Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1051) gainwardgs válasza Danecay (#1050) üzenetére


gainwardgs
addikt

Már próbáltam mindent, agyam eldobom egyszerűen már... :(((

(#1052) hajbel válasza batman91 (#1047) üzenetére


hajbel
addikt

Jó, de milyen hosszú?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1053) batman91 válasza hajbel (#1052) üzenetére


batman91
őstag

Nagyjából 2 óra a játékidő. Szerintem ez teljesen rendben van így.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1054) Redneck válasza batman91 (#1048) üzenetére


Redneck
veterán

Ugyan én még nem vettem.meg a DLC-t, de pont az tetszik az Exodusban, hogy elszakadt az előző két rész helyszíneitől és kicsit más irányba vitték. Nekem semmi bajom a kinti területekkel, a Metrós hangulat attól még megvolt. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1055) batman91 válasza Redneck (#1054) üzenetére


batman91
őstag

Arra szerintem ott van a Stalker. Én személy szerint okádni tudtam volna attól a sivatagos résztől. De hát nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ízlése.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1056) hajbel válasza batman91 (#1055) üzenetére


hajbel
addikt

Sajnos nincs rá ott a Stalker már régóta :( Nekem tetszettek a régiek is, de az új is. Szerintem unalmas lett volna harmadszor elsütni az alagút,szörny,komcsi,náci formulát (nekem már mosodjára is unalmas volt). Abban egyetértek, hogy a sivatag volt a leggyengébb helyszín. Még gondolkozom, hogy 2 óra játékidő megér-e nekem £20-ot, mondjuk ha a második DLC is hasonló terjedelmű, akkor egyértelműen nem. Egyenként min. 4-5 óra terjedelmet vártam az árat és a várakozási időt figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1057) gainwardgs válasza batman91 (#1048) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ja, nagyon jó, alapjátékban is lehetett volna több ilyen rész, a hangulat egyszerűen odabax :K :Y

(#1058) Gubu0101 válasza hajbel (#1056) üzenetére


Gubu0101
veterán

25$ volt a dlc pack,de ebben,ez és a 2020-ban megjelenő benne van.Du megnézem én is milyen lett ~1,2Gb (PC)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1059) batman91 válasza hajbel (#1056) üzenetére


batman91
őstag

Persze, 4-5 óra játékidő, jó is lenne. Nem hinném hogy sok dlc 1-2 óránál többet ad hozzá. De tisztelet a kivételnek. Amúgy 8 euró a dlc, a 20 euró az már az egész season pass-ra vonatkozik.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1060) hajbel válasza batman91 (#1059) üzenetére


hajbel
addikt

Jó, hogy szóltál, a megjelenésig nem lehetett külön kapni a DLC-t, csak a £20-os expansion passt. Be is zsákoltam. Ha tényleg annyira jó, ahogy mondjátok, a £7-ot simán megéri.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1061) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Végeztem is vele, jó volt,bár egy kisit rövid :K

(#1062) RetroJack


RetroJack
tag

Hali, megjelenéskor játszottam végig Ps4-en és voltak problémák az input laggal, azóta változott a helyzet ?

(#1063) Liner


Liner
aktív tag

Sziasztok!
Elijndítottam egy normál modot, hogy miért azt nem tudom illetve tiszta apot akartam lrzdeni mert vakami felidegesített és ujra kartam élvezni a művet mkert rájöttem, hogy zseniélis. Viszont van eyg nagyon idegedesytő problémámám.

A Game elején Az egyik vonat nekihön s mádiknak. Ezt se lehet szebhben fogalmazni. Belroban.. Artyomnak kell megoldani a peroblémát mégpedig úgy, hogy a vonat oldalán végigszambázik. kiüt vagy megölo egy tagot. Na innentől kezdődik az én problémám ami nem kicsit idegesítő. ugyanis fulladok. És mire a vonat elejépre érel, hogy benyissak a másik ajtón garantáltan megfulladok. Ilyan prolénán előtte nem mem volt. Gamke mode rs gyanakszom bugnak erős volna, Könyörgöm segoitsen valaki mert megőrülök.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1064) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Kicsit n00b kérdés, de az inventoryban, pcn, hogyan tudok a fegyver modifikációra váltani ?
Kattintottam én már mindenre, meg végig nyomkodtam at összes gombot, néha vált néha meg nem... nem értem :DDD

Illetve még annyi, hogy csak kijelölt helyeken tudok megpihenni ?
Kis zöld házakban, ugye ?
Csak mert kicsit "fárasztó", megvárni egy amúgy biztonságos helyen a reggelt pl (banditák tanyáján valami magas torony mondjuk...)

@Liner esetleg gázmaszk felvétele ? (Hosszan nyomva G)

[ Szerkesztve ]

(#1065) Liner


Liner
aktív tag

Az eddigiek alapján összetévesztettem a megfulladást a meghalással. Ami ugye nem is olyan nagy hiba. De a tizedik visszatöltés után már annak tűnt. A játék formabontó é zseniális. Nem is tudok róla szavakkal nyilatkozni.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1066) hajbel válasza Liner (#1065) üzenetére


hajbel
addikt

Talán inkább lopakodni kéne, különben valószínűleg nem kapod meg a jó befejezést.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1067) asuspc96 válasza hajbel (#1066) üzenetére


asuspc96
senior tag

Csak a banditákkal szemben kellene mindig lopakodni ?
Gondolom nem kerülhető el mindig a harc, vagy tévedek ?

(#1068) hajbel válasza asuspc96 (#1067) üzenetére


hajbel
addikt

Elvileg mindig elkerülhető megfelelő lopakodással, nekem nem sikerült, jópárszor bugból kifolyólag, mégis megkaptam a jó befejezést. A banditákat talán lehet nyírni, de az őslakosokat a saját területükön már nem. Viszont ha megtámadnak, megvédheted magad, az nem okoz rossz karma pontot.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1069) FLATRONW válasza asuspc96 (#1067) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha megtámadnak, akkor megölheted őket. Lopakodva is ölheted őket. Azt mindig észreveszik, ha kevesen maradnak, ilyenkor megadják magukat. Ebben az esetben csak üsd - és foszd ki őket.

(#1070) Liner


Liner
aktív tag

Azt azért szerényen megjegyzem és szégyenlősen, hogy az elejét readerben megcsináltam annak ellenére, hogy nem tudom hogy kell betapasztani a maszkot.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1071) Liner válasza asuspc96 (#1064) üzenetére


Liner
aktív tag

be volt törve és be kellett ragasztani. !!!

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1073) juliensorel válasza chris0000 (#1072) üzenetére


juliensorel
senior tag

Pff, hát ettől a Gazprom-tól sok jót nem várhatunk...tv-vel és rádióval foglalkoznak (meg ugyebár földgázzal :U :((( ) Film téren nagyon gyengék, van valami Gogol című horror/fantasy/gyerekmese szarságuk, trailer alapján röhejes, ha a Metro is olyan lesz akkor kampec

(#1074) Danecay válasza juliensorel (#1073) üzenetére


Danecay
őstag

Hát nem túl bíztató :( Minden kezdeti lelkesedésem odalett miután elolvastam a cikket. Kb annyira várom mint az orosz Chernobyl-t.

(#1075) ' Tzs , válasza Danecay (#1074) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Az tuti egy vicc lesz sajnos, nagy kár érte pedig...a trailer-t látva kihagyós.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#1076) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Tegnap kivittem, mit ne mondjak, elég nyögvenyelős volt a vége, alig vártam már, hogy pontot tegyenek az i-re.

Összességében jó játéknak tartom, de mint minden posztszovjet termék (kivétel Kaspersky), tele van kiegyensúlyozatlansággal. A grafika néha álleejtő, néha méltatlan textúrákkal találkozom. A fény-árnyék marha jó, csakhát a végén úgyis infrát használ az ember, oda meg minek. A két szabadon kószálható pálya nagyon baró, és szépre is sikerültek. Ellenben a maradék a liearitás prfümkivonata, néha benézel egy-egy szobába tápolni, és ennyi.A karaktermodellezés elsőrangú, a motion capture annyira nem. Van egy sajátos ruszki bukéja, ami nekünk káojrópaiaknak is ismerős lehet (lepattant környezetben cigizgetés...) A főhősünknek a játék közben elvitte a cica a nyelvét, közben boldogan narrál a töltőképernyőkön. Erősen javasolja a program, h spúrkodjunk a nyersanyagokkal, pedig ha kiváncsi az ember röhögve marad bőven a végére is. Apropó craftolás: egyszerű-nagyszerű, élvezet új és új alkatrészekért kajtatni, mert megérik a kutyagolást.

Az AI csapnivaló!!! Hamar elkezdtem kitekergetni a nyakukat a humanoidoknak, bosszantóan könnyű volt, annyira síkhülyék. A szörnyektől nem vártam semmit, a fejlövés üdvös megoldásnak számított. A változatossággal nem voltam kibékülve, de ne legyek telhetetlen.

Messze a legjobb Metro-nak tartom, és jó az irányvonal - játékos szempontból (nem olvastam a könyveket, elnézést).

Mindenesetre most már nem csodálkozom, miért ilyen kevés (relatíve) a hozzászólások száma. Nem alkot kiemelkedőt maximum a fénykezelés tekintetében. Nem mondom hogy erős közepes, inkább jó, de vannak nála csiszoltabb címek is.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1077) Mika1227


Mika1227
őstag

Bocsi ha nem jó helyen kérdezem! A Microsoft Store-ból nem tudom letölteni a játékot valaki találkozott már ezzel?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1078) keIdor válasza Mika1227 (#1077) üzenetére


keIdor
titán

- (törölhető)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1079) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Amennyiben még járna erre élő ember :D , és netán tudna is segíteni, annak megköszönném.
Szóval, pár nap, és itt az RDR2, a maga 150 GB-nyi helyével, ezért törölném a játékot, de szeretném a játék mentéseit tartalmazó mappát külön lementeni, ha netán egy-két év múlva újra telepíteném, akkor ne kelljen mindent az elejéről kezdeni.
A problémám az, hogy nem találok olyan mappát, ami a mentéseket tartalmazza. A C meghajtón, a dokumentumok mappában van ugyan egy a játékot érintő mappa, de abban nincsenek mentések, csak egy Benchmark mappa. Ahová a játék lett telepítve, ott is átnéztem mindent, de nem találtam erre utaló dolgot, ezért kérdezném, hogy mi a helyzet?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1080) hajbel válasza pendre54 (#1079) üzenetére


hajbel
addikt

C:\Users\USERNAME\Saved Games\metro exodus

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1081) Danecay válasza pendre54 (#1079) üzenetére


Danecay
őstag

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen forrásból beszerzett verzióról van szó :B

(#1082) hajbel válasza Danecay (#1081) üzenetére


hajbel
addikt

Steamen találtam az adatot és nekem az epic verziósban ugyanott van.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1083) Redneck válasza hajbel (#1082) üzenetére


Redneck
veterán

Windows Store verzió esetén tuti máshol van, én nem találtam ilyen mappát. Igaz már letöröltem de a felhasználói fájlok ettől még ott kéne legyenek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1084) Gaboman


Gaboman
nagyúr

AMD X4 Phenom II 960T Black Edition, Asrock FX990 Extreme 3, 8GB Corsair Vengeance 1600Mhz, 1TB 7200rmp Green Edition, Gigabyte GTX950 OC,

Ezzel a konfigommal próbáltam 1080P-ben low beállítások mellett játszani vele, de lehetetlen, annyira akadt játék közben, folyamatosan töltögetett, nem volt benne 5 sec folyamatos játékmenet, youtubon 950-et tolta egy srác, neki akadás mentesen futott, lehet az én konfigomból valami nem tetszett neki, de be kell látnom erre nem alkalmas a gépem.Low grafika mellett amúgy sem túl szép.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1085) Redneck válasza Gaboman (#1084) üzenetére


Redneck
veterán

Az a proci nagyon gyenge, de szerintem RAM is több kell neki, plusz nem árt, ha dual-channelben mennek a modulok. 8GB RAM-nál, HDD-ről cache-elni, annyira nem jó, ajánlott SSD-re rakni. Az Exodus erős VGA-t kíván, a 950 pedig nem épp egy mai játékos kártya, kevés a modernebb címekhez. :(

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1086) Gaboman válasza Redneck (#1085) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajnos erre én is rájöttem, elszállt az idő a konfigom felett.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1087) RpPRO válasza Gaboman (#1084) üzenetére


RpPRO
őstag

8 giga ram nem elég neki. 1070 + i7 4,2ghz, sata3 vinyó mellett szaggatott. 16 gigával simán fog menni nálad is.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1088) Crytek válasza RpPRO (#1087) üzenetére


Crytek
veterán

Egyre több játéknak kell már a 16GB.. Ghost Recon Breakpontnál is oltári a különbség a 8GB ram (játszhatatlan) vs 16Gb között.

Next PC Upgrade: 2022

(#1089) Gaboman válasza RpPRO (#1087) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm, megoldódott, vettem egy Xbox one X-et. :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1090) GAbre


GAbre
veterán

Epic-en 10 euroèrt megvehető a játék,gondoltam lehet virágbolt edition nem volt rossz.
Nem tudom mennyire érdemes goldot megvenni?
Ùgy tudom csak 1 DLC van hozzá.
Sajnos abból nincs "OEM" verzió.

Avatar

(#1091) FLATRONW válasza GAbre (#1090) üzenetére


FLATRONW
őstag

Jövőre jön hozzá egy második, hosszabb dlc is.

(#1092) GAbre válasza FLATRONW (#1091) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.2 dlc és kész? ennyi lesz összesen?
Nem tudjátok,javítottak teljesítményen 1.0 óta?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1093) FLATRONW válasza GAbre (#1092) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha jól tudom, akkor csak 2 dlc kiadása van tervben.
Nálam a kezdetektől eredeti a játék, jött is rá több frissítés, de nem vettem észre hogy jobbá vált volna. Az is igaz, hogy az alap kiadással sem volt teljesítmény problémám.

(#1094) GAbre válasza FLATRONW (#1093) üzenetére


GAbre
veterán

Hiába a 1080ti ,meg a 2080.
Sajnos így is úgy is 60fps alatt van általában a game.
az elég nagy teljesítmény probléma.
Hacsak nem 2-4K alatt játszol,vagy nincs 2-3 kártyás rendszered,akkor tudom elképzelni,hogy nem volt teljesítmény problémád :)
Bár kinek mi a probléma. :R
Maradok a sima verziónál,azt veszem meg.

Avatar

(#1095) Redneck válasza GAbre (#1090) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem 19.99-ért írja, de lehet neked van valami kedvezményed. Jó kis játék, de mindenkinek azt ajánlom, inkább fizessen be inkább egy Game Passre, és tolja végig ott. Sokszor 300 Ft/3 hónap áron adják a hozzáférést.

Erős vasat kíván, de szép is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1096) Crytek válasza Redneck (#1095) üzenetére


Crytek
veterán

10 euros kupon van rá tehát csak 9.99 mindenkinek
De a GOLD jobban megéri mert az meg csak 19. 24 így

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1097) GAbre válasza Crytek (#1096) üzenetére


GAbre
veterán

EUR€19.24 a gold.
Igen,gondoltam majd a 2 dlc-t külön game passal 1x letolom.
De kipróbálni ott az oem torrent verzió.
gainwardgs:
Azt én értem,hogy megéri.
De 2 dlc-ért minek adjak ki plusz 10 eurót?
Mikor 1 euróért se úgyis le tudom vinni majd tavasszal.És még esetleg más game-t is.
Ennyit meg minimum megérdemel kiadó,hogy alap game-t megvegyem.
Bár hiányzik a polcról,de azok az idők elmúltak,hogy dobozosan veszek játékokat.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1098) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok. xbox játék esetén a hősünk mindig megfullad. nem lehet szűrőt cserélni. azt látni hogy a maszk sérült de se cserélni se tapasztani em lehet. egy vonaton van és kb 1 perc után megfullad. mit lehet tenni? de itt meg lehet nézni

[ Szerkesztve ]

(#1099) gainwardgs válasza GAbre (#1092) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hanyagolni kell az extreme beállítást és simán jó.
Sivatagos pályán fog kicsit szenvedni az elején a vga, de megéri a látványt.
Az első dlc is nagyon hangulatos mert régi, zárt környezet előző metrók feelingjét nagyon hozza.
Nagyon jó kis game simán megéri az árát :K

(#1100) FLATRONW válasza GAbre (#1094) üzenetére


FLATRONW
őstag

1080p-ben játszok. A sivatagi pályát kivéve, mindenhol max. beállításokkal.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.