Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) z123456789 válasza Rbert (#742) üzenetére


z123456789
addikt

Mit értessz azon hogy nem lehet bekapcsolni?Inaktív a menü megjelenítésben?
Bekapcsoltad, de nem müködik?
LG47LM660S ez a TV-d igaz?

Illetve (#743) AndrewTdi kérdése is jogos.

[ Szerkesztve ]

(#752) b.lajos válasza kiskacz (#747) üzenetére


b.lajos
tag

Még van egy apró különbség, a 800-ba van egy ventilátor, míg a 600-ba nincs. Az, hogy ez a venti zajos avagy sem, nincs tapasztalatom. Én az utóbbit használom külső vinyóval, probléma mentesen.

b.lajos

(#753) z123456789 válasza b.lajos (#752) üzenetére


z123456789
addikt

Hallani a ventilátort, de egyáltalán nem zavaró, pláne ha nézed a filmet.

(#754) coreska válasza kiskacz (#750) üzenetére


coreska
aktív tag

Ami a Jukeboxot illeti a szükséges dolgokat az adott filmek könyvtáraiba teszi.
Viszont ha akarsz csinálni agregált jukeboxot, akkor kell egy fix tároló.
Ebben az esetben bárhol is van a film, a film adatait mindig látod egy helyen összesítve.

(#755) kiskacz


kiskacz
senior tag

Köszi mindenkinek!

Huawei Mate 8

(#756) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Srácok!

van erről a Jukebox használatról és beállításról valami részletes leírás, hogy mit és hogyan kell elkezdeni? tehát 0-ról leírva.

(#757) gógyi


gógyi
aktív tag

Emberek! BD50-25-ös anyagokhoz magyar feliratot lehet valahogyan a Mede8errel keresni? Az enyém sohasem talál.

(#758) Rbert válasza z123456789 (#751) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Igen ilyen TV-m van.Egyszerűen nem lehet rálépni a menüben a CEC-re.(ki)
Kábelt tavaly vettem, még az Egreat R6S -hez, High speed HDMI kábel.
A gyári kábelt megpróbálom és beszámolok a történtekről.
Köszi a segítséget.

(#759) z123456789 válasza Rbert (#758) üzenetére


z123456789
addikt

A kábel cserét ezért tartom jó ötletnek.Nekem is bejött.Mondjuk idegesített hogy 3ból sikerült 2 kábelt úgy megvennem hogy nem tökéletes.

(#760) rappit4 válasza AndrewTdi (#756) üzenetére


rappit4
őstag

1.hsz...
(#757) gógyi:
Azért, mert a BD50/25-höz nem csinálnak feliratot, mert sok lejátszó nem is látja a feliratot, ha az (mondjuk) ISO fájl mellé rakod.

(#761) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

hmmmm.. Olvasom és csinálom a második HSZ-t, de szinte minden filmemre ezt írja ki.
ÖtleT?

(#762) Zsmester89 válasza AndrewTdi (#761) üzenetére


Zsmester89
őstag

Frissíteni kell a yadis-t.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#763) AndrewTdi válasza Zsmester89 (#762) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, igen, közben meglett, köszi

[ Szerkesztve ]

(#764) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

Akad néhány film amit feliratosan szeretnék megnézni (med600), azonban a feliratot nem jeleníti meg helyesen, pontosabban a hosszú magánhangzókat, így pedig majdnem használhatatlan. A felirat kezelés a nyugat európaira van állítva, de próbáltam másra is állítani, illetve több filmmel, sajna hasonló eredménnyel.
Van ötlete valakinek mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#765) snemeth válasza b.lajos (#764) üzenetére


snemeth
aktív tag

Alapbol az .srt-k eseteben East European szokott lenni, ha jol emlekszem. .mkv-ban meg UTF-8, hacsak nem rontotta el, aki csinalta. Megnezem, ha hazaertem. :)

(#766) snemeth válasza b.lajos (#764) üzenetére


snemeth
aktív tag

Szóval .srt esetében a Kelet európai szokott kelleni, .mkv-ba tett feliratnál Unicode (UTF-8) kell.

(#767) b.lajos válasza snemeth (#766) üzenetére


b.lajos
tag

Köszi szépen, az UTF8 lett a helyes..., többségében.

b.lajos

(#768) nyurga82


nyurga82
tag

Tudtok ajánlani Mede8er 1000X3D-hez 3,5-es merevlemezt? Valami csendeset. Ki mit használ?

(#769) gógyi válasza nyurga82 (#768) üzenetére


gógyi
aktív tag

Én ilyet vettem. Ennek van azért hangja, főleg induláskor.

(#770) Rbert válasza z123456789 (#759) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
A kábelcsere megoldotta a problémát,most már működik.Köszi a segitséget.

(#771) vlevi válasza nyurga82 (#768) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem egy wd red winchesterrel nem jarsz rosszul. Nnas-ba es hasonlo helyekre tervezte a wd, 24*7 uzemre. Nagyon csendes, meg a wd greennel is joval csendesebb. En ugyan nem medialejatszoban hasznalom, hanem letoltogetos gepre kotve usb3-as kulso hazban, de szinte folyamatosan megy, es semmi hangja. Ha nagyon fulelek, akkor legfwljebb azt lehet meghallani, amikor eppen elindul, es felporog.

(#772) BBéci válasza gógyi (#769) üzenetére


BBéci
titán

Egy év garanciás merevlemezt nem vennék, pláne ennyiért. A RED-re 3 évet adnak és csak 3000-3500 forinttal drágább.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#773) Zsmester89 válasza vlevi (#771) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én külső házban egy 2TB wd redet használok már fél éve a med600-al. Tökéletes, halk és nincs vele semmi probléma.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#774) z123456789 válasza Rbert (#770) üzenetére


z123456789
addikt

Örülök.Jó mozizást! :C

(#775) apszi


apszi
őstag

Sziasztok mindenki!

Egy villámkérdésem lenne felétek, amire előre is köszi a válaszokat. Kisassoltam magamnak egy MED600-as lejátszót. Kérdés az lenne, hogy a HDMI kimenete, hogy áll HDCP kompatibilitással? Ez azért lenne fontos, mert egyelőre egy régebbi megjelenítőre lenne kötve, ami viszont nem HDCP kompatibilis. Van erre nézvést valakinek érdemi információja? KÖSZI! :R

(#776) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Megoldható az valahogy, hogy a számítógépemben lévő winyóról, hálózaton keresztül tudjam lejátszani a médiákat?
Routerről van leágaztatva a számítógép és a med600 is kábellel... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#777) Crytek


Crytek
veterán

A hobbit - Váratlan utazás 3D BD50 EXTENDED 69.55 GB 2 BD iso

Ezt nem lehet valahogy megoldani,hogy lejátszás közben ne keljen cserélni lemezt hanem automatice játssza tovább a 2-es lemezt vagy ,még itt nem tart a technológia?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#778) rappit4 válasza Crytek (#777) üzenetére


rappit4
őstag

Próbáltad már, mert szerintem tudnia kell.

(#779) lagoon79 válasza Crytek (#777) üzenetére


lagoon79
tag

En pont most nezem, de 3d baromi zavaro, hatter elmosodott stb. Maradt a 2d

(#780) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

NAS-ról közvetlen le tud játszani normálisan egy 3d BD iso-t?

(#781) freddirty válasza Gsx-rr (#780) üzenetére


freddirty
senior tag

Le, bár volt olyan bd50 filmem aminél 1-1 húzósabb jelenetnél akadozott. Pl avatar 3d. És nem hálózati szűk keresztmetszet lehetett a probléma. (Legalábbis nem a nasnál...)

fred

(#782) bogabi válasza freddirty (#781) üzenetére


bogabi
senior tag

Akkor a hálózattal van bibi. Simán viszi a BD3D-t NAS-ról, ha minden rendben van. Próbáltad NFS-el?

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#783) freddirty válasza bogabi (#782) üzenetére


freddirty
senior tag

Nem hiszem, hogy a hálóval lenne a gond, kb. 70mbyte/sec-el lehet olvasni hálón stabilan. Ráadásul nem minden BD3D iso-val volt ilyen, jó párat gond nélkül lejátszott, de pont ma egy avatar 3d lejátszásnál a gyors és sok változó képet tartalmazó 1-2 jelenetnél akadozott. Inkább az lehet, hogy a lejátszó ethernet gigabit csatlakozását nem tudja kihajtani a meder. Ez nem lenne újdonság...
De annyira nem érdekel, 99.99%-ban nincs akadás. A buta scraper megoldása illetve a folytatás gombra véletlenszerű lefagyásai jobban idegesítenek...

fred

(#784) bogabi válasza freddirty (#783) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát BD3D-hez nem kell gigabit egyáltalán. Egy normálisan működő 100 Mbps-os háló tökéletesen elég. Esetleg a NAS procija nem bírja ha mellette mas is megy pl. torrent. Az én Dlink 325-ösöm csak kb. 30 Mbyte-ot tud, de még soha nem akadt semmi a Mede8er-en. Nekem még egyszer sem fagyott sem folytatáskor, sem máskor...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#785) Gsx-rr válasza bogabi (#784) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm!

Akkor lehet router-re kötött hdd-ről is menne ,bár ott akkor kérdéss a processzor teljesítménye.

(#786) freddirty válasza bogabi (#784) üzenetére


freddirty
senior tag

hmm, akkor nem tudom, lehet a hdmi a ludas, vagy az hogy te nfs-ről olvasol én meg smb-t használok, ami jobban izzasztja a medert. de annyira nem izgat.

fred

(#787) FeRkE válasza freddirty (#786) üzenetére


FeRkE
őstag

SMB-vel nekem is szoktak akadni a 20-25gigás MKV-k, ezeket már egy ideje NFS-en nézem, ott nincs ilyen gond.

(#788) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok,

most kezdem kiépíteni a hálózatomat otthon, és a NAS a merevlemezzel kb 1 hónappal hamarabb meglesz, mint a Med600/ST60 kombó. Elkezdeném töltögetni rá a BD50-es filmeket, de nem tudom pontosan, hogy mennyire kéne őket a Yadis-nak rendszereznem. A HD Filmek lenne a főkönyvtár, és az alatt lennének a műfajok szerint könyvtárakban, majd pedig a filmek nevei a leírás (pl Avatar 2009) szerint.

Kell ennyire rendszereznem, vagy a Yadis majd elosztja a nekem műfajokra? (pl filmek, mese, zene, sorozatok stb.)

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#789) rappit4 válasza gutentag (#788) üzenetére


rappit4
őstag

Nem kell külön mappába raknod, majd a Jukebox-nál tudod műfaj szerint válogatni, így rakd: HD Filmek/Avatar 2009 stb.

[ Szerkesztve ]

(#790) sirály69


sirály69
őstag

2 hónapja használok 1 MED600X3D-t.
Egy héttel ezelőtt a menüben mozogva kiválasztottam egy olyan filmet(.mkv) amit elkezdtem már nézni pár napja és kiírta, hogy nem támogatott.
Próba másik filmmel(.mp4)... nem támogatott! :W
Lényeg, hogy semmit nem volt hajlandó lejátszani. A probléma csak akkor szűnt meg, amikor lefuttattam a gépezeten a visszaállítás alaphelyzetbe funkciót.
Eddig nem is volt gond, de ma megint ezt csinálta, annyi különbséggel, hogy egy kikapcs/bekapcs után újra elkezdte lejátszani a filmet de közben kiakadt !!! :W :W :W
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja? Küldjem vissza gariba?
Még egy dolog furcsa, hogy ha az USB-n van már egy eszköz és rádugok még 1 eszközt akkor elcsúsztatja a meghajtó megnevezését...

Szerver Hosting Debrecenben

(#791) AndrewTdi válasza sirály69 (#790) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ilyen "nem támogatott" dolog nekem si volt. ON / OFF nekem is megoldotta.

(#792) sirály69 válasza AndrewTdi (#791) üzenetére


sirály69
őstag

És film közben is kidobott?

Szerver Hosting Debrecenben

(#793) AndrewTdi válasza sirály69 (#792) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nem, olyan nem volt.

(#794) gógyi válasza BBéci (#772) üzenetére


gógyi
aktív tag

Félek, már megint igazad van BBéci, rendeltem is egy Redet, ezt meg majd kikímélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#795) rappit4 válasza sirály69 (#790) üzenetére


rappit4
őstag

Ez lehet garis lesz

(#796) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, Ide is beírom amit a 3D lejátszás fórumba már megtettem, mert lehet itt talán jobb helye lenne a kérdéseim egy részének:

1. A MED600-nál azt írják transmission kliens. NAS-om lesz nemsokára egy WD My Cloud képében. Elképzelhető ezzel a lejátszóval, hogy mindkettő a hálózaton van és ennek a beépített transmission kliense seedel illetve leechel a NAS merevlemezére? Vagy csak a közvetlen rádugott USB winyóra tudja mindezt?

2. Vagy mit jelent nála a Samba server - NAS funkció?

3. A MED800 ehhez képes csak az usb 3.0 a különbség nagyságrendileg?

4. Gondolkozom éppenséggel Samu F6500 TV-ben is, de nem bízok a beépített softverében, sok negatív hozzászólást hallottam róla sajnos, hogy inkompatibilis a formátumokkal (pontosabban a DLNA az ami nem tudja, ugyhogy ez nem TV specifikus probléma), és remélem egy ilyesmi mediaplayer megoldás lehet a gondokra.

5. Mekkora előrelépés egy ilyen player a WDTV LIVE-hoz képest?

6. Jól látom, hogy egy ilyen media playerben mintha az XBMC köszönne vissza és annak minden jósága? Tartalom, borító, felirat online keresése? (scraper)

7. Vajon az új X-Box One képes lenne kiváltani ezt a fajta medialejátszót? (nyílván buta kérdés, hiszen megjelenés előtt még nem lehetnek tesztek róla, csak találgatás esetleg)

8. Mennyire gyors a kezelése, menükben lépdelés, tallózás, scraping?
Köszi

(#797) rappit4 válasza Szaszabond (#796) üzenetére


rappit4
őstag

3. a 800-ba lehet vinyót rakni és van benne egy hűtő venti.
4. Igen ezzel megoldódna a gondod a beépitett playerrel és képi illetvi hangminőségben is nagy előrelépés.
6. Igen jól látod, viszont azért nincs egy szinten az xbmcvel de playerek közül ez áll hozzá a legközelebb.
7. Biztos, hogy nem. Egy konzol játékra van kitalálva hiába próbálja ezt a microf*s másképp csinálni.
8. Elég gyors.

(#798) ProdyG


ProdyG
senior tag

hello, lehet veszek egy ilyen lejátszót, a 800-as verziót.
Azt szeretném kérdezni, hogy létezik hozzá Androidos alkalmazás, aminek a segítségével a telefonommal tudok vele zenét hallgatni (TV bekapcsolása nélkül)?
Wi-Fi ha jól tudom nincs benne alapból, mennyiért lehet hozzá külön venni wi-fi adaptert?
Youtube és torrent kliens rendesen működnek rajta?
köszi!

(#799) gógyi válasza ProdyG (#798) üzenetére


gógyi
aktív tag

Kb. 6ezer forintal drágább a wifis változat.Íme.
Androiddal jól működik a Youtube, torrentet nem próbáltam.

(#800) ProdyG válasza gógyi (#799) üzenetére


ProdyG
senior tag

"Androiddal jól működik a Youtube" - ezt nem teljesen értem.
De főleg az érdekelne, hogy zenehallgatáshoz muszáj-e bekapcsolnom a TV-t, vagy van hozzá valami androidos alkalmazás (jukebox). IOS-em nincs :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.