Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
feltettem a v3 véglegest.Az IP tv működést elmagyarázná vki?..az működik ami benne van a default mappába, de hogyan lehet hozzá adni +csatikat,

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#452) FeRkE válasza 206 cc (#451) üzenetére


FeRkE
őstag

(#453) FeRkE válasza bbmt (#450) üzenetére


FeRkE
őstag

IP TV-hez linkeket honnan tudok szerezni ? köszi

(#454) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nekem egy kis kapcsolódási problémám lenne. A szm.gépről akarom megosztani a netet, kábel bedugva, a számítógép által fogott netet híd kapcsolatba teszem a vezetékes (med8er) kapcsolatával. Automatikus dns és ip kiosztást adok ki az okoson, de nem látja a netet.
Megoldást tudtok rá?
Köszi

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#455) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

valaki elmagyarázhatná ezt az iptv dolgot szájbarágosan :B hogy müködik,hozzáadás stb...

bendeguz_HUN

(#456) Tido


Tido
aktív tag

Na mostmár én is egy büszke tulajdonosa vagyok egy 600X3D-nek.
Felraktam a 3as firmwaret is. Azt megkérdezném, hogy én nem olvastam el elég alaposan a leírást, vagy más se találja, hogy hogyan lehet előcsalni a DVDn a menüket. (pl hogy lejátszás közben a root menühöz vissza tudjak menni?) Mert a DVD amikor megnyomom a 'helyi menü' gombot, és ott rámegyek akkor nekem azt írja ki hogy ismétlés kikapcsolva.. Mintha más lenne a fordított szöveg helyén, mint az angol eredetiben...

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#457) rappit4 válasza Tido (#456) üzenetére


rappit4
őstag

Nyomd meg az F3-at és elvileg ki fogja írni, hogy BD Menu On

(#458) Tido válasza rappit4 (#457) üzenetére


Tido
aktív tag

Azt ki is írja, de - csak tegnap este próbálgattam - emlékeim szerint nem dobott vissza DVD menüjébe.. Előző lejátszónál ott volt külön DVD gomb, ami mindig a DVD jelenetválasztós részéhez dobott oda.
De majd este kipróbálom, hátha csak én nem figyeltem oda.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#459) rappit4 válasza Tido (#458) üzenetére


rappit4
őstag

Akkor beállítás gomb a filmél és top menu vagy valami ilyesmi, most pontosan én sem tudom.

(#460) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
600X3D v.3 fw. Van rá lehetőség, hogy a játékoson, tetszőleges online tv adást (pl. MTV) nézzek?
Mikor a böngészőjében próbálom megnyitni, akár más online tv csatornát is, hiányolja a flash playert, de telepíteni nem engedi.
Köszönöm a segítséget!

(#461) snemeth válasza Gaberking (#460) üzenetére


snemeth
aktív tag

Igen. Le lehet tölteni egy leírást pdf-ben, amiben benne van, hogy mit kell csinálni. Ugyanott van, ahol a firmware letöltése is.
Egy m3u szerkezetű és .iptv kiterjesztésű fileba kell beleírni a nézendő streamet. Elmented, aztán a lejászón megkeresed és "leokézod". Aztán ha jól csináltál mindent, akkor az Internet | Iptv funkción belül megtalálod.

(#462) Gaberking válasza snemeth (#461) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#463) satmen válasza snemeth (#461) üzenetére


satmen
tag

Adva egy Mede8er 600 X3D. Hol lehet arról (magyarul) olvasni, hogy eme kütyüvel, hogyan és milyen online tv adásokat lehet nézni? :R

(#464) 206 cc válasza satmen (#463) üzenetére


206 cc
senior tag

Talán a magyar fórumon esetleg?! :C :C

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#465) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A fent lévő fórum egyik adminjának elküldené valaki az email címét?
Elméletileg belépve "csapat" részben ki vannak írva. (nem tudok bejelentkezni már hónapok óta, azt írja, h adminnak kell jóváhagyni)
Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#466) satmen válasza 206 cc (#464) üzenetére


satmen
tag

Köszönöm! :)

(#467) zolyka1205


zolyka1205
csendes tag

[Mede8er MED 500X]

"Igaz hogy a munka még nem ölt meg senkit,de hát miért kockáztasson az ember."

(#468) rappit4 válasza zolyka1205 (#467) üzenetére


rappit4
őstag

Ez már egy eléggé régi modell. Mi ebben a videóban a különös?

(#469) gógyi


gógyi
aktív tag

Urak!
Ha vennék egy ilyen szerkezetet, működne USB-s wifistickkel?

(#470) Pety válasza gógyi (#469) üzenetére


Pety
senior tag

Szerintem nem működik wifi-stick-kel,6000ft a különbség
amin van wifi,megéri szenvedni?
A jobb minőségű filmekhez(BD) meg szvsz kábeles megoldás lesz csak jó.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#471) 206 cc válasza gógyi (#469) üzenetére


206 cc
senior tag

Vegyél olyat amiben már alapból benne van a wifi!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#472) gógyi válasza 206 cc (#471) üzenetére


gógyi
aktív tag

Értem, köszönöm a választ mindkettőtöknek :) . Csak azért kérdeztem, mert ilyen wifi-stickem már van.

(#473) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nektek működik a Jadis?
Nekem folyton hibát ír ki egy ideje, már az adatbázishoz sem tud csatlakozni, hogy megtaláljam a borítókat.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#474) anri-ur


anri-ur
tag

Megjelent a 3.0.1 Katt

(#475) Pety válasza Zsmester89 (#473) üzenetére


Pety
senior tag

nekem sem működik pár napja,nem keres borítót de nem ír hibát sem :(((

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#476) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Nincs véletlenül itt olyan kolléga, aki ASUS O!Play BDS-700-ről váltott volna Mede8er-re? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#477) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#476) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e lehetőség állítani valamit a HDMI kimeneten, hogy mit küldjön ki a lejátszó?
Csak mert az Asus-nál simán bedugtam a HDMI-t, és brutál jó volt a kép, a 600X3D-nél viszont nekem kellett konfigurálnom az első bekapcsoláskor...
A probléma ezzel az, hogy a két készülék nyújtotta 3D élmény köszönőviszonyban sincs egymással...
Az asus olyan szinten jobb volt, hogy azt el sem akarom hinni, hogy ez nem beállítás miatt van...
Van valakinek valami ötlete, hogy mit állíthattam be rosszul?
Csak mert hiába állítgatok át dolgokat, a 3D nem javul semmit... :O
És kezdem visszasírni a 3D BD 25/50 ISO-t szaggató asus-t...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#478) 206 cc válasza s7evcsenko (#477) üzenetére


206 cc
senior tag

Mi a gond a 3D-vel?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#479) s7evcsenko válasza 206 cc (#478) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az a gond vele, hogy alig van térhatása...
Az asusnál kijöttek az orromig a dolgok, ennél meg alig jön ki, és ezt az alig jön kit is csak kis jóindulattal mondhatom.
Journey 2: The Mysterious Island - itt a leglátványosabb, mert ebben vannak egész korrekt jelenetek...
A vége felé, amikor eldobja a szigonyt a Rock, az az asuson olyan volt, hogy hátrakaptam a fejem, ennél meg épp hogy kinéz a tv-ből...
Aztán amikor felülről pásztáz egy romos várost a kamera és az egyik Isten szigonyának elvileg ki kellene jönnie, az a mede8ernél nem túl látványos, az asusnál durva... és ezek csak a nagyon látványos jelenetek.
Az egész 3D ennél olyan semmilyen... van, de semmi extra...
Az asusnál olyan volt, hogy nem is akartam 2D-ben nézni filmet... néha kirázott a hideg a látványtól...
Ezért is gondolom, hogy valamit rosszul állíthattam be, mert kétlem, hogy ekkora különbség legyen a két lejátszó közt!
Minden más ugyan az... HDMI asusból kihúz, mede8er-be bedug... ennyi történt.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#480) 206 cc válasza s7evcsenko (#479) üzenetére


206 cc
senior tag

Mit is kérdezzek...milyen tv?? milyen release?? amin ezt próbálod

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#481) bbmt válasza s7evcsenko (#479) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

A 3D mélységet állítottad már?

A kanál a gyengék villája

(#482) rappit4 válasza s7evcsenko (#479) üzenetére


rappit4
őstag

Film közben nyomd meg a beállítás gombot és a mélységet vedd 0-ra.

(#483) bbmt válasza rappit4 (#482) üzenetére


bbmt
senior tag

0-ra? Nekem alapból 8-on volt és 14-15-re állítva lett igazán mélységérzet és a demo filmen is akkor jött ki az orromig a vadászrepülő.
Igaz én projektorról nézem.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#484) rappit4 válasza bbmt (#483) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem a 0 a legjobb, az a természetes a többi az már módosítja az effekteket.

(#485) s7evcsenko válasza 206 cc (#480) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mint mondtam minden feltétel ugyan az mindkét lejátszónál...
A film BD50 3D ISO, Pana 55ST50.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#486) 206 cc válasza s7evcsenko (#485) üzenetére


206 cc
senior tag

hmmm...én azt mondom akkor a QDEO az Asus esetében jól teszi a dolgát.Amennyiben belegondolsz az az egyik legjobb minőséget produkáló video chip a piacon,ha már a szoftver sz@r a készülékben legalább a kép legyen jó!
Mellesleg én pont azt hallottam-olvastam az Asusról hogy a 3D BD isokat alig tudja lejátszani(már hdd-ről értem ugye)...akadozik,lefagy....
Tény hogy nekem nem volt olyan így nincs összehasonlítási alapom a 3D-s képélményt illetően.Azt viszont elmondhatom,hogy pl egy Pioneer bdp-150 playerrel összehasonlítva az MED600-nak nem volt szégyenkezni valója.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#487) rappit4 válasza s7evcsenko (#485) üzenetére


rappit4
őstag

Próbáltad a mélységet?

(#488) s7evcsenko válasza rappit4 (#487) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, próbáltam, de annyit nem változik a dolog, hogy azt mondhassam ez lehet a gond.
Ugyanis az egész 3D nincs sehol as asushoz képest, de a kitörő effektek a leglátványosabbak ugye, ezért hoztam fel ezt példának.
Azt elfogadnám érvnek, hogy ennyivel jobb az asusban a QDEO, de akkor mitől kerül effektív többe ez a mede8er?
Mert ugye az asusba van egy korrekt kis Blu-ray lejátszó is építve, ami már önmagában is egy elég húzos összeg kellene legyen...

(#486) 206 cc
Jól olvastad...
"És kezdem visszasírni a 3D BD 25/50 ISO-t szaggató asus-t..." ezzel kezdtem a történetet. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#489) 206 cc válasza s7evcsenko (#488) üzenetére


206 cc
senior tag

Már bocs de a Med600-as az 40K míg az Asus 700-as az 50K...ez csak átlag ár ugye ....szóval melyik is kerül ??? :Y :Y
Épp csak 25%-al drágább az asus!!!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#490) McAdam6 válasza Pety (#475) üzenetére


McAdam6
tag

API váltás történt a moziadatbázisnál, a Med saját scraperét már frissítették, a yadis írója kis türelmet kér...

(#491) s7evcsenko válasza 206 cc (#489) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Te el is olvasod azt amire reagálsz? :F
Keress már rá arra is, hogy egy alap mezei BD lejátszó mennyibe kerül és add már össze a Med árával... :W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#492) gógyi


gógyi
aktív tag

Vettem ma egy ilyen UFO-t , még csak próbálgatom, de pl az .x264 -t nem játszák le? Még a hdmi kapcsolatot is eldobja tőle?

(#493) 206 cc válasza s7evcsenko (#491) üzenetére


206 cc
senior tag

Mi köze van egy alap BD lejátszónak a Medhez??..
Te hasonlítod az Asushoz ember... :W :W :W
Ki beszél itt alap lejátszóról??...ami egy kategória az ugye legalább 3D képes lejátszó és mint említettem pl.a Pioneer ami ugye 40K szintén.Szóval miről is beszélsz?

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#494) s7evcsenko válasza 206 cc (#493) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Olvasd át még egyszer amit írtam... részemről téma lezárva. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#495) 206 cc válasza s7evcsenko (#494) üzenetére


206 cc
senior tag

Leírod hogy van-volt egy Asus BD lejátszód egy jó video chippel egy rossz hardver résszel ehhez egy még rosszabbul konfigurált szoftverrel,egy 20 dolláros optikai meghajtóval és kiváló volt a 3D-s képe már amikor le tudta játszani a filmet.
Most van egy jó multimédia lejátszód kevesebb pénzért,jó hardverrel profi firmware támogatással egy jó fórummal de neked nem tetszik a 3D-s élmény rajta....és hiányolod a 20 dodós optikai meghajtót belőle.Igaz ez egyáltalán nem szempont a multimédia lejátszóknál!!
Mi lenne veled ha egy "popi 400-ast " vettél volna, amiben ugye a legjobb áramkörök dolgoznak,de ugye van nem kevés probléma a szoftverrel és dupla az áron van mint a med....????

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#496) s7evcsenko válasza 206 cc (#495) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért ennyire ne rugaszkodj el attól, amit írtam...
"Ugyanis az egész 3D nincs sehol as asushoz képest, de a kitörő effektek a leglátványosabbak ugye, ezért hoztam fel ezt példának.
Azt elfogadnám érvnek, hogy ennyivel jobb az asusban a QDEO, de akkor mitől kerül effektív többe ez a mede8er?
Mert ugye az asusba van egy korrekt kis Blu-ray lejátszó is építve, ami már önmagában is egy elég húzos összeg kellene legyen..."

Ennyit írtam... ennek fényében nem értem az árképzést, de biztos én látom rosszul, elnézést kérek.

Mint írtam korábban is, eszem ágában nem volt fikázni a med-et, csupán nem értem, hogy mi kerül ennyibe egy szinte gyufásdoboz méretű lejátszóban, amin azért van még mit csiszolni, hisz a legtöbb BD25/50 ISO-t menü nélkül tudja csak lejátszani, ugyan ezen fileok 3D-s verziójából nálam HDD-n lévő 10db közül 2db-ot nem tudott elindítani sem, azt írja, ennek a filenak a lejátszásához 3D képes eszközre van szükség... :B
A maradék 8 meg olyan amilyen.
Attól, hogy hetente adnak ki hozzá új firmware-t, attól a lejátszó még nem jó!!
Az asus sem tökéletes, mint ahogy olvashattad a véleményem róla, de a második darab, ami nálam járt, így a med képességeinek tudatában már vállalható lejátszó lett volna.
Mert inkább nézem úgy, hogy 5percenként szaggat egyet a lejátszó, és a maradék időben ráz a hideg az effektektől, mint sem nézzem ezt a 3D-nek nevezett képet.
Itt hozzátenném, hogy az asus minden menüt lekezelt, és minden filet elindított, pedig ha jól emlékszek a dátumra, megjelenése óta nem jött ki rá frissítés.
Én segítségért jöttem ide, nem vitázni. Ha ez ilyen, akkor nincs mit tenni... megy vissza a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#497) tomic


tomic
addikt

3D mélységet hol kell állítani?

(#498) s7evcsenko válasza tomic (#497) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Film lejátszása közben megnyomod a option gombot, és előjön az oldalsáv, ahol a depth a mélység.
Az option gomb pedig a lefele nyíltól balra van.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#499) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok!

A YaDis nem működik a gépen.
Minden ugyan úgy van mint 1 hónapja, most szedtem új filmeket és nem tudok borítót adni nekik.
Azt írja, hogy nem található a video fájl?
Látni, látja a film könyvtárakat, de nem generál borító.
A régiek közül is sok azonosítatlan média megjelölést kaptt.

Próbáltam a beépített lehetőséggel iss, de borit az sem adott, igaz legalább szöveget talált.
Minden mint régen Csak cím és évszám megadva.

Régebben pöpecül ment minden.
5 let esetleg.
köszi!

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#500) FeRkE válasza ITI-san (#499) üzenetére


FeRkE
őstag

#490.hsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.