Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1151) hajbel válasza Creativ3Form (#1150) üzenetére


hajbel
addikt

Nálam ha DLC-re kattintasz, ott van a two colonels, sajnos már nem emlékszem, hogy hogy aktiváltam, de nekem sem volt egyszerű. Írj a supportnak. Vagy ha probléma az angol, írj rám privátban.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1152) sheep válasza Creativ3Form (#1150) üzenetére


sheep
addikt

Én a főmenüből tudom indítani, a chapters menüben, de csak akkor engedte ha nem voltam játékban. Tehát ki kellett hozzá lépnem a játékból a menübe, és utána tudtam indítani.
Illetve azt is megpróbálhatod hogy nem a parancsikonnal indítod a játékot hanem bemész az Epic launcher-be és ott indítod el, azt nézd meg hogy a legújabb patch fent legyen, és a játék szinkronizálva legyen a felhővel.
Ha így sem indul akkor írj a supportnak.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1153) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ki akarják adni ezt az új dlct egyáltalán :U

(#1154) hajbel válasza gainwardgs (#1153) üzenetére


hajbel
addikt

Nem tudom, hogy ez arra megy-e ki, hogy a season passal rendelkezők kapják meg előbb a DLC-t, de epic storeban van egy akció, 14-ig. Gondolom, ennek lejárta után adják majd ki külön a DLC-t, aranyáron. Megvenném a season passt is, még így a Two Colonels birtokában is, mivel a £15 nem egy nagy pénz, főleg £10-os voucherrel, amim van, mivel pont péntektől nem lesz időm játszani egy ideig, de amint bejelentkezek, unavailable, valószínűleg azért, mert a two colonelst birtoklom már.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1155) GAbre válasza hajbel (#1154) üzenetére


GAbre
veterán

Ha az év végi voucherre gondolsz,az csak játékra szól,seasson passra nem elvileg.

Én az xbox game passra várok.
De ha jól tudom most indul nem sokára az új dlc.
Csak kiadják hamarosan.
Vagy az csak konzol?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1156) hajbel válasza GAbre (#1155) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz, jó tudni! Nekem mondjuk így is megérné a 15-öt a season pass. Sejtésem szerint pont akkor fogják kiadni a DLC-t, amikor az akció lejár, 14-15-ért.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1157) hajbel válasza GAbre (#1155) üzenetére


hajbel
addikt

Ma jön PC-re is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1158) sheep


sheep
addikt

Sam's story video
[link]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1159) hajbel válasza sheep (#1158) üzenetére


hajbel
addikt

Available now on én ott az Epic Store logo. Hát nem available :(((

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1160) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv, kb. egy hónapja abbahagytam a játékot, mert oltári bugos volt, most elővettem megint...nem emlékszik valaki, hogy miután megszereztem a satellite map-et, utána hogyan tovább? :F

Elvileg return the base a feladat, de ahol jelöli a map, onnan jöttem és visszamenni nem tudok.

Van egy másik bejárat is a hegy belsejébe, de ott sem tudok átjutni.

Ez valami bug vagy én vagyok egy istentelen balfasz...remélem az utóbbi. :D

Kösz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1161) hajbel válasza sixpak (#1160) üzenetére


hajbel
addikt

Nem erre gondolsz? Spoiler: [link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1162) GAbre válasza sixpak (#1160) üzenetére


GAbre
veterán

Passz.
Google/youtube helpet tudom ajánlani.

Avatar

(#1163) sixpak válasza hajbel (#1161) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, csekkolom...ha nem megy, akkor jövök sírni tovább. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1164) sixpak válasza hajbel (#1161) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez volt az...thx again. :R ...akkor nekiállok...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1165) sheep


sheep
addikt

Na nálam megy az update, remélem a dlc-t tölti.
A videó alapján nagyon várós.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1166) sixpak válasza sheep (#1165) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem is töltött 8 gigát, pedig én standard edition-t vettem annak idején.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1167) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Már megy nálam is,azt töltötte.

Jó gamet mdkinek :))

(#1168) sheep


sheep
addikt

Sokkal jobban tetszik mint a two colonels eddig. Szép nyílt terep, sok felfedezni való.
Remélem jó hosszú lesz :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1169) GAbre válasza sheep (#1168) üzenetére


GAbre
veterán

Most nézem game passban nem írja a kiegészítőket?
Oldalon pc játékok között sincs.
Valaki esetleg nyomja game passal benne van?

Avatar

(#1170) sheep válasza GAbre (#1169) üzenetére


sheep
addikt

Ezt sajnos nem tudom, én még anno a gold editiont vettem meg, az tartalmaz mindent.
Epic launcher library-ban a játék alatt a launch melletti három pontra ha ráklikkelsz, a manage dlc opcióban mutatja hogy elérhető?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1171) sheep


sheep
addikt

Na a végére értem, azt kell mondjam nagyon jó lett ez a dlc. Szerintem hosszabb volt mint a mai fps-ek egyjátékos kampánya (pl. CoD), és emellett annyi felfedezni valót pakoltak bele hogy olyan volt mintha az alapjátékhoz adtak volna még egy térképet. Nagyon szép lett és jól is optimalizálták, bár pár bugba azért belefutottam, és a denevérembert kihagyhatták volna, az idegesített.
De mindent összevetve megérte várni rá, le a kalappal a készítők előtt.
(Ground Control to Major Tom-ért külön pirospont :) )

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1172) chris0000


chris0000
őstag

hi. neh ez egész jó, steamen is 23,99€-val indított a játék...és két DLCn is fut egy akció...

[ Szerkesztve ]

(#1173) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kezdtem játszogatni ezzel a gameval és lenne egy (kérdésem) de biztos lesz később több is. A jóember (Artyom) kezén az a világítós bigyó mi azzal a visszaszámlálóval? Jelez valamit, vagy mit mutat?
Aztán vannak a küldetések, mennyire muszáj minden bizbaszt megtalálni? Mert lassan herótom kezd lenni attól hogy az összes mostani játékban elmegy az idő mindenféle lootolásokkal meg keresd meg a bolha pöcsén a pattanást is, mert akkor nem fogsz tudni tovább menni vagy kb egy félrokkant hícomatként vonszolod a segged tovább akivel egy mezei nyúl is elbánik.. :)

Köszi a válaszokat- majd még jövök szerintem.

Beleolvasva a legutóbbi pár hszbe- nekem Epices a játék nem crashelt még, és elfut a jelenlegi szutyok video nézegetésre vett rx 580 4 gigás karimon is amíg a 2080 ti a szervízben van (vinné el az ördög az MSI-t)...

(#1174) sheep válasza fisi (#1173) üzenetére


sheep
addikt

Hello
a világító bigyó ami visszaszámlál az a gázálarc szűrőjét jelzi, annyi ideig tudsz benne lélegezni. Ha lejár akkor a G gombbal új szűrőt kell belerakni. De a gázmaszkot csak ott kell viselni ahol szennyezett a levegő, szűrőt meg lehet találni és kraftolni is.
Nem kell megcsinálnod mindent, elég a fő feladatra koncentrálnod, de így sok dologból kimaradsz amik hozzáadnak a történethez, új fegyverek, kiegészítők a felszereléshez, stb.
Nem akarok beleszólni, de ha nem jön be a keresgélés és a lootolás akkor lehet hogy nem neked való ez a játék. Szerintem a Metro Exodusnak pont ez az egyik lényege, hogy minél jobban megismerd azt a világot amiben jársz. Én nagyon élveztem a felfedezést, bárcsak ötször ekkora térképek lennének sokkal több mellékküldetéssel, azt sem untam volna :)
Ha akarsz végig rohanhatsz csak a főküldetéseken, de szerintem annak nincs értelme.

(amúgy ha megjön a 2080ti, próbáld ki ultra grafikán a játékot. A legszebbek között van a mai napig)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1175) Gaboman válasza fisi (#1173) üzenetére


Gaboman
nagyúr

és elfut a jelenlegi szutyok video nézegetésre vett rx 580 4 gigás karimon :(

Sokan örülnének egy ilyen kártyának amit te itt szutykozól.
Más téren is ilyen vélekedésed van?
Mindenből a max, többi szutyok?
Az Xbox OneX-ben RX580 megfelelő videókátya teszi a dolgát, ami a világ legerősebb konzolja, max beállításokkal Natív 4K mellett tükörsimán fut a Metro Exodus és a többi mai játék is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1176) batman91 válasza fisi (#1173) üzenetére


batman91
őstag

Hát akkor ezt a játékot szerintem hanyagold. Pont az a lényege amit te negatívumnak írsz.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1177) juliensorel válasza Gaboman (#1175) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ne foglalkozz ilyesmivel, nézd meg elve milyen a hozzáállása a játékhoz is, a kritikai szempontjai pedig teljesen indokolatlanok és szubjektívek.
Akinek az nem világos, hogy egy adott eszköz mire való egy adott játékban az
1. nagyon buta
2. semmilyen idegen nyelvet nem beszél.
vagy
3. nagyon fiatal, ezért nem ért semmit és nem is érdekli különösebben (még gyerek)
...ugyanis minden játék meg szokta tanítani, hogy egy adott eszköz/fegyver mi mire való, mikor előnyös, hogyan használhatod stb. stb. :U
Mellesleg nyilván nem kötelező, de ennek a játéknak azért jót tesz, ha az első két részt, ne adj isten a könyveket is ismeri az ember.

(#1178) fisi válasza juliensorel (#1177) üzenetére


fisi
senior tag

Sziasztok!

Akkor sorban..
Gaboman...
Az RX egy marha jó kártya képletesen írtam a szutyok jelzőt, bár amióta repkednek az emberek a Rise of Tomb Raider ben, és az összes szarvas be van szorulva a bokrokba, ahonnan se ki se be - hát kissé elszomorodtam.... Ez az eddigi 1060- 1070 Ti - 1080 Ti - 2080 Ti kártyáknál sose volt így.. Köszönöm a biztatást amíg itthon volt a 2080 ti még az rtx is rajta vikt, nagyon állat volt úgy!
Sajnos ezért is írtam kissé becsmélően az RX- ről, mint látod eddig nvidiat használtam jól el is kényeztetett. Mondjuk a Sotr azóta se indul el hiába a driver csere.
Juliensorel

Köszi a lehúzást, nem tartom nagyon butának magam csak marhára nem volt erről utalás, vagy csak átsiklottam felette,. Online tanulom a angolt is úgyhogy ez sem nyert..

Nagyon fiatalnak tartasz ezt viszont nagyon jó néven vettem örülök hogy 45 után is ilyen jól tartom magam 🤣🤣

A lootolas meg nyilván nem annyira megeröltető, de pl a Plague tale innocence ben ha nem találsz meg mindent a pályán akkor kezdheted az egész pályát elölről mert nincs instant mentes benne.

Itt meg nem tudom mikor hagytam el valamit mert kb az meg nem pálya hogy minden játékot végig játszás alapján nyomok végig mert akkor nincs benne semmi izgalom/kihívás...

(#1179) juliensorel válasza fisi (#1178) üzenetére


juliensorel
senior tag

Természetesen túlzó szarkazmussal soroltam fel 3 esetleges okot az értetlenkedésedre, amik nem feltételen fedik a valóságot.
Ettől függetlenül, akárhányszor újra olvasom, nem értem pontosan mi a problémád.
Az, hogy egy játékban van tartalom, van egy törzs, amiből vannak leágazások? Az, hogy a WASD + bal egérgomb-on túl is van játék?
Tényleg nem értem, főleg azért se, mert nem is annyira hatalmasak a pályák és tartalomból is jóval többet vártuk anno ettől a játéktól.

(#1180) fisi válasza juliensorel (#1179) üzenetére


fisi
senior tag

Gyakorlatilag nincs problémám a játékkal csak arra voltam kíváncsi hogyha nem megyek el az utolsó pókháló nyolcadik sarkába akkor lesz e olyan következménye hogy a következő pályán vagy a történetben hátrányt szenvedek. Ezért írtam azt hogy zavarna.
Értem ezt úgy hogy pl a Rotr ban szinte jó ha minden mellék ágon végig mész, minden küldetést elvállalsz..
Most ezt annak a tükrében nézd hogy nekem túlzott sok időm nincs játszani, pl a Rotr ban az orosz pályán bolyongok már kb 2 éve...
És még mindig van egy rakat küldetés mellékszál stb.
Ez ilyen idő távlatban már inkább idegesítő.

Tehát baj nincs semmi csak ez volt a kérdés. :))

(#1181) Peace


Peace
nagyúr

PS-re elérhető a második kiegészítő is?

(#1182) hajbel válasza Peace (#1181) üzenetére


hajbel
addikt

igen

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1183) Peace válasza hajbel (#1182) üzenetére


Peace
nagyúr

Király! Akkor már veszem is a Pass-t! :R

(#1184) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Újabb láma kérdéssel jöttem. Játék közben felvillanó ikonok a bal felső sarokban mit jelképeznek?
Gondolok itt valamiféle lefelé mutató nyíl egy körben, adóvevő jel stb. Ha jól gondolom a lefelé mutató nyíl azt jelzi hogy elértem valahova a térképen amiről korábban egy párbeszédben szó volt? Vagy mi a jelentősége neki?

(#1185) Liner


Liner
aktív tag

Az a baj ezzel a játékkal, hogy sok a loot rájöttem. Szinte munka.. Ráadásul a második térképen nekem már zsozsót se számol csak töltényt. Az miért lehet? Akkor ment el a kedvem. :-(

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1186) gainwardgs válasza Liner (#1185) üzenetére


gainwardgs
addikt

Legjobb, van benne kihívás :K

(#1187) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Egy faramuci helyzet állt elő, és ebben kéne némi segítség :)

Anno, 1 éve sikerült vennem egy Steames Gold kulcsot egy külsős oldalról. Ment is egy darabig, végig is játszottam, aztán egyszer csak már nem tudtam elindítani. Ugye ekkor volt mizéria az epic exclusive marhasággal, és le is került a vásárlás lehetősége a steamről.
Írtam az oldalnak, kérdés nélkül is visszatérítették az összeget, és volt is valahol erről valami, hogy még mielőtt bejelentették volna, hogy only epic store lesz a game 1 évig, előtte egy nyomdából ahol a kulcsokat csinálták tisztázatlan körülmények között szereztek jó pár kulcsot, de ez most nem is fontos igazából.
Most, hogy visszakerült a steamre, a DLC-k-re azt mondja, hogy mind a könyvtáramban van.
Ha rányomok a játszd most feliratra, akkor viszont átirányít az alapjáték oldalára.
És itt jön a csavar. Ha most vajon megveszem újra, de ezúttal csak az alap játékot, akkor vajon a dlc-k valóban elérhetőek lesznek e, vagy sem? :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1188) hajbel válasza Shkiz0 (#1187) üzenetére


hajbel
addikt

Ki kell próbálni. Van 2 órás fefund ;]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1189) Shkiz0 válasza hajbel (#1188) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na meglessük :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1190) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#1189) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sima, megvan az összes DLC :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1191) hajbel válasza Shkiz0 (#1190) üzenetére


hajbel
addikt

Azigen :))

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1192) Shkiz0 válasza hajbel (#1191) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tegnap a TC-t már ki is pörgettem, és az újba is belekezdtem, most tolom :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1193) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nem jár valaki a Sam's Story-ban ott amikor a sniperes küldetés van?
Kéne egy savegame, mert véletlen kimaradt egy napló, és eléggé elhaladtam már.
Neten kerestem, de nem találtam mentéseket, csak a sima metro alap jétékhoz.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1194) sixpak


sixpak
nagyúr

Na, én toltam egy uninstallt, ennél idegesítőbb játékkkal még nem találkoztam. :D
Ezt (19:30) próbáltam megcsinálni kb. 2 hétig, visszamentem órákkal korábbi mentésekig, hátha akkor jó lesz, de nem, elpusztulok a liftben, maszkom ugye nincs, illetve az invertory-ban ott van, de felhúzni nem tudom.
Vagy 100 speedrun-t csináltam, de nem sikerül, mindig megdöglök. :D

Szerk.: szerencsére csak 10 euro ment a kukába. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1195) Gaboman válasza sixpak (#1194) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ebben mi volt a nehéz, mindenféle elakadás nélkül végig lehet tolni az egész játékot.
Uses error, ez nem a játék hibája! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1196) sixpak válasza Gaboman (#1195) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hol láttad leírva, hogy nehéz?
Annyit mondtam, hogy megdöglök maszk nélkül, hiába rohanok, aztán jön az egy perces agónia animáció, majd quick load, na ezt untam meg.
De felesleges erre több szót fecsérelni, vettem már 8x ennyiért is jatékot, ami óriási csalódás volt és nem játszok vele...elfér a többi mellett.
Ha egy jaték nem szórakoztat, az nekem nem jaték. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1197) hajbel válasza sixpak (#1196) üzenetére


hajbel
addikt

Van gázmaszkod, durva 1D10T user error.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1198) RpPRO válasza sixpak (#1194) üzenetére


RpPRO
őstag

Ja, erre emlékszem, anno én is milliószor meghaltam. :D Felesleges a lényekre skulót, időt pazarolni, ezért fogysz ki mindenből.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1199) hajbel válasza RpPRO (#1198) üzenetére


hajbel
addikt

"maszkom ugye nincs, illetve az invertory-ban ott van, de felhúzni nem tudom." 2 hétig próbált megcsiálni valamit gázmaszk nélkül, ahelyett, hogy beírta volna googlebe, vagy a topikban rákeresett volna, majd abbahagyta a játékot. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy gázmaszk szóra a találatok között a harmadik hsz, amiben benne van, hogy tartani kell a G-t.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1200) sixpak válasza hajbel (#1199) üzenetére


sixpak
nagyúr

Figyelj, neked nincs családod vagy barátaid, akiknek játszhatod a nagyokost és esetleg el is hiszik? :D
Szerinted 10-20 óra játék után most kellene először maszkot használni a játékban... :Y
Végigtoltam 3 fejezetet úgy, hogy nem tudom, mask/hold G?
Azért ilyenkor nehezen jönnek a szavak....de talán jobb is ez így. :)
Látom te valami expert google felhasználó vagy, nem is értem, hogy kerülhette el a figyelmed a számtalan gas mask bug, esetleg cant't put on the gasmask találat... pofám leszakad az ilyen okostojásoktól.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.