Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Bobbacsi válasza tamáspapa (#3997) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem 2db 1Tb-os WD (USB tápos)van rajta,és simán müködnek.

[ Szerkesztve ]

(#4002) MaCS_70 válasza Ance (#3998) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4003) Monngoose válasza tamáspapa (#3997) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Én egy 2TB-s + 1TB-s WD Elements-et (2,5") használok egyszerre és semmi gond velük.
Egyébként korábban olvastam valahol, hogya med-et direkt úgy tervezték, hogy bőven elég legyen az USB-s tápfesz a 2,5"-es külső vincsikhez.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4004) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

A leírás szerint a kedvence mappákhoz készítettem saját miniatűröket, azonban minden bejelentkezés során csak akkor hozza be az általam hozzá rendelet képeket, ha ki és be lépek a kedvencekből.

Ez miért van így?

(#4005) tamáspapa válasza Monngoose (#4003) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Vagy is akkor akár 2,5-ös 2 TB-osat is vehetek nyugodtan, nem lesz vele gond a táp miatt?

(#4006) Monngoose válasza tamáspapa (#4005) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Szerinted? :DD Én ilyeneket használok.
Egyébként szomszéd ADATA-t és Transcend-et használ hozzá egy éve.
Ha meg esetleg gond lenne azzal a 2 terással amit kinéztél (de miért lenne), webes vásárlás esetén törvény szerint 14 napon belül visszaküldheted indoklás nélkül, szóval bátorság. :)

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4007) tamáspapa válasza Monngoose (#4006) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Ok, köszi. Ez egy-vezetékes megoldás, tehát a jelkábel adja a naftát, nem Y-kábellel a másik USB-aljzatból?

JA persze, hiszen kettőt használsz a két aljzatba, tehát... ja. :)

[ Szerkesztve ]

(#4008) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A yaDIS progival feldolgoztam az összes filmet, beállítottam a képeket. Eddig oké.
Elindítom a yaDIS2mede8er-t, beállítom a leírás szerint, elindítom.
Itt kiírja, hogy "Completed, 782 movies processed, 0 movies changed!".
A log viszont tele van a következővel: checking 'film címe' for update, directory doesn't exist in target

A filmek mappáiban szerepel az about es a folder.jpg. Nem kéne ide átmásolnia az xml fileokat is?

Így most jó lesz vagy valamit rosszul csinálok?

Köszi előre is.

(#4009) Monngoose válasza tPedro_ (#4008) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez bizony így nem OK.
A yaDIS2mede8er-ben be van pipálva a Use Dune profile in Yadis ill. a Target Folder-nél a Yadis defined?
A yadisban a Megjelenítés-nél a borító felbontással is érdemes játszani, nálam párszor az is bekavart, a yaDIS2mede8er néha kiakadt tőle.
A lehetséges buktatókról részletesen írtam itt és itt.
Ha javasolhatom, mielőtt ráereszted a yadist az egész kollekcióra, kísérletezz ki mindent egy filmmel.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4010) tPedro_ válasza Monngoose (#4009) üzenetére


tPedro_
őstag

A Use Dune profile in Yadis nincs kipipálva, mert a leírásban az szerepelt, hogy csak akkor kell, ha a yaDIS-ban is azt használtam. Viszont ott én a Mede8er profilt használtam, szintén a leírás szerint.

A Yadis defined ki lett pipálva.

Az érdekes az, hogy a workspace mappába belépve, ott vannak a data.xml fileok, mostani dátummal/időponttal. Mintha elkészítette volna őket, csak nem másolta volna át.

Kipróbálom majd akkor holnap egy külön mappába rakott filmmel is, hogy úgy megy-e.

(#4011) Monngoose válasza tPedro_ (#4010) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ha azt akarod, hogy az .xml a film mappájába kerüljön, akkor a Use Dune profile in Yadis-t be kell pipálni, akkor is, ha a Yadis-ban a Mede8er van profilként beállítva(!) én is így használom, a lenyíló tájékoztató ezzel kapcsolatban megtévesztő. Sokan szívtak már emiatt, párszor már leírtuk a megoldást, nem is értem, hogy rappit4 miért nem módosította még a tájékoztatót.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4012) Zoty4 válasza MaCS_70 (#3996) üzenetére


Zoty4
őstag

En alejatszo.hu-n vennem ahol fixen jar az 5 ev gari.
Wifi szerintem parasztvakitas, sose fogod hasznalni, max ha bdrippeket jatszol le, isokat nem fogod tudni atjatszani wifivel.ha a wifi menteset veszed maris 45k

(#4013) MaCS_70 válasza Zoty4 (#4012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- magam is így okoskodtam, úgyhogy alapváltozat lett a lejatszo.hu-tol.
Az mondjuk bosszantott egy kicsit, hogy ha már elérhetőek Skype-on, akkor miért nem válaszolnak, de végül is őket választottam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4014) z123456789 válasza VGYke (#3993) üzenetére


z123456789
addikt

A kutya fáját! Már megint egy új? Kösz hogy szólsz!

(#3996) MaCS_70
Mindenképp wifiset akarsz?

(#4015) tPedro_ válasza Monngoose (#4011) üzenetére


tPedro_
őstag

Ertem, koszi. :R

Megprobaltam ugy is, hogy a Use Dune profile-t kipipaltam, akkor se masolta at, viszont mas hibauzenetet dobott a logban. Most nem otthonrol irok, de este kiprobalom egy tok uj mappan, hogy azzal mit csinal. Legrosszabb esetben kezdem elorol az egeszet.
(Jo lett volna ha ez kiderul mielott elvileg vegzek mint a 700+ filmmel. :O )

(#4016) z123456789 válasza tPedro_ (#4015) üzenetére


z123456789
addikt

Működnie kell, nekem is jó lett úgy tényleg.

(#4017) MaCS_70 válasza z123456789 (#4014) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, köszi, megrendeltem a wifi nélkülit.

Lett volna értelme a wifisnek, de csak viszonylag rövid távon és korlátozott mértékben -- jobb helye lesz annak a pénznek máshol.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4018) z123456789 válasza MaCS_70 (#4017) üzenetére


z123456789
addikt

Hál isten, akkor nálam mindenki okosabban gondolkozik. :D
Grat!

[ Szerkesztve ]

(#4019) n000rbi


n000rbi
senior tag

Lenne egy (lehet buta) kérdésem: mivel tud többet egy wifis mede8er? Az egy dolog, hogy vezeték nélkül tud routerhez kapcsolódni. Egyéb előny?

(#4020) z123456789 válasza n000rbi (#4019) üzenetére


z123456789
addikt

Pont. Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#4021) s_


s_
tag

Sziasztok,
Egyszer már korábban kérdeztem, de megpróbálom megint hátha most okosabb leszek, szóval a problémám a következő BD 3D ISO nézésénél a felirat egyszerűen nem 3D-ben jelenik meg, hanem 2D-ben és úgy hogy szellemképes, pedig elvileg normálisan kellene megjelennie mert magában az ISO-ban már bele van integrálva a 3D-s felirat nem? Szóval nem értem mi lehet a probléma, nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni. :R

(#4022) Zsmester89 válasza s_ (#4021) üzenetére


Zsmester89
őstag

Talán mint ha többféle felirat is szokott lenni és lehet, hogy az egyik a 3D-s képhez van...bár nekem mindig jól hozta be.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4023) s_ válasza Zsmester89 (#4022) üzenetére


s_
tag

Köszönöm a tippet, de sajnos nem jártam sikerrel, az ISO-ban lévő összes feliratot szellemképesen 3D hatás nélkül jeleníti meg :( Egyszerűen nem tudok rájönni hogy miért így csinálja. :W

(#4024) kokosmith válasza s_ (#4023) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Én úgy emlékszem, hogy nekem ez úgy oldódott meg, hogy a MED menüjében kiválasztottam a megfelelő 3D lejátszást (pl ha SBS a videó, akkor azt), és a felirat is rögtön jól jelent meg.

(#4025) coreska válasza s_ (#4023) üzenetére


coreska
aktív tag

Szerintem a TV beállításai közt kellene szétnézni.
Nekem korábban a túlpásztázás bekapcsolt állapota okozott gondot a PC 3D-s megjelenítésénél.

(#4026) Zsmester89 válasza kokosmith (#4024) üzenetére


Zsmester89
őstag

De ő 3D bd iso-t néz, nem butított mkv-t.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4027) s_ válasza coreska (#4025) üzenetére


s_
tag

Próbálkoztam már TV-n 3D beállításokkal, de mivel ott nagyon limitáltak a beállítási lehetőségek ezért hagytam is, a perspektíva eltolással játszadoztam ott, akkor nagyjából egybe rakta a feliratot, de még mindig csak 2D-s volt, viszont a kép meg nyilván kicsit elcsúszott, mindenesetre szerintem nem egy problémáról beszélünk mert én nem a PC 3D-vel bajlódok. Amúgy a tv samu F8000.

(#4028) coreska válasza s_ (#4027) üzenetére


coreska
aktív tag

Némelyik ISO-ban csak 2D-s a felírat. Csak azért írtam, mert ott is elcsúszási probléma volt a túlpásztázás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4029) s_ válasza coreska (#4028) üzenetére


s_
tag

Ne csináljuk már hogy az összes 3D BD50-be szivatásból direkt 2D feliratokat raknak mert azt nem akarom elhinni. :D

(#4030) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

A mai nap sikerült beszerezni egy MED600-ast, kapott fix IP-t (DHCP) éppen barátkozunk. :)

Az alábbi problémákkal találkoztam, remélem tud valaki segíteni:

- A film mellé másolt feliratot nem látja sorozatnál, pedig a név is egyezik..a letöltöttet sem jeleníti meg
- DTS mintha halkabb lenne a megszokottnál, ez mennyire normális?
- Torrent klienst nem lehet bekapcsolni / engedélyezni a menüben
- Menü kinézete változtatható (háttérképcsere)?

A Gépet (PC) UPnP-n találta meg, így látja a megosztott mappát ami Samsung AllShare-ben lett felvéve anno, mivel a mai napig azon keresztül néztük a filmeket.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#4031) Bobbacsi válasza Viper26 (#4030) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha ezen az oldalon :[link] regisztrálsz elég sok mostani ,és majdani kérdésedre is találhatsz választ :)
Persze itt is fognak válaszolni :)

[ Szerkesztve ]

(#4032) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Ma feltettem sikeresen a legújabb beta frimware-t és bekapcsolás után sajnos minden beállítást újra meg kellett adnom, beleértve a kedvencek rendezését is. Van esetleg erre valami módszer, hogy legkzelebb ezt ne kelljen végig játszani?

(#4033) gyuromoj válasza stomi76 (#4032) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hali!

Setup-on belül, utolsó ikonnál van olyan hogy beállítások mentése vagy valami ilyesmi. Az nem erre van kitalálva? :B

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4034) Viper26 válasza Bobbacsi (#4031) üzenetére


Viper26
nagyúr

Regeltem a hivatalos oldalon a plusz 3 év gari miatt, de úgy látszik még nem hagyták jóvá, mert nem enged belépni.

Pixel 7 | FR955

(#4035) Bobbacsi válasza Viper26 (#4034) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen az egy kicsit lassan megy,nekem is kb 5 nap múlva jött meg az értesítés,a Spam mappában volt.
Néha majd nézz bele.
A magyar fórumba is regiszráltál ? (oda külön kell )

[ Szerkesztve ]

(#4036) Viper26 válasza Bobbacsi (#4035) üzenetére


Viper26
nagyúr

Rendben, akkor várok.

Igen, magyar fórumon megvolt a reg. :K

Pixel 7 | FR955

(#4037) z123456789 válasza Viper26 (#4030) üzenetére


z123456789
addikt

(#4030) Viper26
Feltetted az új fw-t?
Ja, nem tudsz még belépni...akkor várj még picit, és kezd egy fw cserével. Lehet hogy alapból megoldódnak a dolgok.

(#4032) stomi76
2 féle fw frissítés van.
Nem tudom a pontos neveket, de az egyik az mindent visszaállít.
Ha a MED menüjében rámész a frissítés USB-ről, akkor nem vesznek el a beállításaid. A másiknál igen, amit a gép újraindításával installálsz.
Hogyan frissítetted?

(#4038) Bobbacsi válasza z123456789 (#4037) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Egy kérdésem nekem is lenne.
Nekem most a 3.06 software van a lejátszón ,ha frissiteni szeretnék 3.07 beta-ra ,akkor használnom kell
a Bootlaodert vagy csak simán frissithetek ?

(#4039) Monngoose válasza Bobbacsi (#4038) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A bootloader frissítése csak a V2-ről történő frissítéshez kell, 3-tól felfelé nem.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4040) z123456789 válasza Bobbacsi (#4038) üzenetére


z123456789
addikt

Nem kell Bootloader.
Letöltöd, kicsomagolod egy pendrive-ra, bedugod, és menüben frissítés USB-ről.

(#4041) Viper26 válasza z123456789 (#4037) üzenetére


Viper26
nagyúr

3.0.7 van rajta alapból, akkor hagyjam így?

Nem nagyon van már ötletem mit csináljak, hogy lássa a megosztott mappát ahogy kell. :F

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#4042) Bobbacsi válasza z123456789 (#4040) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Köszönöm mindkettötök válaszát :R

(#4043) stomi76 válasza gyuromoj (#4033) üzenetére


stomi76
tag

Próbáltam de nálam nem működött valamiért, nem állította vissza dolgokat....

(#4044) stomi76


stomi76
tag

Nem a menüből frissítettem:-(

(#4045) z123456789 válasza Viper26 (#4041) üzenetére


z123456789
addikt

(#4041) Viper26
Kezdjük az elején.
-Ha állítottál be megosztást, az milyen, és hol állítottad be?
-Letöltött alatt azt érted amit a MED-del letöltöttél film közben?
-DTS halkabb. Milyen rendszeren hallgatod? Vagy csak simán TV hangszóró?
-Torrent kliens-t nem vágom, nem használom. :(
-A menü hátteréről nem tudok, de skin-t azt tudsz cserélni.
-Én javaslok egy NFS kábeles megosztást (csak azért mert nekem is az van, és érdemi segítséget abban tudok nyújtani. Az viszont nekem tökéletesen működik. )

#4042) Bobbacsi
Szívesen.

(#4043) stomi76
Bocsi, nem hülyének akarlak nézni, de gondolom előtte mentettél konfigurációt?

(#4044) stomi76
Ez most nekem jött? :D
(használd a válasz gombot! :) )

[ Szerkesztve ]

(#4046) Monngoose válasza Viper26 (#4030) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Menü háttérkép cseréje:
a Saját Média-ban rámész a kívánt képre, majd Menü gomb --> Háttérnek beállít.
A főmenü háttere nem változik, azt csak a skin módosításával lehet.
Én ezt használom:

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4047) Viper26 válasza z123456789 (#4045) üzenetére


Viper26
nagyúr

Volt egy Samsung allshare megosztásom, vagyis van azt látta UPnP-n, de PC-n bezárom az allshare-t akkor nem lát semmit.
Letöltött feliratra értettem, igen, mert a mellé másoltat sem látja..más filmnél meg rendben van.
Denon AVR-1611 van itthon, azon keresztül megy a DTS.

NFS-ről jöhetne minden, akár pivátban akár itt és akkor holnap délután nekiesek, hátha..igen nálam is kábellel van PC-re kötve.

(#4046) Monngoose.:

Próbáltam ilyet, és nem volt ilyen opció, csak diavetítés, stb...annyit csináltam, hogy a megosztott mappába másoltam a fájlt.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#4048) stomi76 válasza z123456789 (#4045) üzenetére


stomi76
tag

persze mentettem előte:-)

(#4049) Monngoose válasza Viper26 (#4047) üzenetére


Monngoose
aktív tag

1280x720-as .jpg-vel próbáld. De jó az 1920x1080-as is.
Lehet, hogy régi a firm?

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4050) Viper26 válasza Monngoose (#4049) üzenetére


Viper26
nagyúr

3.0.7

Ez kép amúgy valami 2560xvalami volt, akkor lehet azért nem tetszett neki.

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.