Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#327) Piftuka válasza batman. (#310) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az információkat! :R

Azért nem reagáltam eddig, mert történt egy, s más (nem csak a medencével)... és volt más prioritás is, mint a medencénk.

"A használati utasításban benne van a 2 m. Az, hogy nem elég a tömlő gyárilag, azzal nem tudod a felelősséget áthárítani.[..]a medence felől közvetlenül ráöntenék egy lavór vizet akkor sem lenne rajta egy csepp sem, mert védve van."

Ne haragudj, de ezt még mindig nem értem. :)

Ezek a kis Bestway/INTEX papírszűrős vízforgatók vízállóak. Ezekre fröccsenhet víz is, hiszen a működési elvük is olyan, hogy a tetejükön van egy légtelenítő szelep (amit a szűrőtisztítás/csere után használni is kell), amit használva az azon kiömlő víz végigfolyik a berendezésen.

"A "venturis" porszívó egy kis zsákba gyűjti a dolgokat, azon az alga nagy része átmegy, de szerintem a homok is, bogarakat, leveleket felszedi. "

Ez pontosan így van! :K Akkor már megrendeltem, így hát használtam is. A zsák nem elég sűrű szövésű. Ezért az alga, és a homok átmegy rajta. A nagyobb szemcsés "hulladékot" viszont összegyűjti.

Megjegyzem a Venturi elven működő szívóhatás kiváló. Nagyon szép "csíkokat" húzott a medence alján a lesüllyedt algaszőnyegbe, ahogyan mentem végig rajta. Csak a zsák ne engedte volna vissza az algát...

Tehát, ha sikerül valami megfelelő szövésű, szűrővel rendelkező zsákot applikálni rá, akkor tökéletesen működhet. Egyébként csak a bogarakat összegyűjteni. Mondjuk arra tényleg elég hatékony.

A másik opció, amire most már hajlok is, egy jó minőségű, akkumulátoros porszívó. Az elég hatékony, nem engedi vissza az apró szemcséket sem, mert mindent a saját, zárt tartályába szív.

"Ugyanakkor megértem a problémádat, csak jó szívvel nem tudom azt javasolni, hogy vegyél nagyobb papírszűrőst..."

Igen, abszolút megértettem, amit írtatok, és meg is fogadom a tanácsot. :K

Lemondtam a papírszűrős megoldásról. :)

Egyetlen probléma van... hogy a legolcsóbb homokszűrős vízforgató is ~47.000-48.000 forintba kerül. Az pedig azért nem kevés pénz. :(

Namost volt olyan, hogy a medencénkben a víz 3-4 hétig tökéletesen tiszta volt, míg a fentebb linkelt fotón látható algásodás megindult.

Egy-egy szezonban kb. ~2, max. 3 hónapig van "üzemben" a medence. Ilyen körülmények között még az is jobban megéri, ha veszünk egy búvárszivattyút, és 2-3-4 hetente tiszta vízzel engedjük fel a medencét.

A szivattyú azért szükséges, mert ezeken a Bestway/INTEX medencéken annyira kicsi a leeresztő nyílás, hogy fél nap, míg lecsorog a víz. Ráadásul ~15 cm magasságban (a csatlakozó alatti szintig) ott marad.

És meregethetjük kézzel.

A szivattyú ettől megkímél. 15-20 perc alatt tökéletesen eltávolítja a vizet a medencéből, aztán mehet bele az új víz.

Csak nem értek a szivattyúkhoz. Nem tudom, melyik cég, melyik márkájú modelljét érdmees megvásárolni!? :F

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.