Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Möhe válasza FeRkE (#1549) üzenetére


Möhe
addikt

Lerakom a hajamat.
Nekem konrétan : //NAS/Torrent/_HD/Starsky.and.Hutch.2004.720p.BluRay.DD5.1.x264.HuN-TRiNiTY
Mégsincs semmi infó

(#1552) FeRkE válasza hriska (#1550) üzenetére


FeRkE
őstag

Zyxel NSA310

(#1553) Ispy


Ispy
veterán

Nekem csinált egy rakás cover.jpg-t, amin egy piros X van. Akkor ez most azt jelenti, hogy nem találta?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1554) Möhe válasza Ispy (#1553) üzenetére


Möhe
addikt

Detto

(#1555) hriska válasza FeRkE (#1552) üzenetére


hriska
aktív tag

Synology.Itt nincsen ez a beállítás amit te írsz.Nas-sal nem hinném hogy gond van,mert kintről,belső hálóban is elérek mindent.
Szerintem a Jukebox nem szeret engem :D :W
De lassan feladom,mert ez hihetetlen hogy egyeseknél működik,másoknál nem.
Nálam Sambán és NFS-en is ugyan azt a hibát produkálja

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1556) hriska válasza Ispy (#1553) üzenetére


hriska
aktív tag

Yadis,vagy a beépített?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1557) Ispy válasza hriska (#1556) üzenetére


Ispy
veterán

Beépített.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1558) FeRkE válasza hriska (#1555) üzenetére


FeRkE
őstag

Amit irtam beallitast, azt a Med-en nézd meg, nem a NAS-on.

(#1559) hriska válasza Ispy (#1557) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem se jpg se semmi a mappákban.Te már előrébb vagy :D

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1560) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, tudtok ajánlani vm boltot, hogy hol vegyek med-et? Használt piacon semmi:( Lejátszó.hu? vagy van jobb alternativa?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1561) Ispy válasza gboszi (#1560) üzenetére


Ispy
veterán

Én pcland-nál vettem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1562) hriska válasza FeRkE (#1558) üzenetére


hriska
aktív tag

Sem az általad írt DNS beállítással,sem az automatikus kiosztással sincs változás sajnos.Semmit sem talál! :W
Azért köszi a segítséged! :R
Már nem tudom hogy tudnám működésre bírni! :((( :((

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1563) FeRkE válasza hriska (#1562) üzenetére


FeRkE
őstag

Lehet szar most az oldal ahonnan szedi az infot, mert nekem sem rakja be az ujonnan leszedett filmekhez egyikhez se. Annyit ir scanneleskor, hogy no ID3 tag found.

(#1564) hriska válasza FeRkE (#1563) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem meg hogy nem talált filminfókat.Mindegy,majd próbálkozok még.
Köszi

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1565) hriska


hriska
aktív tag

TANULSÁGKÉPP mindenkinek,aki a beépített Jukebox-al szív!

Napokat töltöttem el azzal,hogy sikerüljön a Jukebox-ot beállítanom.Sikertelenül.Már kezdtem feladni a reményt és hagyni akartam a fenébe az egészet,mondván rajtam átok ül,ez nekem nem fog összejönni!De!
Feltettem kérdéseim egy másik oldalon (meder hivatalos fórum) és kaptam egy érdekes,első hallásra furcsa választ:"állítsam vissza a gyári beállításokat"
Kissé szkeptikus voltam,de megtettem minden mindegy alapon!Újra beállítottam a dolgaim.majd kezdtem a kedvencekhez adást,szkennelést előröl.
Láss csodát,az IMDb felajánlott egy szerződést,amit azelőtt nem tett.Na mondom ez már valami.Gyorsan el is fogadtam és csodák csodájára elkezdett keresni!
Végeredmény :egy megy működő Jukebox
Köszönet itt is mindenkinek aki segíteni próbált,
de külön köszönet Sz.Z monogramú fórumtársnak

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1566) Zacsi7 válasza hriska (#1565) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Váú! Akkor boldogság van. Jó használatot!
Épp ideültem a gép mellé hogy megnézzem, hogy áll a szivattyúd. :)

(#1567) hriska válasza Zacsi7 (#1566) üzenetére


hriska
aktív tag

Hát tényleg szívtam vele eleget! :O
De most már minden ok,átnevezés nélkül is olyan 90-95 %-os a találati arány! :DD
Köszi még egyszer a segítséged!

Talán még annyit a fentiekhez,hogy NEM a mentett konfigurációt állítottam vissza,hanem kézzel mindent!Nem tudom hogy ez számít e valamit!

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1568) Ispy válasza hriska (#1565) üzenetére


Ispy
veterán

Én is megcsináltam, amit írtál:

- először is frissítettem a 3.02-es fw-re, mert eddig 3.01 volt fent (ezzel tk. a visszaállítás is megvolt)
- felraktam egy custom skint
- azután kézzel beállítottam a fix ip-t, átjárót, egyéb beállításokat
- hozzáadtam a kedvencekhez a könyvtárat (NFS share)
- rányomtam, hogy scan, elfogadtam az IMDB feltételeket, de nem talált meg semmit, csak ilyen függönyös about.jpg-ket csinált, megy üres xml fájlokat.

Szóval én még szívok :O

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1569) hriska válasza Ispy (#1568) üzenetére


hriska
aktív tag

Én a gyári visszaállítás után nem skineztem,semmit nem csináltam csak az alap dolgokat állítottam be,és szkenneltem.
Nas-on minden be van állítva?
Fix IP-t routerben adj neki
NFS beállításoknál a médialejátszónak adtál írás-olvasás jogot?
Vezérlőpult/Megosztott Mappa/Megosztani kívánt mappán jobb klikk/Jogosultságok/NFS jogosultságok=>itt kell szerepelni a médialejátszódnak a listában ,és Írás/Olvasás jogosultságnak kell lennie

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1570) Zacsi7 válasza Ispy (#1568) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Hali! Én kb. 2-3 hete csináltam meg ezt a Jukeboxos cuccot, az akkor legújabb firmwareval, de nagyon nem émlékszem ilyen IMDB feltétel elfogadásra. (Sem TMDB-re.)

Ez azért furcsa nekem, mert egyébként úgy tudom, hogy a TMDB-t használja mint adatbázis. Mondjuk azt akkor sem értettem, hogy ennek ellenére miért a IMDB-s kitallózott kódot lehet megadni.
Na mindegy megy oszt kész.

IPSY:
Próbáld ki:
- A kedvenceket ürítsd ki.
- egy Pendrivera egy Film könyvtárba másolsz 2-3 filmet (normál könyvtárastul mindenestül), ami lehetőleg valami ismert nemzetközi film. A filmet tartalmazó könyvtár neveit ne nevezd át. Ha működik akkor meg kel találnia.
- Lejátszóba be, kitallózod a FILM főkönyvtárat (ebben benne van az a 2-3 film KÖNYVTÁR!, filmestül), kedvencekbe fel, kedvencek menübe belemész, ráállsz, szkennelés.

Vajon így megy-e? Ha megy legalább ez fél siker. Legalább megtudod hogy hogy műxik. Ha ez így megy, akkor a NASod körül lesz a gixer. A Film alKönyvtárba a MEDnek írási jogának kell lennie.
Ha próbálkozol a NASsal újra, akkor a kedvenceket újra pucold ki, mert elvileg ha több forrást (Pen, NAS, stb) akarsz használni, akkor az már egy másik fejezet.

(#1571) Ispy válasza Zacsi7 (#1570) üzenetére


Ispy
veterán

Megnéztem egy külső HDD-vel és megy gond nélkül, tehát az NFS hozzáféréssel van valami gebasz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1572) hriska válasza Ispy (#1571) üzenetére


hriska
aktív tag

Megnézted a NAS-on amit írtam?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1573) Ispy


Ispy
veterán

Most kipróbáltam, működik.

Gyanítom, hogy az történt, hogy amikor először beállítottam a készüléket, akkor csak fix ip-t adtam meg, átjárót, nem és így nem volt net. Aztán rányomtam a scanre és létrehozott mindenféle xml fájlokat a könyvtárakban. Aztán most kigyomláltam minden jpg és xml fájlt a nasról, megint rámentem, hogy scan és most megcsinálta. :C

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1574) hriska válasza Ispy (#1573) üzenetére


hriska
aktív tag

:C

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1575) Zacsi7 válasza Ispy (#1573) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Húúúú ez szívás.... erre nem is gondoltam, de most hogy írtad be is ugrott :
"Az a könyvtár, amiben már van filmcímmel megegyező xml, nem kerül szkennelésre" :Y

Ha már itt tartunk akkor ez is érdekes lehet ha valamelyik könyvtárat nem akarjuk szkennelni: "Ha nem kívánsz egy alkönyvtárat szkennelni, akkor helyezz el benne egy „mjbignore.xml” nevű fájlt"

(#1576) tl-x


tl-x
őstag

Hátha segít valakinek. Nekem a filmek a "FILMEK" mappában vannak és azon belül nagy betűbel vannak írva évszám és egyéb info nélkul pl: "RED". Így színte mindent megtalál, ha nem akkor rámegyek a szerkesztésre és átírom a film címét és rányomok a scannelésre, ezután lehet választani több borító közül. Sorozatkonál én is szívtam mert volt egy pár sorozat ahová nem csináltam SEASON mappát és a többi felismert sorozatot sem jelenítette meg a kedvencekben. Total commanderrel rákerestem a sorozatos mappán belül az összes jpg, xml és mede8er fájlra és töröltem öket. Aztán a helyes mappastrúkturával megcsináltam újra a scannelést és azóta minden ok.

Nem tudjátok esetleg, hogy a kedvenceket, hogy lehet testre szabni? Nekem fura, hogy minden skinnél a kedvencek marad a kis négyzetes balra rendezett fix ikonos nézet. :R

Illetve láttam itt a fórumon olyat, hogy külön menüpont alatt szerepelnek a sorozatok és a filmek a főmenüben, van ilyen téma?

[ Szerkesztve ]

(#1577) z123456789


z123456789
addikt

Nem tudom, hogy volt-e már, keresöbe beírva konkrétan ilyet nem találtam, ezért talán segítek valakin a mostani tapasztalatommal.

Linux alapú külső meghajtót simán rá lehet dugni a MED800 X3D-re, olvasni fogja a mappákat.
Ha valaki esetleg még nem NAS-sol, és nem hisz a hálózaton keresztüli lejátszásban.
Nálam ez azért jelent meg mint friss tapasztalat, mert a routeremre rá van csatolva egy külső meghajtó, amire közvetlenül töltöm le a dolgokat. (Ìgy nem kell egész nap járatnom a PC-t)
Egy nagyobb adatmennyiségnél átmásolni hálózaton keresztül halál. Ezért csak fogom, leválsztom a router-ről a meghajtót, és rádugom a MED-re.

Természetesen nem okoskodásnak szántam. :R

(#1578) tl-x válasza z123456789 (#1577) üzenetére


tl-x
őstag

Routerrol nem jatsza le?

(#1579) z123456789 válasza tl-x (#1578) üzenetére


z123456789
addikt

"Ha valaki esetleg még nem NAS-sol, és nem hisz a hálózaton keresztüli lejátszásban."
De lejátsza.
De pl. én sem hiszek benne. :)

(#1580) tl-x válasza z123456789 (#1579) üzenetére


tl-x
őstag

Értem. :R

(#1581) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!
Hol lehet legolcsóbban hozzájutni az említett lejatszohoz? Illetve, bármilyen legegeret / vez. nelkuli billentyuzetet rá tudok roccenteni, vagy csak a gyárit, 17 ezerért?

Köszi

yo

(#1582) eric.cartman válasza kenny123 (#1581) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem megy rajta a Logitech-em is...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1583) tl-x válasza eric.cartman (#1582) üzenetére


tl-x
őstag

Egér is megye vele (Logitech)?

(#1584) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Felraktam a V3.0.2 verziót és azóta ha filmet nézek a felíratott rosszul tördeli :(((
Van úgy hogy bal és jobbra kilog sőt van olyan hogy egy szónak az utolsó betüjét külön sorba rakja :F

Valakinek ütlet :F
thx

(#1585) eric.cartman válasza tl-x (#1583) üzenetére


eric.cartman
senior tag

igen, az egér is megy - nem sokat használtam, csak próba volt - szerintem OK

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1586) Pety válasza traktorgumi (#1584) üzenetére


Pety
senior tag

Gyári beállítás visszaállítása talán megoldja.utána mindent újra kell személyre szabni.
Én is felraktam ezt a verziót és még sokan mások ,de tökéletesen működik a felirat is.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1587) e90lci válasza z123456789 (#1579) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
Pedig hidd el működik minden tökéletesen csak a hálózatot kell beállítani hozzá rendesen.3D ISO,50BD iso,stb....Fut tökéletesen,és csak egy syno DS213 szolgálja ki meg mellette egy raspberry pi-t is.Nem volt még gondom vele. :K

(#1588) Möhe válasza z123456789 (#1579) üzenetére


Möhe
addikt

A sok 600-as tulaj is nagyon nagyon nagy része is mind hálózatról játsza le a filmet/zenéz/egyebet.
Be kell állítani a belső hálót rendesen,és nincs gond. Miért olyan hihetetlen hogy lan-on képes ilyenre ez a kis kütyü...is?

(#1589) poli27 válasza Möhe (#1588) üzenetére


poli27
veterán

Ezt én sem értem,régóta van itthon egy linuxos szerverem,arról játszok le mindent a hálózaton keresztül,de nincs bajom vele!Igaz ezt a szerkezetet most fogom a héten megvenni,eddig httc volt meg asus o'play.A httpc hangos volt akármennyire is halk ventiket tettem bele,az O'play meg buta,de erről olvasva elég jónak i gérkezik, kíváncsian várom!

[ Szerkesztve ]

(#1590) z123456789 válasza e90lci (#1587) üzenetére


z123456789
addikt

(#1587) e90lci
(#1588) Möhe
(#1589) poli27
Egyszerűen nem akarom kipróbálni még.
Rengeteg féle módon lehet megoldani ezeket a dolgokat, én most elég sokat vesződtem eggyel, amit a sok közül kiválasztottam, nincs kedvem másiknak neki állni jelenleg.
És persze ott van az is hogy nem hiszek benne. Ez hülyén hangzik a műszaki világban, ahol mindent meg lehet határozni, be lehet bizonyítani, ettől függetlenül nem hiszek a streamelésben. De ha elkezdek hinni, meg lesz időm, és kérdésem, akkor jövök kedves kollégák. :) :R

(#1591) poli27 válasza z123456789 (#1590) üzenetére


poli27
veterán

akkor az iptv sem működik meglátásod szerint mi? :P

(#1592) z123456789 válasza poli27 (#1591) üzenetére


z123456789
addikt

Ja? Nem vágom, egyáltalán nem nézek TV-t. :)
Azt sem tudom az mire jó.

(#1593) poli27 válasza z123456789 (#1592) üzenetére


poli27
veterán

egy tv szolgáltatás, ami szintén stream alapon működik :D Pl invitel,Telekom stb stb

[ Szerkesztve ]

(#1594) z123456789 válasza poli27 (#1593) üzenetére


z123456789
addikt

Á! Az nem igaz! Olyan nincs! :D

(#1595) Möhe válasza z123456789 (#1590) üzenetére


Möhe
addikt

Nem tudom mi lehet ebben a boszorkányság. Nekem elsőre ment, pedig belső HDD-s játékosról tértem át NAS-al egybekötve. Routerben fix ip kiosztva és ment minden, elérem amit kell bárhonnan! Furának látom a nézőpontodat.

(#1596) Ispy


Ispy
veterán

Nos ha mar mindenki szerint megy halozaton a lejatszas, akkor segitsetek mar, hogy a gravity 3dbd.iso miert akadozik nezhetetlen modon. NFS tcp megosztast hasznalok, syno 212j a nas, asus gigabites routerra rakotve mindenki kabellal (amin tomato fut).

Koszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1597) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Szerintetek a H.265-el tudunk majd valamit kezdeni a játékoson? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1598) Möhe válasza Ispy (#1596) üzenetére


Möhe
addikt

más is vagy csak az? ha csak az ,akkor szar a kódolás.

(#1599) z123456789 válasza Möhe (#1595) üzenetére


z123456789
addikt

Nézd!
Beírtam egy hozzászólást, amivel remélem segítek valakinek, aki hasonló cipöben jár.
Nem az volt a célom hogy cáfoljam a hálózaton keresztül való lejátszást. Biztos hogy müködik.
Egyszerüen én most nem fogom azt kipróbálni, mert nincs idöm egész nap a gépem elött ülni, és bütykölni, meg várni a segítö hsz-eket (mert magamtól nem menne).
A jelenlegi beállításommal sincs most minden rendben, azt szeretném helyre rakni. Tervezem a késöbbiekben egy NAS beüzemelését, de jelenleg nem arra szánom a spórolt pénzem. Majd akkor ráérek kipróbálni hogy tényleg van-e olyan minöség hálózaton keresztül?

(#1600) Möhe válasza z123456789 (#1599) üzenetére


Möhe
addikt

Ne szívd mellre ( bár ha jól látom ez sikerült egy kicsit) , csak azt néztem furán hogy beszámolók vannak arról van minőségi megjelenítés lan-on, csak ezt te nem akarod elhinni, miközben nulla tapasztalatod van belőle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.