Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Bandikut válasza rappit4 (#49) üzenetére


Bandikut
tag

Én dokkolót használok, érdemes megfontolni, mivel a merevlemezek száma általában nő.

(#52) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

megosztod velünk milyen tipus esetleges hátrányok előnyök?

bendeguz_HUN

(#53) rappit4 válasza bendeguz76 (#52) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, az jó lenne!

(#54) Bandikut válasza bendeguz76 (#52) üzenetére


Bandikut
tag

Gondolom tőlem kérdezed. Két dokkolóm van, egyik a PC-be, a másik a MP-be dugva. Mindkettő Sharkoon gyártmányú, egyik típusa SATA QUICKPORT, ebbe állítva lehet betenni a HD-ket, másik SATA QUICKDECK PRO, ebbe fektetve kell belecsúsztatni. Ez utóbbi jól elfér a TV lába mellett. Mindkettő fogad 2,5" és 3,5" HDD-t, egyetlen mozdulattal cserélhetők a merevlemezek, így csak egy USB portot foglal le. 5400-as HDD-kel használom, ezek tartós használat esetén is csak kézmelegek. Talán kicsit zajosabb mint egy zárt ház, mivel a lemez szabadon van. Ez egy jól bevált márka, sokféle dokkolójuk van, mindenféle csatolófelülettel, egy és többlemezes kivitelben stb. Itt meg tudod nézni a kínálatot: [link]

Évek óta használok ilyen eszközt, nekem nagyon bevált.

(#55) rappit4 válasza Bandikut (#54) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi a választ!

(#56) FeRkE


FeRkE
őstag

Azt hogyan tudom megoldani, hogy ha engedélyezve van a Jukebox, akkor a Favorites-hez berakott könyvtárban ne csak azokat a filmeket mutassa, amiknél yaDIS-al beraktam borítót, hanem a többit is (pl sorozatok) ?

(#57) bendeguz76 válasza Bandikut (#54) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

köszönöm. :R

bendeguz_HUN

(#58) StLui válasza Ejelhar (#43) üzenetére


StLui
veterán

Na már egy ilyen hsz is nekem elég ahhoz, hogy ne gondolkozzam még ilyen cuccon, engem megmondom őszintén meglepett, hogy pont egy ilyen céleszköznél ennyi mindent kell barkácsolni. Ékezetes betűk, sorozatok kezelése, zenei lemezekre se nagyon láttam megoldást. Elnézést nem szapulni szerettem volna, most szedem ki a pc-t a tévé alól és keresem a megoldást, de úgy tűnik nem ez lesz az nekem, illetve ezek után más mp-ben sem merek gondolkodni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#59) rappit4 válasza FeRkE (#56) üzenetére


rappit4
őstag

Külön mappába kell rakni azokat a sorozatokat és azt a mappát berakni a kedvencekbe, egyelőre nincs más megoldás.

(#60) access_denied


access_denied
senior tag

Örülök a topiknak :)

Skinekkel nem variáltatok? Ha valakinek tetszik ez a skin, akkor letölthető innen.

Betűtípusokkal is lehet variálni, én megtettem.

Saját összeállítás, a leírás mező karaktere nem az igazi :(

Egy kis segítségre lenne szükségem. Már volt róla szó, de nem jöttem rá, hogy mi a probléma megoldása. Három, vagy négy helyen függőlegesen megtörik a kép, és a leírás is olvashatatlanná válik. Valami méretezési probléma lehet, a képpel nincs probléma PC-n. Valaki tud esetleg segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#61) FeRkE válasza rappit4 (#59) üzenetére


FeRkE
őstag

És ne legyen közte semmi film olyan, ahol yaDIS-al beraktam az infókat, ugye?

(#62) StLui


StLui
veterán

ph tv, na ezt megnézem, hátha többet megtudok

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#63) rappit4 válasza access_denied (#60) üzenetére


rappit4
őstag

Ez jónak néz ki, köszi! A hibádra még mindig azt tudom mondani, hogy próbáld meg a képméretet legnagyobbra állítani és a tvden a 16:9 túlpásztázást kikapcsolni.

(#64) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Írtam a mede8er fórumba, de ott nem tudtak válaszolni.
Itt biztos van egy hozzáértő okos :D
A mede8er med600 a web tartalomban van rádió méghozzá shoutcast.
Szeretnék reggel class fm hallgatni, de ez nincs benne....van valami opcióm vagy lehetőségem erre?

(#65) rappit4 válasza traktorgumi (#64) üzenetére


rappit4
őstag

Esetleg a kereső funkcióban a rádiónál? Egyébként manapság minden erősítőben van rádió :DD

(#66) Bundyta


Bundyta
tag

Megint a semmit tesztelte a kolléga. A feliratkezelésről egy szó sem hangzott el, pl lehet-e hátteret berakni a felirat mögé, vagy lehet-e többféle feliratot betölteni? Pl film.avi, film_eng.srt, film_hun.srt, film_fr.srt, stb. vagy csak azt tölti be, aminek ugyan az a neve? film.avi - film.srt?

Felirat mögötti takarást lásd itt.

De miért nem vagy képes a lényeget is tesztelni? Tényleg nem értem. Bőven beleférne a műsoridőbe... :-(

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#67) rappit4 válasza Bundyta (#66) üzenetére


rappit4
őstag

Árnyékot lehet csak neki csinálni, illetve színezni.

(#68) traktorgumi válasza rappit4 (#65) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Volt erosoditom,de eladtam...bose cinemate 2.1 van.abban nincs radio:)ezert szeretnem a mede8er befogni:)

(#69) mikoljan


mikoljan
tag

Új public beta az X3D lejátszókhoz: [link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#70) rappit4 válasza mikoljan (#69) üzenetére


rappit4
őstag

Király! Kíváncsi leszek majd az app.-ra, ha lesz androidra és ios-re is és működni fog rendesen, akkor ez egy verhetetlen lejátszó lesz!

(#71) mikoljan válasza rappit4 (#70) üzenetére


mikoljan
tag

No, igen! :)

Egyébként nem tudom, hogy láttad már de a nemzetközi fórumon funkycochise kollága már dolgozik egy iPad app-on: [link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#72) rappit4 válasza mikoljan (#71) üzenetére


rappit4
őstag

Elég komoly! Még nem láttam.

(#73) Kumesz26


Kumesz26
csendes tag

Köszi! Próbálta már valaki? Nekem még csak az előző van fent! :))

[ Szerkesztve ]

(#74) mikoljan válasza Kumesz26 (#73) üzenetére


mikoljan
tag

Egyelőre nem. Olvasgatom a visszajelzéseket róla, de még nem sok érkezett belőle.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#75) rappit4 válasza mikoljan (#74) üzenetére


rappit4
őstag

Én már felraktam, nem lett rossz. Sok hiba javítva van, nekem a kép átméretezése pl. nem működött, ezt orvosolta, illetve a hangoknál van többcsatornás LPCM is.
Egyébként gondolkodom átnevezni a topikot sima mede8er fórummá, hátha akkor többen jönnek és talán többen is tudnak segíteni, ha valakinek van valami gondja.

[ Szerkesztve ]

(#76) mikoljan válasza rappit4 (#75) üzenetére


mikoljan
tag

Az átnevezéssel egyetértek. Kicsit szét vagyunk szóródva. Írunk ide, a lejátszós topikba és a PHtv-be is.

Szerk:
S még ott van a blogod is :)

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#77) FeRkE válasza rappit4 (#75) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem is jó lenne átnevezni, hogy ne csak a Jukebox-szal kapcsolatban lehessen kérdezni ;) Ami persze eddig sem volt így. Legyen egy általános Mede8er topik.

(#78) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

jo ötlet az átnevezés :R

bendeguz_HUN

(#79) Bandikut


Bandikut
tag

Az új bétát használom, eddig semmi gond nincs vele (igaz, az előzővel sem volt).

Átnevezéssel én is egyetértek.

(#80) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Tud valaki bármi infót egy esetleges androidos remote applikációról?
Ha nem muszáj,nem vásárolnám meg a közel 20e FT-os qwerty távvezérlőt.
...vagy bármi más ötlet? :F

(#81) rappit4


rappit4
őstag

A topik átnevezése eleinte jó ötletnek tűnt, de kifogott rajtam. :B

(#82) mikoljan válasza rappit4 (#81) üzenetére


mikoljan
tag

Kérd meg a modikat itt: [link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#83) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Kicsit megtréfált a böngészöm.
Elnézést a dupláért.

UI:
Mi több most jelentek meg a régebbi hozzászólások is (ahol már tárgyaltátok az előző kérdésemet is),azt hiszem kukázom a Chromot!!

[ Szerkesztve ]

(#84) mikoljan válasza martinkeet (#83) üzenetére


mikoljan
tag

Van android-os app hozzá, de teljes körűen nem váltja ki a qwerty-s billentyűzetet.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#85) FeRkE válasza mikoljan (#84) üzenetére


FeRkE
őstag

Melyik Androidos app működik vele?

(#86) mikoljan válasza FeRkE (#85) üzenetére


mikoljan
tag

Ez működik nálam: [link]
Csak regisztráltként látod az állományt. Letöltöd, átnevezed apk-ra, fel a telóra vagy tab-ra. A lejátszón be kell kapcsolni a Webremote-ot, majd a telefonodon vagy tabodon be kell állítani a lejátszó IP címét.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#87) martinkeet válasza mikoljan (#86) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nagyon jó kis program.Kissé még kezdetleges,de hibátlan.
Köszönjük!

(#88) FeRkE válasza mikoljan (#86) üzenetére


FeRkE
őstag

Köszi, kipróbálom majd, ha megint lesz TV-m :) Épp csere közben vagyok.

(#89) rappit4


rappit4
őstag

Köszi a módosítást!
Más: Valaki letudná írni nekem hogyan is működik ez a torrent?

(#90) martinkeet válasza rappit4 (#89) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A lejátszó menüjében a torrentklienst bekapcsolod,ekkor kiír egy IP,és port címet.
Ezután az IP-címet a port-tal együtt bepötyögöd az asztali géped böngésző címsorába.
Ha jól csináltad a mediaplayer torrentkliensét fogod látni a böngésződben. Ez az IP-cím igen sűrűn változik,érdemes mindig rápillantani a torrent bekapcsolásakkor.
Miután lementetted a kiszemelt torrent file-t (film,játék,stb..),az asztali géped böngészőjében látható torrentkliensben az "Open"-re kattintasz,itt kiválasztod az lementett torrent fájl-t,majd "upload",és kész.
Ne használd közvetlenül a lejátszó kliensét,vagyis a TV-n,mert az teljesen lefagyasztja készüléket.
Korlátozd a sebességeket is,mert az én 90/30 Mb/s sebességű netem kiakasztotta.
Én mindig a PC-n ellenőrzöm a torrenteket.
A torrentek akkor is futnak,ha a számítógépedet kikpacsolod.
A letöltött dolgokat megtalálod a külső adattárolód 'transmission' nevű mappájában.
Azt hiszem ennyi.
Huhh...jó hosszú lett!

[ Szerkesztve ]

(#91) rappit4 válasza martinkeet (#90) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, kipróbálom! Köszi! :R

(#92) rappit4


rappit4
őstag

Az imént egy elég érdekes problémával konfrontálódtam, vagy mondhatnám, hogy beszart a lejátszó. Minden egyes film akadozik rajta. Még az is, amit eddig simán vitt. :F :F

(#93) bendeguz76 válasza rappit4 (#92) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

tedd vissza 2.0-ás firm-et

bendeguz_HUN

(#94) rappit4 válasza bendeguz76 (#93) üzenetére


rappit4
őstag

Az lesz. Mondjuk most kikapcsolva hagytam egy 10 percig és jó lett. Megnéztem a Hobbitot, a Flightot és most néztem volna a Hugo-t, amikor elkezdett akadni.

(#95) access_denied válasza rappit4 (#63) üzenetére


access_denied
senior tag

Megtaláltam a jó beállításokat, megoldódott a felbontási probléma, köszi a segítséget.

A yaDIS jól működik, kivéve amikor sorozatokkal találkozik. Pl. a "Skins" sorozatot (de mondhatnék sok mást is) semmilyen módon nem tudja beazonosítani. Van valami ötletetek, hogyan lehet ezt kiküszöbölni a manuális beállításon kívül?

(#96) kene84 válasza access_denied (#95) üzenetére


kene84
senior tag

Bocs, nem vagyok képben. Neked Mede8er-ed van?
Csak azért kérdem mert úgy tudtam annál a yadissal nem lehet sorozatokhoz jukeboxot készíteni.

(#97) access_denied válasza kene84 (#96) üzenetére


access_denied
senior tag

Igen, Med600x3d.

Ha úgy van, ahogy mondod, akkor kézzel kell valahogy összedobnom, hogy a skin megmaradjon :(.

A mondatodban az "annál" szót nem értem. A yaDIS működése nem lejátszóhoz kötött, vagy tévedek? :F

(#98) mikoljan válasza access_denied (#97) üzenetére


mikoljan
tag

Én úgy tudom, hogy eleve a lejátszó nem igazán szereti a sorozatokat jukebox-ként.

A sorozatokhoz a szükséges állományokat (folder, series, fanart, xml-ek) a Thumbgen-nel vagy a TVRename-mal oldom meg.
A Thumbgen-hez készítettek egy külön sorozat MED-profilt, azt érdemes használni. Bár én néha elbíbelődök vele, mert valamikor a jól beállítottakat adja, valamikor nem. :F
Azt is észrevettem, hogy az xml-hez az adatokat (pl. színészek neveinél) nem a megfelelő mezőbe teszi.

A TVRename szerintem elég jó kis program. Tudsz átnevezni, letölti a folder, series képeket (ami általában ugyanaz és nem tudsz válogatni a képekből), elkészíti a sorozatokhoz az xml-t, és a series.xml-t is. Nyomon követheted a mentett sorozataidat (naptárként, mikor kerül adásba), stb. Azt tudom, hogy ezt az oldalt használja adatbázisként.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#99) kene84 válasza access_denied (#97) üzenetére


kene84
senior tag

Úgy értettem, hogy Dune esetében használható a yadis sorozathoz.

Mede8er-nél ugye van még egy kis progi(yadis2mede8er) amit használsz a filmekhez esetében és az a sorozatoknál nem mükszik.

(#100) access_denied válasza mikoljan (#98) üzenetére


access_denied
senior tag

Magyarán a sorozatokhoz használjak másik programot, viszont az másik skint fog használni, ezt nem szeretném :(. A linkelt oldalról viszont össze lehet szedni az infót, ez jó.

(#99) kene84

Arra gondoltam, hogy évadonként egy xml elég lehet, nem akarok minden részt külön mappába dobálni. Megnézem így milyen lesz. Californication az áldozat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.