Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) andrew-msi válasza robi222 (#1349) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Értem. :)

(#1352) bbmt válasza Möhe (#1350) üzenetére


bbmt
senior tag

Az a HDMI-CEC szabvány miatt van. Ha az erősítő tudja és a Med HDMI-vel van rákötve, akkor talán menni fog csak úgy simán.

A kanál a gyengék villája

(#1353) Kékkutya válasza Zacsi7 (#1346) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

A NAS-on ellenőrizd le a folder/file ACL-eket, legyen írás jog is a megfelelő csoportoknak.

(#1354) robi222 válasza Möhe (#1350) üzenetére


robi222
senior tag

Igen az nekem is működik de én az erősítőét többet használom.

(#1355) Zacsi7 válasza Kékkutya (#1353) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Na pont előtte ez motoszkált a fejemben, hogy tuti nincs joga. Beírtad, igaz kerestem egy ideig de csak meglett az a fránya jogosultság.

Most alszok rá egyet, és már csak azt kell eldöntenem hogy yaDIS, vagy YAMJ legyen. Ha ennek eldöntésében tudtok segíteni azt előre is köszi.
Az feltűnt, hogy a yaDIS a magyar borítókat hozta rögtön, a YAMJ meg a torrentes pontozott filmneveket találta meg jobban.

(#1356) andrew-msi válasza Zacsi7 (#1355) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én a yaDIS-t használom.
Ez bevált, egyszerű. A másikat nem is próbáltam.
Mivel a filmeket mindig átnevezem (könyvtár, file.mkv) így ez nem gond, hogy a torrent pontozott file-kat nem ismeri.

(#1357) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Nálatok is sorban egyenként tölti be a borítókat jukebox nézetben? Ha belépek egy filmhez majd vissza akkoris. Használja valaki ext4 fájlrendszerrel? Bár ez inkább firmware/memória kérdés szerintem .

Zacsi7: theRenamer > yaDIS > yadis2mede8er ha a beépített szkenner nem elég.

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1358) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

a med600-as támogatja a 64GB SD kártyákat?

köszi, Zsolt

(#1359) Zacsi7 válasza B@ldrick (#1357) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Nálam nem egyenként, de csak kevés borítoval probaltam.

Ha atnevezem a fajlokat es a mappakat akkor meg a torrent veszti el a fonalat.
Dea yadisban meg lehet szerkeszteni egyenkent, atnevezes nelkul, csak epp egyenkent. :-(

(#1360) Zacsi7


Zacsi7
csendes tag

Közben arra a jutottam a Yadissal és a Yamj-vel, hogy majdnem hogy egyik sem kell, mert a MED600X3D most már önmaga le tudja szkennelni a tartalmat és egész épkézláb about.jpg csinál, mivel ezt a nyavalyás írási jogot megkapta a médialejátszó.

Csak ez meg a nem magyar borítókat pakolja be alap.
Mindegyikben van kompromisszum.

(#1361) B@ldrick válasza Zacsi7 (#1360) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Ha létezik a tmdb-n magyar borító akkor a menü/szerkesztés funkcióval lecserélheted a képeket.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1362) #22346752


#22346752
törölt tag

Sziasztok!
A med oldalán látom, hogy a mede800 tudja kezelni akár a 3TB-os HDD-ket is. A kérdésem az lenne, hogy esetleg a 4TB-ost is kezelné? Nyugodt szívvel vehetek egy wd red 4TB-ost? Van valakinek ilyen benne?

(#1363) eric.cartman válasza #22346752 (#1362) üzenetére


eric.cartman
senior tag

kezeli a 4TB-is ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1364) #22346752 válasza eric.cartman (#1363) üzenetére


#22346752
törölt tag

Fúúúú, ez gyors volt! :B :K :C
Köszönöm. :R

(#1365) eric.cartman válasza #22346752 (#1364) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nézd csak a képet: (a doboz jobb felső sarka)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1366) Zsmester89 válasza eric.cartman (#1365) üzenetére


Zsmester89
őstag

600-as is viszi gondolom, elvégre ugyan az az fw.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1367) #22346752 válasza eric.cartman (#1365) üzenetére


#22346752
törölt tag

:Y
Dec. 20.-a körül vettem és a doboz már az asztal alá el van süllyesztve. Meg tényleg nem figyeltem a jobb felső sarkot. :W

Más. Esetleg ebben is lehet tudsz segíteni.
Ha csinálok egy házi nas-t, és abba beteszek mondjuk 4 HDD-t (nem akarom raid-be tenni vagy összefűzni őket) amit NFS-en keresztül akarok megosztani, akkor a mede800-on minden egyes lemezt külön meg kell mutatni az NFS szerver hozzáadásnál? Vagy hogyan lehet megcsinálni, hogy egyszerre lássa mindegyik lemezt és ne keljen mindig külön-külön bejelentkezni ha másik lemezen van a lejátszani kívánt film?

(#1368) Ejelhar válasza #22346752 (#1367) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kérdés, hogy mivel akarod megcsinálni, vagyis milyen OP rendszerrel.

Windows alatt erre való a dinamikus kötet, linux alatt pedig az LVM (Logical Volume Manager). Vagyis a diszkeken létrehozol partíciókat, majd azokat összefogod egynek. Innen kezdve úgy fognak látszani, mintha egy mafla nagy diszk lenne.

Arra létrehozol egy könyvtárat, az alá pakolod a filmeket, majd azt a könyvtárat SMB-n vagy NFS-en keresztül megosztod.

(#1369) FeRkE válasza #22346752 (#1367) üzenetére


FeRkE
őstag

A Meden semmit nem kell állítani, ha van a hálózaton NFS vagy szamba megosztás, ő megtalálja. Direkt figyeltem, frissítettem firmwaret, miután beállítottam neki az IP címet, látta mindkét fajta megosztásom auto.

(#1370) andrew-msi válasza Ejelhar (#1368) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha Windows 7 alatt beállatom a dinamikus kötetet, akkor hálózaton pl egy XP-s gép mit lát?
Lehetnek gondok?

(#1371) Ejelhar válasza andrew-msi (#1370) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez a két rész független egymástól.

A dinamikus kötetet a diszk alrendszere kezeli a windowsnak, a hálózatot nem érinti. Rendszerlemezt nem jó ötlet dinamikus lemezként felvenni (mert akkor nem lehet bootolni róla), de minden más partíciót igen.
Az értelme annyi, hogy összefűzhetőek különböző partíciók egy nagyobbá.

A hálózaton az már nem látszik, hogy ez micsoda, az XP hálózati kliens elől elfedi ezt a Windows 7. Az XP lát a hálózaton egy megosztást, de hogy az helyileg milyen erőforrás és azt egész pontosan hogyan kezeli a W7 helyben, arról nem tud semmit. Nem is kell.

(#1372) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

nem tudom, hogy eme fórumba (vagy a TV-m fórumába) érdeklődjek, de arra jutottam, felteszem itt a kérdésem.
Szóval adott egy Med 600 és egy Samu led TV (szerintem a típusa a kérdésem szempontjából mindegy). Házimozi rendszerem nincs, csak a TV hangszóróját használom egyelőre.

Nos mit tudok tenni annak érdekében, hogy a 5.1 vagy 7.1 vagy akármi "térhangzású" filmeket nézve ne legyen néha nagyon halk mondjuk a beszédhang (olyannyira hogy hangosítanom kell), néha meg olyan hangos az akciójeleneteknél, hogy le kelljen halkítanom?

Van lehetőség arra (akár lejáccón belül), hogy valahogy 2.0 módban játsza le a hangokat?

Remélem érthető a kérdés

(#1373) sinick válasza AndrewTdi (#1372) üzenetére


sinick
senior tag

Nalam MED1000-en a MED hangereje maximumra van véve és a tévén be van kapcsolva az automatikus hangerőszabályzás*. Teljesen jó! Így nincs különbség a tévéadás és a med hangereje illetve a mono, sztereó és többcsatornás (térhatású) hangok illetve a tévéfilm és reklámváltás dinamika között.

(*Az automatikus hangerőszabályzás szerintem tévéfüggő. Most egy új Panasonic plazmám van, ami teljesen jól kezeli, előtte egy Samsung CRT-m volt, ami viszont rosszul kezelte.)

[ Szerkesztve ]

(#1374) AndrewTdi válasza sinick (#1373) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A med hangerő nekem is maxon van. illetve max alatt 1-el.

Az autómatikus hangerőt még nem próbáltam, de első ötletnek nem rossz. (50F6500 remélem már nem CRT szinten kezeli ezt)

(#1375) B@ldrick válasza AndrewTdi (#1374) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Állítsd be a MED hangbeállításainál a HDMI sztereo lekeverését ha azzal kötötted rá.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1376) AndrewTdi válasza B@ldrick (#1375) üzenetére


AndrewTdi
addikt

megtettem. no mezgnézem majd. köszi :R

(#1377) #22346752 válasza Ejelhar (#1368) üzenetére


#22346752
törölt tag

Nas4Free-re gondoltam. Ez ha jól tudom linux alapú.
Összefűzni, úgy nem szeretném a lemezeket, hogy ha esetleg valamelyik megadná magát, akkor mindegyikről minden adat elszálljon. Ha adatvesztés van, akkor csak arról a hdd-ről bukjam el az adatokat amelyik meghalt. Windows alatt azt hiszem a dinamikus kötettel így járnék. Javíts ki ha nem jól tudom. Ha a Nas4Free-t tenném fel, akkor ez ZFS-el megoldható? Vagy ilyen esetben mindig bukta minden?

(#1369) FeRkE
Látni nekem is látja mindkettőt, de ha belépsz a meden az NFS megosztáshoz, akkor az ip cím mellett még kéri a mappa elérési útvonalát is. Itt pedig csak egyet tudsz megadni. Pl.: D:\xxxx\yyyy\filmek\ Ha az F-en is van filmed, akkor ezt ismét meg kell mutatni neki. Sőt, ha a D meghajtón egy másik mappában is vannak filmek, akkor is meg kell mutatni. Aztán lehet, hogy én nem tudom jól és csak bénázok.

[ Szerkesztve ]

(#1378) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Urak! Lenne egy kérdésem:

Szerintetek érdemes a MED-del formázni a belső vinyót NTFS/GPT-re (3GB egyben), vagy amit Win 8.1 alól csináltam az is jó?

Azért kérdezem mert a MED szerint gond lehet pl. Win7/8/8.1 alatt az USB-s leválasztással amiatt mert a Win7/8 NTFS és a Linux NTFS nem teljesen kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1379) Zsmester89 válasza AndrewTdi (#1372) üzenetére


Zsmester89
őstag

Beállításokban: Mindkét pontban a hang beállításoknál - "Sztereó lekeverés"

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1380) andrew-msi válasza Ejelhar (#1371) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Értem.
Nekem 3db 2 TB HDD lenne (nem rendszer), amik tele vannak.
Nem vesznek az adatok ha megcsinálom a dinamikus kötetet?

(#1381) AndrewTdi válasza Zsmester89 (#1379) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Megfogadom, köszönöm

(#1382) Ejelhar válasza #22346752 (#1377) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha a Nas4Free-t tenném fel, akkor ez ZFS-el megoldható?

Passz!:-) Windowsal és Linux-al elboldogulok, de BSD-t még csak messziről láttam.

Amúgy amit akarsz, az talán lehetséges a lemezek/partíciók logikai összefűzése nélkül is, ha egy helyre építed be mindet a NAS-on.

Tehát arra gondolok, hogy pl. a NAS-on mondjuk az /nfs alá lesznek beépítve a diszkek/partíciók külön könyvtárakba, majd NSF-el az "/nfs" könyvtárat ajánlod ki.

Ha ezt így hagyja a freeNAS, akkor elég az "nfs" megosztást benyalni az MP-n, majd alatta már látod a diszkeket.

(#1383) Ejelhar válasza andrew-msi (#1380) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát az mindig rejt némi kockázatot, ha teli adatos partíciókat babrálsz.

De talán az is megoldás lenne számodra, ha a diszkeket beépítenéd egy könyvtár alá. Azt az egy könyvtárat kiajánlanád, alatta meg látszana mind.

A menete:
http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/mount-dismount-drive#1TC=windows-7

(#1384) #22346752 válasza Ejelhar (#1382) üzenetére


#22346752
törölt tag

Nem feltétlen szükséges nekem a nas. Ha megoldható, akkor jó nekem a win is.
Írod, hogy ezzel aránylag elboldogulsz. Jelenleg a gépemen win 8.1 van. Most olvasgatok róla és egész jónak tűnik a dinamikus kötet használata. Tudnál a fentebb írt dolgokban segíteni? Pl. hogy hogyan kell mondjuk 3-4 lemeznél a dinamikus lemezeket beállítani, hogy egy mappában a 3-4 lemezen lévő filmeket lássam, de ha kibukik 1 lemez, akkor csak az azon lévő adatok szálljanak el.
Itt egész jókat olvasni erről. Bár segítség nélkül nem igazán merek belevágni.

[ Szerkesztve ]

(#1385) FeRkE válasza #22346752 (#1377) üzenetére


FeRkE
őstag

Nálam nem, a NAS-on megadtam, melyik mappát ossza meg NFS-en, a Med-en meg belepek az NFS megosztásba, ott látszik a NAS-on megosztott mappa, ahogy kell, nem kell almappákba lépkedjek.

(#1386) #22346752 válasza FeRkE (#1385) üzenetére


#22346752
törölt tag

Igen-igen. Ez így van nálam is. Csak a példa miatt írtam almappákat is. Ha megadom melyik mappát ossza meg NFS-en, akkor azt látja a med, de több mappát egyszerre hogyan teszel láthatóvá a med számára?
És mit csinálsz akkor, ha a nasodban a másik lemezen van a film mint amit a med-ben megadtál? Tehát ha több lemezen több mappában vannak a fájlok. Ezt hogy mutatod meg a med-nek, hogy NFS-en lássa őket?

[ Szerkesztve ]

(#1387) FeRkE válasza #22346752 (#1386) üzenetére


FeRkE
őstag

Gondolom, szerver oldalon beallitom. Megnezem majd, ha hazaerek. De nekem nincs szuksegem ra, egy konyvtarba toltok mindent, az alatt meg rendezve vannak a dolgok.

(#1388) #22346752 válasza FeRkE (#1387) üzenetére


#22346752
törölt tag

Ha megnézed megköszönöm.
Az lenne a lényeg, hogy 1 mappa alá betudjam állítani a 3-4 HDD-t, de ha ki esik esetleg valami miatt 1 akkor a többin lévő adatok megmaradjanak. Ha ez így működik, akkor szuper lenne.

(#1389) FeRkE válasza #22346752 (#1388) üzenetére


FeRkE
őstag

De nekem nincs 3-4hdd a NASban, csak 1. Azt tudom megnezni, mas mappat be tudok - e tenni a megosztasba.

(#1390) #22346752 válasza FeRkE (#1389) üzenetére


#22346752
törölt tag

Betenni biztos be tudsz majd, de szerintem a med nem fogja csak külön látni. Ott leszünk amit először írtam. Na de majd meglátjuk, hátha sikerül megoldanod és akkor tanulok belőle!
Bár mondjuk itt a lényeg a több HDD-n lenne, mert mondjuk így 4 mappát kellene valahogy megosztani.

[ Szerkesztve ]

(#1391) FeRkE válasza #22346752 (#1390) üzenetére


FeRkE
őstag

Hát, a jelenlegi HDD-ról nem tudok többet berakni. Ha lenne benne több winyó, akkor be tudnék szerintem, de csak ez az egy van benne, így kötetet se tudok másikat választani :(

(#1392) bogabi válasza #22346752 (#1386) üzenetére


bogabi
senior tag

Ezt úgy érdemes csinálni, hogy amikor a NAS-on létrehozol megosztásokat, és megadod, hogy az adott megosztás milyen módon legyen elérhető (SMB, NFS, WebDAW, stb.), akkor érdemes egy olyan megosztást csinálni, amiben a filmek vannak (és ezt pl. csak NFS-en osztod meg), semmi más, és ezt akkor ugye a MED alapból látni fogja NFS alatt. Ide töltögethet pl. a NAS torrent kliense is, ami lejött a kölcsönzőből, egyből látható a MED-en.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1393) #22346752 válasza bogabi (#1392) üzenetére


#22346752
törölt tag

Igen ez így rendben is van.
Amit szeretnék az az, hogy ha kiesik egy lemez akkor csak az azon lévő adatok szálljanak el. Ezért szeretném külön külön felcsatolni és nem összefűzve egy mappába.

(#1394) eric.cartman válasza #22346752 (#1393) üzenetére


eric.cartman
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1395) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Kérdés:

Van olyan állapota a MED800X3D-nek, hogy torrentezik a transmission, de valamiféle alacsonyabb szintű üzemmódban van - energiatakarékosság szempontjából? (tehát nem megy az egész készülék: pl. nincs hdmi kimenet és hang)

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1396) #22346752 válasza FeRkE (#1391) üzenetére


#22346752
törölt tag

Erre gondolta. Nem tudsz újabb mappát megosztani. Ha lenne másik hdd a nas-ban, akkor sem tudnád megcsinálni csak, ha összefűzöd őket. Ekkor 1 nagy meghajtót látnál és ha az egyik hdd megadja magát bukta minden adat. Legalább is ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#1397) FeRkE válasza #22346752 (#1396) üzenetére


FeRkE
őstag

Próbaképp rádugtam a NAS-ra USB-n egy pendrive-ot. Ezt sem tudtam NFS-el megosztani, nem engedte hozzáadni. Viszont Samban automatikusan hozzáadta a NAS a megosztásokhoz, és tudtam is róla lejátszani a Med-del.

(#1398) #22346752 válasza FeRkE (#1397) üzenetére


#22346752
törölt tag

A Samba az az SMB?
Mert ha igen, akkor azon nekem is megy a megosztás, csak ezzel meg az a baj, hogy BD50-es és a nagyobb bitrátájú mkv filmek némelyike akadozik. Azt mondták, hogy használjam az NFS-t.

(#1399) Ejelhar válasza #22346752 (#1384) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha megfelelő neked, akkor azt is lehetne, amit a 1383-ben írtam.

Ugyanis ebben a legkevesebb a rizikó. Csak annyit csinálunk, hogy egy mappa alá bevágjuk a diszkeket/partíciókat, majd azt a mappát ajánljuk ki. Ergo egy hálózatos erőforrás alatt található az összes megosztott diszk, bár nem egyben.

Amúgy mi az oka, hogy az NFS-t preferáljátok, az SMB miért nem okay?

(#1400) Ejelhar válasza #22346752 (#1398) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Samba az az SMB?

Igen, meg a CIFS, "windows file és nyomtató megosztás", ilyenek, Ezek mind ugyanazt jelentik.

csak ezzel meg az a baj, hogy BD50-es és a nagyobb bitrátájú mkv filmek némelyike akadozik.

Jó lenne, ha tesztelnéd, mi a vége?
Például én (nekem Dune van) ráengedtem ezeket hálózaton a lejátszómra:
http://jell.yfish.us/

SMB és NFS között nem volt különbség, ha az utóbbi TCP-n volt beépítve, a Dune a 70 Mbites állományokat még viszi hálózaton, annyi megszorítással, hogy az NFS-t TCP-n kell beépíteni.
az UDP-s NFS-nek azonban 45 Mbit a határa ezen a lejátszón.

Nektek is le kéne mérni, 60 mbit már okay, azon a full HD sem akad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.