Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1501) batman91 válasza Dave567 (#1500) üzenetére


batman91
őstag

Ez egy ismert hiba, bármikor megtörténhet a játék következő elindításánál. Nekem a Steam-es verzió csinálta ezt, nem Epic-es jelenség.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1502) zenit73


zenit73
aktív tag

chris0000
Hát igen, megnéztem, a játék 80% körül jártam.

Dave567
Nem töröltem semmit, mindent leállítottam, gép kikapcs, másnap indítom és mentés sehol.
Más játék platformon (vagy mi ezeknek a neve) steam, battle, volt, hogy töröltem játékot azután újratelepítettem és megvolt minden mentésem. Most készülök újrarakni a gépet, lehet, hogy így azok mentései is el fognak tűnni? Akkor mire való, hogy ment a felhőbe a játék platform? Egyébként tegnap néztem, és az epic-nél ki volt kapcsolva a felhő mentés, most bekapcsoltam. Ez nem arra való, hogy a fiókomban megőrzi a előrehaladásomat?

(#1503) zenit73


zenit73
aktív tag

Még egy kérdés, régi játékok, 5-10 évesek mennek win 11-el? Még nem használtam, de megfordult a fejemben, hogy most az kerül fel a gemer gépemre.

(#1504) chris0000 válasza zenit73 (#1502) üzenetére


chris0000
őstag

huh, de nagy szívás...
azt nem értem, h a sima Exodusnál és az Enhached-nél, de még a 2033 és last light-nál is van felhőmentés..
leszeded, újrarakod, folytatod...
de akkor onnan hova tűnt....... :U üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1505) zenit73 válasza chris0000 (#1504) üzenetére


zenit73
aktív tag

Epic-en nem volt bekapcsolva a felhőbe mentés, most már bekapcsoltam hátha van értelme.

(#1506) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hogyan tudom úgy elindítani a játékot hogy semmilyen videót ne akarjon lejátszani az elején? (-novid opció nemjó) Hanem egyből a menüre ugorva induljon. Steames linuxos verzió.
A bajom a hogy elindulnak a videók majd bead egy exodusos képet amiben lángcsóvák vannak és onnét nem csinál semmit.

Köszi.

(#1507) mmdms válasza Mtbsrác (#1506) üzenetére


mmdms
addikt

Linuxon milyen apit hasznal a jatek?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1508) chris0000 válasza Mtbsrác (#1506) üzenetére


chris0000
őstag

hi. a játék könyvtárában kellene esetleg megkeresni a videókat, és azt kitörölni... egy próbát megér... üdv.

(#1509) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

mmdms: hűha jót kérdeztél hgoy kell megnézni?
chris0000: át kellett neveznem őket törlésnél el se indult :D, átnevezés után legalább már működik.

DE megint egy csavar :DDD végre betölt a menüje, állítanám a felbontást textúrát élsímítást de mihelyst kilépnék beállítás menübe akkor kifagy. Ugye akkor érvényesítené a kívánt dolgokat. Így nem csinálja és a gépem az ő általi configot nem bírja, túl erős. Esetleg valaki tudna egy cfg file-t feltenni az alábbi beálíltásokkal?
Felbontás 1920, a többi mind a legkisebbre téve, kivéve a physx-et ami be legyen kapcsolva? Köszi :R

Gépem amúgy: Asus tuning lap, 3570k, 16gb ram, nvidia gtx 750 (driver 525 a legfrissebb)

[ Szerkesztve ]

(#1510) mmdms válasza Mtbsrác (#1509) üzenetére


mmdms
addikt

Windowson az elso sikertelen inditas utan rakerdez a safe modra. Linuxon nem?
Ha van Gforce experienced abban is tudod allitani a grafikat.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1511) Dave567 válasza batman91 (#1501) üzenetére


Dave567
addikt

Nekem csak akkor volt gond mikor töröltem, magától nem volt még ilyen, remélem nem is lesz, mert megörülök. :D

#1502zenit73: De arra való, hogy megőrizze, steamen megy is, meg álltalában mindenhol, DE ennél a játéknál viszont nem. Eléggé érdekes.

(#1512) Mtbsrác válasza mmdms (#1510) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megoldódott minden gond. Végre tudtam játszani is vele kicsit még délután.
Totál újraraktam MINDENT majd elsőre elindult, beállítottam mindent ahogy kell. Addig faca is volt :D. Majd a kövi indításnál nem akart elindulni ismét. Majd beütöttem neki indítási opcióban hogy "-novulcan" és viola működik ahogy kell, erre is egy külföldi forumon találtam rá. A fene se érti miért kell ennyire túlbonyolítani mindent.

(#1513) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Egy új anomália jelent meg a jétékban. Nincs keze!!!! Ez nem a gépre vonatkoztatható vissza egy ideig jó volt. S nem tudom miért csinálja. Egyik meghalás után lett ilyen, s azóta nem változik. Ami igen hogy azóta nem tudnak lelőni és akkor nem is sebződök, csak a szörnyek által, vagy ha leesek valahonnét :DDD :DDD :DDD

A hiba:

Itt lőnek rám 4-en :D

[ Szerkesztve ]

(#1514) shotika


shotika
őstag

Damir nem hajlandó leugrani mellém a szakadékba, ami azért baj, mert az összes gyorstöltés már felülírta, így nem tudom korábbra visszaállítani a játékot. Elvileg ezt a gamebraking bugot már 3 éve kiírtották - nos nekem ennek ellenére sikerült beleszaladni...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#1515) batman91 válasza shotika (#1514) üzenetére


batman91
őstag

Ez velem is megtörtént. De már nem tudom hogyan oldottam meg.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1516) shotika válasza batman91 (#1515) üzenetére


shotika
őstag

Próbáltam mindent. Youtube-on van trükk, hogy kétszer ugorj a sziklánál majd nézd rá és oda teleportál, de nem működött. A cheatengine-es megoldást meg nekem letiltja a Windows.

Egyszerűen hihetetlen, hogy egy ilyen jellegű hiba a mai napig benne van a programban. Egyedül azzal tudnám megkerülni, hogy ha újraindítom a fejezetet, ami alsó hangon is 3-4 óra gameplay...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#1517) mmdms válasza shotika (#1514) üzenetére


mmdms
addikt

Az melyik ora a babud kezen? Az mit mutat?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1518) shotika válasza mmdms (#1517) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem az a loot detector lesz.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#1519) chris0000 válasza shotika (#1514) üzenetére


chris0000
őstag

hi. ott nem neked kell lemenni/lesétálni a dombról, és akkor fog elindulni utánad vagy a kötélen, vagy gyalog? rég játszottam vele már én is...
egyébként a részek, h jönnek egymás után? most akciósak steamen és lehet beszerzem őket.
alap az Exodus és utána...? thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1520) mmdms válasza chris0000 (#1519) üzenetére


mmdms
addikt

1. 2033
2. Last Light
3. Exodus
Az elején az exodusnak nagyjából a LL végét látod. Nekem a 2033 a favorit. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1521) chris0000 válasza mmdms (#1520) üzenetére


chris0000
őstag

az ok thx, de utána? :) üdv.

(#1522) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ennyi van. 3 rész.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1523) chris0000 válasza mmdms (#1520) üzenetére


chris0000
őstag

jah én a Dlc-ékre gondoltam Exodus után, h azt milyen sorrendben kell tolni... :) üdv.

(#1524) mmdms válasza chris0000 (#1523) üzenetére


mmdms
addikt

Jaaa, elvileg mindegy ha jól olvastam, mert ugyanaz a cselekméyszál csak más emberek szemszögéből.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1525) RetepNyaraB válasza chris0000 (#1523) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az mind1. Nem függnek össze, külön szál mindkettő.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1526) shotika válasza chris0000 (#1519) üzenetére


shotika
őstag

Nem, az a probléma, hogy a Damir nevű NPC láthatatlan falba ütközik mielőtt leugrana mellénk, és ez meg akasztja a játékot.
Írtam a supportnak, annyit reagáltak, hogy indítsam újra a fejezetet...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#1527) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

New Game + -ban van olyan lehetoseg, hogy normal nehezsegen a korabban mar megszerzet fegyverekkel jatszam ujra a jatekot? Azt olvastam, hogy neheziteni lehet, viszont en csak a storyt szeretnem kicsit felfrissiteni mielott belevagok a ket DLC-be.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1528) chris0000


chris0000
őstag

hi. thx az infokat... üdv.

(#1529) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Üdv van esély az Enhanced edition nem RTX kártyán való elindítására? Megvettem a játékot, de ezt szedte le előszór, nem szeretnem a sima verziót is letölteni, mivel nincs olyan gyors internetem, ezt is fel napig szedte. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1530) batman91 válasza Cyberpunk (#1529) üzenetére


batman91
őstag

Elvileg nincsen rá mód, el sem fog indulni nélküle.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1531) Cyberpunk válasza batman91 (#1530) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen fel napig túrtam az internetet tegnap nincs használható módszer sajnos. Szóval szedem le a normál verziót.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1532) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Sam sztoriját játszom.
Elfelejtettem kitenni a csapdákat amire a kapitány kért.
Az épületbe már nem tudok visszajutni.
Mivel a mentési rendszer meg olyan tré amilyen nincs lehetőségem visszatölteni sem.
Ezt akkor így már meg sem tudom csinálni?

üdv

(#1533) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Sziasztok!

Problémába ütköztem a játék során, amikor a Giul nevű nőt kell kimenteni a világítótoronyból. Egy bányán keresztül kell menni a toronyhoz. Kiérek a bányából és egy ponton mindig kifagy a játék. Csak windowsból való kijelentkezés oldja meg a problémát majd újból és újból...
Fél óra küszködés után jöttem rá, ha át megyek az út másik oldalára akkor tovább enged.. Mindenkinél jelentkezik ez a crash, vagy csak nálam van ez a hiba? Számítsak még ilyen nehézségekre a játék során? :)
Sajnálnám, ha nem tudnám végig játszani. Az első két rész sztorija nagyon meg tetszett, bár ennek a résznek az open world mapjai már annyira nem.

(#1534) montana92 válasza birozoli7800 (#1533) üzenetére


montana92
csendes tag

A Caspian részen, a lighthouse-nál nekem is volt kifagyós bugom, én nem is tudtam tovább haladni.
Anno emiatt hagytam is abba a játékot, mert elvileg a teljes fejezetet elölről kellett volna kezdeni.. :)
A netes írások szerint az a rész a leggázosabb amúgy, utána elvileg nem nagyon vannak ilyen game breaking bugok.

(#1535) birozoli7800 válasza montana92 (#1534) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Picit utána olvastam és látom már, hogy globális hiba. Földre lefelé nézve lehet csak átjutni azon a részen különben kifagy.
Kicsit azért szomorú, hogy négy év alatt nem sikerült egy ilyen komoly hibát javítani a játékban.

(#1536) 1Ab23Fgt


1Ab23Fgt
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek benneteket!
Nem tudok tovább menni a vonatos résznél, ugyanis a gázálarcom lyukas, és nincs rajta ragtapasz, mint ahogy azt a végigjátszásokon látom! Tudja esetleg valaki, hogyan lehet megragasztani a gázálarcot?

A válaszokat köszönöm!

(#1537) McW1 válasza 1Ab23Fgt (#1536) üzenetére


McW1
tag

Meg tudod ragasztani, de hogy melyik gombra van állítva alapból, arra már nem emlékszem...

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#1538) birozoli7800 válasza 1Ab23Fgt (#1536) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Azt hiszem be kell ragasztani valahogy. A sztori része.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.