Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#1101) GAbre válasza GAbre (#1092) üzenetére


GAbre
veterán

Sajnos benchmark alatt nem láttam semmi különbséget eredményekben.
Elég keveset frissítettek rajta fél év alatt. :(
1.015 verzió.Hát vagy nem tudtak/kellett hozzányúlni,mert nincs hová optimalizálni,vagy nem törődtek vele.
Előző részekből kiindulva talán előbbi.
gainwardgs:
1.0 benchmark se jo,mert ez van oks.
De 1.015ös is.
Illetve,0.15 frissítéssel nem hiszem,hogy raktak bele optimalizálást.
Magyarán Mind1.
Mert nem kell max 1-2 fpsnèl többet várni...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1102) gainwardgs válasza GAbre (#1101) üzenetére


gainwardgs
addikt

Benchmark az nem jó.

Jóval alacsonyabb fps-t dob a benchmark mint amit mutat maga a játék :K

(#1103) FLATRONW válasza gainwardgs (#1102) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez így van, a benchmark a legterhelőbb jeleneteket állítja össze, amikkel jó eséllyel a játékban nem is találkozunk. Lényegében ez egy legrosszabb eshetőséget mutat be.

(#1104) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Megvettem epic store-ból a játékot.
Akárhányszor állítom be a grafikát mindig crashel a játék de szerencsére megjegyzi a változtatásokat. Viszont a ray tracinget csak konfigból tudtam belőni mivel crash után nem menti el a beállítást. Ez normális,nálatok is ezt csinálja? (DX12)

Illetve ez a shader rate most a resolution scale lenne? :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1105) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#1104) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Illetve a texturak csak nálam elég gagyik sok helyen? ultra-n tolom RTX2080 és néztem dx11-12 de nem esek hanyat a játéktól pedig nagyon mondták,hogy ez a legszebb játék...
Sokkal szebb texturák vannak más játékokba és itt readásul mint a BF5-be TAA fixen jelen van ha cfg-vel kikapcsolom akkor a fények bebugolnak és fekete képernyő. Remélem ezt rohadt hamar elfelejtik,hogy a TAA egy fix implementáció legyen mer inkább legyen kicsit recés/pixeles a kép de legalább éles nem pedig mintha telibefostam volna :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1106) Gaboman válasza AsakuraDave (#1105) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát nekem káprázatos a grafikája, sok játékkal játszom most, de az Exodus üt mindent.Igaz én Xbox-on játszok vele.Új COD meg sem közelíti azt a grafikát amit a Metró elénk tár.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1107) AsakuraDave válasza Gaboman (#1106) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Konzolon lehet jónak mondható de én PC-n ennél jóval szebbet vártam.
Arról ne is beszéljünk,hogy leszedtem a virágbolti verziót ami 1.0.0-ás tehát semmi patch nincs rajta és itt simán tudom állítgatni a grafikát mindenféle crashelés nélkül. Az epic gamestore kiadásba meg csak a cfg-be tudok állítani amúgy crashel... :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1108) AsakuraDave válasza GAbre (#1101) üzenetére


AsakuraDave
őstag

0.15-el jobban fut 2k high rtx egy 2080-al 60fps megvan kb folyton,ez eredeti bolti verzió(epic store) viszont folyton crashel ha grafikát állítanék...
0.0-val meg 45-60fps ugyan ez a beállítás (virágbolti verzió)

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1109) Redneck válasza AsakuraDave (#1107) üzenetére


Redneck
veterán

Néhol marha jól néz ki, néha átlagos, és persze van pár csúnyácska textúra is, de melyik játékban nincs? Az összhatás, szerintem nagyon szép. Azért ez nem egy sima cső-fps. :N

A crashre nem tudok mit mondani. Én Game Pass verziót toltam, abban csak DX12 van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1110) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!
Nem tudok felszállni a railcar-ra.
Benéztem valamit? Ajtó kinyitva, kar elfordítva. Már vagy 1 órája b@szaksszok.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1111) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah úgynézki meglesz, egyszerűen eltűnt a find anna küldetés a mappomról. Nemkis bug.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1112) GAbre válasza Ferdzsoo (#1111) üzenetére


GAbre
veterán

Valaki megtalálta annát,meg elvitte 1 körre a railcarral gondolom. :C :))

Avatar

(#1113) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Most komolyan senki akinek Epic Store-ból van a játék? Csak nekem crashel minden grafikai beállítás után?! :W :W :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1114) Ferdzsoo válasza AsakuraDave (#1113) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem minden game indításnál végigfut az "Applying Changes", ne kérdezzétek miért.
És annyira nem gyors. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1115) Redneck válasza Ferdzsoo (#1114) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is így volt Windowsosnál, plusz nem volt benne csak DX12. Mondjuk a beállításokat megtartotta, csak az idő ment vele... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1116) chris0000 válasza Ferdzsoo (#1114) üzenetére


chris0000
őstag

áhh így is hülyét kaptam tőle,mikor vmit ki/be kapcsoltam és akkor "Applying Changes" 3-4 percig... :U meg akkor ez nálad minden indulásnál...agyrém...üdv.

(#1117) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#1113) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nah közbe megoldódott :DDD
Bár még nem 100% de valószínű hogy a msi afterburner rivatunert nem szerette DX12 alatt. Bár egy crash után rá mentem hogy inditsa safe modeba ami át állítja DX11 720p low grafikára a játékot majd igy beállítottam a grafikát illetve hogy dx12 legyen és újrainditottam. Megnézem ha vissza kapcsolom az msi RTSS-t akkor kifagy e megint de 99% hogy az nem tetszett neki. :W

Szerencsére nekem ez az applying changes csak akkor van mikor minőséget állítok ultra-extreme de ez viszonylag gyorsan lefut lehet az ssd miatt.
Am érdekes hogy a virágbolti verzióban, ami 1.0.0.0, a játék elején mikor Anna-val ház tetejéről indulsz és még mielőtt a 2 fal között át préseled magad van egy szoba és ha itt állítgattam a ray tracinget on-off akkor bekapcsolt állapotba nem volt semmi árnyék kb sötét lett az egész lakás de az eredeti játékba a ray tracing megtart minden árnyékot csak sötétebb lesz a szoba. Illetve amikor leütnek a kocsiba most nincs árnyék de a 1.0.0.0ba meg megvan csinálva hogy az ablakon a rácsokon át beszurodo fény árnyékot vet a nénike meg a csávó testére :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1118) chris0000 válasza AsakuraDave (#1117) üzenetére


chris0000
őstag

hi.eddig rá nem jöttem volna,h mi nálad a gond,de most,h írod korábban nekem is volt gond az msi afterburnerel+riva csak nagyon régn használtam...mert az istennek se akart menni mondjuk egy fps számláló,vagy csak egyszerűen el se indult a játék,csak fekete képernyő volt...üdv.

(#1119) chris0000


chris0000
őstag

hi.1év után feloldják stamen is akkor a játékot? feb15 lenne mert akkor jelent meg...

(#1120) Redneck válasza chris0000 (#1119) üzenetére


Redneck
veterán

Február 15 van kiírva, igen. :K Remélem javítják az Epic és a WS verziók baromságait.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1121) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap befejeztem (happy end), azért a Novosibirsk hangulata, nagyon kemény lett. Meg úgy összességében a végjáték nagyon nyomasztó és félelmetes hangulatú lett.
A játékról az összképem azért vegyes. Bár célját eléri mert a posztapokaliptikus jegyek nagyon megvannak, (nincs lőszer, nincs medkit, stb.) sok helyen idegesítő a játékmenet.
Összevissza lehet /véletlenül/ kóvályogni a küldetések között és meg is bolondul a questrendszer.
Keveslem a szörnyek mennyiségét, fajtáját pedig végkép... 2 kezemen meg tudom számolni hány különböző van.
A grafika viszont sokszor ámulatba ejtő. Kb a Witcher 3 ban voltam még így hogy volt hogy csak megálltam és néztem a tájat meg a hangulatnak átadtam magam. Mondjuk az optimlizálás már közel nem olyan jó mint mondjuk a Witcherben.
Mindenesetre a zacskó tej árát megérte. :DDD
20k-ért oh no thank you.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1122) batman91 válasza Redneck (#1120) üzenetére


batman91
őstag

Már én is várom a Steames megjelenését. Hamar lement ez az 1 éves várakozás.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1123) Zoltanjakab


Zoltanjakab
újonc

Segitseget kerek!Hogyan toltik fel a légfegyvert,meg az akksist?Elore is köszönöm!

(#1124) GAbre válasza Zoltanjakab (#1123) üzenetére


GAbre
veterán

r betű és pumpálni kell.Ha jól emlékszem bal egérgomb.

Avatar

(#1125) juliensorel válasza Zoltanjakab (#1123) üzenetére


juliensorel
senior tag

Légnyomás töltés: hosszan nyomni az R-t, miután magához emeli a fegyvert nyomogatni a bal egér gombot.
Lámpa töltés ugyanez azzal a gombbal amire az elemlámpád be van állítva (asszem F hosszan, aztán bal egér gombbal nyomogatni)

(#1126) Zoltanjakab


Zoltanjakab
újonc

Nagyon szépen köszönöm!

(#1127) sixpak válasza AsakuraDave (#1117) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nálam mindig megy az AB/Riva, de zero gondom volt eddig, se crash, se semmi anomália.
Én extreme-re toltam mindent, eddig ment is szépen, most a Caspian mapon már nincs meg 60 fps... de nem zavar, jól néz ki, ez a lényeg.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1128) Gaboman


Gaboman
nagyúr

A Caspain DLC-re érdemes befizetni a 4900 Ft-ot?A Two Colinoestért nem érte meg az 1300 Ft, nagyon rövid volt, talán másfél óra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1129) hajbel válasza Gaboman (#1128) üzenetére


hajbel
addikt

Mármint az Expansion Passra gondolsz? Ha már megvetted a Two Colonelst, akkor ne vedd meg az expansion passt, mert a Sam’s Story biztos olcsóbb lesz, ha már konkretizálódik a megjelenés dátuma és elkezdik árulni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1130) Gaboman válasza hajbel (#1129) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen arra gondolok, akkor várok vele.
Hátha jobb áron is meglehetős szerezni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1131) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Valami készülődik.
Metro Exodus @MetroVideoGame
OPA! Artyom!
Что-то приближается…

twitter.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1132) Crytek válasza IntelKiller7 (#1131) üzenetére


Crytek
veterán

Jaja végre jön pc-re is februárban a game :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1133) batman91 válasza IntelKiller7 (#1131) üzenetére


batman91
őstag

Gondolom az új dlc megjelenését jelentik be, mivel januárra ígérték.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1134) IntelKiller7 válasza batman91 (#1133) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Majdnem. Redux Switch kiadás. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1135) batman91 válasza IntelKiller7 (#1134) üzenetére


batman91
őstag

Az engem viszont nem érdekel. :N

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1136) hajbel válasza IntelKiller7 (#1134) üzenetére


hajbel
addikt

Már az előző DLC is késett ha jól emlékszem, a következőben pedig szabadon bejárható pályarészt is ígértek, szóval lesz az nyár is amíg megérkezik szerintem. :(

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1137) IntelKiller7 válasza hajbel (#1136) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Csak maradjon addig a GamePass-ban. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1138) hajbel válasza IntelKiller7 (#1137) üzenetére


hajbel
addikt

Jó érzés amikor megveszed a dobozos Aurora editiont, erre pár hónap múlva bekerül gamepassba :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1139) chris0000


chris0000
őstag

hi.a steam most Feb.15-ig vár és csak aznap teszi elérhetővé a játékot? csak a season pass és a two colonels ami elérhető jelenleg steamen...thx.üdv.

(#1140) Crytek válasza chris0000 (#1139) üzenetére


Crytek
veterán

Igen.Végre vége a börtönnek lehet eladást generálni a játéknak. A kiadó is fellélegezhet! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1141) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Február 11

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1142) hajbel válasza IntelKiller7 (#1141) üzenetére


hajbel
addikt

:R Sajnos külön még nem kapható.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1143) hajbel


hajbel
addikt

Így egy héttel a DLC megjelenése előtt, igazán elkezdhetnék árulni :(((

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1144) Liner


Liner
aktív tag

huha!! Akkor lehet folytatom. Nem tudom oltári jópofár SPOILER sikeredett a második térkép már amennyit láttam belőle De már nem gyűjtött pénzt vagy mi a szösz szóval rohadt jó fegyvereket keptunk a 2 ik elején. készen és nincs mire gyújteni?? Akkor most mi a cél? Pedig az első mapot óriási odaadással nyomtam. Imádtam no mondom ezmár csak jobb lehet erre game over... Vagy bennem van a hiba? Már ezzel kapcsolatban :DD

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#1145) Scholes9 válasza hajbel (#1143) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na ja, tegnap is kerestem, de sehol :U Mondjuk Xboxra néztem.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1146) hajbel válasza Liner (#1144) üzenetére


hajbel
addikt

A fegyverek fejlesztésén van a hangsúly. Tedd feljebb a nehézségi szintetet.

(#1145) Scholes9: Epic storeban sem expansion passt, sem pedig az új dlc-t nem lehet megvásárolni. Nyilván majd kedden...

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1147) Redneck válasza hajbel (#1146) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem pont arra gondol, hogy párat hamar kimaxolsz, és bőven jók, plusz kevés a fejlesztés.

Szerintem is lehetett volna kicsit komplexebb, vagy több a fegyver.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1148) hajbel válasza Redneck (#1147) üzenetére


hajbel
addikt

Az első pályán szerintem nem maxolod ki a fegyvereket. Főleg, hogy most kapott a második elején fegyvert, azt biztos nem maxolta ki.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1149) juliensorel válasza Liner (#1144) üzenetére


juliensorel
senior tag

Előbb lehet, hogy ki kéne józanodni.
A játék ettől függetlenül valóban nem hosszú, ha erre gondoltál.

(#1150) Creativ3Form


Creativ3Form
csendes újonc

Sziasztok. Akinek megvan az Extension Pass (PC) az tudna abban segíteni, hogyan tudom működésre bírni? Sehogy se akar összejönni. Ha a launch részen rámegyek a "manage DLC" fülre, és ott beklikkelem, hogy legyen aktív, ahogy visszalépek a könyvtárba, nem lesz aktív. Ha belépek a játékba, a Chapter résznél látja a DLC-t, de egy kis lakat van előtte, és így nem tudom elindítani. A kis "segítség" szöveg azt írja, nyomjak a main menüben a DLC ikonra, és akkor letudom tölteni, és telepíthetem. De ha rányomok, a játék honlapjára dob, ahol nincs lehetőség a telepítésre. Csak ezt jelzi, hogy "owned", de install vagy download nincs. A Launcherben duinzén nincsenek ilyen funkciók. Valakinek ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.