Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) FeRkE válasza z123456789 (#698) üzenetére


FeRkE
őstag

Milyen TV? LG esetén tudok tippet adni, hol keresd.

(#702) Rbert válasza rappit4 (#700) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Hiba?Lehet ellene valamit tenni?
LG47LM660S .BD nézése közben ilyen nincs.

(#703) BBéci válasza rappit4 (#700) üzenetére


BBéci
titán

Az teljesen más, kevered a szezont a fazonnal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#704) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Erre tudna nekem valaki magyarázatot adni?Nincs több ötletem. :/

[ Szerkesztve ]

(#705) rappit4 válasza BBéci (#703) üzenetére


rappit4
őstag

Pedig nekem is ugyan ez van, ha 3D-t nézek (csak frame packedet) a samsung szemüveggel làtom, hogy szellemképes a felirat és nyelvválasztó, viszont a Panasonic szemüveggel nem.(Panasonic UT50-em van) A multkor nem jutott eszembe a rendes neve, de crosstalkot akartam írni.
#704) z123456789:
Majd kipróbálom, hogy nálam mit csinál. A régi pana pv7-nél, ha kikapcsoktam a tv-t, akkor a lejátszó is kikapcsolt, ekkor jöttem rá, hogy mire jó a cec.

[ Szerkesztve ]

(#706) z123456789 válasza rappit4 (#705) üzenetére


z123456789
addikt

Jaj nem láttam hogy válaszoltál.
Megköszönném, mert már tényleg nincs több ötletem, és nem hiszem el hogy ilyen bonyolult lenne ez. :(

Á most nézem erröl írtál blogot is (vagyis 600-ról).Meg ha jól tudom akkor Plazma fórumban is szoktál gyakran mozogni ugye?Történetesen neked is Pana van?

[ Szerkesztve ]

(#707) BBéci válasza rappit4 (#705) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan arra céloztam, hogy keverted a crosstalkot a ghostinggal. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#708) z123456789 válasza z123456789 (#706) üzenetére


z123456789
addikt

MIcsoda gyökér vagyok.Csupán a legutolsóban is leírtad hogy UT50... :F Srry

(#709) coreska válasza z123456789 (#704) üzenetére


coreska
aktív tag

42-es Pana TV-vel nálam működik, és a TV-n nem kellett állítani semmit. A CEC bekapcsolása után a Pana távirányítója működteti a Mede8er-t is, és a TV kikapcsolásakor egy kicsit késleltetve, de kikapcsol a Mede8er is. Ez a funkció a HDMI kábelen keresztül működik. A TV és a Mede8er közvetlenül van összekötve a HDMI kábellel. Nálad is így van?

(#710) z123456789 válasza coreska (#709) üzenetére


z123456789
addikt

A pana távirányítója nekem egyáltalán nem működteti.Vagy azon is kell valamit gombt nyomni? :F
Én várhatok, ez nem kapcsol ki magától. :(
Nálam is közvetlen az összekötés.

(#711) coreska válasza z123456789 (#710) üzenetére


coreska
aktív tag

A mede8er-el kapott HDMI kábelt használod? Ha nem nézd meg azzal, hátha a kábellel van a baj.
Vagy nem mindegyik TV tudja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#712) rappit4 válasza BBéci (#707) üzenetére


rappit4
őstag

Ja, már régen jártam a plazma fórumban, valamiért összekevertem a két dolgot. :D

(#713) lagoon79 válasza z123456789 (#710) üzenetére


lagoon79
tag

50st60 is kezeli rendesen. a már emlitett funkciók bekapcsolva a menukben, tv kikapcs, és kicsit késobb meder600 is elalszik.

(#714) z123456789 válasza coreska (#711) üzenetére


z123456789
addikt

Kicsit elegem van már ezekből a fos HDMI kábelekből, hogy életemben vettem 3 db-ot, és eddig még mindig az működött rendesen, amit a sarki laptop boltban vettem.Noname k**va drága (3500).Tudom hogy az első dolog hogy megnézem egy másik kábellel, de azért ez már cink hogy 3-ból 2x a kábel a ludas.Ráadásul nem is tudtam hogy a TV kapcsolóját kellene hogy érzékelje a lejátszó.Így már világos.Tök jó működik.Persze ha szar a kábel, akkor nem is tudtam volna meg soha hogy érzékelik egymást.
Nem azt használom hanem egy ilyet vettem.Tamoo ajánlotta.Félreértés ne essék, nagyon köszönöm neki, nyilván való hogy a kábel hibája, nem másé, csak mielőtt még valaki elkezdené fikázni, hogy "ja!Hát ez csak 2000 Ft", direkt kérdezősködtem, mert úgy érzem hogy ha már egy ilyen TV-m és egy ilyen lejátszóm van akkor ne a kábelen múljon a minőség.Leellenőriztem az eredeti kábellel is működik.
Egyébként valaki látja a részletes leírásában a kábelnek hogy nem alkalmas ilyen kommunikációra?Vagy egy HDMI-nek ezt tudnia kellene, és ez egy hibás darab?

(#715) Rbert válasza Rbert (#696) üzenetére


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
A MED600 hivatalos fórumán a megoldás a szellemképre!
A 3D feliratkezelésben.

(#716) rappit4 válasza Rbert (#715) üzenetére


rappit4
őstag

Most ezt még egyszer írd le értelmesen, magyarul. Esetleg, ha találtál rá megoldást azt oszd meg velünk is.

[ Szerkesztve ]

(#717) coreska válasza z123456789 (#714) üzenetére


coreska
aktív tag

Az örömödet (már ha örülsz) elég furcsán fejezed ki, de azért nagyon szívesen. :)

(#718) z123456789 válasza coreska (#717) üzenetére


z123456789
addikt

Hát annyira nem örülök neki, hogy vettem feleslegesen egy kábelt, még ha csk 2000 Ft is volt.És tényleg nem értem mi a baj vele, mert a korábbi hibás kábel nem csinált semmit.Egyértelműen rossz volt.Ez viszont kommunikál számítógép és TV között, media player, és TV között, csak a CEC nem működik vele. :F
A köszönöm szó azért hiányzott a hsz-emből, mert mielőtt még ránéztem volna a fórumos "cserélj kábelt ajánlásodra" már kicserélgettem a kábeleket, és csak utána írtam meg dühödt tapasztalatomat.
Ne haragudj, természetesen ennek ellenére köszönöm, rájöttél te is a hibára. :)

Most nézem az eredeti kábellel, aztán majd megpróbálok egy nem hibásat venni.

(#719) coreska válasza z123456789 (#718) üzenetére


coreska
aktív tag

Csak feltételezem, hogy az általad vett kábel nem szar, de a képen 1.3B version szerepel. Lehet hogy ennél a kábelnél az a pólus (13-as) nincs gyárilag bekötve. A HDMI kábeleknél van több version is azért gondolom ezt, de lehet hogy tévedek. Ha veszel, szerintem 1.4 version kábelt keress.

(#720) rappit4 válasza coreska (#719) üzenetére


rappit4
őstag

Kábeleknél nincs megkülönböztetve, hogy 1.3 vagy 1.4, az csak az aljzatokra vonatkozik. Kábelekből van sima és high-speed, illetve high-speed ethernetes.

(#721) Rbert válasza rappit4 (#716) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Mielőtt elindítanál egy 3D Half ou vagy sbs filmet ,előtte menü gomb és jobb oldali sávból kiválasztani a film típusát.Utána már nincs szellemkém .Mindkét szemmel látod.

(#722) coreska válasza rappit4 (#720) üzenetére


coreska
aktív tag

Biztos igazad van, de mégis megjelennek ilyen adatok kábelnél is. Az 1.3b version-t a belinkelt kábel adatából olvastam. Akkor azok mit jelentenek szerinted?

(#723) coreska válasza Rbert (#721) üzenetére


coreska
aktív tag

Ha beírod a fájlnévbe az SBS vagy TB szót ilyen formában ( filmcim.SBS.mkv ). akkor a menüben sem kell kiválasztani, hanem automatikusan annak megfelelően indul.

(#724) z123456789 válasza rappit4 (#720) üzenetére


z123456789
addikt

Ezért nem értem én sem. :F
Mindegy.Túltettem magamat rajta.HDMI kábel vásárlás folyt köv. :)

(#725) coreska válasza coreska (#722) üzenetére


coreska
aktív tag

Ha minden igaz, meg is találtam a magyarázatot egy külföldi fórumon (google fordítással) melyért előre is elnézést.

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2165564

Idézem:

Egy igazi nagy sebességű HDMI-kábel 1,4 spec használja mind a 19 csap ... HDMI 1.3 és más "hamis" hirdetett High Speed ??HDMI kábelek csak 14 csap ... a nagy sávszélesség és az alsó réz nyomtáv (vastagabb réz) nem fejtik ki, amikor már hosszabb HDMI kábel ... Vannak valójában kínai gyárak, ha kap hatalmas mennyiségű megrendeléseket egy jelentős kábel márka igénybe összeszerelés High Speed ??HDMI kábel csak 14 csap működik, hogy időt és pénzt, vagy hogy HDMI 1.3 specifikáció, és eladni őket, mint HDMI 1.4 = olcsóbb árak "High Speed" HDMI kábelek ... Valószínűleg nem fogod észrevenni a különbséget a rövid HDMI kábelek -, de már nem is 25ft + lesz észre a képminőség különbözetet, vagy hogy nincs kép egyáltalán! Ha azt szeretnénk, olcsó jó kábel = Monoprice ... vagy botot a nagy márkák, akik egyetlen forrása a HDMI alkalmazók ...

(#726) rappit4 válasza coreska (#722) üzenetére


rappit4
őstag

Azok a cég tudatlanságát jelzik, ha odaírják, hogy szerintük az a kábel 1.3-as. Ugyan úgy továbbítja a frame packed 3D-t az 1.3-as, mint egy olyan amire szintén tévesen rá van írva, hogy 1.4-es. Itt vannak a HDMI kábelek típusai.

[ Szerkesztve ]

(#727) coreska válasza rappit4 (#726) üzenetére


coreska
aktív tag

Már mondtam hogy igazad van, de eddig sem a 3D továbbításon volt a kérdés, hanem a CEC-en. Azért másoltam be a külföldi fóromon írtakat, mert ott is ezt fejtegetik, hogy nem minden kábel teljes bekötésű, de attól még a 3D-t tudhatja, és nem biztos hogy kiderül. Mint jelen esetben is addig nem derült ki a turpisság, míg a CEC felszínre nem jött.

(#728) rappit4 válasza coreska (#727) üzenetére


rappit4
őstag

Szerintem mindegyiknek tudnia kell a CEC-t, egyébként én azt firtatom, hogy nincsen olyan, hogy 1.3 illetve 1.4 szóval így nem tudjuk őket megkülönböztetni. Ha gondolod ezt olvasd el (nekem nincs sok kedvem :DDD )

(#729) z123456789


z123456789
addikt

Na most már ne CECózzatok velem! :D A problémám valós, és a CEC-en kívül minden működik rendesen. :)

(#730) coreska válasza z123456789 (#729) üzenetére


coreska
aktív tag

Mint kiderült ez csak a véletlen műve. Ezért nyugodtam vehetsz ugyan olyan kábelt. :D

(#731) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Sehogy sem tudok rájönni hogyan tudnék olyat csinálni, hogy egy mappában lévő fileokat, videókat egymás után lejétszani. Vagy esetleg random. Vannak 5-10 perces mesék a gereknek, és ha vége az egyiknek, nem kezd bele másikba, hanem kilép a mappába és onnan kell újat indítanom.

Van erre megoldás?

(#732) rappit4 válasza AndrewTdi (#731) üzenetére


rappit4
őstag

Talán a beállításoknál van ilyen pont. Nekem ha nézem a sorozatot megy tovább magától. Vagy a távirányítón az ismétlés gomb.

[ Szerkesztve ]

(#733) k4l0cs4


k4l0cs4
újonc

Sziasztok!

Én is épp egy mediéter 600 vásárlása előtt állok. Végigolvastam az egész forumot, igy csak pár kérdésem maradt mielőtt beszerzem ezt a készüléket.

1. SMB szerver funkcióját szeretném aktívan használni, azaz NAS ként. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Mekkora sebességet bír? (5-6MB/s es sebesség nekem mar elégséges lenne) --- Nyilván én sem hiszem, hogy egy NAS-t ki lehetne ezzel váltani, de pl én egy ARM es mini "pc" vel torrentezek es az lenne a célom, hogy a mediéteres smb-t hozzá mountoljam az ubuntus arm pc-mhez és kvázi ő lenne a NAS.
2. 600-as lévén nincs beépített vinyo, teljes biztonsággal az usb-s vinyot is lehet megosztani a belső hálózaton? nem kapcsolgatja ki a vinyót?

Előre is köszi a válaszokat!

kalocsa

(#734) rappit4 válasza k4l0cs4 (#733) üzenetére


rappit4
őstag

A beállításoknál be tudod állítani, hogy ne kapcsolja ki a vinyót.

(#735) k4l0cs4


k4l0cs4
újonc

Valaki akinek mar van ilyen keszuleke szanna ram 1 kis idot, hogy leteszteli az smb sebesseget?

Total Commanderrel vagy barmivel.

Koszi!

(#736) k4l0cs4


k4l0cs4
újonc

3. Valamint birjae a keszulek azt, hogy egyszerre megy pl egy film es kozben hasznaljuk az smb funkciot es azt is huzzuk.

Bocs, hogy nem 1 postban szedtem ossze a gondolataimat.

Koszi a valaszokat!

(#737) martinkeet válasza k4l0cs4 (#736) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Torrentezésnél a maximum sebesség (legalábbis az Én tapasztalataim alapján) 750KB/s.
Az ennél nagyobb sebességnél lefagy a MP.
Egy tesztet lefuttatva az átvitel a következőképpen alakult egy 500MB-os átvitelnél:
-írás : 12,586.1720123 Mb/s
-olvasás : 1,838.419471 Mb/s

(#738) k4l0cs4 válasza martinkeet (#737) üzenetére


k4l0cs4
újonc

szia!

Koszi, hogy szantal ram par percet!

"-írás : 12,586.1720123 Mb/s
-olvasás : 1,838.419471 Mb/s"

ezt ugy erted, hogy 12.000 kbit vagy 12MB/s?, csak mert 12,586.17 Mb/s kicsit sok lenne

Esetleg megkerhetnelek arra, hogy amikor megy 1 film akkor letesztelned, hogy akkor mennyit tud?

Nagyon koszi!

(#739) k4l0cs4 válasza martinkeet (#737) üzenetére


k4l0cs4
újonc

a Torrentezesi sebesseg szamomra lenyegtelen, mert azt egy masik keszulek fogja csinalni, es a tervek szerint a med600 -ra dugott megosztott vinyora. Ezert lenne fontos, hogy uzem kozben (filmnezes kozben) milyen sebesseggel lehet hajtani a megosztott vinyot.

(#740) martinkeet válasza k4l0cs4 (#739) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Igen,igazad van,elírtam! :B
Megabit-re értettem a sebességet.
Sajnos filmeket nem szoktam a PC-ről nézni,így nincs is a számítógépen semmi film (kicsi a tárhelyem),vagyis nem tudok filmnézés közben sebességét mérni.

(#741) k4l0cs4 válasza martinkeet (#740) üzenetére


k4l0cs4
újonc

ugy ertem hogy a med600-on (a radugott usb-s vinyorol) nezed a filmet es kozben toltesz a med-en megosztott file ok kozul :)

Elore koszi!

[ Szerkesztve ]

(#742) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Nekem a CEC funkciót miért nem lehet bekapcsolni?
MED600X3D

[ Szerkesztve ]

(#743) AndrewTdi válasza Rbert (#742) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Milyen kábellel kötötted össze a TV-vel?

(#744) gógyi


gógyi
aktív tag

Üdv!

med1000x3dre lehet valahogy valami jófajta fejhallgatót kötni?

(#745) BBéci válasza gógyi (#744) üzenetére


BBéci
titán

Spárgával, vagy piros selyemszalaggal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#746) kemcso válasza BBéci (#745) üzenetére


kemcso
Ármester

:DD :DD :DD

(#747) kiskacz


kiskacz
senior tag

Korábban már feltettem hasonlóan a kérdésem, de mivel nem igazán voltam meggyőzve most ismét megteszem: (-az akkori segítséget ezúton is +1* köszi)

- Mivel ebben a hónapban BIZTOSAN megveszem a MEDE8ER típusú média lejátszómat - és kütyü nélkül a zárt fórumot nem érem el - ezúton kérek segítséget a döntésemben:

600-as, vagy 800-as?

A hardveres különbségeknek utána olvastam (beépíthető wincsi, koax kimenet a 800-on, stb.) a személyes tapasztalatra építenék inkább.

Melyiket - Miért? A wifis dolog nem érdekel (van szabad internet kábel a cucc helyén) - mi az amivel többet nyújt a 800-as?
- Olvastam, hogy rendszeresen frissül a firmware - ez tényleg ugyanaz minden típuson? (6-8-1000?) A frissítés nem jár a gar elvesztésével?
*- Bármi más észrevételt :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#748) BBéci válasza kiskacz (#747) üzenetére


BBéci
titán

Azokon kívül, amiket említettél, teljesen azonos a két modell tudása. A firmware-eket a gyártó adja ki, a forgalmazó által ajánlott a frissítés, tehát nem is értem, hogyan befolyásolhatná a garanciát. Még nem is hallottam ilyesmiről, bármilyen készülékcsoportról legyen szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#749) coreska válasza kiskacz (#747) üzenetére


coreska
aktív tag

Akarsz belső winyót használni, vagy nem?
Ha erre tudod a választ, akkor már tudod is melyik a te választásod. Mivel a szoftver mindegyiken ugyan az, tudásban nincs eltérés.

(#750) kiskacz válasza BBéci (#748) üzenetére


kiskacz
senior tag

Leginkább a mobiltelefonokhoz hasonló "főzött" rom-hoz hasonló :)) :DDD szitura gondoltam, a player téma választási lehetőségei, és egyéb dolgok miatt - bár tudom, hogy ez nem az... :K -de nem is teljesen gyári...

-belső wincsi kérdés: hát' ez az amit nem tudok - a jelenlegim tudja, de nincs benne :K , mert... és itt rengeteg a pro és kontra és ezért nem tudom, hogy 600/800.... :O

-Még egy kérdés: Van ez a "Jukebox" dolog - ezt az épp aktuális wincsire menti a gép a rajta lévő dolgok alapján?

Bocs, ha butaságokat kérdezek, de az eddigi MP-m nem tudott ilyesmit, és nem akarom utólag :W -ezt tenni, hogy miért nem ezt - vagy azt vettem meg....

:R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.