Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1351) batman91 válasza cyberkind (#1350) üzenetére


batman91
őstag

Na azért! :D

Nekem a Metro szériából az Exodus volt az ami a legkevésbé tetszett. Ez az open world nem tett igazán jó a játéknak. Olyan hibák vannak benne, hogy fogtam sokszor a fejemet. A legbénább rész szerintem a Caspian Mad Maxes hülyesége volt. Viszont a Volga rész volt a kedvencem az egész játék során, azt imádtam. Nekem az a Stalkereket idézte fel hangulatában.

Mondjuk nekem igazán a Shadow of Chernobyl jött be Stalkerek közül, az volt az amit rongyosra játszottam és megszereztem belőle még a gyűjtői kiadást minden hibái ellenére is. De a Clear Sky és a Call of Pripyat is tetszett, viszont ezekből hiányzott az a + ami az ShoC-ba megvolt. A Clear Sky az egy bugtenger volt, ennyit nem szenvedtem játékban, mint ebben a sok hiba miatt. Tönkremenő mentések, folyamatosan beragadó event-ek, npc-k, quest-ek, crash-ek, fagyások és még sorolhatnám. Viszont elképesztően szép lett. A Call of Pripyat meg szerintem össze volt kapkodva az előzőekhez képest. Sokszor nagyon béna animációk, pocsék szinkron, félkész pályarész ahol átláttál a textúrán, visszafejlődött grafika. Viszont ezek a hibák ellenére a hangulatuk miatt vagy 223x kijátszottam őket. :)

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1352) #75501312 válasza batman91 (#1351) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ooooh, én imádtam az open world részt, kivéve az autókázós marhaságot, mert borzasztó irányíthatatlan volt az egész. De azóta is hiányzik, most örültem, hogy volt még 2 DLC,. de remélem lesz még. Vagy új metró játék. :DDD

(#1353) Redneck válasza #75501312 (#1352) üzenetére


Redneck
veterán

Irányító volt, azzal a kormánnyal pont hihető. ;]

Nekem is a Stalker ugrott be a Volgás pályáról, de azért ez nem véletlen, végülis a GSC-ből vált ki a Metro alap fejlesztőgárdája. Voltak hasonló bugok is, elvégre onnan ered a motor is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1354) batman91 válasza Redneck (#1353) üzenetére


batman91
őstag

Na ja, érdekesek ezek a dolgok. Mindkét csapat jó játékokat tettek le az asztalra. Csak ez az idióta bugtenger ne lenne bennük.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1355) LiPi006


LiPi006
tag

Sziasztok! Rég nem vagyok benne dologokba...
De próbálnám ezt az új rész és létezhet hogy nem elég neki a cfg?
i5 2500k
8gb gskill ddr3
960gtx
win7 64bit
dricetx11

[ Szerkesztve ]

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#1356) Shkiz0 válasza LiPi006 (#1355) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem látni normálisan mi a hiba. Közben már megvan a rendes kép.
A minimum az elvileg ez lenne, de amúgy a proci az elég hozzá.

Meg kéne nézni a logot mire panaszkodik.
Van húzva proci, memória, és / vagy VGA?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1357) LiPi006 válasza Shkiz0 (#1356) üzenetére


LiPi006
tag

Nincs semmi húzva minden alap

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#1358) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, gog verzió van meg és folyton crashel. Grafika mind maxon, hdt, rtx. Nem tudom mi lehet a baja.

We live in a simulated world...

(#1359) RpPRO válasza LiPi006 (#1357) üzenetére


RpPRO
őstag

NV control panelt használsz? Ha igen, defaultot próbáld ki!

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1360) chris0000


chris0000
őstag

hi lehet érdemes megnézni... lehet metro feelinges.. :) csak eszembe jutott.. én még nem láttam. Diggery néven keressétek..2016os üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1361) Shkiz0 válasza chris0000 (#1360) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

IMDB 3.5...
Ez kb mindent el is mond :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1362) Redneck válasza chris0000 (#1360) üzenetére


Redneck
veterán

A borító alapján azt hiszem, valamelyik nap odakapcsoltam a végére. Hát őőő, kerestem az állam hogy mi ez a fos... Pedig az utóbbi években, láttam pár jó ruszki filmet. :U

Persze ettől még lehet hogy neked bejöhet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1363) batman91 válasza Shkiz0 (#1361) üzenetére


batman91
őstag

Én ezekre az értékelésekre soha nem adok.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1364) chris0000 válasza Shkiz0 (#1361) üzenetére


chris0000
őstag

hmm, megnéztem... hát felejthető.. :D olyan mintha ilyen amatőr Metro funok csinálták volna... még az egyik szereplőt is úgy hívják, h Artyom! ami rendkívül sokat hozzá tesz.. :DDD
#1362 Redneck hát nem így lett... gyenge sajnos... :( üdv.

(#1365) juliensorel válasza chris0000 (#1364) üzenetére


juliensorel
senior tag

Akkor ezt megúsztuk :D Egyszer talán elkészül a valódi metro film, bár én elég szkeptikus vagyok annak a minőségével kapcsolatban is...

[ Szerkesztve ]

(#1366) C64


C64
őstag

Valamiért a sam story nem megy, egy percen belül crash és leáll a játék. A gémet már kitoltam és a másik DLC-t is, de a sam story semmilyen grafikai beállítás mellett nem megy. Van tipp, hogy mi a gond?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1367) tusi_


tusi_
addikt

Egy gyors kerdes. Probaltam rafilterezni, de nincs talalt.

Ultrawide ban jatszom, de a kep az egy nyujtott 16:9.
(szelek nyujtottak csak, kep kozepe okes)
Lehet ezt vmi mokkolassal atallitani, hogy 21:9 legyen? Steam szerint nem, de az 2019-es post. Azota van vmi frissites?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1368) Shkiz0 válasza tusi_ (#1367) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kell legyen benne 21:9 natívan, nekem is volt mikor játszottam anno, és nekem is 34" UW LG van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1369) tusi_ válasza Shkiz0 (#1368) üzenetére


tusi_
addikt

Hat en hiaba allitom be, amikor vki a kep szelere kerul, akkor hirtelen istenteleunl meghizik, majd ha ranezek lefogy.

eat, sleep, play, replay

(#1370) Shkiz0 válasza tusi_ (#1369) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

IT WORKS!!

ENG: Maybe I found a solution to the problem 21:9
1 - Go to C:\Users\%YourName%\Saved Games\metro exodus\
2 - Delete user.cfg
3 - Go to nvidia control panel and set up that: https://i.imgur.com/vxh0MMi.jpg
4 - Launch Metro Exodus
5 - If u have problem with full screen: Download and setup BorderlessGaming - https://github.com/Codeusa/Borderless-Gaming/releases
6 - 21:9 Works! https://i.imgur.com/nqWdZfD.jpg

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1371) tusi_ válasza Shkiz0 (#1370) üzenetére


tusi_
addikt

Ezt meg kiprobalom, koszi

eat, sleep, play, replay

(#1372) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Egy ideje nem játszottam a játékkal és elfelejtettem mivel tudom megfordítani a térképet. Tudnátok segíteni? köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1373) melega


melega
őstag

Szerintem ez a rész jó volt, de az előző két rész hangulata jobb, de meg több bennük a kihívás. Jó lenne ha az exodus folytatásába raknának olyan bossfightokat mint a last lightban voltak.

Halljátok a legtöbb mai játék a Dark souls, Nioh, Sekiro játékokhoz és gyenge másolataikhoz képest eltekintve 1-2 túlélőhorrortól hard fokozaton sem kihívás, és a bossfightok is olyanok.

Hangulatban sem olyan jók mint a régiek.
Ez a véleményem.

Egy 15 éves íjász ismerősömet azért vette neki az apja a Homefront Revolutiont meg AZÉRT engedi Unchrted 1-el, meg Metro 2033-al játszani mert nem a tanulás mg a viselkedés rovására megy.

Erről elhiszem hogy számítógép szervizesek, meg játékokból kiöregedett számítástechnikatanárok meg internetszolgáltatók megdolgoznak a pénzükért de:

Be vannak szarva az említett Homfront meg Uncharted 1 játéktól hogy mindenki olyan agresszív lesz mint a kúr.a nehéz soulsborne játékoktól meg könnyen összekavarja a valósággal és mi nem süllyedünk el a föld alá.

Szerintem a többség felnőtt játékosok többsége ezektől az unalmas dedósoktól nem lesz meg amelyik egészséges külön tudja venni a valóságtól

Ilyenek mint VR Pisti meg Videójáték Zsolti halálra unják ezeket, meg nem élethűek.
Sokan ezt el sem hiszik.

Meg akik az említett szakemberekre hallgatnak az a bajuk hogy nem szégyellünk ezekkel az unalmas dedósokkal játszni, saját felnőtt gyerekeiket eltiltanák tőlük..

Szerintem gamepod fórumáról egyből repülnének.
Ezért is nem mennek bele.

Mi a véleményetek?

(#1374) Danecay válasza melega (#1373) üzenetére


Danecay
őstag

A legtöbbet értelmezni sem tudtam :DD

(#1375) batman91 válasza melega (#1373) üzenetére


batman91
őstag

Van benne igazság bőven. A mai játékok nehézsége és a hangulata sokszor meg sem közelíti a 2000 évek elején kiadott játékokat. A fejlesztőknek is alkalmazkodni kellett a játékosokhoz, hogy még a legbénábbnak is legyen sikerélménye. Teljesen le vannak butítva sajnos.

Hát hallod, én is olyan játékokkal játszottam amire azt mondták, hogy agresszív lesz tőle az ember és megváltozik a személyisége. De én soha nem tekintettem ezeket többre mint játék és nem kevertem össze a valósággal, nem befolyásolt semmiben. Mindig próbálnak fogást találni. Van egy-két beteg aki megvadul és mindjárt a játékokra fogják, mert ő Postal 2-vel játszott és az mennyire őrült játék. Én sokszor megkapom még a mai napig, hogy dedós vagyok mert állandóan lövöldözök a játékokban, viszont ők sosem próbálták ki ezeket csak a szájuk jár. De kérdem én, had döntsem már el mit csinálok a szabadidőben. Meg amúgy is hány felnőtt ember játszik napi szinten, meg sem lehet számolni.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1376) Danecay válasza batman91 (#1375) üzenetére


Danecay
őstag

A hozzászólás első felére reagálva, lehet benne igazság, viszont azt sem szabad kifelejteni a képletből, hogy ez 20 évvel ez előtt volt. Amennyiben erre az időszakra hivatkozol, akkor hozzám hasonlóan, Te is gyerek, vagy fiatal felnőtt lehettél ami azért sokat befolyásol egy egy játék megítélésén. Emlékszem, az első PC-met nyüstöltem ebben az időszakban, minden új volt, minden érdekelt, izgatottan telepítettem a legutolsó játékdemót is pl. egy PC Zed CD mellékletről, csak, hogy autentikus legyek :), mára pedig már odáig fakult a helyzet, hogy sokan meg sem vesznek egy-egy játékot, helyette végignézik a végigjátszását a neten. Sokat változott a világ. Na hát és a nosztalgiafaktort se felejtsük el, tudod, régen minden sokkal szebb és jobb volt, ami egyébként gyakorta igaz is :)

A hsz. második részével egyetértek :)

(#1377) melega válasza batman91 (#1375) üzenetére


melega
őstag

A hozzászólásod 2. részével is tökéletesen egyetértek.

Én is megkapom 30 on túl hogy dedós vagyok és tényleg az említett embereknek csak a szájuk jár.

Régi kedvenceim:
Witcher széria imádom szőröstűl bőrőstűl,
Régi Batman Arkham jkátékok
régi Metro játékok
régi AC játékok

Ezek nem nehezek de jó a hangulatuk.

Azt akiknek a szájuk jár még akkor s tudnának velük játszani ha easy fokozat lenne bennük.
Ott is fogást akarnak találni miért kéne ezekért szégyellnem magam.

Nahát ennyit a mai számítógépszervizekről, és internetszolgáltatókról.

[ Szerkesztve ]

(#1378) hajbel válasza melega (#1373) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem tetszik, hogy kinyílt a világ, bár az alapjátékban nyilván a volga a legjobb hely, de megértem, hogy újítani akartak. Unalmas lett volna ugyanaz a recept harmadszor. Bár a TLOU2 is csőjáték, de azért ott környezet terén sokkal több variációs lehetőség van. Kicsit azt érzem a hozzászólásból, hogy bezzeg régen minden jobbvót. Nekem is a Stalker az etalon a nehézségével együtt, de nem gondolom, hogy jó dolog volt a pálya - és küldetéstervezés miatt szopni. Így 30-on túl nincs időm/türelmem ilyenekre.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1379) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nekem is nagyon tetszik, bár a mostani rész kicsit idegesítő. Asszem a colonel-es DLC-t tolom és a mocsáros csónakos részen vagyok ahol nagy a szmog és minden szarban elakad a csónakom ezért megfulladok mert nincs elég szűrőm :(( pedig nagyon körülnéznék itt is mert nem szeretek rohanni.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1380) RpPRO válasza batman91 (#1375) üzenetére


RpPRO
őstag

Quake2 óta lövöldözök, még opengl-t sem tudott az akkori VGA-m. :D
Mai napig hetente Enemy Territory és épp most Half Life Black Mesa (ami istenkirály).

Ugyanaz vagyok, aki régen, csak a kocsiban dühöngök, ha lassan mennek előttem és ha lassú a PC. :D

Én pl nem nézek TV-t. Havi max 1 órát megy. Más napi 3 órát passzívan bámulja. Na, én abban az időben (vagy fele annyiban) online játszom, aktívan használom az agyam. :B

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1381) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Végeztem a Sam's story-val is és így az összes DLC-vel. Ez is nagyon tetszett bár egy részét ki kellet hagyjam mert azt hittem más úton kell egy kérdőjelhez mennem és már nem lehetett visszamenni oda. Később majd előveszem újra és a másik befejezést választom. Nagyon szeretem az ilyen típusú FPS-eket és sajnos elég ritka, ezért is becsülöm meg. Persze ebben is voltak logikai butaságot és nagyon statikus a környezet de bőven kárpótolt a hangulat, hangok és a történet is. Találkozunk a következő részben :D

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1382) chris0000


chris0000
őstag

hi. 10 perc múlva indul a stream steamen... üdv.

(#1383) McW1


McW1
tag

Már jön is az enhenszd edisön :D

[link]

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#1384) Nandusz


Nandusz
csendes tag

Van más RTX 3080 tulajnak is olyan problémája, hogy a DLSS nem marad bekacsolva a beállítása után? Esetleg van erre valami megoldás?

GIGABYTE Z370P D3 | i9 9900K | EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti 12G | 32GB DDR4 | Acer Predator XB323UGP |Kingston 240G+500G SSD+500G M.2 SSD | Win10x64 | Gigabyte P850GM 80+ Gold | PS4 Pro

(#1385) RpPRO válasza Nandusz (#1384) üzenetére


RpPRO
őstag

Várom, ahogy a temérdek 3080 tulaj válaszol. ;] ;)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1386) Danecay válasza Nandusz (#1384) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem várhatóan még jó pár évig nem lesz ilyen problémám :))

(#1387) chris0000 válasza RpPRO (#1385) üzenetére


chris0000
őstag

jah kb. jövőre én is meg tudom mondani... :(( üdv.

(#1388) Nandusz


Nandusz
csendes tag

2080 Ti tulajok is írhatnak, hisz ott is működnie kell.

GIGABYTE Z370P D3 | i9 9900K | EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti 12G | 32GB DDR4 | Acer Predator XB323UGP |Kingston 240G+500G SSD+500G M.2 SSD | Win10x64 | Gigabyte P850GM 80+ Gold | PS4 Pro

(#1389) Shkiz0 válasza Nandusz (#1384) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megnézném neked, de 2560x1080-ba azt hiszem nem működik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1390) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

DX12 alatt crashel a játék. Benchmark is random első 10mp után, ingame menü vagy járékba dettó. DX11 alatt semmi baja... :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1391) chris0000


chris0000
őstag

hi. létezik, h az új enhanced edition csak RT gépeken fog futni?
"As this edition of Metro Exodus can only run on Ray Tracing capable set ups, check out our PC Specifications recommendation chart."
május 6. upgradeli a játékot enhancedre a steam és fix RT van benne, nem lehet kikapcsolni, teljesen átírták... steamen néztem... :U üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1392) sixpak válasza chris0000 (#1391) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy only RTX.
Az enyém Epic games-es vajon az is frissül?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1393) chris0000 válasza sixpak (#1392) üzenetére


chris0000
őstag

az is, sajna... ez elég szívás... üdv.

(#1394) sixpak válasza chris0000 (#1393) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ilyenkor az szokott lenni, Steam-en, hogy megmarad az eredeti verzió is, sok játékhoz jött ilyesmi, azok 2x vannak a könyvtárban.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1395) chris0000 válasza sixpak (#1394) üzenetére


chris0000
őstag

reméljük úgy lesz de steamen mintha úgy írta volna, h újra írja az egész jétékot, mert patch formájában ezt nem tudták volna kivitelezni... tehát a meglévő Exodus játékot kcseréli az új enhanced editionre

(#1396) batman91 válasza sixpak (#1394) üzenetére


batman91
őstag

Szerintem is úgy lesz, sosem írták felül a régi verziót.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1397) chris0000


chris0000
őstag

holnap kiderül... :)

(#1398) keIdor


keIdor
titán

Látja valaki a Steam könyvtárában az Enhanced Editiont? Nekem csak a sima van ott még mindig.
A Store-on sincs fent külön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1399) Shkiz0 válasza keIdor (#1398) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:N

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1400) keIdor válasza Shkiz0 (#1399) üzenetére


keIdor
titán

15:00, elvileg.
Steam fórumon írta valaki.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.