Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Peak válasza Carasc0 (#1100) üzenetére


Peak
addikt

én személyesen az XMedia Recode nevű programot használom, ingyenes, és elég jól paraméterezhető, rendszeresen jön frissítés hozzá. érdemes a portable verziót letölteni. google.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1102) snemeth válasza Peak (#1099) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nem kell átkódolni, hanem ezt kell használni: [link]
Az "fcc Type" és a "biCompression" is legyen XVID.

(#1103) Peak válasza snemeth (#1102) üzenetére


Peak
addikt

accountot kér a fórum.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1104) snemeth válasza Peak (#1103) üzenetére


snemeth
aktív tag

Regisztrálj. ;) Ez a gyári Mede8er fórum egyébként.

(#1105) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy nem jön be a külföldi fórum:
[link]

minden más egyéb oldal bejön de erre azt dobja a Firefox, hogy:
A kapcsolat alaphelyzetbe állt -
A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.

Se IE se Chrome-al nem jön be. Ami vicces, hogy tablet-en bejön ami nyilvánvalóan ugyanehhez a hálózathoz csatlakozik.

Mi is lehet a baj?

(#1106) pane


pane
tag

Sziasztok
Vettem egy 600-ast, semmi bajom vele.
Árulja már el nekem valaki, hogy a csodába tudom PC (win7) hálózat keresztül elérni 600-as USB-jére csatolt merevlemezt, fájlokat másolni rá és és látni a elfoglaltság méretét.

(#1107) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok,

hogyan lehet a Med600-ból a lehető legjobb 3D-t kicsikarni? A mélység maxra állításával esetleg? Mit érdemes még beállítani?

(#1108) FishAir válasza pane (#1106) üzenetére


FishAir
senior tag

Használati 14. oldal.

iDontcare

(#1109) pane válasza FishAir (#1108) üzenetére


pane
tag

Azzal próbálkoztam még a legelején. Két pc ből az egyik látja de az sem nyitja meg úgy ahogy a 14. oldal magyarázza. Mediaplayer viszont lejátssza a HDD-n tárolt filmeket. Totalcomander hálózati kapcsolatával sem megy.

(#1110) Xdmilan


Xdmilan
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy elboldogulnak-e kedvenc lejátszóink 2 TB-nál nagyobb külső HDD-vel?

Amúgy már régóta űzöm az ipart, csak lusta vagyok kommentelni...

(#1111) Gianni1 válasza Xdmilan (#1110) üzenetére


Gianni1
csendes tag

A med 800 dobozára up to 4TB van írva, tehát elméletileg igen.
(Bár én csak egy 2Tb-os belső és egy 1,5Tb os külső winchesterrel használom.)

(#1112) sinick válasza Xdmilan (#1110) üzenetére


sinick
senior tag

Nálam MED1000 megy egy belső 4 terrás WD RED-del.

(#1113) Xdmilan


Xdmilan
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Közben kicsit utána olvastam az angol fórumon is. A HDD formázásán múlik, úgyhogy hamarosan meglehet beruházok én is egy méretesebb példányra.

Amúgy már régóta űzöm az ipart, csak lusta vagyok kommentelni...

(#1114) FishAir


FishAir
senior tag

Hátha valakit érdekel. Egy med600 eladóvá vált. Ha itt zavar valakit törölhető.

iDontcare

(#1115) Peak válasza FishAir (#1114) üzenetére


Peak
addikt

zsir. mennyiből épitesz htpct? milyen távirányitót fogsz használni hozzá? külön veszel infra vevőt?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1116) freddirty válasza Peak (#1115) üzenetére


freddirty
senior tag

Évekkel ezelőtt htpc-ztem. Szerintem a legjobb egy microsoft mediacenter táv.

fred

(#1117) FishAir válasza Peak (#1115) üzenetére


FishAir
senior tag

Ő lett megrendelve. Majd meglátom mi lesz belőle. Így 60-ból megvagyok vinyó nélkül (az már van).

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#1118) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok a Mede8er tagoknak is! :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1119) gutentag válasza Möhe (#1052) üzenetére


gutentag
tag

Egyébként szebb a kép a 10 vagy 12 bites filmeknél?

(#1120) Ironmike81


Ironmike81
újonc

Üdv.
Boldog karácsonyt mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne, hogy miért nem látja a med600 az iso file-okat se a mappájukat? Minden mást lát rendesen.

(#1121) Threant


Threant
tag

WD my Cloud NAS-om van, SMB-n keresztül látja a lejátszó a NAS-ra dugott USB HDD-t, de NFS-en nem. Hogy tudom láthatóvá tenni? Tudtok segíteni?
Ja, és Boldog Karácsonyt! :)

[ Szerkesztve ]

(#1122) bogabi válasza Threant (#1121) üzenetére


bogabi
senior tag

A WD meg tudja osztani egyáltalán a külső vinyót NFS-el? Vagy ha igen, be van állítva?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1123) Möhe válasza gutentag (#1119) üzenetére


Möhe
addikt

Nem mókoltam vele. Plazmás topikban azt az infót kaptam hogy 8bites a BD lemez,szóval az a +2bit nemhinném hogy észrevehető szabad szemmel.

Van valakinek GT60-as panája? Neki is megy összehangolás nélkül a tv távjával a med ( esetemben 600-as) irányítása?

(#1124) Süvi válasza Möhe (#1123) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem samaung f7000 van, de azzal is megy.

(#1125) Süvi válasza Threant (#1121) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem is WD my cloud van, de amikor csatlakozni akarok nfs-en, azt írja, hogy logon fail. Neked magához a wd-hez csatlakozik? Köszönöm

(#1126) Peak


Peak
addikt

a magyar mede8er fórumon feltettem vásárlás előtt számomra fontos technikai kérdést, amely befolyásolja a rendszeremben való működését az eszköznek Med600, de sajnos a moderátor Sid nem volt rá hajlandó válaszolni, sőt törölte, kimoderálta, melyről emailen kaptam értesitést.

a problémát tetőzi az is, hogy a személyes kipróbálás alkalmával beigazolódott a gyanúm az elküldött postomban feltett kérdésemre, fontos technikai kérdés volt.
a stilusom udvarias volt és a kérdésemet is értelmesen fogalmaztam meg.

éppen ezért az oly esélyes Med600as vásárlásom ezzel meg is hiúsult, köszönhetően az értelmetlen és logikátlan kimoderálás miatt, amely ráadásul a személyes kipróbálásnál hibaként ki is bukott, ha megvásároltam volna, akkor e miatt vissza is vittem volna.

nálam a mede8er igy leszerepelt.
off.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1127) gógyi válasza Möhe (#1123) üzenetére


gógyi
aktív tag

Nekem is működik a GT60 távirányítójával az 1000X3D, bár kétszer csinált olyat, nem tudom a távirányító volt - e az ok , hogy átméretezte, pontosabban lekicsinyítette a képméretet, amit csak újraindítással tudtam orvosolni.

(#1128) 206 cc válasza Peak (#1126) üzenetére


206 cc
senior tag

Mi volt a hiba?
Mert ha jól tudom próbáltad is otthon a lejátszót?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1129) bogabi válasza Peak (#1126) üzenetére


bogabi
senior tag

Ide beírhatod mi volt a probléma, hogy más is tudja, ha már a hivatalos fórum ilyen p*cs.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1130) Threant válasza Süvi (#1125) üzenetére


Threant
tag

Szia, nálam vezetékes hálózaton keresztül csatlakozik a lejátszó a WD-hez, amin van gyárilag NFS szerver és lát is rajta mindent - kivéve az USB-s HDD-t.

(#1131) Zsmester89 válasza Peak (#1126) üzenetére


Zsmester89
őstag

A hiba az volt, hogy 12bit-el a hang néha pattogott ha nagy terjedelmű filmet játszottunk le. Amint levittük 10-re esetleg 8-ra, a pattogás megszűnt.
Viszont egy kolléga párral lejeb írja, hogy a BD-k 8bitesek :) akkor ez nem lehet hiba :)
Szerintem, de Peak kolléga ez a te döntésed :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1132) FeRkE válasza Zsmester89 (#1131) üzenetére


FeRkE
őstag

Tehát egy hibás beállítás miatt adja el. Bölcs döntés :D

(#1133) Möhe válasza Zsmester89 (#1131) üzenetére


Möhe
addikt

A pattogás lehet hogy az erősítő miatt is van. Házimozis topikban mondták (vagy itt) hogy az Onkyo-nál előfordul nagy számban a pattogás, ha neki is ilyen van nézzen/kérdezzen rá erre a nagyoktól. Nálam nincs ilyen,pedig 508-as van és eddig nem hallottam pattogást, a med600 pedig automatikusra van állítva a színmélységre.

(#1134) Carasc0 válasza Möhe (#1133) üzenetére


Carasc0
őstag

Én automatikusra állítottam a színmélységet és úgy nézek néha Blu-ray filmeket. Onkyo erősítőm van, és furcsa mód nekem nincs lejátszás közben pattogás. Nekem olyankor van pattogás amikor pl. kikapcsolom a MED-et. De engem ez a pattogás nem zavar és nem mindig csinálja. Ilyenen fenn sem akadok...

Azért bátran megjegyzem, hogy szégyen hogy milyen primitív dolgokba kötnek bele. Pl. olvastam hogy egy nem tudom milyen kép 2mp után jelenik meg normálisan....nevetséges ilyenen fennakadni. Vagy itt ez a pattogás....

Én egyedül azon lepődtem meg hogy licenszes kódolású videót nem játszik le....ugye a MED mindent lejátszik reklámmal van....de nyeltem egyet és megoldom ha már megvettem...Szóval nem a MED a hibás hanem a felhasználók keresnek hibát benne sztem, leszámítva a tényleges lejátszást gátoló vagy desktruktív problémákat amiket lehet a next firmware-el megoldanak.

Én megvagyok elégedve a MED-el teljesen. :R

Peak: "A tökéletes lejátszót keresem" szaga van a problémádnak...Olyat nem fogsz találni, hibát meg csak az keres aki nem tud sose elégedett lenni. :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1135) Peak


Peak
addikt

nem csak pattogás, hanem recsegés és hangkimaradást is okozott a 12 és 10 bit. 8 biten egész jó volt.
ez bőven messze van a tökéletestől, csak hát ha már lejátszó, akkor elvárható, hogy "játszon le" hibátlanul. csupán csak ennyit várok el, nem a tökéletes médialejátszót. :)

mindegy amúgy, csak megszerettem volna osztani a tapasztalatom, a csalódásom a fórummal kapcsolatban.
a külföldi oldalon egyébként (angol) megtaláltam a problémámat, mások is írnak róla, nem csak én, ott türelmesen válaszolnak rá a moderátorok, tech.guruk.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1136) Möhe válasza Peak (#1135) üzenetére


Möhe
addikt

miket nem játszott le? vagy "csak" ez volt a gond?
BD menüvel/nélküle (kivéve a szerkesztett menü),mkv,divx hiba nélkül megy ahogy kell pöccre

(#1137) Carasc0 válasza Peak (#1135) üzenetére


Carasc0
őstag

Annyira nem értek hozzá, de ha a BD 8 bitet használ, akkor mi használ 10 ill. 12 bitet? :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1138) Zsmester89 válasza Möhe (#1136) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mindent megevett a lejátszó, a gond az, h a lejátszó a nagy adatsűrűségű képet és hangot nem tudja akadás nélkűl áttolni.Én istenítem ezt a lejátszót, de ami tény, az tény, ott voltam Peak kollégánál s láttam a hibát. 12 és 10 bitnél a hang akad. Hogy ez mennyire a HK erősítő hibája, azt nem tudom, de elvárhat
ó, h több 100e-s dolgoknál ne legyen hiba.

Ez úgy lett volna tiszta, ha Peak jelzésére meder8ernél javítottak rajta valamit vagy legalább normálisan reagáltak volna, nem pedig cenzúrázzák a hibákat..

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1139) Carasc0 válasza Zsmester89 (#1138) üzenetére


Carasc0
őstag

A MED mióta több 100e Ft-os tétel? :U Mert ugye a lejátszóra vonatkoztatva írtad a hibát. De írtam, hogy nekem is ONkyo van és az a pattogás ritkán de hallom, de eszembe nem jutott volna ezért belerúgni az új erősítőmbe és a friss új MED-be. Hát hogy HK-nál is van pattogás, hát istenkém....ez van...

"elvárható hogy ne legyen hiba" Ez álomvilág. Még a Royce Royce-ba is van hiba pedig 50 millio alatt meg sem nézheted... Szóval mint mondottam tökéletes dolog nincs. És ez a pattogó probléma nem nagy dolog. 8 Bitre back és that's all.

Csak a magyar cenzúrázta, a hivatalos angol fórumon már tudnak a hibáról, szóval ez sem MED hiba. :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1140) Süvi válasza Threant (#1130) üzenetére


Süvi
őstag

Szia! Nekmem is wdmycloud van és med600 vezetékkel, de sajnos nem tudtam beállítani az nfs lejátszást. Kell valamit állítani a wd-ben? A mednél az nfs beállítás:
ip:192.168.0.101
Elérési útvonal:/nfs ?

A setupban mind a két nfs opció autó?

Köszönöm előre is.

(#1141) #75912448 válasza Zsmester89 (#1138) üzenetére


#75912448
törölt tag

Realtek SoC probléma, ami nem csak az RTD1186-ot érinti. Örülhetünk, hogy a MED kihozott ebből a prociból szinte mindet, jóval többet, mint a konkurencia. A külföldi support példaértékű, a magyar meg olyan amilyen, megszoktuk ... Talán az egyetlen cég, mely foglakozik kisebb problémával, sírás-rívással, van esély kisebb hibák javítására, nem kizárólag óriás bugokra, mint pl Dune, a maga okádék támogatásával.

(#1142) Threant válasza Süvi (#1140) üzenetére


Threant
tag

Az NFS opciók nálam: TCP, a másik értéket állítsd maximumra (valami 34600 vagy ilyesmi). :)

(#1143) Süvi válasza Threant (#1142) üzenetére


Süvi
őstag

és az
ip:192.168.0.101 ???
elérési útvonal:/nfs ???? vagy ide mi van írva Nálad?

Köszönöm

(#1144) Threant válasza Süvi (#1143) üzenetére


Threant
tag

Az ip-t a router osztja ki, nálam pl.: 192.168.1.178, de ezt megnézheted a routered beállításainál. Egyébként meg /nfs!

(#1145) Süvi válasza Threant (#1144) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm és azt hol kell keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#1146) Threant válasza Süvi (#1145) üzenetére


Threant
tag

Legjobb ha a windowsban: hálózati helyek--- itt megjelenik a WD is, majd jobb egérrel az ikonjára rákattintva kiválasztod a tulajdonságokat, és ott láthatod a WD my Cloud IP címét is. Ezt írod be a lejátszó NFS menüjében IP címnek. Remélem összejön:)

(#1147) Zsmester89 válasza Carasc0 (#1139) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem a játékosra gondoltam, hanem a rendszerre, amire rákötöttük.
Tény s való, hogy vannak hibái, én így is nagyon szeretem s a mai napig nem bántam meg, hogy ezt vettem. :) Kb. 3 napja használom 5.1-el, de a régi erősítő (onkyo) a HD hangokat nem kezeli :) bár a szinkronok 6ch-ek :D szóval bőven elég, 2.1-el is jó volt :D Engem nem veszélyeztet, hogy nem lesz elég neki a proci, hogy mindent leadjon.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1148) Süvi válasza Threant (#1146) üzenetére


Süvi
őstag

Úgy néz ki, így sikerült megoldani.
Nagyon köszönöm.

(#1149) Threant válasza Süvi (#1148) üzenetére


Threant
tag

Örülünk:)

(#1150) 206 cc válasza Zsmester89 (#1138) üzenetére


206 cc
senior tag

Már bocs, de az hogy a "nagy adatsűrűségű képet nem tudta áttolni" még érthető is mint jelezték ez ismert hiba de ez egy opció csupán.Hiszen ha jól tudom a BD lemezek ugye 8 bitesek így a 10-12 bit használata egy felkonvertálási opció csupán....aminek valljuk be őszintén nincs is sok jelentősége....ne menjünk most bele a színsémákba,színmélységekbe illetve a megjeleníthető kép minőségi korrekciós javításaiba sem.
Én azt nem értem az ilyen hozzászólásokban,hogy mire számítottál??Az A400 ami kétszer drágább sem hibamentes sőt megjelenésekor valljuk be őszintén jó páran kaptak gutaütést a használatba állítás után felmerülő hibáh-bugok sokaságától.....de kitartottak és ma már egy igen jó képminőségű lejátszó birtokosai...
A piacon jelenleg ebben a kategóriában ez a legjobb lejátszó...ez eléggé bebizonyosodott már és neked ez nem jó,mert nem tud olyat ami ugyan egyáltalán nem is szükséges és nincs is mire használni,de benne van a menüben ugye?!!
A világon ezer meg egy készülék van ami közel sem tudja azokat teljesíteni amivel esetleg még reklámozzák is,nem hogy más egyebet.
Nem értem ezt az embertípust...számomra ez a kákán is csomót kereső ,semmi sem elég jó nekem emberke...vagy egyszerűen a fogalmam sincs, mit is akarok venni modell.
Na mindegy kidühöngtem magam mára.... :R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.