csaj kéri a bunkerben találd meg az anyja képét, számold fel a rabszolga táborokat amiket Anna mutat, az egyiknél engedd ki az embereket
Taiga
Itt se öld meg az erdő gyermekeit, az elején érdemes balról lopakodni a táborukba és úgy kiutni őket, illetve a csónak megszerzésénel éjszaka menj és ugyanúgy csak lopakodas és usd ki őket, út közben lesz egy banda tábor ha kinyirtad őket szabadíts ki az erdő gyermekei tagot
Illetve én meghallgattam mindenhol mindenkit, néha úgy mondták el hol a maci vagy a gitár, de egyébként is hozzá tesz a hangulathoz amiket mondanak

(#1244) RpPRO válasza FST200 (#1243) üzenetére


RpPRO
őstag

Jelez a program, ha jót cselekszel, olyan, mint egy visszhangos sóhaj. :D Ha ártatlant ölsz, akkor egy pillanatra fekete-fehérre vált a kép. Ha bárkit csak leütsz, már jó vége lesz.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1245) #75501312 válasza FST200 (#1243) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ooh, milyen gitár és a maci? Kihagytam volna egy párbeszédet valahol?

Van olyan beállítás, hogy indításkor ne kelljen végignézni a teljes bevezető videót?

[ Szerkesztve ]

(#1246) FST200 válasza #75501312 (#1245) üzenetére


FST200
tag

A templomos rész után, ha ott maradsz egy picit a vonatnál akkor mondják, a macit a kislány, a gitárt pedig a bajtársak, meg is jelenik utána fehér kis maci, gitárt jel a térképen

Néha lehet e betűvel skippelni én csak ezt tudom, de az intro zene is annyira bejon hogy szinte mindig vegighallgattam 😁😁

[ Szerkesztve ]

(#1247) #75501312 válasza FST200 (#1246) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hehe, én nyomtam entert, escet, spacet, mindent. :D Egyébként baromi jó lett tényleg, csak sokáig tart, míg tölt a krumplipécémen. :DDD

Meglett közben a maci és a gitár is, még nem voltam ott a sztoriban. Egyelőre Krest-et találtam meg, nekem utána mondta a kisfiú, hogy kell a maci, a társak meg a mozdony elejében mikor elindultam arra.

(#1248) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Szerintem túlbonyolítjátok a "jó cselekedeteket".
Első végigjátszás alkalmával az első pályán a gitárt sem találtam meg, a templomban pedig öltem. Mégis a pálya végén a jó befejezést kaptam.
A megoldás egyszerű. Ölni szabad, de amikor a banda utolsó tagja észreveszi, hogy egyedül maradt és megadja magát, akkor csak kiütni szabad őt. A lényeg az, hogy ne kapj rossz "bevillanást".
Lényegében semlegesnek kell maradni a jó és rossz cselekedetek tekintetében. Ha nem csinálsz semmi jót, akkor rosszat se csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#1249) #75501312 válasza #75501312 (#1247) üzenetére


#75501312
törölt tag

És nem tudtam megmenteni a villagert, szóval lehet kimaradt pár mellékküldi, youtube videó szerint van a környéken vagy 4-5.

(#1250) FST200 válasza FLATRONW (#1248) üzenetére


FST200
tag

akkor ennyi is elég, csak egyszer nyomtam végig, és biztosra akartam menni :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.