Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hogyan kell sokkolni a medencét? Mármint mikor? Nappal vagy éjjel. Valami rémlik, hogy a nap csinál valamit a klórral de nem tudom, hogy a tűző nap-e a jobb a sokkoláshoz vagy fedni kéne? :F

(#3402) Tosee válasza luciferc (#3399) üzenetére


Tosee
őstag

Tulajdonképpen 3 vezeték van a burkolat alatt, ami rongálás nélkül bontható volt. A gumi tömítésre figyelni kell összerakásnál, de nem egy nagy dolog ha valaki konyít kicsit hozzá. Simán vissza lehet rakni a 3 vezetéket, még be is van jelölve, hogy melyiket hova kell csatlakoztatni. Azt azért csekkold előtte, hogy nincs e valami matrica a burkolatok között vagy festett csavar stb a gari vesztés miatt!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3403) luciferc válasza Tosee (#3402) üzenetére


luciferc
őstag

Köszi, akkor nem forrasztottak belül, ez már fél siker.

(#3404) Dorian válasza 2thletme2day (#3401) üzenetére


Dorian
félisten

Az UV elbontja a klórt. Tehát legjobb este klórozni, majd lefedni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3405) Tosee válasza luciferc (#3403) üzenetére


Tosee
őstag

Semmi forrasztás nincs, csavarral vannak rögzítve a vezetékek is, érvéghüvellyel a végén.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3406) JohnnyWeiss válasza V.Stryker (#3389) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Én ilyet vettem 1 hete, akkkor még volt mindehol, most már csak rendelésre van, ha nem sürgős nagyon:
https://www.praktiker.hu/kert/medence/medence-tartozek/-bestway-vizforgato-homokszuro-6m3/h-vegyszeradagoloval/p/410238

(#3407) V.Stryker válasza JohnnyWeiss (#3406) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

dKözben ma beszaladtam a soroksári auchanba és kaptam mégis.

Össze is raktam, de elég fos leírás volt hozzá, így youtube videó alapján raktam össze. Ami változás, hogy 0.7-1.2 méretű homokot ír a dobozon, de csak 0.4-0.8 volt az áruházban, így az ment bele. Még nem kapcsoltam be...telik a medence.

Beletoltam vagy 12 kg-t...olyan 80%-ig a tartályt, mert amúgy azt se írta semmi,hogy meddig kell. De a csávó a videóban teli rakta szivacs koronggal vagy mivel.

Amit nem értek és se a leírás, se a videó nem tért ki rá, hogy a képen bekarikázott, szabadon maradt cső mire szolgál?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3408) kovacsit válasza V.Stryker (#3407) üzenetére


kovacsit
tag

...az a leeresztő / öblítő cső helye (amikor visszamosd a homokot, arra megy ki a dzsuva, illetve a medence vizszintcsökkentésnél is azon távozik a víz. A hatállásos karral tudod a funkciót kapcsolni, de előtte legyen leállítva a szivattyú. )

A homok betöltésnél a tartályban lévő csövön van általában egy min/max jelzés, a között kell lennie a homoknak.

Túl finom (kis szemcsés homok ) esetén esetleg a medencébe visszamegy a homok, túl nagy szemcsés meg nem szűr annyira jól..

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#3409) cOxeR válasza kovacsit (#3408) üzenetére


cOxeR
Ármester

Olyan is van, hogy nincs jelölés, hanem meg van adva, hány kg kell bele. Nálam is ez volt, ki kellett merném.

(#3410) V.Stryker válasza kovacsit (#3408) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi.

na, kipróbáltam. Működik. Mint állat...cserndes, olyan vízforgatás van, hogy remélni sem mertem. Mondjuk nem érzem a kezemen se,hogy bemosná a homokot, de hangyányit mikor megy fátyolos lesz a víz. ha leállítom, megint kristálytiszta.

Amúgy a konnektor része a műhelyben van, de a gépet... motort... hagyhatom a szabadég alatt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3411) Semin válasza LanyUs (#3160) üzenetére


Semin
senior tag

A golyócskák remekül beváltak ahogy a Bróm is.

Kellett egy kis PH-, de már okés a mérés alapján :

A gyerek szemét nem csípi a bróm, és a víz állapotával is meg vagyok elégedve.
Pontosan egy hónapja töltöttem fel:

(#3412) luciferc


luciferc
őstag

2,5m magas tetőre tennék fel LPE csövet melegítés céljára. Milyen szivattyút használ, akinek hasonló konstrukció van?

(#3413) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok, a medence alján mi lehet ez a nagyon apró fehéres porszerű valami? Nem tudom látszik-e a fotón, de teszek egy próbát. :R

Google Pixel 4a

(#3414) Janusz001


Janusz001
őstag

Van valami műanyag szék/hokedli, amit bele lehet tenni a medencébe, gumírozott a talpa, néha jó lenne leülni, a jet fúvóka meg veretné a hátam.

(#3415) FőDudu


FőDudu
addikt

Robotot hasznal valaki takaritasra?
Iden mar harmadszor fujja tele a medencemet a vihar valami nagyon finom homokkal.

Csodazsak kiszuri, de nem szeretem porszivozgatni.

A dilemmam a kovetkezo:
- csodazsak az 1 mikrometeres szuro szovet.
- a robotok nagy resze 180 mikrometeres szurot tartalmaz.

Ez oriasi ugras. Az lenne a kerdesem, hogy a takarito robotok ki tudjak-e szurni az ilyen szel altal hozott homokot? (lovesem szincs milyen meretu, de a homok szuro az nem tudja kiszurni).

Nezegetem a lehetosegeket, Aiper Seagull Se amit nagyon jonak hoznak ki a legtobb tesztben. Lehet bevallalok egyet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3416) Vesa válasza balint82 (#3413) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Oldott állapotban teszed bele a klórgranulátomut?

A tudomány a valóság költészete!

(#3417) balint82 válasza Vesa (#3416) üzenetére


balint82
senior tag

Beleszórom és beindítom a keringetőt.

Google Pixel 4a

(#3418) Vesa válasza balint82 (#3417) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt így még mindig nem teljesen értem, de ha a granulátumot közvetlenül a medence vízébe szórod, akkor az lesz a probléma. A klórgranulátum apró golyókból áll, ami nem oldódik fel azonnal vízzel érintkezve, nem véletlenül kell egy külön tálban előbb feloldani, majd úgy beleönteni a vízbe. Ha simán beszórod, akkor feloldódás előtt még lemerül a medence aljára és szépen megmarja a fóliát. Attól lesz fehér. Ki lehet nyírni vele a medencét!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3419) balint82 válasza Vesa (#3418) üzenetére


balint82
senior tag

Köszönöm az infót, innentől kezdve így csinálom. :R

Google Pixel 4a

(#3420) FőDudu válasza Janusz001 (#3414) üzenetére


FőDudu
addikt

En mar hasznaltam az Aldi-ban kaphato osszecsukhato samlit a medenceben.
Nalam 300-as XPS van a medence alatt, ennek meg gumi lapok vannak a labain es nem szurja ki.

FőDudu

(#3421) FőDudu válasza Vesa (#3418) üzenetére


FőDudu
addikt

Elso medencemmel ugy jartam, hogy mindig a skimmerbe tettunk mindent.
Annak viszont alul van egy gumi resze amin a vizet beszivja - na ott pont ki is tud hullani a morzsalek. Es persze megmarta a klor a medence aljat.

FőDudu

(#3422) Gömbike válasza Janusz001 (#3414) üzenetére


Gömbike
senior tag

Műanyag fellépőt vettem, ilyent . A goods market-ban éppen a felébe került. [link]

Biztos olcsóbb máshol is.

A lábaira szivacsot vágtam, amit gyorskötözővel rögzítettem. Évek óta működik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3423) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Ez a 30 fok vajon mennyire fogja megtolni a vegyszerhasználatot? :)

(#3424) Gömbike válasza Saughassy (#3423) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem sikerült pénteken 38 Celsiust varázsolni. Sz@r volt fürödni benne, adtam neki egy jó adag klórt, semmi gond. Kéz napja nincs éjszakára letakarva, csak a szolárfóliával, a klór megoldotta.

Nálunk átlagban 32-34 Celcius a víz, semmi szennyeződés nincs.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3425) Dorian


Dorian
félisten

Huhh, rátöltöttem a medencére és nyitva felejtettem a csapot, akkor vettem észre amikor színültig volt és érkezett kicsordogálni.
Ma éjjel maxterheléses próba ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3426) balint82 válasza Dorian (#3425) üzenetére


balint82
senior tag

Ugorj még bele te is pár haverral ;]

Drukkolok, hogy kibírja.

Google Pixel 4a

(#3427) Janusz001 válasza balint82 (#3426) üzenetére


Janusz001
őstag

Hétvégén érdekes dologra lettem figyelmes. Eddig ugye abban a hitben voltam, hogy az Intex sóbontós homokszűrőm napi 1 időzítésre lehet beállítani. Nekem délután 5 körül indult és ment 12 órát. Hétvégén elindítottam délelőtt is manuálisan, mert nem volt takarva a medence, alacsony klórszintet mértem, meg a pancsihoz jó a jet fúvóka és szökőkút, szóval délután 5 körül még 3 óra volt hátra a szűrő működéséből, elméletileg este le kellett volna állnia, mert nem állítottam plusz időt. Viszont meglepve tapasztaltam, hogy hajnalban megint megy, 5 körül állhatott le. :F Valahogy akkor csak be lehet állítani 2 időzítést, ami jóval kényelmesebb lenne, de fogalmam nincs hogyan, leírásban nem említenek ilyesmit. Vagy a kismanók szórakoztak éjszaka.

Más: Medence létra festése csapnivaló, másfél hónap alatt csupa rozsdafolt, mi felületkezeléssel foglalkozunk, egyértelmű, hogy vékony és szarul beégettet a porfesték, de szerintem nem is kültérre való. A vízben lévő részét szétszedtem, lecsiszoltam, kap majd egy normális porfesték bevonatot, ezt a szezont kibírja, aztán ha több idő lesz rá, szemcseszórás,ktl,porfestés. Medence fém keretével is megcsinálnám, de szerintem télire nem lesz elcsomagolva.

(#3428) Dorian válasza balint82 (#3426) üzenetére


Dorian
félisten

Ehh, nem lett ennek semmi baja. :))
Akkor már csináltam egy homok átöblítést-visszamosást, azzal le is ürült annyi, hogy a tetején lévő lyukak alatt legyen pár centivel a vízszint. (Ennyire töltöttem fel felállítás után is) A többit meg majd kifürödjünk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3429) LanyUs válasza Semin (#3411) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi a tapasztalatokat! :R

Tehát az általad linkelt golyókat teszed a szűrőkosár helyére [link] Hogyhogy nem szippantja be a motor felé :F Ennyivel nagyobb, mint a cső átmérője?

A brómnál azt írja 1-2 db / 1000 liter / hét, tehát akkor 600 literhez elég heti 1 db. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egyik héten mini kombi klór 1 db, majd a köv. héten 1db bróm?

Én a felfújhatóban ( 600l ) megint a Splash plopot [link] használom 5ml/100l, tehát 30ml hetente + 3ml algaölő. Fél év után szoktam cserélni a vizet.

Kint a 40 cm magas, 3000 l esetében sincs gondom, nem is elemeztem még semmit csak használjuk. Papírszűrőt 2 naponta kimosom, folyamatosan jár, a sóbontó 3 órára bekapcsol délután és ennyi. Ha nagyobbak a gyerekek, ez következő lépcsőnek tökéletes. 9 kg jódozatlan sót tettem bele feltöltéskor.

(#3430) kovacsit válasza Saughassy (#3423) üzenetére


kovacsit
tag

Szia,
Ez milyen érzékelő ami telefonos appban mutatja a vízhőt? Nekem egy Tuya/SmartLife kompatibilis kellene, de nem horror áron.. Van ötleted?

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#3431) kovacsit válasza cOxeR (#3409) üzenetére


kovacsit
tag

... ezért írtam, hogy általában... Amivel én találkoztam eddig, azokon volt jelzés, de természetesen a felmérésem nem reprezentatív... :-)

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#3432) kovacsit válasza V.Stryker (#3410) üzenetére


kovacsit
tag

Erre a típusra készítenék valami fedést (ami nekem van, ott a szivattyú a homoktartály alatt van, így az eső oda nem megy).
A homokot az állóvíz (nem működő szivattyú) esetén a talajon, meg a PVC hegesztéseknél látod majd.. ha van..

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#3433) Saughassy válasza Gömbike (#3424) üzenetére


Saughassy
aktív tag

En raktam fele most egy napvitorlat ami reszlegesen takarja, este vegul is jolesett a 28 fok, reggelre meg 2-ot esik. Meglatjuk megmarad-e ezen a szinten. Persze mostanra leadtak a drotot a darazsak, es felkerultunk a terkepre. Még csak pár megfigyelo van, de rosszat sejtek.

(#3434) luciferc


luciferc
őstag

#3412-re valakinek van tapasztalata?

(#3435) Gömbike válasza Saughassy (#3433) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én balga, véletlenül bekapcsolva hagytam a hőszivattyút, ami le is kapcsolt 35 C- nél, de a szolárfólia elvégezte a többit. :W :W :W

Az automatizálás még mindig folyamatban…….., a vill. szerelő elérhetetlen állapotban :O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3436) Saughassy válasza kovacsit (#3430) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Sajna ez nem az, viszont van natív Home Assistant integrációja. A BBQ hőmérője is fasza, és azt is be lehet tolni HA alá.

(ebayen van official webshopjuk is)

[ Szerkesztve ]

(#3437) balint82 válasza Dorian (#3428) üzenetére


balint82
senior tag

:C, nah ez kifejezetten jó hír. Már csak télen kell tesztelni a korizást rajta és mindent kibír ;].

Google Pixel 4a

(#3438) balint82 válasza kovacsit (#3432) üzenetére


balint82
senior tag

És azzal mit lehet kezdeni? Gondolom túl aprószemű és azért nem szűri meg a szűrő.

Jól sejtem, hogy ez homok?

Google Pixel 4a

(#3439) Saughassy válasza Gömbike (#3435) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Részvétem. :( Home Assistanttal nem nagy kunszt mar egy ilyen automatizalas, bar semmi sem atombiztos.

(#3440) kovacsit válasza balint82 (#3438) üzenetére


kovacsit
tag

Valószínűleg....

Ilyenkor nincs mit tenni, mint durvább szemű homokot berakni (cserélni a homokot)...

[ Szerkesztve ]

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#3441) Dorian


Dorian
félisten

Most, h rátöltötem egy csomót (majdnem 1 m3) csapvízzel, kissé félve csináltam vízelemzést, h mostaztán majd állítgathatom be újra a PH-t, klórt.
Nem kell. :)) Az értékek még egy kicsit jobban kis mint voltak, PH a korábbi fix 6,8 helyet 7, klórtartalom is magasabb a legminimálisabb szinttől.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3442) FőDudu válasza Dorian (#3441) üzenetére


FőDudu
addikt

Klortol nem kell felni. Ha az nem eleg, ugyis algas lesz ami meg nagyobb szivas ;)
Azt nem akarod. Hidd el! :DD

Taknyosodik, homalyosodik (vagyis opalosodik), sargul, zoldul, stb.

Nalam gyerek lehuzta a skimmer csovet, nejem meg abba dobta a kombi tablettat.
2 nap mulva vigan uszkalt benne a csibor.
Vagy valami hasonlo, csak akkora mint egy szunyog. Hosszu hatso laba van, kihalasztam haloval, azt hittem, hogy doglott. Erre vissza ugrott es boldogan uszkalt.

Szoval visszadugtuk a csovet, kapott 2 tabletta gyorsklort a skimmerbe, igy idoben megfogtuk a dolgot es nem algasodott be. A csibornak meg van eselye elhuzni, ha bele ment akkor valoszinuleg repulni is kepes.

FőDudu

(#3443) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Adjatok tippet, hogy miként tudom megoldani a medencébe be/ki szálláskor a zuhanyzást/lábmosást.
Sajnos csapvíz nincs a közelbe, nem is tudom megoldani, mert rengeteg melót igényelne.
Ami van kútvíz, kb 2-3 méterre van csap kiállásom a medencétől, de ugye az hideg is, meg ugyan egészen tiszta, de azért csak kútvíz. (ivóvíz gyűjtő terület mellett vagyok)
Arra is gondoltam, hogy a keringető szivattyú lecsapató ágát használnám, abba ugye “fűtött” víz van, csak mivel relatív kicsi a medence (2,5m3 víz) és ugye messze van a csapvíz akivel töltök… nem “pazarolnék” belőle, mert akkor meg a medencét kell tölteni.
Vagy valami külön tartály akár külön bypass ággal, a hőszivattyún átvezetve.
Helyem mondjuk nem sok van, de fontos megoldani azt gondolom.
Köszi!
Valami ilyesmi mondjuk tetszene, nem a csaj miatt :D : [link]

[ Szerkesztve ]

(#3444) Dorian válasza cOxeR (#3443) üzenetére


Dorian
félisten

Én simán lesöpröm a talpam a kezemmel :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3445) cOxeR válasza Dorian (#3444) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az is egy megoldás. :DDD

(#3446) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Aki szeretne homokszűrőt olcsóért, most 57e Ft-ért van 8m3-es bestway (ennyiért vettem 1 hete a 6m3-eset): [link]

(#3447) LanyUs válasza JohnnyWeiss (#3446) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem találom a használati útmutatóban, hogy ezeken van több fokozat? :F Azért lenne fontos, mert a sóbontóm működési tartománya, átfolyási sebessége 1.200l/h - 3.500l/h. Alatta és felette hibaüzenetet dob.

(#3448) Big_Boss válasza LanyUs (#3447) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Nincs több fokozat. Bypass szeleppel tudod csökkenteni a nyomást.

(#3449) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az átlagos Summer waves/bestway 305-ös medencék van, Bestway 3028-as homoszűrővel. Banális kérdésem lenne, mégpedig az, hogy a medencén a két nyilás nem teljesen egy magasságban van. Számít az, hogy melyik az előremenő (szivattyú felé) és melyik a visszatérő ág? Ugye a szivattyú manualja azt mondja, hogy A-A, B-B, ez oké, de nekem a medencén nincs jelölés.
Másik kérdésem, hogy milyen porszívófejet használtok? Én olyanra gondoltam amit a szivattyú felé menő ágra kell kötni [link] , de most láttam olyat ami vákuumos [link] , egy kerti slaggal kell működtetni, de ezt nem tudom egyrészt mennyire hatékony, illetve ezzel mindig megy bele a víz, oké, ezt időnként pótolni kell. Szóval szerintetek melyik legyen?
Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3450) Dorian válasza Flowtation (#3449) üzenetére


Dorian
félisten

Alsó a szívó, felső a nyomó.

Én áldom az eszem, hogy aksis, nemkellrákötnisemmire- porszívót vettem. Sokkal egyszerűbb használni, ha állandóan vmire rá kellene kötözgetnem, negyed ennyit sem használnám az biztos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.