Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) ko9 válasza PlanetDada (#8350) üzenetére


ko9
addikt

Üdv a körben :C
Ha megnézed feljebb a leírásom, láthatod, hogy nem kell hozzá ODD, mert pendriveról települ, és nagyon kexteket se kell pipálgatni, mivel Lionnál - nem tudom néztétek-e - de a Customize rész üres :D
Legjobb dolog amit tehetsz, felrakod a Liont (visszakeresel a topikban), és ha valami nem megy, szólsz, és megoldjuk :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8352) ko9 válasza odessa32 (#8349) üzenetére


ko9
addikt

Nagyon köszönöm előre is, akkor elkészítem a DMG-t hozzá, kb holnapra leszek meg, mire feltolok 8gigát :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8353) Clemi válasza ko9 (#8296) üzenetére


Clemi
veterán

Na akkor a következő a dolgod:

1.: Elmész a /System/Libary/Extensions mappába. Törlöd az NVEnabler.kext-et, ha van. Megnézed a /Extra/Extensions mappába, onnan is törlöd, ha van. Ha töröltél valamit futtatsz egy KextUtility-t. Ha nem töröltél semmit, akkor ez kihagyható.

Szia! Először is bocsi, hogy tegnap úgy eltüntem, de hazajött az asszony, és elég csúnyán tud rám nézni, ha a gépet nyomkodom helyette :)

Szóval, khmmm .... lépésről lépésre elvégeztem a műveletet (nem volt sehol NVEnabler.kext) de sajnos semmi eredmény :( Maradt az 1024x768-as felbontás .... Egyébként megy, indul, hálózat rendben, SATA winyókat látja, olvassa, csak a hang és a videó hiányzik.

(#8354) ko9 válasza Clemi (#8353) üzenetére


ko9
addikt

Oké rendben, semmi probléma... Család az első :R

Megmutatod kérlek megint a /Extra/com.apple.Boot.plist fáljt?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8355) Clemi válasza ko9 (#8354) üzenetére


Clemi
veterán

Természetesen:) De hogy ne húzzam szét az oldalt, a privátba küldtem

(#8356) ko9 válasza Clemi (#8355) üzenetére


ko9
addikt

Na ezért kérdeztem, mert rossz helyre raktad :U
</dict> elé kell nem a <dict> elé :U

Ergo ilyen legyen :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8357) Clemi válasza ko9 (#8356) üzenetére


Clemi
veterán

Hahhhhh :) így már megjöttek a felbontások :)

Már tényleg csak a hang hiányzik, és utána jöhet a többi, ha elmélyedek a belselyében....

Király vagy !!!

(#8358) ko9 válasza Clemi (#8357) üzenetére


ko9
addikt

Azt írják fórumokon ennek mennie kell.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8359) odessa32 válasza ko9 (#8352) üzenetére


odessa32
tag

Amennyit te segitettél nekem ez a minimum. Jo várom. Egyébbként tegnap megjött a szép uj HTPC házam, átszereltem mindent talán ma megjön a blu ray is s jövö héten a vga. S akkor ujrakezdem a telepitést de akkor már lionra :D
Szerintem lesz kérdésem még :D

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8360) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Szerintetek egy Dell Optiplex 745-re valahogy fel lehet csalni a Lion-t? :R

(#8361) ko9 válasza DroneZ^ (#8360) üzenetére


ko9
addikt

Hát ha elmondod a pontos felépítését talán :) Tán 5féle is van ebből a típusból :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8362) Clemi válasza ko9 (#8358) üzenetére


Clemi
veterán

Azt a bizonyos részt már egyszer kipipálgattam, és kőkeményen összeomlott nekem a LION.
Konkrétan így nézett ki a dolog:

(#8363) F34R


F34R
nagyúr

(#8360) DroneZ^

(#8361) ko9

Core 2 duo-ra még felmegy mert az van benne 2Gb ram

(#8364) madgie válasza Clemi (#8362) üzenetére


madgie
titán

Nekem is ettől halt le mindig :K

(#8365) DroneZ^ válasza ko9 (#8361) üzenetére


DroneZ^
őstag

Intel® Q965 (ICH8) Express Chipset
Broadcom® 5754 Gigabit Ethernet + Realtek RTL8169/8110 Ethernet
8GB DDR2 Non-ECC RAM
Intel Core 2 Quad 2,66GHz

Video:
Intel® Graphics Media Accelerator 3000 (Q965/Q963 Express Chipset Family). :R

[ Szerkesztve ]

(#8366) Clemi


Clemi
veterán

A hang problémámon kívül, máris van egy-két kérdésem:

Az egész képernyő megjelenítésem nekem olyan, mintha túlségosan lassú lenne. Mit nézzek meg, hogy tudjam full speed-en megy a videókártyám?

Az NTFS HDD-k írását mivel lehet engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

(#8367) Clemi válasza ko9 (#8178) üzenetére


Clemi
veterán

MultiBeast 3.8.0 -- Audio rész
Pipáld a ALC8xxHDA-t, a AppleHDA Rollback-et, és a Non-DSDT HDA alatt van ha jól emlékszem ALC892-es.
Kipipálod a System Utilities részt, és felrakod, majd restart.

Nos ez az a rész, ami sikeresen hazavágja a LION-t. Bátor voltam, megcsináltam, és kezdhetek mindent előlről.

[ Szerkesztve ]

(#8368) Máté94 válasza Clemi (#8366) üzenetére


Máté94
addikt

NTFS-3G + MacFuse

(#8369) Máté94 válasza DroneZ^ (#8365) üzenetére


Máté94
addikt

Videokártya sajnos nem fog menni.

(#8370) Clemi válasza Máté94 (#8368) üzenetére


Clemi
veterán

NTFS-3G + MacFuse

Nos ezeket próbáltam de teljes kudarc. Mindkettőt telepítettem, de a MacFuse közölte, hogy ő márpedig nincs is telepítve, csak a beállító panel jelent meg a rendszer beállításoknál, az NTFS-3G pedig olyan sikeresen települt, hogy még olvasni sem engedte tovább az NTFS particióimat, és felcsatolni sem tudtam a lemezkezelővel egyiket sem. Hiába állítottam be, hogy engedélyezve van a lemezek elérése, a következő ujraindításnál megint lecsatolta a lemezeket, és a beállításai alapra visszaálltak, pedig a lakattal lezártam a módosítási lehetőségeket.

(#8371) rooney8 válasza ko9 (#8356) üzenetére


rooney8
aktív tag

én is elrontottam :C

(#8372) Máté94 válasza rooney8 (#8371) üzenetére


Máté94
addikt

ko, mit szólsz egy HD5450-hez? :)

(#8373) rooney8


rooney8
aktív tag

na felraktam az evoreboot-ot és a chimera-t, de se az újraindítás/kikapcs nem jó, se a dualboot.

még régebben volt úgy, hogy xp és win7 volt fent, és win7re volt egy program amivel be lehetett állítani a dualboot-ot. de gondolom mac-nek tök más a boot cuccosa, úgyhogy gondolom ez most itt nem megoldás :D

(#8374) ko9 válasza rooney8 (#8373) üzenetére


ko9
addikt

Win7ben EasyBCD-vel meg lehet csinálni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8375) ko9 válasza Clemi (#8370) üzenetére


ko9
addikt

Ez a két program ratyi/hulladék/nem érdemes velük foglalkozni. Sajna egyiket se 11-es kernelre csinálták...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8376) Máté94 válasza ko9 (#8375) üzenetére


Máté94
addikt

Már megint én vagyok a kivétel, akinek meg megy? :D

(#8377) rooney8 válasza ko9 (#8374) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen erre gondoltam, de azt hittem ez így nem működik :D

még 2 kérdésem lenne, aztán hagylak :D
-még mindig nem jó a kikapcs/újraindítás, erre vmi ötlet?
-ata-s eszközöket mivel lehetne működésre bírni? (hdd, odd)

(#8378) ko9 válasza rooney8 (#8377) üzenetére


ko9
addikt

Egy tipp... Töröld ki a DSDT-d. Csodálkoznék ha menne, de egy próbát megér :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8379) ko9 válasza Máté94 (#8376) üzenetére


ko9
addikt

Neked Lionon megy?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8380) Máté94 válasza ko9 (#8379) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs Lionom.

(#8381) ko9 válasza Máté94 (#8380) üzenetére


ko9
addikt

Akkor ne csodálkozz, hogy neked megy SnowLeon, másnak meg nem Lionon :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8382) Máté94 válasza ko9 (#8381) üzenetére


Máté94
addikt

Nem fordítva? :DDD

Gépmizéria: SB helyett egy Intel Pentium G620 szerinted?

(#8383) ko9 válasza Clemi (#8370) üzenetére


ko9
addikt

A kiszedett DSDTd eltudod nekem küldeni?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8384) ko9 válasza Clemi (#8367) üzenetére


ko9
addikt

Kipipálod a System Utilities részt, és felrakod, majd restart.

Sok helyen olvastam most, hogy a MultiBeast elszúrja a KextCache-eket, és azért vágódik tönkre a Lion ennek a műveletnek a végrehajtása után. Mikor fennvan a Lion, rakd fel MultiBeastböl a "veszélyes kexteket ;] ".NE pipáld ki a System Utilites-t, hanem mikor végzett a MultiBeast, NE inditsd újra, futtasd le a KextUtility-t, és utánna Restart.
Ha ezzel se fog menni, akkor DSDT szerkesztés jön :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8385) Clemi válasza ko9 (#8383) üzenetére


Clemi
veterán

A kiszedett DSDTd eltudod nekem küldeni?

Természetesen igen, ha elárulod, hogy melyiket :)

Sok helyen olvastam most, hogy a MultiBeast elszúrja a KextCache-eket, és azért vágódik tönkre a Lion ennek a műveletnek a végrehajtása után. Mikor fennvan a Lion, rakd fel MultiBeastböl a "veszélyes kexteket ".NE pipáld ki a System Utilites-t, hanem mikor végzett a MultiBeast, NE inditsd újra, futtasd le a KextUtility-t, és utánna Restart

Ha jól rémlik, akkor ezt már csináltam, csak éppen nem jött meg a hang....

Egyébként most csináltam egy rendszer visszaállítást a telepítőben elérhető Time Machine-al, viszont az érdekes, hogy a rendszer csak a pendrive-on évő bootloaderrel indul el. Azt gondoltam ez a funkció a teljes lemezt visszaállítja, de ezek szerint nagyot tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#8386) ko9 válasza Clemi (#8385) üzenetére


ko9
addikt

Az nem probléma, 5sec felrakni egy bootloadert :U

DSDT: Olyan sok van? :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8387) Clemi válasza ko9 (#8386) üzenetére


Clemi
veterán

DSDT: Olyan sok van?

:DDD Jóvanna :) Mindjárt küldöm. Megcsináltam azokat veszélyes fájl bejelöléseket, kivéve a system utilities-t, lefuttattam a kext utility-t, és mindjárt jön a restart. Ha nem jelentkezem pár percen belül, akkor megint összeomlott, és csinálom a visszaállítást.

Viszont van egy érdekes dolog! Esküszöm, hogy sehol nem adtam meg a LION-ban a gmail postafiókom adatait, még a telepítésnél is a t-online-os címet adtam meg, erre most rákattintottam egy email küldő linkre, és elindult a mail program, benne a gmail postafiókommal, és minden be van állítva. Ez hogy a fenébe lehet?

(#8388) Clemi


Clemi
veterán

Természetesen összeomlott :W mégpedig szerintem az AppleHDA Rollback-tól. Még szerencse, hogy beállítottam a Time Machine-t, úgyhogy éppen folyik a visszaállítás. Amint kész, küldöm a DSDT.aml-t

(#8389) rooney8


rooney8
aktív tag

na erre varrjatok gombot! :D
megvettem az új hálókártyát, beüzemeltem, win-en szépen fel is ismerte és egyből fel is kúszott a netre. mondom zsír, irány a mac. felismerte alapból, örültem mint majom a farkának, várok, hogy kiossza az ip-t, ez megtörténik és mit látnak szemeim: self-assigned ip :W modem újraindít, ugyan az. monodm jó felrakom muiltibeast-ből a realtek-es kext-et... restart, de akkor is self-assigned ip... most tartok ott, hogy ötletem sincs mi baja. gugliba kerestem, de ez a hiba csak akkor szokott lenni, ha router van, de nekem nincs :O

[ Szerkesztve ]

(#8390) ko9 válasza rooney8 (#8389) üzenetére


ko9
addikt

Van egy ötletem, az a baj nem tudom kipróbálni... Megjött az új vinyóm és épp a Lion szopat :D

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8391) Clemi válasza ko9 (#8386) üzenetére


Clemi
veterán

Nah itt is vagyok megint immáron a LION felületéről.

Emailben ment a DSDT.aml

Csak egy kérdés! A Time Machine mentései közül ki lehet valahogy szedni azokat amik egyrészt nem kellenek, másrészt tudom, hogy egy rossz rendszer mentése?

(#8392) PlanetDada


PlanetDada
csendes tag

És Igen! Sikerült az alábbi konfigra feltelepíteni az instrukcióitok alapján. Egy kis bibi van amire nem találok megoldást. A görgetés megfordult. A lefele a felfelé és fordítva. Ha erre tud valaki megoldást akkor megvan tökéletes a konfiguráció. Ja és még egyszer: Asus P5QSE2, Intel QuadCore 8400, 8400GS videókártya, ATA DVD, SATA HDD, 4GB Ram

[ Szerkesztve ]

(#8393) madgie válasza PlanetDada (#8392) üzenetére


madgie
titán

Scroll Reverser lesz a barátod, Lion-on alapból fordítva görgetsz, ezzel "visszafordíthatod"

(#8394) rooney8 válasza PlanetDada (#8392) üzenetére


rooney8
aktív tag

azt hiszem a beállításokba be lehet állítani. sőt ha jól emlékszem nekem még a legelején meg is kérdezte, hogy milyen legyen :D

(#8395) rooney8 válasza ko9 (#8390) üzenetére


rooney8
aktív tag

hát mondd azt ötleted majd én kipróbálom :)

(#8396) ko9 válasza PlanetDada (#8392) üzenetére


ko9
addikt

Na csak megvan a leirás? :DDD
Van rá megoldás, csak mivel még nincs fenn a Lion, nem emlékszem rá, hogy volt :F
Amúgy ez egy ficsör, nem hiba :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8397) ko9 válasza rooney8 (#8395) üzenetére


ko9
addikt

Na fennvan egy SL.
Szóval Network -- Kiválaszotod a netkapcsolatod, lenn - . Ezt megcsinálod annyiszor, ameddig üres nem lesz.
Majd +, Ethernet - Create. Configure IPv4 mellett Using DHCP. Apply, és vársz.
Nem biztos hogy jó lesz, de hátha. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8398) ko9 válasza Clemi (#8391) üzenetére


ko9
addikt

Megjött, köszönöm. Már csak egy Gigabyte lapot kéne találnom amin ALC892 van... Az összes Z68-as lapjukon ALC889 van :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8399) rooney8 válasza ko9 (#8397) üzenetére


rooney8
aktív tag

nem jó :(
az a fura, hogy mac-en ilyen ip-t ad: 169.254.xxx.xxx.
win-en pedig ilyet: 178.48.xxx.xxx

értelemszerűen x helyett számok vannak, de nem akartam beírni az egészet :D

[ Szerkesztve ]

(#8400) ko9 válasza rooney8 (#8399) üzenetére


ko9
addikt

Egy automata IPt kapsz... Lnx2Mac driveret raktad fel :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.