Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) sp@rtan válasza #92942848 (#16750) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Inteles Z68, nem a Gigabyte féle SATA-ban van.

(#16752) benyboy válasza gabo89 (#16746) üzenetére


benyboy
tag

na kipróbálom amit te javasolsz... nawcom 0.2.3 + retail kíváncsi leszek az eredményre, mert így még nem próbáltam... egyébként a hazard disztróval nem ment mind2 mag, csak az egyik... na feladtam mára, remélem holnapra lejön a retail... addig is köszi a segítséget!

(#16753) gabo89 válasza benyboy (#16752) üzenetére


gabo89
senior tag

Remélem elírtad 0.2.3-at, mert CD-ből van 0.3.2-es is. :) Este megnézem az USBmod cucc milyen verzioszámu, meg ki is probálom, mert kiváncsi vagyok hogy megy vele a telepítés.

indul a sörös aludni

(#16754) gabo89 válasza benyboy (#16752) üzenetére


gabo89
senior tag

Van 8GB-os vagy annál nagyobb pendrive-od?

indul a sörös aludni

(#16755) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Újabb kérdésem lenne.

OS X előtt még Win7 volt fent, és azt játszotta el, hogy csak minden 2. bekapcsolásra állt fel a rendszer, mert kékhalált kaptam.... Először azt hittem, hogy ez rendszerhiba, főleg, hogy OS X alatt ez nem jelentkezett, egészen idáig.. Tegnap volt először az, hogy bekapcsoltam a gépet, és miután eltünik az Alma a forgó karikával, fehér / világos-szürke kép és ott lefagy a rendszer. Nem foglalkoztam vele, újra indítottam és felállt a rendszer. Ma amikor hazaértem munkából, bekapcsoltam a gépet és megint ez fogadott. Ez a lap már nagyon régi, én arra gyanakszom, hogy Bios frissítés kéne neki, de ezt OS X alatt kétlem, hogy meg lehetne oldani. (Ha igen akkor légyszíves jelezzétek, hogy hogyan!) Ezért rákötném a régi IDE kábeles vinyót a gépre, addig persze lehúznám a mostanit amin az OS X van, Windows alól frissíteném a Bios-t majd vissza raknám az OS X-es vinyót.

A kérdés: A Bios frissítés okozhat bármi kárt a mostani feltelepített rendszeremben ?

Előre is köszi a segítséget!

This is the way

(#16756) Máté94 válasza RaZroX (#16755) üzenetére


Máté94
addikt

A biztonság kedvéért, ha frissíted a BIOS-t csinálj új DSDT-t.
Ha nem bootolna új BIOS-al akkor DSDT=No-val kell bootolni.

(#16757) RaZroX válasza Máté94 (#16756) üzenetére


RaZroX
addikt

Oké köszi! :)

This is the way

(#16758) benyboy válasza gabo89 (#16754) üzenetére


benyboy
tag

Elírtam... Igen, van egy 8 gb-os, most transmac-kel fekrakom rá, modcd már kiírva, 10 perc és neki látok...

(#16759) gabo89 válasza benyboy (#16758) üzenetére


gabo89
senior tag

Ne transmac-el tedd rá, hanem disk utilityvel, a meglévő OSX-en. Transmac-el nem megy, nem arra való.
Restore magyarul, az írás alján.

Ha ez megvan, töltsd le a ModUSB-t, és telepítsd a snow leopard telepítő USB-re. Így nem kell CD-t használnod.
Nem tudtam megnézni, milyen verziószámú. De biztosan a legujabb, mivel más nincs fenn a Nawcom oldalán, ModCD se.

indul a sörös aludni

(#16760) gabo89 válasza gabo89 (#16759) üzenetére


gabo89
senior tag

Még annyi, hogy nehogy megzavarjon, a blogban a srác írja, hogy pipáld be a "Erase destination" jelölöt. Neked nem kell, mert Snow Leo-n és Lion-on nincs ilyen rublika. A srác sima Leo-n csinálta.

szerk: Illeve Lion-on nincs. Snow Leo-n nem tudom most... :))

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#16761) benyboy válasza gabo89 (#16760) üzenetére


benyboy
tag

van ilyen rublika, de mivel előtte formáztam+particionáltam, ezért nem pipáltam be...

(#16762) benyboy válasza gabo89 (#16759) üzenetére


benyboy
tag

ez a restore művelet nekem elég hosszúnak tűnik, remélem nem fog 1 órába telni... ugyanus ezt írja...

(#16763) gabo89


gabo89
senior tag

Hát 6 gigát mozgat. Szóval lassu. De csak egyszer kell megcsinálni.

indul a sörös aludni

(#16764) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Jun 20 05:04:40 Balazss-iMac kernel[0] <Debug>: Wake reason: RTC (Alarm)
Jun 20 05:05:14 Balazss-iMac kernel[0] <Debug>: Wake reason: EHC2

"EHC: standing for Enhanced Host Controller, is another USB interface, but can also be wireless devices and bluetooth since they are also on the USB bus of a Mac.
RTC: Real Time Clock Alarm, is generally from wake-on-demand services like when you schedule sleep and wake on a Mac via the Energy Saver control panel. It can also be from launchd setting, user applications, backups, and other scheduled events."

Na vajon nekem mitől kelhetett fel? :U Valahogy még nem olyan ez a Mt. Lion mint amilyen kéne legyen. :D

(#16765) AdamP900 válasza sp@rtan (#16764) üzenetére


AdamP900
tag

Szerintem még várni kell vele. Én legalábbis megvárom még hivatalosan kiadják.. Az a biztos, akkor már sok hiba nem lehet benne. :D

-- Nagy Ádám

(#16766) benyboy válasza gabo89 (#16759) üzenetére


benyboy
tag

Ez a modusb gyanus, hogy regebbi, mint a 3.2.0, mert siman nem bootol be, csak ha berakom a cd-t... Internet, touchpad, bill van, csak a hang recseg... Most felrakom az updatet+legacy-t+ pár kextet...

(#16767) benyboy válasza benyboy (#16766) üzenetére


benyboy
tag

Azt nem írtam, hogy a cpu bol csak 1 mag megy....

(#16768) gabo89 válasza benyboy (#16766) üzenetére


gabo89
senior tag

Jó helyre telepítetted a ModUSB-t? Nekem működött. De akkor mindegy is.
A hang nálam is recseg, majd megnézem mivel lehet cserélni. Ha te cseréled, akkor töröld elötte a mostanit. VoodooHD néven van asszem'. Az Athlon II X2-esemen mindkét mag megy. Combo Update+Legacy kernel után nézd meg megy-e mind kettő.

A kextekkel csak ovatosan, én felraktam egy másik hangot, de összeomlott töle az egész.
A sleepenabler működik nálam 10.6.8-on. :K

QE/CI müködik?

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#16769) tDr1v3r válasza RaZroX (#16755) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miértne tudna? Pendrive-ról kell frissíteni a BIOS-t, aztán kész...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16770) benyboy


benyboy
tag

Nem ment fel vmiert a 10.6.8, ezert 3.2.0cd boot, most telepit ujbol...

(#16771) benyboy


benyboy
tag

Nem ment fel vmiert a 10.6.8, ezert 3.2.0cd boot, most telepit ujbol...

(#16772) gabo89 válasza benyboy (#16771) üzenetére


gabo89
senior tag

Mi volt a jelenseg?

indul a sörös aludni

(#16773) gabo89 válasza gabo89 (#16772) üzenetére


gabo89
senior tag

A modcd-nél és majd a chameleonnál, bootnál ird be: -force64

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#16774) benyboy válasza gabo89 (#16772) üzenetére


benyboy
tag

Telepítés közben megállt, a visszaszámláló meg folyton nőtt... Most újra kellett kezdenem a telepítést, mert volt valamin baja...

(#16775) benyboy válasza gabo89 (#16773) üzenetére


benyboy
tag

Végre fent van megint... Most force64-el inditottam, de nem igazan latok valtozast... Most rakom fel az updatet+a kernelt... Szerinted felrakhatom a vga kextet is utanna?

(#16776) gabo89 válasza benyboy (#16775) üzenetére


gabo89
senior tag

Nincs QE\CI?

indul a sörös aludni

(#16777) benyboy válasza gabo89 (#16776) üzenetére


benyboy
tag

még kép sincs... pedig felraktam a radeonHD kextet, ami elvileg erre a videokártyára van (ATI mobility radeon HD4570)

szerk: szürke kép van az apple logó után....

[ Szerkesztve ]

(#16778) gabo89 válasza benyboy (#16777) üzenetére


gabo89
senior tag

A Combo update+ legacy kernel után raktad fel a vga kextet? A modcd nem rakott fel hozzá kextet alapbol?

indul a sörös aludni

(#16779) benyboy válasza gabo89 (#16778) üzenetére


benyboy
tag

szerintem alapból nem rak fel kextet, mert nem tud bebootolni simán a hdd-ről még csak 10.6-nál sem... úgy tudom elindítani, hogy cd-ről boot, majd a vinyó kiválaszt, és indul... most felraktam a combo update-t majd a legacy kernelt és utána a radeonhd.kextet, de semmi...
a logo után szürke kép és kész...

(#16780) gabo89 válasza benyboy (#16779) üzenetére


gabo89
senior tag

Bootolj be, ugy hogy beirod "-x". Töröld ki az Extra/Extensions mappából a videokártya kexteket. Indísd újra, majd tedd fel ezt.

indul a sörös aludni

(#16781) benyboy válasza gabo89 (#16780) üzenetére


benyboy
tag

az e/e-be nincs telepítve vga kext... csak a S/L/E-ben vannak....

(#16782) benyboy válasza gabo89 (#16780) üzenetére


benyboy
tag

sikerült feltenni, el is indult elsőre, csak mosz az alma logom zöld lett... :( egyébként nem olyan folyamatos az egér, valami nem igazán stimmel...

(#16783) benyboy válasza benyboy (#16782) üzenetére


benyboy
tag

csak most nincs wifi, lan, voodoo battery meg nem ismeri fel az usb-t....

(#16784) gabo89 válasza benyboy (#16783) üzenetére


gabo89
senior tag

Hát ezt most látatlanban passzolom... :F
Írd meg ide is.

indul a sörös aludni

(#16785) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

sziasztok, tudtok ajánlani valakit (vagy valaki magát), aki némi ellen szolgáltatás ellenében segítene pcm-re - mac-et varázsolni ??

(#16786) gabo89 válasza ritterkrisz (#16785) üzenetére


gabo89
senior tag

Szia!
Mi a konfigurációd? Ha olyan, akkor segítünk felrakni. Nem olyan bonyolult. Ha nehéz, akkor én vállalhatom. De hardverapron is hirdetnek szolgáltatást.

indul a sörös aludni

(#16787) ritterkrisz válasza gabo89 (#16786) üzenetére


ritterkrisz
tag

erről a konfigról lenne szó:

CPU típusa QuadCore Intel Core i5-3570K, 3400 MHz
Alaplap neve ASRock Z77 Extreme4-M (1 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio,
Video, Gigabit LAN)
Videokártya AMD Radeon HD 7700 Series (1024 MB)
Képernyő Dell U2311H (Digital) [23" LCD]
Hangkártya Realtek ALC899 @ Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]
Lemezes meghajtó KINGSTON SV100S264G ATA Device (64 GB, SATA-II)

Memória 8GB

(#16788) gabo89 válasza ritterkrisz (#16787) üzenetére


gabo89
senior tag

Várd meg a Mountain Lion-t. A HD7700 sorozat még nem támogatott, az Ivy Bridge pedig nem teljesen.

indul a sörös aludni

(#16789) ritterkrisz válasza gabo89 (#16788) üzenetére


ritterkrisz
tag

hol lehet látni mik a támogatott eszközök?

(#16790) ritterkrisz válasza gabo89 (#16788) üzenetére


ritterkrisz
tag

várható egyáltalán a HD7700 sorozat támogatása?

(#16791) Phantomhive válasza ritterkrisz (#16790) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

várni várható, de jó kérdés h mikor.
most a WWDC-n úgy emlékszem, h mindent frissítettek, de nem kaptak 7000 sorozatból a gépek, inkább nvidia kártyát láttam felbukkanni itt-ott.
a mac pro-ba várható -talán-, de arra Tim 2013-mat mondott.
nem is tudom, h mi a legerősebb vga most, amit az osx meghajt.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#16792) Máté94 válasza ritterkrisz (#16790) üzenetére


Máté94
addikt

Jelen helyzetben nem. Még ML DP4-ben sincs semmi, pedig ilyenkor már kellene lennie, de reméljük a legjobbakat. :)

(#16793) Máté94 válasza Phantomhive (#16791) üzenetére


Máté94
addikt

GTX 680. ;]

(#16794) sp@rtan válasza ritterkrisz (#16790) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Szerintem nem lesz ( vagy ha lesz is, akkor is kb. 1 év múlva), ha az MBP-k nVidiat kaptak, akkor a Mini meg az iMac is nVidiát fog kapni nyár vége - ősszel.

(#16795) gabo89


gabo89
senior tag

Szerintem is, most a Kepler-t fogják nyomatni.

Amúgy én ugy tudom, azért váltott az Apple AMD-re, mert az AMD odaadja a driverek forráskódját, így az Apple saját maga tudta írni rá a drivereket. Az nVidia nem adta oda a forráskódot, így minden drivert az nv írt. Szóval nem is tudom, miért tért vissza akkor az alma.

A támogatással majd meglátjuk mi lesz.

indul a sörös aludni

(#16796) #92942848 válasza gabo89 (#16795) üzenetére


#92942848
törölt tag

jajj. saját driverektől óvjon meg az ég,lásd linux...

amúgy nvidiaval sosem volt gondom se bsd,se linux,se osx alatt.

cuda devdriver fel,és öröm bódottá... :DDD

(#16797) norbikungfu


norbikungfu
csendes tag

hello nekem lenne 1 kérdésem gyönyörüen ment a mac osx lion kb 2 hónapig és most semmi be se boot ol még a telepítősem az alma logó elött lefagy

a konfigom :
alaplap:ga z68p-ds3
4gb ddr 3
VGa gigabyte 9800gt
ha valaki tud kérem segítsen nagyon hiányzik a lion :( köszönöm

(#16798) Máté94 válasza norbikungfu (#16797) üzenetére


Máté94
addikt

Hát ebből nem fogja szerintem senki se megmondani mi a baja. :)

De lehet hogy hardver hiba. Ha Chimera bejön, ott írd be, hogy "-v" és csinálj egy képet, ahol megáll.

(#16799) rooney8


rooney8
aktív tag

hali
srácok, nagy szarban vagyok... kitaláltam, hogy újra felrakom a snow leo-t a gépemre. iboot-al bootoltam a retail sl-t, majd disk utility-t megnyitottam. 2 hdd van a gépemben, az egyik sata, a másik ide. sata-n van 3 partíció, egyiken windows, másikon fájlok, harmadik pedig üres. erre akartam rárakni a mac-et. na szóval du-ba bementem, majd az üres partícióra nyomtam egy erase-t és a formatnál kiválaszottam a mac os x (journaled)-et. elkezdett dolgozni, majd kidobott egy hibát és csomó partícióra szétszedte azt az egyet. jó, mondom majd win-ben rendbeteszem. újraindítom, win nem jön be. iboot nem lát egy partíciót se. itt már sejtettem, hogy gáz van. live cd-t beraktam, majd rámentem a hdd-re és azt írta, hogy a fájlendszer ismeretlen, vagy sérült ezért nem tudja megnyitni. most ott tartok, hogy a win és a fájljaim is elvesztek, nincs semmi a gépen, most is live cd-ről írok. valaki segítsen, legalább a fájljaimat hadd mentsem meg, a windows annyira nem érdekel.

(#16800) Máté94 válasza rooney8 (#16799) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... fogalmam sincs. :N

Eleve, csak úgy tudtad volna telepíteni, ha az egész HDD-t újraformázod. Látom, hogy az nem a múltkori telepítésből visszamaradt partíció, mert akkor simán lehetett volna telepíteni rá.

De nem is értem... üres partícióra minek Erase. Más, hogy még formázni se engedhette volna. Legalábbis emlékeim szerint nekem nem engedte anno.

Sajnos ilyen adatmegmentő programokat nem ismerek. Pedig van, nekem is kellett egyszer...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.