Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Janusz001


Janusz001
őstag

Sóbontóval van valakinek több éves tapasztalata? Tél előtt van valami tennivaló vele? Homokszűrőből homok ki, jövőre kap újat. Sóbontós részét nem tudom, elöblíteni, esetleg ecettel megtakarítani a lerakódásokat az elektródákon? Elméletileg automatikusan váltja a polaritást x időközönként, nem kellene dzsuvásnak lennie, de majd ha szétszedem kiderül.

(#3902) Gömbike


Gömbike
senior tag

Feladta a harcot a homokszűrő. Két évet ment, szezonban minden nap, kiszolgálta a hőszivattyút is, ami esetenként 6-8 órát jelentett napi szinten.

Zúgni zúg, csak nem forgatja a vizet. Érdemes/ meg lehet javítani?

Jövőre a hőszivattyú külön ágat kap kis szivattyúval.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3903) Janusz001 válasza Gömbike (#3902) üzenetére


Janusz001
őstag

Lehet a lapát ment tönkre, csak a tengely forog a közepén. Le kell szedni a szivattyú házat, enyémnél 8 csavar rögzíti, aztán hozzáférhető.

(#3904) Gömbike válasza Janusz001 (#3903) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm! Megpróbálom.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3905) Gömbike válasza Janusz001 (#3903) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sikerült megcsinálni, szétszedtem és összeraktam. Mondjuk, hogy jó lett, mert a lapátnál a tömítés ereszt, a csonknál folyik a víz, de majd holnap rendbe teszem.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3906) Janusz001 válasza Gömbike (#3905) üzenetére


Janusz001
őstag

És mi volt akkor a gond? Lelazult a lapát? Mintha ezek csak simán anyával lennének rászorítva, nuku ék.

(#3907) Gömbike válasza Janusz001 (#3906) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igazán nem tudom, szétszedtem, ezeket a képeket elküldtem egy szivattyú javító/felújító/forgalmazó gyermekkori barátomnak, ő azt mondta, semmi hibát nem lát.
[kép] [kép]

Összeraktam, ismét dolgozik, de a tömítéseket le kell ellenőriznem.
Ez a gép.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3908) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok, lassan eltenném a medencét. Ennek folyamata kb tiszta, viszont a homokszűrő eltevésének mi a stakaze módja? Szükséges e valami végső szűrés programot lenyomni rajta, amíg még rajta van a medencén? :R

Google Pixel 4a

(#3909) balint82 válasza balint82 (#3908) üzenetére


balint82
senior tag

*stakaze = szakszerű

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#3910) Big_Boss válasza balint82 (#3908) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Hogy szakszerű-e vagy sem, én visszamostam szűrőt amíg tiszta víz nem jött, majd szétszedtem, hagytam külön külön megszáradni és elpakoltam.

(#3911) Janusz001 válasza balint82 (#3908) üzenetére


Janusz001
őstag

Én tegnap szedtem szét, kimostam a homokot belőle, jövőre kap újat, nem nagy tétel, én nem merném benne hagyni, ki tudja mennyire áll össze következő szezonra.

Sóbontót is szétszedtem, lamellákon nincs semmi lerakódás, tiszta csapvízben ellötyköltem.

(#3912) Janusz001


Janusz001
őstag

Nagyjából végeztem a medence leengedésével, viszont az uccsó 1-2cm a búvárszittyó már nem szedi ki, lábakat ki/keret le, aztán kézzel kiborítani? Mi erre a technika?

Másik dolog, még szezon alatt észrevettem, hogy a medence szélén, ahol találkozik az aljával, világosabb és meg van nyúlva a mintázat, mint beljebb, leengedve már egyértelműen látszik, nem tudom gyárilag ilyen volt -e, majd ha törölgetjük ujjal megnézem vékonyabb -e ott az anyag. Medence vízszintbe volt, egyenes talajon, nem tudom mi az oka, ha van egyáltalán. Az a visszahajlás a medence alján már gyárilag olyan volt.

(#3913) FőDudu válasza Janusz001 (#3912) üzenetére


FőDudu
addikt

Csatlakoztatod a gardena csonkot a leeresztojehez, aztan fogsz 2 kerti szeket es szepen egyik oldalrol elkezdesz a szekekkel emelve a muanyagot a csonk fele kozeliteni. A vegere 1-2 liter viz marad majd ha jol csinalod.

A szekekkel emeld az aljat az ellentetes oldalrol, hogy a maradek a csonk fele menjen...
A szekek nem fogjak kiszurni az akjat, viszont megemelik annyira, hogy a viz arra menjen amerre szeretned.

A femvazat se kell szetszedni, a szek altalaban atfer a perem alatt. Oldalrol nyomod be, a szek hattamlaja nezzen a csonk fele. Ugy nem borul fel...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3914) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok! Most szeretném kitakarítani és majd száradás után elrakni a medencét. Mivel, hogyan érdemes normálisan kitakarítani? Van valami jól bevált szer/módszer?

[ Szerkesztve ]

(#3915) Dorian válasza johnny82 (#3914) üzenetére


Dorian
félisten

Ehhez kapcsolódik az én kérdésem is:
Szóval leeresztjük, fertőtlenítőszerrel kisikáljuk, áttöröljük, megszárad, hintőporozzuk, elcsomagoljuk.

- Milyen fertőtlenítőszer használható? Domestosos víz? Nem fakítja meg a színét, mintáját?
- Az összehajtogatásnál kell bármire figyelni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3916) YAS-dude válasza Dorian (#3915) üzenetére


YAS-dude
őstag

Egész nyáron tűzi a nap és áll benne a klóros víz, szerinted mennyit ront a helyzeten ha áttörlöd domestosos ronggyal? Nem kell ezt túlgondolni, legyen száraz mikor összehajtod és akkor nem rohad be tavaszig.

(#3917) Dorian válasza YAS-dude (#3916) üzenetére


Dorian
félisten

A gyorsklórnál azt mondták, hogy azért kell feloldani adagolás előtt vízben, hogy ne üljön le egy része az aljára, mert az kifakíthatja.
De akkor nem aggódom túl, valójában nagyon nem fog izgatni, ha nem lesz tökéletes az aljának a mintája.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3918) Vesa válasza Dorian (#3917) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Csak a pontosítás végett: A klór nem csak kifakítja, hanem konkrétan vékonyítja, megmarja az anyagot. Ha rádobsz egy tablettát, lyukat mar bele. Természetesen, ez itt nem játszik. Szárítsd meg alaposan, és tedd el. Ami fontos, az a külső hőmérséklet. A medence anyaga 16-18C alatt már veszít a rugalmasságából, tehát hajtogatni ilyen hőmérsékleten nem egészséges (repedhet, aztán jövőre jön a meglepi)

A tudomány a valóság költészete!

(#3919) Dorian


Dorian
félisten

A leeresztő magasan van, maradt benne 14 centi víz.
Ezt hogyan lehet kiszedni?
Nincs búvárszivattyúm, senki nem mondta, h ez is kötelező kellék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3920) kory24 válasza Dorian (#3919) üzenetére


kory24
őstag

Pár hsz-el lejjebb ajánlottak egy székes megoldást.

Megoldható szivattyú nélkül is, én pl simán kiborotottam.
(Én teljesen szét szedtem)

[ Szerkesztve ]

(#3921) Dorian válasza kory24 (#3920) üzenetére


Dorian
félisten

Megemelős megoldás max akkor játszik, ha 2-3 centi víz van benne. Ez a 14 centi 1,5 m3 =1,5 tonna víz, azt nem emeli meg senki.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3922) Janusz001 válasza Dorian (#3921) üzenetére


Janusz001
őstag

Slagot megszívod, aztán kifolyik vagy amit én fogok ma csinálni, kiszedem a vázat, aztán szépen kicsordogál magától, igaz nálam csak 2cm maradt benne.
Egy búvárszivattyú amúgy hasznos tud lenni a kertben, ilyenre tökéletes.

(#3923) YAS-dude válasza Janusz001 (#3922) üzenetére


YAS-dude
őstag

Meg gumis élű szemeteslapáttal vödörbe szedni is lehet az utolsó pocsolyákat. Mi anno egy vizes-szàraz porszívóval szedtük ki a maradékot.

(#3924) Dorian válasza Janusz001 (#3922) üzenetére


Dorian
félisten

Megszívtam ;]
Ha jól gondolom, ilyenkor a slag magassaganak megfelelő mennyiségű víz fog benne maradni, tehát 1 cm, az már kezelhető lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3925) Janusz001 válasza Dorian (#3924) üzenetére


Janusz001
őstag

igen.

(#3926) FőDudu válasza Dorian (#3924) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam mara marad az elrakas.
Nejem mar par napja leengedte, de csak a kosz gyulik benne azota.
Elo kerestem a leereszto csonkjat, aztan ma delutan neki esek a nagynyomasuval...

Aztan atviszem a haz masik oldalara, ahol a parkolo van, ott ki is szaradhat, majd elrakjuk.
Sok remenyt nem fuzok ahhoz, hogy a negyedik szezonjat is ki fogja birni - igy ha latok valami jo akciot, akkor racsapok egy 450 centis koruli atmeroju 122 magas verziora.
Pumpa es szuro marad.

FőDudu

(#3927) cOxeR


cOxeR
Ármester

Látom most már mindenki pakolja el a cuccokat, nekem meg nagyon kellene agyalnom a szigetelésen.
Geotextil érhet bármit is? Föld feletti csővezeték szigetelésre valami gazdaságos javaslat?
Illetve most azt érzem, csökkent a szívó erő, eddig ha oda tettem a kezem a kettő beszívó oldali furathoz, brutál erővel oda rántotta a kezem, most meg sokkal kevésbé.
Mennyi ideig kell/célszerű lecsapatni?
Tegnap idom nem volt, egy 20-30 másodpercet toltam, backwash majd rinse funkcióban de ez nem segített, gondolom kevés volt ekkora töltet mellett.
Tipp mennyi idő kell melyik módban?
Nyomás 10psi körül volt, ott nem igazán láttam változást, ami indokolta volna a tisztítást.
Hőszivattyú kört ki kell ilyenkor iktatni vagy se? Én nem iktattam ki, gondolva ott is lehet lerakódás húzza ki onnan is…

(#3928) FőDudu válasza cOxeR (#3927) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg eletemben nem lattam valtozast a manometeren.
Az egyetlen eset, amikor valtozik, ha befogom a szivo vagy nyomo agon a fuvokat.

Mindig a zold tartomanyban van a szurom - pedig hasznaltam homokkal es most epp szuro labda van benne.

FőDudu

(#3929) cOxeR válasza FőDudu (#3928) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én is csak a leírásokban meg yt videókban láttam. :D

(#3930) Dorian válasza FőDudu (#3926) üzenetére


Dorian
félisten

Én tegnap leeresztettem, lemostam domesztosos vízzel, aztán tiszta vízzel a domesztos maradványokat. A leggázabb az oldal és alja csatlakozásnál az átfedést kipucolni, ott gyűlt bele minden. Aztán tiszta rongyokkal szárazra törölgettem gondosan. De ekkor már majdnem este volt, lefedtem. Ma de. más dolgom volt, most fogom kezdeni szetszedni.
Tényleg be kell hintőporozni az egész felületét összehajtás előtt?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3931) FőDudu válasza Dorian (#3930) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem most szarad 6 szekre felbakolva. Azon szepen lemostam (kivul/belul), nejem ezutan megy neki a fufuval (fujkalos akarmi), aztan majd holnap elore kerul a parkoloba es ott osszehajtodik a hintoporozas utan.

Ahogy mondtam mar nem sok jovot josolok ennek, de azert megadjuk a modjat.

A szuro labdak mar a mosogepben vannak, nem is volt igazan koszos.
Kezzel kinyomkodtam folyo viz alatt, aztan ment a moso zsakokba.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3932) cOxeR válasza Dorian (#3930) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt én is olvastam, meg egyik ismerősöm akinek volt puha falú medencéje mondta, hogy egyet ki kellett dobnia, mert tavaszra teljesen összeállt és ahogy bontotta szakadt szét. Amennyiben totál száraz, én se tudom elképzelni ezt a helyzetet… de lehet elég neki egy páralecsapódás tárolás közben.

Én kitoltam backwash-al és rinsel kb közel 1-1,5m3- vizet ha már szűrő mosás legyen érdemleges (félig se volt a medence a végére), javult a helyzet, de továbbra se olyan mint összeszereléskor.

Cserébe friss víz van benne, kapott vegyszereket, ph-, meg multi tabletta, most meg kering és estére lehet csobbanni.
[kép]

(#3933) FőDudu válasza cOxeR (#3932) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem mar csak a tenger maradt ;)
Bar ott is ma zar a beach bar - vege a szezonnak.
(lehet meg uszni, csak lifeguard nem lesz)

FőDudu

(#3934) Dorian


Dorian
félisten

Na, most jöttem rá, h ennek van alja is ;] és hiába tiszta, száraz a belseje, az alja még full nedves és dzsuvás. Megfordítottuk és gyorsan letakarítottuk, letörölgettük, a nap most még elég, h teljesen meg is száradjon.
Gondolom a dobozába nem fér majd vissza.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3935) FőDudu válasza Dorian (#3934) üzenetére


FőDudu
addikt

6 kerti szekre szoktam felbakolni, szepen lemosom az aljat, aztan csere es kimosom belul.
Aztan jon a nejem fujkalni a vegyszerrel, aztan mehet a hintoporozas es feltekeres.
Huzunk ra egy nagyobb nylon zsakot mindket vegen, korbe szeles rageszto szalag es kesz.

Tavaly UTP kabelbol csinaltam ra cipelos fulet.

FőDudu

(#3936) Dorian válasza FőDudu (#3935) üzenetére


Dorian
félisten

Hát ez az összehajtogatás...
Egy darabig próbalkoztunk, h szép legyen, de aztán a faszomazegészbe megoldás lett belőle ;] és ment fel a tetőtér galériájára, ami a kvázipadlás

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3937) Vesa válasza Dorian (#3936) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Engedd el...nem lehet szépen összehajtani, mondjuk már gyárilag csomagolva se szép. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#3938) balint82 válasza Dorian (#3936) üzenetére


balint82
senior tag

:C

Google Pixel 4a

(#3939) FőDudu válasza Dorian (#3936) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra kell torekedni, hogy a vastagabb resze ne csucsosan legyen hajtogatva. Az alja az vekonyabb es hajlekonyabb. Nehez megtalalni a megoldast - azt hiszem mi lefektetjuk a palastjara, felbe hajtjuk - ugyelve hol a 2 csocsonk - aztan feltekerjuk ahogy a szonyeget.
Ezert kell a 2 szemetes zsak - a feltekert verziora alulrol es felulrol 1-1.

FőDudu

(#3940) Dorian válasza FőDudu (#3939) üzenetére


Dorian
félisten

Végül mi lefektettük az aljával lefelé, hosszában félbehajtottuk (úgy is van összevarrva), aztán másik főirányban 2x félbe, jó lazán. Bele se tettem semmibe, így ahogy van feltettem a "padlásra".

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3941) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
9-10 m3-es csővázas medencéhez milyen hőszivattyút javasolnátok?
Melyik típus vagy márka a javasolt.
Melyik kerülendő?
Előre is köszi! :R

(#3942) Gömbike válasza parkasz (#3941) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én ezt használom 6,5- höz, de 25 a max.

Alap, belépőszintű. On-off, de amire kitalálták, azt mosolyogva tudja. Halk, megbízható. Tavaly tavasszal vettem akcióban 316-ért + posta. Most a szállítás is ingyenes. S igen, vagy hivatalos szervízháttere.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3943) luciferc


luciferc
őstag

A homokszűrő szivattyúja nem ment egy ideje, most meg bekapcsoláskor csak búg, nem tud forogni. Ötletek a beindításra? Sóbontós a rendszer, tehát a víz sós, de a só nem válhat ki (elvileg), olyan kevés van benne. A homokszűrő meg jó sóbontóhoz is a leírása alapján.

(#3944) Semin


Semin
senior tag

Árthat valamina Lay-z Miami spanak ha felfújva kiszárítva kint hagyom télire? Valahogy rizikósnak látom összecsomagolni. Arra gondoltam fejjel lefelé beleteszem a trambulinba, a gyerek úgy se használja télen.
Hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#3945) sepsi0 válasza Semin (#3944) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem tavaly kint maradt, nem lett semmi baja. Kicsit leereszt a hodeg miatt...
A gépet ne hagyd kint.

[ Szerkesztve ]

(#3946) Semin válasza sepsi0 (#3945) üzenetére


Semin
senior tag

Köszi! :R
A gép nem is kérdés, már bent van a házban.
A tetejét sem szándékozom, csak maga a medence volt a kérdéses!

(#3947) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Halihó!

Már hetek óta szenvedek az épített fóliás medencével. Csökken a vízszint.
Feltöltöttem teljesen, megjelöltem. Eltelt 7-8 nap és a vízszint 2 cm-el csökkent.
Nem vagyok jó matekból, de ez nekem kb. 200L vizet jelent egy 4x2,5-es vízfelületnél.

Az építő egyszer már volt kint, leeresztették, átnézték a medencét. De ő váltig állítja hogy ez a párolgás miatt van. Én laikus vagyok e-téren, de szerintem kizárt hogy 200L víz elpárologjon 1 hét alatt ebben a "hatalmas" hőségben...

(#3948) YAS-dude válasza Harcipocok84 (#3947) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha nincs letakarva, simán elpárolog ennyi és csak azért ennyi, mert már hűvös van.

(#3949) Harcipocok84 válasza YAS-dude (#3948) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

KB. 1 hét és kiderül. Vettem takarófóliát... Elvileg most már nem szabadna fogynia a víznek.

Bár én szinte kizártnak tartom hogy puszta párolgással egy hét alatt 200L víz eltűnjön... Nonszensz...

(#3950) Vesa válasza Harcipocok84 (#3949) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha olyan az idő, simán!
Ha eresztene, annak lenne nyoma gondolom...Feljönne a vizesedés oldalt vagy valahol.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.