Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) YAS-dude válasza Vismajor01 (#4000) üzenetére


YAS-dude
őstag

Most beírtam a keresőbe, hogy szűrőhomok és az első találat obi.hu, 0.7-1.2mm szemcseméret, 25 kilós zsák 3600Ft és van is készlet. De van a bauhausban is ugyanez a méret, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Janusz001


Janusz001
őstag

Valakinek van tippje, hogy az intex homokszűrőm miért nem kapcsol ki a beállított idő után? Beállítok pl 2 órát, de a letelte után is ugyanúgy 2 órát mutat és vígan működik tovább. A sóbontó része az rendben leáll az idő letelte után. Van ezen valami reset lehetőség? Tavaly amikor elpakoltam még rendben ment, 1 éves.
Intex qx2100.

(#4003) Goldmen61


Goldmen61
friss újonc

Sziasztok.
Van egy Frisbee tka529 medence tisztítóm. Keresem a gyártót( valami Kinai természetesen) nem találom.
Alkatrész kellene de az itthon elérhetők olyan aranyárban vannak, hogy azt nem veszem meg.

(#4004) hcol7


hcol7
senior tag

sziasztok,

van negyedik eve egy Intex Krystal klar homokszurom, ami ezidaig problemamentesen tette a dolgat.
Idei szezonra eloszedve a gondos csomagolasabol osszerakas utan, amikor inditanam, a szivattyu nem kezdi el beszivni a vizet, csak valamifele alaphangon bug.

Atneztem az osszes csovet/szelepet, nincsen dugulas.

Most leszedven rola a be-kimeno gegecsoveket, bekapcsoltam, hogy latszodjon forgatja e a tarcsat, ami beszivna a vizet. Forgatja, de ha odateszem a tenyerem, hogy elzarjam a bemenetjet, nem nagyon erzek szivo hatast.

Szoval: nem beragadva/eldugulva van, hanem forog, aminek kell, de megsem erezni "szarazon" szivo hatast kezzel. Gondolnam nem kell bele viz, hogy szivjon..

Most akkor ez kuka ? Erdemes valamit tovabb vizsgalni rajta? Barkinel elofordult mar hasono? Van ertelme elkezdenem lebontani a szivattyu elejet, hogy belenezzek ?
Koszi, udv : )

(#4005) hcol7 válasza hcol7 (#4004) üzenetére


hcol7
senior tag

vegul szivattyuhaz szetszedes-osszerakas utan mukodik rendesen, szoval a fenti sztorno..
azert koszi, hogy elolvastad : )

(#4006) Janusz001 válasza Janusz001 (#4002) üzenetére


Janusz001
őstag

Kicsit megkésve, de egy hosszabb áramtalanítás segített, azóta rendben megy minden.
Spirál tömlőket is kukáztam, vettem kicsit minőségibb steinbach medence tömlőket, illetve az awab bilincseket is cseréltem erősített csavaros bilincsekre. Már csak a jó időt várjuk.

(#4007) luciferc


luciferc
őstag

Szerintetek egy kis 2000l/h papírszűrős vízforgató meg tudja forgatni a kb 2m magasan lévő Intex solárszőnyegben a vizet?

(#4008) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!
Medence vásárlás előtt állok teljesen kezdőként, egyelőre még csak olvasgatok a témáról és próbálok informálódni.
Első körben ezt az INTEX 260 x 160 x 65 cm (28271) medencét néztem ki KrystalSand, Homokszűrős vízforgatóval. (2m3/h (26642))
Az lenne a kérdésem, hogy kell hozzá külön valami csatlakozó/cső amire szükségem lehet vagy ez a kettő passzol egymáshoz?
A szűrőbe milyen töltet érdemes venni: Üveg szűrőtöltet vagy szűrőgolyót? Elvileg a golyónál nem kell visszamosás de hetente ki kell takarítani... a homokkal milyen gyakran kell megcsinálni a visszamosást meg h kell karbantartani? Ilyen sok vizet ki kell engedni belőle? Nem tesz rosszat a fűnek? [link]

Ha veszek rá szolártakarót akkor van értelme még külön a védőtakarónak? Vagy tegyem rá mindkettőt, és ha süti a nap akkor vegyem le a védőtakarót, úgy jobban melegszik?

Egy szkimmernek lenne még értelme? Tudnám használni ehhez a medencéhez?

Elsőre jó lehet egy ilyen vegyszerkészlet, aztán majd kitapasztalom mi kell bele?

Előre is köszönöm a segítségeket! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4009) Janusz001 válasza bugizozi (#4008) üzenetére


Janusz001
őstag

Elég a szűrő, de én nagyobbat vennék, gondolva a jövőre, esetleg ha nagyobb medence lesz. Én maradnék a homoknál, takarítani akkor kell, ha a nyomás megnő a nyomásmérő szerint, fűnek nálam sosem lett baja, pedig nálam sós vizes rendszer van, ezen is el lehet gondolkodni, kevesebb vegyszer.
Szolár takaró szerintem elég, eső víz/por/miegymás igy is úgyis belekerül, szűrő lerendezi, nem kell még egy macera a tetejére.... szerintem.
Ez a szkimmer dolgozik nálam is 9m3 medencével, tökéletes, de jövőre lehet kivágom egy fölözőnek a helyet.
Egy nyeles porszívó még nem árt, az aljáról összeszedni a szemetet.

(#4010) Big_Boss válasza bugizozi (#4008) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Szia!

Medence leírásában ír bekötőcsonkot, de képeken csak egy leeresztő dugót látok. Mindenképp kérdezz utána, hogy a homokszűrőnek van-e 2 db bekötőcsonk kialakítva a medencén.
Ha van csonk, az valszeg 32 mm átmérőjű lesz, a homokszűrő gégecsöve pedig 38 mm-es. Erre lesz szükséged hozzá.

Szűrőgolyót van aki szereti, én mondjuk nem. :DDD Az üveg teljesen jó, vagy a homok. Golyónál szét kell szedni a szűrőt, kiszedni a golyókat és elmosni. Homoknál/üvegnél csak csinálsz egy visszamosást és kész.

Én egész szezon alatt csak a szolár takarót használtam, a védőtakarót ki se bontottam.

Ilyen méretű medencéhez szvsz fölösleges a szkimmer.

Nálam Ph mínuszra volt szükség néha, ezen kívül kombi tabletta az adagolóba és kész.

(#4011) volandy válasza luciferc (#4007) üzenetére


volandy
senior tag

Nem!

(#4012) Gr3nts


Gr3nts
csendes tag

Üdv urak.

Némi segítséget kérnék, ha valakinek van hasonlóval már tapasztalata. Fizikai emlékeim kissé ködösek már és most nincs időm, hogy újra beleássam magam a rejtelmekbe.

Régi 3m-es medencémet leváltottam, egy bestway-es 5.5x2.7x1.2m-es arénára.
Viszont a szűrő és forgató szivattyú ami a medencével jött hely hiány miatt nem mellé, hanem az egyik sarkára került.
A csövek nyilván nem értek el odáig így meglévő 50-es KP-e csővel toldottam meg a 38-as hollanderes csatlakozást.
Vagyis a medencéből kiálló csapokra 50-es csővel csatlakoztam fittingekkel, a másik vége a csőnek szintén fittingekkel csatlakozik a 2m-es hollanderes medence csőre és ez megy a vízszűrőbe.

A medence kb. 15.5e liter vizet tartalmazhat
A szűrő egy 5678 liter/h-t tud. (usermanual szerint)

Okozhat ez gondot valamilyen téren? Vagy a medence csőhöz jobban passzoló valódi medencecsővel kellene dolgozni ami 38-as? Nyilván árban jóval drágábban jönnék ki.

Most azt látom, hogy nincs gond, de a bemenő ágon, vagyis ahol a tisztított víz megy be, nem túl nagy a nyomás. Amit még meg is értek, mivel az átmérő változott.
Viszont a csap amin keresztül bemegy az 38-as, szóval ott át kell préselnie az 50-es csövön jövő vízmennyiséget. Mivel ezek a szűrők inkább tolnak mint szívnak, így nem tudom, hogy okoz-e nekik problémát hogy mennyit kell tolni?

Javasolták már a szűrőben a visszamosást és öblítést, de nem lett nagyobb a beömlő víz mennyisége.

Ezek alapján, ha a bejövő ilyen lomha, akkor a szívó oldalra tervezett medence tisztító cucc még működhet? Ezt még nem tudtam kipróbálni.

A csap így néz ki:

GrenT Média.hu

(#4013) Vesa válasza bugizozi (#4008) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Hacsak nem direkt gyerekeknek tervezed ezt megvenni, akkor jól gondold át, mert ebben mindösszes fél méter magas lesz a víz! Nyilván hely kérdése, de ha van hely, akkor inkább egy 3m-es kör medencét javasolnék.

Egy normális vízelemzőt vegyél, mert hiába a vegyszerek, ha a mérés hibás, akkor nem lesz jó a vízkezelés.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4014) kory24


kory24
őstag

Szia!

Akarok venni 32mm csövet, amik hosszabbak (6m) azoknál azt olvasom hogy 1,05cm-es darabokból állnak.

Kérdésem, hogy ezeknél az illesztés eknèl nem fog csepegni?

(#4015) 2thletme2day válasza kory24 (#4014) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szia. Nincs illesztés csak a megadott hossznál van a csövön kialakított rész bilincs számára. Itt lehet vágni. Amúgy az egész egyetlen hosszú, illesztésmentes cső amíg el nem vágod.

(#4016) kory24 válasza 2thletme2day (#4015) üzenetére


kory24
őstag

Oh, köszi!

Az úgy teljesen jó :R

(#4017) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Adott egy Bestway 3,66x100-as medence.
Milyen takarót vennétek rá?

Bubifóliás melegítős? - ezért mondjuk sokallom egy kicsit az árát
Túlnyúlós takaró

Köszönöm szépen! :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4018) Janusz001


Janusz001
őstag

1m2 -re kb. mennyi 16mm -es lpe csövet lehet feltekerni?

(#4019) bakker_old


bakker_old
csendes tag

Sziasztok, tavaly végigküzdöttem a szezont a Bestway 366 x 100 cm-es medencéjéhez gyárilag adott papírszűrős víztisztítójával.

Egy INTEX KrystalSand, Homokszűrős vízforgató, 6m3/h -es elég lehet hozzá?

Esetleg más ötleteket,véleményeket is meghallgatok.

Köszönöm.

(#4020) 2thletme2day válasza bigrob (#4017) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nekem a bubis jobban bevált. Egyszerűbb felrakni. Nem is használom a rendes takarót mióta megvan a bubis. És azzal nem kell állandóan leszednem a hangulatvilágítást amikor le akarom takarni. :DDD

(#4021) Dorian válasza bigrob (#4017) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem pl. fa van mellette, így túlnyúlós-rögzíthetőt kell vegyek. A bubifólias nem takarónak való hiszen attól meg belehullik a vízbe a minden.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4022) Janusz001 válasza bakker_old (#4019) üzenetére


Janusz001
őstag

Nekem ilyen van sóbontóval egy ekkora medencéhez, tökéletes.

(#4023) bakker_old válasza Janusz001 (#4022) üzenetére


bakker_old
csendes tag

Szia, köszi a választ.
Milyen sóbontó van hozzá ami kompatibilis?

(#4024) Janusz001 válasza bakker_old (#4023) üzenetére


Janusz001
őstag

Nekem egyben van, csak a szivattyú része tud 6m3/h -t.

Amúgy szintén a medence méretéhez kell nézni a sóbontót, enyémnek 2 órát kell mennie naponta, hogy a klórszint megfelelő legyen, persze takarom a medencét ha nem használjuk, fedetlenül több kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#4025) bigrob válasza Dorian (#4021) üzenetére


bigrob
őstag

+ a többieknek is, köszönöm szépen! :R :R :R
Végül ezt a túlnyúlós intexet vettem, szomszédtól rengeteg szemét jön át hozzám...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4026) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Lyuk keresésre fém vázas medencén van bevált módszer?
Folyamatosan szivárog ki a víz az aljánál, de buborékot nem látok, nem tudom hogyan találjam meg a lyukat.

Másik kérdés, a szelep elzáró kis gumi cuccot lehet valamivel helyettesíteni? Úgy elraktam tavaly, hogy most nem találom és a szűrő is szivárog de be kéne tömnöm addig a kifolyó csöveket, amíg megcsinálom.

(#4027) Janusz001 válasza Janusz001 (#4018) üzenetére


Janusz001
őstag

Nagyjából kiszámoltam, olyan 62m 16mm lpe -t tudok feltekerni, lézerrel kilyugattam 1m -es körben milis lemezt, kapott merevítést, most kap fekete porfestéket, aztán ha megjön a cső, feltekerem rá, visszatérő ág kap még egy leágazást, kíváncsi vagyok a szivattyú mennyire mozgatja meg benne a vizet, másik beömlőn lévő jet fúvóka folyamatosan fog menni, max az elzáró szeleppel játszom kicsit.

(#4028) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Kinéztem két medencét, kb. tök ugyanaz, Bestway vagy Intex, 400x200x122. A srácaim viszont még picit. Gáz, ha nem töltjük fel maxra? Ha jól számolom a megadott m3 kapacitást, akkor 105cm-ig lehet feltölteni max, de mi van, ha én most csak 80cm vizet raknék bele? Szerkezetileg akkor lesz stabil, ha "tele" van vagy így is használható?

(#4029) hcol7 válasza csudri (#4028) üzenetére


hcol7
senior tag

szerintem fokepp a be-,es kiomlo nyilas magassagok a szuk keresztmetszetek ezesetben.
kozben belegondolva jogos a dilemmad statikai szempontbol, de a 105vs80 vizmagassag elteres nem tunik *messzirol ranezesre* problemasnak.
de toltsd fel, es nezd meg..: ) ha annyira kicsik, valoszinu nem fognak csapatostul felulni/felallni a szelere a csore beugralni a vizbe(,mint nalam ujabban a nagyobbik fiam a haverjaival : ) ). akkor meg csak nem dol ki.
de majd ird be, hogy igy lett e .. ; )
udv

(#4030) hcol7 válasza csudri (#4028) üzenetére


hcol7
senior tag

meg annyi, hogy a ket gyarto kozul valaszd az Intexet.

es ha megengeded mint joszandeku tanacs, akkor 80 centis vizbe se engedd azt a gyereket, aki eseteben problemas lenne a 105 centis.
peace

[ Szerkesztve ]

(#4031) luciferc válasza csudri (#4028) üzenetére


luciferc
őstag

Mennyire picik?

(#4032) csudri válasza luciferc (#4031) üzenetére


csudri
őstag

5 illetve 7 évesek. A kisebbik gyerekhez lesz belőve a vízmagasság most.
Viszont lehet inkább csak a métermagas medence lesz ebből, mert abba elvileg 85cm mély mehet max, nekünk meg most annyi sem kell a gyerekek miatt, a 122-es medencében elég hülyén nézne ki a 60cm víz, ott már valszeg tényleg a csatlakozók magasságával is lenne probléma.

(#4033) bugizozi válasza Big_Boss (#4010) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Megkérdeztem, van bekötőcsonk. Azt írták átalakítóra nincs szükség.
Akkor marad az üveg amit ők ajánlottak, illetve csak a szolártakaró.

Vesa: normális vízelemző alatt mit értesz? Ez pl jó lehet? [PoolTester PT500]

Sajnos helyhiány miatt választottuk ezt a 260 x 160 x 65 cm medencét. 3,5x2m téglalap alakú szabad területünk van, ehhez a medencéhez azt írják hogy: Telepítéshez szükséges terület: legalább 310 x 208 cm, széltében így is necces :( (kis pénz kis foci)
Vagy létezik esetleg magasabb, téglalap alakú medence, ami elféne?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4034) LanyUs válasza csudri (#4032) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én tavaly a Lidl-ben vett 366 cm kör alakú medencébe töltöttem 50 cm vizet. Szépen játszottak benne! Nézd meg a szívó ág milyen alacsonyan van [link] A sóbontó szépen tette a dolgát. Az egész szezont megoldotta, nem mértem semmit közben.

(#4035) Semin válasza LanyUs (#4034) üzenetére


Semin
senior tag

Mérni azért érdemes, mert bizonyos pH felett (7.6) a klór nem fejti ki rendesen a hatását. És, bár a vízminőség jónak tűnik elszaporodhatnak benne nagyon durva dolgok. Olvass utána mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#4036) LanyUs válasza Semin (#4035) üzenetére


LanyUs
senior tag

Előfordulhatott, mert amikor csúszóssá volt a fala, akkor kétszer annyi ideig járattam a sóbontót. Ekkor a probléma magától megoldódott. Valószínűleg többszöröse volt a klór tartalma a víznek. A túlzott klórtartalom amúgy jár hátránnyal?

(#4037) luciferc válasza csudri (#4032) üzenetére


luciferc
őstag

Ha nem vízbiztos a gyerek (vagyis nem tud picit úszni és stabilan merülni, feljönni), akkor úgyis bent kell lenni valakinek (szerintem). Ha már vízbiztos, akkor elég a medence mellett lenni. Szóval nyugodtan tölthető szerintem úgy, hogy vállig érjen.

(#4038) Semin válasza LanyUs (#4036) üzenetére


Semin
senior tag

Ugye nem kifejezetten egészséges nagy dózisban, ezért érdemes ezt is mérni. Maró hatása is van, nem igazán javasolt túltolni.

(#4039) Vesa válasza LanyUs (#4036) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A klórgőz nem barátja a tüdőnek és a légcsőnek (bizonyos szint felett konkrétan mérgező), a túl sok oldott klór pedig a bőrnek. Utóbbi jobban tolerálható, bár allergia hajlam esetén könnyen lehet tőle ekcéma. Klór sokkolás idejére sem véletlenül tilos a vízben fürdeni addig, amíg ki nem párolog a megfelelő szintre a vízből! A megadott határértéken belül kell tartani a klórszintet, amitől csak akkor érdemes eltérni, ha gond van a vízzel és be kell avatkozni egy klórsokkal. Ha jó a vízkezelés, akkor eddig nem kéne eljutni, de a legnagyobb körültekintés ellenére néha előfordul, hogy mégis szükséges beavatkozni.

Ahogy a kolléga írta előttem, a klór fertőtlenít! Ha a víz nincs rendesen fertőtlenítve, abból igen komoly problémák lehetnek, korábban linkeltem ide elrettentő példákat. A legveszélyesebb ilyenkor, ha sérült a bőr, akár egészen apró seb van valahol, ahol a baktériumok bejuthatnak közvetlenül a véráramba. Viszont a "túlklórozás" is probléma lehet, mint írtam, tehát ezt a kérdést érdemes komolyan venni és az előírtaknak megfelelően végezni a vegyszerezést.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4040) csudri válasza hcol7 (#4030) üzenetére


csudri
őstag

Youtube-on is az Intex dominál a videókban, úgyhogy ezt néztem ki:
[link]
Néztem mellé egy homokszűrős vízforgatót, de szűrőgolyóval menne:
[link]
Egy Steinbach Minire is beruháznék, hogy viszonylag sokat tudjuk használni, akkor is, ha épp nem melegítené agyon a nap:
[link]
Azon még filózom, hogy sóbontó vagy csak simán klórozzam szét. :)

(#4041) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok.
Tavaly beruháztunk egy ilyen 8 m3-es bestway medencére amihez egy 3 m3/h-s homokszűrős keringetőt adtak. Próbálgattam a vegyszer szintet megfelelően tartani, de elég nagy szenvedés volt vele. Hol zöldült a víz, hol tele volt klóral. Így arra gondoltam, hogy beruháznák egy sóbontóra hátha az jobban operálna mint én. :)) A kérdés hogy ezen készülék alkalmas lenne-e a fent emilített medencéhez? Igen tudok olvasni, a leírás szerint ez a maximum amivel megbírkózik és napi 5 órát kéne mennie, de szeretném kikérni azok véleményét akiknek van tapasztalata ilyesmivel.

(#4042) Dorian válasza Hunfiu12 (#4041) üzenetére


Dorian
félisten

Hasolnló medencével ilyent használunk, működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4043) luciferc válasza Hunfiu12 (#4041) üzenetére


luciferc
őstag

Ha a 3m3/h szűrővel tervezed továbbra is, akkor simán jó, mivel annak mennie kell minimum 6-7 órát, hogy átszűrje.

szerk: megbirkózik az nagyobb medencével is, csak többet kell járatni.

[ Szerkesztve ]

(#4044) Dorian válasza luciferc (#4043) üzenetére


Dorian
félisten

En 6-os szűrővel hasznalom, max atszűri többször is a medencét

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4045) Hunfiu12 válasza luciferc (#4043) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Jaja eddig is napi 8 órát ment csak szakaszosan. De ahogy elnézem ez a sóbontó csak azt tudja, hogy beállítod, hogy menjen naponta 5 órát akkor minden nap ugyan akkor beindul 5 órára. Szóval majd a keringető is dolgozhat egy huzamba.

(#4046) luciferc válasza Hunfiu12 (#4045) üzenetére


luciferc
őstag

Gondolom a szűrőt is külső kapcsolóóra működtette. Ugyanígy tud működni a sóbontó is. De egyébként nekem is egyben megy, éjszaka. És mire fürdésre kerül a sor, már semmi klór szag nincs. Mondjuk amúgy se nagyon. Nekem nagyon bevált a sóbontó.

(#4047) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Akkor ha jól értem: egyszer ha beállítom, hogy mennyit menjen és utánna kihúzom majd vissza, akkor mindig elkezdi a beállított programot?

[ Szerkesztve ]

(#4048) LanyUs válasza Hunfiu12 (#4047) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor elindítod és beállítod pl. a 2 órát, akkor onnan indul a 24 órás ciklus és a 2 óra üzemelés. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a gyári szűrő bekapcsol ( ezt mechanikus időkapcsolóval ) üzemel 06:00-20:00 és reggel 08:00-kor indítottam a sóbontót ( utána már ütemezetten jár, nem kell újra programozni és kihúzni stb. ).

Többieknek köszönöm a figyelmeztetést! :R Tehát az tévhit, hogy sóbontó = nem kell odafigyelni a vízre, mert mindent megold...

[ Szerkesztve ]

(#4049) csudri


csudri
őstag

Többen írjátok a sóbontást, egy 7m3-s medencéhez mennyi só kell szintentartáshoz? Az elején belecsűröm, amit kell, de utána milyen sűrűn és mennyit? Eddig nem gondolkoztam rajta, csak simán szétklóroztam volna a vizet, meg PH beállítás, de most valamiért úgy gondolja a Youtube algoritmus, hogy sóbontós videókat dobál be nekem és elkezdett érdekelni a téma. :O #végtelenpénzelb@száspowa

(#4050) Janusz001 válasza csudri (#4049) üzenetére


Janusz001
őstag

1m3/3kg... én utána egész szezonban összesen +3kg -ot raktam a 9m3 medibe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.