Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) rappit4 válasza ProdyG (#800) üzenetére


rappit4
őstag

Androidra készítik még!

(#802) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,

Tervezem egy MED600 beszerzését a közeljövőben egy NAS-al egyetemben. Azt szeretném kérdezni, hogy:

1. Hogyan kellene előkészítenem a könyvtár struktúrát a NAS-on , hogy minél egyszerűbb legyen az életem a jövőben. Movies/HD filmek /Sorozatok /Képek /Zenék

2. Maradhatnak e a torrentezéskor létrejött könyvtárak és filmcímek vagy ezeket át kellene neveznem magyarra, ha magyar tartalmat és borítókat szeretnék látni?

3. A scraper működik már a kütyüről közvetlenül úgy mint ha XBMC-vel szedném vagy még mindig kell neki a számítógép (yadis ha nem csalódom)

4. Meg lehet e oldani az automatikus adatbázis frissülést a háttérben vagy induláskor? Tehát ha időközben újabb filmekkel bővítem a winyót akkor amikor elindítom a kütyüt akkor ezek a filmek már hozzáadódnak a listához és le van töltve hozzá a borító, tartalom fan art stb.

5. A NAS tartalmát nem csak ezzel hanem más eszközökkel is szeretném tallózni pl telefon, számítógép, tablet. Ezeken az eszközökön viszont XBMC futna Tudja e használni ugyanazt az adatbázist? Vagy nem veszik e össze a 2 adatbázis a NASon, gondolom ott tárolódnak a dolgok, ha nincs másik winyó rádugva.

6. Magyar nyelvű tartalom elérhető e már a scraper tekintetében ? PL: Port.hu

Végeredményképpen amit szeretnék, hogy a NAS-on lévő filmeket minél átláthatóbban, automatikusan borítózva, hátterezve, magyar tartalommal stb ellátva tudjam tallózni és persze megnézni a TV-n. Jó lenne ha szintén automatikusan (indulásonként) gyorsan végignézné és összehasonlítaná a meglévő filestruktúrát és hozzáadná az újonnan letöltött filmeket illetve törölné az adatbázisból azokat amelyeket én töröltem a NAS-ról manuálisan, mert mondjuk nem tetszett a film.

Megoldható e ez out of the box?
Köszi

(#803) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hát próbálgatom a Yadis 2.3 at.. és nem magyarul tölti le az adatokat. Csak angol borítók illetve angol tartalom... Mit rontottam el? Magyarra van állítva a nyelv a 2. hsz szerint jártam el. Nem kell valami addon hozzá? Csak a TMDB elérhető rajta?

(#804) Szaszabond válasza Szaszabond (#803) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Na a magyar adatbázis megoldódott. Végülis egy uninstall - reinstall yadis megoldotta a problémát. Sajni semmi más beállítás nem hozott eredményt, de ez a drasztikusság igen...hát érdekes.

(#805) rappit4 válasza Szaszabond (#803) üzenetére


rappit4
őstag

Reset/reinstall.

(#806) freddirty válasza Szaszabond (#802) üzenetére


freddirty
senior tag

Egy ideig androidos xbmc-t használtam, de aztán egy nagyobb tv-vel együtt vettem egy meder600-at. A scraper funkciója a medernek nem hasonlítható az xbmchez. A korrekt lejátszás, képminőség, könnyű kezelhetőség ahol egy lejátszó ma domborítani tud. Az extra funkciók limitáltak. Ha végre lesznek olyan (android) hardverek amik gond nélkül lekezelik a komolyabb bitrátát is, plusz az xbmc is fejlődik még akkor az ilyen-olyan lejátszóknak reszeltek. De ez még szerintem minimum 2 év.
Szóval a kérdésedre, hogy nem, out of the box nem megy. Limitációk: nem lesz automatikus scan háttérben, sorozatok mappád "TV Series" néven kell legyen alatta elég fix struktúrával, MINDEN film külön könyvtárban kell legyen mert nincs adatbázis és a filmek mellé szemeteli a letöltött xml és kép állományokat. Szóval az xbmc full automata megoldásához képest ez elég sok melóval jár. Megkockáztatom, hogy nem éri meg a befektetett energiát a sorozatok/fileok átnevezgettetése, filmek könyvtárba rakosgatása a scraper funkcióért cserébe. Torrentezéskor ha jön létre könyvtár akkor szerencséd van. Pl. egy file-os letöltésekre (mondjuk .iso) nem szoktak könyvtárat használni a feltöltéskor. mkv-s film release-ekkel nem szokott gond lenni.
Magyar tartalom általában nem gond. Az xbmc-t nem tudom rég nem indítottam, nem tudom van-e interferencia a meder letöltött cuccai és az xbmc között.

fred

(#807) Zsmester89 válasza freddirty (#806) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem is két év múlva elérik ezt a szintet, de addigra már lesz új formátum (UHD tömörítés, UHD 3D..), amihez még izmosabb lejátszó kell s az androidok megint sehol nem lesznek :) És akkor vehetjük az ilyen minőségi lejátszókat.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#808) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Vajon kell e nekem ebből a wifis verzió? Miért jó az a NAS-hoz amúgy kábelen lesz kötve, csak érdekelne opcionálisan mire is jó a wifi benn?

(#809) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Valaki megírná részletesen hogyan lehet win 8 alatt NFS eléréssel összehozni a Med600-ast.
Mert csak addig jutok hogy látja a gépet IP alapján utána a megosztott mappát is,de a mappába már nem tudok belépni....samba alatt megy tökéletesen.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#810) kiskacz válasza Szaszabond (#808) üzenetére


kiskacz
senior tag

Korábban én is sokat dilemmáztam rajta, de ha ott a kábel a közelben, (szerintem) egy switch jobb. Jelentősen olcsóbb mint a wifis változat - kb. 2700 madzaggal :DD együtt, arról nem is szólva, hogy gyorsabb a kábeles net, mint a wifi.

Most már csak a készüléket kellene eldöntenem 600 vs 800 meg egy kis idő kellene, hogy ne csak olvassak, hanem egyfolytában pár napig nyüstölhessem... :K

Kérdés:Ha megjelenik frissítés azt felkínálja gép, vagy az adott oldalról kell letölteni, és pendrive - ról "újítani"? Kb. mikori az utolsó? (Nem a verzió szám érdekel, csak a 'rendszeressége" a cégnek, mennyire törődnek a vásárlókkal - kütyü híján a belső fórumban nem vagyok/lehetek jártas...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#811) gógyi válasza kiskacz (#810) üzenetére


gógyi
aktív tag

Én kb. két hónapja vettem a lejátszó.hu-n és 3.0-ás firmwarel küldték, azon is hagytam. A wifist vettem, de megbántam, azóta sem használom, inkább vettem 2 merevlemezt.
Nem keres új firmwaret , neked kell letölteni és pendriveról telepíteni.

(#812) Szaszabond válasza kiskacz (#810) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát köszi akkor azt hiszem a wifi nélküli 600 as lesz. nekem nem kell a beépíthető winyó, inkább veszek mellé egy wd my cloud NAS-t.

nem tudjátok véletlenül, hogy ha nincs fent a hivatalos forgalmazók litsáján egy cég attól még adhatja a regisztrációs kártyát? (persze majd felhívom őket és megkérdem)

[ Szerkesztve ]

(#813) kiskacz válasza Szaszabond (#812) üzenetére


kiskacz
senior tag

Nekem sem a beépíthető vinyó hiányzik, csak a koaxiális kimenet... a jelenlegi média playerem is azon van, a dvd megy az optikairól - ez mondjuk az én hülyeségem :D , hogy nem akarom felcserélni a kettőt :)) de valamiért a koaxiálisat komolyabbnak gondolom... (+ az optikai csatlakozóm esett már szét - a koax legalább "foghatóbb :K )

Huawei Mate 8

(#814) gógyi válasza kiskacz (#813) üzenetére


gógyi
aktív tag

Idáig havonta jött a frissítés, néha többször is, bár ez a 3.0-ás nálam atomstabil ezidáig.
A 800-on van coaxial.

[ Szerkesztve ]

(#815) Zsmester89 válasza gógyi (#814) üzenetére


Zsmester89
őstag

Wifi sticked van vagy kártyás? :) Add el, egy vevőt tudnék rá.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#816) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Ha van egy smart TV amin csak optikai audio kimenet van akkor a MED600 vagy a TV optikai kimenetére kell rákötni az erősítőt? Nekem a logika azt mondja hogy a MED600 HDMI-n keresztül fog a TV re kötődni és a TV fog optikán az erősítőre menni hiszen így akkor is tudom a TV-t hallgatni amikor nem a kütyüről nézem az adást. Remélem átmegy így is minden hang az erősítőre 5.1, DTS., stb.

(#817) Zsmester89 válasza Szaszabond (#816) üzenetére


Zsmester89
őstag

Med Hdmi-- Erősítő Hdmi -- TV Hdmi :) Szerintem

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#818) Szaszabond válasza Zsmester89 (#817) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

CSak az erősítő még nem tudja a HDMI-t sajnos

(#819) FishAir válasza Szaszabond (#816) üzenetére


FishAir
senior tag

Szerintem csak 2.1 megy ki a TV optikáján. HDMI TV-be, optika erősítőbe és lipsyncel meg az inputlagot beállítod és kész. Természetesen a TV-t kötheted még optikán az erősítőbe a TV adásoknak egy másik bementre, de az csak sztereó lesz. Ha van Pro Logic az erősítőn valamiféle térhangzást elérhetsz (deminek?).

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#820) gógyi válasza Zsmester89 (#815) üzenetére


gógyi
aktív tag

Sajnos beépített :(

Szaszabond Én a tévére kötöttem a HDMI-t az optikait meg az erősítőre és műkszik.

(#821) Szaszabond válasza gógyi (#820) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát sajnos a TV topicban is azt mondják a hangok, hogy ha a TV saját playerét használom akkor kitolja az 5.1 et magából ha viszont akármilyen külső hdmi forrást használok akkor stereóra keveri le a jelet és csak azt továbbítja. Jó lenne kitalálni, hogy mi is az igazság... mindenesetre rendeltem még egy 5m optikai kábelt.

(#822) StLui válasza Szaszabond (#821) üzenetére


StLui
veterán

ez az igazság amit mondanak is, jogdíj okok miatt sajnos, tehát lejátszóból erősítőbe kell direkt küldeni a hangot, szerencsés ha az erősítő már hdmi-s akkor onnan mehetne tovább a kép a tévéhez

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#823) Zsmester89 válasza gógyi (#820) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az is cserélhető :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#824) apszi válasza Szaszabond (#821) üzenetére


apszi
őstag

Attól függ milyen TV, és milyen licencét vásárolt :) . Pl. az én Samsungom optikain 5.1 DD hangot küld ki, viszont a DTS csak 2.0. Azonban ha HDMI csatin kap jelet, és azt továbbítom a tévéből az erőlködőbe, az már kizárólag sztereó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#825) StLui válasza apszi (#824) üzenetére


StLui
veterán

DTS-t nem adja tovább úgy tudom egyik sem, a többit igen

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#826) apszi válasza StLui (#825) üzenetére


apszi
őstag

Továbbadja, csak 2.0-ra lebutítva. Pislogtam is, hogy milyen gyengusz, mikor először próbáltam :)

(#827) StLui válasza apszi (#826) üzenetére


StLui
veterán

de az sztereó, nem pedig dts, tehát nem a dts-t adja tovább, vagy rosszul gondolom, fogalmazok, és sztereó dts-t ad tovább, van ilyen?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#828) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy ipon.hu ad e regisztrációs kártyát a MED600 hoz? Ott venném, mert akkor egyben lenne a szállítás több másik termékkel együtt.

(#829) gógyi válasza Szaszabond (#828) üzenetére


gógyi
aktív tag

Sajnos nem ad :( .

(#830) freddirty válasza Szaszabond (#828) üzenetére


freddirty
senior tag

van bármi jelentősége is a regisztrációs kártyának?
fyi:
magyar fórum stat: Hozzászólások száma: 997 • Témák száma: 134 • Felhasználók száma: 487
mede8erforum.com stat: 80 899 Posts in 10 242 Topics by 32 285 Members.

Tehát cirka két nagyságrenddel több a forgalom a mede8erforum.com-on. Szerinted melyiket érdemes használni? :)

fred

(#831) FishAir válasza freddirty (#830) üzenetére


FishAir
senior tag

Nem onnantól él a kiterjesztett gari, ha azt beregisztrálod?

iDontcare

(#832) apszi válasza StLui (#827) üzenetére


apszi
őstag

Ez a DTS 2.0 ez egy licence "probléma", miszerint a TV gyártók nem szerzik be a teljes DTS licencet, hogy ez miért van nem tudom, mélyebben nem néztem ennek utána sosem, így viszont azt csak sztereóra lekeverve tudják kiadni. Tehát valóban nem egy teljes értékű DTS hangról beszélünk, viszont maga az erőlködőm DTS-ként jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#833) Szaszabond válasza gógyi (#829) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Közben válaszoltak az emailomra és ők azt állítják, hogy adnak. Mindenesetre megrendeltem, hétfőtől elvileg MED600 tulaj leszek én is :P. Remélem a Movie és Sorozat scraper hibátlanul fog működni :)

(#834) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Valaki el tudná magyarázni, hogy tudnám megcsinálni a sorozatoknak, hogy szép "borítós legyen", mint ahogy a yadis-al megcsinálom a filmeknek?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#835) z123456789 válasza Szaszabond (#808) üzenetére


z123456789
addikt

Èn sem használom a wifi-t semmire.Felesleges ha van kábeles lehetöség.

(#836) ProdyG válasza z123456789 (#835) üzenetére


ProdyG
senior tag

kábel mellett nyilván semmi értelme.
de nekem pl a kábel nem igazán megoldható, nem akarom szétfúrkálni a lakást. és a wi-fi egész jól működik, kíváncsi lennék a kábel mennyivel gyorsabb.

(#837) z123456789 válasza ProdyG (#836) üzenetére


z123456789
addikt

Nem azt mondtam hogy gyorsabb, hanem ahogyan írta ö is kábellel fogja összekötni.Abban az esetben felesleges a wifi.
A wifi sebessége meg marhára függ a routertöl, és a fogadó eszköztöl.Fogalmam sincs mennyit megy a mede8er wifije, de mivel nincs rá szükségem nem is fog érdekelni.
Oda akartam írni hogy a wifi azoknak jó (mint neked is) akik nem akarnak vagy tudnak babrálni a kábellel elrendezés, vagy hely miatt.
Meg nekem amúgy is van egy rádióhullám parám.Ìgy is elég dolog megy át a testünkön anélkül hogy tudnánk róla.

(#838) ProdyG válasza z123456789 (#837) üzenetére


ProdyG
senior tag

Igen-igen, egyetértek. És amúgy van egy olyan érzésem, hogy gyorsabb a kábel. Sokkal szívesebben használnám én is kábellel...
Most vettem amúgy pár napja egy MED800-ast, még ismerkedek vele. 1.0.5. szoftverrel érkezett, az semmire nem volt jó, egy filmet se tudott rendesen lejátszani (mondjuk ezt nem értem), de a legújabb firm-mel jó minden. Persze vannak furcsaságok, úgyhogy majd biztos lesznek kérdéseim felétek...

(#839) z123456789 válasza ProdyG (#838) üzenetére


z123456789
addikt

Na!Ugyan ez van nekem is.Eddig megállta a helyét.
Honnan vetted?
Mert nekem lejatszo.hu-ról érkezett, az akkori legfrissebb fw-vel.(2013.szeptember vége)
Kérdezz bátran!Mivel nekem is új még viszonylag a dolog, valószínü nem én fogok legelsö körben segíteni. :)

(#840) apszi


apszi
őstag

Sziasztok kedves MED800-as tulajok!

Segítenétek nekem annyiban, hogy a ventilátor mennyire hangos? Med500-nál olvastam fórumokon, hogy voltak kissebb bugok, felpörgött, nem állt le, hangos volt. tudom ez régi típus, csak ugyaneben a házban volt, blablabla. Ezért érdekelne csupán, hogy tapasztaltatok-e vele bármilyen problémát.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#841) z123456789 válasza apszi (#840) üzenetére


z123456789
addikt

Èn mindig néma csend és hullaszag, meg halál sötétségben állok neki filmezni, néha megijjedek amikor beindul a venti, aztán hamar megnyugszom, mert eddig filmnézés közben soha nem vettem észre.A legkisebb film alapzaj is elnyomja a ventilátort.
Olyan meg még nem votl hogy túlpörgött volna, vagy nem állt volna le kikapcsolás után.Természetesen amíg üzemel, addig folyamatosan müködik a levegöztetö.

Hozzáteszem október elején vettem.Az cirka másfél hónap tapasztalatot jelent. :)

(#842) apszi válasza z123456789 (#841) üzenetére


apszi
őstag

Nagyon köszönöm, valami ilyesmire számítottam, remélhetőleg így is marad :)

(#843) z123456789 válasza apszi (#842) üzenetére


z123456789
addikt

Szivesen!
Bízom benne hogy így marad.Van rá nem egész 5 éve ha véletlenül meggondolná magát. :)

(#844) kiskacz válasza z123456789 (#843) üzenetére


kiskacz
senior tag

Nem hiszitek el, milyen bizonytalan vagyok :)) annak, hogy nem vettem még meg, az az oka, hogy nem tudok dönteni : 600 vs 800...

A 600 -as maximálisan elég lenne, minden tulajdonsága tetszik, de csak optikai kimenete van... amiben én viszont nem bízom, mert esett már szét a kezeim között 1- szó szerint 2 darab - a végéről az a kis bigyó lesett - bár azt sem tudom, kell-e rá, mert anélkül is működik... (ha nem kell rá csak valami védőbigyó, megengedett egy gúnykacaj... :K ) sokkal jobban bízom a koax kimenetben arról még tanultam (1979-ben...) meg meg is tudom forrasztani ha kell.... A 800-asnak csak a koax része kellene (a jelenlegi Egreat R500-amba is tudnék merevlemezt betenni, de soha nem használtam,) meg az tetszik, hogy az összes irányító funkció elérhető a házról (távirányító kipurcanás esetén)...

Egyik kezemben a pénz, másik a billentyűzeten megrendelés miatt, de nem tudok dönteni... :W :W :W :W

Huawei Mate 8

(#845) FishAir válasza kiskacz (#844) üzenetére


FishAir
senior tag

1. gúnykacaj ment :P

Szerintem nem kell aggódnod az optikai kábel miatt. Kb 7 éve használok olyat. Előtte koaxon ment a hang, de minőségre sem hallok különbséget. Megbízhatónak ugyanolyan megbízható szerintem.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#846) gógyi válasza kiskacz (#844) üzenetére


gógyi
aktív tag

Igaz ami igaz, elég gagyi érzés bedugni az optikai kábelt a Medbe. Olyan érzésem van a másik vége akár az erősítőn, akár a tévén mintha jobban bekattanna.

(#847) ProdyG válasza kiskacz (#844) üzenetére


ProdyG
senior tag

nekem meg 800-as van és optikai kábelt használok :D
ezt amúgy én is hibának érzem, de ez egy elég drága optikai kábel, és nincs kedvem egy rakás pénzt kiadni koax kábelért, mert amúgy én se igazán hallok különbséget...

(#848) z123456789 válasza kiskacz (#844) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem sajnos nincs tapasztalatom, mivel hangrendszerrel még nem rendelkezem. :B

(#849) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Egy nagyon zavaró dologra keresek megoldást. A 47' Lg 3D-s tv-nél beállítottam a képméretet manuálisan (piros csíkos) s így már pontos a méret a sima 2D-s filmeknél, viszont a 3D-nél (átváltás, egybemosás után..) zavaró fekete keret van a film körül, vagyis hiába a 16:9 vagy 21:9, akkor is van ott egy fekete 1cm-es sáv. Olyan mintha a lejátszó összébb nyomná a filmet s a nagyítással sem tudom korrigálni, mert arra a részre nem nagyítja a filmet.
Valaki tudna rá megoldást?
Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#850) BBéci válasza Zsmester89 (#849) üzenetére


BBéci
titán

Ilyennel én is találkoztam, le is írtam a tesztben [link], csak éppen Samsung volt a TV. Panasonic-kal nem tapasztaltam hasonlót, ami arra utal, hogy a koreai gyártmányokat nem szereti. ;]
Hogy találtad ki a felezett felbontású 3D TV megvételét?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.