Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) kiskacz válasza Süvi (#900) üzenetére


kiskacz
senior tag

Külső wincsiként használhatod a gépet/ha bele van építve merevlemez.

- A Mede hálózati dolgairól hol tanulhatok?

Huawei Mate 8

(#902) robi222


robi222
senior tag

Meg tudnátok mondani,hogy egy 50" plazmán van e kép és hang minőség javulás ,egy asus mini és egy mede8er 600 között?

(#903) BBéci válasza robi222 (#902) üzenetére


BBéci
titán

Képben igen, (persze a TV típusától is függ) hangban csak házimozi erősítőn keresztül vennél észre különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#904) robi222 válasza BBéci (#903) üzenetére


robi222
senior tag

Őrösítőn keresztül menne hdmi-n és utána a tv-be (Samsung 6500, 50")Amúgy a hangban is van különbség média lejátszók között?

(#905) BBéci válasza robi222 (#904) üzenetére


BBéci
titán

Az előző hozzászólásomban egyértelműen leírtam, hogy jó házimozi erősítővel és megfelelő minőségű hangdobozokkal és kábelekkel meghallható a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#906) StLui válasza robi222 (#902) üzenetére


StLui
veterán

Nagy különbség lehet egy több éves, ráadásul alsókategóriás és egy új VT60 plazma között, természetes az utóbbin van nagyobb esélyed különbséget megtapasztalni. Hangra pedig kb 500eFt-ot kéne minimum költeni összesen, erősítő, hangfalak, kábelek, hogy észrevegyél valamit.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#907) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy MED1000X3D megvásárlásán, a geeks.hu-n olvastam a tesztet. Egy új 50GT60 plazmára dugnám rá, helyi 100-as hálón érném el Windows 7 PC-ről a tartalmát.

Néhány kérdésem lenne:
- Egy 3 vagy 4 terrás WD Red-et tennék bele. Kezeli? (Azért Red-et, mert állítólag NAS-ba szánták és kevésébé rezonál illetve strapabíróbb.)
- Olvastam egykét gyerekbetegségről. Ezeket orvosolták? (Pl. jukebox a magyar filmekre nem keres, többrészes filmeket nem helyezi sorba, stb.).
- A fényképeket bélyegképként meg tudja jeleníteni? (Pl. egy ismerősöm páréves dune-ja nem tudja ,ezért is zártam ki a nude-t.)
- Mennyire szabad ideoda hurcolni? (Nem igazán az a hordozható fajta a kinézete, de nem is olyan nagy, hogy nem tudnám néha hozni-vinni pl. nyaraláshoz vinném magammal, ha a gyerekek mesét akarnak nézni, stb.)
- Milyen gyakran adnak ki firmware-t? (Vagy jól sikerült és nem kell toldozni foldozni.)
- Fel- és lekonvertálás milyen jó? (Írják, hogy jobb a tévére bízni, de én régebbről pont fordítva tudom)
- Ismert gyengeségei? (Wi-Fi és zenelejátszás nem kell, 3D lejátszás és DLNA még nem tudom, jukebox és youtube netezés valószínűleg)
- Más alternatíva? (Én nem tudok, de ha van akkor beépített HDD, fényképeknél bélyegkép kezelés, passzív hűtés, illetve HDMI mellett RCA, video/s-video és ethernet legyen rajta)

Más kérdés most nem jut eszembe!

Köszönöm: sinick

(#908) Szaszabond válasza sinick (#907) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

(Pl. jukebox a magyar filmekre nem keres,
TMDB alapján keres, ha abba fel van töltve a magyar film adatlapja stb akkor simán megtalálja, persze ha nincs fent akkor nem.. de te magad is feltölthetsz oda filmeket és akkor meg fogja találni (mindenkinek)

(#909) Tragger


Tragger
tag

Valamiért nem működik a 2.3-as yadis (el sem indul már, lehet, hogy a win 8.1 nem tetszik neki), ezért megpróbáltam a lejátszó beépített scan-jét a mede8er fórumos leírás alapján, de nem csinál semmit. Mit csinálhatok rosszul?

(#910) Szaszabond válasza Tragger (#909) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát pedig ha a leírás alapján van rendezve a filmek könyvtára akkor működnie kell.
Ezeket ellenőrizd:
1. NFS megosztáson látod e a media libraryban a filmeket
2. Minden filmnek külön könyvtárban kell lennie (mehet mögé zárójelben az évszám de nem fontos)
3. Írási jogosultságod van-e a HDD-re?
4. Van e internet kapcsolat a kütyün.

(#911) Tragger válasza Szaszabond (#910) üzenetére


Tragger
tag

Külső hdd-ről van szó usb-n, szóval gondolom az NFS nem lényeg.
A hdd-n van egy filmek mappa, abban pedig külön cím és évszám nevű mappákban a filmek.
A lejátszó netre van kötve.
Az írási jogosultságot nem tudom hol lehetne állítani.

(#912) Zsmester89 válasza sinick (#907) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szia!
- 2 TB Wd redet használok, külső házban a med600-hoz, azzal nincs hiba
- a magyar leírást kolléga megválaszolta
- Képeket nem szoktam rajta nézni, de valaki fél karját tenném rá, h nem okoz gondot neki
- A 600 kisebb mint az 1000és, ezt könnyű ide-oda hurcimbálni
- folyamatosan frissítik az fw-t, 1-2 havonta, de nagyon stabil, általában újításokat szoktak bepakolni, kisebb hibákat javítani
- neten nem használok, minden filmet szépen, röccenés mentesen játszik, a 3D sem akadály neki, passzív hűtés nagy előnye, egyszerû a kezelése
- Annyi negatívum (nekem), h a 3.1 óta ha nem távolítom el a külsőt, melőtt lehúzom a gépről, akkor a meder nem olvassa be a winyót

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés, igyekszem segíteni.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#913) sinick válasza Zsmester89 (#912) üzenetére


sinick
senior tag

Köszönöm a választ! Én 1000-esen gondolkozom, mert abba beépíthető a vinyó és úgy olvastam, hogy 3 terrás is mehet.

Még egy kérdés. PC-n Windows 8-cal lehet gond fájlmegosztás szempontjából? (Úgy rémlik, hogy valamelyik dune tipus fájlmegosztása nem látható Windows 8 alól.)

Szaszabond: Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#914) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek az mkv filmek mellé rakott hang fájlokat, ami mappában van ,azt hova kellene rakni hogy fel ismerje a lejátszó?
És egy 50" plazmán ,lehet látni különbséget ,egy 20gb mkv és 25 gb bd iso között?

(#915) BBéci válasza robi222 (#914) üzenetére


BBéci
titán

Jó helyen van a mapában.
Megeshet, hogy a BD25-ben lévő film bitrátája alacsonyabb, mint ugyanannak mkv-ban. A BD25-ök többségében benne vannak a menük, extrák és a korlátozott méret miatt a képet és a hangot butítják. Soha nem kölcsönzök olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#916) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Másnál is jelentkező probléma az, hogy a kimeneti formátum eldobja magát?
Beállítom HDMI automatikusra, de néhány kikapcsolás-bekapcsolás után átállítja magát 1080/60p-re.
Van hogy már az első újraindításkor... :F
Már 3x töltöttem le több verziót egy sorozatból, mert azt hittem azzal van a baj, mire ezt észrevettem. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#917) gógyi válasza s7evcsenko (#916) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ja.

(#918) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Kell valami programot telepítenem a számítógépemre, hogy a med600 lássa a könyvtáraimat és lejátssza a bennük lévő képeket mkv-kat smb, upnp vagy nfs szerveren keresztül??

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#919) gógyi válasza s7evcsenko (#918) üzenetére


gógyi
aktív tag

Igen. Én pl. XBMC-t telepítettem és azzal jól működött.

(#920) s7evcsenko válasza gógyi (#919) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#921) FishAir


FishAir
senior tag

Mától én is egy 600-as tulajdonosa vagyok. Nagyon tuti kis kütyü, eddig nagyon elégedett vagyok vele. Fürge, átlátható minden. Beállítása sem nagy ördöngösség. Video-t még mondjuk nem nagyon néztem vele, de biztos hogy nem lesz gond. Távirányítója nekem nagyon bejön.
Egyetlen aprócska dolog: 20 karakternél hosszabb jelszót nem lehet beírni samba share-hez. :DDD Mire rájöttem... Még jó hogy van NFS.

iDontcare

(#922) FeRkE válasza FishAir (#921) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem nem sok embernek jut eszébe ilyen hosszú jelszót megadni :)

(#923) BBéci válasza FeRkE (#922) üzenetére


BBéci
titán

10 is bőven elég, ha kellően bonyolult.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#924) robi222


robi222
senior tag

File-okat hogyan lehet benne törölni?
A leg újabb frissítés nektek hányas?Mert én csak a 3.0 tudtam leszedni.

(#925) Szaszabond válasza robi222 (#924) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

3.0.1. A Media Library-ben tallózz és onnan tudsz törölni.

(#926) robi222 válasza Szaszabond (#925) üzenetére


robi222
senior tag

Sehol sem találom a 3.1 frissítést .Tudnátok adni hozzá egy linket?

(#927) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hol találok adatokat a termékek méretéről és fogyasztásáról?

Köszönöm

(#928) Szaszabond válasza Süvi (#927) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Itt szinte minden kérdésedre választ találsz illetve erről az oldalról kiindulva a fórumban és a terméktámogatás oldalon.

(#929) Süvi válasza Szaszabond (#928) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, be is írtam a fórumba, mert ahogy láttam mások sem találták.

(#930) robi222


robi222
senior tag

Van aki tudja mit kel csinálni hogy a telefonommal (Samsung note)tudjam csatlakozni és irányítani az m600-ast?
Az alkalmazást már telepítettem de egyik eszköz sem akarja látni egymást.

(#931) AndrewTdi válasza robi222 (#930) üzenetére


AndrewTdi
addikt

szerintem az csak wifissel működik

(#932) robi222 válasza AndrewTdi (#931) üzenetére


robi222
senior tag

Természetesen wifis ,csak nem tudtam párosítani őket, mert sehol nem találtam erre vonatkozó le írást.

(#933) robi222


robi222
senior tag

lehetséges ,hogy a zenei 5.1 mka file-okat nem ismeri fel?Az egész mappát üresnek látja pedig borító jpg is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#934) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
Van-e tapasztalatotok arról, hogy Med800 + USB-n keresztül rádugott külső DVD/BD ROM-t fogad-e úgy mint egy külső vinyót?

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#935) robi222


robi222
senior tag

Tudtok erre megoldást.
Az a probléma hogy wincseszteről a mappákat és képeket látja de a benne lévő semmilyen formátumú hang és kép fájlt nem ismer fel.Ezt próbáltam 2 pendrájval is.Ma jár le a 3 napos gari nem szeretném vissza vinni ha nem muszáj .A gyári állapotot is vissza állítottam de semmi eredmény.Frissítést már 3 napja nem csináltam és azóta sokat használtam probléma nélkül.Új frissítés meg nem ismeri fel ,pedig avval lehet ,hogy meg javulna.

(#936) ProdyG


ProdyG
senior tag

nem lehet valahogy a MED800-ason beállítani, hogy a 3D-s filmeket felimerje automatikusan és 3D módban indítsa őket alapból?

(#937) s7evcsenko válasza ProdyG (#936) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ki kell kapcsolni a setup-ban a BD menüt !!!
Nekem is ez volt a gondom első körben. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#938) ProdyG válasza s7evcsenko (#937) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, este kipróbálom.
Én mkv-kra gondoltam alapból. BD ISO-knál ilyenkor nem lesz menü?
ISO-kkal egyébként még nem vagyok teljesen képben amúgy, van amelyiknél van menü, van ahol nincs, van ahol valami hibát ír ki... meg a 3D-s ISO-t 2D-ben játssza le (ez miért?).

(#939) Zsmester89 válasza ProdyG (#938) üzenetére


Zsmester89
őstag

Bd menüt kapcsold ki, csak a régi br lemezek menüjét tudod megjeleníteni. Ha 3Ds tvd van s kiírja, h nem talál olyan eszközt amivel 3Dt meg tudnál jeleníteni, vagy alapból 2Dben játsza le a 3Dt, akkor a beállítások menüben a lejátszási listából nyisd meg a másik nagy terjedelmű filet, az a 3Ds.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#940) ProdyG


ProdyG
senior tag

na próbálgattam este, van megoldás mindenre, csak semmi sem megy automatikusan jól :)
3D-s BR ISO-kkal póbálkoztam:

- BR menü kikapcsolva - nincs menü de megy a film 3D-ben
- BR menü bekapcsolva - van menü de nem megy a film 3D-ben

na midegy, nem is ez a fontos, hanem hogy én főleg mkv-kat nézek, és azt továbbra sem tudom, hogy azokat automatikusan meg tudná-e valahogy nyitni 3D-ben. Úgy sejtem, hogy nem...
eleve 2 féle 3D van mkv-knél, SBS meg a top-bottom, amit nekünk kell kiválasztani a lejátszás kezdetekor, bár nyugodtan érzékelhetné is ezeket magától, de gondolom erre nincs megoldás...

(#941) coreska válasza ProdyG (#940) üzenetére


coreska
aktív tag

Ezt a hozzászólást olvasd el: #723

(#943) ProdyG válasza coreska (#941) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, értem, hát akkor maradok inkább a menüzésnél :)

(#944) kiskacz


kiskacz
senior tag

Egészen pontosan, hogy megy ez az 5 év regisztráció?
Regiztem az oldalon, be is tudok lépni - nem kéne valami okmányt kapnom az 5 évről? (illetve a +3-ról?)

Huawei Mate 8

(#945) FishAir válasza kiskacz (#944) üzenetére


FishAir
senior tag

Regisztrálsz a magyar fórumra. Ott van egy részletes leírás, hogy mit hogy kell. Én az alapján jutottam külföldi fórumra és (igaz angolul, de lehet elvileg magyarul is) ott követve a lépéseket regisztráltam a kütyüt a sorozatszámmal. Egy pár nap múlva visszanéztem és ki volt írva, hogy 5 év a garanciám.

iDontcare

(#946) Xdmilan válasza Zenebohoc (#934) üzenetére


Xdmilan
csendes tag

Hali!

Én MED600-on próbáltam USB-s lemezmeghajtót és probléma nélkül kezelte (ráadásul csupán egy portról megoldotta az áramellátást is, bár olvasáskor kevesebbet fogyaszt a cucc talán) Nem mint USB tár hanem lemezként jelezte, de ugyan úgy böngészhető volt a tartalma és rendes DVD formátumú filmeket is lejátszott.
Kis érdekesség, hogy ekkor a meghajtó a gombjára nem nyílt ki, a távirányítón megnyomva az F2-t viszont igen :D

Ha már írok, akkor megkérdezem, hogy esetleg valaki tudja-e mi a helyzet a 3 vagy 4 TB-os külső HDD-kel.
Kezeli-e avagy sem?

Amúgy már régóta űzöm az ipart, csak lusta vagyok kommentelni...

(#947) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett a Med600-asom, de lenne egy kis problémám a megosztással.

Először is a Bootloader, Firmware 3.0.1.-re frissítve. A NAS DS213j-en és a benne lévő 4TB WD Red-en lennének megosztva a filmek. Az NTFS,NFS a NAS-on beállítva, de a media libraryban nem talál a hálózaton semmit. NFS-en abszolút nem is látja a megosztott könyvtárakat. SMB-n látja a könyvtárakat, de a hálózati jelszót elutasítja "Logon failed"-el. Tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a gond?

(#948) FeRkE válasza gutentag (#947) üzenetére


FeRkE
őstag

A Meder hálózati beállításai rendben vannak ?

(#949) gutentag válasza FeRkE (#948) üzenetére


gutentag
tag

Megtalálta a hálózatot automatikusan. Az NFS szerver elérésnél viszont kléri a jelszót amit aztán nem fogad el a fenti hibaüzenettel...

(#950) gutentag


gutentag
tag

Most átállítottam a FIX IP címet DHCP-re, ezzel megjelent az SMB-n az összes film, az NFS-nél pedig egy könyvár ikon, a DHCP IP címmel együtt, de arra rákattintva kidob egy kék X-et és Failed...

Egyébként ha jól emlékszem FIX IP-t kéne hagyni a Med600-nak és a NAS-nak is, vagy tévedek?

Valakinek valami további ötlete?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.