Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#801) Bennyboy válasza Steven (#799) üzenetére


Bennyboy
őstag

rage 2

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#802) SkyTrancer válasza Kupszi (#795) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nem erről van szó
Nagyon szeretem az ilyet, de ebből jóval többet ki lehetett volna hozni
Na meg aztán szerintem a részemről 10/7 nem lepontozás ;)
Az előző kettőt is végignyomtam a maga idejében

(#803) zbundy válasza Steven (#799) üzenetére


zbundy
aktív tag

Az új Doom is kijön talán idén. Abban sem kell gondolkodni a történeten, csak agyatlanul lövöldözni.

(#804) hajbel


hajbel
addikt

Csak egyet tudok érteni az Otherworldös kritikával. A játék legnagyobb hibája, hogy nincs benne tuningvonat és rózsaszín párducmintás kalasnyikov :D A kommentek egyébként jók.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#805) ΞΔGLΞ válasza hajbel (#804) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a "kritikus" frankón hülye és durva ostobaságokat mondott. Nyilván még angolul sem ért.

(#806) SkyTrancer válasza ΞΔGLΞ (#805) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Sokszor abból fakadóan "írja le" amit lát, mert tudatlan
Nincs ezzel gond, ha a végére odaírná, hogy : szerintem. De nem , azt mondja hogy szar valami
Emlékszem a prey--nél mondta hogy Bug meg hogy így úgy fejlesztők, azt csak használnia kellett volna az eszét, máris megoldja a "bug" ot, ugyanis nem tudott kijönni egy helyről, közben meg a gloo gunnal kellett volna megoldania.
Szerinte bug
Szerintem meg ostoba volt, és még hangot is ad neki
mindegy
Sok ilyen influencer van, mások meg mennek utánuk
Grat nekik :D

(#807) hajbel válasza SkyTrancer (#806) üzenetére


hajbel
addikt

A komment szekcióban alig van idióta hozzászólás. Sokan példákkal alátámasztva cáfolják a marhaságokat. Érdemes beleolvasni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#808) ΞΔGLΞ válasza hajbel (#807) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, nem tudom, hogy ...csába tudott összeszedni majd 230 ezer feliratkozót, de egy ilyen full ostobaság, és hozzá nem értés után, ahol teljesen nyilvánvaló, hogy csak azért készült el a videó, hogy pénz legyen belőle és majd én megmondom a frankót alapon megcsinálta ezt a fostalicska kritikát, simán megérdemelné, hogy 200k azonnal leiratkozzon róla. Konkrétan, ezzel a videóval ez barom szépen aláásta az eddigi szavahihetőségét és hozzáértését, ha egyáltalán volt neki. Mert biztos volt, hacsak nem full hülyék iratkoztak fel a csatornájára.

Vannak hibái az ME-nak, ezt én is írtam, de ha havonta jelenne meg ilyen szintű játék, akkor mindenki örülne, mint majom farkának.

(#809) SkyTrancer válasza ΞΔGLΞ (#808) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Na ez már igaz !

(#810) hajbel válasza ΞΔGLΞ (#808) üzenetére


hajbel
addikt

Én is leiratkoztam ez a kritika után. Nem is az a bajom, hogy nagyítóval keresi benne a hibát, hanem, hogy semmitmondóan, felületesen teszi mindezt. Még az, hogy írsz véleményt egy játékról a fórumon, amit nem játszottál végig talán belefér, de hogy 200+ ezer feliratkozónak kritika videót készít 10 óra játék után... A gore fest és az otherside (ott sokszor fejlesztőkkel beszélgetnek) elég jók a csatornán.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#811) k-adi válasza ΞΔGLΞ (#808) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem az a durva, hogy van ilyen csatorna, hanem hogy van követője is :D

(#812) juliensorel válasza hajbel (#804) üzenetére


juliensorel
senior tag

Lassan a végére érek én is úgy érzem, tehát már egész jó rálátásom van.
Ez a videó egy trehány munka és vélemény. Rengeteg alaptalan marhaságot beszél az illető (amivel tulképpen magát járatja le) , én mégis egyet tudok érteni vele néhány dologban.
Mégpedig:
Van egy erős atmoja, de gyerekek, ez a játék már nem hátborzongató....még éjszaka se!!!
Totálisan hiányolom belőle az első két rész idegleléseit és rendkívül nyomasztó helyszíneit. Azt hittem majd jönnek itt is, csak várni kell...de nem.
Az "eldugott helyeken, kérdőjeles pontokon" tényleg semmi más nincs csak néhány lootolható hulla vagy láda, esetleg egy postcard/napló és néhány dög, sokszor még az se. Semmi titokzatosság és rejtélyesség nincs ezekben a kis kitérőkben, semmi fejtörő, pedig az előző részekben baromi jók voltak az ilyen "easter egg" jellegű szobák, lezárt, elhagyatott vágányok/alagutak. Vagy pl. a könyvtárból gyűjtögetős dlc nagyon beteg volt. :K Folyamatosan loholt mögöttünk a halál, itt ezt nem lehet érezni, inkább komfortos biztonságot és kiszámítható enemy-t tapasztaltam a játékban.
Itt valahogy egysíkú az egész, indokolatlan hullák és mindenütt csak loop-olt texturák és szemét található. Az, hogy főleg a naplók és magnók adnak egy kis többlettartalmat, szerintem nagyon szegényes egy játékban. "Most játszani akarok vagy olvasni akarok? " Nem, mind1 :D
Töltény szerintem is untig elég, egyszer se szenvedtem hiányt, a fegyverek pedig valóban szintén langyosak, különösebb izgalom nincs bennük, ki se lehet használni őket, kell egy hangtompi a lopakodáshoz és egy shoti a dögök ellen, azt kész. Nincs is mire lőni általában, de most komolyan. :U
A HITBOX tényleg borzalmas!

Ettől függetlenül ez is a metro univerzum része, örülök, hogy elkészítették, én élvezem a játékot, de sajnos RÉGEN MINDEN JOBB VOLT.

[ Szerkesztve ]

(#813) Weareus válasza juliensorel (#812) üzenetére


Weareus
addikt

Fáj ezt olvasni, mondjuk én még várok az első végigjátszásommal.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#814) Szabi®


Szabi®
addikt

Én azt mondom ez nekem egy kissé kevés volt,,,az első pálya még a "talán" elment kategoriát súrolta,az összekötö rész a tavaszból az kimondottan nem tetszett,és a sivatag sem nyerte el a tetszésem.Viszont a tajga jó lett volna,de kevés volt,és pont a végére hagyták a grafikailag legjobban kinéző pályát...A fegyverek baromi gyors koszosodása sok esetben nem is mechanikai úton ment végbe,,leteszteltem....megtisztitottam a fegyvert,és álltam a karakterrel 15 percet kinti terepen,és vissza mentem a padhoz,,természetesen koszosodott :( A karakter sok esetben indokolatlanul lomha,rossz a fizika,,,a talaj raszter minden egyes pontjába meg lehet akadni,egy kisebb követ sem tudunk átlépni,jump-olni kell,sokszor egymás után, amit egy 90' es évekbeli fps játékhang követ....Végig vittem,az árát bőven megéri,de nem erre számitottam,kissé felületes lett a game.

[ Szerkesztve ]

(#815) pervajakróv


pervajakróv
csendes tag

I3 gtx 760 4 GB RAM ezzel járok DEAD CITYn eddig kb 50 öra szaggat mint atom így de végigkúzdöm
jó ez még 8 GB ram és űjra kezdem

(#816) Steven


Steven
addikt

Nekem úgy tűnik , hogy kellett tartani a kiadási idő pontont azt elkapkodták... totál egyet értek Tajgás rész volt a legjobb és rohadt rövid ott el tudtam volna lenni hosszabb ideig...

Nem mondom , hogy rossz játék ,de én is másra számítottam... kb ennek a játéknak a dupla tartalmára már azt mondom hogy jó de így kevés és félkész érzetet nyújt számomra...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#817) k-adi válasza Steven (#816) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nekem az utolsó havas városban volt ilyen érzésem... Feelinges volt, de semmi horror érzés és kb. 0 ellenség volt ott... az már inkább sétálós pálya volt tele cutscene-ekkel...tehát ha így nézem akkor még kevesebb tényleges pálya van a játékban... :U

(#818) Steven válasza k-adi (#817) üzenetére


Steven
addikt

hát azt a részt nagyon untam most hogy mondod annyira felejtős , hogy semennyire nem maradt meg.. :D

De jah tök igazad van végig sétáltad a pályát elég unalmas volt...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#819) pandras83 válasza pervajakróv (#815) üzenetére


pandras83
senior tag

Ezt a kommentet lábbal írtad?

Cyberfuck Patchrunner

(#820) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali
A játékokkal kapcsolatban annyi kérdésem van, mennyire gép igényes?
I5 7600 k proci húzva.
GTX 1070 G1 giga
Illetve 8gb 3000 MHz ram..
Illetve SSD meghajtón van..
Első két pályát vittem at, hát akadozik rendesen.. Full HD felbontásban, persze minden maxon..

WOT: kissio

(#821) Danecay válasza Dr.Én (#820) üzenetére


Danecay
őstag

Hát akkor ne játszd max-on. Max. beállítások mellett nagyobb felbontáson ennél komolyabb gépeket is megizzaszt.

(#822) Dr.Én válasza Danecay (#821) üzenetére


Dr.Én
veterán

FPS van, de akadozik közben sajnos...
Visszább veszek pár dolgot, akkor remélem jó lesz.
A játékok nagyon tetszik, jó lett szerintem....

WOT: kissio

(#823) hajbel válasza Dr.Én (#822) üzenetére


hajbel
addikt

Ha kiegyenlítettebb fps-t akarsz, kapcsold ki a hairworksöt és az advanced physx-et.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#824) Dr.Én válasza hajbel (#823) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm, ha haza érek melóból, ki fogom próbálni...

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#825) pandras83 válasza Dr.Én (#820) üzenetére


pandras83
senior tag

Elfogy a ramod, 2x8 giga mellett nálam R5 2600 és 1070 mellett simán fut, nem akad

Cyberfuck Patchrunner

(#826) Dr.Én válasza pandras83 (#825) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ez volt az egyik gondolatom hogy részbe az a hiba...
Ram beszerzése is célban van a héten... Veszek még 2x4gb RAM-ot mellé..

WOT: kissio

(#827) Szabi® válasza Dr.Én (#826) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezek alá a játékok alá konzol a jobb,,Witcher szintű gammák alá már érdemesebb gépet épiteni :)

(#828) juliensorel válasza Szabi® (#814) üzenetére


juliensorel
senior tag

Teljesen egyetértek és veled is Steven.
Elfelejtettem leírni de igen, a lomha mozgás, elakadás is elhangzik a yt videóban és sajnos ebben is tökéletesen igaza van a tagnak. Borzasztó rossz a mozgás pl. egy BF-hez képest.
A volga és a sivatag közti átvezető rész egy "NESZE SEMMI, FOGD MEG JÓL!" , én kicsit fel is háborodtam, hogy ez most komoly, ez mi volt? (nem akarok spoilerezni, de a D6-ot szépen, lustán leporolták, azt csá)

Sajnos ez van.

[ Szerkesztve ]

(#829) pandras83 válasza Dr.Én (#826) üzenetére


pandras83
senior tag

Akkor bukod a dual channel előnyeit, 2 vagy 4 dimmet rakj, lehetőleg kitben

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#830) Dr.Én válasza pandras83 (#829) üzenetére


Dr.Én
veterán

Dual channel akkor is mukszik ha pontosan ugyan olyan verziót veszek? (Corsair vengeance LPX) Vagy rosszul emlékszem?
4x4 gb lenne, ugyan abból a típusból..

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#831) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Sajnos egyet kell értenem a korábbi hozzászólókkal sok dologban. Nem idézgetek most, sok van belőle :)
Én azt remélem, hogy a DLC-k ben kiegyensúlyozottabb lesz a játék. Nem lesz tényleg ilyen kavicsban elakadás, lomha mozgás még futás közben is, nem ugrunk magasra stb. Mindezek mellett a játék gyönyörű, odab***ós lett a számomra, várós volt. Egy buggal találkoztam a játékban az pedig az amikor a hajón egy lifttel megyünk felfelé na ha utána meghalsz a lifftől töltődik be a játék és a lift nem megy sehova, kijutni belőle csak quickloaddal lehet. Az igazi szívás akkor van ha mindkét mentés pont itt mentődött el, akkor lehet előröl kezdeni a küldetést. Hacsak nem töltöd le a netről az összes mentést és bemásolod az aktuális küldetést, én ezt választottam.
Mindezek el is mentek...egy dolog miatt akármennyire rajongója vagyok a Metro-nak nem tudok elmenni sajnos: az pedig az AI. Nehezebb fokozaton is hihetetlen butaságokkal találkoztam, így gyakorlatilag nem volt túl nagy kihívás a játék. A rangeren is ilyen buták az ellenfelek? Pld ott állok előttük és nem is vesznek észre nappal, vagy amikor taktikázni próbálnak, hát... inkább rohannának le. A sivatagi zombik talán erősebb kihívást jelentenek, de csak azért mert sokan vannak. A 2 patch ami kijött azok mit javítanak tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#832) batman91 válasza ' Tzs , (#831) üzenetére


batman91
őstag

Már a Last Light-nál is ennyire idióta volt a mesterséges unintelligencia. Szó szerint belesétálhattál az arcukba és még akkor sem vettek észre. De ebben még idiótábbak lettek. Sokszor volt olyan Exodus-ba, hogy üvöltve elkezdett szaladni felém mint valami veszett. Erre kb. 1 méterre tőlem megállt és elgondolkozott 2-3 mp-re és utána rájött, hogy támadnia kéne. De a kedvencem az volt amikor beleszaladt az arcomba. Megállt előttem és elfutott az ellenkező irányba, utána meg elkezdett körözni. Nem tudom miért kellet ennyire lebutítani? Sokszor már fájt amit csináltak.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#833) hajbel válasza batman91 (#832) üzenetére


hajbel
addikt

Ezek nyilván bugok, sok helyen leírták, hogy kicsit érződik a játékon, hogy tartani akarták a határidőt. Egyébként az, hogy nem vesznek észre, azért van, mert pl. last lightban voltak olyanok, hogy 1 másodpercre elengedtem a guggolást és csak éppen megsúrolta a talpam a padlót, a fal másik végéről riasztva lettek a katonák. Ott néha tényleg elég könnyen észrevettek a sötétben, ami azért nem túl kellemes 15 perc sunyulás után.

(#831) tzs182: A lassú játékmenettel nekem személy szerint nemhogy semmi bajom, hanem egyenesen örülök neki. Egyrészt van miben gyönyörködni, másrészt a stalker is akkor teljesedett ki a CoP-ban, amikor ilyen kietlen helyeken egyedül kellett barangolnod. Tehát ami a fiatalabb generációnak mínusz, az számomra plussz ebben a játékban. Itt egy jó teszt róla. Ez nem far cry (ahol rohadtul idegesít, hogy elém spawnol 5 méterenként egy ellenség és végsprintelek a pályán 100 kilóval a hátizsákomban).

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#834) RazoR válasza hajbel (#833) üzenetére


RazoR
veterán

A határidő tartásról annyit, hogy eredetileg február 22-én jelent volna meg a játék de előrébb hozták...

(#835) hajbel válasza RazoR (#834) üzenetére


hajbel
addikt

Tipikus idióta management vagy kiadó által hozott döntés. Ha vártak volna még pár hónapot, sehol sem kapott volna 9-es alatti értékelést... Bolsevik blokk, ugyanaz, mint a chernobyli erőmű építése. Az idők nem változnak. Ott is úgy mentek át szocializmusból kapitalizmusba, hogy közben mindkét rendszer rossz tulajdonságait megtartották :W

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#836) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Szétb@sz az ideg.
Megvettem az eredeti játékot, aztán próbáltam feltelepíteni, ugye van már egy account. Beteszem a lemezt, lejön az installer, aztán fogad az üzenet hogy az epicgames fut zárjam be. Bezárom megy tovább a telepítés aztán megszakad v fájl miatt hogy rossz.
Sebaj próbálom ujra, megint gebasz van.
Aztán ujra beteszem a lemezt beírom a kódot erre azt írja hogy vki már hadználja...azaz gondolom az első telepítés miatt lehet.
Az epices fiokban is ugyan ez fogad.
Mit lehet tenni, van vkinek ötlete? A MM-ban vettem.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#837) Crytek válasza turbokappa (#836) üzenetére


Crytek
veterán

A lemezen nincs rajta a game szóval onnan nehéz lenne telepítened. CD kulcsot kell aktiválni az Epic Games Launcher programban és ott letöltened. Manapság már nagyon sok esetben csak az adott launcher exéje van a lemezen (nem is értem akkor már minek a lemez)

Next PC Upgrade: 2022

(#838) juliensorel válasza hajbel (#835) üzenetére


juliensorel
senior tag

Jol beszelsz sajnos...

(#839) Steven válasza turbokappa (#836) üzenetére


Steven
addikt

én nem raktam be a lemezt mivel kb 5-8 éve nincs is lemez a gépembe
neten letöltötte azt csá

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#840) Limiter82


Limiter82
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem szaggat a játék folyamatosan és nem tudom miért...?
Elfogy a proci, ram vagy az ssd...?

msi b450
r5 2600
AMD fury 4gb
16 gb 3000mhz
samsung 860 ssd evo

(#841) Szabi® válasza Limiter82 (#840) üzenetére


Szabi®
addikt

Hairworks-öt és a Physx-et offold,probáld meg úgy :)

(#842) TTomax válasza Limiter82 (#840) üzenetére


TTomax
nagyúr

A RAM ugye nem egy modul?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#843) juliensorel


juliensorel
senior tag

Vége. A jót kaptam, pedig a rossz mennyivel izgalmasabb montázs, na mind1. :U (youtube-on megnéztem)
Basszus, a Taiga végétől (gát) b@szott erős lett végre a game, én erre vágytam végig, aztán ami a dead city-ben zajlik az az IGAZI METRO, nem pedig az üres sivatag, meg a naplementében kujtorgás :(
Én nagyon sajnálom, hogy így alakult, sztem ennek a sorozatnak nem állt jól ez az open world-szerűség, legalábbis nem ennyi tartalommal.

#Limiter82: 1024x768, de phisyx ON, hairworks: ON, tesselation: FULL, fura beállítások ezek. Nem csoda ha szaggat és gyenge kártyád van.

[ Szerkesztve ]

(#844) Limiter82 válasza TTomax (#842) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Dual a ram 2*8 g.skill aegis .
És mindegy, hogy mi van bekapcsolva legrosszabb minőségen is szaggat.
Olyan mintha elfogyna a proci....?

[ Szerkesztve ]

(#845) hajbel válasza Limiter82 (#844) üzenetére


hajbel
addikt

A proci biztos nem fogy el, kapcsold ki az advanced physxet és a hairworksöt, mert azok gaimworks cuccok, különösen nem szeretik az AMD kártyákat. Ha úgy is szaggat, kapcsold ki a tesszellációt. Utána gyere vissza.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#846) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Na sikerűlt feltelepíteni, közben az fps értékekkel lett most probléma.Konfig: i5 6600,gtx 1080,8Gb ram,full hd mediumon kb 20!!! Fps van. A Gpu kb 62 C fokos.
Tesseláció, Hairworks kikapcsolva.
Sajnos nincs nálam a gép, mikor átadtam a gépet kb 60fps-el ment. Közben mwg más játékok is szaggatnak.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#847) Limiter82


Limiter82
csendes tag

Meglett a hiba.
A configban van egy Asus xonár hangkàrtya csak akkor szaggat, ha azon jön a hang.
Àtvàltottam fülesre (hyperx 2 usb) és megszűnt 😊.

(#848) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Nálam véletlenül sült egy a "good ending" pedig nem is nagyon törekedtem rá. A gitárt nem szereztem meg, de amúgy minden más mellékküldit megcsináltam.
Olvastam hogy miket kell kötelezően megcsinálni, de a Gitár nálam nem volt meg, és mégis...
Noh sebaj, lehet még1x majd végigtolom később,de egyelőre eddig olyan érzésem van, hogy jónak jó a gamma,de még1x nem akarok belekapni.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#849) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

batman91: a LL-nál nem tapasztaltam ennyire ezt a dolgot, (vagy csak most nem ugrik be, rég játszottam vele.

hajbel: a játékmenetnek én is örülök és a kiteljesedésnek is. Meg hát a S.T.A.L.K.E.R nekem is nagy kedvenc :) a Far Cry-t a 3 után már nem követtem... köszi a videót. Jól mutatja, hogy milyen szép is a játék, sokszor én is megálltam csak és nézegettem a környéket :)

Kupszi: Miket kell megcsinálni, hogy a jó befejezés elérhető legyen?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#850) Kupszi válasza ' Tzs , (#849) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Főként ne ölj, tehát a lopkadásé a hangsúly. Ha megadják magukat csak üsd le őket. A mellékküldiket csinálni ezerrel, a spártai katonákét is. Akkor tuti happy ending lesz.
Ha csak szimplán a fő küldit fogod csinálni és igyekszel minnél hamarabb végezz , instant bad ending

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.