Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) bogabi


bogabi
senior tag

Tegnap beállítottam a Movie Scraper-t a X6003D-n otthon, és teljesen jól műxik. Még olyan dolgokat is megtalált, amit előtte sem a Y2M, sem pedig a Popi A300-as NMJ-e. Pedig a filmek címei úgy vannak, ahogy kijöttek a kölcsönzőből. Szóval le a kalappal a srácok előtt. Ha lesz időm, akkor ráengedem a TV Series Scraper-t is :-)

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#502) matt22 válasza s7evcsenko (#479) üzenetére


matt22
tag

Biztos hogy ki van kapcsolva a BD menü?
Nem lehet hogy a BD menü bekapcsolva maradt, és ezért nem 3D-ben játszik le csak 2D-ben, amit a TV 2D->3D funkcióval konvertál fel? ebben az esetben érthető lenne hogy miért "gyenge" a 3D hatás. Csak mert amúgy elképzelhetetlennek tartom hogy a 3D mélység ilyen szinten lejátszófüggő lenne.

(#503) s7evcsenko válasza matt22 (#502) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez új dolog számomra.
Hogy érted, hogy ki van-e kapcsolva a BD menű?
Az alapbeállítások közt kellene kikapcsolnom a BD menüt?
Ránézek...
Amúgy van 3D, csak igen pocsék. Viszont az logikus lenne, hogy ha ez felkonvertálás lenne, mert akkor érthető is a pocsék térhatás.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#504) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
med 600 van es az utolso hivatalos 3.0 fw es az istenert nem talalom ezt a scraper funkciot :N
valakinek valami otlet?
thx

(#505) bogabi válasza traktorgumi (#504) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát pontosan nem emlékszem, de ha a filmeket tartalmazó mappán nyomsz egy Menu-t (bal alsó sarok a középső nagy kör mellett), akkor a jobb oldalon megjelenő menüben ki tudod választani azt hiszem... legalább is ott már egyértelműnek kell lennie, melyik menüpontot kell választani...

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#506) 206 cc válasza s7evcsenko (#503) üzenetére


206 cc
senior tag

Tényleg az is lehet az oka hogy rossz a 3D mert a BD menü be van kapcsolva!!
ISO-nál ki kell kapcsolni a menüt. Nyomd meg az F3 gombot a távon és ki fogja írni, hogy BD Menu Off és be fog jönni a 3D reméljük! :R

Az tény hogy teljes BD menüt nem kezel,csak egyfajta 'butított' lite típusút..A mede8er a BD menü megjelenítéséhez szükséges licencet nem vásárolta meg ez azért van,szóval ne is várd!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#507) bbmt válasza s7evcsenko (#503) üzenetére


bbmt
senior tag

Baromi kíváncsi vagyok az eredményre! :K
Már írni akartam, hogy valami nem stimmel a lejátszóddal és ugyan ez villant be nekem is :D

A kanál a gyengék villája

(#508) s7evcsenko válasza matt22 (#502) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hálás köszönet! :R
Valóban ez lehetett a gond, mert most sokkal jobb a 3D.
Ráadásul nem is kérdezi meg a filmek elején, hogy mivel nem tudja lekezelni a menüt, ezért akarom-e folytatni a lejátszást menü nélkül... :B
Holnap áthívom haverom, aki itt volt, mikor az asus-t próbálgattam, hogy lesse meg mi az érzése 3D-ben a múltkorihoz képest. Ha Ő is úgy véli szinte ugyan az, akkor mégsem megy vissza a lejátszó.
Hab a tortán, hogy most már azt a 2db filmet is lejátssza így, amire eddig 3D képes készüléket hiányolt!
:R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#509) rappit4 válasza s7evcsenko (#508) üzenetére


rappit4
őstag

Ezt jó hallani! :) :C

(#510) gógyi válasza gógyi (#492) üzenetére


gógyi
aktív tag

:DD Minden oké! A hálószobában lévő tévén, mindent visz, a tévém a szar, ha nem indul el elég gyorsan a film egyszerűen azt írja ki nincs jel és leállítja a kapcsolatot a lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#511) BBéci válasza s7evcsenko (#508) üzenetére


BBéci
titán

Abba a gyakori hibába estél, hogy nem tanulmányoztad a kezelési leírást, amiben megtalálható a figyelmeztetés a menü kikapcsolására. Bevallom, én is így jártam. :(((
Viszont kipróbáltam és hosszasan használtam Qdeo chipes lejátszókat (OPPO 95/103/105, Pioneer 450, Cambridge Audio 751BD, Primare BD32) és a MED600 3D-je megállta a helyét velük szemben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#512) s7evcsenko válasza BBéci (#511) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Viszont kipróbáltam és hosszasan használtam Qdeo chipes lejátszókat (OPPO 95/103/105, Pioneer 450, Cambridge Audio 751BD, Primare BD32) és a MED600 3D-je megállta a helyét velük szemben."

Én csak egyet próbáltam, de nagyon korrekt a megfogalmazásod. Megállja a helyét!
Van még egy kis hiányérzetem a 3D-ben, de ezt már bőven kárpótolja a zökkenőmentes lejátszás.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#513) rappit4 válasza BBéci (#511) üzenetére


rappit4
őstag

Az av-onlineos tesztet te írtad ugye?

(#514) BBéci válasza rappit4 (#513) üzenetére


BBéci
titán

Igen, én írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#515) rappit4 válasza BBéci (#514) üzenetére


rappit4
őstag

(Jó lett! :C )

(#516) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a MED600X3D-m optikai csatlakozó záróajtaja eltört, vagy csak leesett nem tudom, de emiatt nem tudom használni, mert nem pattan be a kábel. Ha meg bedugom kiesik. Van több optikai dugóval ellátott eszközöm is, sosem találkoztam még hasonló hibával sem.
Szerintetek ez garanciális probléma? Furcsa az egész, mert egy befele hajló ajtót lehetetlen le vagy kitörni. De így meg nem tudom kiküldeni a hangot a házi mozi számára.
Van valami ötletetek mit csináljak, a vissza küldésen kívül?

(#517) gógyi


gógyi
aktív tag

Sziasztok!
Med10003XD-nél filmet szeretnék nézni TP-Link TL-WDR4300 routeren keresztül, kb 9 méter távolságból, de nincs fal köztük. Normális az, h az 1-2 gigánál nagyobb mkv-k akadnak? Miért nem látja a MED az 5GHz-es hálózatot is? Az gyorsabb lehetne, nem?

(#518) McAdam6 válasza gógyi (#517) üzenetére


McAdam6
tag

Nálam gigabit switchre kötve sem tud a MED 120Mbps-nél többet, wifin sem hiszem, hogy többet bírna a Realtek...

(#519) rappit4 válasza Mankó (#516) üzenetére


rappit4
őstag

Ez garis hiba lesz szerintem.

(#520) FeRkE válasza McAdam6 (#518) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezt hogyan tudod lemérni ?

(#521) BBéci válasza gógyi (#517) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos ez a jellemző, ezért a vezetékes kapcsolat javasolt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#522) gógyi válasza BBéci (#521) üzenetére


gógyi
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor beszerzek egy Utp kábelt. :)

(#523) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Olyan problémával találkozott már valaki, hogy nézem a BD50 ISO-t, majd egyszer csak ugrik egyet a film, a hang elcsúszik több másodpercet, majd kb 1-2 perc múlva ismét ugrik egyet a film, és újra szinkronban van a film a hanggal.
És ezt egy film alatt többször megcsinálja...
És mindig ugyan ott történnek a dolgok, mert ha visszapörgetem, akkor is megismétlődik...
Legutóbb a halálos iramban 6 volt ilyen, előtte az alien vs predator.
Még mindig mede8er 600x3d-m van, és úgy néz ki marad is. :B
Előre is köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#524) Mankó válasza McAdam6 (#518) üzenetére


Mankó
veterán

Milyen kábellal van összekötve a switch és a lejátszó? A CAT5e csak elviekben viszi át a Gigabitet, tegyél közéjük egy CAT6-osat azzal tuti átmegy.

rappit4: Azt mondták ez nem garis hiba. :Y Ilyen szar , gagyi lenne az optikai csati anyaghasználata? Aztán ha egyszer elakarom adni, akkor mit mondok?! :W

Azt tanácsolták, tömjem ki a csatlakozáskor a hézagokat, hogy szoruljon és használjam úgy. Marha jó, az anyaghibát gány módszerrel orvosoljuk. Hihetetlen.

(#525) s7evcsenko válasza Mankó (#524) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én ezt azért nem vágom, mert emlékeim szerint nem az ajtó tartja a kábelt a helyén, hanem van a dugón kétoldalt 1-1 kis kiöntés, amit be kell pattintani a keretbe, ami az ajtót is fogja...
Persze ha az ajtó keretestől tört le, akkor már értem. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#526) Mankó válasza s7evcsenko (#525) üzenetére


Mankó
veterán

Hát erről beszélek, hogy a keret felső része pattanhatott el, de mivel az ajtó befele nyílik, így csak anyaghiba jöhet szóba. Átrendeztük a szobát és ki kellett húzni a csatlakozókat. Na de hogy egy ilyen lejátszó csak 3-4 dugdosást bírjon, az már luxus számba megy.
Befelé nyíló ajtó esetén még a feszegetés sem él, mármint hogy erőltettem volna a dugót. Másrészt van több optikai dugós kütyüm, azokkal miért nincs ilyen gond, amikor sokkal régebbiek mint a féléves lejátszó.

Különben ez a beszorítós verzió működhet gond nélkül?

(#527) s7evcsenko válasza Mankó (#526) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Működhet.
Nekem is volt olyan már, hogy kikopott a műanyag bepattintós rész és nem maradt bent a helyén.
Én úgy oldottam meg, hogy nekitoltam a falnak, így az bent tartotta. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#528) Mankó válasza s7evcsenko (#527) üzenetére


Mankó
veterán

:DDD még ez a verzió is működhet, vagy szig.szalaggal körbetekerem a csatlakozót és úgy tolom bele a csatiba. Csak működjön! ;)

(#529) rappit4 válasza s7evcsenko (#523) üzenetére


rappit4
őstag

Azzal vigyázni kell, hogy az erősítőn ha van HDMI Lip Sync és be van kapcsolva akkor a lejátszó beállításainál semmiképp ne legyen. Nekem ez okozott már furcsaságokat!

(#530) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Akinek gondja volt a yaDIs-al az utóbbi időben, annak ITT a 2.3-as verzió, ami javította az adatbázis hozzáférést.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#531) rappit4 válasza Zsmester89 (#530) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi!

(#532) ITI-san válasza Zsmester89 (#530) üzenetére


ITI-san
tag

Hát Köszi! :R
Sajna ez még mindig nem az igazi.
Sok filmet nem ismer fel.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#533) FeRkE válasza ITI-san (#532) üzenetére


FeRkE
őstag

Atnevezted normalis nevre?

(#534) ITI-san válasza FeRkE (#533) üzenetére


ITI-san
tag

Persze, a szokásos. név és évszám.
Amit nem tud pl. The Lord of the Rings The Return of the King 2003, Olympus Has Fallen 2013, Push 2009
Próbáltam magyarul is. De úgy sem.
Kicsit tanácstalan vagyok. A többinél is részlegesen ismerte fel azokat amiket már egyszer végigcsináltam.
Azért Köszi!
:R

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#535) ITI-san


ITI-san
tag

Ami furcsa, hogy a belső szkenneléssel minden okésan ment.
Megoldódott.
Csak a YaDIS nem megy rendesen.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#536) s7evcsenko válasza rappit4 (#529) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Es ezt pontosan ilyen néven is kell keresnem a menükben?
Pioneer vsx-920-as a hazimozim, ami a korabbi 2 mediaplayerrel nem csinalt ilyeneket.
(popcorn a210 es asus bds-700)
A mede8er sem minden BD-vel csinalja... a BD25-ökkel eddig meg nem tapasztaltam.
BD50-nél már 3-ból 1 az arány, viszont BD50 3D-nél megint csak nem talalkoztam meg ilyennel..
Ennél az utóbbinál inkább az van, hogy néha gondol egyet és kilép a filmből... még szerencse hogy tudja folytatni onnan, ahol abbahagyta.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#537) rappit4 válasza s7evcsenko (#536) üzenetére


rappit4
őstag

Elég nagy furcsaságokat tud ez a hiba okozni.

(#538) Zsmester89 válasza ITI-san (#535) üzenetére


Zsmester89
őstag

Teljes újratelepítés kell neki, nekem nem okozott egy filmnél sem gondot (Új és régi filmeket szkenneltem 4-3 arányban).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#539) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Sajnos nem tudom hol tegyem fel a kérdésem, ezért ide írok.Megérkezett a MED800x3D-m, viszont mivel régebben Dune-t terveztem, ezért 2.5"-os meghajtót vettem.Azt olvastam hogy a Med fogadja mindegyiket, de most hogy szerelném bele, inkább azt látom hogy a nagyobb meghajtónak van kialakítva a hely.Szóval most akkor buheráljam bele (mert így csak max 1 db csavar fogja) valahogyan, jóvanazúgy', vagy van valami trükk amit kihagytam a lépésből?

Előre is kösz!

Üdv!

(#540) McAdam6 válasza FeRkE (#520) üzenetére


McAdam6
tag

LAN Speedtest -tel. (bocs a késői válaszért)

(#541) McAdam6 válasza Zsmester89 (#530) üzenetére


McAdam6
tag

Nálam csak akkor nem dob fel hibát, ha kitörlöm az évszámot a név mellől...

(#542) Mankó válasza z123456789 (#539) üzenetére


Mankó
veterán

Létezik 2.5 colos szerelőkeret is, próbáld azzal! Néhány ssd-hez is ilyet adnak gyárilag.

(#543) z123456789 válasza Mankó (#542) üzenetére


z123456789
addikt

És az valami ilyesmi?Csak mert épp nincs itthon egy sem. :D
És fogalmam sincs hogyan keressek rá. :)

Köszi előre is!

Szerk.: vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#544) Mankó válasza z123456789 (#543) üzenetére


Mankó
veterán

A masodik az, de 500 ft kornyeken is szokott lenni a hardverapron. Vegulis ez csak egy szimpla fem keret.

(#545) z123456789 válasza Mankó (#544) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm, utána járok. :)

(#546) Mankó válasza z123456789 (#545) üzenetére


Mankó
veterán

(#547) z123456789 válasza Mankó (#546) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja megtaláltam.Köszi! :)

(#548) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Aki feltette a 3.0.1 firmware-t nem jelentkezett olyan probléma hogy a hálózatos böngészés során újraindult a MED?
Nálam samba-t használva ha a megosztott pl. movie könyvtárban nézelődöm,kiválasztok egy filmet belenézek majd visszalépek a könyvtárba és kiválasztanék egy másik filmet már kétszer is újraindult a lejátszó.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#549) z123456789


z123456789
addikt

3.0.1 a legújabb firmware rá? :F
(Csak mert a mede8er fórumban le se bagózzák a kérdéseim)

(#550) bogabi válasza 206 cc (#548) üzenetére


bogabi
senior tag

Én felraktam kb. 2 hete, de eddig ilyet nem tapasztaltam.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.