Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) jacekLFS válasza Potzee (#72550) üzenetére


jacekLFS
tag

Nah most már teljesen össze zavarodtam :D a lényeg hogy a leírt konfigot elvigye. Erősebb videórártyát nem tervezek, a jelenlegi 3-4 évig vígan kiszolgál. Nem vagyok se hc gamer se hc tuningos, a procimat 3,8 ról 4,2 re emeltem meg és nálam itt megállt a tuning. Esetleges változás alaplap+proci kombóban lehetséges, de ahogy olvasgattam a jelenleginél minden újabb processzor kevesebbet fogyaszt.

Konfig még1x
Asrock z77 extreme 4
i7 2600k
r9 270x toxic 2gb
samsung 250 ssd
1db wd red 2tb
1db wd red 3tb
1db seagate 2tb
8giga corsair
7 ventillátor

Ezt kell elvinnie csendben, ha erre megfelel a supernova akkor nekem az tökéletes.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72552) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Szerintetek egy FSP Zen (300W, fanless) elvinne egy mai 4. generáció icore rendszert?
Gondolom egy erősebb VGA-t beletenni a gépbe már felejtős lenne... :U

(#72553) Potzee válasza jacekLFS (#72551) üzenetére


Potzee
addikt

Bőven elég egy 500W-os táp is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72554) jacekLFS válasza Potzee (#72553) üzenetére


jacekLFS
tag

ph-s kollégától vásásrolok tápot és jelenleg ezek vannak neki

xfx ts 550-650
xfx pro ez nem tudom hogy 550 vagy 650!?
antech 550tp-550c (jó hatékonyság csendes működés)
illetve corsair rm550m

Én ezek közül az antech felé hajlok a legjobban, de ebből a 4 ből melyik lenne a legjobb választás?

Ha azt mondjátok hogy a seasonic m12II 520 vagy az evga g1 650 jobb akkor azt veszem, csak máshol. Többet nem variálok ezek közül kellene a legjobb. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72555) BomiBoogie válasza jacekLFS (#72554) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

xfx pro ez nem tudom hogy 550 vagy 650!?

Kérdezd meg? :D

(#72556) jacekLFS válasza BomiBoogie (#72555) üzenetére


jacekLFS
tag

próbáltam, de nem vette fel a telefont :D

Megvan 650 es :P

[ Szerkesztve ]

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72557) Potzee válasza jacekLFS (#72554) üzenetére


Potzee
addikt

Ezek közül egyikkel sem nyúlsz mellé!
Az XFX TS ill. Pro kb. ugyanaz a Seasonic belső. Az Antec szintén Seasonic, de már 80+Gold hatásfokú, a Corsar RM széria CWT belsőre épül, de szintén megbízható, eddig még csak jókat olvastam róla, ráadásul alacsony terhelésnél nem megy a ventije sem. Seasonic M12II 520W etalon! Az EVGA G1 650-nél a 10 gari nagy vonzerő.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72558) jacekLFS válasza Potzee (#72557) üzenetére


jacekLFS
tag

Ha az antech és a seasonic vagyis mindkettő seasonic belsős akkor az antechnél maradok mert magasabb hatásfokon dolgozik, kb ugyan azért az árért, illevte 30w al többet lehet rá hivatalosan terhelni. Köszönöm a segítséget srácok Mind potzee mind jim bcs kollégának :R

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72559) Potzee válasza jacekLFS (#72558) üzenetére


Potzee
addikt

...és a Corsair RM550M is 80+Gold hatásfokú + még moduláris kábelezésű is... :D
Nem akarlak elbizonytalanítani és nálam nem járt még ilyen táp, de ez is sanszos lehet...Van itt sok kolléga, akinek ilyen van, hátha azok többet is tudnak mondani róla pl. a venti vezérlése
Sőt, az XFX TS 550-nek is van 80+Gold hatásfokú verziója (P1-550G-TS3X)...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72560) Lacielvtárs válasza Potzee (#72559) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem speciel RM szériám van...
csak 8750-es, de a venti szabályzása isten király...
full csendben van, az elmúlt hetekben hallottam a hangját, de nem mondanám vészesnek
azért ha megy, van hangja de minimális... alig hallani :K
én ezt a szériát merem ajánlani bárkinek :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72561) jacekLFS válasza Potzee (#72559) üzenetére


jacekLFS
tag

xfx "csak" 90% os hatékonyság, és árban 1500ft al drágább, corsair cwt belsős, hatékonyság kb ugyan az, rm550m piszok jó hogy csak 40% os terhelésnél kapcsol be a venti és max fordulaton is 25Db körül mozog, de a modularitása +7e ftomba kerülne így az antech lett a nyerő :D Most már nem engedem hogy összezavarj :DD

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72562) Potzee válasza Lacielvtárs (#72560) üzenetére


Potzee
addikt

Venti szabályozááás... ??? :F :B

(#72561) jacekLFS: :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72563) Lacielvtárs válasza Potzee (#72562) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igaz nem mérem a fogyasztást, de amikor terhelem a gépet akkor sem mozdul a venti, ha elér egy bizonyos hőfokot és folyamatos terhelés mellett akkor indul el a venti.
igaz amit a honlapon is írnak róla hogy 40%-ig nem indul el a venti...
alapjáraton, netezés, filmezés mellett, áll a venti és nem mondanám tűzforrónak sem a táp burkolatát, sőőőt, :B
nem modnom hogy hideg, mert hazudnék, az egyik alaplapi érzékelőt a táp mellé raktam (a ház oldala és a táp burkolatának a fala közé), igaz ott nem látom a tápon belül a hőfokot, de így is oylan 25 fok körül van a táp burkolatnak a hőfoka
link

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72564) Potzee válasza Lacielvtárs (#72563) üzenetére


Potzee
addikt

25 C fok kb. a szobahőmérséklet...tehát hatékony a táp, nem hőt termel hanem energiát ad.

Az én Seasonic X400 Fanless Platinum tápomnak a legtökéletesebb a venti vezérlése... :B :D

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72565) Lacielvtárs válasza Potzee (#72564) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen? fogadjunk full passzív a táp, mi? ;]

gondoltam link
:W :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72566) pcgamer01 válasza jacekLFS (#72561) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Jól döntöttél,én is az Antechet venném :K
(Csak hogy valaki bíztasson is ;] )

Samsung Galaxy S10+

(#72567) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

FSP HEXA+ 400W is leég az irodai gépembe?

I5-750 + GTX750. Lehet majd évek múlva nagyobb VGA kerül bele.

Hozzáteszem én évekig mentem a FSP Blue storm 400W táppal I5-750 + GTX275. Ráadásul a GTX275 zabált rendesen. Szóval elégnek kell lennie.

(#72568) Potzee válasza Lacielvtárs (#72565) üzenetére


Potzee
addikt

Naná ;) csakúgy, mint a CPU hűtés...

Nekem ez a Platinum van

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72569) Lacielvtárs válasza Potzee (#72564) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de ha már itt tartunk érdekelne a véleményed a passzív tápról, mennyire képes befűteni a szobát, akarom mondani a pc házat?
meg agyalok azon hogy hagyom a tápom gariját és cserélek benne egy ventit amit rákötök az alaplapra ahol viszont én is tudnám szabályozni?
persze csak hobbiból, mert az az egyetlen venti amit nem tudok szabályozni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72570) Potzee válasza Lacielvtárs (#72569) üzenetére


Potzee
addikt

Jelenleg nincs olyan hardverem, amivel igazán terhelni tudnám a konfigot, így a táp sincs nagyon munkára fogva...szobahőmérsékletű benn a helyzet. A PC egy vastag üveglapon van (hideg anyag) a CPU által termelt hő pedig a ház tetején a perforált résznél könnyedén távozik.
Kerítek majd egy VGA kártyát és kipróbálom, hogy miként melegszik a ház és a táp...egyelőre ezt még nem tudom.
A táp ventijének cseréjével legyél körültekintő, akármilyen venti nem jó oda...indítóáram, légnyomás, stb. érdemes odafigyelni, bár szerintem nem lehet komoly gond, ha a tápban a venti 2-3 másodperccel később indul...(van erre egy külön topic is) Passzív módban semmiképp sem használnék olyan tápot, amelyet aktív hűtéssel terveztek! Még alacsony terheléssel sem.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72571) Lacielvtárs válasza Potzee (#72570) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, a venti csere kritériumban már jártas vagyok, abban nem lesz gond és ezek egyenlőre még csak agyalás szinten vannak :P
no de majd látom ez még nem kiforrt az agyamban :)
lehet nem is lesz belőle semmi
szóval akkor te elégedett vagy ezekkel a paszív tápokkal :R
köszi a véleményed :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72572) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok!

Valami nagyon csendes tápot szeretnék, ha ajánlanátok....

A jelenlegi egy ctg-500. Alapon nincs is vele semmi baj,de játék közbe iszonyatosan felpörög, venti már cserélve lett. Alapon 3.0ghz-en semmi hangja,de amint emelem a sebességet (4.0ghz) már hallatszik a hangja netezés közbe is.

Konfig: P5Q, E5450, GTX650Ti....

Üdv. :R

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#72573) Potzee válasza Lacielvtárs (#72571) üzenetére


Potzee
addikt

Van egy Enermax PRO82+ 425W tápom is, de az X400-as és a kicsi PICO a szívem csücske :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72574) Lacielvtárs válasza Potzee (#72573) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elhiszem a fentiek alapján plusz 1 a motyóknak :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72575) Potzee válasza BiOszi (#72572) üzenetére


Potzee
addikt

Seasonic SS400ET

(#72574) Lacielvtars
:R

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72576) shield válasza Potzee (#72575) üzenetére


shield
őstag

850W, mi a fenét használsz még, kis feszültségű kávéfőző vagy rezsót? :DDD
? fokos a táp ha átlagos terhelésen használod? Épp az Ipon-on olvastam a hőfok gondokról.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#72577) Monolith válasza jim bcs (#72549) üzenetére


Monolith
tag

Látom nagyon ajánlgatjátok mert 10 év gari, de úgy nézem nekem kell elküldeni Münchenbe pontosan egy új táp áráért.

(#72578) ALLAT001 válasza ALLAT001 (#72552) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nekem bezzeg senki nem mondja, hogy nagyobb táp kell :DDD

Sebaj, kivárom az 5. generációs processzorokat, amiknek már ez is elég lesz ;] :DDD

(#72579) shield válasza Monolith (#72577) üzenetére


shield
őstag

Ezt pedzegettem már korábban, ha gond van vele akkor szívás a gariztatás, amúgy pedig elég az 5év garis táp is, mert akkor úgyis lecseréli az ember. Nem hiszem, hogy valaki is használ egy tápot 10 évig.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#72580) ALLAT001 válasza shield (#72579) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Dehogynem! :DDD

(#72581) Lacielvtárs válasza shield (#72579) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ritka azon ember aki 10 éves tápot használ :K

úgy látom mégis van köztük ilyen Úr, ALLAT001 személyében :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72582) Monolith válasza shield (#72579) üzenetére


Monolith
tag

Hát ez igaz, de iponnál pl 1 évet vállalnak rá pedig authorized reseller az evga honlapja szerint :(

(#72583) jim bcs válasza Monolith (#72582) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

minőségi táp esetén nem sok jelentősége van mert az esetek 99%-ban ha az első pár órában nincs gond akkor 3év múlva se lesz

amúgy a garanciapapíron 10év szerepel és igen az Evga Mo.-i hivatalos forgalmazója

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72584) shield válasza Monolith (#72582) üzenetére


shield
őstag

Azt néztem én is, nem értem miért nem lehet elintézni a bolttal a 10év garit. Miért kell ez a kanyar bele?
10 év múlva lehet, hogy már energia cellákat használunk. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#72585) Lacielvtárs válasza shield (#72584) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, vagy atom akksikat :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72586) jacekLFS


jacekLFS
tag

Köszönöm, végre egy erősebb megerősítés :)

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#72587) Monolith válasza jim bcs (#72583) üzenetére


Monolith
tag

Ahham jól van akkor evga! Köszönöm a válaszokat :R

(#72588) Potzee válasza shield (#72584) üzenetére


Potzee
addikt

Nem kell annak 10 év...solar cellák által összegyűjtött fényenergiát nagy kapacitású kondenzátorok fogják tárolni, ahonnan bármikor felhasználható...mint a karóráknál.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72589) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Volna egy Corsair CX430-as tápom.
A kérdésem annyi volna, hogy mekkora fogyasztású videókártyát bír el maximum a rendszer?
A gépem többi adata megtalálható az adatlapomon. Semmi optikai meghajtó nincs, egy hdd és 4 venti+egy vízszivattyú.
Eddig egy hd 6850 volt, de most szeretnék váltani.
Előre is köszönöm. :R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#72590) TechnicR


TechnicR
tag

Megéri nagyobb teljesítményű tápot venni 5k val drágábban (1000W-os a 750W helyett) ha mind a kettő ugyan olyan minőség (viszont különböző márka) és amúgy nincs szükségem jelenleg arra a +250W-ra? Úgy értem, hogy az 1kW os átlagban csendesebben, hűvösebben üzemel ugyan akkora terheltségnél? Illetve a hatásfoka is jobb-e mondjuk 200-300W on amin használnám? (mind a 2 gold+ minősítésű) Jelenleg nincs szükségem nagyon nagy tápra, de a közeljövőben tervezek egy CrossFire-t, ezért ha már veszek minőségi tápot, szeretném ha még sokáig jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72591) BomiBoogie válasza TechnicR (#72590) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosan melyik típusokra gondolsz?

(#72592) Graphics válasza TechnicR (#72590) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Crossfire-nek sok értelmét már nem látom, már kifelé hátrálnak, mert elég szar a skálázódás, vagy nincs is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72593) TechnicR válasza BomiBoogie (#72591) üzenetére


TechnicR
tag

EVGA SuperNOVA 1000 G2 és Corsair RM750

(#72594) Lacielvtárs válasza Graphics (#72592) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, mert így van link

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72595) TechnicR válasza Lacielvtárs (#72594) üzenetére


TechnicR
tag

Nem erre lesz majd megoldás a DX12 meg esetleg későbbi verziói? Jön a VR, a 4k, 8k, a mostani csúcskártyák sem tudják megfelelő módon meghajtani ezeket önmagukba, előbb-utóbb muszáj lesz olyan API-t biztosítani ami megadja a közvetlen elérést a GPU felett

(#72596) Potzee válasza TechnicR (#72593) üzenetére


Potzee
addikt

Legyen EVGA SuperNOVA G2 750! vagy 850, ha nagyon CF-et akarsz.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#72597) Lacielvtárs válasza TechnicR (#72595) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát jó kérdés, ebbe annyira azért nem mélyedtem bele.
lehet igazad lesz, de tény hogy iylen kártyákat már CF-be beüzemelni nem biztos hogy sok értelme van, ha a játékok nem hajtják ki.
mondjuk én nem játszom a gépem hanem dolgozok...
az én munkám alá meg nem vagyok még abban biztos hogy a CF gyorsítana a munkámon.

upsz, ez itt off...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72598) bacsko42 válasza TechnicR (#72595) üzenetére


bacsko42
tag

Igen a dx12, és a mantle is ezt szeretné elérni :) angol szóval "Low level access"-t biztosítani a programozóknak a kártyákhoz :)

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#72599) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Potzee és Duliee, igazatok volt, meghajlok előttetek ez a Cooler Master egy hulladék táp...
Most azért írok, hogy erről kikérjem a véleményeteket!
Vagy maradjak az elsőnek ajánlottaknál? (XFX Pro 450, FSP Hexa+ 500)

Ehhez confighoz kellene:
AMD FX-8120 3.10GHz AM3+
SCYTHE Mugen 3 Rev. B
Asrock N68-V alaplap
Asus HD 7790 videokártya

Most nem sürgős, szóval nem fogok beleugrani a szarba (legalábbis remélem :D )

Köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#72600) Graphics válasza Vidual001 (#72599) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Negatív szintén. Alsó-kategóriás belsős.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.