Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic

Hozzászólások

(#49) regent válasza Joco (#42) üzenetére


regent
aktív tag

Nem, IC jegyet kapsz aznapra is, ha megveszed a pénztárban személyesen, és persze ha még van.
A 24 órával elöötte, csak a telefonos elöörendelésre vonatkozik. Persze így is hülység.
Jobb lett volna betartani a régi fél órával elöötte át kell venni rendszert. Mert volt már olyan, hogy a barátnööm indult volna Pécsrööl Bécsbe, nem vett elööre jegyet, ezért kimentünk 1 órával elöötte, de már nem volt szabad hely. Persze a vonaton még háromnegyedig üres kocsik voltak indulás elöött 5 perccel is. Nyilván kellettek a helyek a késööbbi állomásokon felszállóknak is, de azért csak nem annyi. A két pénztáros közül az egyik nem adta ki az addig fel nem vett elöörendelt jegyeket, de a másik ( az a kedves hangú, tudjátok pécsiek, mindig ahhoz menjetek, ha gond van :) ) az kiadta, volt még vagy 8 db. ìgy érte el rohanva indulás elöött 1 perccel a vonatot, és nem kellett azt hiszem 4500 t-ot fizetnie büntetésnek. Merthogy mindenképpen felszállt volna ugye.
Szóval, akkor is be kellett volna tartani a fél órát, és kiadni a fel nem vett jegyeket. Ha meg én rendeltem, és b*szok kimenni érte, akkor így jártam. Na de 1 napal elöötte!???

Most bécsbööl fogok hazajönni az ünnepekre, ha kellene IC-vel mennem, akkor ugye a MÀV szerint már most rendeljem meg a jegyem, mert késööbb már nem lesz, de vegyem át 1 nappal azelöött mielöött hazajönnék. Kár hogy már nincs Monty Python, írhatnának ebbööl az abszurdból egy jó jelenetet. :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.