Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) tl-x válasza eric.cartman (#1500) üzenetére


tl-x
őstag

Nincs tapasztalatom vele de én ilyet akartam venni: Synology DS112J DiskStation, elvileg ki is csomagolja letöltés után a megadott mappába automatikusan a tömörített fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#1502) eric.cartman válasza tl-x (#1501) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1503) FeRkE válasza Z0mbi (#1499) üzenetére


FeRkE
őstag

Milyen firmware van rajta? Amikor megvettem, azzal nekem sem ment, azóta frissítettem párat, már megy rendesen. Ne add el, mert sokkal rosszabb routerre kötött winyóval torrentelni. Az NSA még sose fagyott mióta megvan, míg a routerrel kínlódtam havonta-ket havonta Tomato+optware-ral.

(#1504) Werkly válasza snemeth (#1498) üzenetére


Werkly
őstag

Nem komponens!

(#1505) tl-x válasza Werkly (#1494) üzenetére


tl-x
őstag

Ha meg tudod oldani az utp kabelezest akkor folosleges a wifis szerintem. Kabellel stabilabb gyorsabb az atvitel.

(#1506) junkpod válasza Z0mbi (#1480) üzenetére


junkpod
nagyúr

nincs MED-em, de gyanúm szerint ha egy hdd-t tartalmazó médialejátszót valamire rákötsz mint USB-HDD-t akkor az átvált massive-storage módba, azaz csak egy hordozható-vinyó lesz belőle. Tehát közben nem tudod futtatni a player lejátszó szoftverét. (legalábbis máik Realtekesnél ez így működik)

Box's don't touch!

(#1507) junkpod válasza eric.cartman (#1500) üzenetére


junkpod
nagyúr

fáradj át ide:
http://prohardver.hu/tema/milyen_nas-t_vegyek/hsz_1-50.html

Box's don't touch!

(#1508) e90lci válasza eric.cartman (#1500) üzenetére


e90lci
senior tag

Synology DS 214 :K

(#1509) eric.cartman válasza e90lci (#1508) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi, ezt kicsit drágállom, de a DS213J nagyon szimpatikus. ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1510) hriska válasza eric.cartman (#1509) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem DS213 van, 1000X3D mellett. Sima ügy.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1511) dgabro


dgabro
tag

Sziasztok!

Most jött el az idő, hogy beszerezzek a TV mellé egy kis media lejátszót. Teljesen süket-néma vagyok a témában, ez lesz az első ilyen szerkezet a háznál, de még a közvetlen baráti körömben is, ezért lenne néhány kezdő, és talán egyértelmű kérdésem :)

A kiszemelt egy MED600-as lenne.

- gyakorlatilag a lejátszó a router mellett lesz 20 centivel, simán összekötöm majd a kábellal, így nincs szükségem a wifi-s változatra ha jól gondolom.
- a beépített torrent kliens nagyon jól hangzik, de ez azt is jelenti amire gondolok? Vagyis: a lejátszás a korábban is használatban lévő külső HDD-ről megy majd, ez fixen ott lesz a kis MED-re kötve, és betudom állítani, hogy szépen erre töltse le a filmeket, illetve folyamatosan seed-eli is őket innen, mi pedig simán tudjuk nézni majd különböző ide-oda másolgatások nélkül a filmeket?
- a beépített jukebox is nagyon tetszetősnek tűnik. Ez is szépen működne az előbb felvázolt helyzetben? Vagy ez hogyis működik tulajdonképpen? Nem pontosan világos ez számomra, teljesen kezdőként fogom tudni ezt a számomra kecsegtető dolgot alkalmazni? Vagy ha nem, akkor mit kell nekem ahhoz csinálni, hogy ne egyszerű mappa nézetben tudjunk a filmek között válogatni, mint jelen esetben a TV belső lejátszóját használva?

Hiretelen ezek jutottak eszembe, köszönöm szépen ha válaszoltok, mégha tényleg irtó amatőr kérdések is ezek.

Nagyjából két hét múlva szeretném megrendelni a ketyerét, addig szeretnék már kicsit felkészülni belőle, jövök is olvasgatni ide serényen.

(#1512) eric.cartman válasza dgabro (#1511) üzenetére


eric.cartman
senior tag

- téves -

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1513) eric.cartman válasza hriska (#1510) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#1514) Ispy


Ispy
veterán

Medre van valami franko custom skin, sajnos a gyáritól kiráz a hideg :B

(Mármint, persze, tudom, hogy van, de olyan kéne, amit már használ itt valaki és még működik is :D )

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1515) fgo


fgo
tag

Lejátszóra van valamilyen androidos remote app?

(#1516) Zacsi7 válasza Ispy (#1514) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Ezek szerintem mind működnek, én is innen vettem:
http://www.mede8erforum.com/index.php/board,135.0.html

(#1517) Ispy válasza Zacsi7 (#1516) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, akkor kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1518) Szaszabond válasza dgabro (#1511) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

- Igen, nem kell neked a wifi változat
- Be lehet állítani a torrentet úgy ahogy írtad és nézheted is a filmeket onnan
- A torrentezett dolgokat nem fogod tudni jukebox nézetben automatikusan nézni, hacsak nem a torrent generálásának pillanatában már a szabályoknak megfelelő helyre töltöd (mert akkor igen) - a szabályok meg le vannak írva a kézikönyvben , de nagy vonalakban: egy film egy könyvtárban és a könyvtár neve legyen a magyar film cím és ekkor fog majd a media scraper keresni az online adatbázisban. A Sorozatoknál pedia a főkönyvtár nevében kell lennie a "TV Series" szavaknak és az egyes sorozatokon belül pedig a Season 01, 02 stb tagozódásnak és ezeken belül kell lennie az adott sorozatepizódoknak S01E01 vagy hasonló megkülönböztető elnevezéssel a részekhez.

(#1519) mikoljan válasza fgo (#1515) üzenetére


mikoljan
tag

Van remote-app Android-ra, de szerintem nem az igazi.
Az igazi nagy durranás még készülőben van, ami nem csak "távirányító" lesz, hanem a jukebox-dat is lehet rajta böngészni:
[link]
[link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1520) dgabro válasza Szaszabond (#1518) üzenetére


dgabro
tag

Köszönöm szépen, jó lesz ez :) :R

(#1521) fgo válasza mikoljan (#1519) üzenetére


fgo
tag

Kösz ,akkor megvárjuk a fejlesztés.

(#1522) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Valahogy nem akar ez a beépített Jukebox összejönni!
Következő a felállás:
Adott egy 1000X3D és egy Nas amin a filmek vannak és innét szeretném beszkennelni a filmeket.A Nas-ra Sambán csatlakozok (tudom nem a legjobb,de eddig nem volt akadásom).
Beraktam kedvencekbe,indítom a szkennelést:
Szkennelés folymatban.....
Nem találtam filminfókat....
Szkennelés befejezve...
Igaz,nem minden mappa neve megfelelő az elvárásoknak,de néhányat átneveztem aszerint amit a leírás ír (film cím,év),és mégsem talál semmit!
Net megy a Mederen,ezt ellenőriztem (kábelen kapja).Jukebox engedélyezve.3.0.2 FW
Van valakinek ötlete hogy mit rontok el?
Köszi

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1523) Zacsi7 válasza hriska (#1522) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Szia!
Ugyanezzel szoptam én is.
Ezt a választ kaptam: "A NAS-on ellenőrizd le a folder/file ACL-eket, legyen írás jog is a megfelelő csoportoknak."

Megcsináltam (adtam jogot) és már működött is.
Én végül sem a mappákat, sem a fájlokat nem nevezem át. A beépített Jukebox szkenner 80-85%-ban megtalálta a filmeket. A maradékot meg kézzel, távirányítóval megkerestem.

Ha nagyon nem találta, akkor egy böngészőben IMDB -n kikeresed, és a címsorban található számsort adod be a keresőben.
pl: http://www.imdb.com/title/tt1277953/ innen ezt: 1277953

Egyedül a koncert filmekkel volt macerás. Soknak nincs adatlapja, meg a rossz könyvtárszerkezet is bekavart. De végül azt is sikerült meggyógyítani.
Hajrá.

(#1524) hriska válasza Zacsi7 (#1523) üzenetére


hriska
aktív tag

Milyen Nas-od van?Mert ha minden igaz én adminként belépve mindenre jogosult vagyok.
Köszi

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1525) Zacsi7 válasza hriska (#1524) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

DNS320.
Nem neked kell jogosultnak lenni, hanem a lejátszónak kell tudnia írnia is a pl. Film könyvtáradba.
Abba a könyvtárba amelyiket le akarod szkennelteteni.

(#1526) hriska válasza Zacsi7 (#1525) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem Synology van,de itt nem találom külön ezt a beállítást. :(((
Azért köszi,még nézelődök

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1527) Zacsi7 válasza Zacsi7 (#1525) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

DNS-320-as NAS,
NFS -es könyvtár megosztás esetén:

Advanced/ Network Shares
itt kell megadni, hogy melyik könyvtárat akarod megosztani.

Add/ kitallózod a könyvtárat
Select users to access the shared folder: All accounts
Read / write !!!
Access methods: NFS
NFS share: Host: itt add meg a lejátszó FIX IP címét: pl: 192.168.1.112
Write: bepipálni !!!

A routeren add meg (nem tudom nálad hogy van) a Static DHCP résznél, hogy melyik eszköz (amely MAC addressel van azonosítva) milyen fix IP címet kapjon.
Nálam Pl:
Nas: 192.168.1.111
X3D: 192.168.1.112

Elvileg kész.
Ha ennek nekiállsz akkor ne a SAMBAt álligasd, hanem állítsd be az NFS-t. Miért használsz SAMBAt?

(#1528) Zacsi7 válasza hriska (#1526) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Na tessék. A Synology egy nagyon jó NAS, jó magyar terméktámogatással. Ha nem megy, ott biztos megtalálod hogyan kell beállítani az NFSt. Nem hiszem hogy bonyolultabb mint nálam a Dlinknél és én sem vagyok informatikus kocka.

Hehe meg akartam nézni, de zárt a fórum. Ha jó helyen vetted a nast, akkor be tudsz regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#1529) Kékkutya válasza hriska (#1526) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

File Station-ban a folderen jobb egér és a repülőmenüben a Properties menüpont Permission füle.

(#1530) Zacsi7 válasza Zacsi7 (#1528) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Ez nem segít? http://www.youtube.com/watch?v=64l-BmPqxJk

(#1531) Zacsi7 válasza mikoljan (#1519) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Viszont én kipróbáltam a SKIFTA-t.
Nagyon jó!
Telefonról tudom vezérelni a MEDet, UPNP-n keresztül, hogy melyik zenét játsza le úgy, hogy a TVt nem kell bekapcsolni. A zene meg nyilván jön az erősítőből.

Apró szépséghiba, hogy belefutottam néhány nem lejátszható mp3-ba, amivel korábban nem volt baj.

(#1532) Szaszabond válasza hriska (#1522) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

nézd meg http://www.themoviedb.org/ hogy a film címe amit a mappádnak adtál fent van e ezen az oldalon (pontosan ilyen néven kell elnevezned a mappádat is) és kb ennyi valamint egy film legyen csak a mappában.

(#1533) Zacsi7 válasza mikoljan (#1519) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Nem kell ugyanazon névnek lenni a mappában! Bele is őszültem volna. Néhányat nem fog találni, azt kitallózza kézzel. Nem kell Yadis, meg YAMJ sem!
Nincs írási joga a lejátszójának.

[ Szerkesztve ]

(#1534) andrew-msi válasza Zacsi7 (#1523) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem sem ment, így én ezzel oldom meg.
http://prohardver.hu/tema/mede8er_jukebox_medialejatszo/hsz_2-2.html
Bár nálam egy Szerver gép van, Win7-el, de ugyan ezt a hibát irta, nem talált semmit.
Megoldás nem lett, így marad a fentebb leírt módszer, ami pár használat után nagyon egyszerűen megy.

(#1535) mikoljan válasza Zacsi7 (#1531) üzenetére


mikoljan
tag

Én azért megvárom a hivatalos app-ot. Ha eddig kibírtam, akkor a pár hónap már féllábon is menni fog.

#1533: :F :F :F

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1536) Zacsi7 válasza mikoljan (#1535) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Ne legyen igazam, de szerintem fizetős lesz. Bár ha jól működik megér pár ezrest.

(#1537) mikoljan válasza Zacsi7 (#1536) üzenetére


mikoljan
tag

Fizetős lesz szerintem is. Az iOS-re is az. Egyetértek, annyit megér.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1538) hriska válasza Zacsi7 (#1527) üzenetére


hriska
aktív tag

Köszi!
Megcsináltam az NFS-t,látja is a mappát rajta amiben a filmek vannak és le is játsza a filmeket!
De.:
Nem tudom a kedvencekhez adni.NFS alatt mikor megnyomom a menügombot,hogy a fő mappát hozzá adjam a kedvencekhez,nem ajánlja fel,csak ezt a négyet:
-NFS szerver teszt
-Nfs szerverhozzáadása
-NFS szerver módosítása
-NFS szerver törlése
Mi a francot kéne még állítanom?

(#1529) Kékkutya

Köszi,ezt tudom!

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1539) Zacsi7 válasza hriska (#1538) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

ha van egy A nevu konyvtar amit Nfsen megosztasz akkor az abban levo Film konyvtarat kell a kedvencekbe felvenni es szkennelni. Ne az Nfs mappat akard a kedvencekbe felvenni!

(#1540) hriska válasza Zacsi7 (#1539) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem az A nevü könyvtárban vannak a filmek.Akkor ezek szerint bele kéne tegyem őket még egy mappába?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1541) Zacsi7 válasza hriska (#1540) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Csinalj egy alkonyvtarat, rakj bele 2 filmet. Kedvencekbe bele majd szken. Ha mukodik akkor ujra az egesszel.

(#1542) hriska válasza Zacsi7 (#1541) üzenetére


hriska
aktív tag

Ez már hihetetlen!
Igen,ez volt a gond,be kellett tennem még egy plusz mappába,így engedte a kedvencekhez adni.
DE:
Ugyan az mint tegnap Samba-n.Nem talál filminfókat sem magyar,sem angol,sem semilyen nyelven.
Megnéztem TMDB oldalát,és átneveztem néhány filmnek a mappáját az ottani névre,mégsem talál filminfókat.
Besz...ok ezen.Tudom,ott a yadis,de gondoltam ha már van saját beérített Jukebox akkor azt használnám.Hát csak használnám.
Köszi mindent!

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1543) gutentag válasza eric.cartman (#1509) üzenetére


gutentag
tag

Nekem DS213j + WD Red-em van MED600-al, tökéletesen működnek együtt, csak ajánlani tudom! :)

(#1544) tl-x válasza Ejelhar (#42) üzenetére


tl-x
őstag

Szia, ilyet, hogy tudok készíteni? Vagy letölteni?

(#1545) FeRkE válasza hriska (#1542) üzenetére


FeRkE
őstag

Hát ez érdekes.. Nekem lazán megtalálja majdnem mindet. Internetre kilát a Mede8er? DNS szerver van neki beállítva? Pl. 8.8.8.8

(#1546) hriska válasza FeRkE (#1545) üzenetére


hriska
aktív tag

Igen,kimegy a net-re,youtube stb működik rajta.DNS szerver?Nem a fix IP-re gondolsz a routerban?Mert az persze hogy be van állítva.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1547) Möhe válasza FeRkE (#1545) üzenetére


Möhe
addikt

Milyen neve van a filmes mappádnak? Én is ezzel bajlódom, de belefáradtam egy ideje.

(#1548) hriska válasza Möhe (#1547) üzenetére


hriska
aktív tag

Már kezdem én is feladni.Már több mint egy napja szívok vele,eredménytelenül.
Az a legszebb az egészben,hogy a Synology VideoStation-je automatikusan leszed mindent (ő is a TMDb-ről) úgy hogy nincs átnevezve a mappa,hanem mindenféle Xvid,avi,avc stb. van a mappa nevében!De sajnos nem találom hogy hová menti az adatokat
Ennek tükrében bosszantó az,hogy a Meder-ben ez nem akar működni (nálam).Pedig van fejlesztő csapatuk rendesen

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#1549) FeRkE válasza hriska (#1546) üzenetére


FeRkE
őstag

A routerben én is fix-re raktam az IP-t, hogy mindig ugyanazt ossza a NAS-nak. A NAS-nál meg a hálózat beállításainál vezetékes hálózat beállításai->DHCP IP ->DNS (manuális)-nál van megadva a google DNS szervere, a 8.8.8.8. Ha itt nincs megadva semmi, akkor a DNS nem biztos, hogy jól működik. Bár DHCP-vel azt is kell kapnia.

A filmes mappák meg download, ez van hozzáadva a kedvencekhez, és erre állok rá és indítom a mappa szkennelését. A filmek nagy részénél úgy is megtalálja a borítót, hogy nincs átnevezve magyarra, meg nincs kiszedve a mappanévből a sallang.

(#1550) hriska válasza FeRkE (#1549) üzenetére


hriska
aktív tag

Milyen Nas-od van?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.