Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) e90lci válasza gutentag (#956) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
Nekem tökéletesen megy,Syno ds213 a mede8er 600-al az NFS.Ez alapján próbáld meg beállítani ez talán segít.http://wiki.xbmc.org/?title=NFS

(#1002) robi222 válasza Peak (#1000) üzenetére


robi222
senior tag

Igen mka ,de az erősítő dts-nek jelzi.A mappába egy atvork mappa, és egy mka fájl található plusz jpg.

(#1003) kabar válasza e90lci (#1001) üzenetére


kabar
senior tag

Biztosan megy már neki, csak annyira örül, hogy elfelejtette jelezni... :DD

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1004) kiskacz válasza kiskacz (#992) üzenetére


kiskacz
senior tag

Erre valaki?
Csak legalább az utolsó mondatra kérek reagálást, aztán befejeztem az aggódást... :R

Huawei Mate 8

(#1005) B@ldrick válasza kiskacz (#1004) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Én is most regisztáltam, de csak az accountnál írja az 5 évet. Viszont szerintem ez nem olyan fontos mert valószínű a gyári számhoz rendelték a garit amikor beaktiváltak.
Nekem is valaki a torrentre? (még nem tudom kipróbálni)

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1006) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Tegnap megnéztem a 600-on a szoftvert,mert néha akadt a BD50.iso. Erre azt látom hogy 3.0.2es van rajta. Pedig hivatalosan "csak" 3.0.1.van.
1 hete kaptam újonnan, hivatalos számával , regkártyával (amit már aktiváltam).
Másnál is vagy csak nálam nem akar akadás mentesen menni az 50-es.iso-k lejátszása?

(#1007) fusionfan válasza Möhe (#1006) üzenetére


fusionfan
csendes tag

Miről játszod le azt a BD50-et? usb lemez / nas (milyen kapcsolaton) / egyéb?

(#1008) FishAir


FishAir
senior tag

Hali!

Ide irányítottak ezzel a kérdéssel. Tud valaki segíteni?

iDontcare

(#1009) Möhe válasza fusionfan (#1007) üzenetére


Möhe
addikt

NAS -smb megosztás

(#1010) FeRkE válasza Möhe (#1009) üzenetére


FeRkE
őstag

Gigabites hálód van? Gigabites LAN portokkal rendelkező router és Cat5E vagy Cat6 kábelek?
Egyébként ha igen, az is kevés, SMB-n nekem is megakad ritkán még a BD25 körüi MKV is, NFS megosztást kell használni, azzal nincs ilyen gond.

(#1011) Möhe válasza FeRkE (#1010) üzenetére


Möhe
addikt

A hálózat rendben van (már ami a sebességet illeti) . Akkor az NFS-t erőltetem.
köszi

(#1012) Peak válasza Möhe (#1009) üzenetére


Peak
addikt

milyen NAS?
Spac? ARMs? x86? Nem mindegy ám!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1013) Möhe válasza Peak (#1012) üzenetére


Möhe
addikt

Syno NAS, beállítottam mindent ,portok ,ip-k fixálva,kipróbálva
rendben

(#1014) FishAir válasza Möhe (#1013) üzenetére


FishAir
senior tag

Most én is ezzel küzdök. Nekem csak az 1080p-s cuccok akadnak be néha. BD25, 50 (3d is) semmi gond, 720p sorozatok minden oké. Nálam NFS van. Samba-t fogom próbálni, mert azzal meg jó pc-n keresztül. Cat 5e van csak az egész házban. 1043nd router, syno 110j. Most közberaktam még egy gigás switchet a mednek, hátha.

Jah a fw az csak 3.0.1 úgyhogy nem az lesz a gondod.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#1015) Peak válasza Möhe (#1013) üzenetére


Peak
addikt

melyik synology?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1016) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Szasztok
egy olyan kérdésem lenne ha rákötnék a MED800-ra egy külső bd olvasót akkor tudná kezelni?

(#1017) Möhe válasza Peak (#1015) üzenetére


Möhe
addikt

213j

(#1018) freddirty válasza Möhe (#1009) üzenetére


freddirty
senior tag

Nekem is ugyanígy működik a lejátszó. Gyenge az smb megoldás benne. Próbáld NFS-ről.

fred

(#1019) FishAir válasza FishAir (#1014) üzenetére


FishAir
senior tag

Na a samba csak rontott a helyzeten. Visszatettem NFS-re és a Read és Write packet size-ot pedig átraktam 32KB-ra, mert 8-on volt. A meden az nfs optionsnál az rsize-t szintén 32KB-ra állítottam, most csak nagyon nagyon ritkán megy el a hang. Már a nasban lévő vinyóra gyanakszok. Egy 5400-as Samsung F1 Green van benne kb 5 éves, 200TB környékén jár szerintem szegénykém. Lehet megérett a csere?!

iDontcare

(#1020) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok,

lett aztán valamilyen megoldás a Yadis-ban a hosszú Ő és Ű problémára a szövegeknél?

Végignéztem a keresővel az előző hosszászólásokat, de sajnos nem találtam eddig semmi konkrétat a megoldásról.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#1021) FishAir


FishAir
senior tag

Még egy kérdés. Nekem HDMI-n megy a kép a TV-re és optikán a hang az erősítőbe. Az erősítő nem tud HD hangot. A hang beállításoknál az SPDIF passthrough-n van A HDMI auton, a surround sound-ot ha AC3/ DTS 5.1-re rakom, akkor néha beakad a hang, ha pedig don't care-re, akkor a DTS-t csak szetreoban adja az erősítőm. Mi lehet a gond?

iDontcare

(#1022) Bandikut


Bandikut
tag

Megjelent a 3.0.2 public beta, elég sok újdonsággal, javítással. A szokásos helyről tölthető le.

(#1023) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Most szeretnék MED600-ra váltani, eddig 2 évig egy A.C Ryan Playon HD mini 2-t nyúztam majdnem teljes megelégedéssel.
Ezt most tovább passzolom sógornak én meg feljebb váltok.

Lenne egy-két kérdésem. Az első, amit evidenciának gondolok, hogy működik, mégpedig a képek diavetítéses nézésekor tetszőleges zenét futtatni.
Eddig ez úgy működött nálam, hogy zenelejátszás elindít majd átlépés a photo mappába és mehet a vetítés. Ez MEDE8ER-en is megy valahogy?

Tudom nem nagy dolog, de család nagyon szeret így képeket nézegetni.

Másik kérdés a lejátszó NAS-ról kapja a tartalmakat, eddig a YAMJ-ot használtam, előtte Thumbgen-el YAMJ formátumra hoztam az nfo file-t és a program elkészítette a képet (borító, tartalom, háttérkép, film adatai, hangsáv, felbontás stb..)
Ezután futattam a YAMJ-ot ami létrehozott egy index.html file-t a video könyvtárban és ezt tallóztam be az
A.C Ryan-en.

Kérdésem ez a fajta struktúra (Video mappa/Film cím/nfo file + *.jpg (ami meg lesz jelenítve) működhet -e a MEDE8ER-en vagy álljak át yadis-ra vagy a lejátszó maga alapból mellérakja a képeket tartalmakat stb..

Annyit még hozzátennék, hogy a torrentnél seed-ben lévő filmek is ebben a mappában vannak az eredeti könyvtárnevükkel.

Köszi.

(#1024) Gianni1


Gianni1
csendes tag

Üdv!
Múlthéten én is med800 tulajdonos lettem.
lejatszo.hu-ról rendeltem és nekem már 3.02 volt rajta alapból.
Eddig nagyon tetszik a készülék, bár még ismerkedek vele.
Samsung smart tv felismerte Anynet+ eszközként. (Első estére hagytam bekapcsolva a torrent miatt és reggel meg csodálkoztam, hogy miért van kikapcsolva. A tv időzített kikapcsolással kikapcsolta a lejátszót is.)

1 kérdésem lenne is: Hogy lehet egyszerre több filmet megnézett-re jelölni? Vagy akár egy mappában az összes filmet? Egyenként megy, de úgy kicsit sokáig tartana.

(#1025) AndrewTdi válasza Bandikut (#1022) üzenetére


AndrewTdi
addikt

érdemes bétára frissíteni?

(#1026) Möhe válasza Bandikut (#1022) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem pár napos a med600, és alapból 3.0.2-van rajta, az hogy béta vagy sem nem írja az infó sáv.

(#1027) Bandikut válasza AndrewTdi (#1025) üzenetére


Bandikut
tag

Szerintem érdemes, teljesen stabilnak néz ki, és ha valami esetleg nem stimmelne, bármikor vissza lehet rakni egy régebbit.

(#1028) gutentag válasza gutentag (#1020) üzenetére


gutentag
tag

Erre valaki?

(#1029) Peak válasza Gianni1 (#1024) üzenetére


Peak
addikt

Gratula!
MEnnyire hangos valójában a ventillátora?
Ha pl. éjszaka teljes csendben bekapcsolod az eszközt, mennyire hallani?
Köszi a választ!
Üdv,Peak

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1030) Peak


Peak
addikt

Ez úton szeretném megköszönni ZSmester89 kollegának segitségét, hogy idejét nem sajnálva átjött hozzám és a rendszerbe illesztve tesztelhettem a Med600x3D lejátszót!

Felmerült egy kérdés. Használ-e bármelyikőtök Harman Kardon házimozierősítőt HDMI kábellel csatlakoztatva 600/800/1000 lejátszóval?
Nálam van egy jelenség, hogy véletlen szerűen pattog a hang, elmegy a kapcsolat hangbemenet szinten az erősítő szerint, HDMI csatlakoztatva. Azt tapasztaltam, hogy ha a video beállitásoknál 8 bites szinmélységet adok meg, megszűnt a probléma. Ha 10re tettem, akkor visszatért. ha 12 bitre állitottam, szinte azonnal megjelent a szaggatás, folyamatos forrás elvesztés jelensége.

Én arra következtetek, hogy a lejátszó a nagyobb számitási terhelés miatt mint ha nem tudná megfelelően tartani a szinkront a hangadatcsomagok lejátszásánál, ezért amikor az erősitő egy csomagnál nem kap időben adatpakkot, úgy veszi, mint ha megszűnne a hangjelfolyam, majd mikor jön egy új packet, újraszinkronizál és lejátszik megint.

Kérlek próbáljátok ki. és irjátok meg tapasztalatotokat.
Köszönöm.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1031) Gianni1 válasza Peak (#1029) üzenetére


Gianni1
csendes tag

Éjszaka még nem kapcsolgattam, de eddig egyáltalán nem vettem észre, hogy a ventillátornak bármilyen hangja lenne. Gyakorlatilag teljesen hangtalan.
Ha nagyon bele akarnék kötni, akkor talán a winchester hangjába lehetne indulásnál.

(#1032) bogabi válasza Peak (#1030) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha most úgy néz ki a bekötés, hogy Mede8er-ből HDMI-n be az erősítőbe, és onnan HDMI-n ki a TV-hez, akkor kösd rá direktben HDMI-n a TV-re. Ha így is szaggat a hang, akkor ott a játékos lesz hibás. Ha így nem tapasztalod a jelenséget (állítgatva a színmélységet), akkor máshol kell (szerintem) keresni a hibát. Ha a játékos a hunyó, akkor a TV-n is jelentkezni kell a hibának.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1033) Peak válasza bogabi (#1032) üzenetére


Peak
addikt

Ez nem igaz sajnos igy ebben a formában.
Mivel a TV képtelen a DTS HD Master Audio 7.1 nyers bitstreamet feldolgozni, egyáltalán lekezelni, ezért nem releváns ez a kereszt-ellenőrzés, hiába tennéd megm, ezzel nem tudnál meg semmi újat. Ezért ez a teszt rossz ötlet.

Esetleg egy másik HM erősítő lenne jó, amibe pont ugyan ilyen körülmények között kerül átküldésre és feldolgozásra a hang.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1034) bogabi válasza Peak (#1033) üzenetére


bogabi
senior tag

Opsz, ez igaz, de annyiban védem magam, hogy a postban nem szerepelt, milyen audio megy ki a játékosból... :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1035) Peak


Peak
addikt

Az angol nyelvű Mede8er fórumon van pár thread az előzőleg általam jelzett hibáról, a szakadozó hangról.
A problémát a Realtek chip hangkezelése okozza, amely valami miatt ha pause-t nyomsz, léptetsz, hangsávot váltasz lekapcsolja a HDMI kimeneten a hang bitstreamet, majd újra inditja. Értelem szerűen ez után a HM erősítő elektronikájának a kikapcsolás bekapcsolás után újból detektálnia kell a jelfolyamot, annak megfelelően elvégezni az előre programozott rutinokat, utána hallassz valamilyen hangot.
Ez hangkimaradáshoz vezet, pattogáshoz, sercegéshez is, amely nem csak idegesítő, de akár káros is lehet pl. a hangfalak számára.

A Sigma Design ezzel szemben úgy oldotta ezt meg, hogy folyamatosan nyitva tartja a hangstream csatornákat a digitális kimeneteken, ebből adódóan ilyen jelenség nem tapasztalható HM erősítőknél.

+1 pont a PopcornA400nak!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1036) #75912448 válasza Peak (#1035) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig ezt jó néhányszor leírtam már, több generációra visszanyúló jelenség. Onkyo tulajoknak a legrosszabb, nekik lehet a legnagyobb hangerejű a recsegés, gyilkolván a hangsugárzókat, különösképp DIRECT módban.

(#1037) Peak válasza #75912448 (#1036) üzenetére


Peak
addikt

az a durva, hogy nem tűnik bonyolultnak a probléma kezelése, javítása.
lehet hogy a realtek sdk nem ad rá lehetőséget, akkor meg b@#ák meg. Sigma wins!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1038) #75912448 válasza Peak (#1037) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, tuti SDK vagy nem törődnek vele. Ráadásul értelmét sem látom minek leválasztani a hangot :F

(#1039) Peak válasza #75912448 (#1038) üzenetére


Peak
addikt

esküszöm ha ezt a TV kikapcsolódást meg tudom oldani az A400as mellett, akkor leszarom a gagyibb kezelhetőséget meg a lassú menüt, veszek egyet.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1040) djpundro2 válasza Peak (#1039) üzenetére


djpundro2
tag

MED1000X3 V3.0.2, egy lejatszom van es ratettem egy uj skin t ,de latszik (bejelöltem feketevel a kepen ) a regi menünek a betüi .
Probaltam mar többször is rarakni ,de nem tudom mi lehet a hiba :

(#1041) Peak válasza djpundro2 (#1040) üzenetére


Peak
addikt

ha jól rémlik, akkor az opciókban van egy beállitási lehetőség, hogy kétnyelven jelenjen meg a menü... azt valahogy ki kell kapcsolni...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1042) #75912448 válasza Peak (#1039) üzenetére


#75912448
törölt tag

Visszahúz a sötét erő. :D Ha úgy érzed nyugodtan megveheted, főleg vetítő mellé. Ha a családnak nem gond, én inkább építkeznék egy 15w TDP 3D, 4k Kabinire, valami apró itx házikóba. Távval, SSD-vel 80-ból az is meglehetne.

(#1043) djpundro2 válasza Peak (#1041) üzenetére


djpundro2
tag

PEAK KÖSZI

Setup ---> MISC ----> Home Page Text Set to 'Off'

EZ VOLT A BAJ

(#1044) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Csatlakozom a klubhoz egy MED1000X3D-vel. :R Bekötöttem, beállítottam elvileg megy. Hamar rájöttem hogy LAN-on keresztül kicsit lassú az adatátvitel, így USB-n másolok a belevásárolt HDD-re.

2 kérdés viszont felmerült:

1. Véletlenül formáztam a beépített Flash memóriát. Ezzel nem követtem el hibát?
2. Milyen programmal lehet távvezérelni a MED-et Ipad4-ről?

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1045) Möhe válasza Carasc0 (#1044) üzenetére


Möhe
addikt

A 2-re: M8 Remote (i5-n működik, fizetős)

A többire sajna nem tudom a választ.

(#1046) Carasc0 válasza #75912448 (#1036) üzenetére


Carasc0
őstag

Ilyet én is észrevettem hogy tekerés esetén elnémúl de megszólal... Viszont recsegés nincs, és az erősítő sem vált kódolást... hmm

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1047) Zsmester89 válasza Peak (#1030) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én köszönöm a vendéglátást és a mozihangulatot :)

Sajnálom, hogy az Onkyo erősítőknél is kijön ez a probléma, mert én pont azokban gondolkoztam.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1048) Möhe válasza #75912448 (#1036) üzenetére


Möhe
addikt

Onkyo 508-am van. De nekem nem recseg. Pontosan milyen beállításon jelentkezik a recsegés?

(#1049) #75912448 válasza Möhe (#1048) üzenetére


#75912448
törölt tag

Többnyire, ha az erősítőt úgynevezett Direct módban használod, jellemzően ekkor szokott recsegni az Onkyo-Realtek páros. Természetesen nem vonatkozik az összes lehetséges párosításra, ahogy akkor sem jellemző, ha az erősítő Surround módban üzemel. Sajnos utóbbi sem garancia, napokban egy 50x Onkyo-med600 tulaj panaszkodott recsegésre a házimozi topikban. Örülj neki, h nálad minden OK. Tény, hogy auto surround módban még én sem hallottam, tapasztaltam az említett jelenséget.

Előfordulhat még 1-2 tényező, amit nem ismerünk és beleszól a kérdésbe. Ahogy az is tény, hogy rengeteg Onkyo tulaj van, ennek ellenére panaszáradatot azért nem hallani.

(#1050) Peak válasza Möhe (#1048) üzenetére


Peak
addikt

Egész konkrétan ha HDMI passthroughn tolsz neki DTS HD Master Audio hangsávot, és mondjuk 12bites color depth mellett.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.