Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) vzsryl válasza Ribi (#40899) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Folyamatos terhelésről nem lehet szó, főleg játékok melletti max. terhelésről nem. Ha a nem táp nem bírja, majd jelez, és ráér akkor cserélni. De bírni fogja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40902) S. Szabi válasza MMIX (#40871) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi! Most már 99%, hogy ez lesz nekem a jó választás :K

(#40903) Rundll32 válasza vzsryl (#40896) üzenetére


Rundll32
tag

Szia vzsryl !

Valóban Asus A-45GA tápom van, megnéztem. Egyébként tényleg elégedett vagyok vele nagyon. Soha semmilyen bajom nem volt vele.
Akkor egyenlőre hanyagoljam a tápvásárlást ?

Két kérdésem lenne még:
1, Ha ne adj Isten nem lenne elég a táp akkor az nem tesz kárt a gépben ? Vagy csak szimplán nem indul el ?

2, Eredetleg ezt a tápot is néztem : http://ipon.hu/webshop/product/aerocool_templarius_imperator_550w/304176
vagy ebből a 650w-est, plus 80 bronze kategóriás mind2, és mivel a házam is ugyan ez "Templarius" fajta lesz erre gondoltam. Ez jó választás lenne e?
(ezt amolyan B terven gondolom)

Köszi előre is a válaszokat :) :R
Üdv

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#40904) vzsryl válasza Rundll32 (#40903) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

1. Minden lényeges védelemmel fel van szerelve, és beton stabilan. Nem tesz kárt a gépben. Nem indul el, lekapcsol... ilyesmire lehet számítani. De elég lesz, hacsak nincs valami hibája.

2. Ez az Aerocool egy ipari hulladék, Andyson beles. Kerülendő. Egyébként egy jó minőségű 500W-os bőven elégséges lenne. A többiek ajánlottak is...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40905) Rundll32 válasza vzsryl (#40904) üzenetére


Rundll32
tag

Hálás köszönet a sok hasznos információért ! ;) Neked és a többieknek is. Marad az ASUS ebben biztos vagyok. Az igazsághoz hozzátartozik ,hogy ma az egyik boltban mondták, h kevés a 450...De hát kereskedő... mit mondana,de én inkább hiszek nektek :D ! Az Aerocool tápfronton nekem tök ismeretlen volt, ezért is érdeklődtem, és úgy látszik jól tettem, megfogadom a tanácsod. Ha mégis valami csoda folytán vennék akkor az ajánlott XFX lenne. Ezúton köszönöm a kollegának is, hogy ajánlotta !

Üdv.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#40906) Gery15


Gery15
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített! :R Egyenlőre félre teszem a táp váltást pénz hiány miatt.

HyperX

(#40907) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Nem nagyon értek a tápokhoz, de sajnos most vennem kell egy újat, mert a régi bemondta az unalmast. :O

Egy CHIEFTEC 400W -os tápegység volt eddig a konfigomban.

Három tápot találtam, ami esélyes most nálam.

- FSP 350 W
- Kolink 500 W
- M-TECH 450 W

Melyiket lenne érdemesebb megvenni, illetve melyik lenne valószínűleg hosszabb életű, úgy hogy a gépemet sem vágná tönkre?

Több véleményre is kíváncsi lennék.
Ezer hála a segítségekért! :R

(#40908) Graphics válasza puhakex (#40907) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

- FSP 350 W , ő a legjobb a többi közül, FSP, minőségi

- Kolink 500 W
- M-TECH 450 W

Nos utóbbi kettőnél megvan az esély arra is ,hogy komoly anyagi kárt tud okozni a gépedben :)

Több vélemény nem kell ide, Kolink és M-Tech/ a'lá Mercury / ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#40909) Chp


Chp
őstag

Uraim, egy 350W-os FSP 60APN elegendő lesz egy AMD Athlon II X4 740 + MSI Radeon HD 7770 kombóhoz? Lesz még egy Seagate Barracuda és 2x4GB 2400MHz-es Kingston HyperX Predator a gépben.

(#40910) #25712384 válasza Chp (#40909) üzenetére


#25712384
törölt tag

Tuning nélkül bőven jó! :K

(#40911) Grave_444 válasza Chp (#40909) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elég lesz.

(#40912) Chp válasza #25712384 (#40910) üzenetére


Chp
őstag

A 740 nem tuningolható, a VGA max 1100MHz-et fog kapni a gyári 1000 helyett, remélem ez nem befolyásolja nagyon.

(#40913) Lalaland


Lalaland
tag

Hellósztok!
Újonnan tudtok ajánlani a corsair Hx-520w-hez hasonló teljesítményű, moduláris tápot és amelyik ugyanilyen ultra halk? és corsairt szeretnék.
köszönöm.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#40914) puhakex válasza Graphics (#40908) üzenetére


puhakex
tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#40915) Grave_444 válasza Chp (#40912) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha tuningolsz is elviszi a táp, ne aggódj.

(#40916) vzsryl válasza Lalaland (#40913) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Corsair háza tájáról nem, de a HX520-ban található bél továbbfejlesztett változata még a piacon van. Antec HCG-520M, Seasonic M12 II 520. Ha nem muszáj moduláris legyen, akkor HCG-520 és S12 II 520.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40917) Chp válasza Grave_444 (#40915) üzenetére


Chp
őstag

Rendben, köszönöm szépen mindenkinek!

(#40918) Potzee válasza Lalaland (#40913) üzenetére


Potzee
addikt

A Corsair nem gyárt tápot, csak matricáz...egy marketing brand.
Ebben a HSZ-ben ajánlottam egy szintén Seasonic elektronikával szerelt 500W-os moduláris tápot (Seasonic van a HX 520-ban is)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40919) Ghostface


Ghostface
senior tag

Valaki esetleg tudna választ erre (#40900)
Köszönöm!

PSN: Nifty_Ghostface

(#40920) Potzee válasza Ghostface (#40900) üzenetére


Potzee
addikt

"If you get a strong sense of deja vu while looking at these photos, don't be surprised. This Zalman is sourced from Fortron-Source, who have been using the same massive aluminum heatsinks in their 400W models for some time now. Other 400W models that use the same heatsinks include the following PSUs previously reviewed here: SilenX 400 and Nexus NX4000."

Egy régebbi, de jó fajta FSP belső van benne

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40921) tigerk


tigerk
tag

Hali
Szűkítettem a kört és ha a modularitás be lehet áldozni a minőség előtt nem bánom ,de még töröm a fejem melyik lenne a jobb CORSAIR?-CHIEFTECH?-FSP? 500W+ szerintem az a jövőre nézve már jó alap lenne de az 500 is bőven elég és egy max 20k-val tudok számolni.
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_raider_650/214277
Bár ami abszolút csúcs lenne az ez:http://www.chieftec.eu/en/psus/a-80-series/ctg-550c.html
moduláris és még minőségi is igaz egy kicsivel drágább de ezt elnézem neki ha a nálam jobban hozzáértők is bólintanak rá(nem szeretnék valami gyártási hulladékot venni hiszen minden márkához becsúszhat gyenge széria).
Üdv
Tigerk

[ Szerkesztve ]

(#40922) Potzee válasza tigerk (#40921) üzenetére


Potzee
addikt

Ár/értékben XFX PRO 550W
15-17k, attól függ hol veszed és hány év garival.
[link]
jonnyGuru test
P1-550S-XXB9

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40923) Mészi Zoli válasza Potzee (#40922) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Igazán beletehették volna a túlmelegedés-védelmet (OTP) ebbe a "kitűnő" ár/érték arányú tápba.
[link]
Azért én nem hagynám magára a gépet működés alatt + vennék egy poroltót. Biztos, ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#40924) Graphics válasza Mészi Zoli (#40923) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Attól, mert nincs odaírva, nem azt jelenti, hogy nincs is benne... Ne fesd az ördögöt a falra...

Seasonic táp, nem hiszem, hogy kimarad belőle :)

Előbb olvasd el a teszteket... Benne van a védelem

"There are also several rows of heatsinks seperating the components which receive air flow from the fan above. The XFX PSU is supplied with automatic output protection to ensure no damage occurs. This includes Total Power Protection (OPP), Over Voltage Protection (OVP), Over Current Protection (OCP), Short Circuit Protection (SCP) and Over Temperature Protection (OTP). The cables are sleeved well into the chassis, which helps to ensure no long term damage by fraying. The cabling is well routed and organised with ties."

Poroltót ehhez a táphoz? Hülyeség, jó hogy nem azt írod, hogy Codegen szintű táp :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#40925) ZozzHUN válasza Mészi Zoli (#40923) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Seasonic-ra ilyet írni... olvass utána máskor mielőtt ilyen butaságokat írsz.

(#40926) anytime válasza Mészi Zoli (#40923) üzenetére


anytime
őstag

Ha ezt meglátja Potzee ... :DDD
+ nekem is ilyen érkezik ma:) - de ez részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#40927) anytime válasza ZozzHUN (#40925) üzenetére


anytime
őstag

Ez nagyon nagy, adsz egy linket hozzá?

(#40928) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
csak egy gyors kérdés:
xfx core edition 550w tápot szeretném megvenni.
Az xfx honlapján a köv széria szám szerepel:
P1-550S-UKB9
A webshop honlapján pedig ez:
P1-550S-XXB9
[webshop]

Rá tudna nézni valaki hogy ugyan az e a két termék, szerintem igen, de azért biztos ami biztos!!

Köszi szépen

szerk: közben kicsit gondolkoztam :) lehet hogy az "UK" ami az eltérés az az ország kód lehet?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#40929) ZozzHUN válasza anytime (#40927) üzenetére


ZozzHUN
addikt

anytime: [link]

Fang: 1 fajta verzió létezik az 550-ből, szóval csak elírás. 450-ből létezik újabb változat, és véletlenül az 550nek is elírták elvileg egy lengyel nagykerben és azóta terjed a hülyeség :)

[ Szerkesztve ]

(#40930) szasanyi válasza Fang (#40928) üzenetére


szasanyi
félisten

Ugyan az, csak az USA és a UK ebben a jelzésmódban különbözik. Nyugodtan megveheted, remek táp! ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#40931) Graphics válasza ZozzHUN (#40925) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Urbanlegends ;]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#40932) Fang válasza szasanyi (#40930) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi köszi mindkettőtöknek!!

remélem gyorsan kicserélik erre a régit

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#40933) Potzee válasza Mészi Zoli (#40923) üzenetére


Potzee
addikt

Lehet, hogy az XFX csak egy átcímkézett Vargéné és társa termék? :F

:P

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40934) Mészi Zoli válasza Graphics (#40931) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Elnézést kérek a Seasonic/XFX hívőktől! Nem állítottam, hogy nem jó táp.
A gyártó honlapjának tannulmányozása közben figyeltem fel arra, hogy nem írták a Safety/Protects felsorolás alá az OTP fícsört.
Ha valaki esetleg ilyet vásárolna, akkor esetleg megtenné, hogy megírja ide, hogy a dobozon rajta van-e a kérdéses túlmelegedés-védelem jelzés?
Köszönöm!

(#40935) Graphics válasza Mészi Zoli (#40934) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott a teszt linkje, nézd meg, nem a dobozt kell nézegetni, hanem a belsejét a tápnak :)

Nem vagyok egyik márka rajongója sem, csak a minőségnek :)
Van FSP, Enermax, Chieftec, Delta tápom is. / van/volt /

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#40936) L1ZRRR válasza Graphics (#40935) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Egy TT-re nincs szükséged? ;] ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#40937) Potzee válasza L1ZRRR (#40936) üzenetére


Potzee
addikt

Az én Golden Tiger Electronic beles Spire SP 450W tápomat akarja megvenni már hetek óta... :P de én nem adom oda... ;]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40938) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv! Mielőbb PC tápegységet szeretnék venni, mert a PowerMac G4-ben lévő spec táp igen zajos a maga 2db 6cm-es ventijével. Sima ATX tápot veszek és egy hosszabbítót hozzá, amiben átcserélgetem a lábakat a megfelelő sorrendre.
Az érdekelne, hogy 400W körül milyen halkabb verziót lehetne beszerezni. Hatásfok jelen esetben nem érdekel, kizárólag a zaj/ár arány lenne fontos.
Közelemben ez az üzlet van (nem reklám, ezért off). Ha esetleg ezek közt az alsó szegmensben lenne valami amit ajánlanátok, azt megköszönném. Mivel tegnap szereztem a gépet 23k-ért, nem szeretnék túl sokat rákölteni sem, mert nem aktív használatban van, csak folyamatos üzemben. (Nem is Mac OSX-et futtatok rajta)

[ Szerkesztve ]

(#40939) L1ZRRR válasza Potzee (#40937) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

;] Helyes , helyes ;] :D

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#40940) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Melyik a jobb választás?
-Corsiar tx650
-Gaming Series GS700W
-vagy a hx650 (megéri azt a + pár ezer Ft-ot?)

Origin: BlessedElroy

(#40941) #68216320 válasza #68216320 (#40938) üzenetére


#68216320
törölt tag

Eredetileg ilyen elosztással dolgozik a táp. A +25V-ot nem kell figyelni, nem lesz rá szükség.

(#40942) szasanyi válasza BlessedElroy (#40940) üzenetére


szasanyi
félisten

TX650 (bár inkább a V2 az már 80Plus Bronze minősítésű) vagy HX650 moduláris és 80Plus gold ezért drágább. Azt neked kell eldönteni, hogy melyik kell neked. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#40943) Potzee válasza BlessedElroy (#40940) üzenetére


Potzee
addikt

Mennyi az a + pár ezer?
HX 650 [link]
Seasonic elektronika, egybe hagyott 12V-os ág, 54A, 80 PLUS Gold minősítés, moduláris
:C

TX650-ből is volt SS beles de máanapság - úgy tudom - hogy a CWT belest árulják

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40944) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

köszi a válaszokat!
hx

Origin: BlessedElroy

(#40945) szasanyi válasza Potzee (#40943) üzenetére


szasanyi
félisten

Én úgy tudom, hogy Seasonic belsővel készül. Az új teszt is ezt támasztja alá. Tuti príma táp, csak hát az a nem csekély 33-35k ára...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#40946) Potzee válasza szasanyi (#40945) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a HX 650 szinte megegyezik a G650-es Seasonic-kal.

Korábban a TX 650 is Seasonic elektronikára épült de ez már nem futó modell.... A mostanában kapható TX 650-es vagy 650M már CWT béllel készül, ami nem biztos, hogy rosszabb... :F [link]...de már nem SS... :(

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40947) Mikeee89 válasza Graphics (#40908) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ha már az FSP olyan minőségi, akkor miért csak 3,5 évet bírt? Nekem kb 2 napja ment tönkre egy 400 w-os példány, pedig volt vagy 10 ezer Ft annak idején. Nem mindig csak a márka a lényeg, lehetnek tutira hibás példányok. Pedig egy intel dualcore pentium (e5400) procit, meg egy amd hd 4770-et kellett etetnie csak egy p43-as msi alaplapban. Tehát szerintem nem is volt nagyon túlterhelve, a konfig meg túlhúzva sosem volt. Most egy 500 w-os n base n power n500 van a gépbe, ez sem lesz túlterhelve, remélem jódarabig kibírja. A régi gépembe egy 10 éves codegen táp van és még mindig megy gond nélkül.

Szal sztem nem minden a márka...

(#40948) Graphics válasza Mikeee89 (#40947) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elmondom az FSP miért ment tönkre :)

De ez csak egy tipp, mert nálam is járt ilyen példány: kiszáradt a kondi, aminek a cseréje a gyári TEAPO/CAPXON helyére kb 300 Ft-os tételből megvan.

Persze ha ez a problémája :) és ez másik tápnál is bekövetkezik, csak van ahol előbb. van ahol utóbb

NPower-t helyett nem volt más opció? Csak mert fentebb is írták, hogy Vargáné és Tsa szintű megoldás.. Az meg ha visz valamit, az a gép lesz

Milyen FSP volt ami megadta magát?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#40949) Mikeee89 válasza Graphics (#40948) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ez volt az: http://ipon.hu/?product_id=11729

A boltban azt mondták, hogy ha minden rá van dugva amiatt nem indul el. De mondjuk ha a vinyót lehúzom akkor meg nincsenek meg az adataim.

Lett volna 15-ért chieftech de arra nincs pénzem, ez az n power 6000 volt.

Az a baj, hogy nem értek a forrasztgatáshoz így nem tudom kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#40950) Ribi válasza Mikeee89 (#40949) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sokan foglalkoznak táp javítással.
Egy táp nem azért jó/rossz mert ha nincs baj akkor elvan mint a befőtt, hanem hosszútávon sem tesz tönkre semmilyen alkatrészt, ha jön a kóboráram sem száll el a winyód (sajnálatos tapasztalat) ésatöbbi. 1-2kért átnézik szerintem a rossz tápod és kijavítják. Még most is ezt tenném, mint arra az n powerre bízzam az adataim.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.