Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#302) Piftuka válasza batman. (#289) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt a rajzot külön köszönöm! :R Így már abszolút értem, hogy mire gondoltál. :K

- Két nyitott kérdés maradt az ábra alapján:

1. Miért belülre csatlakoztatod a tömlőt? Nem volna jobb direktben rákötni a szűrőre?

2. Miért a fűre megy ki a víz? Míg a medencét "kiporszívózza" az ember, a víz nagy részét így azzal le is engedné a medencéből...

Hát a vízforgató szűrője nem fogja fel a homokszemeket, elpusztult algát?

Egyébként ehhez a megoldáshoz kicsi a vízforgatónk teljesítménye. Nekünk a Bestway a legkisebb, papírszűrős modelljét mellékelte a medencéhez. (És úgy olvastam az ilyen elven működő medence porszívók adatlapján, hogy viszonylag nagy teljesítményű vízforgatóra kell csatlakoztatni.)

- Közben az Árukereső oldalán böngészve a kínálatot, az alábbi, Venturi elven működő porszívókat találtam:

INTEX Venturi - 5.130 Ft

PONTAQUA MEDENCEPORSZÍVÓ SZETT, ÚSZÓ VEGYSZERADAGOLÓVAL ÉS HŐMÉRŐVEL - 8.990 Ft

VidaXL Medence porszívó - 9.499 Ft

Mivel mindegyiket a slagra lehet kapcsolni, így ez sokkal kevésbé "macerás", mint a vízforgatós megoldás. (Kerti slagunk van, így nem kell külön venni emiatt.)

A leírásnál azt írja mindegyikre, hogy a medence aljáról is felszívja a szennyeződést... Szabad tudnom, miért írtad, hogy csak "vízfelszíni porszívózásra" alkalmas? :F

Amúgy a legproblémamentesebb, legpraktikusabb, legkulturáltabb megoldás talán ez volna: [link]

Viszont ez ~20.000-22.000 forint, és annyit már nem akarok költeni a célra. :N

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.