Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1451) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Melyiket érdemes megvenni? A sima vagy az enhanced edisiont?
Összehasonlító videókból nem tudom eldönteni...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1452) batman91 válasza JoolsNOS (#1451) üzenetére


batman91
őstag

Nem lehet külön megvenni az enhanced editiont. Azt mindenki megkapja akinek megvan az alap verzió. Viszont az enhanced edition az csak RTX only. Szóval rajtad áll majd melyiket szeretnéd majd telepíteni. A kettő között annyi a különbség, hogy grafikailag felhúzták és csiszoltak rajta egy keveset.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1453) bitmad


bitmad
aktív tag

:C

Metro Exodus magyarítás

Végre. Elkészült. Igen.

A magyarítás tartalmazza az alapjáték (legyen az az alap vagy az Enhanced Editon), illetve a hozzájuk tartozó két DLC, a Sam's Story és a The Two Colonels fordítását is.

A magyarítás attól függetlenül telepíthető, hogy a DLC-k elérhetők-e vagy sem.

Köszönet a fordítónak! :R

[ Szerkesztve ]

(#1454) Bennyboy válasza bitmad (#1453) üzenetére


Bennyboy
őstag

Lehet akkor újratolom majd, az új verzióval úgy sem játszottam még és nagyon hangulatos a játék. Főleg a napszakváltozások és árnyékok tesznek nagyon sokat hozzá. A dlc-k is jól sikerültek. Mondjuk a mocsaras résztől kiégtem, azok a rákok... :DDD

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1455) VGYke válasza bitmad (#1453) üzenetére


VGYke
addikt

:C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1456) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok, ha még jár erre valaki! Most először kezdek a játéknak, így a magyarítás megérkezése után. Minden játékot úgy kezdek, hogy átkonfigurálom a gombkiosztást, pl. előre-hátra-jobb-balra az nem w-s-d-a, hanem a előre, hátra, stb. nyíl gombok.
Találkozott már olyannal valaki, hogy az így átkonfigurált gombok nem működnek?
Alapesetben működik, de ha le kell ülni egy asztalhoz, vagy a mozdonyban térképet nézegetni, vagy cigarettázni, feljön egy menü hogy w,s,a,d (előre, hátra, stb.), hiába konfiguráltam át a nyilakra. De tök mindegy a felirat, mert hiába nyomom a w betűt, vagy a fel nyilat (stb.) nem történik semmi, nem lehet kiszállni a funkcióból, csak a visszatöltés segít.
Szóval találkozott már valaki hasonló problémával?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1457) chris0000 válasza VGYke (#1456) üzenetére


chris0000
őstag

hi. jó kérdés, nekem mindig WASD az alap, de akkor tökölhettem volna vele én is ha mást szerettem volna.. nem is gondoltam... külföldi fórumon biztos van vmi megoldás rá... üdv. ;)

(#1458) McW1 válasza VGYke (#1456) üzenetére


McW1
tag

Igen, ezt a bosszantó hibát sosem javították ki. Nem kell visszatölteni mindig, egyszerűen csak állítsd át wasd-re, ha elérsz egy ilyen event-hez (asztal, térkép stb.), így tudod használni a funkciót, majd rögtön utána állíthatod is vissza a nyilakra.

Egy játékon belül innentől már működni fog a dolog (azaz nem kell állítgatni), de ha újraindítod a progit, akkor megint meg kell csinálni, nincs más megoldás...

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#1459) Danecay válasza VGYke (#1456) üzenetére


Danecay
őstag

Nyilván megszokás kérdése a dolog, de lehet érdemesebb lenne átállni WASD kiosztásra alapból. Sok-sok évvel ez előtt én is mindig átállítottam a gombokat, ennek megfelelően mindig tologatni kellett a billentyűzetet is, aztán meguntam és átáltam az alapértelmezett WASD-re, sőt igyekszek minden funkciót az alapértelmezett kiosztáson használni, csak akkor állítok át valamit ha nagyon nem esik kézre, így elkerülöm a játékonkénti állandó konfigurálást.

(#1460) VGYke válasza McW1 (#1458) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, egy idő után így tettem, oda vissza állítgattam én is. Most értem a végére.
Ha a végén meghal Artyom, az azt jelenti, hogy túl sokat gyilkolászott menet közben?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1461) batman91 válasza VGYke (#1460) üzenetére


batman91
őstag

Kerülni kell ok nélküli gyilkolászást, főleg a helyi csoport ellen irányulót. Csak akkor kell ölni ha muszáj, vagy ha rád lőnek. Banditákat nyugodtan levadászhatod ennek ellenére. Továbbá segíteni kell a helyieket is. Ekkor fog veled maradni az egész csapat a végére.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1462) -FLY->


-FLY->
őstag

A sam story-ra van valami kihatással az exodus? PS5-ön játszanám ki a dlc-t, de xbox-on toltam az alapot.

(#1463) batman91 válasza -FLY-> (#1462) üzenetére


batman91
őstag

Teljesen független tőle, semmi kihatással nincsen rá.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1464) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

terminal főszál táján a kiskölök maciját hol találom meg? Ott mászkálok ahol a térkép mutatja, de se a földön, se a mellette álló tartályépületen nem lelem. Egy komplett csorda dögöt kivégeztem már keresés közben :W

Enchanced kérdés: rx6600, ultra, de shader 1.0, rtx alap ON , fullHD. Freesync zónában fut, kivéve zűrös helyek. Ld. Terminal, ott 40 alá is bezuhant sokszor :Y Ezen az Enchanced javítana valamit?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1465) batman91 válasza RetepNyaraB (#1464) üzenetére


batman91
őstag

Ha jól emlékszem a tartály tetején lévő démonnak a fészkében van. De ha neten rákeresel, hamar kidobja.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1466) RetepNyaraB válasza batman91 (#1465) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ah shit. Azt lelőttem és bent döglött meg a fészekben. Nem férek be tőle. Később elrohad és bejutok, vagy bukta?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1467) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#1466) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ah shit. Azt lelőttem és bent döglött meg a fészekben. Nem férek be tőle. Később elrohad és bejutok, vagy bukta?

Enchanced edition kérdésre esetleg? :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1468) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#1467) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Felnyomtam az enhancedet. Sokkal stabilabban fut (ultra, rtx normal, ennél feljebb értelmetlen, de így nagyjából freesyncben marad) , bár az előző játékmenetet buktam. Szerencsére csak a Terminálig kell újrajátszanom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1469) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Volt egy beállítást ami nem Lockolta a játékban, hogy csak 50-60 fps-el menjen, el hol találom?

(#1470) batman91 válasza Dave567 (#1469) üzenetére


batman91
őstag

Ilyen beállítási lehetőség nincsen a játékon belül. Esetleg a v-sync nincsen bekapcsolva? Az az egy ami lekorlátozza az fps számot. Esetleg még nézz rá driver-en belül, lehet ott van valami korlátozás belőve.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1471) Dave567 válasza batman91 (#1470) üzenetére


Dave567
addikt

V-sync alapból kiveszem, úgy el se indítom a játékot.
Úgy tudom az Nvidiában van, csak nem emlékszem már mit kellett állítani.
Gondoltam hátha itt tudja valaki. :R

(#1472) sixpak válasza Dave567 (#1471) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nvidia control panel-be van beállítható fps lock, de az default OFF.
Vagyis ha te nem állítottál be limitet valamikor, akkor nem az lesz...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1473) Dave567 válasza sixpak (#1472) üzenetére


Dave567
addikt

Szívtam én már ezzel, mikor elkezdtem tavaly, csak abba maradt, meg lett új gép.
Meg most rá jöttem, hogy egy jobb VGA se ártana, 2080Ti sajnos kevés ehhez.

(#1474) sixpak válasza Dave567 (#1473) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én először 2070 superrel toltam végig, nem volt semmi gond vele, ment szépen.
Most 3070Ti-al végigjátszom még egyszer.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1475) Dave567 válasza sixpak (#1474) üzenetére


Dave567
addikt

És milyen beállításokkal játszod ha szabad kérdezni?
Sima vagy az Enhanced?

(#1476) sixpak válasza Dave567 (#1475) üzenetére


sixpak
nagyúr

Simával kezdtem anno, de ugye mindenki megkapta a ray tracing-el felpumpált verziót, most az megy.
Minden ultrán, amit be lehet kapcsolni az be is van, dlss-t hirtelen nem tudom mire van állítva, talán quality...este megnézem.
3440x1440 a felbontás, fps lock 100.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1477) RetepNyaraB válasza sixpak (#1476) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh. Abban azért van lóerő :Y

Nekem csak a 6600-as amd fut, de dlss hack+minden is on. Teljesen élvezhető, freesync sávban marad. Nekem több nem kell. Mármint kellene, de ennyi pénzért nagyon elégedett vagyok 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1478) sixpak válasza RetepNyaraB (#1477) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, hogy elég, jó kártya a 6600, pláne ha nem kell csillió pixelt mozgatnia.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1479) Danecay válasza RetepNyaraB (#1477) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Mi lenne az az említett dlss hack?

[ Szerkesztve ]

(#1480) sixpak válasza Danecay (#1479) üzenetére


sixpak
nagyúr

FidelityFX Super Resolution....gondolom.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1481) RetepNyaraB válasza sixpak (#1480) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem, egy csávó csinált a dying light kettőhöz egy dlss hacket amd kártyák számára, tehát nem az amd megoldása, hanem az nvidia meghegesztve. Most hirtelen nem tudom linkelni, de meg lehet találni. Nexusmodon, redditen fent van. A cp2077 is remekül fut vele, meg az Exodus is. Persze van kis ghosting a gyors mozgásoknál, meg biztos jobb ha nvidiád van, de ahhoz képest ha megpróbálod amd-n bekapcsolni a raytracinget, ég és föld :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1482) sixpak válasza RetepNyaraB (#1481) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, fogalmam nem volt róla, hogy van ilyen. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1483) RetepNyaraB válasza sixpak (#1482) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Végül is pontatlanul fogalmaztam: az fsr 2.0-át engedélyezi egy szkript segítségével, a dlss-en keresztül azokon a játékokon, ahol ez nem natívan implementált. Pl metro, cp2077. A lényeg, hogy jól működik.
Nexusmods

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1484) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Elakadtam és tanácstalan vagyok, a sivatagban mikor segíteni kell a csajszinak a világítótoronynál. Az alagutakból jönnék ki épp, ahol mindig fatal crash-el elszáll a játék. Ez a sima exodus, gondoltam előbb ezt majd az enhacedet is végigtolom. Fájlellenőrzés, oc visszavétel, default játékbeállítások, teljesen mindegy mit csinálok lefagy. Első alkalommal reportot is küldött a gexperience. Valami tipp? Esetleg ez ismert hiba?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1485) chris0000 válasza mmdms (#1484) üzenetére


chris0000
őstag

hi. én végigvittem, bár én az enhancedet, de ott nem volt semmi gond 1x sem... üdv.

(#1486) mmdms válasza mmdms (#1484) üzenetére


mmdms
addikt

Sikerult tovabbmennem, az uccso driverrel a dx12 es implementacio megdoglott, csak dx 11 ben hajlando futni. Meghogy a radeonok driverei szarok, ennel a szar nv nel 4 honap alatt mindegyik driverben talaltam hibat. Amdnel meg az elmult 12 evben egy kezemen megtudom szamolni. Jelenjen meg vegre a kisebb teso a 7000 es sorozatbol, ez a fel ev boven eleg vold a zoldekbol. :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1487) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Az mitől lehet, hogy az Enhanced Edition el se indul?
Rákattintok, tölt kicsit és ennyi, nem történik semmi.

(#1488) sixpak válasza Dave567 (#1487) üzenetére


sixpak
nagyúr

Csak RTX kártyával megy....ha az van, akkor passz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1489) Dave567 válasza sixpak (#1488) üzenetére


Dave567
addikt

2080 Ti legújabb driver, minden friss, még a Win 10 is.

i7 9700nonk ment, most i5 11400F -en nem megy.
Igaz most 16 gb ram van benne, ez is gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1490) sixpak válasza Dave567 (#1489) üzenetére


sixpak
nagyúr

A ram biztos elég neki, az nem lehet baj.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1491) Dave567 válasza sixpak (#1490) üzenetére


Dave567
addikt

Én voltam a balfa.., a simát nem szedtem le hozzá, a franc se tudta, hogy + 60 giga még kell neki.. :D
Azért köszi. :R

(#1492) chris0000 válasza Dave567 (#1491) üzenetére


chris0000
őstag

nah az biztos nem kell hozzá, de a lényeg, h megy... :D ;) üdv.

(#1493) sixpak válasza Dave567 (#1491) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nincs mit... de én töröltem az alap verziót, megis megy az új. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1494) Dave567 válasza chris0000 (#1492) üzenetére


Dave567
addikt

És#1493sixpak:

Leszedtem az újat, felrakta, kétszer rákattintottam, kicsit töltött és semmi nem történt, újra indítottam a gépet, ugyan úgy semmi.
Gondoltam a simával játszok, leszedtem, elindult, persze előtte csinálta ezt a ellenőrzést az elején amit a steam szokott frissen feltelepített játéknál.
Na akkor kiléptem, megpróbálom még egyszer, és már ment a játék.
Akkor nem tudom mi volt. :R :R

(#1495) Dave567


Dave567
addikt

Dlss-el nyomtárok, vagy anélkül??
Nekem nagyon néhol pixeles a kép, Dlss Ultrán.

(#1496) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!

Eltűnt a metro mentésem, tegnapig jól működött ez a része, ma indítom és nincs mentés, csak az elejéről tudom indítani. Tudtok ebben segíteni, miért van ez, van e megoldás - 38 órát játszottam idáig vele, nem akarom elölről kezdeni. Epic-es verzió.

Meg ha már írtam, van amikor 15 percenként összeomlik, van, hogy órákat játszom és egyszer sem, ráadásul úgy, hogy kimerevedik a kép, és innen semmire nem reagál a gépem, ki kell kapcsolnom-újraindítani. Ez?

Köszi!

(#1497) batman91 válasza zenit73 (#1496) üzenetére


batman91
őstag

Velem is sokszor megtörtént, hogy elveszett a mentésem. Nincsen rá megoldás sajnos. Újra kell kezdened az elejétől. Én is ezt tettem.

A fagyásokhoz meg nem tudok mit hozzá fűzni. Elég instabil maga a játék. Szokj hozzá a sok hibához inkább. Kelet európai játék játék lévén semmin sem kell meglepődni. Nem szokás az optimalizálás.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1498) zenit73 válasza batman91 (#1497) üzenetére


zenit73
aktív tag

:W
Köszi!

(#1499) chris0000 válasza zenit73 (#1496) üzenetére


chris0000
őstag

hi. :U eddig se kedveltem az epicet, elég egy ilyen szitu és elmegy az ember kedve tőle, az biztos jóidőre.. nekem steamen van meg. végig toltam és semmi gond nem volt... üdv.

(#1500) Dave567 válasza zenit73 (#1496) üzenetére


Dave567
addikt

Nekem akkor törlődött mikor újra raktam a gépet, azt hittem a Steam az menti az ilyeneket, de sajnos nem, nem töröltél véletlen valamit?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.