Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) tl-x válasza mikoljan (#1450) üzenetére


tl-x
őstag

Hulye kerdes de nekem minden mkv-s filmre azt irja ki lejatszas kozben, hogy 23,976fps. Most akkor azt irja ki, hogy milyen a film vagy hogy milyen fps ben jatsza?

(#1452) eric.cartman válasza tl-x (#1451) üzenetére


eric.cartman
senior tag

a filmet írja

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1453) tameyoshi


tameyoshi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy med600x3d-m. A samba-val el tudom indítani a filmet gond nélkül.
Beállítottam az NFS-t, ha azzal indítom ugyanazt a filmet, olyan mintha lefagyna.
Újraindítás után ha elindítom ugyanazt a filmet, megkérdezi hogy fojtassa e.
Emiatt gondolom nem lefagyás.
Mi lehet a gond, tudna valaki segíteni?

(#1454) Ispy válasza tameyoshi (#1453) üzenetére


Ispy
veterán

NFS-ből is van 2 fajta, UDP és TCP. Az UDP rohadt lassú, rosszabb, mint a samba, a TCP meg gyorsabb, mint a samba :DDD Nincs ilyen opció a beállításokban?

Egyébként jövőhéten lesz meg az új lejátszóm egy med 600-as személyében, remélem jó lesz :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1455) tameyoshi válasza Ispy (#1454) üzenetére


tameyoshi
csendes tag

Kösz szépen!
A lejátszón az NFS beállításoknál megtaláltam és átállítottam TCP -re, jó lett.

(#1456) hriska


hriska
aktív tag

SMB-vel megy a Jukebox,vagy NFS kell hozzá?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1457) andrew-msi válasza hriska (#1456) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem mind a kettővel megy.

(#1458) hriska válasza andrew-msi (#1457) üzenetére


hriska
aktív tag

a beépített Jukeboxot használod?Most akarom elkezdeni a dolgot.Esetleg Nas-on tárolod a filmeket?

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1459) andrew-msi válasza hriska (#1458) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerveren, Yadis-t, az itt leírtak alapján.

(#1460) poli27


poli27
veterán

Most szeretnék egy ilyen lejátszót venni,mivel van itthon egy linuxos szerverem ami töltöget meg a hálózaton oszt meg dolgokat(dlna,samba) akkor gondolom elég nekem a 600 as is ugye?Amibe wincsit lehet tenni az másban nem különbözik ?melyiket ajánljátok?

(#1461) Möhe válasza poli27 (#1460) üzenetére


Möhe
addikt

Ha így van a tárolás nálad akkor nem is kell neked belső vinyós. De SMB-n akadozhat a film. NFS-en jobban megy. Amúgy igen, hardverben ugyan az a vinyóssal. Kimeneti csatlakozókban tér el illetve van ami eleve wifis.

(#1462) poli27 válasza Möhe (#1461) üzenetére


poli27
veterán

de ha dlnat használok akkor nem akadozik ? :)

(#1463) FeRkE válasza mikoljan (#239) üzenetére


FeRkE
őstag

Leteszteltem én is ezekkel a JellyFish videókkal, végre volt rá időm. Sambán nálam is az 55Mbit/s-nél kezdett akadni, míg NFS-en a legnagyobb bitrátájú 120Mbit/s file sem akadt. A Med600 és az NFS310 NAS egy TpLink 8 portos gigabites switchbe van kötve Cat5e kábellel.

(#1464) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok Mede8er:ek :D

Vegig daraltam sok tesztet, a forumot es kicsit tanancstalan vagyok. MED1000X3D vasarlasan torom a fejem... de vannak fentartasaim ezzel kapcsolatban.

Kerdeseim azoknak akiknek van/volt ilyen masinajuk:
*Gbit LAN -t feltetelezve, cat6 kabel mindenutt (feleslegesen tudom) milyen gyors irasi/olvasasi sebessegre leszek kepes?
*Sok bd-iso-t szoktam nezni (3d): ezek mennyire akadnak? (menu nelkul)
*rar-bol jatszik mkv-t?
*DTSHD-MA passthrough - t tenyleg tudja? (kizaro ok nalam)

Valoszinu rohadt olcson tudnam most ennek az ezust verziojat beszerezni. (52k)

Eleg paranoiasnak tunhet a kerdes sorozat. Kb 5-6 eve nyuzok egy AC -Ryan Minit es az osszes kerdes ennek a hianyossagaibol jonnek (najo a DTSHD MA nem. az megy frankon de a realtek chippeknek volt lic. gondjuk ezelott is) a lecsereles oka hogy ez nem tudja a full 3d-t (half sbs/ou azok mennek azert de csak szigoruan usb-rol a netje harmat gyenge hozza)

Kocc
Z

(#1465) mikoljan válasza FeRkE (#1463) üzenetére


mikoljan
tag

Hasonló konfigom van, csak Cat6-os kábelekkel. Később én is megnéztem JellyFish-sel a sebességet és nekem is simán vitte a 120Mbit/s-os videót NFS-en keresztül.
Én a Samba-t mellőzöm - ha van NFS - azzal nem is teszteltem.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1466) FeRkE válasza mikoljan (#1465) üzenetére


FeRkE
őstag

Sajnos Samba-t nem tudom egyenlőre mellőzni, mert Windowsra még nem találtam értelmes módot, hogy az NFS megosztásaim lássam (asszony az asztali gépről is szokott múvit nézni). Így alapból a Samba-s folderbe töltök, aztán a nagyobbakat átrakom az NFS megosztásra.

(#1467) fgo


fgo
tag

Mede8er 1000 van a hálószobában(merevlemezen 2TB természetfilm van) a nappaliban pedig egy dune.Innét szeretném elérni a mede8ert, ha esetleg természetfilmet nézünk ne keljen a vinyót átvinni . BD filmek miatt az NFS megosztásra gondoltam ,meg lehet ezt valahogy oldani?

(#1468) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok,
megpróbálok céltudatosan hozzátok fordulni, nem a médialejátszós topikba, hiszen mede8er lejátszó lenne a kiszemelt.
Egy popbox V8-at váltanék le a az uj 3d tévé miatt elsősorban és a neten található megannyi előny reményében. Egy visszaigazolást szeretnék csak, hogy valóban ez kell nekem.
-NASról menne film
-kábelen, wifi nem kell
-HD hangok kellenek
-illetve zenét (flac) hallgatnék sokat, ami a popi-n elég körülményes (pl kell hozzá a tv)

Ezek alapján elég nekem a 600-as vagy a 800-as, ugye?

Köszönöm a segítséget

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1469) Möhe válasza gboszi (#1468) üzenetére


Möhe
addikt

Zenét nem hallgatok, de így van nálam is használva. 800-as csak ha kell a belső HDD.

(#1470) mikoljan válasza Möhe (#1469) üzenetére


mikoljan
tag

Plusz a "Super Low Noise Fan" :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1471) Zsmester89 válasza mikoljan (#1470) üzenetére


Zsmester89
őstag

:) de meddig halk az a venti? 800 csak akkor, ha belső vinyó kell. A 600 as sem melegszik.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1472) habakukkk


habakukkk
újonc

Sziasztok!

Én is hezitálok, de leginkább a HDD miatt. Van-e olyan tartalom, amit csak belső HDD-ről játszik le tökéletesen? Mondjuk BD503d iso? Ha ilyen nincs nem is kérdés a választás.

Előre is köszi

(#1473) Möhe válasza habakukkk (#1472) üzenetére


Möhe
addikt

Csont nélkül visz mindent sokan írtunk már róla, de NFS hálozaton. Samba-n akad.

(#1474) habakukkk válasza Möhe (#1473) üzenetére


habakukkk
újonc

Köszi
Win 7en lehet olyat kulturáltan varázsolni?

(#1475) Möhe válasza habakukkk (#1474) üzenetére


Möhe
addikt

Nah ezt majd kollégák megmondják,én NAS-ról filmezek. Ott egyszerüen feldobja ezt a lehetőséget. W7-en nem tudom ez hogy megy,de ha jól tudom vannak itt páran akik így használják.

(#1476) Zsmester89 válasza habakukkk (#1472) üzenetére


Zsmester89
őstag

A 3D-s 50gb bdisokat röccenés nélkül viszi külső vinyóról.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1477) bogabi válasza Zsmester89 (#1476) üzenetére


bogabi
senior tag

NAS-ról kábellel összekötve semmi problémája nincs 50GB-os BD3D ISO állományokkal. Igaz, ahogy előttem is mondták, ehhez célszerű NFS-en megosztani az állományokat, és a MED-en is így felvenni a megosztásokat.

Windows desktop operációs rendszerek alá csak 3rd party NFS szerver megoldások vannak (talán Ultimate-ben van NFS kliens), de Windows Server alatt van natív NFS server támogatás is (ha mondjuk ez opció lehet).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1478) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

1000es el kapcsolatban:
az elgondolas az hogy az USB host on keresztul lenne radugva a routeremre. (azon is van usb3)
Kerdes az hogy ha en mint kulos vinyot hasznalom az ezkozt, tudom kozben media player kent is hasznalni?

(#1479) FeRkE válasza Z0mbi (#1478) üzenetére


FeRkE
őstag

Minek dugnad usb-n a routerre, mikor nagysagrendekkel lassabb ugy az iras-olvasas, mintha lanon dugod ra?

(#1480) Z0mbi válasza FeRkE (#1479) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nalam az USB3 teoretikus hatara 5Gbps. Ezert mereszeltem azt gondolni hogy talan a LAN nal gyorsabb kell legyen (meg akkor is ha minden Gbit otthon cat6 os kabelekkel).

Masik ok roviden:
van egy NAS om, egy AC Ryan em, es egy Router ami uj. A router annyira popec hogy a torrent megy rajta frankon. Igy a NAS felesse valt. (szinte csak arra volt hasznalva)
Ezert gondoltam hogy a ha NAS-t eladom, a routert meg a kiszemelt mediaplayer (1000es) re rakotom akkor tud egybol ra menteni. (ide kb 2MB/s sebessegre van szuksegem)
A routeren nem tudok halozati helyet megadni a tolteshez csak lokalisan rakotott vinyot.

az hogy LAN on keresztul milyen gyors. Szamok ide oda, ketlem hogy ez a kutyu a BD50 et tudna viritani a routerrol. (cafolj meg ha igy van mert akkor csak orulnek neki, hisz akkor egy 600 ast is eleg lenne vegyek)

Ja es jelen pillanatban 22MB/s el tudok errol a routerrol olvasni WiFin es 45MB/s LAN on. (lapimmal amiben sima intel n6300 as kartya van ill valami Gbit LAN)

[ Szerkesztve ]

(#1481) Ispy


Ispy
veterán

Beléptem én is a klubba, tegnap beüzemeltem a kicsikét.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1482) Z0mbi válasza Ispy (#1481) üzenetére


Z0mbi
senior tag

gratula, hany kiloval szuletett? :D

(#1483) bogabi válasza Z0mbi (#1480) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha a leírt sebesség adatok helyesek, akkor ott nem lehet gond az 50GB-os BD3D. ehhez tökéletesen elég egy 100 Mbps-os hálózat, a Te számaid pedig ezen jóval túlmutatnak. Bár azt azért nem árt tudni, hogy egy router alapvetően nem NAS funkciókra van kitalálva, így akár problémák is lehetnek a használat során (pl. működő torrent mellett próbálsz róla hálózaton lejátszani valami izmosabb anyagot).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1484) Z0mbi válasza bogabi (#1483) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ezeket az eshetosegeket mind vegigneztem. A szuk keresztmetszet az AC Ryan HD mini m aminek 10/100 as a netje es az edessovany hozza (szerintem jo ha tud 40Mbit et.)

A routeremben egy dualcore 800MHz es proci ketyeg amit mar teszteltem BT es Samba egyuttes hasznalataval (meg a QoS -t is bekapcsoltam erre az idore hogy kiprobaljam) es nem fosta ossze magat meglepo modon (mindezt ugy hogy egy 8 port os gbit switch is log rajta mert sok a 'drotos' cuccom (tv, erosito, mediaplayer, nas, mitomenmi...)

Ha ennek a Gbit je jo akkor viszont feleslegesnek tartom megvasarolni az 1000es modellt. akkor eleg lenne nekem a 600 as is konkretan (nem vagyok rajongoja a beepitett vinyonak sem csak akkor ha sebesseg problemak lennenek)

(#1485) tl-x


tl-x
őstag

Torrnet tapasztalatok: jelenleg nincs most otthon számítógépem így maradt az androidos okostelefon és a mede8er kombináció. Telefon böngészőjébe beírtam a mede8er IP címét és a portot a sebességet beállítottam 6000/2000-re. Letöltöttem a teló böngészőjével a torrent fájlt majd kitallóztam a webes torrent klienssel. Eddig 3 torrentet töltöttem le vele nem fagyott és gyorsan leszedte öket. A mede8er fájlkezelőjével a helyes mappákba másoltam letöltés után a fájlokat. Kicsamagot fájlokkal sajnos nem tudok mit kezdeni (esetleg ha visszamásolnám a telóra és ott csomagolnám ki majd megint vissza, szóval felejtős inkább kerülöm őket).

(#1486) Ispy válasza Z0mbi (#1482) üzenetére


Ispy
veterán

2 kg, dobozzal együtt :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1487) petya80


petya80
tag

Úgy látom pont témába vág a kérdésem/problémám.

Tegnap beújítottam egy TP-LINK TL-WR1043ND gigabit router-t, mivel a BD50 3d-k akadtak a Zyxel NSA210-TL-WR841N-MED600-cat5e kábelek kombón.

Vegyünk egy konkrét filmet The.Wolverine 3d / 43GB (Total Bitrate: 46,26 Mbps). Ez eddig akadt most remekül megy (talán beletekerés után 1-2mp megtorpanás).

De viszont itt vannak ezek a teszt fájlok [link]

Ezek közül a 70Mbps megy a 80-as és attól felfele már akadoznak a hálón. Megpróbáltam pendrive-ról, ott a 110-as akadt meg először.

Megszeretnélek kérni valakit aki hasonló kiépítést használ, hogy tesztelje a 80-90-110-120 Mbps videókat hálózaton, mert szeretném tudni hol a hiba.

Elvileg OK a dolog mivel a 70Mbps ment így nem nagyon lehet gond a legtöbb BD50 3d-vel,de azért akadhat ahol a max. bitráta ez fölött van és akkor baj van.

Megmondom őszintén meg nem tudom most mondani milyen noname HDMI kábel-el van összekötve a player a TV-vel mivel a TV falon van a kábelek meg kábelcsatornával eltakarva, de az is megeshet, hogy nem highspeed és esetleg az is lehet a baj forrása, ha egyáltalán bajról beszélhetünk.

Nas-on kilőttem a torrentet is a teszt idejére és 0% cpu-val álltam neki ami 50-80%-ra ugrott a lejátszás közben. Elvileg az NSA210-nek is gigabites portja van.

Szerk: Természetesen NFS-en történt minden.

Köszönöm a segítő válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1488) mikoljan válasza petya80 (#1487) üzenetére


mikoljan
tag

A lejátszón az NFS milyen beállításokkal üzemel?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1489) Z0mbi válasza petya80 (#1487) üzenetére


Z0mbi
senior tag

volt 1043 as roterem. pont ezzel volt a bajom. a problema nem is annyira a sebessegnel volt hanem amikor a routernek tobb szalat kellett kiszolgalni.
(egyebkent sebessegben sem volt tul nagy mert portonkent ugy emlekszem nagyon gyengen szerepelt a teszteken)
mindenkepp kapcsolj ki minden szart a routeren (UPnP (hisz nfs ezel), QoS, FTP whatever) majd teszteld ugy hogy nincs a wifi bekapcsolva. CSak LAN legyen rajta. Egy NAS es egy Mede8er.
ennyi.
Es igy teszteld a fileokat 70 felett.

(#1490) petya80 válasza Z0mbi (#1489) üzenetére


petya80
tag

Ok, este megpróbálom, bár mivel majdhogynem gyári beállításon van a router nem hinném, hogy ezek be vannak kapcsolva de persze belenézek.

Tehát elmondhatjuk, hogy mennie kéne a 100-110-120 Mbps teszt fájloknak is simán?

És azzal nincs gond, hogy pendrive-ról akadt a 110-es? ezért gondoltam, hogy lehet a HDMI kábel se highspeed.

Egyébként erősen gondolkodom, hogy vissza is küldöm majd ezt a router-t ahonnan jött, mert pl. a tablet 10-szer eldobta a wifi-t amíg a wc-n ültem vele :) a régi kis 841n egyszer se dobta le 4év alatt pedig az se egy csúcs model finoman szólva.

Most így utólag beérhettem volna egy gigabites switch-el is de nagyot akartam markolni. Szerintem egy TP-Link TL-SG1005D is simán megjátssza ezt a szintet a kis 841n-re dugva és rá a Nas + Mede8er. A hivataloson fórumon írta is egy srác, hogy ő azt vett és ment neki a 100-es is és csak a 120-as akadt meg. Igaz ő pc-ről játszotta nem Nas-ról.

(#1488) mikoljan
Nem nyúltam a lejátszó NFS beállításához eddig, de megnézem este.

[ Szerkesztve ]

(#1491) Z0mbi válasza petya80 (#1490) üzenetére


Z0mbi
senior tag

na akkor egy barati tanacs: minel gyorsabban szabadulj meg tole :D
nekem szintugy ledobalta a wifi-t volt hogy ujra kellett inditani. soha tobbet tplink

(#1492) Werkly


Werkly
őstag

Egy gagyi kérdés! Hagyományos TV-n lehet használni a 800-as modellt (majdnem DVD lejátszóként pendrive-ról) amíg nincs LED TV-je az embernek?

(#1493) tl-x válasza Werkly (#1492) üzenetére


tl-x
őstag

Mivel van rajta RCA video és audio ezért rá tudod kötni a hagyományos tv-re!

(#1494) Werkly válasza tl-x (#1493) üzenetére


Werkly
őstag

Amúgy sima vagy wifis modellben érdekes gondolkodni?

(#1495) FeRkE válasza Z0mbi (#1480) üzenetére


FeRkE
őstag

A routerre dugott winyóról való olvasás lesz lassú. Nekem RT-N16-os routerem van (tehát nem egy szar cucc), a routerre rakott winyóról hálózaton keresztül legjobb esetben ment 6-8Mbit/s-el az olvasás, de ha kicsit is elfolglat volt a router, akkor 2-4Mbit/s-re leesett a sebesség Sambán keresztül. Korábban én routerre dugott winyora torrenteztem, de állandóan nyűg volt vele, lassú volt a routerre dugott winyo elérése, nem szerettem. Utána vettem egy NSA310-et, most ő maga torrentezik, és onnan játszom le a Med600-al hálózaton, NFS-el vagy Sambán megosztva. Vagy másolok róla 30-40Mbit/s-el az asztali gépre.

(#1496) snemeth válasza Werkly (#1492) üzenetére


snemeth
aktív tag

Ha van a tévén komponens video bement, akkor feltétlenül azt használd.

(#1497) Werkly válasza snemeth (#1496) üzenetére


Werkly
őstag

Van! Az AVI formátummal gondban van tényleg? Egy német teszt szerint.

(#1498) snemeth válasza Werkly (#1497) üzenetére


snemeth
aktív tag

Komponens és nem kompozit, ugye? Ha tényleg komponens és a tévé felbontása a hagyományos 720x576, akkor a lejátszón 576p-t állíts be. Egész jó képe lesz.

Nem az avi a gond, mert az csak egy konténer. A benne levő divx kódolással van a gond, mert a Realtek nem volt hajlandó fizetni érte. Az xvid megy. Ha a fourcc kódot átírod divx-ről xvid-re, akkor megy a dixv is. (Mondjuk én soha nem próbáltam, mert nincs divx kódolású filmem, de a külföldi fórumon ezt ajánlják: [link])

(#1499) Z0mbi válasza FeRkE (#1495) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez mokas mert most keszulok eladni a NSA310 em :D mivel a routerrol 22mb/s el tudok masolni. (es majdnem hasonlom van csak ujabb (RT-AC56U)
De hazamegyek es megegyszer megnezem nehogy baromsagot hordjak itt ossze...

(#1500) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Urak!

Kicsit OFF, de ajánljatok nekem egy megfizethető (nagyon jó ár érték arányú) NAS-t ami tudja a következőket:

- belső HDD támogatás 3TB is! ( tehát 2x 3TB )
- gigabit LAN (natív)
- jól működő belső torrent kliens
- jól működő NFS

Nagyon köszönöm! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.