Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#304) batman. válasza Piftuka (#302) üzenetére


batman.
senior tag

Van itt azért ami válaszra szorul.
A mi felfújhatós medencénk vaskos, pufi peremére fel sem lehetne erősíteni.” De, van a csomagban rögzítő elem. FőDudu fórumtárs több helyen leírja hogyan használja a porszívózáshoz.
A másik, hogy az a felszínen úszó rovarok és növények összegyűjtésére szolgál. A medence aljáról a homokot, kavicsokat, algát, stb. nem tudja felszívni, nemde?” Maga a skimmer persze, hogy nem, én azért említettem, mert a barkácsolással volt bajod. Ebben van olyan elem (csatlakozó) amivel ezt megúszhatod.
Fi-relére legyen gondod!” Na ez tényleg nem vicc! Vannak olyan élménymedencék, jacuzzik, amiben működő elektromos szerkezetek mellett is lehet (kell) a vízben tartózkodni, ezek az eszközök beépített firelével vannak ellátva és nagyon komoly tesztelésen mennek keresztül. A papírszűrős vízforgatókra meg ráírják, hogy fürdés közben nem használható, és minimum 2 m-re tedd a medencétől.
1. Miért belülre csatlakoztatod a tömlőt? Nem volna jobb direktben rákötni a szűrőre?” Ha a tömlőbe levegő kerül, nem működik a vízforgató. Ez 100%
2. Miért a fűre megy ki a víz? Míg a medencét "kiporszívózza" az ember, a víz nagy részét így azzal le is engedné a medencéből... Hát a vízforgató szűrője nem fogja fel a homokszemeket, elpusztult algát?” Fogalmazzunk úgy, hogy nem csak a medencéd lesz „piszkos” de a vízforgatód is. Részben kiszűri, de sajnos van ami átmegy rajta.
Egyébként ehhez a megoldáshoz kicsi a vízforgatónk teljesítménye. Nekünk a Bestway a legkisebb, papírszűrős modelljét mellékelte a medencéhez. (És úgy olvastam az ilyen elven működő medence porszívók adatlapján, hogy viszonylag nagy teljesítményű vízforgatóra kell csatlakoztatni.)” Ezért javasoltam mint opciót a rajzon szemléltetett megoldást. Fogsz egy kb, 4 méteres kerti slag darabot, a végére ráaplikálsz valamit, hogy ne szívja be a vízforgató. (Ez lehet egy tölcsér, kisebb flakon levágott kiöntője, de csak a képzeleted szab határt.) És hajrá!
Mivel mindegyiket a slagra lehet kapcsolni, így ez sokkal kevésbé "macerás", mint a vízforgatós megoldás. (Kerti slagunk van, így nem kell külön venni emiatt.) A leírásnál azt írja mindegyikre, hogy a medence aljáról is felszívja a szennyeződést... Szabad tudnom, miért írtad, hogy csak "vízfelszíni porszívózásra" alkalmas?” Én nem javaslom a Venturi elven működő porszívó vásárlását. Anno (kb. 20 éve) vettem egyet, 5 perc használat után ment a kukába, gyakorlatilag semmire nem volt alkalmas, amit összeszedett azt fele annyi erővel egy hálóval is ki lehet ügyeskedni.
csak vízfelszíni porszívózásra" alkalmas?” szerintem én nem írtam ilyet (persze az ember 1-2 sör után meglepődik másnap, de rá is kerestem és nem találtam ilyen kifejezést a topicban.

Ha bírja a szivattyúd akkor azt nézd meg amit molnartibor fórumtárs linkelt.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.