Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Clemi válasza ko9 (#8398) üzenetére


Clemi
veterán

Valahol én találtam ALC892-es Gigabyte laphoz való DSDT-t, csak éppen már kikukáztam, de a windows alól

(#8402) rooney8 válasza ko9 (#8400) üzenetére


rooney8
aktív tag

nem azt raktam (én hülye), aztán felraktam a Lnx2Ma cuccosát újraindítottam, de akkor jutott eszembe, hogy előtte törölnöm kellett volna a másik kext-jét. oké töröltem a /system/library/extension mappából mind2 kext-et, kext utility-t lefuttattam, újraindítottam, majd multibeast-ből újra telepítettem a Lnx2Ma drivert. most ott tartok, hogy a beállításokba nem nyitja meg a network-öt :DD sztem mára hanyagolom, aztán hnap újrahúzom az egészet. amúgy érdemes felrakni a 10.6.8-at? mert előtte sokkal jobb volt :D

[ Szerkesztve ]

(#8403) Máté94 válasza rooney8 (#8402) üzenetére


Máté94
addikt

Végülis várhatsz Lion-ig. Talán jövőhéten jön. :)

(#8404) ko9 válasza rooney8 (#8402) üzenetére


ko9
addikt

Lion? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8405) rooney8


rooney8
aktív tag

lion is egy lehetséges alternatíva. sőt :D
de terméktámogatottság terén hogy áll? :D jobb/rosszabb mint snow leo?

(#8406) Máté94 válasza rooney8 (#8405) üzenetére


Máté94
addikt

(#8407) Máté94 válasza rooney8 (#8405) üzenetére


Máté94
addikt

Dupla...

[ Szerkesztve ]

(#8408) rooney8 válasza Máté94 (#8406) üzenetére


rooney8
aktív tag

hmm fincsi :DD
sztem ebből lion lesz :D

(#8409) rooney8


rooney8
aktív tag

így is ki lehet írni a lion-t? ja de am mikor fog megjelenni a végleges (mert azt megvárnám)? :D

(#8410) ko9 válasza rooney8 (#8409) üzenetére


ko9
addikt

Kiváncsi vagyok mi lesz a GM meg a végleges között a különbség, SnowLeoban semmi nem volt :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8411) rooney8 válasza ko9 (#8410) üzenetére


rooney8
aktív tag

akkor azt mondod, hogy csapjak bele a lecsóba most, ne várjam meg? :C

(#8412) ko9 válasza rooney8 (#8411) üzenetére


ko9
addikt

Ilyen support mellett :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8413) Máté94 válasza ko9 (#8410) üzenetére


Máté94
addikt

Én megvárom tonymac-et. Biztos ami biztos. :D

Egyébként van Boot Camp-el tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#8414) vidobali


vidobali
tag

Sziasztok

Egy gyors kérdés. Ti melyik alaplapot választanátok, retail osx snow leopard-hoz, C2D e6300 proci, 2x2GB 1066 Mushkin ddr2, nvidia gf210 kártyához. p5b-volt eddig, de sajna megadta magát az alaplap.

Asus P5KC
Asus P5QL-CM
Asus P5B-MX/WiFi-AP

[ Szerkesztve ]

(#8415) odessa32


odessa32
tag

Szép jo reggelt mindenkinek.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8416) ko9 válasza odessa32 (#8415) üzenetére


ko9
addikt

Néked is :R

Valakinek van tapasztalata esetleg DSDT szerkesztéssel kapcsolatban? Vagy. mivel XML alapú, XML kóddal kapcsolatban? :DDD Sajna egy helyen folyamatosan Syntax Error-t kapok, és nem tudom áthidalni...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8417) ko9 válasza vidobali (#8414) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Úgy emlékszem a P5B-kel vannak nagyon jó tapasztalatok itt a fórumon.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8418) odessa32 válasza ko9 (#8416) üzenetére


odessa32
tag

Remélem otthon jo idö van, itt 6 fok, lassan havazik :D

Ilyen vga kártyát vettem. Jo lesz ez szerinted???
[link]

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8419) ko9 válasza odessa32 (#8418) üzenetére


ko9
addikt

Az komoly, a tegnap 37fok után itt is fura a 24 :DDD Tegnap este jó kis vihar volt.

Frankó az a kártya, jó lesz :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8420) odessa32 válasza ko9 (#8419) üzenetére


odessa32
tag

Itt a mult héten akkora vihar volt elvitte a fél falut lent a hegy lábánál.

[link]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8421) ko9 válasza odessa32 (#8420) üzenetére


ko9
addikt

Ezek szerint itt nem vihar volt, hanem egy laza májusi zápor :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8422) ko9


ko9
addikt

Na elvileg most megcsináltam DSDTben Lion alatt a hangot, szurkoljatok, hogy jó legyen :C

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8423) odessa32 válasza ko9 (#8421) üzenetére


odessa32
tag

Hajrá.

:D A pendriveos dologgal, hogy haladsz????

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8424) ko9 válasza odessa32 (#8423) üzenetére


ko9
addikt

Konkrétan még el se kezdtem :DDD
Most elértem azt, hogy eddig a hangot Intel High Definition Audio-nak ismerte fel, most meg azt írja, hogy Nincs audioeszköz :C
Haladás :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8425) odessa32 válasza ko9 (#8424) üzenetére


odessa32
tag

De ha az meglesz tudok vele liont telepiteni??? Egyálalán az én gépemre felmegy???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8426) ko9 válasza odessa32 (#8425) üzenetére


ko9
addikt

Persze, nagyon szépen fog rajta menni :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8427) Máté94 válasza ko9 (#8417) üzenetére


Máté94
addikt

P5Q az nem? Nekem legalábbis az van, kext-el is el van látva, és működik is. :)

(#8428) odessa32 válasza ko9 (#8426) üzenetére


odessa32
tag

Ennek örülök :D

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8429) ko9


ko9
addikt

Valaki eltudna küldeni nekem LION alól egy EREDETI AppleHDA.kext-et? Mentés nélkül kitöröltem az eredetit :W

Kiszedtem telepítőből... :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8430) ko9


ko9
addikt

Siker!!! Megy a hang DSDT és AppleHDA módosítással Lionon :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8431) Máté94 válasza ko9 (#8430) üzenetére


Máté94
addikt

:C

(#8432) ko9 válasza Clemi (#8401) üzenetére


ko9
addikt

Na megnéztem a DSDT-d, ésháát... Nincs benne Audiora utaló rész :F
Esetleg annyit megtennél, hogy DSDTSE-t leszeded, elindítod, és nyomsz egy Extract DSDT-t. Bead egy Editor ablakot, rámész, felül File - Save .dsl. Elmented, és azt küldd el nekem kérlek.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8433) ko9 válasza Máté94 (#8413) üzenetére


ko9
addikt

Amúgy az, hogy most próbáltam, és nem indul el Lionon :U

Nekem meg a Time Machine működését magyarázza el valaki. Hogyan működik? Fájlba ment, vagy külön partíció kell neki?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8434) ko9 válasza DroneZ^ (#8365) üzenetére


ko9
addikt

Intel® Graphics Media Accelerator 3000 -- ennek nincs valami konyhaibb neve? GMA950, X3100 vagy valami?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8435) odessa32


odessa32
tag

Megjött a joidö. Van már 14 fok is. :DD

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8436) Máté94 válasza ko9 (#8433) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem partícióba.

Még mindig nem vagyok magamban biztos, melyik videokártyát kellene választanom. Mindegyik kártyánál van olyan, akinek nem működik. Ugye Lion-hoz keresek, ahhoz meg kellene jelennie, hogy biztos lehessek. :)

(#8437) ko9 válasza Máté94 (#8436) üzenetére


ko9
addikt

Ma hogy csináltam a DSDT-t, 1 embert találtam aki azt írta, hogy neki megy 7-8at aki azt, hogy nem... Úgy voltam vele. hogyha az az egy életre keltette, akkor nekem is menni fog. És tényleg :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8438) Máté94 válasza ko9 (#8434) üzenetére


Máté94
addikt

GMA3000? ;]

(#8439) ko9 válasza Máté94 (#8438) üzenetére


ko9
addikt

Ha lenne olyan :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8440) Kommy válasza ko9 (#8439) üzenetére


Kommy
veterán

van olyan : [link]

(#8441) Kommy válasza ko9 (#8433) üzenetére


Kommy
veterán

Amúgy a time machine egy külön partícióra ment és minden órában csinál egy mentést ami az előző mentéshez képest csak a változásokat tartalmazza (inkrementális mentés) . Először csinál egy teljes másolatot mindenről, és utána csak kiegészíti.

(#8442) ko9 válasza Kommy (#8440) üzenetére


ko9
addikt

Na most besültem :B

Akkor ezt hogy ajánlott használni? Be lehet állítani, hogy melyik részről mentsen? Mert nem kell nekem minden 2szer :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8443) Kommy válasza ko9 (#8442) üzenetére


Kommy
veterán

Meg tudod adni miket mentsen el.

(#8444) ko9 válasza Kommy (#8443) üzenetére


ko9
addikt

Rendben, köszönöm, akkor lehet kipróbálom :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8445) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Sziasztok!
Letöltöttem egy Mac OS X Lion 10.7 Goldmaster.zip nevű fájlt
illetve egy Mac OS X Lion DP 4 11A480E.dmg fájlt

na most melyikkel tudnék MACet varázsolni a Lenovo T410es lapimra?
köszönöm

pl. a dmg kiterjesztéssel mi a lópikulát csináljak? itt elvéreztem,utána olvasgattam de kevés vagyok hozzá

segítségeteket előre is köszönöm :R

(#8446) ko9 válasza Attila_26 (#8445) üzenetére


ko9
addikt

Üdv újra :)
Leírnád a pontos konfigodat, úgy ahogy PÜben kértem? :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8447) Máté94 válasza Attila_26 (#8445) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem várj amíg megjelenik a végleges Lion, különben lehet még egyszer újra kell raknod.

(#8448) ko9 válasza Máté94 (#8447) üzenetére


ko9
addikt

GMről csak lesz SU... Remélem :U

Ja a konfigja:

Mobile DualCore Intel Core i5-520M (Arrandale-3M)
DDR3-1066 ram 2gb
Conexant 20585 SmartAudio HD
Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN
802.11 Wireless Ethernet
déli híd:Intel Ibex Peak-M QM57
Északi híd: Intel Ironlake-M IMC

Csakhogy ittis meglegyen, és ne csak én keressem :B

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8449) Attila_26 válasza ko9 (#8448) üzenetére


Attila_26
aktív tag

thx boss

segitsetek légyszi mert VJznem kell projektoron
nembaj ha nem fullos a lion egy bulit most meg kell csinálnom vásznon Virtual DJvel

(#8450) ko9 válasza Attila_26 (#8449) üzenetére


ko9
addikt

Kezdetnek ezt megpróbálnám. Utánna megnézzük mi nem megy, és alkalmazkodunk hozzá. Előre szólok laptopra nem mindig könnyű szülés :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.