Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) BigManus válasza BigManus (#16300) üzenetére


BigManus
addikt

Quick Heal Total Security 2009

Nos a telepítése nagyon gyors, nagyon egyszerű.
Telepítés vége elött átnézi a memóriát, a indító rekordokat.
Ha kész, jön a tűzfal rész telepítése.
Szintén gyorsan települ, majd kér egy újraindítást.

A rendszer villámgyorsan elindult, mintha nem lett volna rajta biztonsági program ( meg is lepődtem a sebességén )
A tűzfal beállításával kezdtem.
Nagyon puritán, pár pontból álló felülettel találtam szemben magam.
Alig volt beállítanivaló...

Elindítottam a File Zilla ftp klienst, hogy mit lép rá a tűzfal.
Ahogy beállítottam, rá is kérdezett, hogy engedem-e a kommunikációt.
Jött a Total Commander. Meg a meglepetés is...
Simán kérdés nélkül engedte csatlakozni.
Nem részletezem, több programot is automatikusan engedélyezett, nem dönthettem melyikkel mit szeretnék.

Nem beállítási hiba, mert rengeteget variáltam a paraméterekkel, de nagyon úgy tünt, hogy a program döntött mi biztonságos és mi nem.
Töröltem a szabályokat, utána is engedte a kapcsolatokat.
Na a tűzfal itt számomra leszerepelt.

Jött a fekete leves...
A vírusirtó kezelőjébe lépve átlátható, de mégis kisze-kusza beállítási lehetőségek fogadtak.
Kezdtem a frissítéssel.
Quick Update...
Nos itt ért egy villámcsapás, lestem mint hal a szatyorban!
A komplett frissítési ciklus 73!!! perc volt!!!!
Az első frissítés amit leszedett 8928 KB volt. Ezt 48 perc alatt szedte le.
A második 3434 KB volt 21perc alatt.
A harmadik 1598 KB volt 4 perc alatt.

Frissítés után elkezdtem beállítani a programot.
Több beállítása is van az akcióknak, hogy mit tegyen találatkor.
Külön kell állítani a sima fájlokra, külön a tömörített fájlokra.
Hiába állítom be pl. a karanténba tételt, nem volt hajlandó.
Ha a sima törlést állítottam akkor törölte a találatokat de karanténozta is.

Kikapcsoltam a programot és kicsomagoltam a három mintát.
Az elsőből minössze a conflickert és a downadup fájlokat hagyta meg.
A másodikból négy fájlt míg a harmadikból mindent törölt, karanténozott.

A rootkit keresője ( mert csak kereső, nem aktívan fut ) iszonyat sokáig kutakodot, mondjuk nem standardra volt állítva.
Szintén nem aktív a rosszindulatú programokat kereső funkciója...
Pillanatok alatt lefutott és sokmindent talált :D
Pl. httpd.exe mysql.exe ( a saját szerver összetevői ) winampa.exe ( winamp ), meg ilyenek... Mind tiszta, ez 100%
Azért mindent átnézettem a virustotalon, természetesen tiszták voltak.

Van a programnak egy toolbarja is.
Hogy működik-e nem tudom, mert az összes linket amit itt találtam amik vagy fertőző vagy gyanús weboldalkra visznek megnéztem, de semmire sem riasztott.

Már készültem volna törölni a programot, amikor felugrott egy ablak, hogy ezt a fájlt törölte: C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\dmserver.dll
Aztán egyre több ilyen fájlt talált rendszertelenül.
A gond ott volt, hogy a Windows elkezdte az összes talált fájlra feldobni az ablakokat, hogy fájl felülírás védelem, a rendszer működését befolyásoló fájlok hiányoznak, tegyem be az SP3 lemezt.
A víz levert, mert az automatikus frissítésekkel tettem fel.
Itt jön a szerencse, hogy hiába volt a programnak megadva, hogy a találatokat egyből törölje, a karanténba is betette. ( pedig ezt kikapcsoltam )

Vírusirtót kikapcsoltam és a karanténból az összes fájlra restore-t nyomtam.
Annyi még, hogy a full keresés alatt vígan neteztem, pedig ezt Avira és AVG mellett nem igazán tudtam megtenni.
Full keresés alatt a processzor terhelés nem ment 33% fölé.
A program 20 és 30 K közt fogyasztott

Majd elfelejtettem!
Megnéztem uninstall elött a feladatkezelőt, találtam egy 16363 nevü exe fájlt.
Rákerestem és a Quick Heal program része.
Feltöltöttem a vírustotalra. Eredmények: Heuristic.BehavesLike.Win32.Backdoor.L

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16302) BigManus válasza blattida (#16299) üzenetére


BigManus
addikt

Abban viszont nagyon egyetértek, hogy nem véletlenül ismeretlenek...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16303) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#16302) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz a fáradozásodért, és a leírásért... :R
Blattida-val és veled is egyetértek abban, hogy sok AV nem véletlenül ismeretlen...
Amit most tesztelek, remélem egy kivétel lesz a sok közül, egyenlőre nem találok rajt fogást... :DDD (remélem így is marad)
Nem sokára, majd írok róla...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16304) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#16303) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez igaz. Sajnos, sok antivírus megoldás, nem véletlenül ismeretlen.
De, ettől függetlenül az ismertek esetében is van olyan, ami hagy kívánni valót maga után.
És most mit is tesztelsz?

(#16305) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#16304) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"De, ettől függetlenül az ismertek esetében is van olyan, ami hagy kívánni valót maga után."

Ezzel maximálisan egyetértek.. :K

Jelenleg BullGuard Internet Security 8.7 tesztelésen vagyok... :DDD
(nem tudom, h ez béta vagy sem, mert a gyári honlapon csak 8.5 van. Utánna járok persze mielőtt írnék róla)

Nyílván senki ne gondolja, hogy level10-es tűzfalteszteket végzek :DDD , csak úgy alap dolgok...(ha már az alapoknál is gubanc van, akkor mehet a kukába... :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16306) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#16305) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Na erre kivánci leszek, mivel a Checkvir teszteken a BullGuard mindig jól szerepel. Kiváncsi leszek, hogy a mintáimon és más mintákon mit produkál.
Meg összességében érdekelne, hogy nálunk mit mutat a fáma.

(#16307) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tesztelt Antivírus: BullGuard Intenet Security 8.7
Honlap: [link]

Vírusteszt_1 - 150 minta
# fertőzött: 155
# törölve: 155
# maradék: 10

Vírusteszt_2 - 500 minta
# fertőzött: 514
# törölve: 514
# maradék: 7

Vírusteszt_3 - 5000 minta
# fertőzött: 5051
# törölve: 5051
# maradék: 50

Általános tapasztalatok
# Nem növeli meg a BOOT időt jelentős mértékben
# Könnyen áttekinthető kezelőfelület
# Gyors scan sebesség
# Általánosan konfigurálható
# Zavartalan WLM kommunikáció
# Zavartalan online játék(SOF3 - Payback)
# Tétlen/Scan/Online állapotban ~25MB/~125MB/~30MB memória használat
# Tétlen/Scan/Online állapotban ~1%/~45%/~1% processzor használat
# POP3/SMTP kapcsolatokat kifogástalanul kezeli (Outlook 2007 kliens)

Pozitív tapasztalatok
# Böngészés közben, mappák tallózásakor, és úgy általában, teljesen észrevétlen
# Általános felhasználó számára is áttekinthető, könnyen konfigurálhatóak az általános beállítások
# Jól konfigurálható tűzfal, Advanced Firewall konfiguráció illetve információ [link]
# Teljes rendszervizsgálat közben sem terheli túlzottan a rendszert, szinte zavartalanul lehet közben más munkákat is végezni
# Teljes rendszervizsgálat során nem volt vakriasztás, viszont az általam direkt elhelyezett, újabb kártevőkkel fertőzött állományokat megtalálta
# A többszálas letöltést használó programokat(Torrent, IDM, stb) egyáltalán nem befolyásolja
# A net sebességének eredménye kifogástalan

Negatív tapasztalatok
# A telepítést követő első újraindításkor, közel 1 percig tartott mire elindult a tűzfal, azonban a második Update után(ami tartalmazta a Firewall plugint, az első Update a vírusadatbázist frissítette alapvetően), ez a kellemetlenség megszűnt
# Alapbeállításban az Update funkció "láthatatlanra" van állítva, azaz semmilyen információt nem lát a felhasználó miközben frissít, azonban van lehetőség ezt a beállítást is módosítani

Egyéb képek a termékről: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16308) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#16307) üzenetére


BigManus
addikt

Na kipróbálom, amúgy sincs védelem a gépen amióta leszedtem a progit.
Vagyis megnéztem a Kaspersky online cuccával és tiszta a rendszer ( elvileg ) :)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16309) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#16308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Látom Téged sem riasztanak vissza, ilyen kellemetlen tesztek attól, hogy tovább próbálkozz. :R A szabadnapodat azzal töltöd, hogy kockáztatod, hogy valamilyen Fake AV, leamortizálja a rendszered... :C
Hiába, mi ilyen orvosi esetek vagyunk... :))

Fire.

UI: azért remélem, egy partíciómentés rendelkezésre áll, ha esetleg beüt a ménkű... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16310) blattida válasza BigManus (#16300) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint írtam, egy hónapja teszteltem, akkor 95% volt az arány.
Nem telepítettem a tűzfalát, mert tudtam, hogy milyen.
Nálam galibákat nem okozott, a frissítése is lassú volt, de nem ennyire.

Fire: A Bullguard gyakorlatilag Bitdefender, tehát annyira nem lehet rossz.
Én próbáltam a 2009-es Bitdefender AV-t, hát, ez már nem nekem való, az új irányzat a tényleg tudatlan felhasználókat célozza meg, szinte nulla beállítási lehetőséggel, automatizált az egész, gyűlölöm, ha kihagynak az irányításból a gépemen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16311) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha van valami, amit aztán lehet konfigolni, az a BitDefender...
(pont ezért "félnek" tőle sokan, mert ha kell valamit állítani, akkor aztán lehet keresgélni a beállítások közt ezerrel, meg persze mert angol nyelvű)
Nem lehetséges esetleg-e talán, hogy rá kellett volna kattintanod az Advanced View-ra? ;]
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16312) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#16309) üzenetére


BigManus
addikt

" Látom Téged sem riasztanak vissza, ilyen kellemetlen tesztek attól, hogy tovább próbálkozz. A szabadnapodat azzal töltöd, hogy kockáztatod, hogy valamilyen Fake AV, leamortizálja a rendszered...
Hiába, mi ilyen orvosi esetek vagyunk... "

Nagyon felröhögtem, de komolyan! :D
Szabadnapom is van, unatkoztam is, meg érdekel a téma... :)
Orvoshoz nem járok, úgysem tud velem mit kezdeni, max felír egy jó " vírusirtót " :C

" azért remélem, egy partíciómentés rendelkezésre áll, ha esetleg beüt a ménkű "

Természetesen :R

Tetszik a Bull Guard...
Mondjuk soha nem érdekelt a kinézete egy biztonsági programnak sem, de ez nagyon kellemes.
A tűzfal jól működik, bár most jön majd a nyúzása.
Érdekes, hogy nálam egyből betöltődött, nem volt késés.

Egyenlőre fenthagyom, meglátjuk milyen lesz akciók közben.
Holnap direkt meglátogatok pár " crack " oldalt, kíváncsi leszek a végeredményre.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16313) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#16275) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na megnéztem a linket, ezzel a BitDefender motoros BullGuard-al is(ha már fent van.. ;) )
(kísérteties a hasonlóság... :DDD )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16314) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16311) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerinted nem kattintottam rá?! ;] Például az AV modul beállíthatósága lófasz, már elnézést! A 2008-ast sokkal jobban lehetett konfigurálni. :K
A többi rész pedig annyira állítgatható, amennyire minimum elvárható.
Az ilyen apró mütyűrök kezelése nálam nem számít annak, sem a pipák száma önmagában.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16315) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És mik azok beállítások, amikre gondolsz az AV modul esetében?
Vagy úgy általában, mit hiányolsz a 2009/2010 BD-ben, ami a 2008-ben még volt?
(komolyan kérdem, mert érdekel)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16316) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#16313) üzenetére


BigManus
addikt

Mik a beállításaid?
Én IE 7 böngészővel néztem meg az oldalt, de nem jelzett semmit...
Na megnéztem Operával, Chrome-al, ott már nekem is jelzett! Gáz az IE?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16317) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#16316) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

IE 8-nál nem jelez, FF 3.5-nél jelzett..., amúgy ha az AV beállításokra értetted a kérdést, akkor az alapon van.
Nem szokásom az alapteszteket úgy végezni, hogy az AV alapbeállításait módosítom.
Pont az az egyik lényege a dolognak, ha egy átlag felhasználó veszi meg a terméket, feltelepíti(és ugyebár nem nagyon ért hozzá), akkor mit produkál az AV.

Nyilván, akik azért értenek is hozzá, azok majd a saját igényeiknek megfelelően több beállítást, több profilt és létrehozhatnak, az adott igénynek megfelelően, de azt egy átlag felhasználótól nem várom el...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16318) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#16317) üzenetére


BigManus
addikt

Jogos... :)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16319) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16315) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, kicsit erősen fogalmaztam. Tehát: be lehet állítgatni az AV-t is, de körülményesen, ráadásul nálam a környezeti kereső nem funkcionált, plusz, rengeteg alkalmazásom használhatatlan lett memória hozzáférési hiba miatt.
A 2008-as emlékeim szerint egyszerűbben és jobban konfigurálható volt, nagyobb szabadság mellett, nem beszélve a régebbiekről.
Igaz viszont, hogy a téves riasztásai csökkentek, csilivilibb lett a GUI-ja és tovább javult a felismerési aránya.
De nekem nem jön be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16320) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oké, értem...Esetleg nem tudnál javasolni egy olyan AV-t(csak IS érdekel), amit régebbről ismersz, de az új változatát(ha van) még nem ismered, nem igazán ismert, de érdemes volna kipróbálnom... :U

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16321) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16320) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, ha ezt szeretnéd :B : DrWeb IS, e-Scan IS, Rising IS. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16322) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

THX!!! :R
Kipróbálom "őket", első olvasásra biztatónak tűnnek... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16323) #41133696 válasza Krystal_s (#16275) üzenetére


#41133696
törölt tag

Firefoxba beépülő DrWEB eredménye.

(#16324) andy83


andy83
aktív tag

Az első vírusminta már nem elérhető? :F

facebook.com/SzeretekMozizni

(#16325) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajna DrWeb IS-t nem találtam "csak" Security Space-t, de ebben meg nincs tűzfal... :F
Én vagyok balfék és a fogammal néztem, vagy tényleg nincs olyan DrWeb verzió, amiben van tűzfal?

andy83
tényleg nem elérhető, majd talán benéz Plag és mond valamit...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16326) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16325) üzenetére


blattida
nagyúr

Jah...hogy neked mindenképp kell tűzfal..a ruszkiknál nincs tűzfal, sajnos... :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16327) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ok, akkor DrWeb letudva...(ritka "randa" és a kezelhetősége, hát azt nem tudom megemészteni, meg nem tudnám szokni az biztos, még ha amúgy esetleg egy jó AV is... :DDD )

Már eScan ISS van fent, itt viszont ez van... :F

Mennyire gyakran szokott a SAS false eredményt produkálni?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16328) BigManus válasza blattida (#16326) üzenetére


BigManus
addikt

A BullGuardot még kiegészíteném három számomra nagyon szimpatikus dologgal.

1, Amikor először indítok egy programot a rendszeren és még nem lett engedélyezve, rákérdez a tűzfal, hogy engedélyezem-e az internet kapcsolatát.
A felugró ablakban ha 20 másodpercen belül nem engedélyezem a kommunikációt ( pl nem vagyok gépnél ) akkor átmenetileg blokkolja.

2, letöltöttem " ismert " crack oldalról két exe fájlt.
Mindkettőt felküldtem a vírustotalra, az eredmény 0 találat.
Mindkettőt elindítottam és rögtön kapcsolódtak volna két olyan szerverre ahonnan kártevők tömkelegét töltötték volna le a gépre.
Természetesen indítás előtt a BullGuard vírusirtóját a fájlokra engedtem, tisztának minősítette.
Amikor a két exe csatlakozni akart, letiltottam a csatlakozásukat.
Mivel a BullGuard azonosította hova akartak csatlakozni, mindkét fájlt törölte a rendszerből.

3, Mivel sokáig Avirát használtam és aki használja tudja, ha fertőzött oldalt akartunk megnézni, pl. olyat ami a háttérben töltött volna le kártékony programot, ( iframe html.gen) akkor blokkolta az egész oldalt.
Nos a BullGuard ezt úgy oldja meg, hogy amikor megnyitom a fertőzött oldalt és érzékeli a turpisságot, akkor blokkolja a kártékony programot ( törli, karanténozza, attól függően mit állítottunk be ) de a behívott oldalt elérhetővé teszi, tehát meg tudjuk nézni a tartalmakat.

Számomra ezek mind szimpatikussá teszik a programot.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16329) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16327) üzenetére


blattida
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy szokott, ráadásul nálam még fent van az escan IS és nincs gond vele...
A doktor nem jött be... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16330) blattida válasza BigManus (#16328) üzenetére


blattida
nagyúr

Én többek között ezért nem használom már egy ideje az avira-t.
Már megint rossz irányba mennek. :K

Fire: Akkor tégy egy próbát a KIS-sel(Kingsoft Internet Security)! Abban van minden. :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16331) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#16328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remek! :C Megmondom őszintén, ezen rövid idő alatt én is megkedveltem és "fájó szívvel" szedtem le, mert roppant szimpatikus és persze ami fontosabb, hogy egy teljesen korrekt, megbízható, stabil, remekül használható Av-t ismertem meg a "személyében". A BitDefender motor már sejtette, hogy egy jó AV-vel áll szembe az ember, de ezen túl a várakozáson felül teljesített, összeségében(saját vélemény) előkelő helyet kellene, hogy elfoglaljon az AV-k listáján. :K 2x sem mondom, lehet hogy még vissza fogom rakni, ha befejezem az "ismeretlen AV-k kutatását"... :K

blattida
Oké, akkor nem "mondom" a SAS-nak, hogy radírozza le... :DDD
A "doktor-t" meg szabadságra küldtem..(jó hosszúra) :DDD

mod
Oké, KIS.. :C Előtte azért letesztelem ezt az eScan ISS-t, aztán a Rising IS-t...
(aztán elég is lesz egyenlőre...)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16332) Krystal_s válasza BigManus (#16328) üzenetére


Krystal_s
addikt

a Bitdefender is így viselkedik, mint az általad leírt 1. 3. pontban...tűzfal esetén is és weboldalaknál is...ahogy a képen is látszik, amit tegnap tettem fel ide...blokkolja az általa fertőzöttnek vélt file-t, de az oldal továbbra is böngészhető.
a 2.-ra nem tudom a választ. mostanában ( tudatosan ) nem futtatok "fura" dolgokat.

Fire/SOUL/CD: valóban igen nagy a hasonlóság :) még a színek is...

GoodSpeed: köszi, látom Dr.Web is egész jól fejlődik...nekem a portable verziója van meg, nem tudom mennyire hatékony ,de bármikor futtatható másik aktív irtó mellett is és gyorsan átnézi a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#16333) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tesztelt Antivírus: eScan Internet Security Suite 10.0.995.493 DB
Honlap: [link]

Vírusteszt_1 - 150 minta
# fertőzött: 130
# törölve: 130
# maradék: 19

Vírusteszt_2 - 500 minta
# fertőzött: 493
# törölve: 493
# maradék: 7

Vírusteszt_3 - 5000 minta
# fertőzött: 4929
# törölve: 4929
# maradék: 50

Általános tapasztalatok
# Nem növeli meg a BOOT időt jelentős mértékben
# Könnyen áttekinthető kezelőfelület
# Böngészés közben, mappák tallózásakor, minimálisan, de észrevehető a jelenléte
# Zavartalan WLM kommunikáció
# Zavartalan online játék(SOF3 - Payback)
# Tétlen/Scan/Online állapotban ~35MB/~135MB/~45MB memória használat
# Tétlen/Scan/Online állapotban ~1%/~7%/~5% processzor használat
# POP3/SMTP kapcsolatokat kifogástalanul kezeli (Outlook 2007 kliens)

Pozitív tapasztalatok
# Kiválóan konfigurálható az összes modul, rengeteg beállítási lehetőség
# A többszálas letöltést használó programokat(Torrent, IDM, stb) egyáltalán nem befolyásolja
# A net sebességének eredménye kifogástalan

Negatív tapasztalatok
# Nagyon lassú a "könyvtár hozzáadása ellenőrzéshez" metódus. Az 5000 mintán végzett teszt esetében, a könyvtár hozzáadásakor ~2 percig állt, mire a fájlokat hozzá tudta adni a listához
# Nagyon lassú scan. Az 5000 mintán végzett ellenőrzéshez ~11 percre volt szüksége, pedig a leggyorsabb metódusra, azaz a fertőzött fájl automatikus törlésére volt állítva. Fertőzött fájl átnevezése metódus esetén, a korábbi idő többszöröse szükséges

Egyéb képek a termékről: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16334) zed01 válasza Fire/SOUL/CD (#16333) üzenetére


zed01
őstag

Hát öregem le a kalappal előtted! Csodálom a türelmed. Hálás vagyok hogy megosztod a tapasztalataid a noname irtók területén.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#16335) Fire/SOUL/CD válasza zed01 (#16334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz. :R Hiába, ilyen téren fanatix vagyok... :DDD
Most már egyébként a Rising Internet Security van fent. :DD
Egyenlőre ami zavar benne, az az, hogy berakta a logóját a Win indulási ill. leállítási képernyőjébe, de ami még jobban zavar, az az, hogy nem tudom eldönteni, hogy ez egy hím oroszlánt, vagy egy kőből kirakott víruspajzson egy nőstény oroszlánt ábrázol-e. :))

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16336) blattida válasza zed01 (#16334) üzenetére


blattida
nagyúr

Az e-scan nem noname, de még a rising sem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16337) Narxis válasza zed01 (#16334) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát jah, eléggé nonamek, fanatikusnak kell lenni, hogy ilyeneket használjon az ember. :)

Thanos was right.

(#16338) Fire/SOUL/CD válasza Narxis (#16337) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A fanatix-ot arra értettem, hogy van türelmem, meg nem rettent el, ha néha egy-egy Fake-be botlok is, vagy netalántán egy olyan AV-ba, ami egy vírus igazából... ;]

Amúgy szerinted milyen nemű az az oroszlán? :))

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16339) blattida válasza blattida (#16336) üzenetére


blattida
nagyúr

A noname nem azt jelenti, hogy kevésbé ismert, hanem azt, hogy szar, gagyi, hamis, utánzat és mindezek mellett olcsó. Sokmilliós ügyfélkörrel, évtizedes multal rendelkező cégeket igen csak botor dolog lenonémezni.
Tehát szerintetek egy Glashütte noname, egy TVR noname, Kubrick noname, egy Shimano noname, egy Audio Note noname, egy Hannah noname... :W
Ébredjünk már föl ebből a nagy magyar sötétségből, emberek!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16340) blattida válasza blattida (#16339) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez, elvileg, egy szakmai topik. Az ilyen megjegyzések csak az egyébként is alacsony színvonalat viszik valahová a névtelen béka segge alá...Nem csodálom, hogy nem sok régi motoros maradt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16341) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16335) üzenetére


blattida
nagyúr

Na, hogy tetszik a lájonsztrong Rising IS?
Milyen a cica?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16342) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#16341) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos, ami a vírustesztelést illet, nos ott katasztrófa sújtott terület. Nem is a felismerésével van gondom, hanem pl nem találok olyan beállítást, amivel el tudnám érni, hogy ha egy tömörítményben talál fertőzött fájlt, akkor az egész tömörítvényt törölje.... :F
Minden egyes ilyen esetben megkérdi, hogy törölheti-e az egészet, na már most az első víruscsomag az 150 ZIP, ne tudd meg mennyit kell kattintgatni... :(((

A másik meg, hogy hiába állítom be, hogy törölje a fertőzött fájlokat, ennek ellenére vannak olyan fájlok amiket tisztít(clean) vagy szó nélkül kihagy(ignore). A scan végén meg van egy ablak, ahol manuálisan lehet műveleteket végrehajtani, na itt meg érdekes módon ha törlésre megyek, akkor tényleg törli őket. :((( Hogy ezt scan közben miért nem tudja megcsinálni, arra sajnos eddig még nem jöttem rá, pedig nézem a beállításokat ezerrel...
(a súgója az meg kritikán aluli, mármint a nem online)

Ezenkívül tetszik, nem fogja a gépet, simán megy minden, szal jó..
(csak ilyen vírustesztekre, ahol ennyi fájlt kell átnézni, ahhoz nem ideális(hacsak nem találok valami beállítást))

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16343) Narxis válasza Fire/SOUL/CD (#16338) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja, értem én. Dicséretes, hogy te foglalkozol velük és megosztod a tapasztalataid. :) Sokan ki se próbálják az ilyen noname védelmi programokat.

Thanos was right.

(#16344) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#16342) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha már noném kategória, akkor tesztelhetnéd a GDATA IS-t is, hiszen sokan ki se próbálják és megoszthatnád a tapasztalataid. A Comodo IS-t csak azért nem ajánlom, mert bár irtózatosan noném, én már megtettem. Kíváncsian várom az eredményt. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16345) Narxis válasza Fire/SOUL/CD (#16342) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én a Panda IS-vel voltam így, nem találtam egy számomra fontos beállítást és már majdnem uninstalláltam amikor meglett. Azóta nagyon jól megvagyok vele és le nem cserélném semmi másra, a 2010-es verzió elég jóra sikerült.

Talán neked is lesz ilyen szerencséd.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#16346) L7wy


L7wy
őstag

Narxisnak G-data ja van... nem kell tesztelni...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#16347) Narxis válasza L7wy (#16346) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs, el tudtam passzolni a liszenszt amit adtak 6db Mátyás királyért. ;]

Thanos was right.

(#16348) L7wy válasza Narxis (#16347) üzenetére


L7wy
őstag

Hát most mivel nyomulsz?

Mindenkinek: Én feltettem a Bullguard-ot, Avirát már untam. Ez a Bullguard AV je tiszta Bitdefender, picit más guival... A tűzfala honnan ered?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#16349) blattida válasza L7wy (#16348) üzenetére


blattida
nagyúr

Szintén Romániából, ugyanis az is a bitdefender-é.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16350) L7wy válasza blattida (#16349) üzenetére


L7wy
őstag

Hát akkor érdekes XD mert a Bitdefender 2009 és 2010 sem win 7 működőképes nálam, a Bullguard viszont igen...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.